Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) Delila_1 válasza sgery (#25048) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Legyen a cellaformátum

[=0]0;ó:pp

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25052) sgery válasza Delila_1 (#25051) üzenetére


sgery
őstag

Sajnos ez sem javított rajta :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#25053) KaiotEch válasza sgery (#25052) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mondom mi a hiba:

=HA(ÓRA(B3)<9;0;IDŐ(0;PERCEK(B3);0))

Ja nem, így befagy nálam 0:10-re.

[ Szerkesztve ]

(#25054) alfa20 válasza KaiotEch (#25053) üzenetére


alfa20
senior tag

Szia,

Ha csak a 9 órán túli idő érdekel akkor próbáld meg ezt a képletet:

=HA(SZUM(B2-A2-IDŐ(9;0;0))<0;0;SZUM(B2-A2-IDŐ(9;0;0)))

vagy rövidebben:

=HA(SZUM(B3-IDŐ(9;0;0))<0;0;SZUM(B3-IDŐ(9;0;0)))

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#25055) Delila_1 válasza sgery (#25052) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Úgy tűnik, valamit rosszul csinálsz.

2007-es verzióban és alatta a =HA(ÓRA(B3)<9;0;IDŐ(0;PERC(B3);0)) képlet jó, 2010-ben
=HA(ÓRA(B3)<9;0;IDŐ(0;PERCEK(B3);0)).

Bármelyik verzióban működik a már írt [=0]0;ó:pp cellaformátum.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25056) sgery válasza Delila_1 (#25055) üzenetére


sgery
őstag

2013-as office-ban dolgozom jelenleg.
Megpróbáltam ismét újra a mostani verzióval amit írtál, ez már egy fokkal jobb volt, de 0:50 fölött már nem számolt tovább :(

Viszont alfa20 kolléga képlete működik tökéletesen :)

Köszönet mindenkinek, aki fáradozott a problémámmal :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#25057) Delila_1 válasza sgery (#25056) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Örülök, hogy végül sikerült.
Nálam a különböző verziójú Excelekben (2003-2010) bármelyik perccel hibátlanul működik a képlet. 2013-asom nincs, de kizártnak tartom, hogy ott másképp számolna a percekkel, mint az előzőekben.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25058) KaiotEch válasza Delila_1 (#25057) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nálam 2010 van és a Tied nem működött, azért írtam a javítást, de azzal sem lett jó. :N

(#25059) Delila_1 válasza KaiotEch (#25058) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A B3-as celláddal lehet baj.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25060) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Légyszíves valaki írjon majd nekem egy gyorstalpalót a HA függvény egymásba ágyazásából, sajnos olyan feltételrendszernek kéne teljesülnie,hogy 3 db-ot kéne egymásba fűzni, viszont habár az elején jónak tűnik,egy idő után mindig kiakad. Tudom,hogy ez így nem túl konkrét,de már azt is jó lenne tudni,hogy mire kell figyelni. :C

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#25061) m.zmrzlina válasza lumpy92 (#25060) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Valóban jó lenne, ha írnál konkrétumokat mert annak hiányában csak általánosságokat lehet írni amivel nem sokra mész.

Esetleg ilyen "Google a barátod" kezdetű hülyeséget amit én sosem tennék. :(

(#25062) alfa20 válasza lumpy92 (#25060) üzenetére


alfa20
senior tag

Szia,

Nem tudom ez segít-e, de talán tudod használni:

Az első csak egy feltételt vesz figyelembe értéke IGAZ/HAMIS.
A második már két feltétet vizsgál, ami alapján, ha az első teljesűl, akkor tovább viszgálja a következő feltételtre.
A harmadik ugyanaz mint a másodig csak itt még tovább vizsgálodik.

Ezt persze ugy variálod ahogy akarod, lehet variálni aszerint is, hogy ha HAMIS az érték akkor vizsgálodjon tovább, akkor viszont így nézne ki a két feltételes képlet:

=HA(1.feltétel;IGAZ1;HA(2.feltétel;IGAZ2;HAMIS))

remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#25063) lumpy92 válasza alfa20 (#25062) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm,igen erre gondoltam,igazából én is így pórbáltam megcsinálni, valamiért azonban az utolsó előtti tagot igaz-hoz akarja rendelni.

=HA(ABS(T14)>ABS(T13);(HA(ABS(T14)>ABS(T15);(HA(ABS(T14)>ABS(T19);T103;T14);T14);T14)))

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#25064) Delila_1 válasza lumpy92 (#25063) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Célszerűbb a HA és ÉS függvény egymásba ágyazása – ha jól értem a feladatot.

