Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) Musuz válasza azopi74 (#25950) üzenetére


Musuz
csendes tag

köszönöm a segítséget
viszont pirit28 felhasználónak akartam üzenni
bocsika,elnéztem :U

[ Szerkesztve ]

(#25952) #02644736


#02644736
törölt tag

Sziasztok!

Van egy excelem, ami tartalmaz grafikonokat. A grafikonon van fekete vonal, fekete pöttyözött vonal, illetve pontok is vannak rajta feltüntetve.
Eddig a kijelölését simán meg tudtam változtatni gond nélkül. Most olyat csinál, hogy amikor megváltoztatom bármelyiknek a kijelölését (honnan vegye az adatot), megváltoztatja a stílust. Bárminek is változtatom meg a kijelölést, kék vonallal ábrázolja a grafikonon. Még azt is, ami korábban pontként volt ábrázolva.
Az excel az 2013-as, de eddig is ezt használtam, és nem volt gond.
Remélem érthetően fogalmaztam, ha nem, akkor tudok képet felrakni.

(#25953) TrollBalint válasza azopi74 (#25942) üzenetére


TrollBalint
addikt

Azt nem ígérem, hogy ma tudok felrakni, lehet csak hétvégén. Összesítő sor nincs az alján, viszont vastag kerettel veszi körbe, amiről azt hittem formázás, de nem tudom kitörölni. Próbáltam, hogy megszüntetem a táblát, és újra létrehozom, de akkor se szúr be új sort. A táblázat jobb alsó sarkában van egy kis (talán zöld) pötty, amivel tudom növelni a méretét, de igazából automatikusan szeretném ezt megoldani.

Most hogy belegondolok, az oszlopokat se fűzte hozzá, amiket pluszba szúrtam be.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25954) Delila_1 válasza Musuz (#25943) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Pirit28 válasza tökéletes.
Feltettem egy másik megoldást, mert ez kevéssé ismert.

Metszet operátor

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25955) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Ez a szegély miféle cellatulajdonság?

Nem tudom kivenni sehogysem, a szegélyen belül azt mutatja, hogy nincs semmi beállítva.

(#25956) zhari válasza Chesterfield (#25955) üzenetére


zhari
csendes tag

Vízszintes igazítás a kijelölés közepére?

(#25957) TrollBalint válasza azopi74 (#25902) üzenetére


TrollBalint
addikt

Találtam egy logikai bakit :)
A munkanpos.xlsx-ben, a 3. sorban, ahol a kezdődátum 2015.01.08 7:00 a végdátum pedig 2015.01.08 19:00, ott a total working hour 24 óra, holott csak 8. (A képlet szerint nem egy napon van.)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#25958) slashing válasza Delila_1 (#25954) üzenetére


slashing
senior tag

ez új volt, köszi :C :R nincs időm most próbálgatni de ez többféle függvény kombinálásával is műkid? teszem azt hol.van + fkeres vagy akármivel?

mikor érdemes ezt használni?

[ Szerkesztve ]

(#25959) Delila_1 válasza slashing (#25958) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ilyen feladatoknál használható.

Amire figyelni kell: ha a felső sor, és/vagy a bal oszlop megnevezései szóközt tartalmaznak, akkor a létrehozott névben a szóköz helyett alsó kötjel lesz. Pl. a Címsor 1-ből Címsor_1 lesz. Ilyen esetben a példa szerinti érvényesítés értékét egy másik cellában szövegfüggvénnyel át kell alakítani a Címsor_1 formára, és erre kell hivatkozni a metszet operátorral. Ez túl bonyolult, érdemes inkább Címsor1 formát alkalmazni, vagy eleve Címsor_1 legyen a sor-, vagy oszlopfejben.

Más függvénybe beágyazva nem próbáltam még, majd később... Avagy: Tiéd a pálya! :))

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25960) Fferi50 válasza Chesterfield (#25955) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nézd meg légyszives a feltételes formázás beállításait.

