Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) Kobun1980 válasza DJGABI (#66050) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Sziasztok. Köszi szépen az ajánlásokat.
Az EX2 milyen kuponnal 18k?
Ha kiválasztom a full szettet akkor nekem 32k jön ki...

(#66052) vandor01 válasza Kobun1980 (#66051) üzenetére


vandor01
őstag

a kupon benne van a hirdetésben!

45%OFF Coupon Code: f7ed97 (US$35.19 for EX2mini)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#66053) Kobun1980 válasza vandor01 (#66052) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Koszonom minden van felkegyelmu nevében. Telefonrol nem volt egyertelmu, de megtaláltam....aztan most latom, hogy te is belinkelted. Köszi még egyszer.
A cumo úton 😁

(#66054) molnigee


molnigee
aktív tag

Holnap talán teszt repülés is lesz.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#66055) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Múltkor megpróbáltam rögzíteni egy repülést, de úgy néz ki a kamera alkalmatlan rá: a zöld színt kicseréli valami lilás akármire. Valaki tudja esetleg, hogy lehetne ebből rendes színeket varázsolni? (Mondjuk OpenShot -al, vagy ha azzal nem lehet, akkor valami más -lehetőleg ingyenes- videó szerkesztővel.)
[kép]

(A kamera egyébként azt hiszem SQ12, de úgy néz ki nem eredeti - már vagy fél éve megvan, csak nem volt használva, nem tudom már honnan jött.)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#66056) Blizzardking válasza Szancsó (#66055) üzenetére


Blizzardking
őstag

Állat ez a színvilág. Kajak hippikorszak, 60-as évek vége. :DD
VirtuaDub ingyenes plugin rendszerű videoszerkesztő tuti tudja, kérdés mennyire éri meg vesződni a pluginekkel. Mondjuk egyszer összerakod, utána rendben van.
Mivel régebben használtam, nem tudom mennyire számít elavultnak sebesség / hardver kihasználás szempontjából. Egy kanyart megér szvsz, ha más javasol jobbat, az engem is érdekel.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66057) Peaceliker válasza cd334 (#65904) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ez milyen prop is pontosan?
2035x4 gemfan meg 2 colos cyclops nekem bele ér vázba :(

"Oh my Goa'uld!"

(#66058) cd334 válasza Peaceliker (#66057) üzenetére


cd334
tag

Emax avan 2" 4 levelű. Van többféke színben a banggoodon. Betafpv is ezt használja 85-ös vázba. A rotorbuildes összeállításnál van link is rá.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#66059) Szancsó válasza Blizzardking (#66056) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Ok, nem tagadom: párszor fejre esett és kapott némi füvet is :U :)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#66060) DJGABI válasza cd334 (#66058) üzenetére


DJGABI
addikt

engem csak az érdekelne hogy a fenébe repül ez 6 percet :Y oké 500as akku.. meg a nagyobb prop, motor ennyit számít?

kipróbáltam ezt a community pid-eket, ezzel most egész oké volt lakásban, los, 2S a trashcan :R

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#66061) Peaceliker válasza cd334 (#66058) üzenetére


Peaceliker
őstag

Közben meglett, köszi.
Rendelek itthonról, mert nagyon kell meg mert ugyan annyi mint BGn :D


emmeg a 3br es custom build


nagyon faján repül ez a kis dög, hozza azt 1s en mint tinyhwk, trashcam meg nem hajlandó 1s en értelmesen repülni... talán súly difi miatt.
Viszont ezzel 2s en is szépen tudtam repülni, trasncan meg nagyot ugrik de előre mintha nehezen indulna el...de agyalok hogy nem-e csak az érzet fura az érdekes látószögű eos2 miatt, nem tudom eldönteni...de majd vége az lesz hogy ezek a 08028ak mennek trashbe és ebbe meg jönnek 0802 18kkv k és akkor még könnyebb lesz és kb only 1s...ezek a 16kkv s mocik is marha melegek 2s en :Y de állítólag ez normális ;]

"Oh my Goa'uld!"

