Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) hundai


hundai
aktív tag

Fpv tanulásra ki milyen szimulátort ajánlana? Liftoff! : FPV drone Racing-et néztem eddig. Xbox controller jó lenne hozzá vagy rendeljek egy i6-ot?

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#66452) Saccco válasza hundai (#66451) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az lenne a lényeg, hogy begyakorold a konkrét mozgást és ezzel fejleszd az izommemóriát. A legjobb, ha a konkrét távirányítóval gyakorolsz. Persze, ha az xbox kontroller kéznél van, akkor az is megteszi elsőre.
Én a Liftoff-fal gyakoroltam és tényleg segített elsajátítani az acro alapjait.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#66453) hundai válasza Saccco (#66452) üzenetére


hundai
aktív tag

Köszönöm a tanácsot. Nemrég kipróbáltam az acro módot, 5 perc alatt 4x zuhantam, inkább szimulátorban szeretnék gyakorolni, nem a drónt széttörni ;]

-Wake up Neo!

(#66454) molnigee


molnigee
aktív tag

Caddx Tarsier 4K felvétel, minden alap beállításokon, utómunka sincs.
Youtubon természetesen szétesik, de itt Airvuz-ön 4k-ra átkapcsolva egész jó.
Caddx Tarsier 4K

--> http://dronearena.hu/ <--

(#66455) vandor01 válasza molnigee (#66454) üzenetére


vandor01
őstag

mindig ugyanazok a fáák.... en már az fááimat halara unom :DD :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#66456) molnigee válasza vandor01 (#66455) üzenetére


molnigee
aktív tag

Ez itt van 5 percre... :) Van még játszótér, de ezen nincs propvédő, úgy nem megyek oda...
Többi hely messze van. Ja és innen hazaértem (5 perc) és le is szakadt az ég :D
5 collal meg el se jutok rephelyre :(

--> http://dronearena.hu/ <--

(#66457) Peaceliker válasza molnigee (#66454) üzenetére


Peaceliker
őstag

hááát...fordulókban nekem nagyon bántja a szemem...30fps miatt lehet? Biztos lehet állítgatni hogy szebb legyenek a színek meg ilyesmi, de én nagyon nem érzem, hogy értelme van ennek a 4k s cuccnak az fhdsokkal szemben

"Oh my Goa'uld!"

(#66458) Johnny_vT válasza molnigee (#66454) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Korrekt felvétel. Első 4K mikrokamerának nem rossz (főleg, hogy ezek az alapbeállítások!), de naagyon messze van a kiváló minőségtől. HDR-t hírből sem ismeri, a látószög pedig továbbra is használhatatlanná teszi freestyle felvételekhez (szerintem). Cinewhoop-nak nagyon jó lenne, ha nem lenne ennyi jello. Volt rajta ND-filter? Ha nem, kéne :D

Hangja hány kbit/s-os és milyen minőségű? Hőmérséklettel volt gondod? Azért egy ilyen dupla board-ból ömlik a hő rendesen még üresjáratban is szerintem. (Kiindulva abból, hogy a Kék pár perc alatt 74°C+-ra forrósodik az asztalon állva...)

(#66451) hundai
Először én is LiftOff-ban kezdtem Xbox kontrollerrel, mert nem volt még szimulátor kábelem az FS-i6-hoz. Ég és föld a különbség! Az Xbox kontrollernek annyira érzékenyek a pici karjai, nagy a holtjátéka és erős a visszahúzása, hogy baromira kell vele küzdeni. Ja és persze ott a bal kar is középre húz magától, míg az FS-i6-on (ha Mode 2), akkor a bal gimbal (gázkar) csak vízszintesen áll középre, függőlegesen nincs visszahúzása. Emiatt az Xbox kontrollerrel Acro-ban esélytelen a szimulátoros gyakorlás, én 3D-ben láttam csak értelmét (mert akkor ugye a középállás a nulla).

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#66459) molnigee válasza Johnny_vT (#66458) üzenetére


molnigee
aktív tag

Lehet majd írok róla cikket. :)
Annak örülök én is hogy alapbeallítassal is jó, nem ugy mint a split, vagy turtle. Lehet még az élessegből lehetne visszavenni.
ND nem volt rajta, ehez nincs nekem csak a turtle-hez.
Melegedést nem néztem, de nem éreztem amikor nyomkodtam a gombjait.
FoV valóban nem eleg nekem sem, bár nem zavart repülés közben.
A 4K annyiból jó, hogy így 4kban feltöltve nem olyan gyalázatos 1080pben sem nézve youtube eseteben sem. És annyiból rossz, hogy az én gépem pl le se játssza :) szerkeszteni is nehéz, konvertálás is több stb stb.
Hang? Fogalmam sincs :) kisgépnel első hogy leszedem a hangot :)
Ami viszont tetszik, az a beepitett wifi, és az app. Appbol tudsz mindent állítani, és a vissza is lehet nézni a vidiket.
Ja, és van amúgy EIS, gondolom elektromos kép stabi, a gond csak hogy bekapcsolva szetcseszi az egészet. Többen is panaszkodnak rá, viszont van akinek jó. Lehet csak egy fw updated kell neki.
Szóval van ami jó benne, van ami nem annyira. Kepminoseg szerintem jobb mint turtle.
Más, hawkeye most dobta ki a 4k-s fpv kamjat, 1 lencse, 1 board. Kíváncsi leszek.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#66460) Saccco válasza Peaceliker (#66457) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hello Jello. :( :N

