Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) hhheni


hhheni
tag

sziasztok!
ki tudna segíteni nekem abban, hogy az ab.függvényekhez vagy irányított szűréshez szükséges kritériumtábla esetén hogy lehet elérni, hogy az adott mező tartalma pontosan az legyen, amit kérek?
konkrétan vezetéknévre beírom, hogy nagy, amire a nagyon kívül átengedi nagyajtait, nagyfejőt, nagyigmándit, nagynét, nagypált stb.
próbáltam már idézőjeleket, aposztrofot stb., semmi nem használ :((
köszi minden ötletet!
heni

(#25802) Delila_1 válasza hhheni (#25801) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első kép a szűretlen tartományt mutatja, plusz a szűrő beállításait. A második a szűrt állományt. Ott nem látszik a kritérium tartomány 2. sora, mert az a sor rejtett, ott nem a kritériumnak megfelelő adat van az A oszlopban.

Szerk.: kis kezdőbetűkkel is jól működik.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25803) Fferi50 válasza hhheni (#25801) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A szűrőtartományba ezt add meg:
első cella a fejléc
második cella képlet ="=nagy"

Másolhatod is új tartományba.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25804) hhheni válasza Delila_1 (#25802) üzenetére


hhheni
tag

Köszi a segítséget, de sajnos, nekem ez az "Ágneska" nevűt továbbra is átengedi. Viszont tovább ne fáradj vele, mert Fferi50 megoldása tökéletesen működik. Azért köszönöm szépen, hogy foglalkoztál vele!

[ Szerkesztve ]

(#25805) hhheni válasza Fferi50 (#25803) üzenetére


hhheni
tag

Köszönöm, tökéletes! :D

(#25806) Vladek83 válasza Fferi50 (#25797) üzenetére


Vladek83
tag

Szia,

köszi, de nem erre gondoltam. Lehet én nem írtam le egyértelműen.

a következő makró fut le:

Sub Nyomtatas()

Dim s As Integer
s = Range("AJ31")
Range("A1:O" & s + 32).Select
ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = "$A$1:$O$" & s + 32
Range("a2").Select

End Sub

amit szeretnék, hogy az úgynevezett "fejléc" lenne a 2. oldaltól kezdve az A30 : O30-ig levő tartomány.

[ Szerkesztve ]

(#25807) Fferi50 válasza Vladek83 (#25806) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Akkor neked erre van szükséged:

PageSetup.PrintTitleRows Property

Nézd meg a VBA helpben légy szíves a használatát.

Üdv.

(#25808) Emil-l


Emil-l
csendes tag

Sziasztok!

Megkaptam életem legnagyobb excel táblázatát „elemzésre”. Nyers adatokkal 77 MB-os, így bármilyen függvény futtatása 2- 5 perc minimum.

Valakinek van javaslata a gyorsításra?

Köszönöm

(#25809) Fferi50 válasza Emil-l (#25808) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mit értesz függvény futtatása alatt? Ha egy képlet beírását egy cellába - és ebből szeretnél sokat, akkor kapcsold ki az automatikus számolást - képletek - számolási beállítások - manuális.
Beírod a képleteket, majd utána F9 a számolás végrehajtására (vagy visszaállítod automatikusra).

Másik megoldás, hogy egy teljesen új munkafüzetet nyitsz az "elemzéshez", ide írod be a képleteket - természetesen a forrásadatokra hivatkozva (3 dimenziós hivatkozás - excel help). Ehhez első körben nyitva kell lennie a forrás fájlnak. A későbbiekben elég csak a frissítést kérni inditáskor vagy bekapcsolni, nem kell hozzá megnyitni a forrásfájlt.

Üdv.

(#25810) Emil-l válasza Fferi50 (#25809) üzenetére


Emil-l
csendes tag

Szia!

Hát még egyenlőre szeretném cserélni/kiegészíteni az oszlopokban lévő adatokat. Kivenném a felesleges karaktereket, illetve kiegészíteném a rövidítéseket egészre.
Na ezek tartanak átlagosan 2 percig. A Tisztít képlet futtatása az 5 perc, FKeres pedig átlagosan 8.

A számolási adatok, manuálisra állítását meg sem érezte.

