Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) Fferi50 válasza nrg007 (#24090) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nézd meg légyszives a speciális szűrést (régebbi verzióban irányított szűrés). Ott van olyan opció, hogy másolja át egy új helyre.
Egy szűrőtartományt kell megadni, ahol az első cella a Szükséges? cimke, az alatta levő pedig az igen.
Kijelölsz egy cellát ahova másolni kell (mert az igen oszlop is másolódik), utána a két másik oszlopot bemásolod az F-G oszlopba, ahová kell.

Üdv.

(#24102) Fferi50 válasza PETEE78 (#24100) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Javaslom az irányított/speciális szűrőt - ezzel egyszerre több oszlopot is szűrhetsz és van benne olyan opció is, hogy csak az egyedi értékeket (vagyis ami többször van azt nem szűri ki). Átmásolod egy új helyre és utána megnézed, hogy hány sort tett ki - vagy a darabteli, vagy más függvénnyel.

Üdv.

(#24103) slashing válasza PETEE78 (#24100) üzenetére


slashing
senior tag

=SZUM(1/DARABTELI(L1:L8;L1:LA8))

nem sima enterrel alkalmazod hanem ctrl+shift+enter-el

talán ez jó lesz

[ Szerkesztve ]

(#24104) Fferi50 válasza Fferi50 (#24102) üzenetére


Fferi50
őstag

Természetesen ehhez előbb egymás mellé kell másolni az U és az I oszlopot.

(#24105) nrg007 válasza Fferi50 (#24101) üzenetére


nrg007
csendes tag

Jónak tűnik, de próbáltam és nem sikerült.

Nem tudnál segíteni? Belinkelem a táblázatot: [link]

(#24106) Fferi50 válasza nrg007 (#24105) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Itt a link, a fájlban találod a magyarázatot: [link][példa/L].

Üdv.

(#24107) nrg007 válasza Fferi50 (#24106) üzenetére


nrg007
csendes tag

Köszönöm.

Ha jól látom akkor ez csak úgy működik, ha minden változtatáskor lefuttatom a speciális szűrést.

Olyan megoldás keresek, amelyik folyamatosan figyeli a "szükséges" oszlopban lévő értékeket és változás esetén automatikusan változtatja az F és G oszlop értékeit.

(#24108) Fferi50 válasza nrg007 (#24107) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Értem a kívánságod, de:
biztos, hogy minden egyes cellaérték változáskor szeretnéd az F és G oszlop adatait változtatni?
nem lenne elég, ha az igenek kijelölése után megcsinálnád a szűrést?
Egyébként az egész folyamatot makróval is meg lehet csinálni, úgy hogy egy billentyűkombinációval tudod a listádat frissíteni - de az makrós megoldás (és makróbarát munkafüzetként kell menteni.)

Képleten is gondolkodtam már, index és hol.van függvények kombinációjával kissé bonyolult képlettel úgy gondolom meg lehet oldani, de nem csináltam végig, mert úgy gondoltam, a szűrés egyszerűbb.

Mi a véleményed?

Üdv.

(#24109) nrg007 válasza Fferi50 (#24108) üzenetére


nrg007
csendes tag

Igen, fontos, hogy ezek állandóan frissüljenek. Valószínű nem csak én fogom használni ezt a táblázatot. A külön szűrés minden változtatásnál nem működik.

És még egy jó hír, az EFG oszlopban lévő táblázat egy munkalap része, és úgy néz ki, hogy a lap alsó részén helyezkedik el.
Szövegek és aktív cellaértékek vannak felette és mellette is.

A makró is jó lesz, ha nem nincs más megoldás.

(#24110) Fferi50 válasza nrg007 (#24107) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Megcsináltam a képleteket:

F4 cella képlete: =INDEX($B$1:$B$21;HOL.VAN("igen";$A$1:$A$21;0))
G4 cella képlete: =INDEX($C$1:$C$21;HOL.VAN("igen";$A$1:$A$21;0))

F5 cella képlete:
=HAHIBA(INDEX(INDIREKT("B"&HOL.VAN(F4;$B$1:$B$21;0)+1&":$B$21");HOL.VAN("igen";INDIREKT("A"&HOL.VAN(F4;$B$1:$B$21;0)+1&":$A$21");0));"")

G5 cella képlete:
=HAHIBA(INDEX(INDIREKT("C"&HOL.VAN(F4;$B$1:$B$21;0)+1&":$C$21");HOL.VAN("igen";INDIREKT("A"&HOL.VAN(F4;$B$1:$B$21;0)+1&":$A$21");0));"")

Ez utóbbi két képletet húzd le végig az egész F és G oszlopon.

