Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) ett válasza Fferi50 (#24400) üzenetére


ett
aktív tag

Köszönöm a segítséget!
Azt hiszem így már menni fog. :R

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#24402) Fferi50 válasza ett (#24401) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A SZORZATÖSSZEG függvény még jobb, akkor nem kell hozzányúlni az első sorhoz sem.

Üdv.

(#24403) Wyll


Wyll
őstag

Erre az érdekes problémára valakinek ötlet? :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#24404) slashing válasza Wyll (#24403) üzenetére


slashing
senior tag

Nem te vagy az első aki ilyet akar ahogy nézem, elég sok komment van talán van is rá valami értelmes megoldás nem néztem át őket mert elég sokat írnak

Próbálkozások

(#24405) slashing válasza Wyll (#24403) üzenetére


slashing
senior tag

törölve

Moderator, töröld ha látod ezt....

[ Szerkesztve ]

(#24406) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok,

Olyat szeretnék, hogy van 5 külömböző színű cella, mennyiségekkel, tudok valamilyen függvényel színre összesíteni?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#24407) Delila_1 válasza alfa20 (#24406) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézz el ide.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24408) Fferi50 válasza Wyll (#24403) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Kicsit favágós, de működik ("kézi hajtással"):

A feltételes formázás szabálya: a formázandó cellák kijelölése képlettel
A képlet: =SZÖVEG.KERES(szinescellák;A1)>0
Beállítod azt a szint kitöltésnek amit szeretnél.
A szinescellák tartalma kétféle módon adható meg:
A szinezendő cellákról csinálsz egy másolatot. Utána a másolaton adatok-ismétlődések eltávolítása.
Ezzel megvannak az egyedi értékeid, abban a sorrendben, ahogyan az eredeti helyen következtek.
Minden második értéket "kigyomlálod" - vagy összefűzöd egy cellába vesszővel elválasztva.
1.Ekkor a szinescellák helyén ez a cella szerepel, abszolút módon megcímezve.
=SZÖVEG.KERES($K$1;A1)>0
2.Ha nem akarod, hogy a cella ott maradjon, akkor az értékét teszed be a szinescellák helyére.
=SZÖVEG.KERES("Németország,Olaszország,Portugália";A1)>0
A képlet megadásánál kijelölöd az egész formázandó tartományt. Az A1 helyébe a formázandó tartomány első celláját írod, nem $ cimként.

Ha bővülne a tartomány, akkor a cellát, vagy a szöveget csak kiegészíted az új értékkel, amit másként kell színezni.

Ennél jobb most nem jutott eszembe.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24409) Fferi50 válasza Fferi50 (#24408) üzenetére


Fferi50
őstag

Bocs!

A nagy igyekezetben a képletekben sikerült felcserélnem a tényezőket, tehát helyesen:
=SZÖVEG.KERES(A1;szinescellák)>0

=SZÖVEG.KERES(A1;$K$1)>0

=SZÖVEG.KERES(A1;"Németország,Olaszország,Portugália")>0

Mégegyszer elnézést!

(#24410) alfa20 válasza Delila_1 (#24407) üzenetére


alfa20
senior tag

Szia,

Addig el jutottam, hogy elmentettem .xla fájlként és a bövítmények közt látom is, de 2010-ben hol találom maga a fügyvényt, mert azt nem találom sehol :(

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#24411) alfa20 válasza alfa20 (#24410) üzenetére


alfa20
senior tag

meg van köszönöm! :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#24412) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám,bár lehet,hogy nagyon egyszerű,én nem jöttem rá :( Egy oszlopa szeretnék idő intervallumokat beírni, a következő formában:
07:00-07:20
07:20-07:40
07:40-08:00
...
és így tovább. Sajnos sehogyan sem tudtam megoldani,hogy automatikusan folytassa a mintát a program, pedig próbáltam a számformátumot piszkálni. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#24413) slashing válasza lumpy92 (#24412) üzenetére