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#66461) hundai válasza Johnny_vT (#66458) üzenetére


hundai
aktív tag

Köszönöm, akkor mindenképpen berendelek egy i6-ot kábellel, szeretnék gyakorolni mielőtt veszek egy reddevilt.

-Wake up Neo!

(#66462) Peaceliker válasza Saccco (#66460) üzenetére


Peaceliker
őstag

az nem is emlegettem, mert az elődeink is vt bőven :D

"Oh my Goa'uld!"

(#66463) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Na úgy tűnik már a kínai DC tápegységek sem olyanok mint a régi szép időkben... Van egy 12V 5A-es tök alap tápegységem, amivel a B6 Mini töltőt szoktam használni. Időközben megjött a balance board, így gondoltam kipróbálom milyen érzés egyszerre feltölteni mind az 5 akksit Kékhez.
5*0,85A = 4,25A
A tápegység 5A-t bír, a töltő 6A-t, a balance board 60A-t, sima liba. Hát nem :D 3,6A-ig ment fel, aztán ahogy forrósodott a tápegység úgy ment lassan le egészen 3,3A-ig (addigra kezdett magától csökkeni a töltőáram, mert közeledtünk a teljes töltöttséghez).

Asszem ezt se fogom bedugva hagyni amíg elmegyek bevásárolni... :(

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#66464) hundai válasza Johnny_vT (#66463) üzenetére


hundai
aktív tag

Mint minden tápnak, annak is van vesztesége amit hő formájában ad le. Sosem jó határon járatni. Led táp is jó lehet erre a célra.

-Wake up Neo!

(#66465) Johnny_vT válasza hundai (#66464) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ez led táp :DDD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#66466) Peaceliker


Peaceliker
őstag

csini toothpick váz

sem sikerültek a vágások 100asra, de engem az ilyesmi nem zavar...inkább az hogy 14eur a posta. :)
Ha ketten még beugranának 1-1 vázra, akkor 5500 lenne/db
Na? ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#66467) vandor01 válasza Peaceliker (#66466) üzenetére


vandor01
őstag

404
Die gesuchte Seite
wurde nicht gefunden.

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#66468) Peaceliker válasza vandor01 (#66467) üzenetére


Peaceliker
őstag

[link]

pedig jó a link, csak sessin járt le vagy nemtom, elég kaki az oldal



"Oh my Goa'uld!"

(#66469) vandor01 válasza Peaceliker (#66468) üzenetére


vandor01
őstag

ohhh ez nagyon gáz.....es egy vagyonert :DD

nos ez ingyen se kéne :DD

mint az elodje se!
igaz nagyon massziv vaz volt de ez nem dron ez egy repulő mokus ágy :)

volt regen ez a vaz.... nos a vazak is reinkarnálodnak uj motorokkal :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#66470) vandor01 válasza vandor01 (#66469) üzenetére


vandor01
őstag

ezek mintha jobban néznének ki! Armattan - KAIDJU

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#66471) cd334 válasza vandor01 (#66470) üzenetére


cd334
tag

Nekem ez a váz tetszik. Primo V080X

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#66472) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Sima X vázak nekem kinézetre valahogy uncsik. :DDD
Az ilyen kereszt merevítős vázak bejönnek :))

Nagyobb méretben is tetszik.

"Oh my Goa'uld!"

(#66473) Peaceliker


Peaceliker
őstag

UR85 ön (nekem 1102 8500kv) próbáltam 2 colos 4 ágú avan propot. Durva mennyire halk :))
Erősebb mint 1,9es prop, nem kérdés, többet is eszik arányosan (az 9A max ez 14A). De még ez sincs olyan erős, mint 2535x2, pedig kb eszik már annyit.

"Oh my Goa'uld!"

(#66474) Blizzardking válasza Peaceliker (#66472) üzenetére


Blizzardking
őstag

K_vvára unom már hogy 2 naponta elgörbül egy 0802-es motorom 1mm-es kis ratyi tengelye. Annyira koccantam neki a mászókának hogy "shh".:DDD Azt az eretnekséget fogom csinálni, hogy 85-ös vázban fogom hajtani 40 milis proppal. Gyűrődési zóna for the pipöll!

