Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) Fferi50 válasza KO MA (#25150) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Hát persze hogy nem: =Kerekítés(Szum(E4:D4);-1)

(ha nem akarod, hogy ilyen szuper jelek jelenjenek meg, használd a programkód gombot)

A kerekítés második paramétere határozza meg, hogy hány számjegyre kerekítsen. A -1 azt jelenti, hogy tizesre kerekít a magyar szabályok szerint.

Üdv.

(#25152) KO MA válasza Fferi50 (#25151) üzenetére


KO MA
újonc

Szia!

használd a programkód gombot)

Az melyik?

(#25153) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

[ Szerkesztve ]

(#25154) Fferi50 válasza KO MA (#25152) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A bejegyzésre gondoltam. Alul van a Kattintható kódok és arcocskák feliratú táblázat. Abban a második sor első gombja a parancskód.
Kijelölöd a makrósorokat és rákattintasz erre a gombra. Akkor nem alakítja át "arcocskákká" a blogmotor.

Üdv.

(#25155) KO MA válasza Fferi50 (#25154) üzenetére


KO MA
újonc

Értem már köszönöm

(#25156) KERO_SAN válasza Delila_1 (#25107) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Szia!

Elakadtam egy kicsit.

ALT+F11-el megnyitottam a VBA editort, a laphoz hozzárendeltem a kódot, beillesztettem egy üres modult, oda is bemásoltam az általad írt kódot, mentettem.

Viszont ha ALT+F8-al futtatni akarom a makrót, akkor egy sincs a listámban :F

És, ha kitöltök egy új sort a végéig, akkor sem történik semmi.

Mit ronthattam el ?

[ Szerkesztve ]

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#25157) Delila_1 válasza KERO_SAN (#25156) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mikor bejutottál a VB szerkesztőbe, bal oldalon kattints arra a lapra, ahol a másolandó adataid vannak. Itt is kapsz egy fehér mezőt jobb oldalon, ide kell másolnod az első makrót.

Modulba csak a második makró kerüljön.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25158) KERO_SAN válasza KERO_SAN (#25156) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Javítanék ( ha már szerkeszteni nincs elég idő :o )

Új sorok esetén működik a dolog ! :)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#25159) Delila_1 válasza KERO_SAN (#25158) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen, a makrók az újonnan bevitt sorokat másolják, erre készültek. :)
A régi sorokat másold át a szokásos módon.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25160) allein


allein
addikt

Üdvözlök mindenkit. Adott egy excel, ezenbelül 3 oszlopban, a, b és c oszlopokban adatok szerepelnek. El szeretném menteni másként, .csv-re. Miután elmenetettem és megnyitom a csv-t, lehet látni, hogy mégsem vesszővel vannak elválasztva. HIába töltöm fel a rendszerünkbe a csv-t, nem fogja beolvasni. Tracking számokat szeretném feltölteni partnereink részére. Mi az amit rosszul csinálok? OS X alatt próbálkozom egyébként.

Így kellene kinéznie:

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#25161) Fferi50 válasza allein (#25160) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem próbáld meg a Windows Comma Separated (.csv) formátumban menteni a fájlt.

Üdv.

(#25162) allein válasza Fferi50 (#25161) üzenetére


allein
addikt

Próbáltam de hiába. Akkor sem menti el helyesen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#25163) KaiotEch válasza allein (#25162) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

.CSV-be nem fogod vesszővel látni, mert az pontosvesszűvel tagol. Azt tudod csinálni, hogy jegyzettömbbe megnyitod és az összes ";"-t kicseréled ","-re.

(#25164) Fferi50 válasza KaiotEch (#25163) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Excelben ez a kód:
Thisworkbook.SaveAs FileFormat:=xlCSVWindows,filename:="valami.csv"
vesszővel tagoltan mentette el nálam.

Lehet, hogy Windows beállítás kérdése a vessző?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25165) KaiotEch válasza Fferi50 (#25164) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én is területi beállításra gondolok.

(#25166) zoli1962


zoli1962
csendes tag

Mindenkit Üdvözlök !