(#66062) cd334 válasza Peaceliker (#66061) üzenetére


cd334
tag

Itthon hol? (Az fpvracestore-ban nem láttam.)
A 1S S7 buildba nekem jön is a 3b 0802 18k kkv moci. Az elvileg így le fog fogyni akksi nélkül 26g-ra. Várom márt mert az eredeti 0703 19k kkv nem az igazi.

@DJGABI:
én is meglepődtem. Igazából majdnem a teljes akksit kirepültem, mert nem volt jól beállítva a akksi csipogás. Illetve nem az a full gázon veretős vagyok, inkább "turistás". :) Szeretem kímélni az akksikat és csak kb. a 80%-t kirepülni.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#66063) Peaceliker válasza cd334 (#66062) üzenetére


Peaceliker
őstag

igen ott, én találtam.

DJGABI

melyik pid, linkelj pls

Amúgy ennyit számít. Rohadt takarékos mocik. Nekem fentebb mutatott gép 4p 260as akkuval és 180 at vett ki. Mondjuk irodában olyan 50-60% gazon de pumpalva sokat. Ugyan azt tudja így kb mint egy toothpick

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#66064) cd334 válasza Peaceliker (#66063) üzenetére


cd334
tag

Megtaláltam, frissen került be :)

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#66065) DJGABI válasza Peaceliker (#66063) üzenetére


DJGABI
addikt

még az első linkjében, a gép leírásában ott van [link] nincs szél, úgyhogy ki is vittem picit fpv-zni, már-már élvezetes volt. múltkor írni is akartam hogy nálad nem tudom hogy törtek propok, mert nálam még egy se. Hát most sikerült, mondjuk betonhoz kellett vágni hozzá a gépet. Vettem fogselymet, megcsináltam a modot. Kíváncsi vagyok így mennyire potyognak majd le.

(#66062) cd334 basszus maxiriszpekt ennek az összerakásához. Hát én csak a ledeket forrasztottam le TC-ről, abban kihullott fél hajam, nehogy véletlen valami mást is megmelegítsek.. Pedig ilyen vékony usb-s pákát használok [link], a beepert az istennek nem sikerült rágányolnom... Forrpont oké ott van, megvan. De nem marad meg rajt az ón.. [link] Meg hát ugye hely is alig. Mondjuk ónból is ilyen millis van csak itthon, eddig mindenhez jó volt, de ehhez a művelethez nem az igazi :DDD

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#66066) cd334 válasza DJGABI (#66065) üzenetére


cd334
tag

Az a páka eléggé kis teljesítményű. Azzal nehéz forrasztani, ugyanis nem lesz elég hő, hogy átmelegítse a forrpontot és a ónt is. Én villamosmérnök vagyok(gyakran forrasztok) és otthon ersa i-con pico állomást, cégnél meg weller cuccokat használok. De sokan használnak itt TS100-as pákát, szerintem arra érdemes lenne beruházni egy ilyen hobbi mellett(sokszor van akcióban 40$ környékén).

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#66067) SP!T


SP!T
addikt

FlySky i6X-en tervezem hogy beépítem a multiprotocol-t, hogy ne kelljen külön akksival szenvedni.
Arra létezik valami megoldás, hogy a beépített antennát használja? Vagy ez esélytelen?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#66068) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#65998) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én beltérben simán gemfan kockáztam vele 2s-en. Úgy is nagyon finoman lehet terelgetni. Nekem mobula után, vagyon hirtelenek voltak a pidek, de megszoktam és nagyon precízen lehet menni vele. Mondjuk inkább Mobuláztam, de majdnem ugyanaz. És Mobulát 2s-en elég tempóban lehet hajtani bent.

(#66069) Peaceliker válasza DJGABI (#66065) üzenetére


Peaceliker
őstag

köszi

irodában minden kemény aminek neki lehet menni :D
De custom 3br mocis gép is esett és azon kk nem tört... ez amúgy repül úgy 1s en mint tinyhawk de már arra is gondolok hogy eos2 miatt jön át a feeling nagyon máshogy és azért tűnik lassúnak az előre haladás, nemtom... 2s en is sokkal jobban lehetett repülni ezzel a géppel bent mint trashcan el.

