Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) Fire/SOUL/CD válasza Pampipapi (#24297) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Konvertáld át szöveggé a MOST fx által visszaadott értéket. Gondolom makróban oldottad meg, akkor pl
Range("A10").Value = Str(Now)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24302) bumlet


bumlet
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémához kérnék segítséget. Adott két munkalap, az elsőn adatok vannak, amikből a másodikon jelenítenék meg bizonyos adatokat egy meghatározott formában. A lényeg az lenne hogyha a második lap A1 cellája az első lap A1 cellájával egyenlő, akkor a 2.lap A2 cellája az 1.lap A2 cellájával legyen egyenlő. De ha a 2.lap A1 cellája az 1.lap A2599-vel egyenlő, akkor a 2.lap A2 cellája 1.lap A2600-val legyen egyenlő. Tehát a 2.lap 2. sora mindig egy sorral lentebb hivatkozna mint az első sor.

A lényeg az hogy ez kb. 20 soron keresztül működne amik mindig egymásután jönnek és azt szeretném elérni, hogy csak az első sorban kelljen módosítani a hivatkozást, a többi 19 sorhor ne kelljen hozzányúlni.

Tud valaki erre megoldást? Előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#24303) Wyll válasza bumlet (#24302) üzenetére


Wyll
őstag

Ehhez kelleni fog egy segédoszlop, ugyanis önmagában nem lehet egy cellából (VBA nélkül) kivenni az abban lévő képletet. A formulák csak más formulák eredményeivel tudnak dolgozni, magukkal a más formulákkal nem.

A segédoszlop kezdődjön mondjuk Munka2!A1-ben. Ez tartalmazza a kívánt sor számát (akár képlettel kiszámolva, akár kézzel beírva, nem tudom, hogy hogyan keletkezteted), és innen már adja magát a dolog:

Munka2!A2 képlete: =A1+1
Ezt lehúzhatod, ameddig akarod, egy szép növekvő számsort fogsz kapni A1 értékétől kezdődően.

Mellé a B oszlopba meg lehet írni a hivatkozást, ami ezeket a számokat használja fel:
Munka2!B1 képlete: =INDIREKT("Munka1!A"&A1)
Ezt lehúzod az A oszlop mellé, és kész.

Ezután az A oszlopot akár el is rejtheted, habár módosítani mindig az A1-et kell majd. De persze ez is kikerülhető, ha a kezdőszámot egy látható cellába teszed, és A1 arra hivatkozik. Ez már csak esztétika.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#24304) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. 2010-es Office-t használok.Van egy 97-2003-as Excelben írt táblázat, amit a munkámhoz kellene használnom, viszont nem tudja megnyitni. A fájl megnyitásakor rábökök a makrók engedélyezésére, de hibaüzenet ugrik fel : Compile error in hidden module: Module1
Van erre valami megoldás ?
A választ előre is köszönöm.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#24305) m.zmrzlina válasza hülyegyerek (#24304) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Bemásolnád ide a makrót ami a munkafüzetben van?
Hátha valaki kiszúrja,hogy hol akad ki.

(#24306) hülyegyerek válasza m.zmrzlina (#24305) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nagyon láma leszek, de azt hogy kell ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#24307) m.zmrzlina válasza hülyegyerek (#24306) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Miután megnyitottad a munkafüzetet nyomsz egy ALT+F11-et. Ekkor megnyílik a VBA szerkesztő. Itt a jobb oldalon található ablakból a szokásos Ctrl+C Ctrl+V-vel

(#24308) hülyegyerek válasza m.zmrzlina (#24307) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Jelszavas, úgyhogy sajnos nem nyitja meg. VBA Project a neve.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#24309) Bunken


Bunken
tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Van egy excel táblám amiben egy oszlopban van 3011 db számjegy.
Azt szeretném megtudni, hogy milyen számok vannak és, hogy melyik hányszor szerepel.
Van erre valamilyen megoldás, képlet?

Előre is köszi!

(#24310) m.zmrzlina válasza Bunken (#24309) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Két lépésben tudok rá tippet.

A oszlopban vannak a számok A1-től kezdődően. B1 képlete =DARABTELI(A:A;A2)
Ezt lemásolod amíg vannak számaid az a oszlopban. Ezzel megszámoltuk, hogy melyik szám hányszor szerepel.

Ezután Szűrés>Speciális

Helyben szűrje
Listatartomány $A$1:$B$3011
Szűrőtartomány $B$1:$B$3011

Csak az egyedi rekordok megjelenítése bekattintva

Mostmár az A oszlopban minden szám csak egyszer látszik és mellette a szám, hogy valójában hányszor található a listában.