Amit leírok már láttam működni, de én nem tudtam megcsinálni.Segítségeteket kérem

A munka 1 munkalapja első sorába szűrőt alkalmazok. A szűrés után csak egy sor fog megfelelni a "feltételeknek" Aminek a SOR száma lehet akármennyi is.
Ezt a szúrés utáni sort egy új munkalapon mondjuk a munkalap2-n adott celláikban meg akarom jeleníteni. Tulajdonképpen egy jelentést csinálni /amit utánna például ki tudok nyomtatni/

(#25167) allein válasza KaiotEch (#25163) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen. És esetleg nem lehet megoldás, hogy az excelből átmásolom az egészet a .csv-be?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#25168) gaborlajos


gaborlajos
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Van két legördülő listám, az egyikben cégnevek vannak, a másikban a cégek dolgozóinak neve. Az adatokat egy-egy oszlopból veszi. Hogyan lehet azt megoldani, hogy a cég kiválasztása után a dolgozók legördülő listában csak az adott cég dolgozói jelenjenek meg. Most úgy van, hogy a Cégek és a Cég dolgozói is ugyanazt a sorszámot kapták, így kiválogatni ki tudom, de a legördülő listában ott jelennek meg ahol az eredeti oszlopban voltak, tehát akár a legvégén is. Az szeretném elérni, hogy a legördülő lista elejére kerüljenek.

Üdv:G.L.

(#25169) KaiotEch válasza allein (#25167) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Területi beállításnál sem találtam megoldást. Ez a legegyszerűbb ahogy mondtam. Persze nem egyesével kézzel kell cserélni, hanem jegyzettömbbe(notepad) CTRL+H és a cserével kicseréled az összeset.

(#25170) lappy válasza gaborlajos (#25168) üzenetére


lappy
őstag

http://prohardver.hu/tema/excel/hsz_10160-10160.html
Itt is van egy leírás

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#25171) allein válasza KaiotEch (#25169) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, teszek egy próbát.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#25172) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Ha kijelölök több lapot és úgy kezdek el írni egy cellába ugye akkor az összes lapon abba a cellába ugyanaz a szöveg kerül. De úgy is meg lehet csinálni hogy csak azt másolja a többi cellába amit újonnan beleírok ne változtassa meg az egész cella tartalmát csak "hozzáfűzze"?

(#25173) gaborlajos válasza lappy (#25170) üzenetére


gaborlajos
csendes tag

Hát könnyen lehet, hogy nálam van a hiányosság, de nem értem. Nekem van legalább 20 cégem, és cégenként kb. 10 alkalmazott, így ezt a megoldás nem tudom használni.(de lehet hogy csak én nem)

Üdv:

(#25174) Delila_1 válasza gaborlajos (#25173) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Alkalmazás:
Beírod a 20 cég nevét, amit most nálam az I1:M1 tartomány képvisel. Elé, ahol most nálam a Kategóriák szöveg szerepel, beírod pl. hogy Cégek. Kijelölöd a H1:M1 tartományt, és ha 2003-asnál magasabb verziód van, akkor Képletek | Definiált nevek | Kijelölésből új, Bal oszlopból.
2003-nál és alatta a kijelölés után Beszúrás | Név | Létrehozás.

Most beírod az első cég alá a hozzá tartozó emberek nevét. Ez lesz mondjuk az I1:I12 tartomány. Kijelölöd, nevet adsz neki, mint az előbb, csak most a Bal oszlopból helyett a Felső sorból opciót választod. Ezt megismétled a többi cégnél is.

Az első cella (a példa szerint A1) érvényesítése Lista, forrása a =Cégek. Itt rögtön válassz is ki egyet. A második (B1) szintén Lista, a forrása pedig =INDIREKT(A1).

A listáknak nem kell azonos lapon lenniük az érvényesítésekkel. Nálam most mindegyik kategóriában 7 adat van, de természetesen különböző hosszúságúak lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25175) gaborlajos válasza gaborlajos (#25173) üzenetére


gaborlajos
csendes tag

Köszönöm szépen, ez így működik.

