Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) Delila_1 válasza Agony (#25700) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:))

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25702) gaborlajos


gaborlajos
csendes tag

Sziasztok!

Van e arra lehetőség az Excel-ben, hogy egy munkafüzet oldalai közül azokat ne nyomtassa ki, ahol valami hiányzik.
Konkrétan, Ha ez a mező üres akkor ezt az oldalt ne nyomtassa ki.

Előre is köszönöm.
G.L.

(#25703) Fferi50 válasza gaborlajos (#25702) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Kérdésre kérdés: mit értesz munkafüzet oldalai alatt? Mert a munkafüzetben munkalapok vannak és a munkalapokat lehet oldalakra bontani (legalábbis eddig így tudtam).
Egyébként pedig ránézel a munkalapra és nem nyomtatod ki, ha hiányzik az adott cella adata.....

Komolyra fordítva:
Ha az a kérdés, hogy van-e ilyen beépített lehetőség az Excelben, akkor a válasz nincs.
Makróval viszont minden (na jó, szinte minden) megoldható. Végigmehetsz az adott munkalap kinyomtatandó oldalain és megnézheted, hogy az adott cellában van-e adat. Az eredmény függvényében kinyomtatod vagy továbblépsz kinyomtatás nélkül.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25704) gaborlajos válasza Fferi50 (#25703) üzenetére


gaborlajos
csendes tag

Kedves Feri!

Ezért van a képecském alatt, hogy "ujonc", ez talán feljogosít arra hogy a munkalapokat,oldalaknak nevezzem.
De a viccet NEM félre téve, az a makró azért érdekelne.

Üdv: G.L

(#25705) poffsoft válasza gaborlajos (#25704) üzenetére


poffsoft
addikt

lehetséges, hogy érvényesítéssel is megoldható...
Persze nem tuti , csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#25706) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

[link]

Várom a kihívásokat :)

(#25707) Fferi50 válasza gaborlajos (#25704) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Sub nyomtat()
If Not IsEmpty(Range("A1")) Then ActiveSheet.PrintOut
End Sub

Az A1 helyébe annak a cellának a címét kell írni, amelynek a kitöltésétől függővé teszed a nyomtatást.

A makrót egy általános modullapra kell írni.

Üdv.

(#25708) TrollBalint válasza Delila_1 (#25685) üzenetére


TrollBalint
addikt

Azokat engedélyeztem és így se akar működni :(
(azóta próbálkozom, hogy esetleg másfajta makrót használok, amiben nincsen beépített függvény, de ez se akar sikerre vezetni :( )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25709) sedyke


sedyke
tag

Sziasztok!

Tudnatok segiteni egy rovid macro megirasaban?

Van egy tablazatom (arlista), D oszlopban vannak az arak. Szeretnem minden sorban, az adott termekhez megjeleniteni a cella modositasanak datumat a T oszlopban.

Nem hasznaltam meg macrot.

Elore is koszonom a segitseget!
Legyen szep napotok!

(#25710) Delila_1 válasza TrollBalint (#25708) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az Office telepítésénél lehet a gond.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25711) Delila_1 válasza sedyke (#25709) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A lapodhoz rendelt a lenti eseményvezérelt makrót.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 4 Then Cells(Target.Row, "T") = Date
End Sub

Mikor a D oszlopba viszel be adatot, a T oszlopba beírja az aktuális dátumot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25712) sedyke válasza Delila_1 (#25711) üzenetére


sedyke
tag

Koszonom szepen, tokeletesen mukodik.

Meg annyit szeretnek kerdezni toletek, hogy milyen Excel konyvet ajanlanatok otthoni tanulasra?

Bartfai Barnaban: Excel haladoknak c. konyvet ismeritek? 146 oldalat kicsit kevesnek talalok...

Szeretnek tobbet megtanulni a makrokeszitesrol, adatelemzesrol stb..