Üdv

(#25811) Thrawnad válasza Emil-l (#25810) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Hát akora adatbázist én már átraknék más formátumba.
Régen a dBase-t szerettem, majd jött a Fox
Feladat függő persze.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25812) Emil-l válasza Thrawnad (#25811) üzenetére


Emil-l
csendes tag

Szia!

Nos azt hiszem itt a gond. Ide már erőforrás is kell nem csak számítógép.

Köszönöm a tippeket.

Üdv

(#25813) Thrawnad válasza Emil-l (#25812) üzenetére


Thrawnad
senior tag

I 3 as és egyes a windows index???
Akor a másik oldalt ahol ki van részletezve azt mutasd meg légyszi!
Meg frissíts rá!
Ennél a 20 ezres laptopom is többet tud
Hány sor az az adatbázis?

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25814) Fferi50 válasza Emil-l (#25810) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az adathalmaz nagysága miatt ezek úgy gondolom - sajnos - nem feltétlenül irreális számok, attól függ hogyan csinálod.
Hány munkalap van a munkafüzetben? Vannak-e benne már képletek? Hány sor -oszlop? (Persze a méret az már önmagában mutat valamit, de nem mindegy a belső szerkezete sem.)
A keres-cserél funkciót milyen tartományon futtattad? Egy munkalap, egész munkafüzet?
Excel verzió?

A tisztít képlet egy cellára alkalmazva fut 8 percig???

Ilyen feladatokra már ajánlatos a makrók használata - > képlettel csak új cellába tudod az adatot módosítani(kivéve cserél), makróval a meglevő cella tartalma is módosítható.

Szóval egy ici-picit több információra lenne még szükség.

Üdv.

(#25815) Vladek83 válasza Fferi50 (#25807) üzenetére


Vladek83
tag

Szia,

köszi!

Közben ezzel a megoldással oldottam meg.

[link]

(#25816) Fferi50 válasza Vladek83 (#25815) üzenetére


Fferi50
őstag

Na igen, mivel ez egyébként kézenfekvő, azt gondoltam, ezen már túl vagy.... :)

Üdv.
(Persze az, hogy makrót irtál be a kérdésbe, az is befolyásolt egy "hangyányit").

[ Szerkesztve ]

(#25817) Vladek83 válasza Fferi50 (#25816) üzenetére


Vladek83
tag

Igaz, azt még emésztenem kell... ( PageSetup.PrintTitleRows Property ) :)

(#25818) Emil-l válasza Thrawnad (#25813) üzenetére


Emil-l
csendes tag

Szia!

Itt a részletezett:

A tábla az 609 000 soros

Üdv

(#25819) Emil-l válasza Fferi50 (#25814) üzenetére


Emil-l
csendes tag

Szia!

Az adathalmaz nagysága miatt ezek úgy gondolom - sajnos - nem feltétlenül irreális számok, attól függ hogyan csinálod.

Hány munkalap van a munkafüzetben? - - 1 munkalapon van minden

Vannak-e benne már képletek? - - nem még nincs, odáig el sem jutok.

Hány sor -oszlop? - - 25 oszlop és 609000 sor

(Persze a méret az már önmagában mutat valamit, de nem mindegy a belső szerkezete sem.)

A keres-cserél funkciót milyen tartományon futtattad? Egy munkalap, egész munkafüzet?
- - Az oszlopokban lévő adatok egy része hibásan van feltöltve, leszűröm a hibásakat és kicserélném a megfelelőre

Excel verzió? - - 2013-as
A tisztít képlet egy cellára alkalmazva fut 8 percig???
- - nem, egy oszlopba lévő szűrt tartalomra

Ilyen feladatokra már ajánlatos a makrók használata - > képlettel csak új cellába tudod az adatot módosítani(kivéve cserél), makróval a meglevő cella tartalma is módosítható.
- - addig nem próbáltam a Makro-t, mag az adatállomány nem megfelelő. Előbb akartam a tisztítást és azt követően a leszűrést.

Üdv.

(#25820) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Excelben meglehet-e csinálni olyat, hogy vannak a cellák azokba mondjuk számok.
A számok elé egy szóközzel szeretnék oda írni egy szöveget.
ilyen egy cella: 123456
ilyen legyen: TEGNAP 123456
Sok ilyen van és egyesével nehézkes lenne ezt megcsinálni.
Hogyan induljak neki? :R

(#25821) Emil-l válasza cekkk (#25820) üzenetére


Emil-l
csendes tag

Szia!

