Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) gorgo


gorgo
őstag

Sziasztok!

Nem boldogultam az Excel súgóval... Függvénnyel kellene növekvő sorba rendeznem egy számokból álló adatsort. (menüből nem jó, VB-t programozni nem tudok). Van erre használható függvény? :R

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#24052) Delila_1 válasza gorgo (#24051) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a NAGY függvényt, és a SORSZÁM-ot. Az utóbbival egyszerűbb.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24053) Delila_1 válasza gorgo (#24051) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Jobb lesz a KICSI függvény, a SOR()-ral (ami az aktuális sor számát adja) kombinálva.
Ha a számaid az A oszlopban vannak A1-től lefelé, a B1 képlete =KICSI(A:A;SOR())

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24054) bteebi válasza Wyll (#24019) üzenetére


bteebi
veterán

Amúgy az összefűz (concatenate) függvény helyett érdemesebb simán az ampersandet ("&") használni, egyszerűbb és átláthatóbb. Ha mondjuk azt írod be egy cellába, hogy ="ABcD" & "szóköz 1" & "2", akkor az lesz az eredmény, hogy "ABcDszóköz 12".

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24055) nahela07


nahela07
újonc

Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni. Hogyan lehetne megoldani hogy a G3 cellában lévő szám alapján - esetünkben ez a 5 - a bal oldali táblázatból az excel felismerje hogy az 5-ös a 4-től 5,9-ig tartományba tartozik (6. sor) amihez szintén tartozik egy szám a 2-es (E6) és ezzel a számmal megszorozza a H3-as cellát (esetünkben ez a 8-as), az eredményt pedig beirja az I3 cellába. Remélem érthető volt a kacifántos magyarázatom :-) Segitségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#24056) Fferi50 válasza nahela07 (#24055) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Használd az alábbi képletet:
=INDEX($E$5:$E$8;HOL.VAN($G$3;$C$5:$C$8;-1))*$H$3

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24057) csferke válasza Delila_1 (#24044) üzenetére


csferke
senior tag

Behívod a helpet
Sejtem, hogy itt a Windows Help-re gondoltál. Azzal nincs semmi bajom.
A hiba csak az Office-ban jelentkezik és így értelemszerűen nem lehet behívni a Help-et

(#24058) Delila_1 válasza csferke (#24057) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Valamiért úgy értettem, hogy az online help nem jön be.
Ha a javítással nem sikerült rendbe tenni, talán egy új telepítés...

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24059) b3n1t0 válasza csferke (#24043) üzenetére


b3n1t0
csendes tag

Szia, próbáld meg először a C:\ProgramData\Microsoft Help mappát átnevezni majd újratelepíteni az Office-t, ha nem oldja meg a problémát akkor állítsd vissza az Internet Explorer-t alaphelyzetbe (Eszközök / Internetbeállítások / Speciális / Alaphelyzet)

Poco X5 Pro 5G *** "Néha nulla vagyok / Néha meg egy / Nem osztok, nem szorzok / Nekem egyre megy" - (ETA - Nulladal)

(#24060) nahela07 válasza Fferi50 (#24056) üzenetére


nahela07
újonc

Hello. Sajna nemműködik. Valami más megoldás?

(#24061) Fferi50 válasza nahela07 (#24060) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nézd meg lsz. ezt a linket:
[link]

Üdv.

(#24062) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Banális. kérdés :)

Ha G96=adott szöveg,akkor számolja össze az L96 M96 N96 O96 cellákba beírt számokat és szummázza nekem mondjuk Z96-os cellába

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! :R

You are being revived

(#24063) pirit28 válasza PETEE78 (#24062) üzenetére


pirit28
csendes tag

Szia !

Ha minden igaz akkor ez lesz

=IF(COUNTIF(G96;"*adott szöveg*")=1;SUM(L96: O96);"")

ezt a z96 os cellába írd

[ Szerkesztve ]

(#24064) lappy válasza PETEE78 (#24062) üzenetére


lappy
őstag

=SZUMHA(G96;"adott szöveg";L96:O96)

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#24065) PETEE78 válasza pirit28 (#24063) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszönöm szépen, az alábbi hibát írja: :O

#NÉV?

próbálkozom...

You are being revived

(#24066) PETEE78 válasza lappy (#24064) üzenetére


PETEE78
senior tag

Ez már majdnem, csak nem szummázza, hanem csak az első oszlop értékét adja ki :(

You are being revived

(#24067) PETEE78


PETEE78
senior tag

beszummázom külön és azt a szumm cella értéket rendelem hozzá.

