Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) suits


suits
tag

hi!

Azt milyen billenytyűvel lehet megcsinálni hogy ne kelljen egérrel belekattintani a szerkesztőlécbe ha modositani akarok vmit?

(#24352) tPedro_ válasza suits (#24351) üzenetére


tPedro_
őstag

F2

(#24353) Delila_1 válasza tPedro_ (#24350) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt a területet, ahonnan a második sablonod veszi az adatokat, alakítsd át táblázattá (régebbi verziókban listává) a Ctrl+r kombinációval. Innen kezdve a kimutatást frissítve mindig a teljes táblázatodat veszi alapul.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24354) tPedro_ válasza Delila_1 (#24353) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszi, ezt a megoldast ismertem, de ugy szeretnem ha az elsohoz hasonloan mukodne. Ott sincs tablazatta alakitva.
Plusz az adatokat se sikerul kitorolnom a pivot tablakbol, pedig a forras lap mar ures. Igy nyilvan nem enged rafrissiteni. :O

(#24355) Delila_1 válasza tPedro_ (#24354) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez elég kevés adat ahhoz, hogy segítséget lehessen nyújtani. :N

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24356) tPedro_ válasza Delila_1 (#24355) üzenetére


tPedro_
őstag

Ertem, azert koszonom. :R

Az adatokat sikerult kozben kitorolni, mar csak a frissitest kene megoldani.

Gondolom a !_FilterDatabase-ben rejlik a megoldas, de nem tudok rajonni, hogy az mi lehet. Nem latok ra sehol utalast a tablazatban. Pedig kell ott lennie valaminek, mert a file merete kozel 1.5 MB, adatok nelkul.

Probaltam atmasolni a masik sablonba, a pivot forrasanak megadasahoz, de azt irja "Data source reference is not valid."

(#24357) Delila_1 válasza tPedro_ (#24356) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Melyik verziót használod?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24358) tPedro_ válasza Delila_1 (#24357) üzenetére


tPedro_
őstag

Office 2007

Kozben rajottem, hogy mitol mukodott:

A Formulas ful Name Manager alatt volt beallitva egy ertek, aminek a neve _FilterDatabase volt, a Refers To resz pedig ='Sheet Name'!$A$1:$AQ$36-re volt beallitva.

Ezt lehetett aztan megadni a pivot tabla forrasmegjelolesenel es valamiert ez akkorara bovul mikor lefut, amennyi adat szerepel a lapon.

(#24359) Telda


Telda
addikt

Hali!

Régebbi verzióból ahol még csak ~65000 sor volt használható, több munkalap tartalmát szeretném egymás alá másolni(tatni) :). A kézzel való másolgatáson kívül van valami módszer?
A munkalapok tartalma formailag megegyezik, csak külön lapon vannak, mert anno még nem fért el ennyi adat egy lapra.

(#24360) zolynet


zolynet
addikt

Sziasztok!

Excel makróban kérnék segítséget, erről az oldalról szeretnék leszedni infot: http://www.nfh.hu/pozitiv-lista?title=&field_shop_value=&page=0 ... úgy hogy az üzlet mögötti url-t is lementse.
Gondolom a WebSelectionType = xlSpecifiedTables kellene használnom, de nem igazán értem.
Tudok ez ügyben segíteni.

Az odáig rendben van hogy hogy szedem le az alapadatokat: (a formázással sincs utána gond)

With ActiveSheet.QueryTables.Add(Connection:= _
"URL;http://www.nfh.hu/pozitiv-lista?title=&field_shop_value=&page=0" _
, Destination:=Range("A1"))
.FieldNames = False
.RowNumbers = False
.FillAdjacentFormulas = False
.PreserveFormatting = True
.RefreshOnFileOpen = False
.BackgroundQuery = True
.RefreshStyle = xlInsertDeleteCells
.SavePassword = False
.SaveData = True
.AdjustColumnWidth = True
.RefreshPeriod = 0
'.WebSelectionType = xlAllTables
.WebSelectionType = xlEntirePage
.WebFormatting = xlWebFormattingNone
.WebPreFormattedTextToColumns = True
.WebConsecutiveDelimitersAsOne = True
.WebSingleBlockTextImport = False
.WebDisableDateRecognition = False
.Refresh BackgroundQuery:=False
End With

Tudom a végén egy ciklus kell rá, de az most még nem érdekes.

Life is too short to stay stock!

