Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25501) Fferi50 válasza Tiboy86 (#25499) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

De azt csak tudod, hogyan következnek egymás után a hetek? A hetek számát és a képletet beírod előre az adott két oszlopba.
Legfeljebb a képletet módosítod úgy, hogy
=HA(Szumha(B:B;V1;S:S)=0;"";Szumha(B:B;V1;S:S))
és így nem lesz 0 az oszlopban.
Ahogyan beírják a B és S oszlopba az adatokat, a képlet kiszámolja az értéket és látni fogod a grafikonon.

Vagy átalakítod táblázattá az adathalmazodat és csinálsz belőle egy kimutatást/kimutatásdiagramot(!), amit időnként (hetente) egy mozdulattal frissítesz. A táblázattá alakítás miatt automatikusan változni fog a kimutatás forrása is, ahogyan írják hozzá a következő sorokat.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25502) Tiboy86 válasza slashing (#25500) üzenetére


Tiboy86
tag

Hogy egyik héten X darab kieső van, másik héten Y darab kieső van. Az inputokat sem lehet előre tudni. És még az inputok darabszáma is változó, egyik héten gyártanak 5 modellt, másik héten 8at, stb. Eddig szorzatösszeggel volt megoldva, de most nem akarja számolni, hiába másolom át ugyanúgy.

(#25503) Fferi50 válasza Tiboy86 (#25502) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Esetleg egy mintát (álnevekkel és áladatokkal) feltehetnél a Data.hu -ra például.
(Ha már azt az információt kapjuk tőled, hogy mit miért nem lehet megcsinálni.)

Üdv.

(#25504) slashing válasza Tiboy86 (#25502) üzenetére


slashing
senior tag

pont ez a lényege a szumha függvénynek hogy tökmindegy hogy egyik héten így a másikon úgy vagy egyhéten 5x szerepel vagy egyszer sem azokat fogja összegezni amilyen kritériumokat megadsz neki...

de a minta valóban könnyítene a dolgon....

[ Szerkesztve ]

(#25505) Tiboy86 válasza Fferi50 (#25503) üzenetére


Tiboy86
tag

http://data.hu/get/8514918/teszt.xlsm

Az első fülön a V21től kezdődően legyenek az inputok. 32942 legyen a V21 cellában, a W21ben 2300 és így tovább.

Az számít, hogy alapesetben a hetek számai sem beírva vannak, hanem fkeres függvénnyel íródnak be annak függvényében, hogy mely napot írom be abba a sorba?

(#25506) Fferi50 válasza Tiboy86 (#25505) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ez legyen a V21 képlete:
=SZUMHA('raw data'!$B:$B;'VLRR TOTAL (2)'!V$20;'raw data'!$S:$S)

Ezt kell végighúzni a sorban.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25507) Tiboy86 válasza Fferi50 (#25506) üzenetére


Tiboy86
tag

Ugyanígy csináltam, csak $B:$B helyett $B$1:$B$5000-et írtam be az első tartományhoz, a másodikhoz ugyanígy S-sel, de nem csinálta.

Nagyon szépen köszönöm! Még azt elárulod, hogy miért rossz az, ahogy én írtam be?

(#25508) Fferi50 válasza Tiboy86 (#25507) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Valamit biztosan elirtál, talán az aposztrófok (') hiányoztak. Mert egyébként azzal a képlettel is mennie kellene.
Még úgy is, ha az egyik helyen $B$1:$B$5000, a másik helyen pedig $S:$S szerepel.

Ha képleted felteszed, okosabb leszek. (Esetleg az, hogy képlettel keletkezik a hét is?)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25509) slashing


slashing
senior tag

Én arra tippelek hogy a kritériumnál te "V20"-at írtál ami a szumha függvénynél nem cellahivatkozásnak minősül hanem egy szövegnek V20-nak és ő a V20-at kereste kritériumban nem azt az értéket amit a V20 cella tartalmazott...

VLRR TOTAL (2)'!V$20 ez a képletrészlet a cella tartalmát tekinti a kritériumnak ha csak "V20" van odaírva akkor magát a V20-at mint szöveget tekinti annak...