Amúgy mustool páka 3k 60w és faja

(66068) SpydeR3412

ezzel a 3br géppel 1s en maidenben 1s en úgy repülök mint tinyhawk al 200 start után trashcan el fél percet nem tudtam fent maradni. 2s en el repulgettem trasel de szenvedés vt. Ezzel ment szépen csak ott már zabál, de pid sem vt 100as még. De ugyan itt sailfly ból épült 85os gépen szuperül repülök pedig jóval erősebb mindkettőnel, szal szerintem csak az eos2 lehet amit nem vesz be az agyam xD Tinyfrog is nehézkesnek tűnt, az is eos2 :)

"Oh my Goa'uld!"

(#66070) Blizzardking válasza Peaceliker (#66069) üzenetére


Blizzardking
őstag

Annyit mondod ezt az EOS2-t, csak felszögelem rá, oszt kiderítem mi benne olyan ufó, itt van a fiókban, csak nincs rá időm, meg az aio cam-et nem sajnálom törni mint mókus a mogyorót :DDD (Szegény amit kapott már... úgy az egész gépért vérzik a szívem, ezen tanulok meg mindent... Ha egyszer váltok, bekeretezem és berakom egy vitrinbe.)

Picit elvesztettem a fonalat, hogy ezt "Amúgy ennyit számít. Rohadt takarékos mocik" mire írtad a 66063-ban. 1102-re?

Mindenkinek:

Csak ötletként mondom a 0802-sok kkv-s tulajoknak (az enyém 19), kipróbáltam a 4 leveles gemfan 1636 propokat visszavágva 2-re, és _állat_ volt. Szerintem most maradok ezen. Nem fűztem hozzá sok reményt, mert a Mobula gyári propja visszanyesve 2-re nagyon tré volt, rezonált, csühögött a kopter mint a levelibéka, erre ettől a gemfantól meg kiestem a cipőmből. Nem is annyira a sebesség vagy a grip miatt, hanem az a vajsimaság amivel haladt, totál belezúgtam. Mintha tudná mit akarok, nagyon egymásra találtunk.

Ami nagyon elgondolkodtat, hogy ezek az 1milis tengelyű kis 0802-esek ugyanannyiba kerülnek mint a 1102, és az első makitól amit bekapnak már görbül is a tengely. Prop törésem még nem volt, de már két motorom kinyiffant azáltal hogy elgörbült :F
Így hogy a 1102-höz van külön harang 1.5mm-es tengellyel, sokkal olcsóbb lesz az üzemeltetése.

Pákából én ilyet használok, eddig mindent meg tudtam vele csinálni. Mondjuk 13 éves korom óta forrasztok, de attól még baró páka.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66071) DJGABI


DJGABI
addikt

Nah hát voltam kinn délután is, 4 pár akksit kirepültem, laza krúzolás, 2 perc felett volt mindegyikkel a menet. Eddig bevált a floss-olás, bár csak 2 kisebb kocc volt, de nem repültek le a propok. Ez a pid beállítás bevált :C

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#66072) Peaceliker válasza Blizzardking (#66070) üzenetére


Peaceliker
őstag

ki vagyok akadva hogy miért nem úgy érzem egyik gépet mint a többi másikat amikor ugyan azok kb mindenben és másra már nem tudok gondolni. :D
jön nano2 felrakom 08028 at trash re megyek egy kört... ha nem jött meg a buggy akkor megyek egyet nano2 vel is... ha másnak tűnik akkor ugyan olyan gyors a gép mint másik akkor fov miatt tűnik lassúnak. Csak Tinyfrog sem tűnt vmi veszettnek az volt fura bár abba kb 2 start ment bele, de lehet vissza építem tesztre xD

Na ilyesmi pákát rendeltem ma mert pót pákát veszem elő és akkor kell pót pót :-D

"Oh my Goa'uld!"

(#66073) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Én is lemértem

Minél nagyobb a látószög, annál lassabbnak tűnik szvsz. Ha az eos látószöge szűkebb (telébb), akkor éreznéd azt bolondabbnak szerintem. De lehet hogy tévedek.

