Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) vince


vince
őstag

Megörvendeztetett ma a postás nénink, 4 (négy) csomagot is hozott :C

Megérkezett a Zanflare F1, a Convoy S2+ és két biciklis tartó, [link] és [link].
A tartók közül az első a Zanflare-hez jó, míg a második az S2-höz és a Skilhunt H03-hoz is.

A lámpákról: nagy a kontraszt a csomagolásaik között :D

S2-ből sajnos a hideg fehéret vettem, a 4500-5000K színhőmérsékletű F1 sokkal kellemesebb fényű. A Neutral white Skilhunt H03 valahol a kettő között van.
Gargouille fórumtárs #36441-ben írt összevetésével egyetértek, egyedül a tailcap menettel kapcsolatban leírtakkal nem. Valóban más a menete az F1-nek, de nem mondanám rosszabbnak. Házi mérésem szerint mindegyiknél 4 teljes fordulattal lehet felcsavarni.
Az F1 dupla kapcsolója miatt egy kézzel nehézkesebbnek tűnik a használata, bekapcsolás után fogást kell váltani rajta.
A fényüket majd sötétben megnézem :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#36452) Gargouille válasza vince (#36451) üzenetére


Gargouille
őstag

Konkrétan fordulatokat nem számoltam, csak feltűnt, hogy az S2-nek a menete sokkal masszívabb érzetre, a Zanflare-en mikor letekerem ha túljut a tömítőgyűrűn akkor érezhetően lötyögősen jön le. Nem azt mondom, hogy ez silány lenne, csak feelingre a másik jobb. De a funkcióját mindkettő maradéktalanul betölti. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36453) Gargouille válasza vince (#36451) üzenetére


Gargouille
őstag

Ja és még annyi, hogy nekem T6-3B-s a többi lámpám, ahhoz képest is jóval melegebb a Zanflare fénye, de nekem nagyon tetszik ez a kellemes meleg szín, jó a szemnek. A T6-3B is nagyon jól eltalált amúgy, talán annál látszanak legterméstetesebbnek a színek.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36454) Gargouille


Gargouille
őstag

Még egy megjegyzés az F1-hez, szerintem egy OP reflektor nem lett volna hátrány bele, szépen elmosta volna a gyűrűket a fényében. Bár nem tudom az OP refi miatt veszít e az erejéből?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36455) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Nekem most kiadta a sort :DD


Méret összehasonlító balról jobbra: Zanflare F3, Zanflare F2, Convoy S2+, Zanflare F1, Nitecore P12 strici edition :DDD , Convoy C8


Hirtelen mérés 1170 lumen flare módban, 550 lumen high módban.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#36456) ZozzV6 válasza (jan) (#36449) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Crescendo firmware Convoy driverekhez
Rosszul emlékeztem.
1 rövid kattintás: fokozatosan felfelé, vagy a folyamatos fényerőváltozás megállítása
2 katt: ramping lefelé
3 katt: max mód
4 katt: battery check

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#36457) vince


vince
őstag

Vajon miért nem tettek egy centiméterrel hosszabb zipzárt az F1 tokjára? :F

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#36458) Gargouille válasza vince (#36457) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem fért már bele az árba, az üvegtörő pöcök fontosabb volt. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36459) ZozzV6 válasza vince (#36457) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ja. Bár azt a tokot csak táskába rakáskor fogom használni arra meg tökéletesen védi a lámpát karcok és kosz ellen. Vagy legfeljebb kisebb lámpákhoz fogom használni.