[ Szerkesztve ]

(#25510) Tiboy86 válasza Fferi50 (#25508) üzenetére


Tiboy86
tag

Sajnos már nincs meg, rágoogleztam a SZUMHA függvényre és az szerint csináltam, mégsem ment. Nagyon szépen köszönöm, úgy látszik meg volt írva, hogy egyedül nem fog menni :)

Slashing: Igazad lehet! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25511) lumpy82


lumpy82
csendes tag

Sziasztok

Office 2010 ,

Közzétételt hogy tudom törölni a táblázatról?

Valamikor régen cégen belül egy táblát közzétettem (weblap formában) automatikus frissítéssel.
A közzétett weblapot törölték és most hibát ír minden mentésnél az excel.
sehol nem találom hogy szüntethetem meg a közzétételt.
Segítsetek.

(#25512) Fferi50 válasza lumpy82 (#25511) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Érdekes lenne tudni, hogy milyen hibát ír az excel mentéskor.
Mert abból lehetne következtetni arra, mit kellene tenni.
Érdemes lenne megnézni az adatkapcsolatokat - hivatkozásokat is.
Én mindenesetre megpróbálnék egy mentés másként opciót - akár más néven is xlsx vagy xlsm fájlként.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25513) lumpy82 válasza Fferi50 (#25512) üzenetére


lumpy82
csendes tag

Köszi
Nemrégen tették fel az office 2010-et szal még új nem nagyon találok semmit (előtte 2003 volt)

Volt már mentés másként is és hozza magával a hibát is.
Hiába kapcsolom be hogy ne jelentkezzen újra a hiba előjön. :F
Adatkapcsolatok hivatkozásokat hol találom és mit nézzek?

[ Szerkesztve ]

(#25514) Fferi50 válasza lumpy82 (#25513) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy kicsit el van rejtve ez a dolog, de némi kutatással úgy gondolom, sikerült elővadászni.
Teendők:

Fájl - beállítások - menüszalag testreszabása.
A bal oldalon válaszd ki minden parancs.
A jobb oldalon a Kezdőlaphoz adj hozzá egy új csoportot.
Most a bal oldalon keresd meg a Közzététel parancsot - ha megvan küldd át az új csoportba.

Ezután nyisd meg a munkafüzetet. A kezdőlap végén ott lesz a közzététel menüpont. Indítsd el, ott megtalálod a "kiirtási" lehetőséget is.

Üdv.

(#25515) lumpy82 válasza Fferi50 (#25514) üzenetére


lumpy82
csendes tag

Hozzáadtam a menüsorba a közzétételt.
2 lehetőségem volt:
- 1 Dokumentum kezelési kiszolgáló
- 2 közzététel az excel services szolgáltatásba.
Ezzel nem sikerült. :(

Kutakodás közben megtaláltam :)
- mentés másként
- weblap
- közzététel

-eltávolítás

Jól el van dugva :)
Köszönet a segítségért. :R

(#25516) Wyll


Wyll
őstag

Hogyan lehet leellenőrizni egy megosztott doksinál, hogy a legutóbbi szinkronizáció eredményeképp vannak-e frissítendő cellák? Tehát hogy vannak-e olyan cellák, amik egy eredményes szinkronizáció után (azaz amiben voltak mdosítások) színes kerettel ki lennének emelve?

És a másik, hogy ezt a szinkronizációt hogyan lehet elindítani?

VBA-ról beszélek.
Tehát "szinkr.ellenőrzés", majd annak eredményének vizsgálata kéne. Van ilyen?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#25517) mindanee


mindanee
tag

Sziasztok!

A feltételes formázással kapcsolatban lenne egy kis segítségre szükségem.

Röviden: azt szeretném beállítani, hogy az A oszlopban szereplő cellaértékek és a mellette B oszlopban lévő cellaértékek egyezőségét, illetve eltérésén vizuálisan meg tudjam jeleníteni.

Tehát:

Ha B1 = A1 --> B1 zöld,

Ha B1 > A1 --> B1 piros,

Ha B1 < A1 --> B1 sárga.

A szabályt jelenleg úgy tudom létrehozni, hogy az mindig egy fix cellaértéket (tehát pl. A1-et) figyel, függetlenül attól, hogy már a B2-es cellában van, miközben én azt szeretném, hogy ott már az A2-ben szereplő cellaértékhez képest ellenőrizze az értéket és aszerint kapjon színezést.

Tudtok erre egy jó megoldást?

Köszi előre is :)

(#25518) Delila_1 válasza mindanee (#25517) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A hivatkozásban a sorszám elől vedd ki a $ jelet.

