Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) total_tobi


total_tobi
csendes tag

Amit igazán szeretnék az valahogy így nézne ki..
12g-560ft=?ft/kg-ba
250dgk-734ft=?ft/g vagy ?ft/kg-ba
1kg-1277ft=?ft/g vagy ?ft/dkg
24g-337ft=?ft/kg-ba
a "24", a "g" és a "337" is változó.....

uff

(#25602) KaliJoe


KaliJoe
csendes tag

Sziasztok :)

Van itt valaki, aki tud megoldást a 25581-es hozzászólásra?

Köszi

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#25603) Delila_1 válasza total_tobi (#25601) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A D2 cella képlete:

=HA(ÉS(B2="g";E2="Ft/kg");C2/A2*1000;HA(ÉS(B2="dkg";E2="Ft/kg");C2/A2*100;HA(ÉS(B2="kg";E2="Ft/dkg");C2/A2*0,01)))

Ezt aztán folytathatod, az Excel verziódtól függő hosszúságban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25604) Delila_1 válasza KaliJoe (#25581) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A personalt kell bemásolnod a többi gépre, az operációs rendszertől függő helyre.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25605) grondby


grondby
újonc

Sziaztok! Nagy problémám a következő. A B oszlopban lévő színek többször is előfordulnak. Nekem viszont csak egyszer kellenének a H oszlopban egymás után. Az nem lenne baj ha nem ABC sorrendbe van, de sor kihagyása nélkül kellenének, mert érvényesítésben így tudnám használni.Idáig eljutottam C2-be: =DARABTELI($B$2:$B2;B2) Excel 2003 ban dolgozok.

[ Szerkesztve ]

(#25606) Delila_1 válasza grondby (#25605) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A speciális, régebbi verziókban irányított szűrést nézd meg a súgóban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25607) grondby


grondby
újonc

Értem és köszönöm, viszont ez egy dinamikusan változó oszlop lenne, amit a felhasználók folyamatosan töltenének fel különböző színekkel, de ők egyből szeretnék használni a érvényesítés legördülőjét.

(#25608) Delila_1 válasza grondby (#25607) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Adj címet a H1-be, majd a tartományban állva Ctrl+R-rel listává alakítod. Kijelölöd a beírt színeket, és nevet adsz a tartománynak. Ezt a nevet adhatod a B oszlopban az érvényesítéseknek.

A H oszlopba újonnan beírt színek automatikusan szerepelni fognak az érvényesítésekben, erre (is) jó a listává alakítás.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25609) grondby


grondby
újonc

Valószínű, hogy én nem írtam le érthetően, így elnézést kérek. A felhasználók a B oszlopba írnak színeket, amik többször is előfordulhatnak. A H oszlopot valahogyan magától kellene generálni. Én próbálkoztam a =HA(C2=1;B2;"") lemásolásával, de az a képen látható hiányos sorokat eredményez.

(#25610) Delila_1 válasza grondby (#25609) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Én sem írtam érthetően. :B

1. Először tedd ki a színeket a H oszlopba, mindegyikből 1-et az említett speciális szűréssel.
2. Hozd létre a H oszlopban az adatokból a listát, majd a B oszlopba vidd be az érvényesítéseket.
3. Új színt a H oszlopban kell majd megadni, akkor ez az érték is szerepel automatikusan a B oszlop érvényesítéseiben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25611) grondby


grondby
újonc

Értem már, tiszta. Viszont lehetséges-e, hogy a táblázat töltői ne írják be mindig az új színt (vagy ha várossal működne, akkor új várost), hanem valahogy teljesen automatizált lenne: beírja az új színt (várost) B oszlopba, de legközelebb már az érvényesítésből (ami nálam user formba épített combobox) le tudja hívni gyorsan az adatot. H oszlop tulajdonképpen segédtábla szerepet töltene be.

(#25612) Delila_1 válasza grondby (#25611) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A lapodhoz rendelve a lenti makrót automatikus lesz a H oszlop bővítése, mikor új adatot viszel fel a B oszlopba.

A füzetedet makróbarátként kell mentened.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim sor As Integer

If Target.Column = 2 Then
On Error GoTo Uj
sor = Application.Match(Target, Range("H:H"), 0)

End If
Exit Sub

Uj:
Range("H" & Application.WorksheetFunction.CountA(Columns(8)) + 1) = Target
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25613) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Sziasztok.