(#25713) TrollBalint válasza Delila_1 (#25710) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hát ennek nem örülök, de mindegy, megoldani nem tudom szerintem, azért még tovább próbálkoztam, részleges sikerrel :)

Írtam egy makrót, cellából meghívva nem igazán akar működni, de ha gombbal hívom meg, akkor valamit csinál :) Amit küldtél munkanapos excelt, azt használtam alapnak. Az első (Settings) fülön "E" oszlopban vannak a napok, mellette ("F" oszlop) hogy workday vagy holiday. A makrót egy másik fülről hívom meg. Ahonnan meghívom, ott hivatkozásként egy cellát kellene átadni, ami dátum formátumú. Cells 10,10-be kiíratom, amit beadtam neki, de érdekes módon nem azt dobja ki. A kezdő dátumom 2015.01.20 a makró 1905.06.16-ot ír ki. Ha a listában beírom ezt a dátumot, akkor megtalálja és jól is számolja ki a munkanapokat. Két kérdésem lenne:
1. Miért nem jó a dátum átadás, (ha gombbal hívom meg, ott 2015 - 1 - 20 ként adja át, ha cellából, mint függvény, akkor pedig #VALUE az eredmény...
2. Miért nem lehet meghívni, mint függvény? Csak gombbal sikerül?

Itt a makró, hátha segít, ill. ha ehhez valami beállítás kell nézni, vagy bármit, akkor megnézem. Köszi minden segítséget

Makró:

Option Explicit
Function Munkanap(Cella As Date, Day As Integer)

Dim x As Integer, workday As Integer
x = 2
workday = 0
Cells(10, 10).Value = Cella
Do
Cells(11, 11).Value = x
If Sheets("Settings").Cells(x, 5).Value = Cella Then
Do
If Sheets("Settings").Cells(x + 1, 6).Value = "Workday" Then
workday = workday + 1
End If
x = x + 1

Loop Until workday = Day
Munkanap = Sheets("Settings").Cells(x, 5).Value
End If
x = x + 1
Loop Until workday = Day
Munkanap = Sheets("Settings").Cells(x, 5).Value
End Function

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25714) Delila_1 válasza sedyke (#25712) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt nem ismerem, de olvastam tőle a "Makróhasználat Excelben" című könyvet, és olyanok vannak benne, amik nem igazak. Például:

"Minden változónak van egy neve és egy értéke. (Más programnyelvekben típusa is, amely meghatározza,
hogy milyen jellegű adat tárolható a változóban. Itt a típust többnyire nem szükséges definiálni, azt az első értékadás határozza meg.)"

"...az FKERES függvény csak ábécébe rendezett listában működik..."

Legtöbben Kovalcsik Géza Az Excel programozása című könyvét javasolják. Krizsák Lászlónak van egy az azonos című könyve, amit kezdők jobban tudnak használni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25715) Tikakukac


Tikakukac
titán

Excel tud diagram hátteret feltételekhez kötve cserélni? Fantasztikus 3 nap munkával hülyebiztos lett a tesztekhez használt tábláink többsége, viszont oké, hogy tudja kezelni a drága, ha valaki eltérő sorban dobja be az adatokat, csak a diagramok mögött a háttér így igen vicces sajnos.

Ötletek?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25716) Fferi50 válasza Tikakukac (#25715) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha arra gondolsz, hogy a diagram hátteret - a cellához hasonlóan - feltételes formázással lehessen megadni, az szerintem nem megy (én legalábbis még nem találkoztam ilyen lehetőséggel 2010-es verzióval bezárólag).

Viszont makróval meg lehet oldani. A Chart.Chartarea.Format.Fill tulajdonságot állíthatod a feltételeknek megfelelően (esetleg a SeriesChange esemény kezelésével).

Üdv.

(#25717) Tikakukac válasza Fferi50 (#25716) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen olyasmi kéne. Sajnos az adatokat, címek és minden más hiába változik meg és pakolja át jó helyekre a háttér sajnos nem. Most csinálhatnám, hogy még csereberés valamit beiktatok és akkor jó helyre mennek, de olyan szintű beágyazások vannak meg hivatkozások, hogy nem bírom követni így 3 nap után.

Ránézek a makróra is, köszi :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25718) Delila_1 válasza TrollBalint (#25713) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

[link]

Itt azt mondja Horváth Imre, hogy a munkanapra cserélt szombattal nem nagyon lehet számolni.
Összesen 2 ilyen lesz az évben (aug.8. és dec.12.), ennek a 2-nek a közelében figyelj, és "gyalog" írd be a dátum+Xnap eredményét.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25719) gaborlajos válasza Fferi50 (#25707) üzenetére


gaborlajos
csendes tag

Szia Feri!