=$A1=$B1

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25519) slashing válasza mindanee (#25517) üzenetére


slashing
senior tag

Feltételes formázás képlettel...

(#25520) mindanee válasza Delila_1 (#25518) üzenetére


mindanee
tag

Szia!

Köszi, ez működik, csak nem tudom, hogy miért :D

Mi alapján gondolja az excel azt, hogy akkor B2-nél már A2-t nézze..?

(#25519) slashing: ez viszont nem működik nálam. Nálad működik rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#25521) Delila_1 válasza mindanee (#25520) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez úgy működik, mint egy-egy képlet, mikor lemásolod egy másik sorba.

Nézz utána a fix-, relatív-, és vegyes hivatkozásnak. Ez most egy vegyes hivatkozás, ahol az oszlopot rögzítjük az elé írt $ jellel, a sort viszont nem.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25522) slashing válasza mindanee (#25520) üzenetére


slashing
senior tag

persze ugyan az mint amit Delila is írt ha megnézed ;)

mondjuk te lehet a valóságban A-hoz hasonlítod a B-t de az első hozzászólásodban a B-hez hasonlítod A-t ami a kisebb nagyobbnál nem mindegy ;)

[ Szerkesztve ]

(#25523) kszilard


kszilard
csendes tag

Sziasztok!

Egy picit elakadtam, elég összetett feltételes formázásban kérném a szakavatottak segítségét (bár lehet csak nekem magas).

Adott egy táblázat, sok-sok oszlopból álló adattal. Most leegyszerűsítem(csak a fontosabb infókat halászom ki nektek), hátha érthetően írom le:
- 1. oszlop: ebben 0 és 1 számok szerepelnek attól függően, hogy az adott gyártási tétel a sorozatgyártás 1. vagy későbbi tagja. Tehát ez az oszlop döntően 0-kból áll, de hetente, havonta előfordul 1-1 egyes.
- 2. oszlop: legyártott mennyiség

AB.ÁTLAG függvénnyel csinálok átlagot külön a sorozatgyártás első tétel mennyiségére (1-es szerepel az 1. oszlopban) és egy átlagot a többire (0 szerepel az 1. oszlopban).

Azt szeretném elérni, hogy feltételes formázással színeződjenek az átlagtól lefelé 2 %-nál jobban eltérő mennyiségek. Mégpedig úgy, hogy táblázatban szereplő sorozatgyártás 1. tétele a sorozatgyártásos átlaghoz viszonyítson, a többit a másik átlaghoz.

Nem makróval kellene megoldani (lehet úgy könnyebb lenne), a tábla folyamatosan bővül és több száz sorból áll, tehát nem szeretnék egyesével minden sorhoz szabályt kötni.

Van valami ötlet ezzel kapcsolatban?

(#25524) Fferi50 válasza kszilard (#25523) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem írtad, hogy milyen excel verziód van. 2007-től már lehet pl. olyat csinálni, hogy átlag alatti - átlag feletti színezés, vagy első - utolsó x % színezése.
De ehhez szerintem külön oszlopban kellene lennie az 1-es és a 0-ás értékeknek.

Másik lehetőség: egy-egy külön fix cellába beírod az "átlagok" képletet mindkét sorozatra.
Utána az adott oszlopra csinálsz feltételes formázást, formázandó cellák kijelölése képlettel

A képlet pedig lehet ez =és(a1=1;b1<$G$1*0,98) kitöltőszin piros
másik képlet =és(a1=0;b1<$G$2*0,98) kitöltőszin narancs

A G1 és G2 cellában vannak az átlagok.

Üdv.

(#25525) kszilard válasza Fferi50 (#25524) üzenetére


kszilard
csendes tag

Valóban nem írtam verziót, 2007 van. Viszont nem szeretnék beszúrni újabb oszlopot (persze ha nincs más mód, akkor igen). Hanem egy összetett feltételes formázást szeretnék összepakolni képletben, hogy ha a sorozatgyártás első tételéről van szó, akkor ahhoz az átlaghoz viszonyítson. Ha nem, akkor a másikhoz. Ehhez az infót abból az oszlopból kellene vennie, ahol a 0 és az 1 jelöli ezt.