(#24361) Delila_1 válasza Telda (#24359) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Makróval megoldható.

Tudni kell hozzá, hogy melyik lap adatai alá másoljon, hány oszlopot, van-e címsor az egyes lapokon.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24362) Zola007 válasza Fferi50 (#24349) üzenetére


Zola007
veterán

Köszönöm. :R
Gondoltam rá én is, csak mivel a egyenlet vagy 3 sor, próbáltam olyan megoldást találni, ahol könnyebben észreveszem, ha elírtam valamit (akár egy zárójelet).
Csinálok majd hozzá pár tesztmezőt, hogy ellenőrizni tudjam, hogy valóban úgy működik-e ahogy én azt megálmodtam.
egyelőre kitevő-vel működik,mert csak 2 e-hez kell, de azt nem értem viszont, hogy a hatvány függvény miért nem tud zárójellel fogadni több számból álló hatványkitevőt :F nem lett volna nehezebb nekik ugyanazt implementálni mint a másikban

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24363) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Egy automatikus "kottázót" szeretnék Excelben megvalósítani. Van egy tetszőleges hangsorom az első munkalap első oszlopában, pl.:
D
C
A
E
C
G
E

És van két oszlopban egy adatpárosom egy másik munkalapon, amiben az adott hangnak megfelelő frekvencia-számérték van (Hz-ben).
pl.:
C 261.63
D 293.66
E 329.63
F 349.23
G 392.00
A 440.00
H 493.88

Azt szeretném, hogy az Excel az első munkalap második oszlopában az egyes hangjegyek mellé automatikusan behelyettesítse a neki megfelelő frekvenciaértéket (a második munkalap adatbázisa alapján).
Remélem érthető a megfogalmazás, és még inkább, hogy tudtok javasolni valami egyszerű megoldást, mert egyelőre én nem jöttem rá..
Köszi!

(#24364) Delila_1 válasza emitter (#24363) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a súgóban az FKERES függvényt!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24365) emitter válasza Delila_1 (#24364) üzenetére


emitter
őstag

Köszi, sikerült vele megoldani! :) (VLOOKUP az angolban)

(#24366) Thrawnad válasza Bocimaster (#17803) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Simán lazán FoxPro-t vennék elő 35 giga TXT-hez

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24367) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Sziasztok!

fajlNev = ActiveWorkbook.Path & "\" & Mid(File_Ez, 1, 7) & ".txt"
ActiveWorkbook.SaveAs fajlNev, FileFormat:=xlText, CreateBackup:=False

Ez összeborzolja a file-omat, de nekem egy TXT kimenet kellene a lapról.
A
FileFormat:=xlTextPrinter
Nem jó mert a sorok hosszúak és az meg össze borzolja a kimenetet.
Tud nekem segíteni valaki?
Thrawnad

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24368) Fferi50 válasza Thrawnad (#24367) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem egészen értem, hogy mit "borzol össze" nálad amit leírtál.
Viszont azt gondolom, a Fileformat:=xlText megadása nagy valószínűséggel nem jó. A help szerint vagy
xlTextMac
xlTextMSDOS
xlTextPrinter
xlTextWindows
xlUnicodeText

lehet az értéke, sima xlText konstanst nem látok a fileformat típusok között.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24369) Fferi50 válasza Zola007 (#24362) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem írhatsz kifejezéseket a hatvány függvénynél is mind az alapba, mind a kitevőbe, függvény formában beírva és ^ jelet használva is.
Nálam legalábbis megy, mind a 2010-es, mind a 2003-as excelben. Csak megfelelően kell zárójelezni a műveletek precedenciája miatt (inkább legyen egy zárójelpárral több, mint kevesebb...).
Pl. =((C36*3)/6)^(SZUM(C40:C41)-4)

Üdv.

(#24370) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Megoldható az, hogy egy listából választott elem hatására egy másik lista elemei leszűküljenek az elsődleges választás alapján? Pld. első menü (A1) két tagja: borok és sörök. Utóbbit választva újabb menü (már létezik, vagy ennek hatására jön létre, mindegy, amelyik egyszerűbb) (A2), amelyből választható hogy alsóerjesztésű, felsőerjesztésű és spontán erjesztésű. Elsőt választva pedig fehér, vörös és rozé.