Nagyon szépen köszönöm, kipróbálom, remélem boldogulok vele, mert tudod csak "újonc".

Üdv:G.L

(#25720) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!

Gyors kérdés: Makrónál meg lehet oldani,hogy ne billentyűkombinációval vagy gombbal indítsam,hanem egy adott cella értéke ha megváltozik,akkor automatikusan lefusson? Ha igen hogyan? Köszi :DDD

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#25721) Fferi50 válasza lumpy92 (#25720) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az adott munkalap Worksheet_change esemény kezelőjébe kell beletenned a makró indítását.
Munkalapfül - jobb egérgomb - kód megjelenítése.
Bal oldalon a lenyílóból worksheet.
Jobb oldalon a lenyílóból Change kiválasztása.
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, Range("A1")) Is Nothing Then
Application.EnableEvents = False
makronév ' az a makró, amit le szeretnél futtatni
Application.EnableEvents = True
End If
End Sub

Az A1 helyére írod annak a cellának a címét, amelynek a változását figyeled. Tartomány címet is meg lehet adni, ha több cellát kívánsz figyelni ugyanazon makró indításához.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25722) lumpy92 válasza Fferi50 (#25721) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm!

Ezt a területet még egyáltalán nem ismertem, ma is tanultam valami hasznosat! És működik természetesen :)

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#25723) Fferi50 válasza TrollBalint (#25713) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A munkanapok megszámolására két dolgot javaslok:
I. Az ÖSSZ.MUNKANAP.INTL függvény a következőképpen:
=ÖSSZ.MUNKANAP.INTL(MA();MA()+5;11;J1:J49)
A függvény 3. paramétere határozza meg, hogy milyen napokat tekint hétvégének. A 11 azt jelenti, hogy csak a vasárnap munkaszüneti nap.
A 4. paraméterben kell megadni az ünnepnapokat. Mivel az összes szombatot munkanapnak tekinti a 3. paraméter alapján, erre a területre kell bevinni a többi szombatot.
Kicsit sok a beviendő adat, de sorozatként megoldható könnyen. Cserébe pontosan számol és excel beépített függvény.
II. Saját függvény használata:
Function munkanapszam(ByVal mettol As Date, Optional meddig As Date) As Integer
Dim unnepek As Range, munkanap As Integer, napi As Range, napok As Date
Set unnepek = Range("J1:J7")
munkanap = 0
If meddig = 0 Then meddig = mettol
For napok = mettol To meddig
Set napi = unnepek.Find(what:=napok, LookIn:=xlValues, lookat:=xlWhole)
If Not napi Is Nothing Then
If Application.Weekday(napok, vbMonday) = 6 Then
munkanap = munkanap + 1
End If
Else
If Application.Weekday(napok, vbMonday) < 6 Then
munkanap = munkanap + 1
End If
End If
Next
munkanapszam = munkanap
End Function

Itt az a megoldás lényege, hogy az ünnepek közé felveszed a "dolgozós" szombatokat is. A függvény megnézi, hogy az ott szereplő dátum szombat-e, ha igen, akkor munkanapnak számolja. Ha nem szerepel a listában, akkor munkanap, ha H-P.

Mindkét esetben az ünnep lista egy oszlop legyen.

Üdv.

(#25724) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Szeretném különválasztani az A1:A4 mezőket C1:C4 dátum-ra és D1:D4 idő-re.
A B5=A4-A1 a D5-ben kellene ugyanez az eredmény de sajna a képlettel nem boldogulok.
A5 és D5 cellaformája nn óó:pp

köszi

[ Szerkesztve ]

(#25725) Delila_1 válasza Fferi50 (#25723) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egyikőnk félreérti a feladatot. Tudtommal az a feladat, hogy egy dátum plusz X nap között hány munkanap van.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25726) csferke válasza csferke (#25724) üzenetére


csferke
senior tag

Most vettem észre, hogy hibáztam ...B5=A4-A1... :F
a helyes A5=A4-A1

[ Szerkesztve ]