Üdv:

(#25176) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok

számokat szeretnék feltenni felső indexbe, de sehogy sem engedi az Excel? Mi ennek a módja? Próbáltam szám formátumként, és általánosba is. Tudtok segíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#25177) Delila_1 válasza cellpeti (#25176) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A szerkesztőlécen kijelölöd, amit felső indexbe akarsz tenni, majd cellaformázás, és ott bejelölöd a négyzetét.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25178) cellpeti válasza Delila_1 (#25177) üzenetére


cellpeti
veterán

Nem jó! Vissza ugrik simára. Milyen formátumba kell lennie, hogy meg lehessen így formázni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#25179) Polllen válasza cellpeti (#25178) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam ez akkor történt, ha general vagy number formátumnál akartam használni.

Textnél tuti működik, de innentől felejtsd el, hogy számol vele sztem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25180) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Van egy viszonylag nagy táblázatom, és alatta ugyanaz, értékek nélkül. A felső táblázatban alapvetően számok vannak, de van néhány szöveges mező is. Fontos, hogy ezek a szöveges értékek ki legyenek szűrve. Az alsó táblázatba a felső táblázat adatait szeretném bizonyos szűrő feltételek mellett bemásolni. A szűrő feltétel az S130-as cellában lévő érték; ha attól nagyobb a cella értéke, akkor szűrésre kerül, a szűrt érték pedig "" (üres cella) lesz. A két táblázat formailag megegyezik, annyi, hogy 72 sornyi különbség van köztük.

Ehhez még nem kellett volna makró, de a szűrő bonyolódása után már nem tudtam megoldani egyszerű képlettel. Ha az első (5.) oszlopban lévő szám nagyobb lenne a szűrőnél, de a mellette lévő (6.) oszlopban a szűrés után is van érték, akkor annak kell az 5. oszlopba kerülnie. A többi oszlopnál (6-11.) pedig, ha az alapérték szűrésre kerül, de a mellette lévő szomszédos oszlopok értékei nem, akkor annak a két szomszédos oszlopnak az átlagát kellene beilleszteni.

Valószínűleg túl sok volt az argumentum, egyébként valami ilyesmi volt:

=HA(VAGY(F5>=$S$130;SZÁM(F5)=HAMIS);HA(ÉS(SZÁM(E5)=IGAZ;SZÁM(G5)=IGAZ);ÁTLAG(E5;G5);HA(SZÁM(F5)=IGAZ;HA(F5<$S$130;F5;"");"")))

Kicsit talán nehezen érthető a probléma, ezért feltettem egy képet:

Tegyük fel, hogy a szűrő értéke 100, tehát az ennél nagyobb értékeket szeretném kiszűrni. Ebben az esetben a B2-es cella értéke ki lenne szűrve - a mellette, a C2-es cellában lévő szám azonban nem, ezért a C2 értékét kellene lemásolni 72 cellával lentebbre. A D3-as cella viszont üres, de a mellette lévők (C3 és E3), ezért a szűrés során a C3 és E3 átlagát kellene továbbvinni.

Írtam rá egy makrót, de valamiért nem csinál semmit, pedig lefut. A makró a "proba" nevű laphoz van rendelve.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim sor As Integer, oszlop As Integer

If Target.Address = "$S$130" Then

For sor = 77 To 139

If Sheets("proba").Cells(sor - 72, 5) < Sheets("proba").Range("S130") Or WorksheetFunction.IsNumber(Sheets("proba").Cells(sor - 72, 5) = True) Then
Sheets("proba").Cells(sor, 5) = Sheets("proba").Cells(sor - 72, 5)
ElseIf WorksheetFunction.IsNumber(Sheets("proba").Cells(sor - 72, 5) = False) Then
If WorksheetFunction.IsNumber(Sheets("proba").Cells(sor - 72, 6) = True) Then
Sheets("proba").Cells(sor, 5) = Sheets("proba").Cells(sor - 72, 6)
Else: Sheets("proba").Cells(sor, 5) = ""
End If
End If