Üdv.

(#25961) gdodi


gdodi
csendes tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek megoldani az alábbi problémámat!
Egy munkalap felső sorában nevek vannak, a "B1" cellától kezdve, kb.20, de ez a mennyiség változik. Ezek egy "ml" változóval lettek beíratva. Ugyanennyi munkalap készült ezekre a nevekre átnevezve, és fel lett töltve adatokkal. A kiindulási munkalapon az "A2" cellától lefelé van egy csomó adat, nevezzük cikkszámnak. Ezek mellé szeretnék az összes többi lapról a nevének megfelelő oszlopba (makróval) a szumhatöbb függvénnyel adatokat átvinni, az alábbi szerint:
Range("B2").Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUMIFS('ml'!C[1],'ml'!C[-2],RC[-8],'ml'!C,1)"
Nem tudom, hogy lehet megoldani, hogy az"ml" helyett a munkalapok neve szerepeljen.
(A többi része talán menni fog.)
Előre is kösznöm!

(#25962) Chesterfield válasza Fferi50 (#25960) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Köszi, közben rájöttem, a rácsvonalak volt a ludas.

(#25963) azopi74 válasza gdodi (#25961) üzenetére


azopi74
addikt

Szia, mit szeretnél egész pontosan elérni? Mert attól tartok, ez nem nagyon derült ki ebből.

Legközelebb, ha választ szeretnél a kérdésedre, javaslom, töltsd fel valahova a fájlt, amivel dolgoznál (ha bizalmas adatok vanna benne, természetesen cseréld le az értéküket valamire), és azt is próbááld megfogalmazni, hogy pontosan mi a kimenet, amit el szeretnél érni, mert ezek nélkül elég nehéz értelmezni ezt. Mit akarsz SUMIFS-elni, mire kell a makró, mi a pontos feladat?

Csak intuitív módon próbálom kitalálni: cikkszámonként és nevenként akarsz összesíteni a különállő munkalapokról, amik valamiféle forgalmakat tartalmaznak nevenként?

B2-be írd be:

=SUMIFS(INDIRECT(B$1&"!"&"B:B"),INDIRECT(B$1&"!"&"A:A"),alap!$A2)
És húzd a képletet minden irányba.
Mivel nem ismerem az adataid pontos struktúráját/elhelyezkedését, ezért természetesen ezt annak megfelelően módosítsd majd . Bár azt még mindig nem értem, mi a szerepe a makrónak ebben az egészben :)

Itt van

[ Szerkesztve ]

(#25964) azopi74 válasza TrollBalint (#25957) üzenetére


azopi74
addikt

Woww, egy kicsit elkapkodtam. :)

Nem az a gond, hogy nem egy napon van a képlet szerint (nem is azt jelenti pontosan a WithinOneDay változóm (tudom megtévesztő nevet adtam neki) hogy egy egy napon van, hanem azt, hogy egy napi munkaidőblokkban. (vagyis egy napon, reggel 9 és du 5 között, munkaidőben)

A problémát más okozza, mégpedig a FullWorkingTime változó. Ugyanis egy nap nem 24 munkaóra van, hanem csak 8 ;) Ezért a képlet helyesen:

=COUNTIFS(DayType[StartWorkingTime],">="&[StartTime],DayType[EndWorkingTime],"<="&[@EndTime],DayType[Type],"Workday")

helyett:

=COUNTIFS(DayType[StartWorkingTime],">="&[StartTime],DayType[EndWorkingTime],"<="&[@EndTime],DayType[Type],"Workday")/3

Köszi az észrevételt, javítottam. (link változatlan)

(#25965) w.miki


w.miki
veterán

Excelt hogyan lehetne úgy beállítani, hogy ha beírok egy (IMEI) számot, akár 0val kezdődőt is, ne konvertálja már át nekem más formátumba, hanem hagyja békén, úgy ahogy beírtam, de attól még legyen szám a formátuma, ha lehet, ha nem az se muszáj, csak ne piszkálja!