Új mérés full teli akkuval 1218 lumen szóval nem áll messze a valóságtól a gyári adat.
Nekem az övcsipesz nem tezsik, hogy a tailcap-en van és ha ki akarom venni az akkut az a testnek feszülve forog körbe és összekarcolhatja a lámpát.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#36460) -szabi- válasza ZozzV6 (#36455) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Látom mindenkinek megjött már F1, csak nekem nem.
Pedig a postára is benéztem ma, de semmi.
Irgum-burgum. :(((

üdv

(#36461) Gargouille válasza ZozzV6 (#36459) üzenetére


Gargouille
őstag

Te szoktad használni az övcsipeszeket a lámpákhoz? Én mindig pont ettől félek, hogy összekaristolja a lámpát.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36462) ZozzV6 válasza Gargouille (#36461) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Aminél a csőre megy elég soknál felteszem. Volt amihez úgy vettem utólag.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#36463) kner válasza -szabi- (#36460) üzenetére


kner
csendes tag

Az enyém se jött még meg.

(#36464) kner válasza vince (#36457) üzenetére


kner
csendes tag

Mert pont így lesz majd jó, amikor tágul egy kicsit.

(#36465) -szabi- válasza kner (#36463) üzenetére


-szabi-
őstag

Megnyugtató ;) :) :DDD
Bocs, nem hagyhattam ki. :R

üdv

(#36466) kner válasza -szabi- (#36465) üzenetére


kner
csendes tag

Nekem ez már a második. De azért várom, mert ez most melegfehér lesz.

(#36467) Gargouille válasza -szabi- (#36460) üzenetére


Gargouille
őstag

Na akkor drukkolok neked, hogy hétfőn megérkezzen.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36468) MittuDomain_ válasza vince (#36451) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Na látod, nem kellett aggódnod, nekem meg még a Convoy nincs sehol.
Ez így nem igaz, 09.27 óta kis hazánkban, csak a szokásos forgatókönyv: a budaörsi elosztóból lassabban jut el 10km-re a XI. kerületbe, mint Kínából Budaörsre.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#36469) -szabi- válasza Gargouille (#36467) üzenetére


-szabi-
őstag

Jó lenne de hétfőn nem, mert kedd és csütörtök mikor postás van.
Addig be kell érnem a másik nyolc lámpámmal. :)

üdv

(#36470) bwoay válasza ZozzV6 (#36459) üzenetére


bwoay
nagyúr

gondolom annak köszönhető a tailcapre rögzített clip megoldás, hogy a koncepció szerint a userek a lámpában töltik az akksit, ez esetben meg nincs túl sok tekergetés.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#36471) ZozzV6 válasza bwoay (#36470) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Igen ez nekem is megfordult a fejemben.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#36472) nufenen111 válasza -szabi- (#36460) üzenetére


nufenen111
tag

Még nekem se jött meg.

(#36473) kner válasza -szabi- (#36465) üzenetére


kner
csendes tag

Vissza kell vonnom. Háromnegyed nyolckor értem haza, és itt várt az asztalon egy másik csomaggal együtt.
Kiküszöbölték a kotyogást, ami a régiben még megvan. A töltőt fedő fejhez közelebbi gumigyűrű viszont a régin szépen aláfordult a gyűrűnek, ezen meg bepréselődik a gyűrű és a fej közé. Így is tömít, csak feltűnt, hogy más. Talán a régin vékonyabb gyűrűk vannak. Majd összehasonlítom.
A tailcappel szerintem nincs semmi baj.
A csipeszt erre nem teszem rá. A régin se használtam soha. Úgyis a tokjában tartom. Csak nehezíti az akkucserét.

(#36474) ZozzV6 válasza kner (#36473) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Csak feltolod a gyűrűt ami a töltőcsatit védi vagy miután feltoltad rá is tekered? Én elsőre nem tudtam, hogy fent is kell még tekerni és akkor szépen ráhúzza magát a felső O-gyűrűre is.

Mellesleg bekerült ez is pár másik új lámpával a mérési táblázatba
Imalent HR20: 38. sor
Nitecore Tube: 50. sor
Zanflare F1: 71. sor

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#36475) (jan) válasza ZozzV6 (#36456) üzenetére


(jan)
őstag

Wao, ez jol hangzik. Koszi

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#36476) gyuri81 válasza ZozzV6 (#36455) üzenetére


gyuri81
veterán

Úgy látom szépen sorban jönnek meg az akciós F1 és S2+ lámpák :) Nekem is megjött szerencsére ez a kombó. Hát azt kell mondjam, hogy minden álmom az S2+ volt amit még a fateromnak vettem tavasszal, de ez az F1 köröket ver rá....