slashing
senior tag

ilyen formában ez nem is fog menni, mert jelenleg ez a minta szövegként van értelmezve ezt látszik abból hogy a cellában automatikusan balra igazítottként jelenik meg. Csak úgy tudod megoldani ha csinálsz két oszlopot az egyikbe beírod a kezdő időt a másikba a plusz 20 perces időt aztán az első oszlop második cellájába csinálsz egy sima hivatkozást a második oszlopod első cellájára és ahhozis hozzáadsz 20 percet majd lehúzod a képletet. Majd csinálsz egy harmadik oszlopot amiben esetleg összefűzöd a két értéket.

Tehát:
A1=7:00 B1=A1+idő(0;+20;0)
A2=B1

és lehúzod a képletet az A2-től lefele és B1-től lefele
C1-be meg összefűzöd őket
=SZÖVEG(A1;"óó:pp")&"-"&SZÖVEG(B1;"óó:pp")

(#24414) lumpy92 válasza slashing (#24413) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Pompás megoldás,köszönöm szépen! :DD Nagyon nem hagynak nyugodni ezek a dolgok,mikor elakadok... :Y

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#24415) localhostadm válasza Delila_1 (#24393) üzenetére


localhostadm
tag

2k7ről van amúgy szó. Van egyáltalán VBA a 2k7ben? :D Vagy csak én vagyok ennyire lemaradva a fejlesztésekben... Hogy is kellene ezt alkalmaznom?

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#24416) slashing válasza localhostadm (#24415) üzenetére


slashing
senior tag

olvass vissza leírtam egy tök egyszerű megoldást a problémádra........... :U

(#24417) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Üdvözlet!

Meg tudom változtatni a táblázatban a fülek sorszámát? Tehát például az egyes legyen a kettes, és így tovább? Úgy, hogy a számsorrend nem cserélődik fel, hanem növekvő marad.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#24418) Fferi50 válasza Hegyirabló (#24417) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha fülek nevére gondolsz, akkor igen. Ráállsz a lapfülre. Jobb egérgomb, átnevezés: itt olyan nevet adsz neki amilyet szeretnél.
A fülek (és így a munkalapok) sorrendje is megváltoztatható: A fülön állva bal egérgomb lenyomva, húzással oda teszed, ahova szeretnéd.

Üdv.

(#24419) Hegyirabló válasza Fferi50 (#24418) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Erre gondoltam, köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#24420) Mutt válasza Wyll (#24380) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

B-oszlop egy segédoszlop, amiben a képlet ez:
=HA(DARABTELI($A$2:A2;A2)=1;HOL.VAN(A2;A:A;0);"")

Ez a képlet megmondja, hogy hol fordul elő legelősször a mellette lévő cella. Ha többször fordul elő, akkor ismétléseknél üres cellát ad és csak a legelső találatnál a megfelelő sort.

Ezen segédoszlop segítségével a feltételes formázás képlete.
=PÁRATLANE(HA(B2="";D1*1;DARABTELI(B:B;"<="&B2)))

Az a képlet a segédoszlopban taláható számokból (2;3;4;7;9 stb. a mintán) egy sorszámot állít elő (1,2,3 stb) és a páratlanokat kiválogatja amelyeket már ki tudunk szinezni,

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#24421) Mutt válasza Zola007 (#24342) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Ennek a 6 képlet eredményének az átlagát kellene megjelenítenem az A2 cellában, de nincs hely külön mellette kiszámoltatni, tehát egy cellába kellene valahogy beírni az egészet

A könnyebb kezelhetőség is feltétel volt, de erre nem láttam választ. Ehhez javaslom, hogy vegyél fel névkezelőben újabb függvényeket.
Az egyedüli gond, hogy a névkezelőben az Excel abszolút hivatkozásokat akar használni (mindig pl. $A$1-et).
A relatív hivatkozásokat pedig trükkösen kell felvinni (INDIREKT függvény).