For oszlop = 6 To 11

If Sheets("proba").Cells(sor - 72, oszlop) >= Sheets("proba").Range("S130") Or WorksheetFunction.IsNumber(Sheets("proba").Cells(sor - 72, oszlop) = False) Then
If WorksheetFunction.IsNumber(Sheets("proba").Cells(sor - 72, oszlop - 1) = True) And WorksheetFunction.IsNumber(Sheets("proba").Cells(sor - 72, oszlop + 1) = True) Then
Sheets("proba").Cells(sor, oszlop) = WorksheetFunction.Average(Sheets("proba").Cells(sor - 72, oszlop - 1), Sheets("proba").Cells(sor - 72, oszlop + 1))
ElseIf Sheets("proba").Cells(sor - 72, oszlop) < Sheets("proba").Range("S130") And WorksheetFunction.IsNumber(Sheets("proba").Cells(sor - 72, oszlop) = True) Then
Sheets("proba").Cells(sor, oszlop) = Sheets("proba").Cells(sor - 72, oszlop)
Else: Cells(sor, oszlop) = ""
End If
End If
Next oszlop
Next sor
End If
End Sub

Hol rontottam el? Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25181) bteebi válasza cellpeti (#25178) üzenetére


bteebi
veterán

Kipróbáltam, és nekem működött számmal is, ha az egész számot tettem indexbe. Ha csak egy részét, akkor tényleg visszaugrott. Megoldás lehet, ha a számot is szövegként formázod, de akkor nem fogsz tudni képletben számolni vele.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25182) Fferi50 válasza bteebi (#25180) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egyrészt, ha eseménykezelést végzel, akkor ki kell kapcsolni az eseményeket:
Application.EnableEvents=False
majd a végén visszakapcsolod:
Application.EnableEvents=True
Ha nem így teszel, akkor jó esetben csak meghosszabodik a program futása, rossz esetben más cellákat is átír, nem csak azokat, amelyeket szeretnéd.

Továbbá van két képlet benne, ami formailag ugyan helyes (nem kiabál érte a fordító), de teljesen blőd eredményt ad, rossz helyre került a záró zárójel:

If Sheets("proba").Cells(sor - 72, 5) < Sheets("proba").Range("S130") Or WorksheetFunction.IsNumber(Sheets("proba").Cells(sor - 72, 5)) = True

A Te kódodban a True után volt a zárójel, az előréb kell hozni az egyenlőség jel elé, ahogyan itt is látod.

Ugyanez van az oszlopos vizsgálatánál is, ott is az egyenlőség jel után kell a zárójel és nem a False után.

Üdv.

(#25183) togyerl


togyerl
csendes tag

Sziasztok a segítségeteket kérném, még kezdő vagyok excel téren, de azt szeretném megoldani hogy ha hyperlinket csinálok egy fájlhoz a munkafüzetben és utánna a fájl helye változik(elérési út) akkor nem találja a fájlt az excell, van e mód arra hogy a linkelt file -okat integrálja az excell fájlba, vagy ezt hogy lehet kiküszöbölni?

(#25184) bteebi válasza Fferi50 (#25182) üzenetére


bteebi
veterán

Szia!

Köszi az észrevételeket! :) Az átzárójelezés elég buta hiba volt (igazából azt a részt érthetetlen módon nem ellenőriztem le, mondván, hogy az úgyis jó - mert ha nem lenne jó, akkor szólna az Excel :DDD), ezt az eseménykezeléses dolgot viszont nem tudtam. Egyelőre nem működik tökéletesen, de majd futok vele még egy kört, hátha sikerül megreparálnom.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25185) gyga


gyga
senior tag

Üdv.