Egy gyors segítségre lenne szükségem, van egy táblázat amiben ki kéne szűrni melyek azok a tételek amik duplán vagy triplán jelennek meg, és azokat mutassa meg. Ne törölje, csak mutassa.

(#25614) Delila_1 válasza kacsaesokos (#25613) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A következő oszlopban a DARABTELI függvény megadja, melyik tétel hányszor szerepel. Rászűrsz az 1-nél többször előfordulókra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25615) grondby válasza Delila_1 (#25612) üzenetére


grondby
újonc

Ez az! Köszönöm Delila!

(#25616) Delila_1 válasza grondby (#25615) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25617) kacsaesokos válasza Delila_1 (#25614) üzenetére


kacsaesokos
tag

=DARABTELI($M$2:$M$34;M3) ezt használtam egy kisebb mintán ami működik is, viszont sok a tétel, ezért elég manuális lenne a kiszűrés, ezt lehetne valahogy "megspékelni"?

(#25618) Delila_1 válasza kacsaesokos (#25617) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=DARABTELI($M$2:$M2;M2)

Így írd be (ügyelj a $ jelekre!), akkor az 1-nél nagyobb értékekre szűrve csak a duplán, triplán beírt értékeket kapod meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25619) kacsaesokos válasza Delila_1 (#25618) üzenetére


kacsaesokos
tag

Igen!!! Ez kellett, köszönöm!

(#25620) Delila_1 válasza kacsaesokos (#25619) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25621) géeles


géeles
aktív tag

Sziasztok megint!
Morze jeleket kellene a cellába tenni
Milyen ötletetek van erre?
P.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#25622) Fferi50 válasza géeles (#25621) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szövegként formázd meg a cellát.

Üdv.

(#25623) grondby válasza Delila_1 (#25612) üzenetére


grondby
újonc

Kedves Delila!

Sajnos nem tudok makrókat írni, de nagyon szeretnék, a fórumokból sokat tanulok. Lenne ezzel kapcsolatban még egy kérésem: a C oszlopban is lenne egy adatfelvitel, mint a B oszlopban és annak a segédoszlopa pedig az I oszlop. Egyszerre kettő képes-e futni, nyilván a makrót módosítani kell hozzá.

(#25624) poffsoft


poffsoft
addikt

Sziasztok!

Makró kellene a következő feladatra:
Egy oszlopban több egyesített cella van.
Végig kellene nézni az oszlopot, és az egyesített cellákat szétbontva az üres cellákba be kell másolni a legfelső cella értékét (vagyis az eredetileg az egyesített cella értékét).
Ezt visszafelé is, tehát az azonos tartalmú cellákat az adott oszlopban egyesíteni kell. Nem fix a sorok száma.

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25625) Delila_1 válasza poffsoft (#25624) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mindkét makró az A oszlopra vonatkozik.

Összefűzött cellák szétválasztása:

Sub Szetvalaszt()
Dim sor As Long, usor As Long

usor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row

For sor = usor To 2 Step -1
If Range(Cells(sor, "A"), Cells(sor - 1, "A")).MergeCells Then
Range(Cells(sor, "A"), Cells(sor - 1, "A")).MergeCells = False
Cells(sor, "A") = Cells(sor - 1, "A")
End If
Next

Range("A1:A" & usor).SpecialCells(xlCellTypeBlanks).Select
Selection.FormulaR1C1 = "=R[-1]C"
Columns("A:A").Copy
Range("A1").PasteSpecial Paste:=xlPasteValues
End Sub

Azonos tartalmú cellák összevonása:

Sub Osszevon()
Dim sor As Long, usor As Long

usor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
For sor = usor To 2 Step -1
If Cells(sor, "A") = Cells(sor - 1, "A") Then
Cells(sor - 1, "A") = ""
Range(Cells(sor, 1), Cells(sor - 1, 1)).MergeCells = True
End If
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25626) Delila_1 válasza grondby (#25623) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az I oszlopban lévő adatokból is hozz létre listát. Az eredeti makró a laphoz rendelve, kibővítve

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim sor As Variant

If Target.Column = 2 Then
sor = Application.Match(Target, Columns(8), 0)
If IsError(sor) Then Range("H" & Application.WorksheetFunction.CountA(Columns(8)) + 1) = Target
End If

If Target.Column = 3 Then
sor = Application.Match(Target, Columns(9), 0)
If IsError(sor) Then Range("I" & Application.WorksheetFunction.CountA(Columns(9)) + 1) = Target
End If
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25627) grondby válasza Delila_1 (#25626) üzenetére


grondby
újonc

Ha több munkalapon szeretném használni, akkor mindegyikre be kell illeszteni a kódot? Amúgy szuper, köszönöm!