W-re hivatkozz így:
INDIREKT("S[-1]O";0)

(Vagyis mindig a cella feletti sort nézze.)

R-re pedig így:
=INDIREKT("S[-1]O[1]";0)

(Nemcsak felette, de tőle jobbra eggyek lévő cella.)

Ha megvannak a képletek, akkor az átlag képlet nagyon rövid lesz:
=ÁTLAG(Fugg1;Fugg2;Fugg3;Fugg4;Fugg5;Fugg6;Fugg7)

Ezzel a megoldással a függvények átláthatók és a névkezelőn keresztül globálisan javíthatók.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#24422) Mutt válasza looser (#24370) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hallo,

m.zmrzlina képét használva.

Ha felvitted a választható értékeket, akkor G1:G3 tartományt elnevezed "sörök"-nek (pont űgy ahogy F2-ben le van írva). H1:H3 tartományt "borok"-nak.

Ezek után A1-ben egy sima adatérvényesítés van az F1:F2 tartományra.
A B1-be szintén adatérvényesítés, de oda már az alábbi képlet kell:
=INDIREKT($A$1)

Ezzel kész is, de ha akarod akkor egy makróval megtámogathatod, hogy ha az első értéken változtatsz, akkor kérje be újra a másodikat.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

If Not Intersect(Target, Range("A1")) Is Nothing Then Range("B1").ClearContents

End Sub

Bővebben itt olvashatsz erről a módszerről.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#24423) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!

Advan egy excell dokumnetum 54 füllel (egy naptár lesz), amit ki kellene nyomtatni. DE. Mivel nem fért rá egy oldalra a naptár, ezért a vasárnap minden oldalon lelóg, ergó 108 oldalt akar kinyomtatni a szentem.
Szeretném beállítani, hogy ezt ne tegye. Gondoltam állítok a nagyításon, ami most 60%, 55%-ra. Igen ám, de csak arra az egy oldalra alkallmazza okosan, vagyis egyesével 54-szer ezt meg kellene csinálnom, de én csak egyszer akarom. Van erre valami mód?

Az összes fül ki van jelölve, a nyomtatásvezérlőben a teljes munkafüzet van kijelölve, de akkor is csak az aktuálisan látható fül belállításait csinálja meg.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24424) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

van egy xls-em amit meg tudok nyitvni viszont van benne 1-2 sheet ami le van védve (el van rejtve) szeretném unhide-olni erre van tippetek?
találtam egy ilyet de ez nem segített[link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#24425) .OM.


.OM.
aktív tag

Sziasztok,

Lehet SZUMHATÖBB függvényben több oszlopot megadni mint összegtartományt? Illetve ott kritériumot megadni, hogy melyeket számolja?

Pl:
Mondjuk az első oszlopban nevek, a másodikban csoportok. Mellettük 12 oszlopban 12 db havi összeg. Az odáig tiszta, hogy a csoportokra kaphatok egy összeget megadott oszloponként. De mi van, ha nekem minden páros hónap összege kell? Arra adhatok meg kritériumot valahol? Esetleg van tömb függvény erre?

(#24424) dellfanboy
Jobb klikk az egyik látható fülön és felfedés/Unhide. Ha nincs ilyen, akkor le van védve jelszóval. Az a Korrektúra - Füzetvédelem alatt találod.

[ Szerkesztve ]

ex .Oldman.

(#24426) Fferi50 válasza dellfanboy (#24424) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha a munkafüzet le van védve - és jelszó is van hozzá - akkor a jelszó ismerete nélkül nem tudod a munkalapot "felfedni".
Próbáld meg a következőket:
Ha ugyanabban a munkafüzetben van üres munkalap, akkor annak az első cellájába írd be ezt a képletet:
=védettlapneve!A1
Ha itt megjelenik adat, akkor minden adatot kinyerhetsz a munkalapról úgy, hogy a képletet végigmásolod minden cellán.
Ha nincs üres munkalap (és valószínűleg nem tudsz beszúrni sem újat), akkor nyiss egy új üres munkafüzetet és annak az egyik munkalapjára írd be a fenti képletet, kiegészítve a munkafüzet nevével.

