Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) KaliJoe válasza Delila_1 (#24700) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Programkód :-)

Akkor még egyszer konvertálatlanul:

=HA(VAGY(ÜRES(A35);B34=HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B34;0));SZUMHATÖBB(H4:H34;B4:B34;">=" & DÁTUM(ÉV(B34);HÓNAP(B34);1);B4:B34;"<=" & DÁTUM(ÉV(B34);HÓNAP(B34);NAP(B34)));"")

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24702) Delila_1 válasza KaliJoe (#24701) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez 2013-as verzió? Az nekem nincs. :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24703) slashing


slashing
senior tag

Egyszerűsítettem a képleten, ha akarod használod ha nem nem egy képlet segédoszlopok nélkül. J4 cellától lehúzható.

=HA(B4=HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B4;0);SZUMHA(INDIREKT(CÍM(HOL.VAN(DÁTUM(ÉV(B4);HÓNAP(B4);1);B:B;0);2)&":"&CÍM(HOL.VAN(HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(DÁTUM(ÉV(B4);HÓNAP(B4);NAP(B4));0);B:B;0);2));"<="&HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B4;0);INDIREKT(CÍM(HOL.VAN(DÁTUM(ÉV(B4);HÓNAP(B4);1);B:B;0);9)&":I1000"));"")

A végén található i1000 azért adtam meg így mert oda már feleslegesnek éreztem még egy bonyolúlt képletet a tartomány vége megadáshoz összébb lehet húzni mondjuk 400-ra mert még úgy is belefér simán az év összes dátuma

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24704) KaliJoe válasza Delila_1 (#24702) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Delila_1

2010-es verziót használok.

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24705) Delila_1 válasza KaliJoe (#24704) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A
DÁTUM(ÉV(B34);HÓNAP(B34);NAP(B34))
helyett nem elég a B34?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24706) KaliJoe válasza Delila_1 (#24705) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Nem. A DÁTUM függvény 3 paramétert vár, DÁTUM(év;hónap;nap) formában.

Most azzal küzdök, h tömbhivatkozást hozzak létre az INDIREKT függvénnyel, de valamit nem úgy csinálok, ahogy elvárja. :(

=CÍM(4;8;1;1) - OK
=CÍM(SOR(B33);8;1;1) - OK
=INDIREKT(CÍM(4;8;4;1)&":"&CÍM(SOR(B33);8;4;1);IGAZ) -
Nem OK. #ÉRTÉK! hibát ad.

Ötlet?

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24707) KaliJoe válasza KaliJoe (#24706) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

A kész és teljes megoldás, amely bármelyik sorban, bármennyi adatsor esetén alkalmazható:

=HA(VAGY(ÜRES(A5);B4=HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B4;0));SZUMHATÖBB(INDIREKT(CÍM(4;8;4;1);IGAZ):INDIREKT(CÍM(SOR(B4);8;4;1);IGAZ);INDIREKT(CÍM(4;2;4;1);IGAZ):INDIREKT(CÍM(SOR(B4);2;4;1);IGAZ);">=" & DÁTUM(ÉV(B4);HÓNAP(B4);1);INDIREKT(CÍM(4;2;4;1);IGAZ):INDIREKT(CÍM(SOR(B4);2;4;1);IGAZ);"<=" & DÁTUM(ÉV(B4);HÓNAP(B4);NAP(B4)));"")

Köszönöm a segítségeteket... Nélkületek nem ment volna! :R :C :R :C :R

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok!

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24708) KaliJoe válasza slashing (#24703) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Tisztelt Slashing,

Nekem olyan képlet kellett, amely korlátlanul bővíthető. Makróból soronként / blokkonként bővítem az adatbázist adatokkal, így az alkalmas megoldásban nem lehetett manuálisan beírandó rész, vagy olyan, aminek előbb utóbb elfogy a hatóköre.

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24709) slashing válasza KaliJoe (#24708) üzenetére


slashing
senior tag

akkor csak a I1000-et kell kicserélni a végén de ha úgy is megcsináltad már nem írom le mire :)

az a lényeg sikerült....