Amúgy az S2-n hogy lehet firmware-t cserélni?

(#36477) kner válasza ZozzV6 (#36474) üzenetére


kner
csendes tag

Amikor tekerem, akkor a régi szépen behúzza maga alá a felső O-gyűrűt, az új valamiért nem. Mindjárt összehasonlítom, mi a különbség.

(#36478) Gargouille válasza kner (#36477) üzenetére


Gargouille
őstag

Enyimen teljesen ütközésig feltekerhető, bemegy alá a tömítés. Lehet gyártási szórás is, nem?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36479) kner


kner
csendes tag

BLF Q8 tok: Hama Camera Bag "Treviso" (cikkszám: 126684) <--- ilyet vettem hozzá. A 90-es méret pont tökéletes.
Megpróbáltam egy csomó kameratáskát meg objektívtáskát. Ez passzolt legjobban az elképzeléseimhez. 5k volt kereken.

[ Szerkesztve ]

(#36480) kner válasza Gargouille (#36478) üzenetére


kner
csendes tag

A régin nekem is. Lehet csak vastagabb picit a gumigyűrű vagy meg kell igazítani.

szerk.: Kevés volt rajta a szilikonzsír. Most, hogy kicsit megjárattam, már jó is.

[ Szerkesztve ]

(#36481) BBéci válasza nufenen111 (#36472) üzenetére


BBéci
titán

Akkor sorstársak vagyunk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36482) 5-ös kezelő válasza yohnsee (#36445) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Alap sárga multimeter, 9V-os elemmel. Sajna nem vagyok villanyász zseni, Kandót pár hét után otthagytam.
Nekem 0-át jelzett minden állásban.

[ Szerkesztve ]

(#36483) ZolkoW válasza 5-ös kezelő (#36482) üzenetére


ZolkoW
őstag

csak 2 banán aljzat van,ahová csatlakoztatni lehet a mérővezetékeket? áramméréshez gyakran át kell dugni az egyiket.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#36484) 5-ös kezelő válasza ZolkoW (#36483) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

3, az egyik 10A-ig lyuk. Kisebb áramhoz a másik kettő. Általában csak elemet/akkut mérek vele, néha konnektorban a feszt. Kis olvasgatással műveltebb lehetnék, tudom, de nem sok kedvet érzek hozzá. Annyi másra sincs időm, mióta felnőtt lettem. A polihisztorok kora lejárt.

(#36485) BBéci válasza gyuri81 (#36476) üzenetére


BBéci
titán

Érdekes, Gargouille-nek az S2+ tetszik jobban.
Ízlés dolga, vagy ekkora a szórás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36486) zoli03 válasza zoli03 (#36431) üzenetére


zoli03
őstag

Gondolkodtam, szinte biztos, hogy Q8 lesz, az MF01-nek nem túl jó a módkiosztása: 70LM, 700LM, 1100LM, 6800LM, 11526LM. Nincs 2-3000 lumen közötti mód, ahol tartósan lehetne járatni. Teszt alapján a legmagasabb módból visszakapcsol kb 2500 lumemnre, de ilyen fokozatot nem lehet közvetlenül választani. Pedig nagyon csábítónak tűnik a több, mint 10000 lumen, de ilyen módkiosztással általános használatra szerintem nem túl alkalmas.

(#36487) -szabi-


-szabi-
őstag

Lehet én vagyok földhöz ragadt, de mire használtok egy ilyen fotonágyút?
Nekem eddig S2+, C8 és Boruit mindenre elég volt.
Már UT02 is túlzás lett.

