Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) DJGABI válasza cd334 (#66799) üzenetére


DJGABI
addikt

tegnap pont írni akartam, megláttam, rendeltem is be egyből. nem hinném hogy azon fog múlni de -0,8gr ur85höz képest.

most viszont gondban vagyok, egy leesett az új propok közül, de tényleg jobban bírja mint a gyári... nagyobb akkut vágok trashcan alá nem ugyanott vagyok? illetve 300as akkuval nem nézted te setupod mennyit megy (egyelőre csak azok lennének, vagy hát ha egyszer már megvannak szeretném őket hasznosítani)?

85-ös vázon 1102 motorral meddig lehet lemenni? 8700KV még játszik?[link] lesz 1 hó a posta, de 2k spórolás :DDD meg legalább márkahű lesz a motor. vagy maradjak az URUAV 1102 9000KV-nál? vagy ezekkel már nagyon nagypapisan repülne? 3s-en hajtják őket az eredeti gépekben... :U

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#66802) Saccco válasza DJGABI (#66801) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért hajtják 3S-en, mert nehezek a HD gépek.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#66803) Peaceliker válasza DJGABI (#66801) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem is a súly lenne nekem lényeges abban a vázban hanem az hogy hátha 2" prop felmegy. Ur85 be csak avan fér el, többi nem.
Szerintem rendelek egyet próbára.

1102 ből nekem 8500kv van és jól megy 2s en de nem hardcore. 10kkv combosabb többet is eszik, de kezdésnek 8500-9000kv szerintem jobb repidő miatt. Mindegy melyik változatát veszed szerintem.

Ahogy sacco írja 3s csak ilyen muszáj dolog. 10kkv pl nem is nagyon megy jobban 3s el mint 2 vel. 8500kv nal lehet van jelentősebb difi.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#66804) gyuri81 válasza defy456 (#66798) üzenetére


gyuri81
veterán

Oke, de egy A3 kb 50-60e Ft, egy X8 meg 150, mavic meg 250 körül kezdődik...hát nagyon nem mindegy kezdésnek ( vagyis nem egészen kezdés mert eddig helikoptereztem)

(#66805) Atos23 válasza Blizzardking (#66779) üzenetére


Atos23
senior tag

Nagyon ütött a hozzászólásod! :)

Asszony sajnos most éppen nincs, de valóban, a gyerek is ott munkálkodik bennem. :D Elektronikát otthon is építgető mérnök vagyok, biztosan bele is nézek majd a kiszemelt példány belsejébe.

(#66806) SpydeR3412 válasza Johnny_vT (#66800) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ezt kiegészíteném egy másik nézőpontból.
Én nem szoktak piccselni, de vmelyik nap kipróbáltam az xliteomon és azt tapasztaltam, hogy számomra kiválóan alkalmas erre a feladatra is. A hátsó kapcsolók közé pont úgy fér be a középső ujjaim, hogy megtartják a távot

[ Szerkesztve ]

(#66807) Johnny_vT válasza SpydeR3412 (#66806) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Viszont fizikailag is kisebbek/rövidebb úton járnak a gimbalok, így pinch-elve kevésbé tud precíz lenni az ember. Na de nem folytatom, gyakorlati tapasztalatom még nincs vele, szimplán csak baromira tetszik.

Én magam sem tudok dönteni a három közül, pedig tavasszal LR gépet építek és ahhoz már kevés lesz a FlySky.

A) megtanulok hüvelykujjal repülni (amit eddig szándékosan kerültem) és elnézem, hogy hülyén fog kinézni R9M modullal meg plusz akksival, és veszek egy gyönyörű piros X-Lite-ot

B) áldozok a könnyen hordozhatóság oltárán és veszek egy Q X7-et minden előnyével és hátrányával vagy

C) folytatom a barkácsolási gyakorlatot, megveszem a legolcsóbb X9 Lite-ot és saját igényeimre formálom.

Nehéz döntés, de szerencsére még nem sürget :D

+1) a Jumper/Futaba T12 a nyár eleji FrSky botrány óta teljesen eltűnt a köztudatból. Tudtok róla valamit vagy van vele valakinek tapasztalata? A full modul bay és az OpenTX tetszik, a hosszúkás, keskeny forma annyira nem és pár dolgot ehhez is moddolni kéne.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#66808) molnigee


molnigee
aktív tag

Vett már valaki az EV800D-hez csere aksit? Nekem először 1 hónap után rájöttek hogy nem tudnak küldeni, most kaptam valamit, ami olyan, csak 10mm-vel hosszab, nem fér be a helyére... Termék adatlapon 85mm, ez meg közel 95mm...
Persze már írtam is nekik, de azzal nem sokra megyek ha megint küldenek egy ilyet :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#66810) Blizzardking válasza molnigee (#66808) üzenetére


Blizzardking
őstag

Én olyan modot fogok csinálni az EV800D-n, hogy hátrarakom az aksit a hátsó rögzítőre. Olyan paraszt súlya van és mind elöl, 25 centis erőkarral, hogy nem tudom feltolni a homlokomra, mindig le kell venni :F
Szóval esetleg tedd hátra, minden szempontból jobb lesz.