Üdv.

(#24111) Fferi50 válasza Fferi50 (#24110) üzenetére


Fferi50
őstag

Egy apró javítás még:

Az F5 és G5 cella képletében az $A$21, $B$21 és $C$21 vége helyett mindenütt $25 legyen a vége.

Ezzel elkerülhető, hogy ha az utolsó cégre igent mondasz, ne húzza végig azt az összes hátralevő soron.

Bocs.

(#24112) slashing


slashing
senior tag

ez a tipikus esete annak amivel nap mint nap szembesülnöm kell a cégünknél, hogy a legegyszerűbb feladatot is úgy megtekerik azért hogy a marikanéninek a pénzügyön(vagy tetszőlegesen akármelyik adminisztrációval foglalkozó osztályon) még egy rohadt szűrés gombot se kelljen ismernie a munkályához :W :W

[ Szerkesztve ]

(#24113) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sikerült összehoznom, amit szerettem volna. Most kb úgy érzem magam, mint az az ember, aki a jobb fülét akarja megvakarni, és nem a jobb kezével teszi ezt, hanem a ballal úgy, hogy megkerüli a fejét. :DDD
Külön munkalapokon csináltam szűréseket úgy hogy az ismétlődéseket csak 1nek számolja, összesen 3 munkalapon kellett megcsinálnom, majd kitöröltem a szűrési feltételeket és makróval rögzítettem a szűrési eljárást. Ehhez rendeltem a ctrl+b billentyűkombót és már működik is.
Amint lesz hozzá energiám, megcsinálom úgy, hogy le lehessen szedni akit érdekel,"csak" az adatokat kell átírnom...
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét és rendkívül sokat tanultam már most tőletek!
:R
Köszönöm, üdv:
PETEE78

You are being revived

(#24114) nrg007 válasza Fferi50 (#24111) üzenetére


nrg007
csendes tag

Fferi50! Isten vagy!!!!

Pontosan erre gondoltam.

Nagyon köszönöm a segítségedet!!!!

(#24115) Fferi50 válasza PETEE78 (#24113) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nagyon várom a mintát! Szeretnék segíteni Neked a "fülvakarás" egyszerűbbé tételében. Kicsit soknak találom a 3 munkalapra történő szűrést...

Üdv.

(#24116) PETEE78 válasza Fferi50 (#24115) üzenetére


PETEE78
senior tag

Rendben, hamarosan küldöm! És köszi a segítséget!

üdv:
PETEE78

You are being revived

(#24117) nrg007 válasza nrg007 (#24114) üzenetére


nrg007
csendes tag

Szia Fferi50!

A képlet kiválóan működik abban a táblázatban, amit te is láttál.

Viszont amikor átírtam a végleges táblázatba, már nem működik.

Nem tudnád megnézni?
Átküldeném a táblázatomat, de ide nem szívesen linkelném be, inkább elküldeném email-be.
Ha megadnád az email címedet, megköszönném.

(#24118) Fferi50 válasza nrg007 (#24117) üzenetére


Fferi50
őstag

Priviben ment.

(#24119) Musuz


Musuz
csendes tag

]Hello,kéne egy kis exceles segítség.

Amit szeretnék:

köridőkkel szeretnék számításokat végezni,összeadás,kivonás,átlag,ilyesmi.

a köridőket másolva szoktam beilleszteni az exelbe.
valahogy így:

lap time driver mistake netto time
1:58.784s 0.335s 1:58.449s
1:58.456s 0.579s 1:57.877s

a következő cella formátumokkal próbálkoztam,de nem sikerültek a számítások:

pp:mm,000s
[ó]:pp:mm,000s
[hh]:mm:ss,000s
ó:pp:mm,000s

a bemásolt időkben ":" és "." az elválsztó,a kettőspont az renben is van,
de a pontot kifogásolja az excel,a vesszőt visszont nem.