Köszönöm Mindenkinek a segítséget! :C

You are being revived

(#24068) pirit28 válasza PETEE78 (#24067) üzenetére


pirit28
csendes tag

Utolsó próba ,mivel magyar exceled van hátha ez jóó lesz

=ha(DARABTELI(G96;"*adott szöveg*")=1;SZUM(L96: O96);"")

(#24069) PETEE78 válasza pirit28 (#24068) üzenetére


PETEE78
senior tag

Tökéletes :) Mindenkinek köszönöm, sokat segítettetek! :R

You are being revived

(#24070) gyu84


gyu84
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Nagyon leegyszerűsítve a probléma, adott egy táblázat 3 fülön az A oszlopban nevek, mellette most legyen csak a B oszlopban értékek, a 3 fülön a nevek nem ugyanazok, de van átfedés. Egy negyedik fülre felkerül az összes név, az A oszlopba, a B-D oszlopba a névhez tartozó értékek, de pl ha az első oszlopban a névhez nem volt az első fülön érték akkor a 2 fülön lévő adat és így tovább.
Próbálkoztam a HA és FKERES függvények kombinációjával, az első oszlop rendben volt, de a másodiktól már nem. Ha pl egy névhez a 3. fülön volt érték akkor azt betette a B-C oszlopokba is.
Lehet hogy a képről jobban érthető, hogy mi lenne a célom.

Köszönöm előre is!

(#24071) Delila_1 válasza gyu84 (#24070) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Próbáld meg a lenti makróval.

Sub Kigyujtes()
Dim sor As Long, WF As WorksheetFunction, uoszlop As Integer
Set WF = Application.WorksheetFunction

Sheets(4).Activate
sor = 1
Do While Cells(sor, 1) <> ""
uoszlop = Cells(sor, Columns.Count).End(xlToLeft).Column + 1
If WF.CountIf(Sheets(1).Columns(1), Cells(sor, 1)) > 0 Then
Cells(sor, uoszlop) = _
WF.VLookup(Cells(sor, 1), Sheets(1).Range("A:B"), 2, 0)
uoszlop = uoszlop + 1
End If

If WF.CountIf(Sheets(2).Columns(1), Cells(sor, 1)) > 0 Then
Cells(sor, uoszlop) = _
WF.VLookup(Cells(sor, 1), Sheets(2).Range("A:B"), 2, 0)
uoszlop = uoszlop + 1
End If

If WF.CountIf(Sheets(3).Columns(1), Cells(sor, 1)) > 0 Then
Cells(sor, uoszlop) = _
WF.VLookup(Cells(sor, 1), Sheets(3).Range("A:B"), 2, 0)
End If

sor = sor + 1
Loop

End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24072) Fferi50 válasza gyu84 (#24070) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ehhez egy kissé meg kell variálni az fkeres és ha függvényeket, (nem írtad, milyen excel verziód van. 2010-től működik a hahiba függvény is, én ezt vetettem még be.)

Az egyszerűség kedvéért elneveztem a vizsgálandó tartományokat, az első munkafüzet tartományának neve elso, a másodiké masodik, a harmadiké harmadik.

A kigyűjtött értékek az E oszlopban vannak, a képletek a G,H,I oszlopokba kerülnek:
F1 cella képlete:
=HAHIBA(FKERES(E1;elso;2;0);HAHIBA(FKERES(E1;masodik;2;0);HAHIBA(FKERES(E1;harmadik;2;0);"")))
G1 cella képlete:
=HA(HAHIBA(FKERES(E1;harmadik;2;0);"")=F1;"";HA(HAHIBA(FKERES(E1;masodik;2;0);"")=F1;HAHIBA(FKERES(E1;harmadik;2;0);"");HA(HAHIBA(FKERES(E1;masodik;2;0);"")="";HAHIBA(FKERES(E1;harmadik;2;0);"");HAHIBA(FKERES(E1;masodik;2;0);""))))
H1 cella képlete:
=HA(HAHIBA(FKERES(E1;harmadik;2;0);"")=F1;"";HA(HAHIBA(FKERES(E1;harmadik;2;0);"")=G1;"";HAHIBA(FKERES(E1;harmadik;2;0);"")))

Ezeket kell végighúzni a 3 oszlopon.

A hahiba függvény a Ha( hibás(kifejezés), hibaesetén,nem hiba esetén) összetett függvényt helyettesíti.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24073) gyu84 válasza Delila_1 (#24071) üzenetére


gyu84
tag

Működik! Köszönöm! :R

@Fferi50: 2013-as HAHIBA képlettel próbáltam én is, az első oszlopom képlete ugyanez volt :)
A másik kettőt azért kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#24074) Delila_1 válasza gyu84 (#24073) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24075) chris-v válasza Delila_1 (#24048) üzenetére


chris-v
senior tag

Köszönöm Delila, úgy néz ki ez a megoldás lesz amit javasoltál. :R
Viszint kérdésem lenne, azt be lehet állítani valahol, hogy ahogy írom be az értékeket úgy frissüljön a kimutatás? :F
A beállításokban találtam olyan lehetőséget, hogy az excel megnyitásakor frissüljön, de folyamatos, vagy időnkénti frissítésre nem találtam megoldást. :O

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#24076) Delila_1 válasza chris-v (#24075) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy makróval megoldhatod.