(#24710) KaliJoe válasza slashing (#24709) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Egy még pontosabb verzió:

=HA(VAGY(ÜRES(A5);B4=HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B4;0));SZUMHATÖBB(INDIREKT(CÍM(HA(SOR(B4)>35;SOR(B4)-31;4);8;4;1);IGAZ):INDIREKT(CÍM(SOR(B4);8;4;1);IGAZ);INDIREKT(CÍM(HA(SOR(B4)>35;SOR(B4)-31;4);2;4;1);IGAZ):INDIREKT(CÍM(SOR(B4);2;4;1);IGAZ);">=" & DÁTUM(ÉV(B4);HÓNAP(B4);1);INDIREKT(CÍM(HA(SOR(B4)>35;SOR(B4)-31;4);2;4;1);IGAZ):INDIREKT(CÍM(SOR(B4);2;4;1);IGAZ);"<=" & DÁTUM(ÉV(B4);HÓNAP(B4);NAP(B4)));"")

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24711) slashing válasza KaliJoe (#24710) üzenetére


slashing
senior tag

sajnos nem tudom kipróbálni mert nekem csak két oszlopból áll az egész táblám és nem is tudom hogy neked ez a képlet melyik oszlopba kerül. De így ránézésre elképzelhetőnek tartom hogy lehetne ezt egyszerűsíteni azzal hogy kiveszed a sor függvényt amivel ha jól gondolom egy eltolást csinálsz... mert szerintem a szumhatöbb függvénynél nem áll fenn az a hiba amibe én beleestem a sima szumha függvénynél hogy nem ott indult az összegtartományom mint a kritériumtartományom....

üdv.

(#24712) Delila_1 válasza KaliJoe (#24710) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egyszerűbben is kiszámolhatod a havi összes órát.

=HA(B4=HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B4;0);SZUM(INDIREKT("H" & HOL.VAN(DÁTUM(ÉV(B4);HÓNAP(B4);1);B:B;0) & ":H" & HOL.VAN(HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B4;0);B:B;0)));"")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24713) róland válasza KaliJoe (#24681) üzenetére


róland
veterán

Ennek a megoldása engem is érdekel.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#24714) Delila_1 válasza róland (#24713) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Találsz itt párat, végül tegyél még hozzá egyet:

=HA(B4=HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B4;0);SZUM(INDEX(A:H;HOL.VAN(HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B4;-1)+1;B:B;0);8):INDEX(A:H;HOL.VAN(HÓNAP.UTOLSÓ.NAP(B4;0);B:B;0);8));"")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24715) zoli1962


zoli1962
csendes tag

A mellékletben leírtam a kérésemet,kérdésemet. Delila (A PROFI) már valahol válaszolt egy hasonló kérdésre,de az pont ugyanazon munkalapra vonatkozott. Próbáltam beletenni azt ,hogy Munka1! és a többi, de nem jön össze. A 2007-es verziót használom

[ Szerkesztve ]

(#24716) Delila_1 válasza zoli1962 (#24715) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Köszönöm a "rangot".

Két makró kell hozzá. Az elsőt a Munka2 laphoz kell rendelned.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 3 Then Beiras Target, Target.Row
End Sub

A második egy modulban legyen.

Sub Beiras(ertek, sor)
Sheets("Munka1").Range("A1") = ertek
If IsNumeric(Sheets("Munka2").Range("C" & sor - 1)) Then _
Sheets("Munka1").Range("A2") = ertek - Sheets("Munka2").Range("C" & sor - 1)
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24717) Mutt válasza zoli1962 (#24715) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Makrómentes megoldás pedig ez:
1. Hozz létre egy dinamikus tomböt a névkezelőben (pl. Lista).
2. A hivatkozása legyen ez: =ELTOLÁS(Munka2!$C$3;0;0;DARAB(Munka2!$C:$C))
3. Munka1 lapon az utolsó értéket a =INDEX(Lista;DARAB(Lista)) képlet adja meg, ez megy A1-be.
4. A2-be pedig =A1-INDEX(Lista;DARAB(Lista)-1) adja meg az utolsó két elem különbségét.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#24718) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Ebben tudnátok segíteni ?
Köszi.

(#24719) zoli1962 válasza Delila_1 (#24716) üzenetére


zoli1962
csendes tag

Köszönöm szépen .Tanulmányozom.

(#24720) zoli1962 válasza Mutt (#24717) üzenetére


zoli1962
csendes tag

Köszönöm szépen .Ezt is tanulmányozom.