Én így csinálnám:
=összefűz(az a cella ahol a TEGNAP szó szerepel; majd " " szóköz; majd az a cella ahol az 12345 szerepel)
majd az egészet átmásolod és irányított beillesztéssel (csak értéket) átmásolod egy másik tartományba

Üdv

(#25822) Attas válasza azopi74 (#25799) üzenetére


Attas
aktív tag

Szia!!
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!! Remek!! :) :R

A köszönet késése csak a vasárnapi műszakomnak köszönhető.....!

Üdv

Attas

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#25823) Thrawnad válasza Emil-l (#25819) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Hát ekkorával régen dolgoztam.
Mondjuk kb 2,5 millió sor volt a legtöbb anno 17 oszloppal.
Azt egy 486-os DX4-100 az 14 perc alatt indexelte 2 kulccsal.
Ennek a gépnek ezt tudni kellene. Az 1 es élményindex csak a videokarira vonatkozik.
Viszont az aero hatást a windowsnak kapcsold ki, mert az is visszafoghatja mivel gyenge a videokártya.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25824) cekkk válasza Emil-l (#25821) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!
Az 12345 az változik, mindig más van a helyén.

Csak a TEGNAP szó, vagy bármi más az állandó a képletben a többi változik.

(#25825) Fferi50 válasza Emil-l (#25819) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ilyen nagy állománynál nem szabad szűrést használni a műveletk előtt, mert duplán dolgoztatja a procit.

Nem tudom, mit jelent a hibás és hogyan állapítod meg. De a keres-cserél funkciót érdemes használni:
pl. keresed: röv. cseréled:rövidítés összes cseréje.

Sajnos nem ismerem a 2013-as excelt. Nem tudom, hogy a Tisztít ott hogyan műxik, de továbbra is az a gondom, hogy az eredményét csak egy másik cellába lehet betenni, ami tovább növeli az adathalmazodat.
Ehhez is felesleges a szűrés, mert legfeljebb ugyanazt az eredményt fogja adni az új cellában, mint ami a régiben volt.

Leírnád, hogy hogyan alkalmaztad a Tisztít képletet?

"Eddig nem próbáltam a makrót ... előbb akartam a tisztítást"

Ezeket a feladatokat is el lehet látni makróval és sokkal gyorsabb is lesz szerintem.

Üdv.

(#25826) Delila_1 válasza cekkk (#25820) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A cellaformátum legyen "Tegnap "#####0, amit az egyéni kategóriában adhatsz meg a cellaformázásnál.

Beírja a Tegnap szót a szám elé, és továbbra is tudsz számolni a cella értékével.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25827) cekkk válasza Delila_1 (#25826) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!

Viszont van amikor nem csak szám, hanem betű is van benne. ilyenkor mi a teendő?

(#25828) Delila_1 válasza cekkk (#25827) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor jön az összefűzés.

="Tegnap " & A1

Ilyenkor természetesen nem tudsz számolni az értékekkel.

Az összefűzés után értékké alakíthatod a képleteket. Kijelölöd a tartományt, Ctrl+c-vel másolod. Marad a kijelölés, jobb klikk, irányított beillesztés, Értéket. Az eredeti értékeket tartalmazó tartományt törölheted.

Úgy is jó, hogy kijelölöd és másolod a képleteket, kijelölöd az eredeti tartományt, és oda illeszted be értékként. Ekkor a képleteket tartalmazó tartományt törölheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25829) cekkk válasza Delila_1 (#25828) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!

Számolni nem akarok, számlázó rendszerünkbe akarom feltölteni a árlistákat, csak ugye a gyártók megnevezéséket adnak meg gyártó nélkül az árlistában, importálásnál, meg csak egy oszlopot lehet megadni, hogy az legyen a termék neve.

Köszönöm a segítséged, ez a képlet tökéletes lesz nekem! :R

(#25830) Delila_1 válasza cekkk (#25829) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25831) gyu84


gyu84
tag

Sziasztok!