(#24311) Bunken válasza m.zmrzlina (#24310) üzenetére


Bunken
tag

Köszi a választ!
Megpróbáltam de nem igazán jött be. 2013 Professional Plus-t használok (ha ez jelent valamit)
Bemásoltam a képletet a B1-be és végig lehúztam, de már két egyforma szám mellett más számot hozott ki. Ennek ellenére elkezdtem a szűrést de nem minden olyan mint ahogy leírtad.
Ahogy rámentem az Egyéni szűrőre ez a kis ablak jött be:

Egyedi rekordot nem is láttam sehol, meg Listatartományt, Szűrőtartományt sem.

[ Szerkesztve ]

(#24312) m.zmrzlina válasza Bunken (#24311) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Rossz helyen jársz. Az Irányított szűrést itt találod: (a te képeden az Autoszűrő van)

Így néz ki a beállítása (nagyjából :) )

Azt viszont nem értem, hogy a =DARABTELI() miért ad vissza rossz eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#24313) Bunken válasza m.zmrzlina (#24312) üzenetére


Bunken
tag

5 oszlopom van ebből 3-nál tökéletesen működött a darabteli képlet is meg a szűrés is de a másik két oszloppal nem akarja az igazságot.
Azért köszi szépen ez is nagy segítség volt.
A másik két oszlopot meg majd holnap átnyálazom manuálisan.

(#24314) m.zmrzlina válasza Bunken (#24313) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Ott ahol nem működik ott már a DARABTELI() sem működik vagy csak a szűrés?

Ha a már DARABTELI() sem működik lehet, hogy a szám oszlopod formátuma valójában szöveg. Próbáld meg megszorozni a számokat 1-gyel.

1. Beírsz egy 1-t valamelyik cellába ahol nem zavar.
2. Másolás
3. Kijelölöd az oszlopot amiben a számaid vannak.
4. Jobbklikk>Irányított beillesztés>Szorzás>OK
5. Az 1-et törölheted

(#24315) Bunken válasza m.zmrzlina (#24314) üzenetére


Bunken
tag

A darabteli nem működik jól. De majd megpróbálom amit írtál.

(#24316) Bunken válasza m.zmrzlina (#24314) üzenetére


Bunken
tag

Sikerült megoldani a dolgot!
Minden oszlopot kijelöltem és a cellabeállításoknal beállítottam, hogy Szám és úgy már minden jó volt.

Ezer köszi a segítségért!

(#24317) m.zmrzlina válasza Bunken (#24316) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Nincs mit örülök, hogy sikerült.

Azt azért ellenőrizd le hogy a =DARABTELI() fv-id jó cellára hivatkoznak-e ugyanis a #24310. hsz-ban elírtam a képletet.

Az "A oszlopban vannak a számok A1-től kezdődően. B1 képlete =DARABTELI(A:A;A2)"

helyesen:

A oszlopban vannak a számok A1-től kezdődően. B1 képlete =DARABTELI(A:A;A1)

[ Szerkesztve ]

(#24318) Bunken válasza m.zmrzlina (#24317) üzenetére


Bunken
tag

Akkor majd újra fogom csinálni.
Az egyik oszloppal megnézem ha nem stimmel az első eredményekkel akkor újracsinálom az egészet.
Köszi, hogy szóltál.

(#24319) Bunken válasza m.zmrzlina (#24317) üzenetére


Bunken
tag

Jó volt az első megoldás is. Mindkettővel ugyan azok az eredmények jöttek ki.

(#24320) soundsthu


soundsthu
csendes tag

Sziasztok!

adott hónapra -pl. november- kitöltött (csak hétköznapok) munkalapokat szeretnék nyomtatni mindig ugyanazokkal az adatokkal. Nem szeretném emiatt állandóan a dátumot változtatni, hanem valahogyan egyben kinyomtatni az egészet.

Megoldható valamilyen módon? :)

(#24321) soundsthu válasza soundsthu (#24320) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Valaki esetleg?

(#24322) m.zmrzlina válasza soundsthu (#24321) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Ami engem illet nem egészen értem a problémát. Meg tudnád fogalmazni egy kicsit másképp?

[ Szerkesztve ]

(#24323) gyu84


gyu84
tag

Üdv!

Makróval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Meg lehet-e adni a makróban a munkafüzet nevét úgy mint az INDIREKT függvénnyel.
Van egy munkalapom onnan kell adatot átmásolni egy másik munkalapra, a másoláshoz a makró már megvan, de a forrás- és célmunkalap nevét egy cella értékéből venné.