Sub Frissites()
ActiveSheet.PivotTables("Kimutatás1").PivotCache.Refresh
End Sub

Ezt a makrót a lapon egy gombhoz rendeled. A Kimutatás1 helyére a saját kimutatásod nevét írd be.
Egy kattintással több, ha a kimutatáson jobb gombbal klikkelsz, frissítés.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24077) nahela07 válasza Fferi50 (#24061) üzenetére


nahela07
újonc

Nagyon köszönöm. Tökéletesen működik.

(#24078) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Microsoft Excel 2010-et használok. Egy ideje észrevettem, hogy előjön olyan hiba, hogy ha rákattintok egy cellára, akkor alatta még 3 vagy 4-et is kijelöl. Ha huzogatom akkor is folyamatosan öttel alatta érzékeli a kattintást. Ez valami művelet végrehajtása után jöhet elő, mert ha bezárom az adott doksit és megynyitok egy másikat, akkor ott ez már nincs, viszont az amiben előjött, abban még ott marad. :(

Ez mi? Hogy lehet visszacsinálni?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#24079) Mittu88 válasza wolfman (#24078) üzenetére


Mittu88
senior tag

Nem lehet, hogy van benne egy ilyen makró?

(#24080) Mittu88 válasza Mittu88 (#23941) üzenetére


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Nézzétek meg légy szíves, hogy nálatok működik-e. Amelyik hozzászólásra válaszolok most, abban van leírva a probléma.

MAKRÓ FÁJL

(#24081) wolfman válasza Mittu88 (#24079) üzenetére


wolfman
veterán

Nem. Úgy van hogy írom a táblázatot és valami bill kombó megnyomhatok a nagy sebességemben vagy nem tudom, de néha így adja be. Klikkelek és alatta még 5 cellát kijelöl. Nagyon zavaró tud lenni. :(
Ha ki akarok egy cellát jelölni, akkor klikk és feljebb kell 4-el húzni az egeret. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#24082) slashing


slashing
senior tag

szerintetek melyik a logikusabb oldalszámozás az aktuális oldal/összes oldal pl.: 1/5 vagy az összes oldal/aktuális oldal 5/1 ? Én az előbbit preferálnám, logikusabbnak tűnik de sokan az utóbbit használják a cégnél :F szerintetek?

(#24083) Fferi50 válasza slashing (#24082) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem ez a "kinek a pap,kinek a papné" esete. Mindkettőben van logika és még érthető is. Ha nincs "előírt" formátum, akkor Te használd azt, amelyik Neked logikusabb (jobban tetszik).

Üdv.

(#24084) baderoli


baderoli
tag

Sziasztok!

Tud olyat az excel, hogy egy adott cella értékét elosztja az aktuális hónap hátralévő napjainak a számával?
Esetleg kaphatnék egy ilyen képletet?

Üdv!
Olivér

[ Szerkesztve ]

(#24085) Delila_1 válasza baderoli (#24084) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az EOMONTH(MA();0) függvény megadja az aktuális hónap utolsó napjának dátumát. Ebből kivonva a mai nap dátumát megkapjuk a hónap hátralévő napjainak a számát. Az adott cella értékét ezzel kell elosztani.

=A1/(EOMONTH(MA();0)-MA())

ahol az adott cella az A1.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24086) baderoli válasza Delila_1 (#24085) üzenetére


baderoli
tag

Köszönöm az extra gyors segítséget! :R

(#24087) Delila_1 válasza baderoli (#24086) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Éppen itt jártam. :) Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24088) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre volna szükségem...

Munka1 lap:
U oszlop (U2-U1000)="szám és szöveg" cellák
I oszlop (I2-I1000)="szám és szöveg" cellák

szeretném a "szumma" lapon a B2-es cellába összegezni pl az U oszlopban szereplő "01 Alma"-hoz tartozóan az I oszlopban található adatokat.Tehát az I oszlopban hány darab külön "szám és szöveg" cella van és az I oszlopban ha van ismétlődés, akkor azt már ne számolja pluszba.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! :R

You are being revived

(#24089) PETEE78


PETEE78
senior tag

=DARABHATÖBB(U2 : U1000;"01 alma";I2:I1000;nemüres és nem ismétlődik)

A nem üres és nem ismétlődik kritériumot hogyan tudnám beírni?