Atos23 - és eldöntötted már mit veszel? Szerintem távval, szemcsivel, pót aksival, drónnal kijönni 25-ből szimpla utópia.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66811) Exom


Exom
tag

Az X9 Lite és a X-lite alapból nem tudja a D8 protokolt.
Csak külső MultiProtocol TX Module -al lehet (pl : IRangeX IRX4 LITE) lehet D8 képessé tenni, vagy van rá más mód is ?

(#66812) SpydeR3412 válasza Exom (#66811) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Xliteot szoftveresen is fel lehet ruházni, eme tulajdonsággal.

(#66807) Johnny_vT: az lehet

(#66813) Peaceliker válasza Exom (#66811) üzenetére


Peaceliker
őstag

Xlite tudja

"Oh my Goa'uld!"

(#66814) Exom válasza SpydeR3412 (#66812) üzenetére


Exom
tag

És mi a helyzet az X9 lite -al? Azt is lehet szoftveresen mókolni, vagy ahhoz marad a modul vétel, ha D8 at szeretnék ?

(#66815) Peaceliker válasza Exom (#66814) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az elvileg külső modulos

"Oh my Goa'uld!"

(#66816) DJGABI válasza Blizzardking (#66810) üzenetére


DJGABI
addikt

szerintem én nem költök rá egy fillért se, azt hiszem fetreng valahol egy 5000--es power bankom, előkeresem, hátra felszíjazom, kész. azt hittem csak én állítottam be rosszul a szíjat, de homlokra feltolni tényleg esélytelen, állandóan visszacsúszik a szememre

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#66817) Johnny_vT válasza DJGABI (#66816) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

EV800 és hasonló dobozokat tényleg esélytelen feltolni, hogy ottmaradjon. Ez az egyik (szinte az egyetlen) fájó pont nekem a szemüveg stílusúakkal szemben, mert folyton le-fel-le-fel...

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#66818) -Ronnie- válasza SpydeR3412 (#66772) üzenetére


-Ronnie-
csendes tag

H8-E011 ugyan az a táv, nálam viszi mindkettő, mindkét gépet. E010 lesz sztem a fekete bárány. :)

(#66819) DJGABI válasza Johnny_vT (#66817) üzenetére


DJGABI
addikt

nem azt mondom hogy abban nagyon lehet futkozni, de az MJX G3 aránylag megmarad ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#66820) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Sparkot (vagy ahhoz hasonló )drónt keresek.xiaomi fimi is tszik, a lényeg hogy viszonylag kicsi legyen, és vagy összecsukható, és legyen gimbalja, mert a hubsan h501s-en hiányoltam.

Spark van valahol 100 alatt? Akár kínából? Vagy valami alternatíva?

(#66821) Blizzardking válasza Johnny_vT (#66817) üzenetére


Blizzardking
őstag

Kivettem belőle az aksit, és kipróbáltam hogy anélkül fel lehet-e tolni. Úgy simán megáll fent. Ha hátra teszem, még jobb lesz. Csak most nincs rá időm. Amúgy nem egy nagy műtét, ha az eredeti helyére kötöm vissza, a töltés is menni fog ugyanúgy. JST csati jó is rá, olcsón kapni is lehet.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66822) hunatlas


hunatlas
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
1. Mennyire ajánlható az MJX Bugs 8 Pro? FPV-ben szeretnék gyakorolni. Nem vagyok teljesen kezdő, egy éve reptetek egy M210-t, de érthető módon nem azt akarom földhöz vágni, ráadásul ott a repülés java része automatikus, én csak beállítom az útvonalat. Jól jönne a munkához is, de hobbi szinten is szívesen repülnék egy kicsit szabadabban.
2. A banggood megbízható beszerzési forrás? Majdnem mindenhol ebbe az oldalba szaladok, ha drónokat keresek.

Köszi!