És mindenféle plusz oszlop nélkül az elkészült mennyiséget szeretném színezni, ha a hozzá kapcsolódó átlag 98%-a alatt van. :Y

(#25526) kszilard válasza kszilard (#25525) üzenetére


kszilard
csendes tag

A képleted lehet pöpec egyébként, csak nem lehetne a 2 két képletet összegyúrni egybe? :W

[ Szerkesztve ]

(#25527) kszilard válasza kszilard (#25526) üzenetére


kszilard
csendes tag

Most olvasok vissza normálisan:
- a 0 és az 1 külön oszlopban vannak: a1, a2, a3, .... - ahogy halad a termelés
- a legyártott mennyiség rendre b1, b2, b3, ... - ahogy a termelés halad
- átlagok legyenek mondjuk c1-ben és d1-ben (c1 -> sorozatgyártás első tételének mennyiségi átlaga; d1-> sorozatgyártáson belüli mennyiségi átlag)

A 'b' oszlop értékeit szeretném színezni, ha a megfelelő kapcsolódó átlaghoz képest 98% alatt vannak.

(#25528) kszilard


kszilard
csendes tag

Összegyúrtam a korábbi 2 képletet, ezt kaptam: =VAGY(ÉS(C93=1;N93<$M$5*0,995); ÉS(C93=0;N93<$M$6*0,995)). - Itt nem variáltam át az oszlopokat egyszerűbb változatra.

Csakhogy folyamatosan hamis értéket dob vissza. Pedig van olyan érték, amelyre az egyik feltétel igaz, tehát ezzel kellene visszajönnie... :W

[ Szerkesztve ]

(#25529) Delila_1 válasza kszilard (#25528) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem erre gondolsz?

=$B2>(ÁTLAGHA($A:$A;0;$B:$B)*0,98) (egyik szín)

=$B2<(ÁTLAGHA($A:$A;">0";$B:$B)*0,98) (másik szín)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25530) WildBoarTeam válasza kszilard (#25528) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

A képleted szerint a C oszlopban vizsgálja, hogy 0 vagy 1-es van-e. Ezek nem az A oszlopban szerepelnek?
Az M5 és M6 cella milyen értéket tartalmaz?

blabla

(#25531) kszilard


kszilard
csendes tag

Megoldódott, csak nem néztem, hogy a 0/1-es oszlopokat nem számként formázták... :Y

(#25532) kszilard válasza Delila_1 (#25529) üzenetére


kszilard
csendes tag

Delila_1: megnézem ezt a verziót is, köszönöm! Nekem nem 2 szín kell, csak 1 kiemelést szeretnék. Akkor, ha a 2 feltétel valamelyike igaz.

[ Szerkesztve ]

(#25533) Delila_1 válasza kszilard (#25532) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor VAGY-gyal kapcsold össze a két feltételt.

Ennél az a baj, hogy csak akkor nem színez, ha a B értéke pontosan egyenlő a B oszlop átlagával. :DD

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25534) kszilard válasza Delila_1 (#25533) üzenetére


kszilard
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget Mindenkinek! :C

(#25535) Delila_1 válasza kszilard (#25534) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Végül te oldottad meg a számmá alakítással. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25536) mindanee válasza slashing (#25522) üzenetére


mindanee
tag

Igen, a B-t hasonlít az A-hoz, ahogy írtam is :)

(illetve konkrétan a C-t a B-hez, de ez részletkérdés :D )

Az érvényességi tartományt kellett az excelemhez igazítanom és jó lett.

Kösz a segítséget (Delila) mindkettőtöknek :)

(#25537) Delila_1 válasza mindanee (#25536) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25538) KERO_SAN válasza Delila_1 (#25107) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Szia Delila!

Bővülne 1 oszloppal a táblázatom, ilyen esetben mit kéne módosítani a makrón ?

Köszi előre is, szép napot .:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#25539) Delila_1 válasza KERO_SAN (#25538) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia!

Összesen annyi a dolgod, hogy az

If Target.Column = 18 Then

sorban a 18-at átírod 19-re a laphoz rendelt makróban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25540) Wyll


Wyll
őstag

Hogyan tudok a Ribbon-ra kitenni egy egyéni ToggleButton-t?
És persze egy saját makróval legyen kapcsolatban...
(pontosabban majd az eseményét módosítom)

Lehet külön togglebutton-t valahogy beszúrni, vagy pedig a makrót kell beszúrni (ezt tudom hogyan kell), és valahogy a makrón belül elintézni, hogy ez egy togglebuttont eredményezzen a ribbonon?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#25541) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!