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25967) w.miki válasza #05304832 (#25966) üzenetére


w.miki
veterán

és ha máshonnan másolom őket? ...és sokat

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25969) azopi74 válasza #05304832 (#25966) üzenetére


azopi74
addikt

Akkor nem marad szám a formátuma :)

(#25970) azopi74 válasza w.miki (#25967) üzenetére


azopi74
addikt

Jobbegér, cellaformázás, egyedi (Format Cells, Custom):

Azt hiszem, ilyen az IMEI nemzetközileg elfogadott formátuma, ezt állítsd be:

##" "######" "######" "#

de ha, akarod, akkor olyan elválasztásokat raksz be, amiket akarsz, olyan tagolásban, ahogy akarod

Így szám marad, és a formátum is megfelelő lesz.

Le is akarod validálni a 15. ellenőrző számjegyet (check digit) ? ;)

[ Szerkesztve ]

(#25971) azopi74 válasza azopi74 (#25970) üzenetére


azopi74
addikt

Ja bocs, ha a kezdő 0-kat meg akarod hagyni, ez nem megoldás. Az hogy hány 0-val kezdődik, az fix, vagy bármennyi lehet? (Nem vagyok otthon IMEI témában annyira.)

Talán érdemesebb lenni mégis szövegként kezelni. Az nem jó neked? Úgy biztosan megmaradnának a 0-k az elején.

(#25972) w.miki válasza azopi74 (#25970) üzenetére


w.miki
veterán

nekem nem kell formázni, csak hagyja békén, ahogy van
akkor ezt állítsam be cellaformátumnak, ez a legjobb?
"#############################"

bármilyen szám lehet az imei, és kezdődhet két 00-val is
nekem jó a szövegként kezelés is, csak felül van egy dátum kocka

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25973) azopi74 válasza azopi74 (#25971) üzenetére


azopi74
addikt

vagyis azt hiszem ez lesz az :

00" "000000" "000000" "0

És így a káposzta is megmarad és a kecske is jóllakik ;)

(#25974) w.miki válasza azopi74 (#25973) üzenetére


w.miki
veterán

akkor ez a cellaformátum bármilyen számra jó:
0000000000000000000000000
ekkor békén hagyja az excel?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25975) azopi74 válasza w.miki (#25972) üzenetére


azopi74
addikt

Ha mindegy, hogy milyen, csak maradjon az induló 0, akkor 00000000000000000 legyen a formátum

(Ugye 17 jegyű, azt jól tudom?)

(#25976) azopi74 válasza w.miki (#25974) üzenetére


azopi74
addikt

Igen , de ez 25 karakter. Ha 17 jegyű az IMEI, így elérak 8 nullát.

(#25977) azopi74


azopi74
addikt

Ha az IMEI hossza is változhat (bár az úgy tudom, fix), akkor nem fogod tudni így megoldani, ha azt akarod, hogy minden úgy maradjon, ahogy eredetileg volt, és az bármilyen formátumú, hosszú lehet, akkor marad az eredeti megoldás, ne piszkáld, csak másold át az ereditit sima Ctrl-C Ctrl-V-vel, így minden úgy marad, ahogy eredetileg volt.
Persze, így nem lesz túl esztétikus a kimenet, ha különböző forrásokból származnak :)

[ Szerkesztve ]

(#25978) w.miki válasza azopi74 (#25976) üzenetére


w.miki
veterán

nem csak imei van, van amelyik kockába egy hosszú sorszámot kell beírni, ezért szerettem volna egy általános megoldást

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25979) azopi74 válasza w.miki (#25978) üzenetére


azopi74
addikt

Hát akkor marad a jó öreg mezei Ctrl- C + Ctrl- V, minden trükközés nélkül... :D
A tartoimányt, ahova másolsz, hagyd alapértelmezett General (általános) formátumon, és akkor mindent hozol a forrásból.