Köszönöm előre is.

(#24324) Fferi50 válasza gyu84 (#24323) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ahol a makróban a forrrás és a cél munkalap neve van, ott az adott cellára kell hivatkozni, ahova a nevet beírtad.
Pl. sheets("Munka1").range("B1").copy helyett sheets(activesheet.range("A1").value).range("B1").copy

A másolandó munkalap neve az activesheet A1 cellában van.
Ugyanígy a cél munkalappal is.

Ha felteszed a makródat "kamu" nevekkel, akkor még pontosabb választ kaphatsz.

Üdv.

(#24325) Delila_1 válasza gyu84 (#24323) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A két füzet és a hozzájuk tartozó lapok nevét a B1:B4 tartományba vittem be szövegként.

Sub másolás()
Dim WBInnen As String, WSInnen As String
Dim WBIde As String, WSIde As String

WBInnen = Range("B1") 'füzet neve kiterjesztéssel
WSInnen = Range("B2") 'lap neve
WBIde = Range("B3") 'füzet neve kiterjesztéssel
WSIde = Range("B4") 'lap neve

Workbooks(WBInnen).Sheets(WSInnen).Range("F1:H20").Copy Workbooks(WBIde).Sheets(WSIde).Range("D1")
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24326) m.zmrzlina válasza gyu84 (#24323) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Ez a pár sor át fogja másolni a Munka1 lap A1 cellában megadott nevű munkalap A1:B10 tartományát a Munka1 lap A2 cellában megadott nevű munkalap A1:B10 tartományába

Sub masol()

Dim strHonnan As String
Dim strHova As String

strHonnan = ThisWorkbook.Worksheets("Munka1").Range("A1").Value '"Munka2"
strHova = ThisWorkbook.Worksheets("Munka1").Range("A2").Value '"Munka3"

Worksheets(strHova).Range("A1:B10").Value = Worksheets(strHonnan).Range("A1:B10").Value

End Sub

[ Szerkesztve ]

(#24327) soundsthu válasza m.zmrzlina (#24322) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Egy adott hónap munkalapjait szeretném kinyomtatni, egyetlen kattintással, úgy hogy minden lapon más dátum szerepeljen. (Valamikor utólag kell kinyomtatni, valamikor pedig előre a munkalapokat az aktuális dátumhoz képest.)

(#24328) Delila_1 válasza soundsthu (#24327) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első lapon, aminek a neve 01, pl. az A1 cellában szerepel a hónap első napja: 2014.11.01
A következő lapon (02) az A1 képlete ='01'!A1+1
A 03 lap képlete vagy a 02 lap A1 cellájához ad 1-et, mint fent, vagy a 01-éhez 2-t.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24329) gyu84 válasza m.zmrzlina (#24326) üzenetére


gyu84
tag

@ (#24325) Delila_1
@ (#24326) m.zmrzlina

Köszönöm szépen mindkettőtöknek, működött!

(#24330) soundsthu válasza Delila_1 (#24328) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Köszönöm! Ennyire egyszerű megoldásról nem is álmodtam. :)

(#24331) Delila_1 válasza soundsthu (#24330) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :) Némelyik feladatot nagyon egyszerűen lehet létrehozni az Excelben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24332) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

VB segitsegre lenne szüksegem, eleg alap kerdes szerintem, de nem talalom neten a megoldast :B VB topic nem igazan pörög, azert kerdeznem itt.

Olyat hogy tudok csinalni (ha jol emlekszem lehet), hogy a VB müveletek között valami ne jelenjen meg a kepernyön, de attol meg lefusson. Arra gondolok, hogy csinalok felvetellel egy egyszerü dolgot (pl egy gomb megnyomasara jelöljön ki 2 cellat es törölje ki), de azt akarom, hogy a köztes lepesek ne latszodjanak (azaz törölje ki a cellakat, de ne ugy, hogy ugrik a kepernyö a cellekra amiket kijelölök, majd törli öket).

Kisse bonyolultan irtam le de szerintem igy erthetö mi a bajom :)

Ezt a fenti problemat felvetellel igy tudtam megoldani :B eleg tre tudom, de igy megy :B

Sub Optionsfeld3_Klicken()

Range("C80: C91").Select
Selection.ClearContents

End Sub

Ha valaki tud segiteni azt nagyon köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#24333) Delila_1 válasza Declare (#24332) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hagyd ki a Select utasítást.