Ha átmész a Visual Basic nézetbe (Alt F11), akkor az immediate ablakban kiadhatod a következő parancssort:
sheets(védettlapneve).usedrange.copy sheets(üreslap).range("A1")
Ez elvileg a képleteket is átmásolja.

Persze, ha másolás ellen is védve van, akkor nem fog menni, de azért egy próbát megér szerintem

Üdv.

(#24427) Fferi50 válasza .OM. (#24425) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A SZUMHATÖBB függvény arra jó, hogy egy összegzendő tartományt több feltétel - azaz több feltételtartomány-kritérium páros - szerint is vizsgálva adjon összeget.
A példádban több összegzendő tartomány van (a hónapok adatai) szerintem és a kritériumok azonosak (vagy nem).
Ezek összegét úgy kaphatod meg, ha a SZUMHATÖBB (vagy a SZUMHA, ha egy kritérium van) függvényt alkalmazod az oszlopokra és az eredményt összeadod:
=SZUMHATÖBB(elsőoszlop,elsőkritérium,elsőfeltétel,másodikkritérium,másodikfeltétel)+SZUMHATÖBB(harmadikoszlop,elsőkritérium,elsőfeltétel, másodikkritérium,másodikfeltétel) + így tovább...
Mivel külön SZUMHATÖBB függvényekről van szó, az egyes oszlopok összegezési feltételei akár el is térhetnek egymástól.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24428) Fferi50 válasza pilóta (#24423) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld meg a következőt:

Jelöld ki az összes munkalapot (a munkalapfülre kattintva, a shift is működik).

Ezután fájl - nyomtás - oldalbeállítás itt beállítod a méretet. Utána a nyomtatási nézeten láthatod, hogy mindegyikre alkalmazza-e.

Üdv.

(#24429) Delila_1 válasza dellfanboy (#24424) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lépj a VB szerkesztőbe Alt+F11-gyel.

Bal oldalon felül kiválasztod a füzetedet. Ha nincs balra lent Properties ablakod, F4-re bejön.

Fent az első lapodat kiválasztod, a Properties ablakban a Visible tulajdonságát xlSheetVisible módra állítod.
A többi lapnál ugyanígy.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24430) Delila_1 válasza pilóta (#24423) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy nyúlfarknyi makró beállítja a nagyítást az első laptól az utolsóig.

Sub Nagyitas()
Dim lap As Integer

For lap = 1 To Sheets.Count
Sheets(lap).PageSetup.Zoom = 55
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24431) .OM. válasza Fferi50 (#24427) üzenetére


.OM.
aktív tag

Köszi. Ez van most.

De mivel fejléc alapján csoportosíthatóak az oszlopok, szeretmény csak az érintetteket összeadatni. Pesze lehetne sima n+1 HA függvénnyel összeadogatni amire vonatkozik a kritérium, de azt reméltem erre van valami szofisztikáltabb megoldás..
Tehát a SZUMHATÖBB függvény ÖSSZEGTARTOMÁNY-át kéne több oszlopból venni egyedi kritériummal.

Pl egy szumma tömböt tudnék elképzelni, ahol sorokra és oszlopokra is megadható kritérium.

Valaki?

ex .Oldman.

(#24432) Fferi50 válasza .OM. (#24431) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Csak egy ötlet:

Csoportosítsd át a tábládat úgy, hogy az összegzendő oszlopok egymás mellé kerüljenek. Akkor összefüggő tartományként megadhatod összegzendő paraméternek a 6 oszlopot. (A kiválogatást megcsinálhatod speciális szűrőt használva az adott oszlopokra a jelenlegi táblád végére is.)

Üdv.

(#24433) Fferi50 válasza .OM. (#24431) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Amit az előbb írtam, az sajnos nem megy - a vba help becsapott - bocs.

