Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) 4m válasza Fferi50 (#25550) üzenetére


4m
újonc

Igen, igen...értem. A tipikus tegnap még jó volt effektus. Csakhogy mivel én használtam tegnap is, fogalmam sincs mi lőtte :)

(#25552) Shadow Angel


Shadow Angel
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megcsinálni makróval, hogy amikor kijelölök egy munkalapon egy tetszőleges tartományt, akkor annak minden cellájára hajtódjon végre egy szövegkezelő függvény. Jelen esetben a right függvény.

ELvileg a .Formula = tulajdonságba kell beírni, ami nem is gond. Ott akadok el - kezdő lévén :) -, hogy ez a kiejölt tartomány minden cellájára lefusson. Úgy vélem, egy ciklusban kellene, csak még nem jöttem rá, hogy kell a ciklusban egy kijelölt tartomány aktív celláját léptetni?

Köszönök minden segítséget! :F :)

(#25553) Fferi50 válasza Shadow Angel (#25552) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az objektumokon for each ciklussal tudsz végigmenni. Mivel a tartomány és a cella is objektum, ezért itt is ezt kell használni:
A kijelölt tartomány celláin így mehetsz végig:
For each cl in Selection.cells
' ide jön a művelet pl.
cl.value=right(cl.value,5) ' a formulában saját magára nem hivatkozhatsz, mert az körkörös hibát okoz
Next

Selection helyett beírhatod a konkrét tartományt :
For each cl in range("A1:X121").cells
'műveletek
Next

A For Each előnye, hogy nem kell tudnod, hány db van az adott objektumból éppen.

Üdv.

(#25554) Shadow Angel válasza Fferi50 (#25553) üzenetére


Shadow Angel
csendes tag

Szia!

Működik! Milyen egyszerű! :)
Tegnap óta agyon törtem ezen a fejem! Hiába, aki profi, az profi! :)

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
:C

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25555) Arcsi_ortega


Arcsi_ortega
újonc

Sziasztok!

Egy munkafüzetből szeretnék munkalapot átmásolni egy másik munkafüzetbe, de nem sikerül, mert a másolandó munkalapon levő képletek az előző munkafüzetre hivatkoznak. A két munkafüzetben ugyanolyan elnevezésű és tartalmú lapok vannak, mégsem tudom elérni, hogy az átmásolt munkalap az új munkafüzetből dolgozzon.
Hogyan tudnám megoldani a dolgot? :)

Előre is köszi az ötleteket!

(#25556) Delila_1 válasza Arcsi_ortega (#25555) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A csere funkcióval egyszerre ki tudod cserélni az összes hivatkozásban a régi füzet nevét az újra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25557) Arcsi_ortega válasza Delila_1 (#25556) üzenetére


Arcsi_ortega
újonc

Köszönöm! Tökéletes.

(#25558) Delila_1 válasza Arcsi_ortega (#25557) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25559) pirit28


pirit28
csendes tag

Sziasztok !

Van egy kódrészletem, ami bizonyos időközönként leakad a megjelölt résznél.
Ha valaki tudja mi a hiba, akkor megkérném segítsen.

Köszönöm

(#25560) Fferi50 válasza pirit28 (#25559) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Arra tudok gondolni, hogy nem létezik a FilePathL nevű fájl és mivel a hibakezelést visszaadtad a VBA-nak ezért hibával le fog állni.
Az On Error Goto 0 sort szerintem az End If után kell beletenni.
Így a második "nyitási kísérlet után" is meg tudod nézni, hogy sikerült-e a hozzárendelés és le tudod kezelni programból a hibát.

If GetFile is Nothing Then
Set GetFile=.....
If GetFile is Nothing Then
ide írhatod, hogy mi legyen ha ez sincs meg
End If
End If
On Error Goto 0

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25561) bara17


bara17
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van két tök egyforma excelem (.csv kiterjeszéts) amiben 800.00 cellányi adat van, és, hogyha megnyitom két gépen azonos verziójú Excellel (2010) akkor bizonyos cellák (kb. 20-30 db) az egyiken dátumként jellenek meg, míg a másikon meg rendesen számként. (harmadik gépen is próbáltam és ott is rendesen jelenik meg.) A gépeken fájl megnyitását követően egyik esetben sem állítottam semmit. Először persze egyből a cellaformátumra gondoltam, de az nem segített....