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#24090) nrg007


nrg007
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni.
A problémám a következő. Ahogy a képen is látszik van két táblázatom.
Az egyikben vannak cégek és a cégek telefonszámai. Valamint van egy oszlop az elején, ahol ki lehet választani, hogy melyik cég adataira van szükségem (igen/nem).

A másik táblázatban kellene megjeleníteni azokat az adatokat, amelyekre szükség van, de egymás alá közvetlenül, úgy, hogy ne legyen duplikáció.

Nem tudom, hogy meg lehet-e oldani makró nélkül. Jó lenne.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#24091) slashing válasza nrg007 (#24090) üzenetére


slashing
senior tag

felesleges külön oszlopba gyűjteni és túlon túl bonyolult is ha egyáltalán normálisan meg lehet csinálni. Ha nem kell sorszám elé akkor egy sima szűrés az igen-re és másolás ha kell a sorszám akkor meg az forrás táblázat elé beszúrsz egy új oszlopot a sorszámnak. Az A2 cellába meg a következő képletet írod:

=RÉSZÖSSZEG(103;$B$2:B2)

lehúzod az képletet a többi cellára és ezután csinálsz egy szűrést az igen-re és a sorszám változni fog....

példa: letölt

(#24092) nrg007 válasza slashing (#24091) üzenetére


nrg007
csendes tag

Köszönöm a választ.

A szűrésre gondoltam volna én is, ha 1 táblázat lenne.

A probléma, hogy 2 táblázat van. Ezzel kell dolgozni. A leírtakat kellene megoldani valahogyan.

(#24093) PETEE78 válasza PETEE78 (#24089) üzenetére


PETEE78
senior tag

Help pls! :D

You are being revived

(#24094) slashing válasza nrg007 (#24092) üzenetére


slashing
senior tag

akkor passzolom mivel az összes keres függvény az első találatig keres... maxium egy írgalmatlanul hosszú Ha függvényel meg lehetne csinálni de ha van 100 cég akkor 100 ha függvényt egymásba ágyazni nem is hiszem hogy lehet(korábbi verziók tuti korlátozzák a számát) meg azt hibamentesen kezelni szinte lehetetlen.... :(
talán valamilyen tömbfüggvénnyel meg lehetne csinálni de azokhoz sajnos nem értek

PETEE78

Te is ugyan ebben a hibában szendvedsz nem lehet egyszerre ilyen szűréseket képletezni mert pont erre találták ki magát a szűrést....

[ Szerkesztve ]

(#24095) PETEE78 válasza PETEE78 (#24093) üzenetére


PETEE78
senior tag

sikera félig :)
=DARABHATÖBB(U3 : U1001;"01 Alma";I2:I1000;"*")

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#24096) nrg007 válasza slashing (#24094) üzenetére


nrg007
csendes tag

Esetleg valami más megoldás nincs? makró vagy más?

(#24097) PETEE78 válasza slashing (#24094) üzenetére


PETEE78
senior tag

De nem szűrhetek, mert több ilyen egyezőségi feltételt kell szummáznom egyszerre egy munkalapon. :W

You are being revived

(#24098) slashing válasza PETEE78 (#24097) üzenetére


slashing
senior tag

de ha összegezni akkarsz akkor ne a darabhatöbbet használd hanem a szumhatöbb-et úgy már lehet meglesz amit akarsz de egy mintafájl sokat segítene(nem képformában!) lehet többen nekifutnak ha van egy fájl amin dolgozni lehet és már nem kell létrehozni még azt is....

(#24096) nrg007 nem igazán látok rá, saját tudásom alapján :/ ami nem feltétlenül jelenti azt hogy nem lehet, sőőőt....

[ Szerkesztve ]

(#24099) PETEE78 válasza slashing (#24094) üzenetére


PETEE78
senior tag

Egy külön munkalapra bemásolom az oszlopokat, és leszűröm, majd a végén szummázom és azt az értékére hivatkozok majd az összesítő lapon.
Ezt minden eshetőségre (4db) végigjátszom...

:F

You are being revived

(#24100) PETEE78 válasza slashing (#24098) üzenetére


PETEE78
senior tag

Teljesen igazad van..
Előtte egy kérdésem volna, ha ezel sem sikerül, akkor csinálok egy minta filet. :D

Egy adott oszlopra (I) rászűrtem. a végére szeretnék darabszámot kapni a nem üres cellákról úgy, hogy az ismétlődő cellákat csak egyszer számolja az oszlopon belül. Függvény, szűrési feltétel bármivel megoldható..

You are being revived

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.