(#25980) azopi74 válasza w.miki (#25978) üzenetére


azopi74
addikt

Most olvasom, beírni? Eddig arról volt szó, hogy másolni akarsz, nem?

Szóval néha, másolgatsz, sokat, ugyanoda, néha meg manuálisan rögzíted ?

Akkor állítsd be textre fixen, és akkor jó lesz. Ha máshonnan másolod, hozni fogja az eredeti forrás formátumát, ha meg rögzítesz, marad a text. De utána ne piszkáld az egész tartományt, és ne akard kijelölni az egészet, és állítgatni a formátumokat, akkor se, ha csúnya :) Ha esztétikán akarsz javítani zárd jobbra vagy balra , az nem módosítja a tartalmat és a formátumokat.

(#25981) w.miki válasza azopi74 (#25980) üzenetére


w.miki
veterán

köszi, igazad van, ha másolom, akkor csak az irányított beillesztés, szöveg módszerrel tudom beszúrni

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25982) gdodi válasza azopi74 (#25963) üzenetére


gdodi
csendes tag

Szia!
A feladatot megértetted, de képlettel én is meg tudom csinálni. Sajnos csak makróval lenne jó. Feltettem mintának egy próba fájlt: http://osztott.com/sKYp/
Ha tudsz, segíts kérlek!
Köszönöm!

(#25983) azopi74 válasza gdodi (#25982) üzenetére


azopi74
addikt

Tehát jól értem, hogy egy UDF-et akarsz létrehozni VBA-ban, aminek a paraméterei legyen "név", "sz", "az" és "ál", és adja vissza azoknak a mennyiségeknek (minden lap d oszlopa) az összegét, amik a "név" munkalapon vannak, és a "sz", "az" és "ál" oszlopokban szereplő érték egyezik a paraméterként átadott értékekkel? Jól értem?

[ Szerkesztve ]

(#25984) Musuz


Musuz
csendes tag

Sziasztok

kérnék egy kis segítséget

példa:
ha az A1 cella értéke 500,és ezt megjelölöm zöld színnel,
akkor hogyan tudom a színe alapján megjeleníteni mondjuk a K45-ös cellában.
a HA és FKERES függvényekkel próbálkoztam,sajna nem megy. :(
bárki,köszi.

(#25985) gdodi válasza azopi74 (#25983) üzenetére


gdodi
csendes tag

Ha tudnám mi az az UDF, akkor bizonyára igennel válaszolnék. :)
Valóban azt kell megcsinálnom amit felsoroltál, VBA-s makróval.
Nem a számítás okoz gondot, hanem a lapok megcímzése.

[ Szerkesztve ]

(#25986) Delila_1 válasza slashing (#25958) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Műveletek a metszet operátorral:

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25987) azopi74 válasza Musuz (#25984) üzenetére


azopi74
addikt

Nem is fogod tudni sajnos VBA nélkül. Nincs sajnos olyan függvény excel-ben, ami visszadná a cella színét

Csinálnod kell egy ilyen UDF-t.

Function IntColor(CellColor As Range)
IntColor = CellColor.Interior.ColorIndex
End Function

Utána ezt behívhatod egy segédoszlopba, és arra hivatkozva vlookup-olhatsz, sumif-elhetsz, match-elhetsz, vagy amit akarsz.. Vagy meghívhatod egy másik udf-ből vagy eljárásból.
Sajnos tömbfüggvényben nem lehet használni UDF-et, pl egy olyan nem fog működni, hogy {=MATCH(48,IntColor(A:A),0)}
pedig bármilyen beépített függvény esetén működik. (pl {=MATCH(-1,SIGN(A:A),0)}

Azt nem értem, hogy miért nem, az is lehet, hogy csak alakítani kéne valamit az UDF-en, hogy működjön tömbfüggvényben is. VBA mesterek közül valakinek van ilyenre megoldása ?