Ötletl :) ?

(#25562) Fferi50 válasza bara17 (#25561) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem nézd meg a Windows területi beállításait is, mert az is lehet oka ennek a jelenségnek.

(biztos, hogy teljesen egyforma a két .csv fájl?)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25563) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
Meg lehet oldani azt, hogy egy munkafüzetben amiben pl 25 majdnem azonos munkalap van, rögzítünk egy makrót, és ez lefusson az összes munkalapon?
Üdv, és köszi!

Üdv: Kőbaltazár

(#25564) Fferi50 válasza kőbaltazár (#25563) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

For each sh in worksheets
sh.activate - ez akkor kell, ha a makródban az aktívsheet a kiindulási alap
ide beírod a futtatni kívánt makrót vagy meghívod
next

Arra kell figyelned, hogy a makróban a hivatkozások rendben legyenek - ezt úgy érheted el, hogy az adott makróban definiálsz egy változót, amihez rendeled az összes műveletet:
pl. set ws =activesheet, vagy set ws=sh
Ezután a makróban a tartományokat mindig ws.Range, vagy ws.cells formában adod meg.

Illetve a modulban definiálsz egy Public sh változót és annak értékét akkor látja a másik makró is.

Üdv.

(#25565) tgumis


tgumis
tag

sziasztok
van olyan lehetőség hogy két feltétel teljesülése után az idex függvény visszaadjon valami eredményt olyan szumhatöbb szerű megoldás
vagy makró kell hozza

[ Szerkesztve ]

(#25566) tgumis


tgumis
tag

szóval a két sárga mezőbe beírjuk a két számot és a piros mezőbe szeretném látni a kettő által sárga mező által meghatározott értéket

(#25567) slashing válasza tgumis (#25566) üzenetére


slashing
senior tag

mivel a megrendelés száma egyedi így ez egy sima fkeres, ha meg lehet egyforma megrendelési szám akkor az meg elég gáz vagy nem?

illetve ha lehet egyforma megrendelési szám és akkor így lehet egyforma jjr is akkor meg honnan fogod eldönteni hogy melyik szerződéskivonat tartozik hozzá.........

[ Szerkesztve ]

(#25568) tgumis válasza slashing (#25567) üzenetére


tgumis
tag

A megrendelés szám az lehet többször de a jjr szám az csak egyszer fordulhat elő. vagyis 1 megrendelés számhoz max 6 jjr szám tartozik de egy jjr szám csak egyszer fordulhat elő.
Remélem érthetően magyaráztam. Magyarul a kettő metszéspontja megadja a szerződeskivonat számát

[ Szerkesztve ]

(#25569) Delila_1 válasza tgumis (#25565) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Beviszel egy új oszlopot, amit később elrejthetsz. Ez nálam a D, ahol összevonod az A és B oszlop értéket, közöttük egy szóközzel. A piros mezőben az összevont adatokat keresed.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25570) Fferi50 válasza tgumis (#25566) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem egy cseppet fordítva ülsz a lovon. Ha csak a szerződés kivonat száma egyedi, a szerződésszámok és a jir szám többször előfordulhat, akkor bizony gáz van, mert az excel jelenlegi eszközeivel a keresőfüggvények mindig csak a legelső előfordulást hozzák elő.
Én megfordítanám a dolgot és a szerződéskivonat alapján keresném a szerződés adatait, amit egy sima index - hol.van kombinációval megkapsz:
F3 képlete =index(A:A;hol.van(F5;C:C;0))
F4 képlete =index(B:B;hol.van(F5;C:C;0))

Egy másik topikban már csináltam egy olyan keresőfüggvény kombinációt (nem makrót), amelynek meg lehet mondani, hogy a keresett érték hányadik előfordulását adja vissza, igaz ez csak egy cella értéke alapján keresett, de összevont cellaértékkel megoldható ez is. Ha érdekel, utána nézek merre van.

Üdv.