Milyen működő formátumokat javasoltok.

[ Szerkesztve ]

(#24120) PETEE78 válasza Musuz (#24119) üzenetére


PETEE78
senior tag

Mint kezdő" exceles nekem ilyen rondán sikerült:
minden formátumra:
óó:pp:mm,0

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#24121) Delila_1 válasza Musuz (#24119) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

ó:pp:mm,000" s"

A " s" rész elhagyható. Ha annyi időt akarsz összegezni, ami meghaladja a 24 órát, akkor a formátum

[ó]:pp:mm,000" s"

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24122) Musuz válasza PETEE78 (#24120) üzenetére


Musuz
csendes tag

Köszönöm :)

(#24123) Musuz válasza Delila_1 (#24121) üzenetére


Musuz
csendes tag

Köszi a segítséget,viszont nekem kell az "s"

(#24124) Delila_1 válasza Musuz (#24123) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24125) Ærni


Ærni
tag

Üdvözletem!

Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok-e nekem ajánlani olyan oldalakat/ könyveket, ahol haladó szintű excel ismeretekhez juthatnék hozzá?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy OSX-re van magyar nyelvű microsoft office?

Előre is köszönöm a válaszaitok :)

(#24126) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! A múltkor kértem segítséget, amire a választ is gyorsan megkaptam(Érvényesítés). Nos, most az kéne ezzel kapcsolatban, hogy van mondjuk 5 cella, és a 6. a szummás(kerekít+ megszoroz egy Y értékkel), ott szeretném megadni, hogy ne legyen több X-nél. Hiába adom ki arra az érvényesítést, nem dobja vissza, hogy több. Az első 5 cellának nem adhatok maximumot, mert az nagyon változó értéket képviselhet. :R

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24127) konsol


konsol
csendes tag

Sziasztok!

Egy cellába a szövegbe "</p> <p>" sortörés van beírva, ezt szeretném kicserélni sima sortérsre, mint amikor a alt+enter nyomok.
Sima cserével ez nem megoldtható, van erre valami megoldás?
Webshophoz menne ez a kis táblázat és elég sok sor van, szóval az egyenkénti átírás nem megoldás.
Létezik erre valami?

Előre is köszönöm. :R

(#24128) Fferi50 válasza KaiotEch (#24126) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Használd a ha függvényt: = ha(szorzatképlet>X;X;szorzatképlet)

Üdv.

(#24129) KaiotEch válasza Fferi50 (#24128) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezt most nem tudom elképzelni. Hova használjam a HA függvényt? Az adatok érvényesítésénél a maximum mezőbe? Vagy a 6. cellába?

(#24130) konsol válasza konsol (#24127) üzenetére


konsol
csendes tag

Köszi de megése kell, más megoldással lesznek megoldva a leírások! :DDD

(#24131) Fferi50 válasza KaiotEch (#24129) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az érvényesítés az rendben van úgy, ahogyan van. Viszont képletet tartalmazó cellában nem hatásos az érvényesítés.

Az eredményt a hatodik cellában akarod látni. Akkor oda kell a képlet is. De ez a képlet még egyszerűbb:
= min(szorzatképlet;x)
Ez mindig a kettő közül a kisebbet fogja mutatni eredményként.

Üdv.

(#24132) KaiotEch válasza Fferi50 (#24131) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszönöm, így beírja az X értéket, ha nagyobb, mint X, viszont az első 5 cellában írhatok nagyobb számot. A lényeg az lenne, hogy azon cellákba se írhassak többet.

[ Szerkesztve ]

(#24133) Fferi50 válasza KaiotEch (#24132) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha az X-et tudod előre, akkor azon celláknál (az első 5-nél) az adatérvényesítés maximumába írd be az X-et. (Adatok - érvényesítés - egész szám: minimum - maximum).

Ha nem csak egész szám írható be, akkor adatok - érvényesítés -egyéni - és a képlet
=ÉS(J1>5;J1<100)
J1 az adott cella, amire az érvényesítés szól, az 5 és a 100 helyébe írd a saját minimum, maximum értékedet.