(#25628) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Sziasztok,

A Workday függvénnyel kapcsolatban lenne kérdésem. Hogy tudom megoldani, hogy a magyar ünnepeket ill. munkanapokat vegye figyelembe? Az excel angol, de a windows-ban (amit meg tudtam nézni hirtelen) minden területi, nyelvi beállítás magyar.
Olvastam olyan tippet, hogy a magyar ünnepeket vegyem fel egy külön táblázatba, de hogy tudom elérni, hogy a plussz munkanapokkal számoljon? (Például, ha aug. 20-a csütörtök, akkor a következő pénteket le kell valamikor dolgozni, és azt a szombatot munkanapnak számolja?) Valamint, hogy az angol ünnepnapokat ne vegye figyelembe?
Az excel a 2007-es verziójáról lenne szó. (Céges, így nem lehetséges az újabbra váltás, ha esetleg az meg is oldaná a gondomat)
Köszi előre is

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25629) Delila_1 válasza grondby (#25627) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. Minden lap kódlapjára másold át.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25630) Delila_1 válasza TrollBalint (#25628) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A csatolt füzetben a H és J oszlop tartalmát elneveztem Ünnepek, ill. Munkanapok névvel.

Az A oszlop feltételes formázását nézd meg. Fontos a két feltétel sorrendje.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25631) grondby


grondby
újonc

Van egy kódom, aminek az eleje így kezdődik. Ezt egy vezérlőgomb segítségével hívom elő. Ez egy userform.
Private Sub cb_kesz_Click()
Dim iRow As Long
Dim ws As Worksheet
Set ws = Worksheets("Munka1")

Hogy kellene megváltoztatni a kódot, hogy az összes munkalapomon használhassam, minen munkalapon külön vezérlőgomb előhívásával?

[ Szerkesztve ]

(#25632) Delila_1 válasza grondby (#25631) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Set ws = Worksheets("Munka1")

helyett

Set ws = Worksheets(ActiveSheet.Name)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25633) grondby válasza Delila_1 (#25632) üzenetére


grondby
újonc

Remek! Köszi! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#25634) Delila_1 válasza grondby (#25633) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25635) TrollBalint válasza Delila_1 (#25630) üzenetére


TrollBalint
addikt

Köszi, megnéztem a formázásokat, csak nem világos, hogy tudom én ezt összehangolni a Workday függvénnyel. Ebben tudsz segíteni? (Igazából a feladat az, hogy adott egy dátum és onnantól számoljon le bizonyos munkanapokat és azt a dátumot jelenítse meg)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25636) Kenyvicelol


Kenyvicelol
csendes tag

Hátha valaki látott már ilyet.
Végiggooliztam a netet de nem tudom hogy mi okozhatja ezt a problémát.

Látszólag szétcsúszik az excel, görgetés során egyes cellák "odaragadnak" néhol feketék lesznek
Office 2013-as amúgy win 8.1-en.
Valakinek van valami ötlete?

...

(#25637) poffsoft válasza Delila_1 (#25625) üzenetére


poffsoft
addikt

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#25638) Delila_1 válasza poffsoft (#25637) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25639) alfa20 válasza Kenyvicelol (#25636) üzenetére


alfa20
senior tag

ilyen nekem is előfordul néha, akkor mikor tele van a tábla hivatkozásokkal, meg agyon van formázva.
op.: w7 + O2010

ilyenkor azt szoktam hogy az összes cellát kijelölöm és helyre áll.