üdv

(#36488) BBéci válasza -szabi- (#36487) üzenetére


BBéci
titán

Jó kérdés, nem tudok olyan helyzetet elképzelni, ahová ne lenne elegendő 2000 lumen. Általában annak a fele, harmada is bőven megfelel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36489) Sz4bolcs válasza -szabi- (#36487) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Ezen én is gondolkodom, mióta megjött az L6, és összehasonlítottam a C8 clear-rel.

(#36490) csiga8 válasza -szabi- (#36487) üzenetére


csiga8
senior tag

Lakott területen és udvaron belül elég.

Menj ki a korom sötét határba, semmiről nem verődik vissza a fény.
A Boruit nagyon kevés, az S2+ már egészen jó, de...

Munkám és egyéb okok miatt este 20-21 óra után megyünk kutyát sétáltatni. A határba nincs lakóház, ott elengeded a kutyát. És akkor jönnek a gyökér vadászok. 20-25 méterre eltávolodó kutyát ( ha van világítás + fényvisszaverő rajta, ha nincs ) kilövik. Élvezettel ölnek, szellemileg betegek. Sajnos nem egy kutyust lőttek már ki a gazdi "mellől".

A jó erős "fotonágyú" azért jó, mert jobbra-balra elforgatod és az éjjellátót ( vele együtt a vadászt) elvakítod, és/vagy esetleg észreveszed.

Igaz, nem megy messze tőlünk a kutya, de én inkább erősebb lámpát veszek.

Nagyjából az a 1.000- 1.500 lm (tartósba) elég lenne, de egy S2+ azzal a kb 600 lm-el már egészen jó.

(#36491) cbrfireblade válasza -szabi- (#36487) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

én pl horgászathoz... haver világít a partról és pedig úgy jövök ki a csónakkal a zsinórok között, mintha nappal lenne... (ez csak 1 példa, de otthon is használom, lenézek vele a kert végéig, hogy minden ok-e)
Volt c8-m is, távra az is bőven elég, de nekem szükséges, hogy terítés is legyen.
Ja és L6-ról beszélek.... de sajnos van egy olyan érzésem, hogy meg fog jelenni a házban a Q8 is :O
Annyit olvasok itt nap mint nap róla és a tesztek.... egyre jobban viszket a tenyerem, még jó, hogy preorderben van, mert szerintem már megrendeltem volna.
Ésszerű magyarázatot nem tudnék rá adni, hogy L6 mellé minek.... de hát ilyen ez.

(#36492) Gargouille válasza BBéci (#36485) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem jobban tetszik hanem más a kettő. Az S2+ egy kis flood lámpa, edc-nek tökéletes, zsebben is könnyen hordható, de például kültéren már nem előnyös az a nagyon flood fény. Ez a Zanflare F1 egy más tudású és vetítési képű lámpa, másra jó, amolyan mindenes. Zsebben hordani nagy, de a táskában mmindenesnek tökéletes.

Amit nagyon értékelek az S2+ -ban, hogy egy letisztul, funkcionális eszköz. Semmi sallang, semmi felesleg, egyszerű az egész, csak annyit tud amire van, de azt minden szempontból hibátlanul.

Az F1 egy más típusú lámpa, sokkal bővebb funkcionalitással, de szerintem annyira nem jól átgondolt mint az S2+ a maga kategóeiájában. Ettől még egy nagyon jó kis lámpa, szó se róla. A vetítési képe és a fokozatok elosztása (emlékszem neked pont ez volt az egyik gondod a lámpákkal) telitalálat.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36493) Victorio


Victorio
aktív tag

Nekem is megjött a hirtelen felindulásból vett Zanflare F1.

A csomagolás prémium. Fényes karton doboz, kivehető, szivacs betéttel ellátott polc, alatta rekeszek a tartozékoknak.

A neoprén tok jól néz ki, de használhatatlan. A cipzár mindkét oldalt véget ér egy centivel hamarabb mint kéne, ezért nehézkes a ki-be rakás.

A csuklópánt a jobbik minőségű.

