Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) trec12 válasza pjen (#71497) üzenetére


trec12
addikt

Vidanet van. Ha van kedved nézd meg az árait.... :Y (Hozzám a területi akciósuk érvényes de az is durva ÁSZF Akciós szabályzatok Aktuális akciók Területi kedvezmény / felülről a negyedik)

[ Szerkesztve ]

(#71502) Atis45 válasza trec12 (#71490) üzenetére


Atis45
aktív tag

"Egy korrekt normális szolgáltatónak elemi érdeke lenne a lehető legjobb minőségű szolgáltatást nyújtani"

Egy korrektnek igen.

(#71503) pjen válasza superg (#71500) üzenetére


pjen
félisten

A VTV gond nélkül jön PC n. A box se egy ökör ára és azzal fel i tudsz venni. Kérhetsz kártyát és egy PVR képes TV vel , box al mindent felvehetsz.

(#71504) mcll válasza superg (#71500) üzenetére


mcll
senior tag

Igen, Vodánál vagy szolgabox kell vagy smartCam modul. De a PC-n szerintem sehogy sem fog menni, hacsaknem olyan DVB-C-s tuner kártyád van ami tudja a CI+, mert akkor abba csak bedugod a modult és akkor nézheted.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#71505) pjen válasza Atis45 (#71502) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a lehető legjobbat nyújtja, abból a pénzből amit nem nyúlnak le.

(#71506) Lackooo84 válasza trec12 (#71495) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Megmondom őszintén nem nagyon néztem mostanában.

The Truth is out there...

(#71507) Atis45 válasza pjen (#71505) üzenetére


Atis45
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat, de engem igazából ez nem nyugtat meg, hogy én iszom meg a levét annak, hogy a pénzt lenyúlják.

(#71508) pjen válasza Atis45 (#71507) üzenetére


pjen
félisten

Engem se.

(#71509) TIT


TIT
veterán

De ezért kár volt az üvegszálat behúzni,régi jobb volt,azt hiszik biztos,hogy a digi is olyan vacak rendszer mint a voda,hogy coaxon jön a net is,aztán spórolni kell,hogy legyen sávszél.
A prime egész nap nem volt jelet írt és du.-ra bejött.

(#71510) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Fix tv és CBS Reality csatornák neketek megvannak? Vagy a nagy törölgetésben én töröltem ki őket? :) No nem baj,fél évente kitörlök kettőt,úgy sem nézem egyiket sem,így már csak 73 maradt. :DD

(#71511) pjen válasza Bubaaa (#71510) üzenetére


pjen
félisten

Egyik sincs már.

(#71512) Bubaaa válasza pjen (#71511) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Köszi. Akkor jó. Kettővel kevesebbet kell rendezgetni. :R

(#71513) TIT


TIT
veterán

Fix tv sehol nincs már,csak a youtube-on.

(#71514) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hali
Változott a csatornakiosztás?Mert a History Chanel azt írja ki,hogy nincs jel.
Vagy valahol van valami gebasz? :F

(#71515) yogibear válasza ToBeY (#71514) üzenetére


yogibear
addikt

[link]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#71516) ToBeY válasza yogibear (#71515) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi,akkor újrahangolom a tv-et ;)

(#71517) yogibear válasza ToBeY (#71516) üzenetére


yogibear
addikt

Emailt is kellett kapni róla...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#71518) ToBeY válasza yogibear (#71517) üzenetére


ToBeY
nagyúr

én nem kaptam mostanában tőlük semmi emailt :U

(#71519) yogibear válasza ToBeY (#71518) üzenetére


yogibear
addikt

Előfordul... amilyen a rendszerűk, nem csodálom...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#71520) Atis45 válasza yogibear (#71519) üzenetére