(#25988) Delila_1 válasza azopi74 (#25987) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

UDF törmbfüggvény

Nézd meg az előzményeket is!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25989) Musuz


Musuz
csendes tag

Sziasztok

azt szeretném megoldani,hogy egy képlet kiszámítását az excel gombnyomásra hajtsa végre.
a munka1 táblájának 1. számú sorában vannak a beviteli cellák.
a számozott sorokban jelennek majd meg az eredmények,alattuk pedig legördülő listák vannak.
munka1:

munka2:

a munka2-ön levő tábla adatai vannak a legördülőkben és ezek a számok adódnak hozzá a
kívánt értékhez.ezt szeretném nyomógombbal megoldani:
példa a munka1 d55-ös cellájába:
=d53+fkeres(d54;munka2!c4:c18;hamis)

(#25990) molacika91 válasza azopi74 (#25950) üzenetére


molacika91
tag

Szia!

Köszönöm, nekem így tökéletes. :)

(#25991) Csuklósbusz


Csuklósbusz
tag

Sziasztok!

Adott egy excell adatbázis, nevekkel,címmel, és a nyugdíjja összegével. Hogyan lehet listáztatni a legnagyobbat úgy hogy ne csak a számot hanem az egész sort ( név, cím) is kimásolja a rendszer?
Office 2007-es van nekem.
Előre is köszi!

(#25992) azopi74 válasza Delila_1 (#25988) üzenetére


azopi74
addikt

Szia, köszi szépen

Na ezen felbuzdulva, gondoltam összedobok egy olyan UDF tömbfüggvényt, ami visszaad visszatérési értékként egy tömböt, ami tartalmazza a paraméterként megadott tartomány celláinak színeit.

Így próbáltam:

Function IntColor2(szines As Range)
Dim k As Long
Dim ArrayCol() As Long
k = szines.Rows.Count
ReDim ArrayCol(1 To k) As Long
Dim Cell As Range
Dim i As Long
i = 1
For Each Cell In szines
ArrayCol(i) = Cell.Interior.ColorIndex
i = i + 1
Next
IntColor2 = ArrayCol()
End Function

De az első cella színét adja vissza a tömb összes elemeként.

Amit nem igazán értek, hiszen az alábbi eljárás - ami gyakorlatilag ugyanezt csinálja, csak eljárásban - pedig jól működik (kiírattam a tömb értékeit, és jó) :

Sub IntColor3()
Dim ArrayCol() As Long
Dim Cell As Range
Dim szines As Range
Dim i As Long
Dim k As Long
i = 1
Set szines = Range("A1:A20")
k = szines.Rows.Count
ReDim ArrayCol(1 To k) As Long
For Each Cell In szines
ArrayCol(i) = Cell.Interior.ColorIndex
i = i + 1
Next

End Sub

Mi lehet a probléma az UDF-fel? :F

(#25993) azopi74 válasza Csuklósbusz (#25991) üzenetére


azopi74
addikt

A legnagyobb nyugdíjúakat?

MS Query-be tedd be ezt az SQL statementet (Data/From Other Sources/From Microsoft Query/Excel Files) :

SELECT * FROM `C:\Users\Peter\Desktop\Book2.xlsx`.`Sheet1$` `Sheet1$`
WHERE Nyugdíj IN (SELECT
MAX(Nyugdíj) FROM `C:\Users\Peter\Desktop\Book2.xlsx`.`Sheet1$` `Sheet1$`)

Természetesen a saját file-od és munkalapod elérési útjával. :)

(#25994) Csuklósbusz válasza azopi74 (#25993) üzenetére


Csuklósbusz
tag

Na ezt nem értem, ennyire nem fontos meg ennyire nem értek hozzá... :-(

Akkor simán excellben nem lehet megcsinálni?

Hogy a név, utca, hsz, összeg, közül a táblázat alulra egy mezőbe újra kiírja a legnagyobb és legkissebb összegűeket... ?

