Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) Delila_1 válasza sedyke (#25398) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Próbáltad már, hogy nem átirkálod, hanem egy az egyben átmásolod az ominózus dátumot a másik lapra?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25402) Fferi50 válasza sedyke (#25398) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha már feltöltöd, legyen benne az a munkalap is, amelyikre összesíteni szeretnél. Itt is elég az első oszlop.

Üdv.

(#25403) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok,

Van egy makróm, ami egy inputbox-ból kéri be mit szeretne az illető, az a bajom, hogy ha a "Cancel"-re nyomnak, akkor azt is rossz válasznak veszi, hogy még is ki tudjanak lépni, nem túl elegáns modón, de ha a rossz válaszok elérik a 2-őt akkor kilép a programból.

Be lehet szúrni egy parancsot amivel a "cancel"-re kilép?

Sub leosztás()

Dim usor As Long, usor2 As Long, usor3 As Long, usor4 As Long
Dim uszlp As Integer, RvA As String, regi As String, ujful As String
Dim RV As Byte

RV = 0

10
If RV = 2 Then Exit Sub

RvA = InputBox("Áttárolást vagy Rendelés szeretnél leosztani?" & vbCrLf & "(A/R)", "Válassz leosztást!")
If RvA = "a" Or RvA = "A" Or RvA = "r" Or RvA = "R" Then
GoTo 20
Else
MsgBox ("Rossz válasz!")
RV = RV + 1
GoTo 10
End If
20
Application.ScreenUpdating = False
....
End Sub()

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#25404) Telda


Telda
addikt

Hali!

Használja valaki a FONETIKUS függvényt? Mert nekem nem akar működni.

(#25405) Delila_1 válasza alfa20 (#25403) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Például így

If UCase(RvA) = "A" Or UCase(RvA) = "R" Then
GoTo 20
ElseIf RvA = "" Then Exit Sub
Else
MsgBox ("Rossz válasz!")
RV = RV + 1
GoTo 10
End If

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25406) alfa20 válasza Delila_1 (#25405) üzenetére


alfa20
senior tag

Köszönöm! :R

és +1 :R az "UCase"-ért is! :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#25407) Delila_1 válasza alfa20 (#25406) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25408) ZohanKAA


ZohanKAA
csendes tag

Hali!

A következő problémára kellene nekem megoldás, de egyenlőre nem jövök rá sehogy sem.

egy vonalkód egy része tartalmaz egy kódszámot: pl 073 ez konkrétan nálunk a mai napot jelenti ( 7. hét 3. nap. ha 523 lenne az például az: 52. hét 3. nap.

Nekem ebből valahogy dátumot kellene csinálnom. szóval ha beolvasom a vonalkódból a 073-as számot azt szeretném ha a másik oszlopba ezt jelenítené meg: 2015.02.11

Fordítva egyszerű mert van rá függvény az excelben, de erre sehogy nem jövök rá.
Milyen megoldások létezhetnek?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv, ZohanKA!

(#25409) vasq válasza ZohanKAA (#25408) üzenetére


vasq
csendes tag

Üdv.

Kérdésem a kövezkező, van mondjuk egy 50 soros tábla, benne számokkal, hogyan tudom azt megcsinalni hogy(vagy egyáltalán lehet-e) ha az adott sor jelölönégyzetét bepipálom adja össze a bejelölt sorokat.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#25410) vasq


vasq
csendes tag

Sry ZohanKAA , félre nyomtam az elöbb.

[ Szerkesztve ]

(#25411) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!
Remélem valaki tud valamit ajánlani a problémámra, mert a koleganő a halálba kerget...
Adott egy office 2013 smal bussines, aminek az excelle kissé lassú. Illetve nem is maga a működése vagy betöltése, hanem beíráskor ha gyorsan gépelsz és váltod a cellákat, akkor lemarad. Tehát a beírás és a folyamatos enterezéskor kicsit belassul. Ha megállasz, akkor ő még pl a két cellával le van maradva. Maga a gép nem egy erőmű de bőven jónak kéne lennie egy excell működéséhez (AMD Sempron 140, 4 Gb DDR3). Találtam olyat, hogy hardveres grafikus gyorsítás tiltása, na azzal kicsit gyorsabb lett, de még mindig bőven rossz...
Találkozott már valaki ezzel a problémával?

(#25412) ZohanKAA válasza ZohanKAA (#25408) üzenetére


ZohanKAA
csendes tag

Azt már sikerült megcsinálnom, hogy a hét alapján kiírja a hét utolsó napjának dátumát. most már csak a nap kellene valahogy.

