Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20270) h.zoltan válasza @Pal (#20260) üzenetére


h.zoltan
csendes újonc

Ha PDF, akkor szerintem a minimum a 10"+ kijelzőméret, használt technológiától függetlenül.
Persze ha lehet, akkor legyen eink, de szerintem egy tablet sem olyan rossz választás (pl. itt egy cikk erről, de számos egyéb is elérhető kis kutatással).
Adott körülmények között a 7.8"+ is elengedő lehet, ez a dokumentumtól függ, viszont pont a mindenféle scan-elt állományok jellemzően nem ilyenek. Olvastam én PDF-et Inkpad 3-on, de inkább váltottam egy 10.8" Huawei tablet-re...
Jelenleg nekem is van egy Onyx Boox Note 2-m és azt kell mondjam, hogy kompromisszumokkal ugyan, de használható (PDF magazinokhoz pl. még kicsi, egyes PDF dokumentumokhoz szintén, főleg az egyedi arányokkal rendelkezőekhez). Lehet persze trükközni, mint crop, meg szekciókra bontás, de soha nem lesz az igazi...
Eink vonalon a legjobb egy 13.3" lenne (mondjuk egy Onyx Boox Max Lumi), de ezek kifejezetten drágák és kevésbé hordozhatóak.
Én ezelőtt hosszú évekig az ereader + tablet kombó híve voltam és szerintem működik ez a mai napig is. Egy Onyx Boox Note 2 árából simán megvan mindkettő és egy tablet nagyon univerzális eszköz lehet.
Az én preferenciáim:
- olvasás ekönyv formátumban => ereader, igény szerinti méretben (nekem ez a 7.8" ereader kategória)
- olvasás PDF, DJVU és egyéb "izgalmasabb" formátumokban => 10"+ tablet, technológiától függetlenül, ha megteheti valaki, akkor eink (pl. Onyx Boox Note 2 vagy 3)
- Internet based tartalmak (stream, média, web) => 10"+ nem eink tablet
- képregények olvasása (CBR, CBZ és egyéb formátumok) => 10"+ nem eink tablet
- digitális jegyzetelés => ezt támogató 10"+ eink "tablet", leginkább reMarkable, de egyéb (pl. Onyx) modellek is lehetnek jók
- a fentiek mindegyike => ár/érték arányban szerintem egy 10"+, nem eink tablet fogja hozni a legjobb eredményt.
Természetesen a szokásainknak megfelelően lehet súlyozni is mi az ami fontos és ekkor esélyes, hogy a fentiek valamilyen kombinációja lesz a nyerő (pl. 10"+ nem eink tablet és egy kisebb ereader)
Ugyanakkor tény, hogy az én szemem is fárad aktív kijelzők nézése közben (de ez nagyon eltérő mértékű lehet személyenként), így nekem váltanom kellett. Sok PDF-et fogyasztok és az Onyx eddig bevált, nem is mennék már vissza aktív kijelzőre olvasni... De ennek ára van és ezt súlyos forintokban mérik, plusz nem tudtam vele kiváltani a normál tablet-emet sem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.