(#24721) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi, az alábbi gondom akadt a 2013-as excel-el.
Kaptam egy xls file-t amit védett módban nyit meg. Rányomok, hogy mégis szerkesztem, de nem működik megfelelően. A következő megnyitáskor már nem védett módon nyitja meg, viszont ezt az üzenetet dobja fel:

Microsoft Visual Basic fos Applications
Compile error in hidden module: UserFormPrint
This error commonly occurs when code is incompatible with the version, platform, or architectures of this application. Click "Help" for information on how to correct this error.

erre "OK" vagy "Súgó"

OK után ez ugrik fel:
Microsoft Visual Basic fos Applications
Compile error in hidden module: scroll.
This error commonly occurs when code is incompatible with the version, platform, or architectures of this application. Click "Help" for information on how to correct this error.

Újabb Ok után elindul a xls, majd a benne lévő start gombra kattintva nem megy tovább és újra hibaüzenetet kapok:
Compile error in hidden module: scroll.
This error commonly occurs when code is incompatible with the version, platform, or architectures of this application. Click "Help" for information on how to correct this error.

Az xml bezárásakor ismét scroll.-os hibaüzenet.

Ezzel lehet valamit kezdeni?

Előre is köszönöm.

(#24722) Mutt válasza vigyori78 (#24680) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...mind a 10 lap C oszlopának adata /számok/ megjelenjen a 11-es lapon a C oszlopban...adott szám mellet lévő oszlopban és sorban hogy melyik lapokon szerepel.

Csak makróval oldható meg a kérés. Ide felraktam egy megoldást, amiből ki lehet indulni.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#24723) vigyori78 válasza Mutt (#24722) üzenetére


vigyori78
őstag

1000 köszönet :R

(#24724) Gandalf80


Gandalf80
csendes tag

Sziasztok!

Egy éves táblázatot szeretnék készíteni.
Az A oszlopban szerepel a dátum pl. 15. március 19. (Ez egész évben folyamatosan bővül, de akár egy nap kétszer is szerepelhet benne)
A "D" oszlop tartalmazza az adott napon elvégzett munka óraszámát.

A táblázat A1010-A1021-ig a hónapok nevei szerepelnek. Szeretnék egy olyan függvényt, amely összesítené az adott hónap óraszámait, és ezt megjelenítené a hónapok mellett.

Segítségeteket előre is köszönöm.

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#24725) slashing válasza Gandalf80 (#24724) üzenetére


slashing
senior tag

(#24685) hozzászólástól kezdve a hozzászólásodig ugyan erről volt szó csak más contextusban.

üdv.

(#24726) Delila_1 válasza Gandalf80 (#24724) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Készíts kimutatást az adataidból, ahol a sorhoz az A oszlopot teszed be, az adatokhoz pedig a D-t. A cellaformátum az adatoknál [ó]:pp legyen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24727) Gandalf80 válasza slashing (#24725) üzenetére


Gandalf80
csendes tag

Azt talán kifelejtettem, hogy 2007-es Office-om van. Átolvastam a hozzászólásokat, de nekem nincs is olyan képletem.

A kimutatást sem értettem sajnos. :(

Továbbra is azt szeretném, ha D1010-ben a januárra, D1011-ben a februárra stb. vonatkozó óraszámok kerülnének.
Bocsánat, de nagyon sokat felejtettem :(

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#24728) Gandalf80 válasza Gandalf80 (#24727) üzenetére


Gandalf80
csendes tag

Kicsit "fapadosan", de megoldottam. Az A oszlop cellaformázása "szöveg" lett. Létrehoztam egy segédoszlopot, ahol egy szövegfüggvényt alkalmazva megkaptam a hónap neveit (=BAL(A2;5).
Ezt követően már csak egy SZUMHA függvényt kellett segítségül hívnom.
SZUMHA($Z$2:$Z$1000;BAL($A1012;5);D$2:D$1000)

Ennyi :)

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#24729) slashing válasza Gandalf80 (#24727) üzenetére


slashing
senior tag

akkor az E2-be =szöveg(A2;"hhhh") húzd le végig amíg vannak a napok

D1010-be meg szumha(E2:Eakármeddig;"="&A1010;D2:Dakármeddig)

és majd ahogy Delila is írta: A cellaformátum az adatoknál [ó]:pp legyen

[ Szerkesztve ]

(#24730) Gandalf80 válasza slashing (#24729) üzenetére


Gandalf80
csendes tag

Köszönöm neked és Delilának is a segítséget. Felhasználtam a képletet. :)

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#24731) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok!
A keresés függvények mindig csak az első találatot adják eredményül?
Szóval ha 3 szor szerepel egy adat és az ahhoz tartozó másik adatot szeretném megjeleníteni azt tudja az excel?