Atis45
aktív tag

Legyünk őszinték, amióta tulajdonos váltás volt, azóta nem állnak a helyzet magaslatán. Számlázásokkal voltak problémák, hogy hónapokig nem küldtek számlákat. Nem is egyszer. 2022 december 31-én kötöttem hűséget és e-pack-ot, majd májusba rájuk kellett telefonálni, ha már megkötöttem a hűséget meg az e-pack-ot december 31-el, akkor már jó lenne jóváírni lassan az ezzel járó kedvezményeket. Múlthéten felhívtak a Digitől, hogy lassan lejár a hűségem, és kössem újra. Mondom én úgy tudom hogy már december 31-én lejárt, erre azt mondja, hogy ő úgy látja, hogy még nem járt le. Mondom akkor jó, még nem járt le.
A kábel tv minőséget most nem írnám, mert azt már átbeszéltük számtalanszor.
Egy valami megy a Diginek a tulajdonos váltás óta, amibe sosincs fennakadás és probléma, ami minden gond nélkül megy, az pedig az áremelés. Az valahogy mindig csont nélkül sikerül.

(#71521) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Mozi+-t szokta nézni valaki? Már minden tartalom meg-meg akad időnként, legyen lassú vagy gyors jelenet teljesen mindegy... ez egy gyalázat...

The Truth is out there...

(#71522) sityupityu válasza Lackooo84 (#71521) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálam kb az össze csatornánál megfigyelhető ez egy ideje...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#71523) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Nekem augusztusban lejárt a hűségem,de azóta is 6000forintot fizetek!:C Ekkora egy balfasz céget :DD :DD

(#71524) yogibear válasza Bubaaa (#71523) üzenetére


yogibear
addikt

Biztos hogy ők a balfaszok és nem.... ?
Ugyanis, mint az köztudott, törvény van rá, hogy ha lejár a hűségidő nem emelhetnek az áron, csak az év eleji infláció követéssel...
Épp ezért szűntek meg az ilyen "sima, ócsított" hűségidők, csak olyan van már, hogy az első 3 hónapban olcsóbb utána listaár...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#71525) trec12 válasza Bubaaa (#71523) üzenetére


trec12
addikt

Az lehet a "2019" elnevezésű csomag 2022 június végéig lehetett kötni tv, net, telefon együtt. Ezen szerződések tudtommal még a régi feltételek szerint íródtak. Egy korábbi tájékoztató szerint ezekre a szerződésekre nem vonatkozik az infláció követés sem. Ezért akinek ilyen van (nekem is) azoknak ennyibe kerül. Addig amíg a Digi fel nem mondja arról is 60 nappal előtte értesíteni kell az érintetteket. Szerintem még meg lesz egy darabig.... Szerencsénk van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#71526) Bubaaa válasza yogibear (#71524) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Én nem fogok reklamálni,az tuti. De ne egy ember írta itt hogy a hűségidő lejárta után emelt számlát kaptak.. Sőt pár éve mikor lejárt nekem is,akkor két hónapig nem emeltek,aztán a harmadik hónapban már az emelt összeg jött. Bementem hűséget kötni,erre közölte a csaj,hogy miért csak most jöttem már 3 hónapja lejárt.. Mondtam neki hogy azért mert ugyan annyit fizettem eddig mint hűség alatt,minek jöttem volna.. Nevetett,és mondta hogy végülis igaz...

(#71527) TIT válasza Bubaaa (#71526) üzenetére


TIT
veterán

A másik az,hogy ha lejárt a hűség,nem is lehetett újrakötni.

(#71528) Jahno válasza Bubaaa (#71526) üzenetére


Jahno
őstag

Hűség alatt is lehet emelni ha úgy adja ki. Nem fix az összeg.

