Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok
Makrórögzítővel rögzítettem egy makrót. Semmi bonyolút csak annyi hogy törölje a
D1
D3:D6
D12:D17
D20 cellák tartlmát.
Erre az történik, hogy az aktív cella értéke az első ami töröl és onnan továbbhaladva.
Pl ha az A1 en állok akkor A3:A6 A12:A17 A20
Ez miért van?

(#24952) Fferi50 válasza tgumis (#24951) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha feltetted volna a makrót, akkor biztosat tudnánk mondani, de valószínűsítem, hogy ezzel indul:
selection.clear vagy delete és utána innen relatív cimzéssel megy tovább.
De mondom, látni kell a makrót.

Üdv.

(#24953) alfa20 válasza tgumis (#24951) üzenetére


alfa20
senior tag

Szia!

Próbáld ki ezt:

Sub Torol()
Range("D1").ClearContents
Range("D3:D6").ClearContents
Range("D12:D17").ClearContents
Range("D20").ClearContents
End Sub

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#24954) KaliJoe válasza kymco (#24946) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia kymco,

Ha a verbális erőszakot nem akarod, akkor próbálkozhatsz a fizikaival is. Lehet gyorsabb megoldás!

Képletben:

...
For Each str_Dolgozó as wsh_DolgozókNeve
If "verbális erőszak"<>"Eredmény" then
Do
Üt=Üt+1
Loop "verbális erőszak"<> "Eredmény"
End if
Next str_Dolgozó

...

:)) :D :)) :DD :)) :K

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24955) KaliJoe


KaliJoe
csendes tag

Sziasztok,

Van arra valakinek valami ötlete, hogy hogyan lehetne egy képlet - tehát nem makró! - részeként leellenőrizni, h egy bizonyos nevű munkalap létezik-e a Munkafüzetben?

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24956) alfa20 válasza KaliJoe (#24955) üzenetére


alfa20
senior tag

egy próbát megér:
=HAHIBA(Munka2!A1;"nem létezik")

Munka2-tőt nevezd át a megfelelőre.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#24957) KaliJoe válasza alfa20 (#24956) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia alfa20,

Köszönöm, jó lesz. Kicsit tovább gondoltam, de az alapötlet remek.

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24958) Digestive


Digestive
addikt

Sziasztok!

Barátnőm elakadt a munkában. Hátha tudtok segíteni! :DD Egy árlista táblázatban cikkszámok nullával kezdődnek. Ezt be tudjuk írni szövegként. CSV formátumban kell elmenteni, mert a Next (váll.irányítási rendszer) ezt tudja betölteni. Miután elmenti, kilép, majd megint megnyitja eltűnnek a nullák! :W :W :W Mi lehet a baj? Köszi! :R

(#24959) kymco válasza KaliJoe (#24954) üzenetére


kymco
veterán

:)

www.refujvaros.hu

(#24960) slashing válasza Digestive (#24958) üzenetére


slashing
senior tag

szerintem ez kell neked: [link]

magyarán ne nyisd meg újra driektben a csv fájlt hanem adatok/szövegből oszlopként....

[ Szerkesztve ]

(#24961) Zso68


Zso68
újonc

Sziasztok!

Egy cellában lévő érték (sok érték és sok cella), illetve a cella háttérszíne egy másik celábba kerülő értéktől függően változik meg feltételes formázásba írt függvény segítségével. Működik is rendesen, de csak akkor "látszik" a színezés eredménye, ha le, majd felgörgetem a képernyőképet. Magyarán nem frissül a monitor képe.

A következő a kérdésem: hogy tudnám elérni, hogy görgetés nélkül is azonnal láthatóvá váljon a színek változása, ahogy kilépek a "parancsot tartalmazó" cellából? (Ha jól emlékszem, korábbi verzióban működött. Most Office2010)

Remélem, érthető voltam! (Én minden esetre értettem. :) )

Köszi!

