Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71701) 4Grider válasza pjen (#71700) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eléggé egyértelmű, tv és monitor között a tuner megléte/hiánya a különbség.

(#71702) Pityu89 válasza TIT (#71698) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nos van belső tárhelye és lehet bővíteni külsővel.
Van operációs rendszere. Amit arra megírtak tudod futtatni, legyen az program vagy játék.
Külső beviteli eszközöket is tudsz csatlakoztatni. (joyt is)
Ajánlom tanulmányozni a Neumann-elveket. Minden számítógép ez alapján épül fel. Attól függetlenül, hogy mire használható.

Szomorú hogy ezt nekem még általánosban tanították…

(#71703) rothfb válasza Pityu89 (#71702) üzenetére


rothfb
veterán

Pont ezt akartam mondani, hogy végülis a tv is tudja azt, amit egy szigorúan vett úgynevezett számítógép. Ahogy leírtad, ezt mind egy tv is tudja.:D

(#71704) pjen válasza rothfb (#71703) üzenetére


pjen
félisten

ez igaz, viszont a számítógép nem tudja azt amit egy Tv.

(#71705) 4Grider válasza pjen (#71704) üzenetére


4Grider
nagyúr

A számítógép mindent is tud. Hiszen van hozzá tuner kártya, infrás/bt-os távvezérlési lehetőség és tv szoftver is.

(#71706) garga01 válasza 4Grider (#71705) üzenetére


garga01
senior tag

Így van, haveromnak már 2004 körül analóg tv kártya (PCI) volt a gépében, nekem csak később lett műholdas digitális. De USB-s is volt meg van is. Távirányítóval ágyból ment már akkor PC-ről, PVR, timeshift és egyéb olyan extrák amiket a szolga (de akár a sima piacon kaphaztó) boxok sok évvel később tudtak csak.
De ez a tv kontra PC téma már rég nem ebbe a topikba való...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71707) pjen válasza 4Grider (#71705) üzenetére


pjen
félisten

Igen, van hozzá tuner kártya. Akkor a PC nem is kell, csak egy megjelenítő.
A számítógép alapból nem Tv. Pont a Tv lényege nincs benne.
Végül is a tuner kártya a Tv, ami bármilyen kijelzővel működik. Lásd VTV box. Antenna be.. HDMI kábel a kijelzőbe és ott a tv.

[ Szerkesztve ]

(#71708) 4Grider válasza pjen (#71707) üzenetére


4Grider
nagyúr

A tuner kártyához kell pc.
Igen, a számítógép alapból nem tv, de lehet az is.
A tuner kártya meg nem tv, csak tuner kártya. És nem működik egy kijelzővel, mert a kép a pc vga kártyájától lesz csak meg.
Légyszi ne írogass már ennyi sületlenséget, mert ez már fájdalmas. :R

(#71709) pjen válasza 4Grider (#71708) üzenetére


pjen
félisten

Igen, rosszul fogalmaztam. A tuner kártyához valóban kell Pc. De a tuner kártya nélkül a pc sosem lesz Tv. Viszont a Tv boxra gondoltam(elnézést). Nem véletlen írtam a VTV boxot.

(#71710) garga01 válasza pjen (#71709) üzenetére


garga01
senior tag

Tuner kártya nélkül is lehet tv-zni egy PC-n. Nem csak tv-s app-al/weblappal (Digioline Telekom tvgo stb.), de LAN-on streamelő tuner is létezik (DVB>IP / TV>IP), meg linuxos box is tud streamelni PC-re, stb.
Ez kb. olyan mintha azt mondanád PC-ről nem lehet telefonálni, pedig sokféleképpen lehet, modem és telefonvonal nélkül :D
Szóval ezt se sikerült megindokolnod :D

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71711) pjen válasza garga01 (#71710) üzenetére


pjen
félisten

Ebben teljesen igazad van. Tuner kártya nélkül is lehet tévézni, de az akkor sem Tv.
71701hsz:"Eléggé egyértelmű, tv és monitor között a tuner megléte/hiánya a különbség."

(#71712) TIT válasza Pityu89 (#71702) üzenetére


TIT
veterán

Külsővel nem bővited az tuti,ha egyáltalán van rá program,mert oprendszere válogatja,de nem fogsz rajta cd-t írni az is biztos és nem az a jellemző,hogy évekig támogassák.
joyt nehezen kötsz rá mivel nem olyan a csatija.
A tv nem számítógép,gagyi hw-vel,lassú akad stb.a szgép nem,mivel célhardver.
Ilyet nem tanítanak általánosba nyugi,te se jártál jobb suliba mint én,ráadásul én 72-es vagyok.