(#25571) Wyll válasza tgumis (#25566) üzenetére


Wyll
őstag

Szűrőt lehet használni?

Abban az lenne a jó, hogy
- nem kéne hozzá függvényt írni,
- még gyorsabb is, mert nem feltétlenül kell pontosan beírni a keresett szöveget; vagy ha mégis, akkor elég csak a rendeléshez pontosan beírni a keresendőt, az így eredményül kapott max 6 sorból már szemmel is ki lehet választani a keresettet

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#25572) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Van egy táblázat, amiben az első sorban anyagok vannak felsorolva (kb. 200 féle), az első oszlopban pedig helyszínek (szintén kb. 200). A táblázatban az adott helyszínre felhasznált anyagok mennyisége szerepel, de nem kell minden helyszínre minden anyag. Amiből nem kell, a cella üresen marad.
Hogyan tudom egy adott sor üres celláihoz tartozó oszlopait elrejteni? Tehát, hogy egy kijelölt helyszínre csak a felhasznált anyagok oszlopai látszódjanak?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#25573) Delila_1 válasza benjoe1 (#25572) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szűröd az A oszlopot, majd indítod a lenti makrót.

Sub Rejt()
Dim sor As Integer, oszlop As Integer
Application.ScreenUpdating = False

sor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
For oszlop = 2 To 200
If Cells(sor, oszlop) = "" Then
Columns(oszlop).Hidden = True
Else
Columns(oszlop).Hidden = False
End If
Next

Application.ScreenUpdating = True
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25574) benjoe1 válasza Delila_1 (#25573) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Köszönöm, szuper.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#25575) Delila_1 válasza benjoe1 (#25574) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25576) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem, hogy mi lehet a hiba:

Egy közös használatú jelszóval védett excel közös használata közben a fájl aktuális használóinak időnként fogja magát és kiírja, hogy "A fájl zárolva van..." aztán aki eközben lép be a fájlba már azt az üzenetet kapja, hogy helyre kell állítani, mert olvashatatlan tartalom van a fájlban.

Ha ezt a : helyre kell állítani, mert olvashatatlan tartalom van a fájlban. hibát dobja akkor ahol megvan nyitva a táblázat tovább tudják használni viszont több helyen már nem lehet megnyitni mert folyamatosan azt írja ,hogy helyre kell állítani, mert olvashatatlan tartalom van a fájlban, de ha bezárják a táblázatot mindenhol akkor többet senki nem tudja megnyitni mert mindegyik gépen azt írja ki ha beírták a jelszót,hogy helyre kell állítani, mert olvashatatlan tartalom van a fájlban de leokézva nem állít helyre semmit egyből kéri a jelszót újra ...

Win7 és office 2007. és 20 gépen megy egyszerre a táblázat.

[ Szerkesztve ]

(#25577) slashing


slashing
senior tag

Kéne csinálnom egy sebzés kalkulátort de az a bajom hogy ez inkább matek mint excel és abban nagyon hülye vagyok, itt egy minta fájl: Letöltés

Adott két fegyver, mindkettőnek vannak szintje egyre emelkedő sebzéssel, az egyik kisebbet sebez de kevesebbe kerül a másik nagyobbat de többet. Van egy kezdő energia szintem, a kérdés az hogy ezzel az energia szinttel mi a maximális sebzés a két fegyver kombinálásával amit el lehet érni. Tehet a legoptimálisabb kihasználás. Minden lövés után nő a következő lövéshez szükséges energia mindkét fegyver esetén.
:F

(#25578) Fferi50 válasza vigyori78 (#25576) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ez a hibaüzenet azért van, mert az automatikus mentés foglalja valakinél a fájlt, ezért ott ahol ez az üzenet megjön, nem lehet menteni a fájlt.
Teendő: hibakezelési rutinnal el kell kapni a hibaüzenetet és "tovább kell lökni" resume next utasítással.
Ha pedig tényleges mentési procedúra közben - tehát tervezett mentéskor, vagy megnyitáskor - jelentkezik, akkor várni kell keveset és megismételni a mentést addig, amíg végre nem tudja hajtani azt.