Üdv & köszönet :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#24371) Fferi50 válasza looser (#24370) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy makró nélküli mód:

1. A1 - adatok - érvényesítés - érvényesítés lista és a lista helyére beírod Bor;Sör
2. A2 - adatok - érvényesítés - érvényesítés lista - kijelölsz egy 3 cellás területet -mondjuk S1:S3

3. S1 cella képlete: =ha(A1="Bor";"fehér";"alsóerjesztésű")
S2 cella képlete: =ha(A1="Bor";"vörös";"felsőerjesztésű")
S3 cella képlete: =ha(A1="Bor";"rozé";"spontán")

ezután ha az A1-ben kiválasztod a bort, akkor az első értékek jelennek meg az A2 listájában, ha a sört választod, a második értékek jelennek meg a listában.

Makróval pedig a Worksheet_change eseménykezelőbe kell tenni az érvényesítés változtatását.

Üdv.

(#24372) m.zmrzlina válasza looser (#24370) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Én validált listával (adatérvényesítés>lista) próbálkoznék, mivel ott forrásnak feltételeket is meg lehet adni (Excel2010-ben biztosan)

A1, B1, C1,-ben vannak a listák.

A1 forrása:=$F$1:$F$2
B1 forrása:=HA(A1=$F$1;$G$1:$G$3;$I$1:$I$3)
C1 forrása:=HA($B$1=$G$1;$H$1:$H$3;$J$1:$J$3)

Ezzel a módszerrel én max 3 lépcsős feltételrendszert kezelnék, mert afelett egy kezelhetetlen piramisjátékká alakulna ez a megoldás. :)

(#24373) slashing


slashing
senior tag

Makróval nálam ez így van megoldva:

C oszlop az első legördülő listám ahol kiválasztom a szerszám számát. Ide van rakva egy Worksheet change:

If Target.Column = 3 Then

Sheets("Segédtábla").Range("E2") = Target
Ervenyesites

End If

A kiválasztott szerszámot a segédtábla E2 cellájába másolja ész lefut az érvényesítés makró ami csinál egy szűrést egy 3 oszlopból és kb. 1000 sorból álló listából az E2 cella alapján:

Sub Ervenyesites()

Application.ScreenUpdating = False

Set WS1 = Sheets("Segédtábla")
Set WS2 = Sheets("Kritikus")

WS1.Activate
usor = Application.CountA(WS1.Columns(1))

Range("A1:C" & usor).AdvancedFilter Action:=xlFilterCopy, CriteriaRange:=Range( _
"E1:E2"), CopyToRange:=Range("G1:H1"), Unique:=False

WS2.Activate

Application.ScreenUpdating = True

End Sub

Majd a G és a H oszlopba kiszűri az adatokat ahol szintén van névkezelővel adva egy dinamius tartomány amit a kiinduló táblázatuk következő két oszlopában le tudok nyitni de ez a kettő már az előzőleg kiválasztott szerszámhoz tartozik csak...

(#24374) PETEE78


PETEE78
senior tag

sziasztok!

ezt hogy lehet egy cellába tömbképletezni? 2-20000-ig ceallákra vonatkoztatva?

=HA(ÉS(egyéb!U2=0;egyéb!V2=0;egyéb!W2=0;egyéb!X2=0;DARABTELI(J2;1);DARABTELI(I2;"02 krumpli"));1;0)

segítségeteket előre is köszönöm!
üdv:
PETEE78

You are being revived

(#24375) PETEE78


PETEE78
senior tag

nem tudom szummázni egy cellába. :(((

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#24376) Fferi50 válasza PETEE78 (#24375) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Tulajdonképpen mit is szeretnél? Egy rövid példával megvilágíthatnád, hátha többen "ugranának rá".

Üdv.

(#24377) PETEE78 válasza Fferi50 (#24376) üzenetére


PETEE78
senior tag

szia!

2-től 20000 sorig, ha igazak a feltételek, akkor 1-nek számolja az aktuális sort egy cellában. Ez teljesen jó, de nem szeretném 20000 sorig lehúzni az erre vonatkozó képleteket és úgy összeadni a darabszámot, hanem azt szeretném, hogy az egész szummázást 1 cellába jelenítse meg.
tehát az a probléma, hogy most van egy rakat 1 és 0 amit utána még szummázok. Baromira megnöveli az excel méretét, ezt viszont nem szeretném, mert még van pár ilyen eshetőség, amire meg kell csinálnom.