Ha eredménytől függően szeretnéd a beírható maximumot korlátozni, az már keményebb dió.

Üdv.

(#24134) KaiotEch válasza Fferi50 (#24133) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az X-et tudom előre, de az első 5 cellában ez az érték bárhogyan kijöhet. Lehet azt is, hogy egy cellába bevágom az X-et és a többi 4 az nulla. A lényeg, hogy ha 1 cellában már eléri az X-et, akkor ne is engedjen semmit írni a többibe, mert már elérte. Ezt szerettem volna megoldani egy felugró alert ablakkal.

(#24135) Fferi50 válasza KaiotEch (#24134) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nálam a J1:J5 -ben vannak a szummázandó értékek.

Akkor az első cella érvényesítésének képlete legyen ez:

=ÉS(J1>=0;SZUM($J$1:$J$5)<=X)

Beírod az első cella érvényesítésébe, majd nullát írsz a cellába és végigmásolod a további 4 cellába is.

A szum képlet helyébe azt a képletet írd, amivel szabályozod a 6. cellába írandó értéket.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24136) KaiotEch válasza Fferi50 (#24135) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Huh bonyolult, de csak túlengedi az X-en. :O

(#24137) Fferi50 válasza KaiotEch (#24136) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Akkor valamit nem jól csinálsz. Megmutatnád képen, ahol látszik az adatérvényesítés, illetve a 6. cella képlete (külön-külön lesz megmutatható)?

Üdv.

(#24138) KaiotEch válasza Fferi50 (#24137) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát lehet egyszerűbb lenne, ha a Tiedét átküldöd, és megnézem nálam mi lehet a baj :K

(#24139) Fferi50 válasza KaiotEch (#24138) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ám legyen:[példa]

Üdv.

(#24140) KaiotEch válasza Fferi50 (#24139) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szuper, megvan, hogy mi volt a hiba. Félreértelmeztem, hogy a MIN már nem fog kelleni. Bár mondjuk az nem is kell nekem, kiírhatja ideiglenesen, hogy X+valamennyi, elég nekem, hogy visszadobja, hogy X fölé nem mehet. Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :R

(#24141) Fferi50 válasza KaiotEch (#24140) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Örülök, hogy segíthettem.

Üdv.

(#24142) KuZo


KuZo
tag

sziasztok!

találkozott valaki olyannal, hogy egy/több táblázat megnyitása az excelből simán megy, azonban egy xls(x) fájlra rákattintva (fájlformátum hozzárendelve az excelhez) azonban bejön az excel logo (Excel 2013) és áll, mint a hal szeme? aztán feladatkezelőből lehet kilőni az excel.exe folyamatot. a rendszer egyébként Windows 7 64bit. excelből megnyitva ugyanezek a fájlok három másodperc alatt, hibátlanul nyílnak.
köszi!

(#24143) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!
Hogy lehet fixálni a cellába beírt hivatkozásokat? Pl ha a munka1-re beolvasott adatokat amiből dolgozom frissítem, akkor a másik munkalapon szereplő munka1-re mutató hivatkozásaim eltűnnek. illetve #HIV! jelzéseket ad a cellákra.

You are being revived

(#24144) Wyll


Wyll
őstag

Ha egy toggle buttonnak vba kódból értéket adok

Me.togbutTranslate.Value = Not (Range("b_forditocellak").EntireColumn.Hidden)

akkor az a baj, hogy végrehajtódik a hozzátartozó _Click() event is, amit én kifejezetten nem szeretnék.
(Ugyanis így pont elcsúszik a gomb benyomottsága és a b_forditocellak rejtettsége közötti szinkron, pedig épp ezt akarom itt beállítani.)

Jelenleg így próbálom:

Application.EnableEvents = False
Me.togbutTranslate.Value = Not (Range("b_forditocellak").EntireColumn.Hidden)
Application.EnableEvents = True

de sajnos így is lefut a _Click() event :(
Ezt mellesleg onnan tudom, hogy debuggolva végigléptetem a folyamatot.

Megoldásötlet? :U

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#24145) Fferi50 válasza PETEE78 (#24143) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ez akkor fordulhat elő, ha a frissítéskor megváltoznak a sor, de főként az oszlop viszonyok (több, vagy kevesebb lesz belőlük), vagy a frissítés folyamán az eredeti adatokat tartalmazó sorok/oszlopok törlődnek.