=HA(ÉS(ABS(T14)>ABS(T13);ABS(T14)>ABS(T15);ABS(T14)>ABS(T19));T103;T14)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25065) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok, szűrt adatokat hogyan lehetne dinamikusan szummázni?

Tehát pl. A1:A12-re rászűrök egy 2. negyedévet akkor SUM(A) csak azt a részt adná össze, és a szűrő állításakor vele változna.

(#25066) Delila_1 válasza atillaahun (#25065) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A RÉSZÖSSZEG függvényt nézd meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25067) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi dologban szeretnék segítséget kérni:

Van egy táblám, aminek az A oszlopa 0 és 10 közötti diszkrét értékeket vesz fel. Azt szeretném megoldani valahogy, hogy A értékétől függően szétválogassa a sorokat, külön-külön táblázatokba és ne manuális szűréssel kelljen ezt nekem megtennem, illetve hogy ha új elem kerül a főtáblámba, akkor azt is automatikusan bemásolja megfelelő melléktáblázatba.

Köszi szépen előre is az ötleteket, szép napot!

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#25068) komyka


komyka
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan feladatom, hogy adott egy szép nagy árlista, kb. 50000 tétellel, és egy oszlopban a tételek Német megnevezésével. E mellett van három másik lsita, amikben a magyar megnevezések találhatóak. Az lenne a kérdés, hogy hogyan tudnám megoldani azt, hogy a német megnevezéseket kicseréljem a magyarra.

Úgy néz ki, hogy A1 oszlop a Termékszám, B1 oszlop a német megnevezés. A három másikban ugyanígy csak a B1 oszlop a magyar megnevezés.

Ami még gubanc, hogy nem minden elem van meg a magyar listákban, így ahol nincs találat ott hagyni kell úgy ahogy van.

Eddig az FKERES függvénnyel próbálkoztam de nem igazán sikerült még eddig összehozni, ezért örülnék ha valaki segítene.

(#25069) Polllen


Polllen
nagyúr

Hali,

kellene egy kis segítség vba-ban:

ActiveCell.FormulaR1C1 = _
"=VLOOKUP(RC[-9],'[shortage old.xls]Shortage'!C1:C10,10,0)"

Ebben egy vagy több változóval kellene helyettesítenem a '[shortage old.xls]Shortage'!C1:C10-t

Csak a file név változik, a shortage old.xls...

Hogyan kellene definiálnom a változót?

Köszi előre is!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25070) m.zmrzlina válasza komyka (#25068) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Munka1 munkalapon van a teljes lista a német elnevezésekkel, A oszlop: azonosító, B oszlop: német elnevezés.

Munka2, Munka3, Munka4 munkalapokon a három magyar lista A oszlop azonosítók, B oszlop magyar elnevezés.Ezeket a listákat (két oszlopból álló tartományokat) a névkezelővel elneveztem magyar_lista_1 magyar_lista_2 magyar_lista_3-nak.

Én a Munka1 munkalap C oszlopába tettem az eredményt a következő képlettel:

=HAHIBA(FKERES(A1;magyar_lista_1;2;0);HAHIBA(FKERES(A1;magyar_lista_2;2;0);HAHIBA(FKERES(A1;magyar_lista_3;2;0);B1)))

Természetesen ezt a képletet le kell másolnod addig amíg a német listád tart.

[ Szerkesztve ]

(#25071) Fferi50 válasza komyka (#25068) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha a listában nincs ismétlődő termékszám, akkor az fkeres beágyazva és kombinálva a hahiba függvénnyel műxik.

=hahiba(fkeres($A1;elsőtábla!$B:$B;1;0);hahiba(fkeres($A1;másodiktábla!$B:$B;1;0);hahiba(fkeres($A1;harmadiktábla!$B:$B;1;0);$B1)))

Ezt a képletet a C oszlopban, vagy ha az foglalt, akkor az adatok utáni oszlopba tedd. Esetleg átmenetileg beszúrhatsz egy oszlopot a B után.
A képlet eredményét pedig értékként beilleszted először vissza a C oszlopba, utána pedig a B oszlopra.

Ha nincs hahiba függvényed, akkor a ha és a hibás függvények kellenek hozzá.

Üdv.

(#25072) komyka válasza Fferi50 (#25071) üzenetére


komyka
tag

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

(#25073) Fferi50 válasza Polllen (#25069) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Írd így:
"=VLOOKUP(RC[-9],'[" & valtozo & "]Shortage'!C1:C10,10,0)"

A valtozo szöveges változó (string) tartalmazza a fájl nevét - ha teljes elérési útvonalat is kell megadni, akkor viszont:
"=VLOOKUP(RC[-9],'" & utvonal & "[" & valtozo & "]Shortage'!C1:C10,10,0)"

Az utvonal tartalmazza az elérési utat, a végén backslash van.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25074) slashing


slashing
senior tag

Mi az oka és ha nem jó az út akkor mivel lehet ezt helyettesíteni:

=KÖZÉP(CELLA("filenév");SZÖVEG.KERES("]";CELLA("filenév"))+1;3)*1

A következőt csinálja: vannak munkalapjaim, ezek elnevezve: 1,2,3,4,5,6......

de minden munkalapon mindig azt mutatja aminél utoljára leenterezem a képletet.

