Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) Gyufaaa válasza slashing (#25349) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Megoldásod hibátlan! Ezer hála és köszönet! :C

Abban még tudnál segíteni, ha a végösszeg mezőben egy adott értéknél (ami jelen esetben 64) magasabb szám jön ki, akkor váltson pirosra a mező kitöltése? :R

(#25352) slashing válasza nfsu17 (#25347) üzenetére


slashing
senior tag

hát mivle nálad balra igazítva van a hónap gyanítom hogy csak simán szövegesen adtad meg de dátumot kell odaírni 2015.01.01 utánna meg egyéni számformátummal már lehet trükközni hogy csak a hónap látszódjon hhhh, és utánna jó lesz az....

így:

2015.01.01
2015.02.01
2015.03.01
2015.04.01
2015.05.01
2015.06.01
2015.07.01
2015.08.01
2015.09.01
2015.10.01
2015.11.01
2015.12.01

(#25351) Gyufaaa

sima feltételes formázás van ilyen beépítve is hogy cella tartalma nagyobb akkor ilyen színű legyen...

[ Szerkesztve ]

(#25353) nfsu17 válasza slashing (#25352) üzenetére


nfsu17
veterán

nagyon nagy köszi
sikerült minden.
tényleg a hónapokkal volt a gond, dátumként már jó és megcsináltam, hogy csak a hónapot írja ki.
köszi :R

(#25354) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

szeretnék egy kis segítséget kérni:

makróba szeretnék egy váltózó nevő munka fület átmásolni egy adott nevűre, majd lefutna a makró és törölni az adott nevűt (másolatot), de ugy hogy ne kérdezze a végén a felhasználót a törlésről.

Sub ful_torol()

regi = ActiveSheet.Name
Sheets(regi).Copy After:=Sheets(1)
Sheets(regi & " (2)").Name = "leotom"

makró... blabla

Sheets("leotom").Select
ActiveWindow.SelectedSheets.Delete

End Sub

ez ugye addig jó, míg nincs egy pl: "Munka1 (2)"-es fül ami másoláskor már ugye "Munka1 (3)"

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#25355) m.zmrzlina válasza alfa20 (#25354) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Ez a megoldás nem foglalkozik azzal, hogy milyen nevet kapott a "keresztségben" az új munkalap egyszerűen a sorban a második munkalappal végzi a műveletet:

Sub ful_torol()

regi = ActiveSheet.Name
Sheets(regi).Copy After:=Sheets(1)
Sheets(2).Name = "leotom"

'makró... blabla

Sheets("leotom").Select
Application.DisplayAlerts = False
ActiveWindow.SelectedSheets.Delete
Application.DisplayAlerts = True

End Sub

(#25356) alfa20 válasza m.zmrzlina (#25355) üzenetére


alfa20
senior tag

Köszi! ez igy tökéletes lesz.
:C :R

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#25357) m.zmrzlina válasza alfa20 (#25356) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Nincs mit. :)

(#25358) Fferi50 válasza m.zmrzlina (#25355) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ismét az a felesleges select. Sokkal egyszerübb:

Application.DisplayAlerts = False
Sheets("leotom").Delete
Application.DisplayAlerts = True

Üdv.

(#25359) mr.nagy


mr.nagy
tag

Sziasztok!

Szerintetek lehet az Excelbe javascript kódot használni?
Úgy kellene működnie, hogy az egyik cella tartalma alapján egy másik cella (html) tartalmát állítaná elő a javascript.

Köszönöm!

HMNote10Pro

(#25360) #75376384


#75376384
törölt tag

sziasztok

a probléma a következő:
van két oszlop. az egyik egy képlet alapján kapott számérték ("dmin"ez az oszlop tartalmazza a minimális csőátmérőket, amik ilyen-olyan tényezők figyelembevétele alapján jött ki).
ugye csak ilyen miatt nem fognak egyedi átmérővel rendelkező csöveket gyártani, hanem nekem kell kiválasztani a már meglévők közül az optimálisat. ezért csináltam egy másik oszlopot ahova az ilyen tényleges átmérőket raktam be.
a kérdésem az lenne, hogy milyen függvényekkel tudnám kiszedni a nekem megfelelőt?
ugye az fkeres igaz része azért nem működik, mert az a hozzá legközelebb álló értéket találja meg, ami nem mindig jó, mivel alálőni nem lehet.
mellékeltem egy képet hátha úgy érthetőbb lesz.

tudom ez kiszedhető ránézés alapján is, de lesz még pár ilyen eset és a hibázás lehetőségét szeretném kizárni.

a segítséget előre is köszönöm. :)

(#25361) slashing válasza #75376384 (#25360) üzenetére


slashing
senior tag

szia,

próbáld ki ezt:

=INDEX(Q270:Q279;HOL.VAN(G270;Q270:Q279;1)+1)

A legjobb az lenne ha a hol.van függvénynél nem 1-et használnánk hanem -1-et csak ahhoz csökkenő sorrenben kéne lennie a kiegészítő táblának ezért használtam a sima 1-et és adtam hozzá +1-et mert a sima 1 a hol.van-ban úgy működik hogy megkeresi azt a számot a táblában ami egyenlő vagy kisebb mint a keresett értékünk.