Normál esetben ilyennek nem lenne szabad előfordulni. A hivatkozás "fixálásra" nincs lehetőség, de nincs is rá szükség.

Esetleg leírhatnád konkrétan, hogy milyen a hivatkozás a másik munkalapon és mit csinálsz a frissítéskor, illetve milyen módon frissítesz.

Üdv.

(#24146) PETEE78 válasza Fferi50 (#24145) üzenetére


PETEE78
senior tag

küldök privátot..

You are being revived

(#24147) Delila_1 válasza Wyll (#24144) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Laphoz rendelve a click esemény:

Private Sub ToggleButton1_Click()
If ToggleButton1 Then
Range("b_forditocellak").EntireColumn.Hidden = False
Else
Range("b_forditocellak").EntireColumn.Hidden = True
End If
End Sub

Két másik, modulba helyezett makró helyettesíti a Te másik makródat.

Sub IGAZ()
Munka1.ToggleButton1 = True
End Sub

Sub HAMIS()
Munka1.ToggleButton1 = False
End Sub

Így nem "csúszik el".

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24148) Fferi50 válasza Wyll (#24144) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A formokon (és a munkalapokon) levő vezérlők eseménykezelésére nem hat az application.enableevents beállítása (sajnos).

Ezért ott trükkökhöz kell folyamodni.
Mielőtt kiadod az értékadó utasítást, megnézed a gomb jelenlegi értékét és az adott oszlop láthatóságát, ha megfelelő mindkett, akkor nem kell kiadni az utasítást. Ha nem jól áll valamiért (pl. a gomb benyomva, az oszlop pedig látszik - vagy fordítva), akkor az oszlop láthatóságát állítod és nem a gombnak adsz értéket.

Üdv.

(#24149) Wyll válasza Fferi50 (#24148) üzenetére


Wyll
őstag

Ez az egész inicializáláskor van, tehát a gomb állapota ilyenkor még tuti 0.
És azt akarom, hogy az legyen hogy
gomb benyomva <=> látszik az oszlop
gomb felengedve <=> nem látszik az oszlop

Te pedig azt mondod most, ha jól értem, hogy az oszlop láthatóságát állítsam a gombhoz (ami ebben az esetben ugye 0, tehát rejtsem el az oszlopot), ne a gombot az oszlopéhoz. Csakhogy pont azt szerettem volna elérni, hogy megnyitáskor a gomb felvegye az oszlop állapotát, az ugyanis megőrződik az elmentett file-ban. :U

Persze értem, hogy mi a helyzet, hogy mindenképp lefut az eventhandler, így trükközni kellene, pl meg lehet jegyezni valahogy megnyitáskor az oszlop állapotát, utána szinkronizálni a gombbal, majd "visszaállítani" a kezdeti állapotot. Csak ez nem valami elegáns szerintem - de cáfoljatok meg :DDD

------------------------------------

Delila_1:
Az én click eseményem:
Private Sub togbutTranslate_Click()
Call AngolCellakOnOff
End Sub
Private Sub AngolCellakOnOff()
Range("b_forditocellak").EntireColumn.Hidden = Not Range("b_forditocellak").EntireColumn.Hidden
End Sub

Ha másik modulban van a sub, az min változtat?
Kérnék szépen egy kis magyarázatot a példádhoz, mert sajnos nem nagyon értem :B :N

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#24150) Delila_1 válasza Wyll (#24149) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Munka1 lapra tettem a ToggleButton1 nevű gombot. A click eseménye szerint változik a b_ ... nevű cella (cellák?) oszlopának a láthatósága, fordítottan, mint ahogy később leírtad, mit szeretnél. A makróban fel kell cserélni a True, ill. a False helyét.

Ha az IGAZ makrót indítod, az csak akkor váltja ki a Click indulását, ha ezzel megváltozik a gomb állapota. Ugyanez vonatkozik a HAMIS makró indítására is.

Itt az lenne a célod, hogy a gomb egyik állapotában az angol szavakat tartalmazó oszlop látsszon, másikban egy másik nyelvé?

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.