Ebbe a képletbe szeretném beépíteni:

=INDIREKT("Jegyzőkönyv!"&"C"&HOL.VAN(KÖZÉP(CELLA("filenév");SZÖVEG.KERES("]";CELLA("filenév"))+1;3)*1;Jegyzőkönyv!B1:B107;0))

Ez meg azt csinálná hogy a munkalap nevét(1,2,3,4,5,6...) megkeresné a jegyzőkönyv B-oszlopában majd a C oszlop azonons sorában lévő értéket írná ki.

(a jegyzőkönyv lap B oszlopában a munklapok kvázi sorszámai vannak utalva arra hogy melyik munkalapon vannak az ahhoz a sorhoz tartozó adatok)

(#25075) Polllen válasza Fferi50 (#25073) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hali,

köszi, időközben az egészet beleraktam egy változóba, amit a file nevéből és a többi adatból fűztem össze. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25076) tgumis


tgumis
tag

sziasztok
van két dátumom
A1 cella 2015.03.01. 16:00:00
A2 cella =most()
A3 ba hogy tudom kiírni milyen formátumot kell használjak hogy x nap x óra x perc x másodperc
sehogy sem sikerül
mit tehetek

(#25077) alfa20 válasza tgumis (#25076) üzenetére


alfa20
senior tag

szia,

nekem sima szám formátummal működik rendesen.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#25078) Fferi50 válasza slashing (#25074) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Használd a cella függvény második paraméterét is, írd be az adott munkalap egy celláját hivatkozásnak.
pl. Cella("filenév";A1)

Üdv.

(#25079) slashing válasza Fferi50 (#25078) üzenetére


slashing
senior tag

:W ahhh :C Köszi!!

(#25080) KaliJoe


KaliJoe
csendes tag

Sziasztok,

A Jelenléti ív programom adatainak megjelenítéséhez - egy új munkalapon - "Űrlap Nyomtatáshoz"-t készítek, vagyis egy űrlap mezőkkel kiegészített munkalapot.

A kérdés az, hogy hogyan tudom meg, pl. egy választódoboznak éppen mi az aktuális értéke? Vagyis, h melyik értéket választotta a felhasználó? Itt mi a hivatkozás módja? (A VBA-ban már tudom, de itt megakadtam, és a help sem segített. :-( )

[ Szerkesztve ]

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#25081) tgumis válasza alfa20 (#25077) üzenetére


tgumis
tag

nekem semmi

(#25082) Fferi50 válasza KaliJoe (#25080) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha ráállsz a vezérlőre, jobb egérgombbal előjön a menüje. Vezérlő formázása, itt van bemeneti lista, meg cella csatolás. A csatolt cellában találod a vezérlő aktuális értékét, azt kell megadnod, hogy ez melyik cella legyen.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25083) Fferi50 válasza tgumis (#25081) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Cellaformázás, egyéni: nn "nap" óó "óra" pp "perc" mm "másodperc" majd ok.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25084) tgumis válasza Fferi50 (#25083) üzenetére


tgumis
tag

köszi már majdnem működik de nekem 9 napot hoz mindenáron:(

(#25085) Fferi50 válasza tgumis (#25084) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Persze, mert 1 hónapon túl van a különbség. Ha beírod még előre a hh "hónap" kifejezést is a formátumba, akkor mutatni fogja, hogy hány egész hónap van benne.
Egyébként pedig el kell kezdeni számolgatni, és akkor nem cellaformátummal, hanem számként használva a dátumot képlettel kell megadni.
pl. = int(A1-A2) & nap &( (A1-A2)-int(A1-A2))*24 & "óra"
A perceket és a másodperceket ugyanígy osztással kell továbbszámolni.

Ne feledd az excelben a dátum is számformátum. Az egész rész jelenti a napot, a törtrész pedig az időt - 24 órából áll egy nap, tehát 12 óra az 0,5 napnak számít.

Remélem, tudod hasznosítani.

Üdv.

(#25086) KaliJoe válasza Fferi50 (#25082) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia Fferi50,

Köszönöm.