(#24962) válasza Delila_1 (#24941) üzenetére



addikt

Köszönöm szépen! Sajnos ez kicsit körülményes, mivel 10 a 100-on nagyságrending kéne beírogatni a dolgokat, ennyit meg azért nem ér, de köszönöm. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#24963) tgumis válasza alfa20 (#24953) üzenetére


tgumis
tag

Köszizönöm a segítséget.
Más miért van az hogy van egymás alatt 49 combobox és szűrés után összecsúsznak. Lehet fixen rögzíteni anpozicíójukat?

(#24964) Delila_1 válasza tgumis (#24963) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Combobox helyett érvényesítést lehetne használnod, az nem mászik el.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24965) pirit28 válasza Fferi50 (#24947) üzenetére


pirit28
csendes tag

Szia Fferi50 !

Köszönöm a fáradozásod ,a megoldásod teljesen megfelelő,és használható.

Üdv.

(#24966) biker válasza biker (#24949) üzenetére


biker
nagyúr

Nos, az eredetivel az volt a gond, sok cikk nem létezik angolul, csak olaszul
Erre átküldik excelben pdf helyett, annyival jobb, hogy külön sorban van az angol, tehát itt is lehet képletezni, ha az angol sor előtt van egy olasz, akkor angol, ha nincs, akkor olasz :)
Szuperek ezek az exportok. De ezt már legalább könnyű megoldani

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24967) KaliJoe


KaliJoe
csendes tag

Sziasztok,

Tud valaki megoldást arra, hogy egy űrlap textboxának kitöltése közben meg tudjuk határozni, h éppen mi volt az utolsó felhasználói billentyűnyomás?

A Like operandussal sokat ki tudok szűrni, de nekem vezérlőkaraktereket kellene megfigyelnem, úgy mint Backspace, Delete, kurzormozgató nyilak... Ötlet? Módszer?

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24968) slashing válasza KaliJoe (#24967) üzenetére


slashing
senior tag

annyira nem vagyok otthon a vba-ban de ez lehet segít
sendkeys

(#24969) Fferi50 válasza KaliJoe (#24967) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Van 3 metódus a textboxnál is él: KeyPress, KeyDown,KeyUp

Elég jó hozzá a help, szerintem nézegesd meg.

Üdv.

(#24970) KaliJoe válasza slashing (#24968) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia slashing,

Sajnos, ez nem jó... ennek pont az ellentéte kell. Amit ott leírtak, az arra jó, ha én (vagy a felhasználó) akar elküldeni egy billentyűnyomást, vagy billentyűkombinációt az éppen futó Makró számára.

Nekem az kell, hogy a felhasználó éppen mit nyomott meg utoljára... Ebben nagyon sokat segít a Like (mert ki lehet vele szűrni rengeteg nem kellő bevitelt... de nem tudom, hogy kezeli-e a speciális / vezérlőkaraktereket. Ha erre tudsz valami linket... :)

[ Szerkesztve ]

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24971) KaliJoe válasza Fferi50 (#24969) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia Fferi50,

Sajnos, ez sem az amit kerestem... Mert nekem egy TextBox_Neve_Change eseményen belül kellene megmondanom, h mi volt a karakter...

Az a módszer sem jó, h leválasztom az utolsó karakterét, mert pl. egy Backspace rögtön el is vesz egy karaktert a TextBox_Neve.Value tartalmából...
Szóval, azt kellene megmondanom, h pl. a Backspace-e az utolsó billentűnyomás, kb. még az előtt, h kivonná a TextBox_Neve.Value értékéből az utolsó karaktert.

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24972) KaliJoe válasza Fferi50 (#24969) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia Fferi50,

Megpróbáltam azért... már majdnem nagyon örültem, h ez mégiscsak megoldás lesz, mert valóban ez megmondta a billentyűnyomást... egy Integer formában vissza is adta... :B ... kivéve éppen a keresett Backspace-t :O , meg társait, mert ezekket megnyomva a TextBox végrehajtja a műveletet, de a TextBox_Neve_KeyPress (ByVal KeyANSI As MSForms.ReturnInteger) nem hívódik meg...

Namármost, ha tudtok olyan beállítást, amely ezekben az esetekben is meghívja a eseményvezérelt rutint, akkor helyben vagyok!