(#25727) TrollBalint válasza Delila_1 (#25725) üzenetére


TrollBalint
addikt

Igazából félre is érted és nem is :)
Az első feladat, amivel most szenvedek, az annyi lenne, hogy egy dátumtól számolva a paraméterben megadott számnyi munkanapot leszámol és azt a dátumot adja vissza. Viszont ha ezen túl vagyok lesz olyan is, hogy két dátum között kell kiszámolni a munkanapok számát.
Tegnap kicsit haladtam és odáig jutottam, hogy a makró (első tesztek alapján jól működik), csak ugye az a gond, hogy csak akkor, ha gombbal hívom meg. Ha függvényként, akkor nem :(

fferi50: Alapvetően ha sok adatot kell felvinni nem gond, mert egyszer kell csak megcsinálni évente és a lényeg, hogy működjön. (Legjobb lenne, ha másfél hét múlva működne már, mert akkor reprezentálnom) Egyébiránt mindenféle megoldás érdekel, ami jól működik, és nem kézzel kell felvinni.

Közben csináltam egy excelt, amibe belementettem a lényegi adatokat, ahogy most nálam működik. Késő délután átküldöm.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25728) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

szerintem ide makró kellene. azt szeretném elérni, hogyha a makró talán egy bizonyos karaktert egy cellában, akkor tegyen a cell tartalmának elejére és végére egy adott karaktert.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25729) m.zmrzlina válasza Agostino (#25728) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Az alábbi pár sor a kijelölt tartomány minden cellájában leellenőrzi, hogy van-e "!" (felkiáltójel) és ha van akkor egy "*" (csillag v. szorzásjel) karaktert tesz a cellatartalom elejére és végére.

For Each cella In Selection.Cells
If InStr(1, cella.Value, "!") <> 0 Then
cella.Value = "*" & cella.Value & "*"
End If
Next

(#25730) Fferi50 válasza Delila_1 (#25725) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A dátum + x munkanapot viszont a KALK.MUNKANAP.INTL függvény tudja, ugyanazokkal a feltételekkel, mint az ÖSSZ.MUNKANAP.INTL függvény.

A javasolt függvényemet pici módosítással lehet erre is használni.

Üdv.

(#25731) Agostino válasza m.zmrzlina (#25729) üzenetére


Agostino
addikt

szia

köszi szépen, rövidesen megnézem. egyébként ilyesmiket hol tudok tanulni? gondolom ez annyira nem összetett dolog és viszonylag hamar összerakható : ) bár lehetséges, hogy rosszul gondolom

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25732) be.cool


be.cool
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném az adott év X.hetének a napjait adott cellákba írni.

Esetleg elég lenne a hét első napját kiíratni egy adott cellába mert onnan már boldogulnék.

Tehát pl. a J2 -es cellában lenne az adott hét száma, mondjuk most 10
A dátumokat pedig a C6-C12 -be szeretném kiíratni. Vagy a hétfőt a C6 -ba (2015.03.02).

Köszönöm!

(#25733) m.zmrzlina válasza Agostino (#25731) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

"egyébként ilyesmiket hol tudok tanulni?"

Itt a legjobb helyen jársz. Csináld a dolgaidat aztán ha elakadsz kérdezz bátran. :K

(#25734) Fferi50 válasza be.cool (#25732) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

C6 cella képlete =DÁTUM(2015;1;J2*7-HÉT.NAPJA(DÁTUM(2015;1;1);2)-5)
C7 cella képlete =C6+1
és így tovább lefelé.

Ez a képlet 2015-ben jó, a következő évben meg kell nézni a levonást.

Üdv.

(#25735) Fferi50 válasza TrollBalint (#25727) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Felhasználói függvény nem módosíthatja más cella tartalmát, ezért nem működik ha cellába írod be (kivétel a tömbfüggvény.) De a makród úgy is működne, ha egyszerűen csak a változókkal számolnál és nem írnád be cellába a változó értéket.

Amúgy várom a mintát.

Üdv.

(#25736) be.cool válasza Fferi50 (#25734) üzenetére


be.cool
csendes tag

Köszönöm, tökéletesen működik.

A Kérdésem az -csupán szeretném megérteni- hogy 2016-ra hogy fogom tudni átírni? Mi a "változó" benne?

(#25737) Fferi50 válasza be.cool (#25736) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Most úgy látom, hogy 2016-ra is jó lesz, ha a 2015-öt átírod 2016-ra.