Sub Optionsfeld3_Klicken()
Range("C80:C91").ClearContents
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24334) m.zmrzlina válasza Declare (#24332) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Vagy ha több parancs lefutását szeretnéd elrejteni akkor a kód elejére tedd be az

Application.ScreenUpdating = False a végére pedig az
Application.ScreenUpdating = True

parancsot.

(#24335) Declare válasza Delila_1 (#24333) üzenetére


Declare
őstag

+ (#24334) m.zmrzlina : Amit Te irtal az viszont nagyon hasznos lesz masik makros dolgaimnal, ahol ugyan csak ugral a kepernyö :B ez lett volna a következö kerdesem...amint lesz ra idöm, kiprobalom igy, ahogy irtad!

:R :R :R

Köszönöm szepen!!

Ereztem, hogy valami nagyon nagyon egyszerü dolog a megoldas :B :B

[ Szerkesztve ]

(#24336) bumlet válasza Wyll (#24303) üzenetére


bumlet
csendes tag

Nagyon szépen Köszönöm! Nem ismertem eddig ezt a függvényt, most már minden hibátlanul működik.
Még egyszer ezer hálám! :)

(#24337) LordVader80


LordVader80
senior tag

Jó reggelt! Hogyan tudok úgy hivatkozni, illetve kitölteni, hogy egy cella "egy cellára" hivatkozzon, a mellette levő az "egy cella" mellett 3-mal, a mellette levő az "egy cella" mellett levő 6-tal, és így tovább. Érthetően foglamaztam? :B

A1=A3
B1=D3
C1=G3

és így tovább...

May The Force Be With You!

(#24338) Fferi50 válasza LordVader80 (#24337) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az A1 képlete maradjon az, amit írtál.
B1-től a képlet: =ELTOLÁS($A$1;2;(OSZLOP()-1)*3;1;1)

Üdv.

(#24339) LordVader80 válasza Fferi50 (#24338) üzenetére


LordVader80
senior tag

Szia!

Lehetséges, hogy 2007-ben nincs még benne? :U Alternatíva esetleg?
:R

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#24340) Delila_1 válasza LordVader80 (#24339) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Eltolás helyett Ofszet-et írj. Az eltolás függvényt a 2010-es verzióban vezették be.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24341) LordVader80 válasza Delila_1 (#24340) üzenetére


LordVader80
senior tag

ááá de királyak vagytok! :R :R
Köszönöm ismét!

May The Force Be With You!

(#24342) Zola007


Zola007
veterán

Gondban vagyok:

mondjuk A1 és B1 cella tartalmaz adatot
A1: W
B1: R

adott több egyedi képlet:
W x (36 / (37 - R))
W x (1 + 0.0333 x R)
(100 x W) / (101.3 - 2.67123 x R)
W x R0.1
(100 x W) / (52.2 + (41.9 x ehatvány-0.055 x R))
W x (1 + 0.025 x R)
(100 x W) / (48.8 + (53.8 x ehatvány-0.075 x R))

Ennek a 6 képlet eredményének az átlagát kellene megjelenítenem az A2 cellában, de nincs hely külön mellette kiszámoltatni, tehát egy cellába kellene valahogy beírni az egészet

Nem sikerül beírni egyetlen cellába, mert a hatványt sem tudja így elfogadni csak egyetlen konkrét számnak, de akkor mindig +2 cella kellene minden egyes W-R viszonyra kiszámolni és annak az eredményét beírni a kitevőbe

Még sok másik ilyen adatcella lenne, de mindegyiknél ugyanígy az első adatcella alá kell az eredményt megjeleníteni. Lehet erre valami összevont képletet vagy makrót írni?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24343) Fferi50 válasza Zola007 (#24342) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egyrészt, hat képletről írsz, de hét sor van.
Másrészt, milyen excel verziód van.
Harmadrészt elég sok képletet be lehet "zsúfolni" egy cellába, miért gondolod, hogy ezt nem lehet.
Nálam az ehatvány (excel 2010-ben a KITEVŐ függvény) simán elfogad kifejezéseket, amelyekben cellára hivatkozok.

Kérlek, pontosíts egy kicsit.

Üdv.

(#24344) Zola007 válasza Fferi50 (#24343) üzenetére


Zola007
veterán

szia
elnézést, 7
2010
kitevőt megpróbálom
a gondom az, ha bármelyik képleten változtatni akarnék, akkor mindenre rá kell húzni a módosítottat, nem elég mondjuk 1 helyen

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24345) Vizes Tomi


Vizes Tomi
tag

Sziasztok !