Viszont a másik ötletem a következő (hátha nem fogytak még el a libák. :) ):

Ha az oszlopaid értékét egymás alá másolod, úgy, hogy a sorcimkéket is tovább másolod velük, majd minden adat mellé a mellette levő oszlopba beírod a hónapot (ami eddig a fejléc volt), akkor az így keletkezett adatoszlopot a sorcimkék és az új - a fejlécet sokszorozó - oszlop alapján kívánság szerint összegezheted.

Remélem érthető, amit írtam.

Üdv.

(#24434) pilóta válasza Delila_1 (#24430) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi, ezt elrakom. Közben megcsináltam egyesével, mert kellett nyomtatni az anyagot, de biztos lesz még ilyen... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24435) Delila_1 válasza pilóta (#24434) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. A tól-ig értékre figyelj, mert nem biztos, hogy az összes lapon akarod átállítani a nagyítást. A

For lap = 1 To Sheets.Count

sorban az 1 a kezdő lap sorszáma, a Sheets.Count pedig a mindenkori utolsóé.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24436) pilóta válasza Delila_1 (#24435) üzenetére


pilóta
nagyúr

Rendben.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24437) Don_


Don_
tag

Sziasztok!

Nagyon amatőr kérdésem van, :Y

Excel képlettel ki kellene számolnom, hogy milyen összeg 200%-a 4 400 000 Ft

A 4 400 000 Ft az A1 cellában
A 200% a B1 cellában
Az ismeretlen a C1 cellában van!

Előre is köszönöm!

''Minden este gondolkozz el azon, hogy a holnap amitől tegnap féltél, az ma volt''

(#24438) Fferi50 válasza Don_ (#24437) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

C1 cella képlete (a százalékszámításnak megfelelően)
=A1/B1, ha a B1-ben nem 200 % van, hanem 200, akkor még *100 is)

Üdv.

(#24439) .OM. válasza Fferi50 (#24433) üzenetére


.OM.
aktív tag

köszi szépen, valóban így is működhet. :R
Sajnos ez egy jókora közös tábla és a szerkesztgetéssel több idő menne el, mint a szumhatöbb-ek összeadásával. :(

ex .Oldman.

(#24440) fcrhs30 válasza Fferi50 (#24201) üzenetére


fcrhs30
csendes tag

sziasztok!

az mitől van, hogy ha egyszerre meg van nyitva több excel, és ebből az egyiket bezárom, bezárja mindet? valamiért elkezdte ezt csinálni az egyik ismerősöm gépén. ilyet még nem láttam. nézegettem a beállításokat, de nem jöttem rá, hogy mi okozhatja ezt.
(office2003 + win7 kombó)

előre is köszi!

(#24441) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok,

az excelem eltüntette az eddig rögzített egyéni makróimat... :( Most újra szeretném a már bevált számformázós makrómat rögzíteni, de az alábbi hibaüzenetet dobja fel:

Az indítókönyvtárban lévő Egyéni makró-munkafüzetnek nyitva kell lennie a rögzítéshez.

Sajnos nem találtam meg, hogy mit kell ez esetben tenni. :((( Vki tudna esetleg segíteni? :R

(#24442) Mittu88


Mittu88
senior tag

sziasztok!

Ebben segítsetek légyszi. A gondom, hogy az alábbi programkód után egyszer ugyan visszaugrik a hibaután: labelhez, de ha még egyszer hibát tapasztal, kifagy a program. Amúgy a munkalapnev változónak való értékadás után akad ki, mert sok esetben #HIÁNYZIK hibát dobna az fkeres függvény. Sajnos azt nem tudom kivédeni.

On Error GoTo hibavan
For sorszam = 2 To osszsorszam
hibautan:
Sheets(masodikadatbazis).Select
raktarszam = Cells(sorszam, 2).Value
munkalapnev = Application.WorksheetFunction.VLookup(raktarszam, Sheets("Raktárak").Range("$M$2:$N$90"), 2, False)
raktarszam = munkalapnev
...
Next

hibavan:
sorszam = sorszam + 1
GoTo hibautan

Hogy tudom megoldani, hogy az összes hiba esetén a hibavan:-ra ugorjon és ne akadjon ki?