=DÁTUM(ÉV(MA());1;1)+(7-HÉT.NAPJA(DÁTUM(ÉV(MA());1;1))-6)+(C1*7)

(#25413) Delila_1 válasza ZohanKAA (#25412) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A (C1*7) helyett a napok számát írd be. Ez azért nehéz, mert a 073-ban a 3 a nap, az 523-ban pedig 23 a példád szerint.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25414) slashing


slashing
senior tag

elég szivatós a dolog mert ahogy delila is írja az 523 lehet 5. hét 23 és lehet 52. hét 3 is és ilyenből lehet több száz vagy ezer variáció, nah most addig nincs gond míg csak olyan vanalkódot olvasol be ami a mai nap vagy azutáni de ha mondjuk decemberben kell beolvasni egy május vonalkódot akkor az mindenképpen szívás...

(#25411) HIJ

Nálam is van ilyen ha elindítok egy bizonyos alkalmazást lényegtelen most mit de akkor totál belassul nekem is az excel kénytelen vagyok kilépni a másikból addig.... ha fut mellette valami másik erőforrás igényes program akkor azokat addig zárjátok be....

[ Szerkesztve ]

(#25415) lappy válasza Delila_1 (#25413) üzenetére


lappy
őstag

csak az utolsó karakter a nap az első kettő pedig a hét száma

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#25416) Delila_1 válasza lappy (#25415) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igaz, hiszen az egyes heteken belül max 7 lehet a napok száma. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25417) slashing válasza Delila_1 (#25416) üzenetére


slashing
senior tag

#facepalm :U (nekem sem esett le)

[ Szerkesztve ]

(#25418) pirit28


pirit28
csendes tag

Sziasztok !

Ismét egy kis segítség kellene.

Hogyan tudnám ezeket a számokat külön bontani függvénnyel,külön külön egy egy cellába ?

A segítséget előre is köszönöm !

(#25419) Fire/SOUL/CD válasza pirit28 (#25418) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Adatok fül/Szövegből oszlopok funkció. Elválasztónál meg megadod a csillag karaktert

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25420) pirit28 válasza Fire/SOUL/CD (#25419) üzenetére


pirit28
csendes tag

Szia !

Kösz ,ezt tudom hogy hogyan kell ,de automatizálni szeretném ,ha lehet függvénnyel.

[ Szerkesztve ]

(#25421) slashing válasza pirit28 (#25418) üzenetére


slashing
senior tag

Ha A2-től vannak a szorzások:

A bal képlete: =HA(SZÁM(A2)=IGAZ;A2;BAL(A2;SZÖVEG.KERES("~*";A2)-1)*1)
A közép képlete: =HA(SZÁM(A2)=IGAZ;"";HAHIBA(KÖZÉP(A2;SZÖVEG.KERES("~*";A2)+1;SZÖVEG.KERES("~*";A2;SZÖVEG.KERES("~*";A2)+1)-SZÖVEG.KERES("~*";A2)-1)*1;JOBB(A2;HOSSZ(A2)-SZÖVEG.KERES("~*";A2))*1))

A jobb szélével egyenlőre még nem jutottam dűlőre, valaki besegítehne, kezdek belezavarodni a sok szöveg.keresbe.... :DD

(#25422) slashing válasza slashing (#25421) üzenetére


slashing
senior tag

Jobb széle

=JOBB(A2;HOSSZ(A2)-(SZÖVEG.KERES("~*";A2)+SZÖVEG.KERES("~*";A2;SZÖVEG.KERES("~*";A2))))

Valaki tiszta aggyal nézze már meg mert nekem már nem fog pedig olyan közel a cél :) 4-ből kettőre jót ad de a másik kettőre nem, a plusz minuszokkal kéne játszani valahogy illetve honnan számolja a követekező * keresést... már ha ez így érthető én már teljesen belezavarodtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25423) Delila_1 válasza pirit28 (#25420) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Makróval:

Sub Szetcincal()
Dim adat

If InStr(Selection, "*") > 0 Then
adat = Split(Selection, "*")
Selection.Offset(, 1) = adat(0)
Selection.Offset(, 2) = adat(1)
On Error Resume Next
Selection.Offset(, 3) = adat(2)
Else
Selection.Offset(, 1) = Selection.Value
End If
End Sub