(#66823) Blizzardking válasza hunatlas (#66822) üzenetére


Blizzardking
őstag

A banggod okés, de jobb lenne valami kisebb, könnyebb, védett propos gép elsőre. Itt semmi segítség nincs a gép részéről, azt csinálja amit mondasz neki. (És ez a baj :DDD )
Itt még a tapasztalt rókák is folyton szerelnek. Nem vicc. Repkednek a propok, törnek a vázak, van aki fára mászik, mindig van aki valamivel küzd, pedig nagyon jó pilóták. Ez ilyen. :)

ps - megnéztem ezt a videót, hogy mennyire gyors a bugs8. Hát.. Elég komolyan tuningra szorul, nem tudom lehet-e ezt állítgatni, pid-eket, ilyesmit. Ha a dobozból kivéve ilyen, akkor én skippelném.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66824) epicsepi


epicsepi
újonc

Sziasztok! Tegnapi nap folyamán, a dji mavic air drónom a vízbe esett, kb fél másodpercig, majd felszállt és haza jött. A gimbal nem működik és a kamera bepárásodott. De “működik”.
Valaki tudna segíteni, lehet e külön gimbal motort rendelni e, vagy megszerelni valahogy? Videó is van róla akit érdekel, hogy hogy esett a vízbe. Egy védő szilikon tok volt rajta, feltehetően abba akadt meg az egyik propeller. Fontos!
Köszönettel
epicsepi

(#66825) Peaceliker válasza epicsepi (#66824) üzenetére


Peaceliker
őstag

lenne egy olyan tippem, hogy nem a motor halt meg...motor az kvázi vízálló :(

"Oh my Goa'uld!"

(#66826) Blizzardking válasza epicsepi (#66824) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mobiltelónál szokták mondani hogy rizsbe kell tenni úgy hogy ellepje. Valahogy megköti a vizet. Szerintem baromság, de egy próbát megér. Itt egy videó.

szerk - az egész gimbalt gondoltam. Szedd szét amennyire tudod.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66827) epicsepi


epicsepi
újonc

értem, de ha a szárítás nem használ, végső esetbe lehet valahonnan eredeti gimbalt venni?
Abban bízok hogy nem kell egész drón csere...

(#66828) Peaceliker válasza Blizzardking (#66826) üzenetére


Peaceliker
őstag

alkoholba érdemesebb fürdetni...

"Oh my Goa'uld!"

(#66829) Blizzardking válasza Peaceliker (#66828) üzenetére


Blizzardking
őstag

A szomorú tulajt :DDD

epicsepi - beírtam egy keresőbe. [link]

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66830) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#66828) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Az alkohol mindenre megoldás. :DDD :DD :DDD

(#66831) Blizzardking válasza hunatlas (#66822) üzenetére


Blizzardking
őstag

Justinnál ugyanakkor nagyon szépen repül.
[link]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66832) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Skacok, mit jelent a fpv kameránál, a TVL foglama? Mi a külömbség a 600TVL-es és a 1200TVL-es kamera között? :R

(#66833) Intruder2k5 válasza RevoneX (#66832) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Television lines (TVL) is a specification of an analog camera's or monitors's horizontal resolution power.

A televíziós vonal (TVL) az analóg kamera vagy a monitor vízszintes felbontású teljesítményének specifikációja.

forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Television_lines

(#66834) Johnny_vT válasza Blizzardking (#66826) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A rizs (vagy akár só, de az a sósav képződés miatt nem javallott) megköti a levegőben lévő párát. Zacskóba zárva egy nedves tárggyal a rizs folyamatosan "szinten alul" tartja a páratartalmat, emiatt a tárgyról a nedvesség könnyebben kipárolog a zacskó levegőjébe (ami aztán megy bele a rizsbe).

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#66835) DJGABI válasza hunatlas (#66822) üzenetére


DJGABI
addikt

Szerintem nem véletlen nem fogják ajánlani... Racer-nek néz ki, de nem sok köze van hozzá. Műanyag váz (bár a bugs6-ommal én is estem párszor, mégse tört), saját AIO FC, amit nem lehet programozni... Ha tényleg csak FPV/acro gyakorlás a cél arra az EX2 mini csomag is bőven elég lehet, feleennyiért... Annyi hogy az nem vesz videót, de egy 3k-s dvr-rel felokosítható. De úgyis feljebb lépés lenne belőle, el kell rajt gondolkodni egy whoop vagy toothpick nem-e éri meg jobban beugrani. Csak ott van egy 25k-s fix költség (tobyrich -ha él még rá a kupon-, meg egy fs-i6x) legalább.

banggoodot a topicjában mostanában szidják, de nem tudom hogy/mit rendeltek, lekopogom nekem eddig minden megjött. amúgy alapvetően megbízható oldal