De lehet kapsz jobb megoldást is, nekem most hírtelen csak ez jutott eszembe....

(#25362) #75376384 válasza slashing (#25361) üzenetére


#75376384
törölt tag

kipróbáltam, de ahol "dmin" értéke a legkisebb csőátmérőhöz tartozó volt (pl.: 35) ahhoz nem talált megfelelő értéket valamiért és jött a szokásos "hiányzik" felirat. mivel írtad, hogy csökkenőben jobb lenne ezért áttettem abba, majd igazítottam ennek megfelelően a függvényt.
illetve azt elfelejtettem megemlíteni, hogyha a dmin-hez a 78-as átmérő tartozna az nem lenne megfelelő, mivel leágazó ágról van szó (lásd "B" oszlop így oda minimum 95-ös átmérő kell) a végeredmény a következő lett. nekem jónak tűnik. :)

persze a feladat szempontjából ez se tökéletes, mert a "betáp" és "átadás" ágak esetén lehetne 78-as átmérő is, de ez már részletkérdés és tudom, hogy olyan sose lesz.

köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#25363) slashing válasza #75376384 (#25362) üzenetére


slashing
senior tag

Üdv, nincs mit de ebben az esetben a képletbe felesleges a *1 mert ott csak azért használtam plusz 1-et hogy eltoljam a sorhivatkozást illetve ha a HA függényvt kombináljuk egy és függvénnyel akkor a betáp leág is megoldódik:

=HA(ÉS(INDEX(tényleges;HOL.VAN(G270;tényleges;-1))=78;B270="leág");95;INDEX(tényleges;HOL.VAN(G270;tényleges;-1)))

(#25364) #75376384 válasza slashing (#25363) üzenetére


#75376384
törölt tag

igazság szerint, amit korábban írtál azokat nem ismertem, így nem tudtam, hogy melyik egyes hagyható bent és melyik hagyható el. ezt utólag a gép ajánlotta.
kijavítottam és tökéletesen működik. köszi még egyszer.
az viszont érdekes volt, hogy megpróbáltam darabjaira szedve megcsinálni (minden cellában egy függvény és úgy hivatkozzon egyik a másikra), de úgy sehogy se akart kijönni. ez mondjuk nem is fontos, csak érdekelt az egész felépítése.

[ Szerkesztve ]

(#25365) slashing válasza #75376384 (#25364) üzenetére


slashing
senior tag

A működési elve pofon egyszerű, az index-nek megadsz egy tömböt A15:A25 és jelen képletben a tömbnek kell egy sor vagy oszlop szám amit az index majd értékként fog megjeleníteni, mi a sorszámot a hol.van függénnyel adjuk meg neki(ez csak egy sima számot ad, nem eredményt). A hol van talál egy számot az A15:A25 tömb valamelyik cellájában megtalálja pl. az A17-ben lévő számot ami lehet mondjuk 98 vagy akármi de nem a 98-at fogja átadni az index-nek hanem azt a pozíciót ahol az a tömben található ez pedig az A17 esetében a 3. helyet fogja adni mert a tömben a 3. helyen található. Így az index függvény az A17-nek az eredményét fogja kiírni. De ha a hol van mondjuk A21-ben talál egyezést akkor a tömb 7 eredményét írja ki, ha több oszlopos a tömb és adunk meg oszlop számot is akkor a sor és az oszlop kereszteződésében lévő értéket fogja kiadni...

jó tudni hogy mikor pl. jobbról balra szeretnénk keresni tehet az fkeres ellenkező irányába akkor az index hol.van párossal könnyendén meg lehet oldalni ezt a feladatot, még ha most nem is ezt csináltuk...

(#25366) #75376384 válasza slashing (#25365) üzenetére


#75376384
törölt tag

igen ezeket én is ki tudtam sakkozni felírva celláról cellára. jó tudni, hogy felírható az fkeres helyett és így nem kell oszlopokat cserélgetni. :D
a mutatvány az "és" résznél akadt el. bár lehet csak elírtam valamit, majd ránézek megint.