Ráállsz a szétszedendő cellára, és indítod a makrót.
Sajnos saját készítésű függvényt nem lehet rá írni, mert az nem tud a szomszédos cellákba rajzolni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25424) Fferi50 válasza slashing (#25422) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha az A1-ben van a szám:

Bal széle:
=HA((HOSSZ(A1)-HOSSZ(HELYETTE(A1;"*";"")))=0;A1;ÉRTÉK(BAL(A1;SZÖVEG.KERES("~*";A1)-1)))
Közepe:
=HA((HOSSZ(A1)-HOSSZ(HELYETTE(A1;"*";"")))=0;"";HA((HOSSZ(A1)-HOSSZ(HELYETTE(A1;"*";"")))=1;ÉRTÉK(HELYETTE(A1;C1&"*";""));ÉRTÉK(KÖZÉP(A1;SZÖVEG.KERES("~*";A1)+1;SZÖVEG.KERES("~*";HELYETTE(A1;C1&"*";""))-1))))
Jobb széle:
=HA((HOSSZ(A1)-HOSSZ(HELYETTE(A1;"*";"")))=0;"";HA((HOSSZ(A1)-HOSSZ(HELYETTE(A1;"*";"")))=1;"";ÉRTÉK(HELYETTE(HELYETTE(HELYETTE(A1;"*";"");C1;"");D1;""))))

Ez elvileg 3 tényezős szorzatig működik, ha nincs szorzás azt is tudja, ha 2 tényező van, azt is.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25425) slashing válasza Fferi50 (#25424) üzenetére


slashing
senior tag

Hmmm, teljesen máshogy közelítetted meg mint ahogy én de ez is szép képlet lett :C közben rájöttem a hibámra szóval akkor az én képleteim szintén 3 tényezős szorzásig:

Bal széle:

=HA(SZÁM(A2)=IGAZ;A2;BAL(A2;SZÖVEG.KERES("~*";A2)-1)*1)

Közepe:

=HA(SZÁM(A2)=IGAZ;"";HAHIBA(KÖZÉP(A2;SZÖVEG.KERES("~*";A2)+1;SZÖVEG.KERES("~*";A2;SZÖVEG.KERES("~*";A2)+1)-SZÖVEG.KERES("~*";A2)-1)*1;JOBB(A2;HOSSZ(A2)-SZÖVEG.KERES("~*";A2))*1))

jobb széle:

=HAHIBA(JOBB(A2;HOSSZ(A2)-SZÖVEG.KERES("~*";A2;SZÖVEG.KERES("~*";A2)+1))*1;"")

Egyedül a ha szám amin lehet változtatni kéne de ha alapból általános a cella beállítottsága akkor nem lesz gond ha előre be van állítva szövegre akkor át kelll állítani általánosra.

(#25426) Fferi50 válasza Delila_1 (#25423) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha már makró, próbáljuk meg tömbfüggvénnyel:

Function szetszedo(ByRef cl As Range)
alap = cl.Value
alap = alap & String(2 - UBound(Split(cl.Value, "*")), "*")
szetszedo = Split(alap, "*")
End Function

Kijelölöd a 3 cellát vizszintesen, ahová az eredményt szeretnéd kapni.
Ezután beírod =szetszedo(A1) , ha a "szétdobandó" szám az A1 cellában van.
Tömbképletként (shift+Ctrl+Enter) beviszed.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25427) Delila_1 válasza Fferi50 (#25426) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem jutott eszembe.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25428) pirit28 válasza Delila_1 (#25427) üzenetére


pirit28
csendes tag

Sziasztok !
Hú,nagyon gyors reagálás volt,és helyes megoldások sokasága.
A probléma,probléma maradt volna nélkületek.
Köszönöm nektek.
További szép napot kívánok !

(#25429) Declare válasza slashing (#25325) üzenetére


Declare
őstag

:R :R Köszönöm szepen!! Müködik :)

(#25430) Treb


Treb
tag

Sziasztok!
Én is egy kis segitséget szeretnék kérni excelben!
Arrol lenne szó hogy adott excel táblázatban mindennapnak külön füle van és minden fülön van 5 táblázat hasonló adatokkal de napi szinten azért vannak változások. Ezekből a táblázatokból az egyiket szeretném egy külön lapra másolni ugy hogy a napok szerint sorba egymás alá kerüljenek lehetőleg automatán menjen a dolog ha megoldható!
THX

(#25431) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Azt a feladatot kaptam, hogy egy ehhez hasonló excel táblában az azonos azonosítójú (c. oszlop) számokat adjam össze, majd ha a végeredmény a és b oszlopban megegyezik, akkor törlődjön, ha pedig nem egyezik a két oszlop, akkor maradjon meg. Meg lehetne ezt valahogy oldani egy képlettel, mert az eredeti nem 13 soros, hanem 30000, ami egyesével több napot venne igénybe, mire kiválogatnám. Az volna a legjobb, ha mellette kilistázná a különbözőeket, mint ahogy azt a jobb oldalon illusztráltam.
Nagyon, nagyon megköszönném, ha ebben valamelyikőtök tudna segíteni, mert már egy napot bogarászással töltöttem és nem volt egy kellemes élmény.