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#25087) atillaahun válasza Delila_1 (#25066) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszönöm, kiváló. :)

(#25088) Delila_1 válasza atillaahun (#25087) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25089) KERO_SAN válasza KERO_SAN (#25067) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Ötlet erre valaki ?:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#25090) Delila_1 válasza KERO_SAN (#25067) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kicsit több információ kellene.

Van 1+10 táblázatod? Hol van (külön lapon, másik füzetben) a 10?
Attól függően, hogy az első táblázat A oszlopába mekkora számot írsz 1 és 10 között, másolja vagy helyezze át a teljes sort a további 10 valamelyikébe?
Hány oszlopot kell másolni egy-egy új szám beírásakor? Ha a 10 tábla 10 lapon van, mi ezeknek a lapoknak a neve?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25091) emitter


emitter
őstag

Sziasztok,

a következőt kéne megoldanom:
amely sorokban x szerepel, azoknak a soroknak a B oszlopában szereplő értékeket kéne összeadnom. Tehát pl:

A B C
x 1 5
y 3 1
x 3 2
x 4 1
y 2 2
x 3 1

Ezesetben az összeg 1+3+4+3=11

Ezt csak makróval lehet (nem értek hozzá), vagy függvénnyel is?

(#25092) Delila_1 válasza emitter (#25091) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=SZUMHA(A:A;"x";B:B)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25093) emitter válasza Delila_1 (#25092) üzenetére


emitter
őstag

köszi! :)

(#25094) Delila_1 válasza emitter (#25093) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25095) Wyll


Wyll
őstag

VBA-ból módosítom egy cellának a formuláját:

Private Sub datumfuggveny(amit As Range)
Dim temp As String
temp = Right(amit.Formula, Len(amit.Formula) - 1) ' a kezdő egyenlőségjelet levesszük
amit.Formula = "=HA(" & temp & "=0;""nincs kitöltve"";" & temp & ")"
End Sub

Az érthetőség kedvéért ezt akarom a cella formulájának:

=HA(valami = 0;"nincs kitöltve";valami)

Eddig ok. Mi is ezzel a gond?

A gond az, hogy a makró lefutása után a cellában maga a =HA(valami = 0;"nincs kitöltve";valami) szöveg látszik, nem pedig a formula eredménye. Pedig ugye egyértelmű, hogy a formulát módosítottam.
Viszont ha rámegyek a cellára, nyomok egy F2-t (szerkesztés), és egyből entert nyomok, akkor kiszámolja a helyes eredményt.
Pedig a számolási beállítások automatikusra vannak állítva. Továbbá az F9 (újraszámolás) sem oldja meg a dolgot.

Szóval mit csinálok, amikor F2 + enter-t nyomok, és azt hogyan lehetne VBA-ból?

****

Habár, most hogy gondolkozom, ezt amit akarok meglehetne csinálni egyedi formátummal is (nullára vonatkozó értékek), és akkor nem kéne itt függvényezni meg formulázni... :U :B

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#25096) Delila_1 válasza Wyll (#25095) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem formula, hanem NumberFormat kell.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25097) KERO_SAN válasza Delila_1 (#25090) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Egyelőre nincs, csak 1 fő táblázat, az altáblák helye irreleváns, egyszerűség kedvéért maradhat a munkafüzeten belül. Már nézegettem megoldásokat, gondolom valami makróra lesz szükségem, de még sosem csináltam ilyet. Szóval a makrónak vagy a függvénynek kéne létrehozni az új táblákat, de amennyiben ez jelentős megvalósítási nehézségekkel jár, úgy megcsinálhatom kézzel is. A lényeg, hogy az új sorok kerüljenek át a megfelelő táblákba automatikusan.

Azt szeretném ha átmásolná, és az eredeti tábla megmaradna.

Az oszlopok száma 18.

Köszi szépen előre is :) :R

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#25098) Wyll válasza Delila_1 (#25096) üzenetére


Wyll
őstag

Igen, közben én is rájöttem :B
De azért ha tudod, megsúghatod a megoldást magára a felvetésre :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#25099) Polllen válasza Wyll (#25098) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem az a gond, hogy az excel text-ként kezeli a cellát, nálam is előfordul, főleg SAP-ból letöltött file-knál, general-ra kell állítani és újra bevinni a formulát vagy csak enter, amire újraolvassa a tartalmat. (f2 enter is ezt teszi)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25100) Fferi50 válasza Wyll (#25095) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ezt a sort így :=HA(valami = 0;"nincs kitöltve";valami) a VBA és az excel szövegként értelmezi.

Ha így szeretnéd beírni, akkor a formulalocal tulajdonságot kell használnod - de ez nagyon "röghözköti" a programot.
VBA-ban az international - azaz angol - függvény megnevezéseket célszerű használni, tehát
amit.formula="=IF(valami = 0;"nincs kitöltve";valami)"

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.