DJGABI - zsír :C

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66074) Blizzardking válasza Peaceliker (#66072) üzenetére


Blizzardking
őstag

Kicsúsztam a szerk időből, bocsánat;
Ebben a gépben hogy rögzítetted a vtx-et? Nekem is valami hasonlót kell majd alkotnom.
Most iszom ennek a levét :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66075) Peaceliker válasza Blizzardking (#66073) üzenetére


Peaceliker
őstag

igen én is arra gondolok, de vmi nagyon másnak tűnik, na mindegy, csak nem térek napirendre hogy miért nem úgy viselkedik mint várom :D

(#66074) Blizzardking

takonypistoly :)
ennek az az egy hátránya van hogy repülés nélkül sokat nem lehet áram alatt mert kiolvad :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#66076) Peaceliker válasza DJGABI (#66065) üzenetére


Peaceliker
őstag

na erre nekem még marha sok P t rá kellett pakolni, de kiindulásnak jó volt, köszi :)

na közben ma meleg váltásban próbáltam ez a 3br mocis gépet meg tinyhawkot (1s el) és azt kell mondjam, hogy erősebb lett mint tiny, bár többet is eszik a kisebb súly ellenére is...de prop teszt lesz még :)

meg remélem hamar jönnek emax 450es akkuk, mert mostaniak már eléggé odavannak :D

és marha nagy boldogság, hogy x-liteom végre tölt usb ről így nem kell mindig kihámozni ebből a szilikon kotonból töltés miatt :))

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#66077) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Randynél megint van kupon tinyfrog75x re ha valaki múltkor kimaradt volna ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#66078) Saccco válasza Peaceliker (#66077) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mi a tapasztalat?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#66079) SP!T válasza Peaceliker (#66077) üzenetére


SP!T
addikt

BetaFPV HX100 akciós a gyártó honlapjáról freeshipping-el. Kupon -> 30OFF
120 USD helyett 84 USD, azaz 30% kedvezménnyel. [link]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#66080) SpydeR3412 válasza SP!T (#66079) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi! Páran már zsákoltuk. :DD

Peaceliker: most direkt csinalod?! Már tényleg nem kell több gép. :DDD

(#66081) SP!T válasza SpydeR3412 (#66080) üzenetére


SP!T
addikt

BetaFPV-nél mi van ha megállítják VÁM-on? Mert ha ráteszik a 27%-ot (főleg hogy eredeti árra teszik), úgy pont bukó a kedvezmény... :( Van valami kibújó a feladó részéről, hogy állják a felét, kapsz kupont, bármi?

Illetve BetaFPV 300mah HC 30/60 akkuval sorba kötve ökörség lenne? :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#66082) syler123 válasza SP!T (#66079) üzenetére


syler123
veterán

Fene, egy ilyet lehet nekem is vennem kell. Runcam nano, 200mw vtx stb stb... Basszus, ez jobb mint a Reddevil, de ahogy látom nehezebb is... Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#66083) SP!T válasza Peaceliker (#66077) üzenetére


SP!T
addikt

Ezt kifejtenéd pls? Sejtelmem sincs ki az a Randy. :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#66084) Saccco válasza SP!T (#66079) üzenetére


Saccco
nagyúr

ShutterBug85 alap... Hm...

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#66085) Blizzardking válasza SP!T (#66083) üzenetére


Blizzardking
őstag

Neki ezek a haverjai. Randy, Oscy, Josh, Ummy, Steeley...
Peace :R :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#66086) vandor01 válasza SP!T (#66079) üzenetére


vandor01
őstag

ezt én is nezegettem már.... de vannak fentartasaim :)

Flight time: Almost 2mins

na meg az a vaz?
a kb 2-1-1-2mm-es osszekotéssel a luk kornyeken.....
de mindegy majd az FC meg a canopy mereviti :DDD

vegul is lehet jobb vazakat is már rendelni mostanaban: MR DESIGN URUAV

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#66087) Peaceliker válasza Saccco (#66078) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem megy bele beta85x vázba xD
amúgy csak 1 startot raktam bele gyári korában.
De nem megy rosszul, sokat sem eszik.