[ Szerkesztve ]

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24973) Fferi50 válasza KaliJoe (#24972) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nézd meg légy szíves a TextBox_Neve_KeyDown eseményt és a helpjét, mert azt hívja meg legelőször a billentyűnyomás!
Az itt használt KeyCode más, mint az ANSI kódok, részben átfedi, de ezek kifejezetten a billentyűzetre vannak definiálva.

Üdv.

(#24974) tgumis válasza Delila_1 (#24964) üzenetére


tgumis
tag

Azt tudom csak lényeges,hogy ha gépelik az adatot akkor a begépelt szövegréssznek megfelelően szűküljön a lista. Vagy érvényesítésnél is meg lehet ezt oldani? Tudtommal nem.

(#24975) Krisztensen


Krisztensen
újonc

Sziasztok, elég nagy gondban vagyok. Egy betegségről írok és elakadtam pár dologban.
Hogyan számolom ki a férfiak ill. nők átlag életkorát külön-külön?

(#24976) slashing válasza Krisztensen (#24975) üzenetére


slashing
senior tag

Szerintem kifelejtettél valami fontos információt, mert ez alapján csak ilyen választ kaphatsz hogy az átlaggal....

milyen adataid vannak és azok hogyan vannak csoportosítva? van ömlesztve külön férfi női életkorok vagy gyakoriság szerint vel van sorolva hogy 18 évesből van 10db 34-ből meg 7??

[ Szerkesztve ]

(#24977) Krisztensen válasza slashing (#24976) üzenetére


Krisztensen
újonc

Ez egy betegség kutatásának statisztikai igazolása. Lényegében volt 40-en betegem (férfiak és nők) akiknek különbözők adatait jegyzeteltem. Most az lenne a feladatom, hogy a saját eredményeimet ún. irodalmi eredményekkel összehasonlítsam (erre a 2 mintás t-próbát használnám) és megadjam, hogy az én kutatásom reprezentatív-e (mmint hogy mutat hasonlóságot az irodalmi adatokkal. ) Ez nekem egy kicsit magas labda :(
pl.: A normalítás milyen értéktől lehet szignifikánsnak tekinteni?

(#24978) KaliJoe válasza Fferi50 (#24973) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia Fferi50, és Szia Mindenki,

Végül visszatértem a Change eseményre, mert a karakter most sem volt kiolvasható rendesen... noha még konstansok is vannak...

A problémát megoldottam - nagyjából - még egy változó segítségével, amely azt figyeli, h éppen rövidül-e (backspace, delete) vagy növekszik a TextBox.Value sztring hossza.
Viszont keletkezett egy új gondom... Change esemény akkor is bekövetkezik, ha éppen inicializálom a szövegdobozt és / vagy valamit - a felhasználó beavatkozásán kívül - magam írok hozzá a karakterlánchoz (pl. telefonszámban a tagolást, (, ), jeleket és szóközt) ... így gyakorta többször is meghívja önmagát a Change, nem várt eredményeket hozva.

Próbáltam kikapcsolni az eseményfigyelést a
Application.EnableEvents = False és
... esemény programkódja ...
Application.EnableEvents = True

utasításpárossal, de mintha rá se hederítene... Mit kell még átállítani, hogy ne következzen be esemény, vagy hogy lehet megkerülni?

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24979) Fferi50 válasza KaliJoe (#24978) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A userformon nem hatásos az application.enableevent=false.
Ott csak trükkösen lehet megkerülni az eseménylefutást. Egy form szintű változót kinevezel eseményvezérlőnek, ha ez true, akkor fusson le az esemény, ha false akkor ne fusson le. Minde eseménykezelésnél ennek a változónak a vizsgálatával kezded a projektet.

DE: Javaslom még mindig, hogy Textbox_KeyDown eseményt nézd meg, itt a keycode megmondja, hogy melyik billentyűt nyomták le.
A backspace keycodja a vbKeyBack vba konstans,ami numerikusan 8.

A billentyűk Keycode megfeleltetését a help Keycode Constants cimszava alatt találod.