(#24443) Fferi50 válasza Mittu88 (#24442) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A hibautan cimke szerintem felesleges.

On Error GoTo hibavan
For sorszam = 2 To osszsorszam
Sheets(masodikadatbazis).Select
raktarszam = Cells(sorszam, 2).Value
munkalapnev = Application.WorksheetFunction.VLookup(raktarszam, Sheets("Raktárak").Range("$M$2:$N$90"), 2, False)
raktarszam = munkalapnev
...
Next

hibavan:
sorszam = sorszam + 1
resume next

Nem világos, hogy a munkalapnev változód milyen típusúnak van deklarálva. Ha variant akkor nem okoz futási idejű hibát, viszont az értéke hibaérték lesz és azt kell megvizsgálni
if not iserror(munkalapnev) then raktarszam=munkalapnev

Viszont megoldható másképp is, ha a munkalapnev nem variant tipusu:

On Error Resume Next
For sorszam = 2 To osszsorszam
Sheets(masodikadatbazis).Select
raktarszam = Cells(sorszam, 2).Value
munkalapnev = Application.WorksheetFunction.VLookup(raktarszam, Sheets("Raktárak").Range("$M$2:$N$90"), 2, False)
if err= 0 then raktarszam = munkalapnev else sorszam=sorszam+1
...
Next

Üdv.

(#24444) Mittu88 válasza Fferi50 (#24443) üzenetére


Mittu88
senior tag

Szia Fferi!

String mindkét változó, annál nincs gond (ugyan a nevében raktarszam, de string az is).
Amúgy azért kell errorhandler, mert több parancs is van ott, csak feleslegesnek tartottam leírni.
A probléma az volt, hogy a GoTo hibautan helyett Resume hibautan kellett.

Köszönöm szépen a segítséget, hatttalmas riszpekt :) :R :R :R

(#24445) Kojaszan


Kojaszan
újonc

Sziasztok! Bocs, ha bődületes alapdolgot kérdezek, de még nem találkoztam ilyennel. Szóval, mi történik olyankor, amikor nemcsak a sorokat, hanem az oszlopokat is számok jelölik? És mire való? Hogy lehet visszaállítani? Köszi a segítséget :)

(#24446) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok! Hogyan oldanátok meg azt, hogy amikor csinálok egy diagramot és alá beteszem az adattáblát akkor látszódjon az egyik és a másik sorozatnak az összesítése is?

Tehát: január: 3, február: 8, március 12 és a legvégén 23.

Ötlet? :R

Kojaszan: Office 2007: Office gomb, Excel beállításai, képletek, "S101 hivatkozási stílus"

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#24447) m.zmrzlina válasza Kojaszan (#24445) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Excel beállításai>Képletek>S1O1 hivatkozási stílus-t bekattintottad.

Kattintsd ki és kész.

(#24448) Kojaszan


Kojaszan
újonc

Huh, köszi szépen a válaszokat!! :) Nekem a 2003-as Excel van meg, ott az általános beállításokban szerepel, egy mailben átküldött táblát nyitottam meg, amiatt változott meg a beállítás :)
És abban tudnátok segíteni, hogy ez a funkció mire való? :)

(#24449) m.zmrzlina válasza Kojaszan (#24448) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

A S1O1 hiv. stílus esetében a sorokra és az oszlopokra is számokkal hivatkozol a képletekben a másik esetben az oszlopok azonosítói ezzel szemben betűk.

(#24450) Kojaszan válasza m.zmrzlina (#24449) üzenetére


Kojaszan
újonc

Na igen, de mire jó ez? :) Mármint mihez lehet használni? :) Bocsi, nem vagyok épp egy nagy guru, viszont kíváncsi annál inkább :))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.