(#66080) SpydeR3412
ne is mondd...már kiborulok magamon mennyi szart össze vásároltam mostanság :DDD

(#66083) SP!T

FB n van egy csoport (RC Deals & offers) és ott van rá kupon
Skystars Tinyfrog 85x, faja kis 2-3s 70mm whoop...csak más tervem volt vele, amit nem tudtam összerakni belőle (mer' én vettem múltkor ilyen akcióban)

(#66086) vandor01

nem 2p lesz az, sztem még 3s en sem ;)

annyira szar nem lehet az a motor, hogy 3x annyit egyen mint összes többi ilyen build :)

váz az ratyinak tűnik az tény, de van már vvégtelen opció...pl reddevil váza 6 usd ért

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#66088) defy456


defy456
aktív tag

A 65mm-es prophoz miért csak 2s aksit adnak?
Egyébként tényleg rohadt vonzó ajánlat... Marha nehéz nem megvenni...

(#66089) Peaceliker válasza defy456 (#66088) üzenetére


Peaceliker
őstag

főleg hogy semmilyen aksit nem adnak :D azt csak ajánlják ;) amúgy 8kkv nak 3s t is bírnia kell 12A el...már ha nem csak nevében 12A es :D
de van vidi hogy 48as proppal 4s el repülnek vele

"Oh my Goa'uld!"

(#66090) SP!T


SP!T
addikt

Tudtok valami bestbuy lelőhelyet most 300-350mah 2S HV akksira? (gondolom GNB-a legolcsóbb jó)
Csak beneveztem én is egy HX100-ra.

Sajnos amim van 1S akkuk, mind 30/60-as. Gondolom azokkal meg se próbáljam.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#66091) Peaceliker válasza SP!T (#66090) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem biztos hogy ördögtől való.

Én pl próbáltam legalja 2s 260mah 30c vel (ilyen) most "shutterbug" buildem és 4p röhögve megvan, akkor vett ki 180at...persze ez indoor repülés szal 50-60% gázon mentem csak, de pumpálás az van rendesen kis hely miatt :)

De mennyi mah az az akku? Ha 250es akkor az tuti kevés, azok párhuzamosan kevesek vtak pl tinyhawknak pedig nem egy nagy zabás gép

"Oh my Goa'uld!"

(#66092) SpydeR3412 válasza SP!T (#66090) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Aksi

2x1s aksit is nyugodtan összeköthetsz, de jobb teljesítmény lesz 2s aksival.
De akkor már miért nem 3s?

[ Szerkesztve ]

(#66093) SP!T


SP!T
addikt

Ezek vannak jelenleg:

8db Betafpv 300mah 1s 30/60
4db Boldclash 300mah 1s 30

Ha megéri a 3S megveszem. Bocs a sok alap kérdésért, teljesen új terület nekem ez.
Mivel még nem vagyok annyira jó, tiny whoop-al gyakorlok acroban ill liftoffban, lehet inkább arra mennék rá, hogy több időt tudjak repülni. Vajon mit szólna egy 2S 450mah-hoz? :D Ez már lehet nehéz lenne? Vagy mit javasoltok?

Alapvetően 3S-nek mi lenne az előnye? Gondolom magasabb feszültség, így erőteljesebb motor. Azonnali halál... nekem.. :DD

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#66094) DJGABI válasza Peaceliker (#66091) üzenetére


DJGABI
addikt

wow, ez baromi jó áron van, erősen elgondolkodtató. voltam megint kinn, 3,5 perc körül volt a max TC-vel. pont gondolkozok az akksi forrasztgatáson, néha iszonyat beesik, ha 6,3V-nál van a minimum, kb mint egy kő, úgy repül, ott azért már le szoktam tenni. legalább egy JST csati sokat segítene. csak ez a 4*1-es töltő kb fél óra alatt felnyomja őket, rendes 2S töltőm meg nincsen, ennyiből jobb a 2*1S konfig...

amúgy nem csak béka, csomó más is megint akciós áron van, UK/US65 20-asért, Sailfly-X 23k, mobula 7 24k kupon nélkül, UR85 24k BGur85hd-val

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#66095) SpydeR3412 válasza DJGABI (#66094) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

TH S is 26k.