Egy kis segítségre lenne szükségem.
A probléma a következő:
Vannak napi jelentéseim excelben. Valami ilyesmi struktúrában

Településnév : adat 1, adat 2

ebből kellene nekem egy olyat csinálni, hogy

2014.01.01. adat1, adat 2
2014.01.02 adat1, adat2
Az fkerest próbáltam, de ugye a fájlnevek mások( dátum szerint neveztem el őket) , hogyan lehetne ezt a problémát áthidalni, hogy ne kelljen 365 ször átírnom a képletet.

Köszönöm

Sziasztok

(#24346) Fferi50 válasza Zola007 (#24344) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"a gondom az, ha bármelyik képleten változtatni akarnék, akkor mindenre rá kell húzni a módosítottat, nem elég mondjuk 1 helyen"

Szerintem ez minden képlettel így van, akkor is, ha külön cellában van a képleted, akkor is, ha egy cellában van egy hosszú képlet.

Próbáld az Átlag függvényt, aminek a paraméterihez beírod a 7 függvényedet szépen egymás után (természetesen a W és R helyett az A1 és a B1 cella szerepeljen).

Pl: =ÁTLAG(A1*(36/(37-B1));A1*(1+0,0333*B1);(100 *A1) / (101,3 - 2,67123 * B1);A1*B1*0,1;(100*A1)/52,2+(41,9*KITEVŐ(-0,055*B1));A1* (1 + 0,025 * B1);(100 * A1) / (48,8 + (53,8 * KITEVŐ(-0,075 *B1))))

Viszont, ha angol exceled van, amire a tizedespontból következtetek csak, akkor nyilván nem Kitevő a függvényed neve.

Üdv.

(#24347) Zola007 válasza Fferi50 (#24346) üzenetére


Zola007
veterán

Kitevővel működik egybe írva
ezt a függvényt nem ismertem, de akkor ez csak az Euler-féle számra működik?

Azért lényeges, mert összevisza egymással váltakozva vannak cellák, amiket nem akarnék később változtatni, így a módosítandókat meg egyenként kellene kijelölni, ami pár ezernél már nem annyira mókás
De ha egy makrót illesztek be, akkor elég csak a makrót átírni és mindenhol változik

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24348) Fferi50 válasza Zola007 (#24347) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Igen, a kitevő csak az e alapú logaritmusra működik. Minden másra ott a hatvány függvény, vagy rövidítve a "kalap": 4^2 = Négy a négyzeten. Elől az alap, utána a kitevője.

"De ha egy makrót illesztek be, akkor elég csak a makrót átírni és mindenhol változik"

Ez akkor igaz, ha a módosítandó celláid valamilyen rendszer szerint helyezkednek el. Egyébként pedig a makróba ugyanúgy meg kell adni a pár(száz) módosítandó cella címét, csak nem egérrel jelölöd ki. Igaz a makrót csak egyszer kell megírnod ilyen "részletességgel".....

De az is lehet, félreértelmezem amit írtál....

Üdv.

(#24349) Fferi50 válasza Zola007 (#24347) üzenetére


Fferi50
őstag

Kiegészítés az előzőekhez:

És persze van az Excelnek keres-cserél funkciója is, amivel a képletekben is ki lehet cserélni akár egyes részeket is - ráadásul akár az egész munkafüzetben, nem csak az adott lapon.
Ezt is érdemes lenne megvizsgálnod szerintem.

Üdv.

(#24350) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Van 2 excel sablon file-om, az elso alapbol ures lapra adatokat masolok be, a tobbi lapon pedig pivot tablak vannak grafikonokkal.
Az adatok bemasolasa utan egy macro-t futtatok le, ami rendezi es formazza az adatokat majd frissiti a pivot tablakat.

Az egyik ilyen sablon alapbol tok ures, a pivot tablakban sincs adat, a mezo listaban a mezok hozza vannak adva a megfelelo helyre, a pivot tabla forrasakent pedig a kovetkezo van megadva:
'az adatokat tartalmazo lap neve '!_FilterDatabase
Igy akarhany adatot masolok be az elso lapra, mindig az alapjan tolti ki adatokkal a tablakat.

A masik sablonba bele lett piszkalva: Itt manualisan lett megadva a pivot tabla forrasa (pl. A$1$:AA$200$), es a pivot tablakban is latszodnak a legutobbi adatok.
Igy az adatok bemasolasa utan, nem tudom a macroval frissiteni, mindig manualisan kell megadnom neki az eppen aktualis adatmennyiseg alapjan a forrast.

Hogyan tudnam a tablakbol kitorolni a regi adatokat es a forrast automatikusra beallitani?

Koszonom elore is, remelem ertheto volt, hogy mit is szeretnek.

Udv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.