(#25995) Csuklósbusz


Csuklósbusz
tag

De ha ennyire bonyolult akkor hagyjuk is.

És azt hogyan lehetne megcsinálni, excellben hogy a kifizetéshez szükséges címleteket kilistázza?
Tehát pl van 40520, 2365, 330, 112395 stb összegem, ezekből pedig listázni hogy a kifizetéshez akkor:
x db: 20 ezres
x db: 10 ezres
x db: 5 ezres,
x db kétezres
x db 200 Ft -os érme
x db 100 Ft-os
x db 50 Ft-os
x db 20-as stb stb

kellene kiosztani hogy mindenkinek kilehessen kézbesíteni fillérre pontosan?

(#25996) azopi74 válasza Csuklósbusz (#25994) üzenetére


azopi74
addikt

Nem értem, mi a gond. Ennél egyszerűbben nem nagyon lehet megoldani. Ez is simán excel. :)
Te mondtad, hogy adatbázisként használod az excelt (amire szerintem amúgy egészségesebb lenne egy adatbáziskezelő, de nem baj)
De ha így használod, akkor abból a lekérdezéket jelenleg MS Query-vel tudod megoldani.
Ha Excel 2010 van legalább, és a PowerQuery bővítvény is fent van, akkor grafikus felületen, SQL nélkül is megtudod ugyanezt csinálni némileg felhasználóbarátabb módon (MS Query-vel is tudsz grafikusan queryt csinálni, de csak nagyon egyszerűeket)

"Hogy a név, utca, hsz, összeg, közül a táblázat alulra egy mezőbe újra kiírja a legnagyobb és legkissebb összegűeket... ?"

Egy mezőbe hogy tudsz több sort írni? :)

Olyat tudnál még csinálni, hogy a lenagyobb összegűt kikeresed (MAX függvény), és VLOOKUP-olod hozzá a többit is, de ez csak sorban az első találatot fogja kihozni, nem az összeset.

(#25997) azopi74 válasza Csuklósbusz (#25995) üzenetére


azopi74
addikt

Az összes lehetőséget kidobja, vagy csak a legegyszerűbbet (legkevesebb darabszámút)?

(#25998) Csuklósbusz válasza azopi74 (#25997) üzenetére


Csuklósbusz
tag

A legegyszerűbbet, legkevesebbet ha lehet. :-)

(#25999) Csuklósbusz


Csuklósbusz
tag

Illetve pofonegyszerű kérdés mégse megy.

Vannak sorok amikbe vannak adatok majd üres mezők és utánna a többi.

Hogyan lehetne megoldani hogy sorszámozzam úgy hogy az üres mezőket ne vegye figyelembe?

Pl így van beírva

xy
xy
xc

fdf
fef
fef
f

és így szeretném, tehát csak számolja meg és írja oda elé a sorszámot:
1. xy
2. xy
3. xc

4. fdf
5. fef
6. fef
7. f

Átvitt értelemben: mint egy könyvet szeretnék oldalszámozni, csak az olyan oldalakat ne számolja bele amin nincs semmi, na ugyanezt csak az üres sorokat ne számolja, csak azt amit kijelöltem.

(#26000) azopi74 válasza Csuklósbusz (#25998) üzenetére


azopi74
addikt

És az 1000-res és 500-as szándékosan maradt ki? :D

Ha pl az A oszlopban vannak az összegegek, és az első sorban B-től M-ig a címletek, akkor B2-be ezt írd: =INT(A2/B1)
C2-be pedig ezt: =INT(MOD($A2,B1)/C1) , és utána húzd el jobbra, az utolsó címletig .

Aztán húzd le az egészet az utolső összegig

Van sokkal szebb megoldás is, de nem akarlak elijeszteni, mert azt mondanád rá hogy bonylult :)

(Képletfordításhoz: http://hu.excel-translator.de/)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.