Az övklipsz ránézésre rendben, de nem tettem rá, ajándék lesz a lámpa - nem akarom összekaristolni.

A tartalék o-gyűrűk minősége pocsék. Szemmel is látható elvékonyodások, fityegő öntési maradvány. Szerencse is kell, hogy egy ilyennel tényleg vízmentesen tömítsen.

A lámpa eloxálása szép, érdekes rajta a csavaros recézés, egyedivé teszi - nekem tetszik.

A végén a főkapcsoló fura. Nehéz szavakba önteni az érzést, valahogy nem komfortos kapcsolni. Nyúlós az érzés, kicsit határozatlan a kapcsolási pont, rossz a visszajelzés. Az oldalsó gomb jobb, pattogósabb. Nekem a gumiharangos megoldások szimpatikusabbak.

Csak a végét lehet szétcsavarni az akku berakáshoz, a többi része ragasztott. Első szétcsavaráskor száraz és reszelős volt. Tényleg lötyög, nem érződik precíznek a menet. Kapott kis szilikonzsírt, sokat javított rajta.

A kapcsolót tartó gyűrű alu - nem sárgaréz. Leküzdöttem a késztetést és nem szedtem végül szét. Az érintkező rugó nikkelezett, kemény. A + végen nem rugó van, hanem kis érintkező bumszli, flat-top akku is jó bele. Megrázva masszívan tartja az akkut, nem éreztem lötyögést.

Az apró üvegtörő egy vicc, nem látom sok értelmét.

A töltő csatlakozó gyűrűje jól meg volt húzva, rendesen rá kellett markolni, hogy elsőre le bírjam tekerni. Ez is száraz, reszelős. Kaptak az o-gyűrűk egy leheletnyi zsírt - javult tőle valamelyest. A menetet sajnos nem lehet átkenni, az egyik pozíciójában sem hozzáférhető.

Az egész lámpa kézbevéve könnyű, jó fogású, kézre esik az oldalgomb. A mérleg Pana akkuval töltve 125g-ot mutatott.

Meleg színhőmérsékletűt választottam, egész enyhén sárgás a fénye, jó képet ad. Viszont erősen hot-spotos, nagyon elkülönül a középső fényes rész és a korona. A hot-spot egész kicsit fánk szerű - a közepén van egy árnyalatnyit sötétebb folt, de nem zavaró.
A fokozatok szépen vannak elosztva, jól elkülönülnek.

Összességében tetszik, de hasonló árban és méretben volt már olyan lámpa a kezemben ami minőségibbnek tűnik. Az oldalgombos kivitel kellemes kezelhetőséget ad. A beépített töltő a porvédő gyűrűvel kiváló feature - kiemeli a tömegből.

Átlag embernek ennél nem kell jobb lámpa. A szép csomagolás és a kiegészítők tökéletes ajándékká teszik. Viszont nem fogom sajnálni, hogy odaadtam - nem ébresztette fel bennem a birtoklási vágyat.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#36494) Victorio válasza -szabi- (#36487) üzenetére


Victorio
aktív tag

Este az erdőben sétálni egy Convoy L6-al - na az olyan érzés, hogy utána nem akarsz gyengébb lámpával menni soha többet.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#36495) Vertigo18 válasza Victorio (#36493) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nagyon jó kis leírás, tükrözi, amit én tapasztaltam.

Annyit tennék hozzá, ha megengeded, én hogy én rátettem a klipszet a lámpára és nagyon nem jó így. Mivel szoros (ugyebár, hogy tartson), innentől egyáltalán nem javasolt kivenni az elemet, csakis az Usb-t javallott használni töltéshez. Ha valaki mégis kiveszi az elemet és azt cserélgeti, akkor bizony a lámpatesten 2-3 csere után szép kis karika-karc alakul ki.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36496) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Egy kis apróság a Q8-al kapcsolatban ami tudtommal a papírjaiban nincs leírva. Amikor nyomod hosszan a gombot ramping módban a fényerő állításhoz és felengeded villan a gomb. Van mikor egyet, van mikor kettőt. Ennek oka van. Mivel a driver 2 csatornás az alsó csatorna 350mA ársafelvételig 1 db 7135. A felső csatorna efölött a Fet. Egyet akkor villan ha az alsó csatornában állítjuk meg, kettőt pedig akkor ha már a Fetet is bekapcsolta. Ha nem kell túl sok fény és az jobb hatásfokon kell adig vidd fel a fényerőt amíg felengedéskor csak egyet villan a gomb.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#36497) FBLLMAG válasza -szabi- (#36487) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Szia!