(#71529) Liso válasza trec12 (#71525) üzenetére


Liso
csendes tag

Nekem 2023 május-szeptember között nem jött tőlük számla. Októberben megjött az összes, de már emelt áron és hűséggel, úgy hogy én azt nem kértem :)
November 3-án tettem náluk panaszt és még mindig nem történt semmi. ÁSZF szerint 30 napjuk lett volna rá és ha nem sikerül akkor e-mailben értesítés, természetesen nem történt meg.
NMHH-nak jeleztem, de ők magasról leszarják az adott válasz alapján. :))

(#71530) Bubaaa válasza TIT (#71527) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Hogyne lehetett volna. 10éven keresztül minden évben lejárt,és minden évben kötöttem újat!

(#71531) INGJOKE válasza trec12 (#71525) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem is ez a csomag van és inkább költöztettem, mint hogy lemond újrakötés legyen. Most 6000 ott meg valami 7400 lett volna vagy mi. Kijött hogy 3-4 hónap alatt visszajön a költöztetés ára, de aztán azt se számlázták ki. Pedig a csávó nagyjából az egész lakást végig kapcsozta, hogy bejöjjön a kábel. :D

(#71532) TIT válasza Bubaaa (#71530) üzenetére


TIT
veterán

Nem lehet,a csaj mondta,csak más nevére.

(#71533) Bubaaa válasza TIT (#71532) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Eddig lehetett. Lehet 2022 augusztusa óta változott,akkor kötöttem utoljára..

(#71534) TIT válasza Bubaaa (#71533) üzenetére


TIT
veterán

Ez még régebben történt 2015 előtt.

(#71535) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Másnál is csúszik a hang a tv2n a digionline-n?

The Truth is out there...

(#71536) bolic


bolic
őstag

Helló! Megint elővettem a hang világot, azaz Amiko STB-en keresztül kapom meg a TV hangot, de nem ad hangot, mi a teendő? Bedugtam a mindkettő RCA hangcsatornát és a számítógépen mikrofon bementként funkcionált, de semmi hang. :O Felejtsek el, vegyek SPDIF kompatibilis HI-FI tornyot? :Y

Jelenleg per pillanat működik a nagyon hangos siketnek való fejhallgatót viselek és kellemes Lady Gaga-t és Jazz-t próbáltam ki először, eléggé lórúgású magas hangú fajta. :C :DD

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71537) bolic válasza bolic (#71536) üzenetére


bolic
őstag

Szerkesztési idő lejárt, úgyhogy megtaláltam a Hardveraprón, azaz DAC átalakítóra lesz szükségem, majd még kutatok... :C

[MediaMarkt - HAMA 83180 Audio converter AC80 digitális-analóg (DAC)]

Ez a linken lévő átalakító baromi olcsó lehet, majd még kutatok. :Y

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71538) garga01 válasza bolic (#71536) üzenetére


garga01
senior tag

"Amiko STB-en keresztül kapom meg a TV hangot, de nem ad hangot"
most akkor mivan? :DDD
Milyen tv-d van és milyen Amiko boxod, és milyen kábellel van most összekötve? HDMI-n átmegy a hang, ha az vacakol akkor vagy a boxon elállítottad esetleg Dolby-ra, vagy a kábel döglődik.
Ha PC-re kötöd az RCA->Jack-el, a PC-b illendő lenne átállítani vonalbementre a típust, vagy ha van rajta dedikált vonalbement (ált. kék csatlakozó), akkor abba dugni.
Ha van a boxon scart vagy rca hang kimenet, totál felesleges egy plusz DAC, mert tudja box is...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71539) bolic válasza garga01 (#71538) üzenetére


bolic
őstag

Panasonic TH-42PZ85E 106cm-es plazma TV-m van, nem tudja a HDMI hangot átadni a TV-nek, egyszerűen nem ismert formátum annak 2008 idejében. :(

Amiko NEO COMBO SE beltéri egységem van, tudom hogy full bugos, egyszerűen ki akartam vágni az ablakon keresztül, olyan szar minden. :(((

Hát legyen igazad, nem veszek DAC-ot, hátha ezen is bedöglődött. :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71540) garga01 válasza bolic (#71539) üzenetére


garga01
senior tag

Márpedig ha van rajta HDMI az Amikoval mennie kellene. Cseréld ki a HDMI kábelt egy másikra, vagy szimplán dugd át másik bemenetre a tv-n (használati szerint 2 db HDMI van rajta).
Eddig amúgy hogy használtad akkor, ha most nem műxik?
(Az utolsó mondatodat nem értem, de ok..)