Üdv.

(#25738) TrollBalint válasza Fferi50 (#25735) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hello,

ki akartam próbálni a függvényedet (össz.munkanap.intl), de nekem nincsen ilyen függvényem. Ha jól sejtem, ez a networkdays.intl akarna lenni (nálunk angol az excel), viszont csak a networkdayst ismeri :(
Kell még valamit aktíválnom?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25739) Fferi50 válasza TrollBalint (#25738) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Jól sejted, az lenne a neve. Szerintem nem kellene hozzá semmi kiegészítő, viszont
verzió függő, a 2010-es excelben már benne van. Nálad milyen excel verzió fut?

Üdv.

(#25740) TrollBalint válasza Fferi50 (#25739) üzenetére


TrollBalint
addikt

2007 :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25741) Fferi50 válasza TrollBalint (#25740) üzenetére


Fferi50
őstag

Akkor marad a felhasználói függvény...
Próbáld ki lsz.

Üdv.

(#25742) KaliJoe


KaliJoe
csendes tag

Sziasztok,

Kinek van ötlete arra, hogy hogyan lehetne Excelben megoldani, hogy:
- ha az egyik, mondjuk "A" oszlopban egy hivatkozás van, amelyik egy másik Munkalap egyik cellájára mutat; Példa: =Szervezet!L2,
- a mellette lévő oszlopokban pedig evvel a hivatkozással kapcsolatos számítások vannak, úgy mint:
"B" oszlop: =JOBB(CELLA("cím";Szervezet!L2);HOSSZ(CELLA("cím";Szervezet!L2))-SZÖVEG.KERES("!";CELLA("cím";Szervezet!L2);1))
"D" oszlop: =SOR(Szervezet!L2)
... akkor ennek a hivatkozásnak a felhasználsával lehessen az A oszloptól jobbra levő képletekben felhasználni ezt a hivatkozást.

Most úgy működik a táblám, hogy minden egyes helyen, ahol a ' Szervezet!L2' cellára történik hivatkozás, oda magát a hivatkozást kell betenni.
Lehet-e valahogy az A cellában szereplő hivatkozást belevarázsolni a mellette lévő képletekbe?

Kérlek, ha nem érthető írjatok..., kérdezzetek, hogy pontosíthassam!

[ Szerkesztve ]

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#25743) slashing válasza KaliJoe (#25742) üzenetére


slashing
senior tag

Nekem elsőre az Indirekt függvény jutott eszembe mint lehetséges megoldás de most nem igazán tudok gondolkodni :D

(#25744) TrollBalint válasza Fferi50 (#25741) üzenetére


TrollBalint
addikt

Fferi50 és delila_1:
Itt van a példa táblázat, amire ma jutottam. Excel tábla
Az az érdekes, hogy míg ez frankón működött a cégnél (2007-es Excel) addig itthon a 2013-assal Excellel nem akar menni :(

Egy kis magyarázat (ha esetleg kell) a makróhoz:
valtozo nevü változóba adom át a dátumot, ami tartalmaz időt is, ezt átalakítom, hogy csak dátum legyen és azt adom át a Cella nevü változónak.
delila_1: felhasználtam amit még legelőször küldtél táblázatot, és az alapján keresi meg, a Settings fülön a dátumot majd megnézni, hogy mellette lévő oszlop az holiday vagy workday-e. Annyi workdayt számol le, amennyi a m_Day változóban van megadva.
Hogy biztos jól működik a script, ezét kiírattam a Cella és a valtozo értékét is.
Jelenleg (elvileg) a gomb megnyomására, kiszámolja ezt a napot és beírja az adott cellába. Ezt a megoldást azért kerülném, mert ez a táblázat folyamatosan lenne feltöltve adatokkal, és mindig más által, így jó lenne, ha függvényként lehetne a makróra hivatkozni. Köszi, hogy ránéztek :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25745) Fferi50 válasza KaliJoe (#25742) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Kicsit valóban nem világos, mit is szeretnél.
Az A oszlopban van egy képlet, aminek az eredménye a Szervezet munkalap L2 cellájának értéke.
A B oszlopban levő képleted eredménye a Szervezet munkalap L2 cellájának az abszolut címe
A D oszlopban levő képleted eredménye a Szervezet munkalap L2 cellájának a sora