(#24732) KaliJoe válasza Delila_1 (#24712) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Kedves Delila_1,

Köszönöm, kipróbáltam az Általad ajánlott verziót is. Működik és jó, de nekem akkor is "meg kell szólaljon" az összegzés, és akkor is csak az utolsó hónapra nézve, ha az utolsó rekord van éppen az adatbázisban. Tehát a teljes hónapokon túl, az éppen aktuális hónap törtrészét is megjeleníti.
Ezért igazítottam úgy a képletet, h max 31 nappal előtti időktől kezdve kezdje a feltételes összegzést.

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24733) Geryson


Geryson
addikt

PRÉSZLET és RRÉSZLET függvényekkel szoktam törlesztőrészletet kiszámítani. Este viszont egy olyan jutott az eszembe, hogy hogyan lehetne azt kiszámítani, ha az egyik paraméter ismeretlen?

Történetesen van a kettő fenti függvénynél egy együttes végeredmény, de én ennél többet fizetek, azaz elvileg hamarabb kifut a hitel, mind az "időszakok száma" eredményezné. Hogyan lehetne azt kiszámítani, hogy a többletfizetésem milyen csökkenést eredményezne úgy, hogy a futamidő maradjon az eredeti?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#24734) KaliJoe válasza tgumis (#24731) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia TGumis,

Igen tudja az Excel, csak kicsit trükközni kell. Először is biztosnak kell lenned benne, h az adataid (ahol a keresést végzed sorba rendezettek - ez az FKERES, VKERES függvény miatt fontos). Azon felül, meg ha megtaláltad az első adatot, annak sorát (oszlopát) felhasználva Attól kezdve kell "újraindítani" a keresést. Így makró nélkül is meg tudsz keresni több adatot.

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24735) tgumis válasza KaliJoe (#24734) üzenetére


tgumis
tag

Szia!
Hogyan indítom újra a keresést?
Index hol.van kombinációval működik ez a dolog?

(#24736) KaliJoe válasza tgumis (#24735) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia TGumis,

Igen úgy is lehet. Viszont mutatok egy másik megoldást is. Ahol INDEX és HOL.VAN függvények segítségével áll elő a megoldás:

L3 tartalma: =INDEX($A$1:$F$84;HOL.VAN($M3;N$3:N$15;0)*7-5;2)
L4 tartalma: =INDEX($A$1:$F$84;HA(M4<>M3;HOL.VAN($M4;N$3:N$15;0)*7-5;(HOL.VAN($M3;N$3:N$15;0)+HOL.VAN($M4;INDIREKT(CÍM(3+HOL.VAN($M3;N$3:N$15;0);14;2;IGAZ)&":N$15");0))*7-5);2)
L5 tartalma: =INDEX($A$1:$F$84;HA(M5<>M4;HOL.VAN($M5;N$3:N$15;0)*7-5;(HOL.VAN($M4;N$3:N$15;0)+HOL.VAN($M5;INDIREKT(CÍM(3+HOL.VAN($M4;N$3:N$15;0);14;2;IGAZ)&":N$15");0))*7-5);2)
M3 tartalma: =NAGY(N$3:N$14;1)
M4 tartalma: =NAGY(N$3:N$14;2)
M5 tartalma: =NAGY(N$3:N$14;3)

Csatolom a megoldásom képét is segítségül, hogy könnyebb legyen érteni, hogyan ismétlődnek az értékeim. A hivatkozott cellákban és tartományokban a sorba rendezett adatok vannak.

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24737) Fferi50 válasza tgumis (#24735) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nézd meg légy szíves a csatolt fájlt, abban ismétlődő adatok általad kiválasztott értékét lehet visszakapni a képlettel.
ismétlődő adatok keresése

Nyilván nem lehet egy az egyben alkalmazni nálad, de az elveit ha megérted, tovább tudsz lépni.

Még valami, ha PONTOS egyezést keresel, akkor NEM KELL SORBARENDEZETT adat sem az FKERES sem a HOL.VAN függvénnyhez

Üdv.

(#24738) Fferi50 válasza KaliJoe (#24734) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha pontos keresést végzel, akkor nem kell az adatokat sorbarendezni az Fkeres sem a Vkeres sem a Hol.van függvényhez.