[ Szerkesztve ]

(#25432) Delila_1 válasza Treb (#25430) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Első lapnak betettem egy Havi nevűt, ahova bemásoltam a többi lap címsorát. Minden lapon az első a címsor.

Az összegző makró:

Sub Kigyujtes()
Dim usor As Long, sor As Long, lap As Integer, WSH As Worksheet
Dim WF As WorksheetFunction

Set WF = Application.WorksheetFunction
Set WSH = Sheets("Havi")

For lap = 2 To Worksheets.Count
With Sheets(lap)
usor = .Range("A" & .Rows.Count).End(xlUp).Row
.Rows("2:" & usor).Copy WSH.Range("A" & WF.CountA(WSH.Columns(1)) + 1)
End With
Next
End Sub

Szerk.: eddig nem szórta szét a fórummotor ilyen randán a sorokat.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25433) Treb válasza Delila_1 (#25432) üzenetére


Treb
tag

Nagyon profi kössz szépen!
Annyit megtudnál még mondani hogy mit módositsak ha A100-K200-ig szeretném csak kigyüjteni az infot?
THX

(#25434) Delila_1 válasza Treb (#25433) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A
.Rows("2:" & usor).Copy WSH.Range("A" & WF.CountA(WSH.Columns(1)) + 1)

sorban a félkövér helyére

Range("A100:K200")-at írj.

Az usor = .Range("A" & .Rows.Count).End(xlUp).Row sor nem kell.

Még a Dim kezdetű sorból is kimaradhat az usor As Long, de nem szükséges kitörölni, nem árt semmit.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25435) Fferi50 válasza mustang08 (#25431) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A D2 cellába írd be a következő képletet:
=szumha(C:C;C2;A:A)-szumha(C:C;C2;B:B)

Ezt végighúzod a D oszlopon.
Ezután a D oszlopra csinálsz egy szűrőt, <>0 értékkel.
A "fennakadt" tételeket átmásolod egy másik munkalapra.

Üdv.

(#25436) Delila_1 válasza mustang08 (#25431) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A G oszlopba kigyűjtöd a C egyedi rekordjait (régebbi verziókban Adatok | Szűrő | Irányított, 2007-től Speciális szűrés).

A kép szerinti képleteket beírod az E, F, és I oszlopokba. Azokat a cellákat törölheted, ahol az I oszlopban HAMIS érték van. Kijelölöd az E2:I2 cellákat, Ctrl+ mínusz jel, cellák eltolása felfelé.
Ez utóbbira lehet írni egy makrót.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25437) Treb válasza Delila_1 (#25434) üzenetére


Treb
tag

Már csak annyi lenne hogy valamiért 3x rakja át ugyanazt az infot esetleg nem tudod miért lehet?
KÖszi

(#25438) Delila_1 válasza Treb (#25437) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A próbálkozások között törölnöd kellett volna a Havi lap kigyűjtött adatait.
Beírtam a makróba, hogy tegye ezt meg.

Sub Kigyujtes()
Dim usor As Long, sor As Long, lap As Integer, WSH As Worksheet
Dim WF As WorksheetFunction

Set WF = Application.WorksheetFunction
Set WSH = Sheets("Havi")
usor = WSH.Range("A" & WSH.Rows.Count).End(xlUp).Row
WSH.Range("A2:K" & usor).ClearContents

For lap = 2 To Worksheets.Count
With Sheets(lap)
.Range("A100:K200").Copy WSH.Range("A" & WF.CountA(WSH.Columns(1)) + 1)
End With
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25439) Treb válasza Delila_1 (#25438) üzenetére


Treb
tag

Tökéletes köszönöm szépen!
ÜDv

(#25440) Delila_1 válasza Treb (#25439) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25441) mustang08 válasza Delila_1 (#25436) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek. Ez rengeteg időt és ősz hajszálat spórolt meg nekem. :)