Private Sub object_KeyDown( ByVal KeyCode As MSForms.ReturnInteger, ByVal Shift As fmShiftState)
if KeyCode=vbKeyBack then
ide írod amit szeretnél csinálni ha BackSpace-t nyomtak.
endif
KeyCode=0
end sub

Az utolsó sor, a KeyCode=0 a lényeg, ezzel eliminálod a billentyű leütést! Minden olyan esetben kell, ha nem akarod, hogy a leütött billentyű hatása érvényesüljön!
(Pl. te beírod a textboxba a leütött betűt, vagy lecsökkented a hosszát, akkor már nem szabad, hogy a rendszer is megcsinálja ugyanazt!)
Ha meg kell, hogy csinálja a rendszer, akkor ezt a sort elhagyod.

Hidd el, ez a legegyszerűbb megoldás a billentyűzet figyelésre. A change az macerás. Rengeteg hasznos info van a Help-ben. (A szokásostól eltérően.)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#24980) KaliJoe válasza Fferi50 (#24979) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia Fferri50,

Néztem. Át is írtam a kódomat a KeyDown-ra... aztán a tesztelésnél jött ki, h nem jelzi a Backspace-t. Mivel ott voltak a konstansok, azt hittem sínen vagyok...

Igaz nekem nem
"Private Sub object_KeyDown( ByVal KeyCode As MSForms.ReturnInteger, ByVal Shift As fmShiftState)" -dal hívta meg az eseményt, hanem
"Private Sub object_KeyDown( ByVal KeyAscii As MSForms.ReturnInteger)" vagy
"Private Sub object_KeyDown( ByVal KeyANSI As MSForms.ReturnInteger)" formában. Ez lehetett baj?

Azért, ha tudod, a Change esemény figyelés megoldását leírnád érthetőbben? Kérlek... :-)

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24981) Fferi50 válasza KaliJoe (#24980) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Milyen excel verziód van?
Igen, sajnos a KeyAscii nem azonos a KeyCode - értékével - ezt valahol írtam is az előbb.

Ez alapján viszont:
"
KeyPress Event

Occurs when the user presses an ANSI key.

Syntax

Private Sub object_KeyPress( ByVal KeyANSI As MSForms.ReturnInteger)

The KeyPress event syntax has these parts:

Part Description
object Required. A valid object.
KeyANSI Required. An integer value that represents a standard numeric ANSI key code.

Remarks

The KeyPress event occurs when the user presses a key that produces a typeable character (an ANSI key) on a running form while the form or a control on it has the focus. The event can occur either before or after the key is released. This event also occurs if you send an ANSI keystroke to a form or control using either the SendKeys action in a macro or the SendKeys Statement in Visual Basic.

A KeyPress event can occur when any of the following keys are pressed:

Any printable keyboard character.
CTRL combined with a character from the standard alphabet.
CTRL combined with any special character.
BACKSPACE.
ESC.

A KeyPress event does not occur under the following conditions:

Pressing TAB.
Pressing ENTER.
Pressing an arrow key.
When a keystroke causes the focus to move from one control to another.

Note
BACKSPACE is part of the ANSI character set, but DELETE is not. Deleting a character in a control using BACKSPACE causes a KeyPress event; deleting a character using DELETE doesn't.

When a user holds down a key that produces an ANSI keycode, the KeyDown and KeyPress events alternate repeatedly. When the user releases the key, the KeyUp event occurs. The form or control with the focus receives all keystrokes. A form can have the focus only if it has no controls, or if all its visible controls are disabled.

The default action for the KeyPress event is to process the event code that corresponds to the key that was pressed. KeyANSI indicates the ANSI character that corresponds to the pressed key or key combination. The KeyPress event interprets the uppercase and lowercase of each character as separate key codes and, therefore, as two separate characters.

To respond to the physical state of the keyboard, or to handle keystrokes not recognized by the KeyPress event, such as function keys, navigation keys, and any combinations of these with keyboard modifiers (ALT, SHIFT, or CTRL), use the KeyDown and KeyUp event procedures.

"

Lehetséges, hogy mégis a KeyPress eseményhez kell menekülnöd, ezt tudja a backspace-t érzékelni.
A Backspace ansi kódja is 8.

Próbáld ezt az eseményt úgy, ahogyan az előbb a másikra írtam.

Üdv.

Ps:A change esemény kezelésbe most nem mennék bele, mert nincs annyi időm jelenleg. De ígérem, ha egy kicsit szabadulok - visszatérek még rá.