Üdv

(#24739) KaliJoe válasza Fferi50 (#24738) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Tisztelt Fferi50,

A véleményednek ellentmondani látszik a Microsoft által az Excel FKERES függvényéhez kiadott leírás. Idézem:

Szintaxis
VLOOKUP(lookup_value, table_array, col_index_num, [range_lookup])Az FKERES függvény szintaxisa az alábbi argumentumokat (argumentum: Érték, amely egy művelethez, eseményhez, metódushoz, tulajdonsághoz, függvényhez vagy eljáráshoz biztosít információt.) foglalja magában:

keresési_érték: Kötelező megadni. A táblázat vagy tartomány első oszlopában keresendő érték. A keresési_érték érték vagy hivatkozás is lehet. Ha a keresési_érték kisebb, mint a tábla első oszlopának legkisebb értéke, akkor az FKERES a #HIÁNYZIK hibaértéket adja eredményül.
Tábla: Kötelező megadni. Az adatokat tartalmazó cellatartomány. A tábla argumentum lehet tartomány (például A2:D8) vagy egy tartomány neve. A tábla első oszlopában lévő értékek a keresési_érték argumentum szerint keresett értékek. Ezek az értékek lehetnek szövegek, számok vagy logikai értékek. A függvény a kis- és nagybetűk között nem tesz különbséget.
Oszlop_szám: Kötelező megadni. A tábla azon oszlopának a táblán belüli sorszáma, amelyből az eredményt meg kívánja kapni. Ha az oszlop_szám értéke 1, akkor a tábla első oszlopában lévő értéket kapja eredményül, ha az oszlop_szám értéke 2, akkor a tábla második oszlopában lévő értéket, és így tovább.
Ha az oszlop_szám értéke:

Egynél kevesebb, az FKERES függvény az #ÉRTÉK! hibaértéket adja eredményül.
Nagyobb, mint a tábla argumentum szerint az oszlopok száma, akkor az FKERES a #HIV! hibaértéket adja eredményül.
Tartományban_keres: Logikai érték, amellyel az FKERES függvényhez pontos vagy közelítő keresést írhat elő:
Ha a tartományban_keres értéke IGAZ vagy hiányzik, akkor a visszaadott érték közelítő lehet, azaz ha pontos egyezést nem talált a függvény, akkor a következő legnagyobb, de a keresési_érték argumentumnál kisebb értéket adja vissza.
Fontos: Ha a tartományban_keres értéke IGAZ vagy hiányzik, a tábla első oszlopában lévő értékeknek növekvő sorrendben kell elhelyezkedniük, különben az FKERES hibás eredményt adhat.

További tudnivalókat az Adatok rendezése tartományban vagy táblázatban című témakör tartalmaz.
stb. stb...

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24740) Fferi50 válasza KaliJoe (#24739) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Természetesen az excel súgónak tökéletesen igaza van és ugyanaz van benne amit én is írtam. Ha megnézed a range_lookup paraméterhez tartozó leírást, annak háromféle értéke lehet: Igaz, Hamis, vagy nem adod meg. A paraméter alapértelmezett értéke az Igaz (vagyis tartományban keres közelítő értéket), ami egyezik azzal, hogy nem adtál meg értéket.
Ha viszont Hamis értéket adsz neki - azaz pontos értéket keresel - akkor nem kell sorbarendezni az adatokat! Ez következik a megfogalmazásból:
"Fontos: Ha a tartományban_keres értékeIGAZ vagy hiányzik, a tábla első oszlopában lévő értékeknek növekvő sorrendben kell elhelyezkedniük, különben az FKERES hibás eredményt adhat."
Vagyis, ha az értéke HAMIS, akkor nem kell sorbarendezni.

Üdv.

Bocs a megszólítás miatt, de itt általában ez a "barátságos tegeződés" járja.

[ Szerkesztve ]

(#24741) slashing válasza KaliJoe (#24739) üzenetére


slashing
senior tag

Fferi50 megelőzőtt , de azért nm törlöm a hsz.-t.

Ha pontos egyezést keresünk akkor mindegy milyen sorrendben van mert csak azt az egyet találhatja meg amire kíváncsiak vagyunk ha ugyan az a képlet egynél több pontos egyezésre is igaz akkor meg már nem is érdemes azt a kereső függvényt használni...

szerintem téged megzavart az hogy az fkeresnél a pontos egyezést nem az IGAZ logika adja hanem a HAMIS. Tehet ha igaz a keresési tartomány tehát közelítő keresést végzünk akkor sorban kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#24742) KaliJoe válasza slashing (#24741) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Sziasztok Fferi50 és Slashing,

Az eredeti kérdés arról szólt, h több egyezést keres a kérdező... Így ha evvel a függvénnyel akarná megkeresni - még pontos egyezésre is - tapasztalatom szerint, érdemes sorba rendezett adatokkal dolgoznia.