Vannak itt nagy fejek excelből? :)

Van egy fájl ami tartalmaz két fülön a tavalyi magyar sorokat, és azok azonosítóit és az idei sorokat és azonosítóit.
Ahol egyezik mindkét azonosító a tavalyi és idei résznél, ott a tavalyi magyar sorral felül kéne írni az ideit.
Vagyis valamiféle szinkronizációt kellene csinálni.
Csak a soorrend nem egyezik, az újak meg közbe vannak beleírogatva
40000 sorról van szó, tehát egyesével átnézni lehetetlen.

Tudtok erre valami módszert? Tehát a 2 fült kellene valahogy összehasonlítani és az egyezéseket felülírni.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#25542) Fferi50 válasza Henker2 (#25541) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Fkeres függvényt használd. Gondolom az idei és a tavalyi van két külön fülön.
A biztonság kedvéért én először egy külön oszlopban csinálnám a "felülírást", mivel képletben saját magára hivatkozva hibát kapsz.

Tehát, az idei fülön egy új oszlopban ezt a képletet írod be:
C2 cella képlete =hahiba(fkeres(A2;regi!$A$1:$B$40000;2;0);B2)

Ezt húzod végig.
Az azonosító mindkét táblában az A oszlopban van, az elnevezés a jelen esetben a B oszlopban a régi táblában.Ha nem találja meg a régi táblában az azonosítót, akkor az új táblában levő elnevezést írja be, egyébként a tavalyit.

Utána a képletes oszlopot másolod és beilleszted értékként saját magára és az idei tábla B oszlopára, majd kitörölheted az eredetileg képletes oszlopot.

Üdv.

(#25543) Fferi50 válasza Wyll (#25540) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem ToggleButton a Ribbonra nem tehető ki.
Makrót viszont tehetsz fel a ribbonra és adhatsz hozzá ikont is.
Fájl - beállítások - menüszalag testreszabása - bal oldalon kiválasztod makrók. A jobb oldalon pedig kiválasztod azt a menücsoportot, ahova be szeretnéd tenni.

A ribbonra makrón kívüli saját menüpontokat xml fájlon keresztül lehet (Custom UI Editor for Microsoft Office, letölthető MS-éktől).

Ha bővebben leírnád, hogy mit szeretnél, esetleg még többet tudunk segíteni.

Üdv.

(#25544) 4m


4m
újonc

Sziasztok,

a gondom a következő :
cellába beírom, hogy "30" és "0,3" lesz belőle.

Ez mi lehet???

Így indul az Excel, hogy ezt csinálja.

Office Xp

Bosszantó, választ előre is köszi.

Azt hogy miért Office Xp, ne bonyolítsuk.

(#25545) m.zmrzlina válasza 4m (#25544) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

A kérdéses cellára állva Jobb klikk>Cellaformázás>Szám fülön milyen formátumkód van megadva?

Nem 300-ból lesz a 0,3 véletlenül, esetleg 0,03 a 30-ból?

[ Szerkesztve ]

(#25546) 4m válasza m.zmrzlina (#25545) üzenetére


4m
újonc

Szia,

"Általános"

(#25547) 4m válasza m.zmrzlina (#25545) üzenetére


4m
újonc

úgy lesz "30", hogy vagy azt írom,
hogy "3000" vagy azt,
hogy "30,"

(#25548) Fferi50 válasza 4m (#25544) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nézd meg a beállítások között a "Tizedesjel automatikus beszúrása" jelölőt. Valószínűleg az van beállítva 2 tizedesre.

Üdv.

(#25549) 4m válasza Fferi50 (#25548) üzenetére


4m
újonc

A Beállítások->Szerkesztés fülön találtam meg, amit mondtál. Kiszedtem a pipát, azzal megoldódott.

Köszönöm :))))

Már megfenyegettem az egész kócerájt, hogy megtanul repülni :))))

(#25550) Fferi50 válasza 4m (#25549) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mivel ez rendszerszintű beállítás, ha valaki átállítja - pl. amiatt, hogy ne kelljen állandóan a tizedesvesszőt beírni a sok-sok törtszámnál - akkor az úgy is marad mindaddig, amíg vissza nem állítják.

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.