Makróval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Egy táblázatban a Munka1-en A oszlopában nevek, B oszlopában email címek, a Munka2-re bemásolok ugyanilyen formában egy név-email listát és azt szeretném, hogy a Munka2-ről másolja át azokat a sorokat amelyek nem szerepelnek a Munka1-en.
Úgy próbálkoztam, hogy a Munka2-ből átmásolja Munka1-re és kitörli a duplikációkat email szerint, de ezzel az volt a baj, hogy baromi lassan csinálta :)
Van erre olyan megoldás, hogy csak akkor másolja a sort ha nem szerepel az email cím a Munka1-en?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25832) Delila_1 válasza gyu84 (#25831) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mindkét lapon felveszel egy új oszlopot (C), ahol összefűzöd a nevet és a címet mindegyik sorban. A képletet látod a csatolt képen. A Munka2 lap D2 cellájának a képlete =DARABTELI(Munka1!C:C;Munka1!C2)

Szűröd ezt az oszlopot nullára, a szűrt tartomány A-B oszlopát átmásolod a Munka1 lapra.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25833) bara17


bara17
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom megszámolni egy adott oszlopban egy adott színre (pl. sárga)színezett cellákat? Elsősorban függvényes megoldásra lennék kíváncsi (ha persze egyáltalán megoldható), de, ha makrós az sem gond :)

Köszi :)

(#25834) Delila_1 válasza bara17 (#25833) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Itt nézd meg

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25835) azopi74 válasza gyu84 (#25831) üzenetére


azopi74
addikt

Vagy, esetleg csinálhatod így (úgy értettem a teljesítményt szeretnéd javítani, tehát gondolom elég nagy az adatbázis) :

Létrehozol egy új query-t az excel file-ból egy új munkalapra (monjuk "ujak"):
(Data -> Get External Data -> From Other Source -> From Microsoft Query -> Excel Files -> megadod az elésérési utat)
behúzod Munka1-ből és Munka2-ből az adatokat (név, email minekettőből),
és csinálsz egy ilyen lekérdezést (SQL gompra kattintva):

SELECT `Munka2$`.Név, `Munka2$`.Email
FROM {oj `Munka2$` `Munka2$` LEFT OUTER JOIN `Munka1$` `Munka1$` ON `Munka2$`.Név & `Munka2$`.Email = `Munka1$`.Név & `Munka1$`.Email}
WHERE (`Munka1$`.Név Is Null)

A makróban csak rá kell frissítened az "Ujak" munkalapra, és átmásolni Munka1-be az ujakat.
Ez így sokkal (sok adat esetén több-százszor/ezerszer) gyorsabb, mint a COUNTIF/COUNTIFS (DARABTELI és társa) vagy VLOOKUP föggvények, és ez is csak "plain" excel, nem kell hozzá külső adatbázis. Ha PowerQuery kiegészítő telepíte van (Excel 2010-től felfelé elérhető), akkor ez kissé felhasználóbarátabb módon is megoldható, mint MS Query-vel.

(#25836) bara17 válasza Delila_1 (#3932) üzenetére


bara17
tag

Tökéletes, köszönöm!

(#25837) Delila_1 válasza bara17 (#25836) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25838) gyu84 válasza azopi74 (#25835) üzenetére


gyu84
tag

Köszi szépen. Érdekes megoldás, nem használtam eddig ilyet, de mindenképp kipróbálom már csak azért is mert máskor is hasznos lehet :)

(#25839) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
Senki nem tudja a megoldást, vagy csak kimaradtam? :)
Hogyan lehet egy cellalista lenyíló elemeinek a megjelenítendő sorainak számát beállítani?

PC

(#25840) Delila_1 válasza Wasquez (#25839) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha az Űrlapok eszköztárról viszed be a legördülőt, akkor jobb klikk, Vezérlő formázása, Vezérlő fül.
Vezérlők eszköztáráról történő bevitelnél az eszköztáron található Tulajdonságok ikont hívd be, ott a ListRow-nál állíthatod be. Szintén itt, a ListFillRange rovatban adhatod meg a bemenő adatokat, pl. Munka1!A1:A20.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25841) sedyke


sedyke
tag

Sziasztok!