Van e arra lehetőség hogy Excelbe tegyem a Word állományt?
A következő a problem.
Adott egy számolós excel tábla. Ebből a táblából veszi át az adatokat egy word file. tehát így párban jó csak.
Arra gondoltam hogy a word filet integrálnám az execlbe.
Persze lehet szöveg dobozt betenni de az nem olyan mint a word, mert kell fejléc /lábléc tabulátorok. stb.
Szóval tudom e a word-öt beágyazni?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#25186) gyga


gyga
senior tag

törölve

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#25187) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok,

Van egy összetett feladat, amit szeretnék valahogy egyszerűbbé tenni bármilyen módon (akár automatizálni):

Adott egy oszlop, amiben dátumok vannak, adott egy amelyikben betűk/számok vegyesen nevezzük őt beszállítóknak, adott egy amelyben számok (eredmények) és adott egy üres.

Azt csinálom, hogy szűrővel rászűrök csak a mai napra a dátumos oszlopban, majd szintén szűrővel az első beszállítóra. Tegyük fel, hogy ennek a beszállítónak a mai napon volt 10 szállítmánya, ez jelent 10 különböző eredményt az eredmények oszlopban. A feladatom az, hogy veszem a 10 eredmény átlagát és beírom az üres oszlopba az összes üres cellába, a kiválasztott beszállító mai napi eredményei mellé. Tehát minden eredmény mellett ott lesz az összes eredmény mai napi átlaga.

Ezután lépek egy beszállítót a szűrőben, és megcsinálom újra ugyanezt amíg végig nem érek a mai nappal.

Pl. négy darab sor végül így néz ki:

Dátum (2015.01.27) - beszállító1 - eredmény1 - kizárólag a mai napi beszállító1 eredményeinek az átlaga
Dátum (2015.01.27) - beszállító1 - eredmény2 - kizárólag a mai napi beszállító1 eredményeinek az átlaga
Dátum (2015.01.27) - beszállító2 - eredmény3 - kizárólag a mai napi beszállító2 eredményeinek az átlaga
Dátum (2015.01.27) - beszállító2 - eredmény4 - kizárólag a mai napi beszállító2 eredményeinek az átlaga

és így tovább, persze néha egy beszállítóhoz több eredmény van, a másikhoz kevesebb, változó.

Ha nem érthető szóljatok, küldök róla képet.

Erre tudna valaki bármilyen gyorsabb, esetleg automatikus megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#25188) Fferi50 válasza marcyman (#25187) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem tudom, milyen exceled van, 2010-ben már biztosan megy az ÁTLAGHATÖBB függvény.
Próbáld meg azt.

Üdv.

(#25189) marcyman válasza Fferi50 (#25188) üzenetére


marcyman
aktív tag

2013-as van, szóval biztos tudja. De szerintem ez annál bonyolultabb dolog, hogy ez a függvény tudja, mert a táblázat minden nap bővül és minden nap végén végig kell zongorázni amit fentebb írtam. Lehet, hogy makróval lehetne csak, nem tudom.

(#25190) Delila_1 válasza marcyman (#25187) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Készíts kimutatást a kép szerint. Az összegző mezőkben látszólag napi összeget ír, de az valójában napi átlag, mint a jobb oldali mezőlista tábla jobb alsó sorában látszik.

Érdemes előtte táblázattá alakítani az adataidat, akkor a kimutatás mindig a friss adatokkal számol.
A dátum legördülőben kiválaszthatod az aktuális dátumot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25191) slashing


slashing
senior tag

Itt egy másik verzió rá:

=ÁTLAGHATÖBB($C:$C;$A:$A;"="&$F2;$B:$B;"="&G$1)

Persze ez akkor a legjobb ha állandó a céglista...

[ Szerkesztve ]

(#25192) cellpeti válasza Polllen (#25179) üzenetére


cellpeti
veterán

nem akarok számolni vele.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#25193) katka84


katka84
csendes tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy szeretnék egy teljes lapot úgy elrejteni a kíváncsiskodók elől, hogy csak jelszóval lehessen megjeleníteni.
Gondolom, hogy vmi makrót kellene kreálnom hozzá, de ebben sajna nincs nagy gyakorlatom és igen sürget az idő. :)
De azt megígérhetem, h utólag megtanulom a dolgot.