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66475) Peaceliker válasza Blizzardking (#66474) üzenetére


Peaceliker
őstag

de úgy meg nehéz lesz, akkor 1102 kell

amúgy nekem vázból egy pici hiányzik meg eltörtem már 3-5 propot, csúnyákat kapott bent,de 3br mocik bírják eddig...tinyhawk ok még propot sem cseréltem 250 start alatt, pedig vázat már rommá törtem egyet ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#66476) Blizzardking válasza Peaceliker (#66475) üzenetére


Blizzardking
őstag

Idén még ki akarom tolni 1s 75-ön. Aztán jön a tél, szimezés, lakásautomatizálás :DDD és jövőre tavasszal nyitok egy 2s 85 1102 vassal. Még most rendelek 4 mocit a 3br-ből, és még ősszel azt és a mostani 4 happymodelt gallyra teszem, és ezzel bye bye 75 szerintem. Addigra az aksik is kifinganak kb.
Kamera, kontroller mehet abba, váz, moci, prop, aksi kell majd. Minden mást (kontroller, töltő, táv, szemcsi) összeszedtem már. Még kap egy külső vevőt, és ezzel szerintem jövőre el is leszek. Most ilyen takarékosba nyomom. :B

szerk - amúgy a 85-ös váz aio cammal annyi mint a 75-ös az eos+vtx kombóval.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66477) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Mi a csöcsöm az a "shipping fee" 8 dodó? Az aksi miatt rávernek valamit? Vagy mi az? Nem mintha nem bírnám kifizetni, de ha a terméknél az van írva hogy ingyenes szállítás, és ilyen termékekből beteszek ötöt, akkor mi lesz az a shipping fee?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66478) Saccco válasza Blizzardking (#66477) üzenetére


Saccco
nagyúr

Súly vagy méret miatt kategóriát ugrik a szállítási költség.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#66479) Peaceliker válasza Blizzardking (#66476) üzenetére


Peaceliker
őstag

3br ből nekem 08028 16kkv nagyon bejött :)

amúgy trashcan 1102 vel 36,5g ur85 1102 sailfly canopy és aio 41,5g

"Oh my Goa'uld!"

(#66480) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

30x30-as Stack építésnél ki milyen távtartót használ az elektronikákhoz?
kb 5mm átmérőjű cső, gumi, kemény műanyag, fém, alu, stb..
Hol merre van gyors beszerzési forrás ilyesmiben..?

Továbbá sbus csatlakozóvégek forrasztáshoz, kábelezéshez - ez is mindig probléma, hol lehet ilyen építési cuccokat beszerezni itthon?

Jól jönne most néhány használható tanács...

[ Szerkesztve ]

(#66481) Blizzardking válasza Saccco (#66478) üzenetére


Blizzardking
őstag

Thx :R
Peaceliker - a 0803 és a 08028 között mi az az egetrengető különbség?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66482) Peaceliker válasza Blizzardking (#66481) üzenetére


Peaceliker
őstag

papír forma nem sok, csak esélyes hogy 3br minőségibb mint az alja 0803
kisebb gap, erősebb mágnes tán real csapágy ilyesmi...vagy semmi difi nincs, az is benne van :D

"Oh my Goa'uld!"

(#66483) Saccco


Saccco
nagyúr

Bruce kemény. :DDD
Azt mondja, hogy gond lehet a latency-vel a DJI rendszerben. Tegnap StingersSwarm megerősítette neki, hogy 400-900ms-ig is felmehet, ahogy esik a jel. Az ugráló latency-t nem fogja senki se precízen kirepülni. :DDD

szerk.: Itt is van, amiért nem megy SS az új rendszerre.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#66484) Lacka89


Lacka89
aktív tag

Sziasztok.

Nagy segitsegemre van Vandor01 a dolgok felterkepezeseben a dron vilagban. De nem tudok donteni. Elsonek megtanulni repulni majd egy kis fpv+videozas. Bugs 2w, bugs 3c, bugs 6, illetve bugs8. Ezek amik szoba jottek. Van amit szettben lehet kapni van amihez kell meg kiegeszitoket vadaszni. Fel emelkedett a keret visitva Kb 50 ezerre amit raszanok. Nem kell egyszerre mindent megvennem. Elsonek repulni utanna a tobbi. Kerdeznem hat a tobbieket is ki mit valasztana?