(#71713) mcfly82


mcfly82
tag

Tisztelettel kérlek titeket, ezt a PC kontra TV témát másik topikban folytassátok. Semmi köze a Digihez. Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#71714) Pityu89 válasza TIT (#71712) üzenetére


Pityu89
senior tag

Szerintem most mindenki fogja a fejét. Célhardver nem lehet számítógép?
CD-t nem, de külső HDD/SSD írása megvan most is USB porton keresztül. Ha valaki ráér megírhatja a drivert hogy tudjon VD-t írni, de minek?
USB joystick is elavult már, 20 éve nem láttam gameportos perifériát sem. Manapság a bluetooth a menő, amin szintén tud kommunikálni. LG tévén a Google Stadia ment, amíg létezett, ahhoz kötelező volt például.
El kell fogadni hogy alapjaiban ezek már számítógépek.

(#71715) Mate válasza yogibear (#71659) üzenetére


Mate
nagyúr

“mert sok tv-n nem F aljzat van még”
Ez nem idő, fejlettség kérdése.

DVB-C, DVB-T, analóg kábeltv esetén koax hüvely van a tv-n.
DVB-S esetén pedig F csatlakozó kell. (Ezen táp is megy a fejhez, nem csak jelet fogad)

(#71716) lala666 válasza Pityu89 (#71714) üzenetére


lala666
senior tag

Már írták, hogy abba lehet fejezni ezt a témát....
Nagyon off!

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#71717) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello, ez itt OFF lenne, de ide is belinkelem a kérdést, mert csak pörgősebb ez a Topic.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#71718) Mate válasza SunMount3r (#71717) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem igaz.

(#71719) Jahno válasza pjen (#71704) üzenetére


Jahno
őstag

Azért vannak komplett médiacenteres meg egyéb multimédiás megoldások és néha többet is tud, mint a TV mert lapozod a DVD borítókat a filmtáradban, meg ilyesmik?

(#71720) pjen válasza Jahno (#71719) üzenetére


pjen
félisten

Természetesen, és ezt szerintem nem is vitatta senki. Viszont forumtárs aki mindíg csak sűlt dolgokat ír, megfogalmazta:
71701hsz:"Eléggé egyértelmű, tv és monitor között a tuner megléte/hiánya a különbség."
És valóban, ez a klasszikus Tv. :)

(#71721) pjen válasza Jahno (#71719) üzenetére


pjen
félisten

"mert sok tv-n nem F aljzat van még, hanem "sima" koax, így az F csatira kellene még egy átalakító is"
Egyébként még most sem értem, ha már felhosztad megint a témát.
Én teljesen normálisan megkérdeztem, hogy érti ezt.
Erre igyekezetek meggyőzni arról amit amúgy is tudok: a két féle antenna dugó létezéséről. Pedig senki nem kérdezte, én sem és semmi köze nem volt a kérdésemhez. :)

(#71722) garga01 válasza pjen (#71721) üzenetére


garga01
senior tag

Akkor még1x nekigurok, hátha most átmegy, de úgysem fog mert csak a magadét fújod, úgy hogy te tetted fel a keresztkérdést a #71668-ban.
Arról ment a beszélgetés, hogy milyen csatlakozót érdemes a koax kábelre rakni. Erre több válasz is jött, de ha visszaolvasol láthatod, hogy az F csatlakzóról volt szó. Majd yogibear a #71659 hsz-ben tök jól összefoglalta, hogy egy koax kábel végére ami a tv/box-nál van, vagy F csalakozót préselsz rá és kell beletekerni egy F hüvely>koax dugó átalakítót (amit Jahno és én is beraktam) vagy egyből koax dugót is lehet már préselni.
Ezt te mint látjuk nem értetted meg, egy rakás hszen keresztül próbáltál mindenkit meggyőzni, hogy mindent tudsz és a tv-n koax hüvely van a kábeltv/földiantennának (amit itt mindneki tud) és a magadét fújod. Akkor vedd a fáradságot és olvasd vissza 2 napra a topikot sorban, hátha kitisztul.

De leginkább jöhetne már egy moderátor. :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71723) pjen válasza garga01 (#71722) üzenetére


pjen
félisten

A legjobb az, hogy nem csak F csatik vannak, hanem "hagyományos" koax is, mert sok tv-n nem F aljzat van még, hanem "sima" koax, így az F csatira kellene még egy átalakító is...
Igen, mindent is tudok az antenna dugókról, de leginkább azt, hogy mit kérdeztem, és nem azt amire Te egyfolytában válaszoltál. Arra abszolút nem voltam kíváncsi.
Még most is ezt kérdezném és cseppet sem érdekel milyen koax dugók vannak. Egyébként is tudom milyenek vannak és nem kérdeztem se Tőled se mástól. Amit kérdeztem arra viszont nem válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

(#71724) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! A TV csatornakiosztását városonként már nem lehet elérni? Én ezt a csatornakiosztást találom csak.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#71725) pjen válasza VGYke (#71724) üzenetére


pjen
félisten

Szia. Nekem múlt héten azt mondta a szerelő, hogy egységes valami 2023 as lesz mindenhol. De nem tudom, hogy már így van e.