(#25442) Delila_1 válasza mustang08 (#25441) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25443) robull5


robull5
csendes tag

Sziasztok, szeretnék tanácsot kérni a következőben:

Van egy A1:A500-ig lévő különböző neveket tartalmazó oszlop. Szeretném megkerestetni és megszámoltatni az excellel, hogy hányszor fordult elő A oszlopban lévő "Anasztázia" a B1 : B500 és C1 : C500 oszlopban lévő értéke együttesen (magyarul mind a kettő értéket vizsgálja meg egyszerre, és számoltassa meg)

Példa:

Sor A B C
12 Anasztázia 0 1
130 Anasztázia 1 0
142 Anasztázia 3 0
168 Anasztázia 0 1
220 Anasztázia 1 0
456 Anasztázia 0 1
500 Anasztázia 5 2

Ezt szeretném elérni, én az előfordulásra és annak darabszámára vagyok kíváncsi:

Tehát:
Anasztázia
0 1 3 db
1 0 2 db
3 0 1 db
5 2 1 db

VBA-t nem tudok használni, csak függvénnyel meg tudjuk oldani?
Üdvözlettel Robi

[ Szerkesztve ]

(#25444) Gandalf80 válasza robull5 (#25443) üzenetére


Gandalf80
csendes tag

Szia!

Szerintem egy külön oszlopban megadod a neveket, majd a SZUMHATÖBB vagy SZUMHA függvénnyel dolgozol.

Üdv,
Gábor

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#25445) slashing válasza robull5 (#25443) üzenetére


slashing
senior tag

Többlépcsős megoldással lehet csak megcsinálni.

Először is kell csinálni mondjuk a D oszlopba egy összefűzést:

=A2&" "&B2&" "&C2

Ha ez megvan akkor irányított szűréssel(fontos hogy fejléccel el legyen látva a táblázat, ezért van fent a képletben A2 B2 C2, de részletesebben nem megyek bele az irányított szűrésbe, keress rá példát a neten ha még nem csináltad, nem bonyolult) az egyedi értékeket kiszűrni valahova a táblázatba és ha ez megvan akkor az egyedi értékek mellé már csak egy darabteli függvény kell amiben megadod az összefűzött oszlopot tartománynak kritériumnak meg az egyedi értékeket és kész is vagy...

[ Szerkesztve ]

(#25446) slashing válasza slashing (#25445) üzenetére


slashing
senior tag

(#25447) robull5 válasza slashing (#25446) üzenetére


robull5
csendes tag

Szia. Isten király vagy, főleg, hogy ennyit foglalkoztál vele és még videóval is prezentáltad, ez csillagos 5-ös, jár a jutalomkönyv év végén a bizonyítványkiosztásnál :)

Amúgy én is pont ilyennel gondolkoztam, meg is tudnám csinálni, egy hasonló táblában csináltam így ahogy te, csak a gond nekem az, hogy abból a táblából amire hivatkozok, oda nem tudok már több oszlopot beszúrni, (hosszú, akarom mondani széles: CY-ig), mert félő hogy csúsznak a "dolgok".

Néztem ezt a SZUMHATÖBB függvényt értem, hogy mit szeretne, csak valahogy nem tudom megvalósítani :(

(#25448) slashing válasza robull5 (#25447) üzenetére


slashing
senior tag

az irányított szűrést lehet csinálni új munkalapra is annyi különbséggel hogy előbb meg kell adnod egy sorban a fejléceket majd arról a lapról indítani az irányítottt szűrést ahova ki akarod gyűjteni, fontos hogy ne onnan indítsd ahonnan gyűjtesz mert akkor valamiért nem enged lapot váltani.

remélem érthetően és jól írtam le, én még nem sokat használtam ezt a funkciót...

üdv.

(#25449) Gyufaaa válasza slashing (#25448) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Arra melyik képlet igaz, ha kijelölöm A1-et és g4-ben található az értéke, akkor rámutasson G4-re, akár színezéssel vagy villogással, csak kiemelje? :U Próbálgattam már egy csomót, de nem tudok rájönni. :U :B

(#25450) Delila_1 válasza Gyufaaa (#25449) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feltételes formázást adj azokra a cellákra, amik az A1 cellával azonos értékeket tartalmazhatnak. A képlet:

=G4=A1

Ezt a G4-en állva viheted be. Az első egyenlőségjelet úgy értelmezd, mintha a HA szó lenne ott.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.