én arra gondolok, hogy leterheli a procit hirtelen, vagy a memóriát (nem jártam utána egyiknek sem, annyira nem érdekelt még a dolog :) ), próbáld meg esetleg, hogy a feladatkezelőben magasra (esetleg valósra) állítod a prioritását az Excelnek. - próba cseresznye.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#25640) slashing válasza Kenyvicelol (#25636) üzenetére


slashing
senior tag

hátha segít:

ez win 7-re vonatkozik win 8.1-nél nem tudom hogy vannak a rendszerbeállítások:

win + pause -> sperciális rendszerbeállítások -> speciális -> teljesítmény beállítások -> Ablakon bellüli vezérlők és elemek animálása elől szedd ki a pipát.

illetve 100% hogy másik program terheli a gépet és ilyenkor ez az animációs dolog ami az excelben van kicsit megbolondul....

(#25641) slashing válasza slashing (#25640) üzenetére


slashing
senior tag

jah és jellemzően akkor szoktam ilyet tapasztalni mikor be van állítva a panelrögzítés.

(#25642) Delila_1 válasza TrollBalint (#25635) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Összehoztam (nagy nehezen) egy felhasználói funkciót, a neve XNap.
Első paramétere a cella, ahol a dátum van, második a napok száma, amennyivel későbbi dátum kell az eredményben.

Ha a kezdő dátumod az A2-ben van, és 3 munkanappal későbbi dátumot szeretnél kapni, a függvény
=XNap(A2;3)

A G2:G14 tartományban vannak az idei ünnepnapok, az I oszlopban pedig a munkanapokká lefokozott szombatok.

Function XNap(Cella, Napok_szama As Integer)
Dim datum As Date, nap As Integer, x As Integer

datum = Cella
For x = 1 To Napok_szama
If Application.CountIf(Columns(9), Cella + x) > 0 Then
nap = nap + 1
Exit For
End If
Next

If nap = 1 Then
If Weekday(Application.WorkDay(Cella, Napok_szama, Range("G2:G14")), 2) = 1 Then
XNap = Application.WorkDay(Cella, Napok_szama, Range("G2:G14")) - 2
Else
XNap = Application.WorkDay(Cella, Napok_szama, Range("G2:G14")) - 1
End If
Else
XNap = Application.WorkDay(Cella, Napok_szama, Range("G2:G14"))
End If

End Function

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25643) poffsoft válasza Delila_1 (#25638) üzenetére


poffsoft
addikt

volna egy "picit" komplikáltabb feladatom is, nem annyira publikus adattáblában...

[ Szerkesztve ]

(#25644) Delila_1 válasza poffsoft (#25643) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Küldd el priviben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25645) TrollBalint válasza Delila_1 (#25642) üzenetére


TrollBalint
addikt

Köszi szépen :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25646) Delila_1 válasza TrollBalint (#25645) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Próbálgatom különböző plusz napokkal, és sajnos nem mindig 101-es az eredmény. :(

Az idén összesen 3 szombat lesz (volt) munkanap. Annak a maradék 2-nek a környékén figyelj! :D

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25647) TrollBalint válasza Delila_1 (#25646) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mindenképpen tesztelem többször, de egyelőre ott akadtam el, hogy ezt a munkanapos/ ünnepnapos tartományt másik fülön tudtam elhelyezni és próbálok rá hivatkozni, de nem tetszik neki :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25648) Delila_1 válasza TrollBalint (#25647) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

If Weekday(Application.WorkDay(Cella, Napok_szama, Range("G2:G14")), 2) = 1 Then

helyett

If Weekday(Application.WorkDay(Cella, Napok_szama, Sheets("MásikLapNeve").Range("G2:G14")), 2) = 1 Then

A két "maradék" szombat 08.08, és 12.12.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25649) TrollBalint válasza Delila_1 (#25648) üzenetére


TrollBalint
addikt

Köszi (ismét)
Majdnem eltaláltam mire kell átírni :)
Most működik remekül, de a nagyobb teszt (az áthelyezett munkanapos, stb. ) az hétfőn lesz. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25650) Wyll


Wyll
őstag

Gyors gondolkodtató feladat:
egy ilyen leválogatást ti hogyan csinálnátok meg?

Az volna benne az igazi feladat, hogy (ilyen fontossági sorrendben)

- az eredmény mindenképp egy lapon legyen, mert egyben akarjuk látni. (rejtett) segédlap(ok) lehetnek.
- esetleges új azonosítókra is egyből működjön; ha ez nem megy, akkor egy gombnyomás még belefér
- esetleg makró nélkül legyen megoldva

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.