(#24982) KaliJoe válasza Fferi50 (#24981) üzenetére


KaliJoe
csendes tag

Szia Fferi50,

Office 2010.

A bajom a Change vezérlés ki-be kapcsolásával, az az, hogy odáig értem, h legyen egy változó, ami "vezérli", hogy működhet-e a Change rész... (bár ez sem teljesen világos előttem), hogy hogyan?... de a problémám az elméletben ott van, hogyha egyszer kikapcsoltam, mi fogja visszakapcsolni, engedélyezni, h a Change rész lefusson, lefuthasson?

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#24983) Fferi50 válasza KaliJoe (#24982) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nagyjából úgy kell kezelned, mint az application.enableevents kapcsolót. Hiszen azt is ki-be kapcsolgatod.

A userformban definiálsz az első sorok előtt pl. egy changetextbox_name boolean változót.
A textbox_name_change eseményben pedig először azt nézed meg, hogy ez true. Ha igen, mehet tovább, ha nem, akkor kilép.
Amikor olyan utasítást adsz ki, amelyik megváltoztatja a textbox értékét, akkor eldöntöd, hogy fusson-e le a chage esemény és az utasítás előtt megváltoztatod a changetextbox_name értékét ennek megfelelően.
De ugyanez igaz akkor is, ha magában az eseménykezelésben változtatod a textbox értékét, mert az képes rekurzívan meghívni magát... Tehát a változtatás előtt change... false. Ezáltal nem fog tovább menni.
Az eljárás végén pedig chage...true és akkor a következő változtatásnál belemegy az eljárásba.

Remélem érthető.

Üdv.

(#24984) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

annak mi a fene lehet az oka, ha megadom egy fájl elérési útvonalát egy string változóban, majd egy egyszerű

Workbooks.Open (stringvaltozo)

parancsot használok, és folyamatosan 1004-es hibát dob ki. ha a debug gombra kattintok majd pedig ismét futtatom a kódot ettől a sortól, akkor pedig szépen lefut az egész makró. teljesen tanácstalan vagyok. bármi ötlet? köszi!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24985) Fire/SOUL/CD válasza bandus (#24984) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jó eséllyel az a gond, hogy a stringváltozóban nem teljes vagy helytelen útvonal van.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24986) Delila_1 válasza bandus (#24984) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az útvonalon kívül a megnyitandó fájl nevét is kell tartalmaznia a változónak, kiterjesztéssel.

Const valt As String="D:\Mappa\Almappa\Fájlnév.xlsx"

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24987) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Sima, mezei excel 2k10, amiben segítséget kérek szépen, elvileg alap, gyakorlatilag nem tudom, hogyan keressem meg, tehát:

Vannak az A oszlopban nevek, pl, Béla,Pista,Zoltán a B oszlopban máshonnan származó nevek, így formázva, aposztrófosan: 'Béla','Katalin','Pista','Zoltán'

Azt szeretném megtudni, hogy az A oszlopban szereplő nevek, pl a Pista, szerepelnek-e a B oszlopban ?
Valójában, a 2 oszlopban lévő nevek közötti eltérés kellene, mert a B oszlop 30 sorral hosszabb, de nem tudom, melyik 30 név tér el.

Mi erre a megoldás? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#24988) Delila_1 válasza MrCsiT (#24987) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=DARABTELI(A:A;BAL(B1;HOSSZ(B1)-1))

Ez a képlet megadja, hogy a B1 hányszor szerepel az A oszlopban. Nulla értéket ad, ahol a B név nincs meg az A-ban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24989) MrCsiT válasza Delila_1 (#24988) üzenetére


MrCsiT
addikt

Bemásoltam, de még ha teljesen megegyezően írom be a neveket az A és B oszlopba, akkor is 0-t ad vissza. :U
Nálam meg úgy néz most ki, hogy pl.
A1 : Pista
B1: 'Pista',
A2: Kata
B2: 'Kata',
A3: Lajos
B3: 'Marcsi',
B4: 'Zoltán',

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#24990) Delila_1 válasza MrCsiT (#24989) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ebben is úgy van.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24991) MrCsiT válasza MrCsiT (#24989) üzenetére


MrCsiT
addikt

Kicsit módosítva jó lesz szerintem. :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#24992) MrCsiT válasza Delila_1 (#24990) üzenetére


MrCsiT
addikt

valahogy mégsem áll össze.