=HA(ÉS(egyéb!U2=0;egyéb!V2=0;egyéb!W2=0;egyéb!X2=0;DARABTELI(J2;1);DARABTELI(I2;"02 krumpli"));1;0)

egy másik egyszerűbb helyzetben már sikerült így szummáznom:

=SZUM(HA($O2 : O20000=1;Adatok!$L2:L20000;0))

Bocs a regényért, remélem érthető volt... :)

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#24378) Fferi50 válasza PETEE78 (#24377) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem tudom, milyen excel verziód van, de 2010-től már biztosan van SZUMHATÖBB függvény. Próbáld meg azzal.

Üdv.

(#24379) PETEE78 válasza Fferi50 (#24378) üzenetére


PETEE78
senior tag

2010-es. köszönöm, amint hozzájutok megpróbálkozom vele.
üdv:
Petee

You are being revived

(#24380) Wyll


Wyll
őstag

Ha már volt szó feltételes formázásról, itt van egy érdekes feladat, amire én hirtelen nem tudok megoldást:

Egy kép többet mond ezer szónál:

A lényeg, hogy különböző számban lehetnek egymás alatt azonos tartalmú cellák, és a változó méretű de azonos tartamú "szakaszokat" kéne felváltva színezni, hogy elkülönüljenek egymástól. Ja, és persze VBA nélkül, mert "úgy túl könnyű lenne" - szóval persze sejtem, hogy vba-val meg lehet csinálni, de engem az érdekel, hogy elvileg egy mezei (non-VBA) user is meg tudná-e csinálni.

A hiányosság amúgy szerintem abban áll, hogy a formázásra nem lehet forrást megadni. Ha lehetne, akkor így lehetne okoskodni: "amennyiben a tartalmam egyenlő a felettem lévőével, akkor a formázásom is legyen azonos; ha nem akkor pl. egy megadott mintacelláéval egyezzen meg". A jelen körülmények között annyit lehet szerintem csinálni, hogy a szakaszok első elemét különböző színűvé tudom tenni, de nem az egész szakaszt.

Várom a meglátásokat :P

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#24381) Thrawnad válasza Fferi50 (#24368) üzenetére


Thrawnad
senior tag

A file-om akarja textben lementeni.
Én azt szeretném hogy ne azt mentse, hanem csináljon egy másikat.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24382) PETEE78 válasza Fferi50 (#24378) üzenetére


PETEE78
senior tag

nem értem...

ha mindegyik kritérium igaz akkor kell 1 értéket kapnom az N2-es cellába.

kritérium1 : egyéb!U2=0;egyéb!V2=0;egyéb!W2=0;egyéb!X2=0
kritérium2 : DARABTELI(J2;1)
kritérium3: DARABTELI(I2;"02 krumpli")

ez N20000-ig beképletezve kiadja az 1 vagy a 0 értékeket.
ha az egyeseket szummázom a 20001-es cellában kijön mondjuk 510db

én azt szeretném, hogy 1 db cellában mondjuk az O2-ben kijöjjön ez az 510-es szummázott érték úgy, hogy ne kelljen beképleteznem hozzá semmilyen segédoszlopot (jelen esetben N), főleg nem 20000-ig.
:W

You are being revived

(#24383) Fferi50 válasza Thrawnad (#24381) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ez sajnos a Mentésmásként (SaveAs) logikája, ha kézzel mented, akkor is ez történik!
Ezért a megoldás szerintem az, hogy először elmented a fájlodat activeworkbook.save, majd utána mented SaveAs metódussal textfájlként.
Eután visszanyithatod az első fájlodat.

(Létezik ugyan egy SaveCopyAs metódus is, ami az eredeti fájlt érintetlenül hagyja, de ott nem adhatod meg, hogy milyen típusu legyen a mentett fájl.)

Üdv.

(#24384) Thrawnad válasza Fferi50 (#24383) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Akkor valami kimenet?
Pl kiprinteli txt-be?
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24385) PETEE78 válasza PETEE78 (#24382) üzenetére


PETEE78
senior tag

sajnos csak így tudom szemléltetni...