(#71726) garga01 válasza VGYke (#71724) üzenetére


garga01
senior tag

Az ország nagy részén már egységes kiosztás van, a DDigi2023, az ÁSZF mellékletek között találsz csatornakiosztást pdf-ben ott tudod nézni településekre mit írnak. Frekvenciákat meg itt a topikban berakta vki pár oldallal visszább.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71727) garga01 válasza pjen (#71723) üzenetére


garga01
senior tag

Nem is vártam másik választ. Bolond lyukból... :DDD
Nem csak én válaszoltam ugyanezt, és a hsz amire kérdeztél az is erről szólt. De én befejeztem mára veled, megint kényszeres irogathatnékod van. :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71728) pjen válasza garga01 (#71727) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van irogathatnékom? Én kérdeztem valamit nem Tőled. Te viszont irogatsz nekem, pedig nem kérdeztem Tőled semmit és még csak nem is arra válaszolsz amit kérdeztem. Húzd magad elé a billt, írd le a kérdést, aztán tedd fel magadnak a kérdést: válaszoltam rá?

[ Szerkesztve ]

(#71729) garga01 válasza pjen (#71728) üzenetére


garga01
senior tag

Ha ennyire zavar,hogy ki lettél javítva (nem csak általam) akkor kérdezd privátban az adott tagot. Addig viszont bárki hozzá(d)szólhat. :))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71730) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem mára elég lesz ebből, please itt fejezzétek be! Köszi! :R

(#71732) bolic


bolic
őstag

Megbeszéltünk újra, hogy nekem mégsem kell a CI+ kártya, elég lesz nekem a sport és híradó. Ha kellene mégis a film, elég lestreamelni egyet kettőt. :DDD

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71733) anrab


anrab
addikt

Sziasztok.
Ha márciustól emelik az előfizetést, megérné inkább a sweet tv? Legnagyobb csomag?
Mármint hogy jó is a minősége, stabil?

[ Szerkesztve ]

(#71734) Intruder2k5 válasza anrab (#71733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ide való kérdés: Sweet.tv - internetes TV

(#71735) anrab válasza Intruder2k5 (#71734) üzenetére


anrab
addikt

Ilyen is van? :)
Köszi!

(#71736) levin70 válasza VGYke (#71724) üzenetére


levin70
tag

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#71737) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Megint állandóan "nincs jel" effekt... komolyan ez a "szolgáltatás" egy vicc...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#71738) 4Grider válasza Lackooo84 (#71737) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyébként tényleg nincs nálad jel, vagy csak a tv-d írja ki, mert mondjuk túlvezéreltnek látja?

(#71739) Lackooo84 válasza 4Grider (#71738) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát ha felváltva nincs jel és tesztcsíkok váltakoznak, akkor gondolom nem a tv a hibás. :D

The Truth is out there...

(#71740) garga01 válasza Lackooo84 (#71739) üzenetére


garga01
senior tag

Túlvezérlés nem (csak) a tv hibája lehet. Túl magas jelszint is okozhatja, ami lehet az ONT/mininode hibája, vagy szimplán nincs elosztva jeled és 1-tvd van? Mert akkor simán lehet túl magas a jelszint.
A tesztcsík viszont a Digi hibája, régebben volt ez a gond amikor itt tömegesen jelentettük, még volt egy közös táblázat is rá.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#71741) Sonja


Sonja
veterán

Érdekes, hogy a márciusi számlán ugyan az az összeg szerepel, mint eddig?! :F Nem ennél kellett volna lennie az emelésnek? :B Na nem bánkódom. :D

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#71742) trec12 válasza Sonja (#71741) üzenetére


trec12
addikt

Az lenne érdekes ha már most emelkedett volna. Május 1-től a vezetékes szolgáltatások díjai emelkednek, DigiMobil március 1.

(#71743) rothfb válasza Sonja (#71741) üzenetére


rothfb
veterán

Május 1-től emelnek.
Digimobilt emelik 100%-al március 1-től.

(#71744) Sonja


Sonja
veterán

Áhh, akkor erre rosszul emlékeztem! :B Köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#71745) Lackooo84 válasza garga01 (#71740) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

1tv-m van de ez tuti hiba volt, nem állandó. De reggel megint szarakodott az adás.

The Truth is out there...

(#71746) mcll válasza rothfb (#71743) üzenetére


mcll
senior tag

Ahhoz képest a Direct One már most emelt, azaz amit a napokban kaptam számlát az már a 17 %(vagy mennyi) emelést is tartalmazza...

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#71747) rothfb válasza mcll (#71746) üzenetére


rothfb
veterán

Lényegtelen. Egy év múlva újrakezdődik. Hogy az márciusban vagy májusban lesz, teljesen, tökéletesen mindegy.

(#71748) Hulot


Hulot
tag

Új DIGI számlán:
Adminisztrációs díj 2024. 3. hó :600 Ft
E-pack kedvezmény visszavonás :570 Ft.
Ez már a díjemelés?

(#71749) pjen válasza Hulot (#71748) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiszem ez inkább késedelmes befizetés.

(#71750) 4Grider válasza Hulot (#71748) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az epack-ot csak akkor vonhatják vissza, ha túllépted a fizetési határidőt vagy nem stimmel a fizetési mód.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.