Az általad mutatott fájlban a B oszlopban az első aposztrófok nem látszanak, nem is dolgozik velük a képlet.

Pl. ezt

'Zoltán',

így, ahogy írtam, másold be az xls-be, nem fog működni.. :(

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#24993) Delila_1 válasza MrCsiT (#24992) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A szerk.lécen nem látszik, de ott van, és működik.
Állj a B oszlop valamelyik cellájába, ott láthatod.

Egy másik oszlopban írd át a BAL függvényt úgy, hogy a hosszból 2-t vonjon le, a nevek végén lévő vessző miatt.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24994) Delila_1 válasza MrCsiT (#24992) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Eressz rá a B oszlopra egy cserét, ami az aposztófokat semmire cseréli, majd ismételd meg úgy, hogy a vesszőket tüntesse el. Ezután már egy egyszerű darabteli függvény megmutatja a 2 oszlop közötti különbséget.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#24995) Fferi50 válasza MrCsiT (#24989) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ezt a képletet próbáld meg légy szíves:

Pl. C1 cellába: =darabteli(B:B;"*"& A1 & "*")

Ez minden olyan cellát összeszámol a B oszlopban, ahol az A1 cellában levő szöveg bármely helyen előfordul.
Hátránya persze, hogy Anna esetében a Panna neveket is bele fogja számolni, így azok darabszámát ki kell vonni (ha van ilyen résznév az egészben eset).

Üdv.

(#24996) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Hogyan tudok összeegyeztetni cellákat ily módon?

munkalap1: dátum1 érték1 || munkalap2: dátum2 érték2

Tehát, hogy a dátum1 és a hozzá tartozó érték1 szerepel-e ugyan ezekkel az értékekkel a munkalap2-n? :R

U.I.: Kihagytam, hogy vmilyen kereséssel kéne, mert nem biztos(sőt biztos, hogy nem), hogy tartalmazza ugyan azokat a tételeket, és úgy van leszűrve.

[ Szerkesztve ]

(#24997) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

Létezik Office-ban (legyen az Word vagy Excel) olyan beállítás, hogy a tálca vagy bezár gombbal nem a tálcára teszi le az adott dokumentumot hanem az óra melletti területre? És onnan is lehessen 1 kattintással megnyitni?

Köszi

(#24998) Mindless


Mindless
tag

Sziasztok!

Egy VBA problémával állok szemben amit nem tudok megoldani.

Jelenleg a következő kód aktív az excelben, ami ha a G oszlopban ha új adatot viszek fel a C oszlopba beírja az aktuális dátumot:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Excel.Range)
With Target
If .Count > 1 Then Exit Sub
If Not Intersect(Range("G1:G5000"), .Cells) Is Nothing Then
Application.EnableEvents = False
If IsEmpty(.Value) Then
.Offset(0, -4).ClearContents
Else
With .Offset(0, -4)
.NumberFormat = "yyyy.mm.dd"
.Value = Now
End With
End If
Application.EnableEvents = True
End If
End With
End Sub

Ezt kellene kiegészítenem egy olyan kóddal ami ha a G oszlopban beírok egy új adatot akkor az előző sor formuláit felülírja az értékeikkel.

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#24999) Fferi50 válasza Mindless (#24998) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az előző sor formuláit így írhatod át értékre:

.offset(-1,0).entirerow.value=.offset(-1,0).entirerow.value

Ha egy meghatározott tartomány értékét szeretnéd felülírni, akkor pedig

range(.offset(-1,-4),.offset(-1,5).value=range(.offset(-1,-4),.offset(-1,5).value

Az előző sor 10 celláját írja felül az értékével.
Megjegyzem, hogy ez a módszer csak összefüggő tartományon működik.

Üdv.

(#25000) Mindless válasza Fferi50 (#24999) üzenetére


Mindless
tag

Köszönöm!

Az első verzió megoldotta a problémámat! ;)

Szép estét!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.