(#25367) - iSO -


- iSO -
tag

Sziasztok!

A következő probléma megoldásához kérnék segítséget:

Azt szeretném elérni, hogy ha A1-be beírom, hogy 7.000 akkor B1-be automatikusan beírja, hogy 6.950
De ha azt írom A1-be, hogy 3.500, akkor azt írj B1-be, hogy 3.475.

Extraként az is jó lenne, ha 7.000-ret el lehetne nevezni "1"-nek, 3.500-at "2"-nek. Stb, és csak a rövidített nevet adnám meg az A oszlopban.

Előre is köszönöm!
:R
iSO

(#25368) #75376384 válasza - iSO - (#25367) üzenetére


#75376384
törölt tag

ha jól értelmeztem (és számoltam) akkor 140-ed részét akarod levonni belőle. ebben igazából semmi extra nincs. remélem nem értettem félre. :)

(#25369) #75376384


#75376384
törölt tag

bocs a dupla miatt, de kifutottam a szerkesztési időből..

a másik problémára két megoldás:
1.
felírod valahova egymás alá a két számodat, majd rámész az A1-es cellára. ezután:
adatok/érvényesítés/"megengedve" résznél "lista"
forrásnak értelemszerűen az a tartomány ahol szerepel a 7000 és 3500.

végül A1 cellát kijelölve, a jobb alsó sarkánál fogva lehúzhatod ameddig akarod. B1 esetében, miután beírtad a képletet, jobb alsó sarkára kétszer katt és leviszi ameddig "A" oszlop tart.
2.
képletek/névkezelő/új
a képen láthatod, hogy mit hogyan kell megadni (névnek számot nem adhatsz meg).

ennek hátránya, hogy előhozni csak úgy tudod, ha egyenlőségjelet teszel a "h" elé. szóval nem feltétlen gyorsabb.

hirtelen ezek jutottak eszembe, lehet van egyszerűbb megoldás is. amennyiben katyvasz lenne, azért bocsánat, de így is újra kellett írnom az egészet. :)

(#25370) slashing


slashing
senior tag

B oszlop képlete ha A-ban 1 vagy 2 szerepel...: =HA(A1=1;6950;HA(A1=2;3475;"bla bla bla"))

a bla bla bla-t kitörölheted és maradhat üresen azt akkor írja ki ha nincs egyezés....

(#25369) vzarmo

Adatérvényesítésnél nem kell beírni cellába az értékeket ha ilyen kis listát csinálunk elég pontos vesszővel elválasztani:

Ne legyen igazam de ez megint egy olyan feladatnak tűnik hogy itt a megoldás de hiányzik belőle a következő lépés ami miatt ez nem lesz jó hanem egy másik verzió kell majd.....

(#25371) Sweetraver


Sweetraver
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy egy ellenőrzést szeretnék csinálni a következőhöz:
Van egy 30 soros, A2-AB31 oszlopig tartó táblázatom tele 3-6 jegyű számokkal. A táblázatnak minden számot 2-szer kell tartalmaznia. Persze lehet ugyanaz a szám, így előfordulhat, hogy az a szám többször szerepel mint 2, de mindenképp kell a párja, azaz min. 2-szer benne kell, hogy legyen. (de a 3 vagy 5 nem jó hiszen vmelyiknek nincs párja)
Ezt szeretném leellenőriztetni, hogy minden számnak megvan-e a párja.
Bonyolíthatja a helyzetet, hogy az A-B és a D-E oszlopokba kell írni az egyik számot (a C az A-B, a G pedig az E-F kivonásának, eredménye csak, de ezt nem kell figyelembe veni). A párja, vagyis ugyanaz a szám pedig R és az AB oszlopban van, de nem azonos sorban vannak. A többi oszlop jelenleg üres, vagy olyan számot tartalmaz, mely mindig fix, tehát nem is kell, hogy legyen párja.

Példa:
B6-ban szerepel a 12452, A24-ben pedig a 6721. Ezeknek szerepelniük kell a R2-AB31 között valamelyik cellában. Ezt jelezze ki valahogy, ha mégsem szerepel.