Ha a közös fájl automatikus mentése ki van kapcsolva, akkor ez a hiba csak a tervezett mentések esetén keletkezhet, amit a várakozással át lehet hidalni.

Üdv.

(#25579) Fferi50 válasza slashing (#25577) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Anélkül, hogy ténylegesen megnéztem volna a fájlt (emiatt elnézésed kérem), javaslom, nézd meg a solver lehetőségeit az optimalizálás érdekében.

Üdv.

(#25580) slashing válasza Fferi50 (#25579) üzenetére


slashing
senior tag

igen solverrel lehet(ne) generáltatni egy lehetőség elemzést a különböző energia szintek legjobb kihasználására, így utánna olvasva a dolognak.... csak a hogyanját még nem tudom egyenlőre

(#25581) KaliJoe


KaliJoe
csendes tag

Sziasztok :)

Az alábbi - de tulajdonképpen bármely másik - két programocskát / funkciót szeretném elérhetővé tenni, bármely fájlomban lévő, bármely makróm számára. A két makrócska helye a PERSONAL.XLSB-ben van.

Kérdés: Mit kellene még tennem, h a más Excelekben lévő makrók meghívhassák, futtathassák e makrókat?

Option Explicit

Function Incr(var_Szám As Variant, Optional var_Növ = 1) As Variant

' If IsMissing(var_Növ) = True Then var_Növ = 1
Let Incr = var_Szám + var_Növ
End Function


Function Decr(var_Szám As Variant, Optional var_Csökk = 1) As Variant

' If IsMissing(var_Csökk) = True Then var_Csökk = -1
Let Decr = var_Szám - var_Növ
End Function

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#25582) Fferi50 válasza slashing (#25580) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Miután több változó is van, nem megy a solver (legalábbis nem voltam olyan ügyes, hogy kitaláljam azt a szitut, ahol csak egy cellát kell változtatni).

Viszont nem túl nagy a választék, ezért a csatolt fájlban láthatsz egy megoldást.

egy lehetőség

A D oszlop a lövések száma, az F oszlop a felhasznált energia, a G oszlop az elért eredmény. A D1-D2 cellákat változtatva az F3 cellában láthatod, mennyi energiád maradt még.

(Csak egy mellékes kérdés: a lövésekhez szükséges energia csak a lövések számától függ és nem függ a fegyver szintjétől?)

Üdv.

(#25583) slashing válasza Fferi50 (#25582) üzenetére


slashing
senior tag

Én miután még jobban utánna olvastam a solvernek inkább ne ki se álltam vele bűvészkedni :DD . Amúgy igen a lövések energia szükséglete független a szintektől...

de nagyon köszi azért a próbálkozást, annyi energiát nem szánok rá és terhelek vele másokat sem hogy ezt úgy működjön ahogy eredetileg elképzeltem :) hasonló fkeres verziót már én is csináltam egyet de az még csak 1 fegyverre vonatkozott most hogy 2 lett akartam továbbfejleszteni, de ez bőven megteszi ahogy csináltad!! Köszi :R

(#25584) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Feltételes formázással szeretném megoldani a következő problémát, de valahogy nem akar összejönni.
Tehát azt szeretném, ha egy adott oszlopban a legnagyobb érték piros színű lenne.
Valaki tudna segíteni? Nem tudom mit csinálok rosszul... :U Hogyan kéne? :))
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Böff!:))

(#25585) Fferi50 válasza Kowax (#25584) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem tudom, milyen exceled van. 2010-es verzióban már van olyan a feltételes formázásban, hogy legfelső - legalsó értékek alapján, itt kiválaszthatod a legelső db számot is, akár 1-re is állíthatod.
Előtte kijelölöd azt az oszlopot, amire szeretnéd, hogy vonatkozzon.
Ha nem "jött be", akkor a feltételes formázás - szabályok kezelése menüben változtathatsz rajta.

Üdv.