Beltérben, ahol a helység 5x5 m, te is tudod, hogy a C8 (60000 Cd) fényköre (SPOT) 1000 Lm -on, a nyári nap fényerejével egyenlő (15000 LUX), nem lehet ránézni.

Az erdőben minden sötét, matt, nem veri vissza úgy a fényt. Ha elég sűrű az erdő, a fák 5 m -re nőnek egymástól, 50 m -nél messzebb úgy sem látsz. 25000 Cd felett itt sem éri meg világítani.

De a mezőn, tisztáson, ahol több 100 m -ig nincs akadály, ott akár a több 100000 Cd -ás lámpa is jól jöhet.

A lámpa tudását a Cd / Lm arány is jól jellemzi.

Convoy S2, S2+, S3 > 4 - 8 Cd / Lm körüli aránnyal világítanak > 1000 Lm -ra > 4000 - 8000 Cd > 2 m távolságból 1000 - 2000 LUX - szóval ezek szórják a fényt, viszont rövid távra hordanak

Convoy M1, M2 > 10 - 15 Cd / Lm > 1000 Lm esetén > 10000 - 15000 Cd > 30 m távolságból 10 - 15 LUX (vészvilágítás a folyosón) - szűkebben, messzebb visz

Convoy C8 > 60 - 70 Cd / Lm > 1000 Lm esetén > 60000 - 70000 Cd > 100 m távolságból 6 - 7 LUX (homályos a folyosó) - még szűkebben, még messzebb visz

Convoy L6 > 20 Cd / Lm > 3500 Lm esetén > 70000 Cd > 100 m távolságból 7 LUX (homályos a folyosó) - kicsit szűkebben terít mint a M1 / M2, kb. azt a távot világítja be mint a C8

BLF Q8 > 10 Cd / Lm > 5000 Lm esetén > 50000 Cd > 100 m távolságból 5 LUX (homályos a folyosó) - hasonlóképpen terít mint a M1 / M2, kicsit rövidebb távot világít be mint a C8 / L6

Neked van S2+, C8, így fogod tudni mihez hasonlítani. A Q8 nagyjából olyan mint S2+ szórással a C8 távját világítanád meg. Nagyobb szabad területen jól jöhet. :K

(#36498) Gargouille válasza Victorio (#36493) üzenetére


Gargouille
őstag

Nagyon jól összefoglaltad, gyakorlatilag én is ugyanezt éreztem, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni. Ha egyszer frissítik ezt a típust akkor 3 tanácsot adnék a gyártónak amivel sokat javítana a lámpán:

1. OP refit bele
2. Markánsabb recézést a markolatra
3. Üvegtörő pöcköt felejtse el, helyette mélyítsen rendes öblöket a tailcapre, hogy könyebben kapcsolható legyen a lámpa.

A kapcsoló lehet, hogy bejáródik majd és finomabban fog működni idővel.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36499) FBLLMAG válasza Victorio (#36493) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Szia!

Köszönöm a bemutatót. Sikeresen megmentettél egy lámpa vásárlásától. :DDD

(#36500) -szabi- válasza Victorio (#36494) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Ebben lehet valami, mert fent említett lámpáimon kívül erősebbet sosem próbáltam.
Abból indultam ki, hogy C8 és UT02 közül is inkább C8 amit használok, jobban beválik, pedig ő a gyengébb.

üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.