Van erre ötletetek? (plusz oszlop is lehet, ha nincs más megoldás vagy az is jó, ha kiírja, hogy hányszor szerepelnek a számok)

Köszönöm

(#25372) Delila_1 válasza Sweetraver (#25371) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy segédoszlopban a

=DARABTELI($R$2:$AB$31;A2)+DARABTELI($R$2:$AB$31;B2)+DARABTELI($R$2:$AB$31;D2)+DARABTELI($R$2:$AB$31;E2)

képlet megmondja, hogy az A, B, D és E oszlopban lévő számok hányszor fordulnak elő az R:AB tartományban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25373) sedyke


sedyke
tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Van egy táblázatom, melyben az 'A' oszlopban lévő dátumokhoz szumha függvénnyel összesítem a különböző adatokat egy másik munkalapról.
Van egyetlen egy sor a táblázatomban, ahol valamilyen oknál fogva nem kapok eredményt az adott napra, csak hibaüzentet (#N/A).
Nem értem, hogy mi lehet a gond, mert az előtte és utána lévő sorokban tökéletesen összesít. Mindent adat rendelkezésre áll, minden ki van töltve hiánytalanul. Ellenőriztem a cellaformátumokat, a dátumokat is újra begépeltem, hátha elütés gondja volt, de semmilyen hibát nem találok.
A hibajelző a dátumra mutat, és ha megváltoztatom akár 1 nappal korábbra, vagy későbbre, akkor minden működik.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Szép estét!

(#25374) slashing válasza sedyke (#25373) üzenetére


slashing
senior tag

valószínűleg nincs olyan találat(pontos egyezőség) ezért #n/a az az nincs-et ad eredményül, ellenőrzid a szumha kritériumát(nem a képletben hanem ahol a képlet keresi, lehet elgépelted) bár így látatlanban elég nehéz.... illetve nézz rá képletkiértékelővel hogy hol akad meg..... mást így nehéz mondani rá...

[ Szerkesztve ]

(#25375) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Excel 2007-ben szeretném megváltoztatni egy diagram tengelyének a ?mértékét?.
Teszek be róla képet, a lényeg, hogy az kellene, hogy ne 0 és 120 között mutassa, hanem mondjuk 60 és 120 között. Ez megoldható?

(#25376) sedyke válasza slashing (#25374) üzenetére


sedyke
tag

Találat biztos hogy van, mert manuálisan ellenőriztem. Igazából csak egy dátumot kell megtalálnia a másik munkalapon és összesítenie a hozzá tartozó eredményeket. A képletkiértékelő a dátumra mutat, ezért gondoltam, hogy cellaformátum a probléma.

(#25377) Polllen válasza petyus_ (#25375) üzenetére


Polllen
nagyúr

Rákattintasz az egyik értékre, ezzel kijelölöd a teljes oszlopot, jobb klikk, format axis (bocsi, csak angolul használom) és rögtön felül az első beállítási lehetőség.

Lehet min-max-t állítani és azt is, hogy milyen lépték legyen a kettő között.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25378) slashing válasza sedyke (#25376) üzenetére


slashing
senior tag

Ha publikus akkor oszd meg(vagy false adatokkal írd át) és data.hu így sajnos nem igazán lehet mit mondani rá :(

(#25379) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Egy táblázat a vasútvonalakról szól. Információt találunk benne a vasútállomások tengerszint feletti magasságról, illetve az adott állomás távolságáról a kiinduló állomáshoz képest.

pl:
A B
5 1000
15 1200
60 980

Az A oszlop tartalmazza a kiinduló állomástól mért távolságot a B oszlop a tengerszint feletti magasságot.
A következő grafikont kellene elkészítenem:

Helyette csak eddig jutok:

Az nem akar menni, hogy az adott szakaszok arányosan jelenjelnek meg a grafikonon.

(2010-es verzióban érdekelne a megoldás)

(#25380) Fferi50 válasza sedyke (#25376) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha jól értem, akkor a keresendő táblázatodban nem találja meg az adott dátumot. Próbáld meg arra a dátumra rámásolni az előző dátumot (amit megtalál), majd utána átírni arra, amit keresel.
Sokszor észrevehetetlen "formai" okok játszanak közre a meg nem találásban (főleg a dátumoknál).

Üdv.

(#25381) Fferi50 válasza DrojDtroll (#25379) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A "hiányzó" x értékekhez interpolálnod kell a megfelelő y adatokat és így "megalkotni" a grafikont.

Pl. nem csak 5 és 15 kap értéket, hanem 10, majd 20,25,30 és így tovább az egyenes egyenletének megfelelő y értékeket. (x=10 esetén 1100 (1000 és 1200 között "félúton").

Üdv.

(#25382) petyus_ válasza Polllen (#25377) üzenetére


petyus_
senior tag

Köszi, kattintgattam mindenhova, csak oda nem :)

(#25383) sedyke válasza Fferi50 (#25380) üzenetére


sedyke
tag

Próbáltam a dátumok egymásra való cseréjét.
Bemásoltam egy képet a hibáról, hátha nektek mond valamit. A keresendő értékek egy másik munkalapon van, de ott minden adat ki van töltve.