(#25586) Wyll válasza Kowax (#25584) üzenetére


Wyll
őstag

Ahogy Fferi50 is mondja:

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#25587) Delila_1 válasza Kowax (#25584) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha pl. az A:G tartományban színeznéd ki a legnagyobb értéket, a feltételes formázás képlete

=A1=max($A:$G)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25588) Kowax válasza Fferi50 (#25585) üzenetére


Kowax
tag

Köszönöm, ezt kerestem! :R :C

Böff!:))

(#25589) Kowax válasza Wyll (#25586) üzenetére


Kowax
tag

Neked is köszönöm, erre volt szükségem! :R :C

Böff!:))

(#25590) Kowax válasza Delila_1 (#25587) üzenetére


Kowax
tag

Köszönöm! :R :C

Böff!:))

(#25591) total_tobi


total_tobi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nem müxik a convert függvényem. Vagy nem jól használom. Azt szeretném megoldani, hogy g-dkg-kg váltson keresztbe kasul. A lényeg, hogy ha 20g homok kerül 120ft-ba akkor azt számolja ki kg, dkg-ba, vagy 20kg homok kerül 1330ft-ba akkor azt számolja át a másik kettőbe is. Vagy ha én írok be árat akkor azt számolja vissza súlyra. Eddig így csináltam =convert(a1;g;dkg) de nem jó #név? hibaüzit ad. Nekem mintha nem lenne benne a g, dkg, és a kg....
Köszi...

uff

(#25592) Delila_1 válasza total_tobi (#25591) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tedd idézőjelek közé a mértékegységeket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25593) total_tobi válasza Delila_1 (#25592) üzenetére


total_tobi
csendes tag

Igen, bocsi ott volt csak itt felejtettem el....
=convert(a1;"g";"dkg")
így volt... csak mikor beírom a g-ot akkor nem ajánlja a grammot.. csak függvényeket..... és a #hiányzik hibát adja

[ Szerkesztve ]

uff

(#25594) total_tobi


total_tobi
csendes tag

Újabb fejlemény a dkg-t nem ismeri... g-kg megy...

uff

(#25595) Fferi50 válasza total_tobi (#25593) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Esetleg, ha magyar exceled van, már KONVERTÁLÁS a függvény neve.

A dkg -ot megkapod, ha a kg-ban számított értéket elosztod 100-al.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25596) total_tobi válasza Fferi50 (#25595) üzenetére


total_tobi
csendes tag

Ez így megy:
=CONVERT(A1;"g";"kg")
de dkg-val nem...egyébként magyar az excel. Nem akartam osztogatni és szorozgatni... Így is elég bonyolult nekem....
Köszi...

uff

(#25597) Fferi50 válasza total_tobi (#25596) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Sajnos a dkg -ot "nem veszi be a gyenge gyomra", mivel úgy tűnik, máshol nem nagyon használják, a magyar verzióban pedig nem gondoltak rá anno...
(Ezek szerint 2010-nél korábbi verziód van..., mert a 2010-esben sok korábban angol névvel megmaradt függvényt "magyarítottak" -legalábbis névileg pl. offset vs eltolás,trim vs kimetsz stb.)

Üdv.

(#25598) total_tobi válasza Fferi50 (#25597) üzenetére


total_tobi
csendes tag

Szerintem 2003-as... nem akartam nagyobbat feltenni mert megeszi a gépet... dag-ként se ismeri...
akkor 3 sorral kell megcsináljam.... azt hogy lehet megcsinálni, hogy figyeljen egy mezőt és ha oda g-t, dkg-t, kg-ot írok akkor ügy számoljon? :)
Köszi

uff

(#25599) Delila_1 válasza total_tobi (#25598) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(B1="g";CONVERT(A1;"g";"kg");CONVERT(A1;"g";"kg")/100)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#25600) total_tobi válasza Delila_1 (#25599) üzenetére


total_tobi
csendes tag

huhhh, ez g-re igaz? Mi van akkor ha dkg vagy kg kerül a helyére... most tesztelem mit is csinál amit írtál...
a lényeg az lenne, hogy van 3 bemeneti mezőm....
Pl mennyiség, ár, mértékegység
10 520ft g
ezt számolja át dkg-ra, kg-ra. Vagy ha valami kg-ba van megadva akkor számolja át a másik kettőbe is....
meg vagyok akadva.... :)
Köszi...

uff

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.