Ha az a kérdésed, hogy a többi képlet az A oszlopban levő képletben hivatkozott cella adatait adja meg, akkor az a javaslatom, hogy egy oszlopban add meg a hivatkozott cella címét:
F1 értéke Szervezet!$L$2
A1 képlete =INDIREKT(F1)
B1 képlete =KÖZÉP(F1;SZÖVEG.KERES("!";F1)+1;20)
D1 képlete =KÖZÉP(F1;SZÖVEG.KERES("$";F1;SZÖVEG.KERES("$";F1)+1)+1;10)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25746) KaliJoe válasza slashing (#25743) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia Slashing,

Azt hiszem nem ez a megoldás... Legalábbis, amit én kezdeni tudtam vele... De, ha leírod pontosabban, h szerinted hogyan...?

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#25747) KaliJoe válasza Fferi50 (#25745) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia Fferi50,

Nem az eredménye, hanem a képlete. Történetesen az eredménye "A", egy A betű.

A B oszlopban lévő képletemnek sem az eredménye, mert annak a cellahivatkozás az eredménye.

Szerintem, jobb, ha odaadom a táblát, mert akkor érteni fogod mit is akarok. :) :Y :K

Oppá, h is tudok teljes Excel fájlt küldeni?

[ Szerkesztve ]

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#25748) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Mivel eddig nem kaptam segítséget a #25724-es kérdésemre ezért próbálkozom még 1x.

Szeretném különválasztani az A1:A2 mezőket C1:C2 dátum és D1:D2 óra:perc-re, az egyszerűbb adatbevitel érdekében.

A3=A2-A1 "nn óó:pp" formátumban ugyanezt az eredmény szeretném kapni a szétbontott adatokból (C1:C2 D1:D2) is a D3-ban szintén "nn óó:pp" formában.

A segítséget 1 képlet formájában megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#25749) Fferi50 válasza TrollBalint (#25744) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A következőt javaslom:
A Settings munkalap G oszlopa alá írd még be a H oszlopban levő adatokat ís.
Ezután írd be a következő függvényt a module1-be:

Function munkanapos(ByVal mettol As Date, Optional hanynap As Integer) As Date
Dim unnepek As Range, munkanap As Date, napi As Range, napok As Date
Set unnepek = Sheet1.Range("G2:G19")
munkanap = mettol
If hanynap = 0 Then hanynap = 0
For napok = mettol To mettol + hanynap
Set napi = unnepek.Find(what:=napok, LookIn:=xlValues, lookat:=xlWhole)
If Not napi Is Nothing Then
If Application.Weekday(napok, vbMonday) = 6 Then
munkanap = napok
End If
Else
If Application.Weekday(napok, vbMonday) < 6 Then
munkanap = napok
End If
End If
Next
munkanapos = munkanap
End Function

A függvény megmondja, hogy a kezdő dátumtól (meddig) a megadott napokkal (hanynap) később melyik lesz a munkanap.
Ez működik cellában meghívva is (csak a cellaformátumot kell dátumra állítani).

Üdv.

(A makróddal kapcsolatban szerintem majd írok privit, ha neked is megfelel.)

(#25750) KaliJoe válasza csferke (#25748) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia csferke,

Az Excel a dátum és idő értéket, egy egész (az 1900-01-01-től eltelt napok száma) és egy törtrész összegeként tárolja, amely törtrész az egy napon belüli értéket mondja meg.

Tehát, ha a teljes dátumérték - ami Neked az A oszlopodban van - FIX részét veszed, akkor megkapod a dátumot, leválasztva róla az időértéket.
És folytatva, ha a teljes dátumértékből kivonod a dátumérték egész részét megkapod a napon belüli törtértéket. Ezeket megfelelően formázva megkapod a szétválasztott dátumot, és időt.

:DD

Képlettel:
"C" oszlop: =DÁTUMÉRTÉK(SZÖVEG(FIX(A1;0);"éééé-hh-nn"))
"D" oszlop: =A1-FIX(A1;0;)
A "D" oszlophoz, még az időformátumot is be kell állítsd!

[ Szerkesztve ]

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.