(#66096) Peaceliker válasza SP!T (#66093) üzenetére


Peaceliker
őstag

Próba, lehet jók lesznek, ezek tényleg alig esznek...legalábbis 1102es gépek tuti

3s nem kell még neked egy darabig, ne hallgass rá ;)

(#66094) DJGABI

jaja, annyi hogy szórakozni kell csatikkal meg balance kábellel mert ilyen indokolatlan csati van rajta :DDD

3,5p sztem jó ha gyári akukkal repültél, azok semmire sem valóak. Amúgy ma 3br mocis gépen (kéne neki vmi néz, javaslatokat szívesen fogadok xD ) ph2 csati volt az egyik legmelegebb szal nem jó...nemtom mi legyen, mert 1sre xt30 overkill 2sre meg oh2 kevés...de mondjuk lehet 1s only lesz akkor 2db ph2 ből faragok 1et majd..

(#66095) SpydeR3412

valamiért nagy cseszi a csőröm az a gép :))

"Oh my Goa'uld!"

(#66097) epicsepi


epicsepi
újonc

Sziasztok! 18 éves vagyok, és apukám vett egy drónt. (DJI Mavic Air)
Teljesen utána néztem, mindent tudok róla, ami kell ahhoz, hogy használni tudjuk. (De nem kell nagy tudás, gyakorlás se hozzá, hiszen automatika sok mindent megold.
A problémám és egyben a kérdésem az az lenne, hogy helyesnek vélitek, hogy a drónt kb két hetente egyszer kettesben megröptetjük, de ennyi mindössze, és itthon 'porosodik'... És amikor megkérdezem, hogy hagy menjek el gyakorolni, akkor nem engedi, akkor mondom neki, hogy menjünk el, azt se mert sosem ér rá.. Miért félti ennyire? Oké, hogy nem olcsó dolog, de azért ez a technológia nem olyan, hogy félteni kellene ennyire. Akkor miért vettük??!

Valaki tudna segíteni, hogy hogy vegyem rá?

(igazából én se tudom mi volt ezzel a célom, de már nagyon bosszant, hogy soha sem használjuk.) :F :W

(#66098) Peaceliker válasza epicsepi (#66097) üzenetére


Peaceliker
őstag

Kérd meg, hogy picit nézzen magába és derítése ki a valódi oka annak, hogy nem engedi. A gépet félti (lezuhan, ellopjak) ? Téged (hogy agyon üt, hogy rendőrt hívnak rád,)? Nem bízik benned (hogy rosszalkodsz vele)? Stb. Ha ez kiderül (lehet neki sem lesz egyszerű a valós okot megtalalni) akkor van utána miről beszélni. Sokszor elcsepelt dolognak hangzik, de a kommunikáció fontos. És mindkét félnek kell hogy megfelelő szintű önismerete legyen..
hülyén hangzik? Pedig nem olyan egyszerű. :)

Ami még fontos, hogy úgy kommunikáld le a dolgot, hogy téged hogy érint ez. Hogy neked rosszul esik, hogy... az sem baj ha az ok csak vélt. A lényeg hogy ne azt mond hogy ő mit hogyan és miért, hanem azt hogy téged hogy érint, mit érzel a szitu kapcsán. Mi bánt ebben a legjobban? Hogy nem bízik benned? Hogy tőled félti a gépet? Vagy igazából az hogy több időt szeretnél apaddal tölteni és erre nem szakít időt? Szóval neked is magadba kell nézni hogy úgy tudjátok megbeszélni ami előre mutató lesz. :) Nem lesz könnyű, de ha jól jön ki a dolog, messzebb lehet vinni ezt az egészet egy drón reptetesnel is akár. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#66099) defy456 válasza Peaceliker (#66098) üzenetére


defy456
aktív tag

Van hozzád kupon asszertív kommunikációs tréningre? :D

(#66100) epicsepi válasza Peaceliker (#66098) üzenetére


epicsepi
újonc

Köszönöm a gyors választ!
Sajnos nem ilyen egyszerű, nem tudom, hogy ponotsan mit félt (engem vagy a gépet), de ilyen elutasítást még semminél sem éreztem, és ő valójában tudja, hogy nem vagyok egy balfasz gyerek, és látta már hogy hogy repítem... Indokolatlan számomra az egész, és mikor megpróbálom rendesen lekommunikálni vele, nagyon elutasító, néha azt is mondja hogy nem érdekli mit mondok, pedig csak meg akarom tutni az okát, amiért nem engedi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.