(#66485) Saccco válasza Lacka89 (#66484) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tinyhawk RTF csomagot. :D
Akcióban 38 volt mostanában.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#66486) Lacka89 válasza Saccco (#66485) üzenetére


Lacka89
aktív tag

Ennel egy picivel nagyobbat szeretnek. Kesobb ha lesz tobb idom, lehet belepek a whoop vilagba. De elsonek repulni es videozni a kislanyom. :)

(#66487) Peaceliker válasza Saccco (#66483) üzenetére


Peaceliker
őstag

Várható volt, hogy nem fog menni a csiriviri milisec, mint ígérték :(
nekem ott elvágta magát a promó videó, amikor az analog dvr ből vmi extra szar, valszeg kivágott vmit vágtak be...az nagyon ciki vt és erőlködés szagú.

más:


végre kezd lenni valami a békából :D

1102 10kkv

"Oh my Goa'uld!"

(#66488) vandor01 válasza Peaceliker (#66487) üzenetére


vandor01
őstag

na es ezek a propok jok ide a 43 grammhoz! 2" AVAN 4 levél....
nevetseges de babyhawkhoz ami 90+gramm ezt adják... elég fos!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#66489) Peaceliker válasza vandor01 (#66488) üzenetére


Peaceliker
őstag

Van még pár fajta prop most 2 colbol
, még próbálgatom majd őket. Már ha ez a gép marad hosszabb távon, mert megint fölösen sok van. :D

Tinyhawk, 3br 75os build (most ez a favorit indoor), sailfly, sailbug, ez a béka, trashcan 1102 vel, épül még egy 85mm es gép és lesz még egy fogpiszka, csak mocik még úton vannak... szörnyű :D

"Oh my Goa'uld!"

(#66490) varadigabor válasza hundai (#66451) üzenetére


varadigabor
senior tag

Real Drone Simulator, Liftoff, Velocidrone.

Elsőnek inkább vegyél egy Frsky rádiót, 30ért már tudsz venni új QX7-et vagy X9 Lite-ot.
Szimulátro kábel se kell, megy usb-ről.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#66491) cd334


cd334
tag

Karácsony. Megjöttek a FPV upgrade cuccok :)) :DD

Indul a EV800 upgrade

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#66492) Blizzardking válasza Peaceliker (#66487) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha a propot fogselyemmel rögzítenéd, a csavarokon foghatnál pár grammot. Shutterbug esküszik rá, azt mondja sose jön le neki.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66493) Peaceliker válasza Blizzardking (#66492) üzenetére


Peaceliker
őstag

A shaftet védem nem a prop lecsúszástól félek :)
Illetve ezek 1mmes tengelyesek, szal ebben az esetben fogselyem sincs annyi ami elég lenne, de az más kérdés :DDD

majd vmi csinibb csavarokat szerzek be idővel mert lencsefejűből csak vagy túl rövid vagy túl hosszú van :W

"Oh my Goa'uld!"

(#66494) mrbig válasza cd334 (#66491) üzenetére


mrbig
csendes tag

cd334: Neked most mennyi idő alatt szállított a prodrone? Mert ahhoz képest hogy európai nekem múltkor nagyon sokat kellett várnom.

(#66495) cd334 válasza mrbig (#66494) üzenetére


cd334
tag

Júli 16-án adtam fel.a rendelést és 24-én adták fel a csomagot és tegnap dobta be a cetlit a postás.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#66496) Johnny_vT válasza mrbig (#66494) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Én vasárnap vásároltam és tegnap jött a visszaigazolás, hogy megkapták a pénzt, kezdik a gyártást. Tavasszal nekem is eltartott bő 2-3 hétig, de legalább adtak csokit is mellé :))

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#66497) cd334 válasza Johnny_vT (#66496) üzenetére


cd334
tag

Én cukrot, matricákat kaptam extrán. :)

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#66498) Saccco válasza Johnny_vT (#66496) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én a MenaceRC antennáira fogok benevezni. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#66499) Johnny_vT válasza Saccco (#66498) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Én a Kékre vettem a sérült VTX és vevőantennák helyett egyet a "Good Antenna"-ból (még nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek az elnevezésen :D ) és a legkisebb TinyVee-ből.

Plusz az utolsó pillanatban megdupláztam a kosár értékét egy 5.5dBi-s Pro Moxon-nal. Kommentben valakinek 650 m-ről 1,4 km-re nőtt vele a hatótávja 2.4GHz-en, X6B-vel. Ha a fele igaz, akkor én már boldog vagyok, aztán jövőre jöhet a rendes long range rendszer 868MHz-en :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#66500) david335 válasza Johnny_vT (#66463) üzenetére


david335
tag

Ne úgy számold. Nekem is is B6 minim van és 1 hibája van, hogy csak 50Watt teljesítmény leadására képes.
Tehát egy 4cellás akksi esetében 50W/16,8V=2,97A-rel tud max tölteni, hiába tudja az adapter az 5A-t illetve a töltő a 6-ot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.