Meg mindig keresem a megoldast.
Olyan oszlopdiagramot szeretnek letrehozni, melynel egy datumra 3 kulonbozo oszlopban mutatja az ertekeket, de mindegyik oszlop ketto adatreszbol allna ossze, vagyis minden oszlop osztva lenne ketfele. Kulon kulon vannak ilyen elore elkeszitett diagramok, de a ketto otvezetet nem tudom, hogy meg lehet-e valositani egyaltalan.
Ti tudtok ilyen lehetosegrol?
Koszi

(#25842) Delila_1 válasza sedyke (#25841) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mutass egy mintát!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25843) sedyke válasza Delila_1 (#25842) üzenetére


sedyke
tag

Tegyuk fel, hogy

20140308 A termek erteke 5000, ebbol eladva 300, B=3000, ebbol eladva 200, C=1000, eladva 50.
20140309 A 4500-500, B 2000-100, C 500-30.

Szeretnem ha mindket napra lenne 3 oszlop (A, B es C) melyek feloszlanak a fenti adatokra. Pl 8-an lenne egy 5000 "magas" oszlopom, melyen belul jelolne a 300 aranyat az egeszhez kepest es ezen kivul tovabbi ket oszlop arra a napra.
Ennel jobban nem tudom leirni, ne haragudj. Remelem ertheto.

[ Szerkesztve ]

(#25844) Delila_1 válasza sedyke (#25843) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Képet tegyél fel az "egy datumra 3 kulonbozo oszlopban mutatja az ertekeket, de mindegyik oszlop ketto adatreszbol allna ossze, vagyis minden oszlop osztva lenne ketfele" diagram kinézetéről!

Szegényes a fantáziám, látnom kell, miről van szó. Gondolom, azért nem kaptál eddig választ, mert esetleg más is így van vele.

Az sem baj, ha mutatod az adataid elhelyezkedését, és egy kézzel rajzolt diagramot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25845) sedyke válasza Delila_1 (#25844) üzenetére


sedyke
tag

3 fele adat megoszlasa kulonbozo napokon. Lattam mar ilyen osztott diagramot, de akkor egy oszlop van egy napra, es szinten letezik de a tobb oszlopos verzio, de abban az esetben nem osztottak.

[ Szerkesztve ]

(#25846) Thrawnad válasza sedyke (#25845) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Én simán csinálnék minden naphoz egy egy oszlop diagrammot és azon belül lenne a 3 összerakott adat és egy munkalapra több nap egymás mellé.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25847) sedyke válasza Thrawnad (#25846) üzenetére


sedyke
tag

Fontos lenne oket egymashoz viszonyitva latni.

(#25848) Delila_1 válasza sedyke (#25845) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A római számok helyett írhatsz bármit, akár 1-1 pontot is.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25849) TrollBalint válasza azopi74 (#25793) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hello,

Válasz a kérdésedre, én azokat a függvényeket nem használtam még, de ezeket a 'named table' -ket szerintem ezentúl használni fogom, tényleg jobban átlátható egy képlet :)

Viszont van egy gondom. A kiindulási cella tartalmaz időt is. Ez egyelőre fixen 16:00. Az első fülön, ahol fel vannak véve a napok, ott csak nap szerepel, mindegyik cellához hozzáadni nem biztos, hogy jó ötlet, mert idővel ez az idő lehet változik. Átmeneti megoldásnak viszont most ezt választottam. Átalakítható a képleted úgy, hogy az időt ne vegye figyelembe a kiindulási cellában? (Nem akarom onnan kitörölni, mert más műveletekhez meg kell az idő). [Megjegyzés: még se jó, ha hozzáfűzőm a 16:00 a DayType táblához, mert akkor hibásan mutatja valamiért a munkanapokat és a szabadnapokat]
A pontos feladat úgy szól, hogy van egy kiindulási cella dátummal (nap és idő is) valamint van egy másik cella amitől függően 6, 7, vagy 3,75 napot hozzá kell adni. Ez utóbbit igazából vehetjük úgy, hogy 4. nap délelőtt 10 óra, mivel nagyon ritkán fordul elő, szerintem még belefér a kézzel való szerkesztés.
Fferi50 makrója szépen lekezeli, hogy a kiindulási cellában ignorálja az időt, de képlettel nem tudom hogy lehetne ezt korrigálni. (Esetleg ha más megoldási javaslatod/javaslatotok van, arra is vevő vagyok.
Köszi,

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25850) sedyke válasza Delila_1 (#25848) üzenetére


sedyke
tag

Szuper, koszonom szepen a segitseget!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.