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71541) bolic válasza garga01 (#71540) üzenetére


bolic
őstag

Igen HDMI-vel van összekötve a TV és Amiko között, eredeti Amiko HDMI kábelt használom immár kb. 5 éve, persze hang nélkül mert siket vagyok.

Nemrég kapcsoltam be kb. 14 éve üzemen kivüli SAL PA 25 Active nagy hangfalpárt, megszólalt újra a basszus ritmus 14 év után, máris megjelent az anyukám a félszobai ajtón, hogy kapcsoljam ki... :C 14% hangerőn meglepően hangos. :Y

Ui.: RCA valószínűleg a teljeskörű firmware csere miatt kispórolták a RCA kimenetét, az OSD beállításon nem szerepel többé, csak HDMI és S/PDIF opció van. :U

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71542) garga01 válasza bolic (#71541) üzenetére


garga01
senior tag

Így már kicsit jobban értem :D
Az RCA-ra nincs mit beállítani, azért nincs ott a beállításokban. Felbontást tudsz állítani, ami vonatkozik az RCA-ra is. Tedd auto-ra az a legjobb. Olyan, hogy sw frissítés után ne menne az RCA nincs. Esetleg innen rakj fel egy újabb sw-t (ki kell csomagolni pendrive-ra), ha nagyon régi lenne, de nem hinném, hogy ez a gond.
Attól, hogy 5 éve jó a kábel lehet már akkor gyári hibás volt, vagy szimplán megtört benne valamelyik szál. Nem egy HDMI kábelt dobtam ki, mert besz.rt úgy, hogy nem is volt piszkálva, nagyon sok a silány minőségű és az Amikohoz se túl vastagot adtak.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71543) pjen


pjen
félisten

vagy a 1272-es, helyi
tarifával,
Eddig azt hittem az ÜFSZ hívások minden honnan ingyenesek. :((

(#71544) INGJOKE válasza pjen (#71543) üzenetére


INGJOKE
veterán

A saját szolgáltatód a saját hálózatán ingyenes. Gondolom a 1272 is ingyen hívható vezetékesről és mobilról is, ha digis. :)

(#71545) pjen válasza INGJOKE (#71544) üzenetére


pjen
félisten

A Voda ÜFSz például (1270) minden mobil hálózatból ingyenes. :)

(#71546) pjen válasza INGJOKE (#71544) üzenetére


pjen
félisten

:) A 1414 hívása valamennyi belföldi hálózatból díjmentes. Lehet, hogy csak a 4 IG ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#71547) Tonyk válasza INGJOKE (#71544) üzenetére


Tonyk
veterán

Múlt hónapban hívtam a 1272-t Vodafoneról. Egy fillért nem számlázott ki.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#71548) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Megmondom őszintén már jó sok éve korlátlan előfizetésem van, nem igazán érdekel, hogy egyébként kell-e érte fizetni. :)
Biztos fontos annak, akinek nem így van, de legtöbb helyen lehet már visszahívást kérni, csak győzd kivárni.

(#71549) pjen válasza Tonyk (#71547) üzenetére


pjen
félisten

Nekem most volt zarásom Yettelnél, még nem is hívtam mást azért tűnt fel.

(#71550) agent11


agent11
tag

Hamarosan lejár a hűség kedvezményem február 1-ével.. A csomagomból a DigiTV 2022-őt le akarom mondani majd. Ezt meg lehet online/telefonon tenni vagy csak személyesen az ügyfélszolgálaton? Esetleg előre intézni, hogy februártól szüntessék meg? Van valakinek friss tapasztalata? Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.