(#66831) Blizzardking hát azért itt is elég nagypapisan repül

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#66836) Blizzardking válasza DJGABI (#66835) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nagypapisan, de nincs az a borzalmas propwash. Amúgy írta kommentben a csávó hogy propokat cserélgette és valamelyiktől elmúlt. (Csak akkor nem értem mi a f_sznak rak fel egy borzalmas videót egy eszköz bemutatására, ha nem kifejezetten az a cél, hogy a propwash elmulasztását hogyan oldotta meg :F )

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66837) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Ezaz, nyaralás előtt fél nappal megjött az antenna csomagom a lengyelektől :) Bartek nagyon kedves volt, adott egy extra TinyVee-t ajándékba, amiért írtam neki, hogy jövőre is az ő antennáikból fogok építkezni. Oké, csak 3 dolcsi, de tökéletes lesz akár a Trashcan-re is :D

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#66838) Peaceliker válasza Blizzardking (#66836) üzenetére


Peaceliker
őstag

Botrányosan repül az a gép a videó alapján :D mondjuk csak bele tekertem, lehet elkaptam valami szörnyű részt... De ahány vidit látok ilyesmi gépekről az csak abban erősít meg, hogy ne értsem létezésük értelmét :)

"Oh my Goa'uld!"

(#66839) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Most akkor hogy tudjuk? Mobula7HD alatt 2s en is megsül az fc 1102 10kkv val? Vagy 2s en ezt is bírja?
Csak mert van hozzá minden, lehet összedobok egyet ;]

"Oh my Goa'uld!"

(#66840) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#66839) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

2s-en állítólag bírja, 3s-t meg 70%-os th limittel használják gond nélkül. Az már más kérdés, hogy szerintem nekem simán megsülne, de nálad úgy is csak a 2s játszik. HunWhoopba kérdezd meg, van pár arc aki már a kezdetek óta hajtja a MobHD-t.

[ Szerkesztve ]

(#66841) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#66840) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azért láttad, oda tudom pakolni neki én is, ha úgy jön a kedv ;)
De mivel többi gépem 2s el elég amit tudnak, így nem ruházok be 3s re. Ha 2s el meneget az elég lesz. Van egy osd halott fc m, azért nem kár :D

"Oh my Goa'uld!"

(#66842) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#66841) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nem is azt írtam, hogy nem kened neki, sőt. Csak annyit, hogy 2s-el operálsz, nálam meg a 70-es limittel is simán gyulladna az fc/motor 3s-en. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66843) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#66842) üzenetére


Peaceliker
őstag

Persze, értem, csak azt mondom, hogy ha lenne 3s akkum, akkor sem raknám alá. Dög nehéz lesz és sztem még turtle nélkül is sok ezeknek a lapoknak a 3s

"Oh my Goa'uld!"

(#66844) Blizzardking válasza SpydeR3412 (#66842) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem vagyok biztos benne hogy egy 3s setup 70% throttlelimittel nem pont hogy lassabb-e mint 2s csutkán. Szerintem a 3s-be olyan lappal érdemes belevágni ami tuti bírja a 3s-t 100%-on. Az ilyen kényszer-limit nem méltó az egek harcosaihoz! A végtelen felderítőihez! Az adrenalin nemzedékhez! :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66845) Peaceliker válasza Blizzardking (#66844) üzenetére


Peaceliker
őstag

voltunk kint és próbáltuk egyik gépem 3s en (igaz 1102 10kkv), de nem nagyon ment jobban mint 2s el...szal eleve nem terveztem 3s t de nem is jött meg a kedvem.

...de azért rendeltem tegnap 2db 12A aio-t, ki tudja alapon ;] nameg mert olcsóbb vt mint a 2s képes lap...

"Oh my Goa'uld!"

(#66849) SpydeR3412 válasza Blizzardking (#66844) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

En is így vagyok vele.

(#66850) Exom


Exom
tag

Még mindig az első távirányítót keresem kezdőként. Lenne pár kérdésem.

A Jumper T12 -őt Hobbykingen is árulják. Itt a V3 -as verzió van, ami hall gimbalos. Ez akkor a Plus verzió ?

[link]

Milyen a Jumper távok firmware támogatottsága? Milyen a minősége? Milyen a használhatósága? Érdemes ilyet venni kezdőként?

Még nézegetem a FrSky X9 lite, X9 Lite Pro, Q x7 -et is (ezt már nagynak találom). Az X-Lite S -t is nézegetem, bár ezt már kicsit drágállom, viszont ennyiért már lehet Jumper T16 is venni.

Gondolom kiérződik a teljes tanácstalanság a kérdésemből. A fő kérdésem ami miatt írok. Mit gondoltok : Jumper vagy FrSky és miért?

Továbbá szeretném megkérdezni, Pécsett van -e valakinek a fenti kínálatból valamelyik távja, amit meg lehetne nézni élőben?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.