Én az eredeti feladatból indultam ki.

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24743) Fferi50 válasza KaliJoe (#24742) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha sorbarendezed az értékeket, akkor roppant egyszerű a feladat, hiszen megkeresed az elsőt, ezután(vagy ezelőtt) megszámolod, hány db van belőle és máris tudod, hogy meddig kell "kiválasztanod".

Üdv.

(#24744) tgumis válasza Fferi50 (#24737) üzenetére


tgumis
tag

Először is mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.
A feltöltött mintafájlt leszedtem de nem történik semmi :(( .
De majd próbálkozom hátha megértem.
Amúgy valami hasonló adatbázist kellene összehoznom de nem tom excelben menni fog e és a végén ugye összesítve kellene kimutatnom
Persze több munkalapon lennének az adatok és egy beviteli panelen kellene bevinni az adatokat ami megint csak a megfelelő táblázatba rakná az adatokat.


Még egyszer köszi a segítséget mindenkinek.

(#24745) Fferi50 válasza tgumis (#24744) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Tegyél fel egy kis mintát és megpróbálunk segteni.

Egyébként a mintában próbáld megnézni, mi történik, ha az alsó táblázatban kicseréled az adat1 sorból párat másra és keresd a felső táblában.

Üdv.

(#24746) Musuz


Musuz
csendes tag

hello

Segítségre lenne szükségem.

Némi magyarázat:

Az E5 cella és a gumikeverékes táblázatban levő adatok változó értékek.
A "kerek.le" függvény csak az első eredmény cellákban(C,D,E,F17 cellákban) kell alkalmazni,
a többi eredmény cellában a "kerek.fel" függvény szükséges,kivéve ha máshogy is lehet ezt számolni.
Erre azért van szükség mert mondjuk 71 kör/3 etap esetén 23/24/24 kör/etap jön ki.

429,917 értéket osztom a gumikeverék tartományból a hozzá tartozó értékkel a 3-ik oszlopból:
vagyis Extra soft gumikeverék esetén: kerek.le(429,917/5)

C17 cellába:

=kerek.le(E5/fkeres(E3 ; B9 : D13 ; 3;hamis);0)

C18 : C21 cellákba:

=kerek.fel(E5/fkeres(E3 ; B9 : D13 ; 3;hamis);0)

Azt szeretném megoldani,ha változik az E5 cella értéke és az etapok értéke,
akkor csak annyi eredmény cellába jelenjen meg érték,amennyire szükség van.
például ha az etapok a fent említett 23/24/24 körös etapok,
akkor a kiszámolt kopási értékek csak a C17-C18-C19 cellákban jelenjenek meg,
míg a maradék kettő cellába például "-" jel legyen látható,és mindez úgy,hogy esetleg változtatnom kell a gumikeveréket.

Remélem érthetően magyaráztam,szóval ebben kérnék segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#24747) Fferi50 válasza Musuz (#24746) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Használd a HA függvényt, pl. a C21 cellába írhatod a következő képletet
=ha(fkeres(E3;B9:D13;3;hamis)=5;kerek.le(E5/fkeres(E3 ; B9 : D13 ; 3;hamis);0);"-")

A többinél is értelemszerűen így, csak az egyenlőségjel helyett a >= jelet kell használnod és folyamatosan növelni kell a határt.
A C18 cellában >=2 a határ, C19-ben >=3, C20-ban >=4

Üdv.

(#24748) Musuz válasza Fferi50 (#24747) üzenetére


Musuz
csendes tag

Így néz ki,majd még a többit is megcsinálom

Köszönöm szépen a segítséget. :R
Jól működik. :K
Mindenkinek Boldog Újévet Kívánok! :DD

(#24749) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Hogyan tudok olyat csinálni, hogy ha van pl. egy eredményem, akkor ha görgetek lefelé a doksiban, akkor az eredmény cella is menjen a görgetéssel együtt?

(#24750) DrojDtroll válasza RAiN91 (#24749) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ezt nem teljesen értem kifejtenéd egy kicsit jobban?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.