Előre is köszönöm szépen a segítséget.

(#25194) katka84


katka84
csendes tag

Közben már megoldottam a problémámat.
De azért szívesen fogadnék ötleteket, hogy miként tudnám ezt a dolgot megtanulni. Pl. vmi jó anyagot a makrókról. :)

(#25195) Wyll válasza katka84 (#25193) üzenetére


Wyll
őstag

Nem feltétlen kell hozzá makró.
Elrejtheted a lapot, majd utána levéded a munkafüzet szerkezetét, amihez lehet jelszót is rendelni:

Ekkor viszont nagyon meg kell jegyezned a jelszót.
Ha makrót írsz, akkor a makróban benne lehet maga a jelszó, így nem feltétlen kell megjegyezni, az persze más kérdés, hogy ez mennyire biztonságos...

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#25196) Fferi50 válasza katka84 (#25194) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem feltétlenül kell makró hozzá, de a Visual Basic nézetben (Alt+F11) tudod megcsinálni. Keresd meg az immediate ablakot (ha nem látod akkor Ctrl+G). Ebbe az ablakba írd be:
Sheets("Munkalapneve").visible =xlSheetVeryHidden

Ennek az a hatása, hogy mások elől abszolute rejtve marad a munkalap, nem jön elő a jobb egérgombos rákattintásnál levő listában sem.

Viszont Te sem látod, Ahhoz, hogy dolgozni tudj vele, ezt a sort kell ugyanide beírni:
Sheets("Munkalapneve").visible=xlSheetVisible

Természetesen a két fenti sor elhelyezhető makróban is (pl. a munkafüzet megnyitásakor vagy bezárásakor lefutó makróban), vagy csak külön is, amit akkor indítasz el, amikor szükséged van rá.

(A Sheets("Munkalapneve") helyett írhatod az activesheet kifejezést is az elrejtős sorba - ekkor mindig az éppen aktív munkalapot rejti el.
Visszafelé ez ugye nem működik, hiszen a rejtett munkalap nem lesz aktív láthatóan.)

Üdv.

(#25197) sedyke


sedyke
tag

Sziasztok! Van egy táblázatom rendelésekről. A rendelés száma oszlopban vannak ismétlődések, melyekre továbbra is szükségem lenne más célból. Kérdésem az lenne, hogyan milyen függvénnyel tudnám megszámolni a rendelések darabszámát úgy, hogy az ismétlődő értékeket csak egyszer számolja.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#25198) gdodi


gdodi
csendes tag

Sziasztok!
Hogy lehet sorokat áthelyezni makróval egy munkalapról a másikra, ha a sorok száma egy változótól függ? Pl.:
Sub Makró1()
' Makró1 Makró
Rows("1:4").Select
Selection.Copy
Sheets("Munka2").Select
ActiveSheet.Paste
Sheets("Munka1").Select
Application.CutCopyMode = False
Selection.Delete Shift:=xlUp
Range("A1").Select
End Sub
Itt a 4 sor helyett egy változót (esetleg 2-t is, sortól sorig) szeretnék használni, de nem tudom megoldani. Az áthelyezést is csak úgy tudnám megoldani, hogy másolok, majd törlöm az eredetit. Nyilván van sokkal egyszerűbb megoldás.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#25199) slashing válasza sedyke (#25197) üzenetére


slashing
senior tag

=SZORZATÖSSZEG((A:A<>"")/DARABTELI(A:A;A:A&""))

Ha az A oszlopban vannak a rendelési számok és nincsen fejléce ha van fejléc akkor kicsit át kell írni a tartományokat de az már gondolom menni fog...

(#25200) Wyll válasza sedyke (#25197) üzenetére


Wyll
őstag

Szerintem itt ez a cikk elég jól körüljárja a
"Hogyan számoljuk meg excel-ben az egyedi értékek számát"
témát. Több módszert is mutat. Üres cellák figyelembevétele vagy nem vétele is benne van. Példamunkafüzet, videó is van. Hasonló slashing megoldásához is.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.