You are being revived

(#24386) Fferi50 válasza PETEE78 (#24382) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Bocs, hogy visszakérdezek:

"kritérium1 : egyéb!U2=0;egyéb!V2=0;egyéb!W2=0;egyéb!X2=0"
Ez mindjárt három kritérium, de ezt tudja kezelni a SZUMHATÖBB függvény
"kritérium2 : DARABTELI(J2;1)"
Ezt nem tudom kritériumként értelmezni, mennyi legyen a darabteli értéke, vagy a J2-ben 1-nek kell lennie?
"kritérium3: DARABTELI(I2;"02 krumpli")"
Erre ugyanaz a kérdésem, mint az előbbinél, 02 krumpli -nak kell lenni az I2 cellában?

Üdv.

(#24387) PETEE78 válasza Fferi50 (#24386) üzenetére


PETEE78
senior tag

nem jól fogalmaztam, elnézést.

- a kritérium 1-3 ig úgy értettem, hogy ezeknek mind igaznak kell lenniük ahhoz, hogy az egészet 1 értéknek számolja az adott N segéd oszlopban.

igen a J2-nek 1 értékűnek kell lennie ( 1 vagy 0 szerepel benne)

-igen I2 ben 02 krumpli szerepeljen

You are being revived

(#24388) PETEE78


PETEE78
senior tag

ha megfigyeled a példámban csak a legelső és a legutolsó sort számolta 1 nek az N oszlopban, mert csak ott volt minden kritérium vagy feltétel igaz.

You are being revived

(#24389) Fferi50 válasza PETEE78 (#24388) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Kicsit túlspiláztuk a dolgot.... Nem SZUMHATÖBB, hanem DARABHATÖBB függvényt kell használni:

=DARABHATÖBB(I2:I20000;"02 krumpli";J2:J20000;1;Egyéb!U2:U20000;0;Egyéb!V2:V20000;0;Egyéb!X2:X20000;0;Egyéb!W2:W20000;0)

Szerintem ez jó kell legyen.

Üdv.

(#24390) Fferi50 válasza Thrawnad (#24384) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ne haragudj, hogy értetlenkedek és visszakérdezek:

Milyen típusu textfájlt szeretnél kapni. Ez azért fontos, mert annak megfelelő módszereket kell alkalmazni.
Közvetlen fájlkezeléssel bármit ki tudsz íratni fájlba, anélkül, hogy az alapfájlod megváltozna.
Nézz körül az Open - Print -Put - Close utasítások körül (nem a Workbook.Open metódus, hanem a fájl megnyitó Open).
Ha felteszel egy mintát, szívesen segítek. DE: meg kell mondanod, hogyan nézzen ki a text fájl: azonos szélességű rekordok, határolójellel elválasztott értékek - és ha igen, akkor mi legyen a határolójel,oszlop vagy sor alapján kerüljenek ki az adatok a fájlba stb.

Üdv.

(#24391) Thrawnad válasza Fferi50 (#24390) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Szia!
Azt már leprogramoztam!
Annyi van hogy az A oszlopban ott a karakteres cucc aminek nem kézi mentés másként-tel kellene egy txt-ben landolnia ami az SAP alá betölthető. Az A oszlop tartalma már teljesen el van készítve.
Sőt ha kézzel csinálom akkor is ez van hogy mentek, mentek másként, bezárok.
Így létrejön, és be is veszi az SAP és már hibát sem kapok :D
Csak a végét kellene automatizálni.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#24392) localhostadm


localhostadm
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy úgy szeretnék linkelni egy fájl elérési utat Excelben, hogy a fájlt mindig abból a mappából hívja be, amelyikben éppen benne van. 1 mappa tartalmazza az xls-t és a hivatkozni kívánt fájlt és a mappa folyamatosan mozog, pl pendriveon van és gépenként más meghajtójelet kap, így a direkt link nem működik. ( példa: a LINK szöveg alá be szeretnék tenni egy linket ami egy XY.PDF-re mutat és kattintásra megnyitja ) A hiperhivatkozás olvasatom szerint nem alkalmas erre.

Van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban? Van valami wildmark erre? Gondolok itt olyanra, mint windows alatt a %\ .

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#24393) Delila_1 válasza localhostadm (#24392) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Workbooks.Open Filename:="fájnév kiterjesztéssel"

Ha nem adsz meg útvonalat, akkor abban a mappában keresi a megnyitandó fájlt, amelyik éppen aktív.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24394) Fferi50 válasza Thrawnad (#24391) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Akkor most nem egészen értem:
"Sőt ha kézzel csinálom akkor is ez van hogy mentek, mentek másként, bezárok.
Így létrejön, és be is veszi az SAP és már hibát sem kapok :D
Csak a végét kellene automatizálni."