(#25384) sedyke válasza slashing (#25378) üzenetére


sedyke
tag

(#25385) sedyke válasza slashing (#25378) üzenetére


sedyke
tag

Trace Error-nál ezt írja/mutatja...

(#25386) slashing válasza sedyke (#25385) üzenetére


slashing
senior tag

A képen azt mutatja hogy honnan akarja az adatot venni neked ezt kéne megnézed a Formulas fülön:

A képletkiértékelő ikont keresd, angol verzióban nem tudom hogy hívják.

(#25387) sedyke válasza slashing (#25386) üzenetére


sedyke
tag

[L:/dl/upc/2015-02/10/294552_swqvpvyfqlemasdx_untitled3.jpg](IMG:/dl/upc/2015-02/10/294552_swqvpvyfqlemasdx_untitled3.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Ez segít?

(#25388) sedyke


sedyke
tag

Ha átírom a dátumot más napra, akkor működik. Mintha csak ezzel egy nappal lenne baja.
Nem lesz a szerencsenapom. :)

(#25389) slashing válasza sedyke (#25388) üzenetére


slashing
senior tag

Oké lehet hogy triviális de nem lehet hogy ahonnan az adatot veszi nincs ilyen nap?

(#25390) Fferi50 válasza sedyke (#25388) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A Complete munkalapon nézd meg légy szíves ennek a napnak a cellába beírt értékét. Szerintem ott nincs rendben valami - valószínűleg nem dátumként van az az egy adat bevive.
Ezt javasoltam az előző hozzászólásomban, hogy ott írd át a dátumot, amiben keresel.

Üdv.

(#25391) sedyke válasza Fferi50 (#25390) üzenetére


sedyke
tag

Próbáltam, higyjétek el. Szerepel október 3-a és az értékük is ugyanannyi. Megőrjít. :)

(#25392) Fferi50 válasza sedyke (#25391) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Akkor azt javaslom, hogy azt az egy munkalapot, csak a dátumot tartalmazó oszloppal tedd fel valahova, ahol elérhetjük.
A többi munkalapot és a munkalap többi oszlopát töröld ki, úgyis csak ez a lényeg.

Üdv.

(#25393) sedyke válasza Fferi50 (#25392) üzenetére


sedyke
tag

Hova tudom feltölteni? Sajnos, ilyesmiben nem vagyok jártas.

(#25394) DrojDtroll válasza Fferi50 (#25381) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm. :R

Esetleg 2013-as verzióban van arra lehetőség, hogy újabb adatok kiszámolása nélkül meg lehessen ezt oldani?

(#25395) Fferi50 válasza sedyke (#25393) üzenetére


Fferi50
őstag

Pl. Data.hu, Googledrive, stb.

Nézd vissza, hogy itt a topikban hova vannak feltöltve adatok.

(#25396) Fferi50 válasza DrojDtroll (#25394) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem ismerem a 2013-as verziót, de tartok tőle, hogy nincs ilyen lehetőség abban sem.

Üdv.

(#25397) DrojDtroll válasza Fferi50 (#25396) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Akkor maradok ennél a megoldásnál, még egyszer nagyon szépen köszönöm :R

(#25398) sedyke válasza Fferi50 (#25395) üzenetére


sedyke
tag

Sajnos, ez a lehetőség a munkahelyemen korlátozva van. Még napközben próbálkozom, ha nem sikerül megoldanom, akkor este feltöltöm valahova.

Mindenesetre, köszönöm szépen az eddigi segítséget!
:DD

Szép napot!

(#25399) slashing válasza DrojDtroll (#25397) üzenetére


slashing
senior tag

nekem ennyire futotta, valójában átverjük az X tengelyt mert dátum-ra lett állítva ahogy a képen is látszik, én mondjuk az ilyet nem szeretem mert lehet most jó de a későbbiekben az hogy nem azt a formátumot használjuk bekavarhat....

amíg két állomás között fix kerek kilóméterek vannak addig jó mert 1 nap 1 kilómétert jelent a diagrammon de ha már 1274 méter lesz beírva borul az egész, ezért nem ajánlott ezt használni!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#25400) Delila_1 válasza sedyke (#25398) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Még azt nézheted meg, hogy elég-e a 2:806 tartomány. Lehet, hogy a találat ezen kívül esik. Jobb lenne az $A:$A, illetve a $G:$G hivatkozás.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.