Ezt amit kézzel csinálsz megoldja egy pár sor a makróban:
Activeworkbook.Save
Activeworkbook.SaveAs filename:=név, fileformat:=forma
Activeworkbook.Close False

Ezzel bezártad a fájlod.

Ha csak az aktív munkalap A oszlopát akarod kitenni egy fájlba, akkor viszont:

Activesheet.Copy ' ezzel az adott munkalapot egy új munkafüzetbe másolod, ami azonnal aktív is lesz.
Activesheet.Usedrange.Offset(0,1).ClearContents 'az A oszlopon kívüli adatok törlése
Activeworkbook.SaveAs filename:=név, fileformat:=forma 'elmented
Activeworkbook.Close False

Ezek után ismét az eredeti munkafüzeted lesz az aktív munkafüzet. Csinálhatsz benne bármit, amit szeretnél.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24395) PETEE78 válasza Fferi50 (#24389) üzenetére


PETEE78
senior tag

nagyon köszönöm, most ugyan még 0-át ír eredményre, ha behelyettesítem, de próbálkozok, valahogy így lesz jó. még visszajelzek
üdv:
PETEE78

You are being revived

(#24396) slashing válasza localhostadm (#24392) üzenetére


slashing
senior tag

Egy megoldás makró nélkül.

Kinevezel egy cállát a munkafüzeten amibe a következő képletet rakod nálam ez az A2 cella: =CELLA("filenév")

a linkes cellába meg a következő képlettel íratod ki a hivatkozást: =HIPERHIVATKOZÁS(BAL(A2;SZÖVEG.KERES("[";A2)-1)&"akarmi.pdf")

Így tökmindegy milyen meghajtó azon bellül melyik könyvtárban vannak ezek a fájlok a lényeg annyi hogy ugyan abban a fájlban legyen mindkettő. de még az sem fontos csak akkor a hiperhivatkozásba hozzá kell írni még az alkönyvtár nevét is.... &"\alkönyvtár" az &"akarmi.pdf" elé...

Excel 2013-ban tuti működik visszafele sajnos nem tuodm hogy milyen de nem hiszem hogy ezek közül bármelyik formula olyan új lenne hogy csak 2013-ban működne...

szerk. sőt nem is kell egy cella hozzá elég csak a hiperhivatkozás csak így elég bonyolultnak néz ki, lényegében ki lett cserélve az A2 hivatkozása a képlet az A2 cella képletére:

=HIPERHIVATKOZÁS(BAL(CELLA("filenév");SZÖVEG.KERES("[";CELLA("filenév"))-1)&"akarmi.pdf")

[ Szerkesztve ]

(#24397) slashing válasza slashing (#24396) üzenetére


slashing
senior tag

Áááágghrrrrr nem tudom már még1x szerkeszteni ha a végére még beszúrjuk ezt is ;"link" akkor csak annyi fog látszódni hogy link nem a teljes elérési út nem kell külön fölé rakni egy link szöveget is:

=HIPERHIVATKOZÁS(BAL(CELLA("filenév");SZÖVEG.KERES("[";CELLA("filenév"))-1)&"ipari_mt.pdf";"Link")

(#24398) ett


ett
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy táblázat. Nem ez amit linkeltem, de lényegében ugyanez a feladat. Én tök hülye vagyok az excelhez, mindig is utáltam. A páromnak lenne fontos. Ebből a táblázatból az alatta lévő a kimutatás. Arra kéne rájönni, hogy ez hogy jött ki, milyen parancs vagy függvény segítségével.
Tud valaki ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#24399) PETEE78 válasza Fferi50 (#24389) üzenetére


PETEE78
senior tag

tökéletesen működik!nagyon sokat segítettél ezzel, köszönöm! :))

You are being revived

(#24400) Fferi50 válasza ett (#24398) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ez bizony a súlyozott számtani átlag alapján van sorbarakva, a helyezési szám minél kisebb, annál jobb a helyezés.

A súlyozott számtani átlagot az Mszorzat (súlyok,helyezési számok) / szum(súlyok) képlettel tudod kiszámítani. Ehhez a helyezési számokat át kell tenni függőleges helyzetbe.

A helyezést pedig sorbarendezéssel és a sorszám függvénnyel tudod megoldani.

A helyezések az első sorban vannak, a súlyok az adott tényezőhöz tartozó számok.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.