Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani TV jelszint csökkentéshez csillapítót?

Köszönöm :R

(#53502) Intruder2k5 válasza Jim74 (#53501) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Azon nem nagyon van mit ajánlani. Bemész az első "antenna boltba", és veszel olyat amilyen van, jó lesz. Persze ehhez nem árt tudni az aktuális jelszinteket, és, hogy mennyivel szeretnéd azt csökkenteni, mert többféle csillapításút is lehet kapni. Csatlakozását tekintve mindenképp F csatlakozós legyen.

(#53503) Jim74 válasza Intruder2k5 (#53502) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
M4 néha kockásodik. Jelszint 100-as. Azt olvastam, hogy okozhatja a túl nagy jelszint is a kockásodást.

(#53504) Intruder2k5 válasza Jim74 (#53503) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a mértékegység nélküli 100-as nem sokat jelent, így legfeljebb annyit tudsz tenni, hogy veszel belőle több félét, aztán otthon próbálkozol, hogy melyik lesz elégséges, mert van belőle 3, 6, 10, 16, 20dB-s is, vagy pedig veszel állítható, szabályozható változatot.

[ Szerkesztve ]

(#53505) Jim74 válasza Intruder2k5 (#53504) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

Samsung TV-m van. Nem ír mértékegységet, egy állapotjelző sáv van, aminek a végpontja 100.

(#53506) shtirley


shtirley
tag

Pest megye 27-es körzetben is vacakol az EPG saját STB-n. Pedig eddig minden rendben volt vele hét napra, leszámítva a Digi saját csatornáit, ahol fél órát - órát el volt csúszva mindig. Mivel ez az EPG csinálás nem egy rocket science, sajnos sejtésem szerint szolgáltatói beleszarás állhat a dolgok mögött.

(#53507) nfsu17 válasza shtirley (#53506) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha újra jó is lesz, remélem mástól fogják venni majd az epg-t, mert sokszor nem túl pontos, és itt a műsorra gondolok és nem öt perces csúszásokra. És nem is élő műsorokra.
A port.hu meg a musor.tv csomószor nem találkozik, és mindig végül utóbbi nyer.

(#53508) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok, bocs. ha nem jó topikot találtam be....

Lejárt az okos csomagja az Édesanyámnak, így 4500 helyett 6000 lesz az élet, ha FULL-t köt akkor 3 hónapig 3000. Itt tartok most.

A kérdésem az, hogy van-e tapasztalat azzal kapcsolatban, ami régen eljárás volt a Diginél, hogy régi ügyfélként nem köthettél okos csomagot, de ha felmondtad az egészet, akkor pikkpakk 1-2 napon belül felhívtak, hogy maradj a cégnél, kapsz okosárat....

Létezik ez most? Tehát ha felmondom, kaphatok jobb árat, mint a 6000-res listaár? Tudom ez is bőven jó... nekem, csak nem a nyugdíjas anyukámnak... :/

Flip van a házban, ott 4000-ért adják kb ugyanezt, már villog a muter szeme, hogy lehet át kéne menni, 2000 ft különbség az 2000 ft különbség....

Köszönön!

[ Szerkesztve ]

(#53509) #29810560 válasza vitezlejszlo (#53508) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nincs már korlátozás. Bárki köthet újra hűségszerződést. Nem hiszem, hogy meghatná őket a szolgáltatás felmondás, de egy próbát megér. ;)

... max. meggondolod magad, ha úgy alakul. :K

[ Szerkesztve ]

(#53510) mcfly82 válasza vitezlejszlo (#53508) üzenetére


mcfly82
tag

Szia!
Már nem kell ügyeskedni felmondással, simán lehet újrakötni.

Azt kell mérlegelnetek, hogy:

1. mennyire használja a vezetékes telefont, és kiket hív (mennyi a mobilhívás, mennyi digis vezetékes szám, stb.)

2. Van-e olyan csatorna a Diginél, ami a Flipnél nincs (pl. Digisportok), és kell-e ez neki. Illetve hány tévékészüléket használ.

3. Net esetén, ha nem torrenthuszár :)) akkor bőven jó neki, amit a Flip ad.

A Digi egy év hűséggel, a FULL kedvezménnyel havi 5250-re jön ki + box(ok) ára, a Flip havi 4000+box(ok).

Ezeket mérlegeljétek, hogy megér-e havi ~1250 Ft felárat a Digi.

(#53511) vitezlejszlo válasza mcfly82 (#53510) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Köszönöm a válaszokat. Anyukám csak TV+Internet kombót használ, telefon csak a kedvezmény miatt van... de akkor szerintem rábeszélem a Digire, elvégre inkább a kisebbeket támogassuk már, hát nem? :)

(#53512) #29810560 válasza mcfly82 (#53510) üzenetére


#29810560
törölt tag

Mondjuk a DIGI-nél már szerintem elég kevesen használunk box-ot. (... bár ki tudja?) :F

Inkább elmentünk DVB-C-s TV-t venni. Utána meg Skandináv lottót játszani, hogy visszanyerjük a TV árát. :D

(#53513) sityupityu


sityupityu
veterán

Üdv!
Pár napja írta jó pár ember itt, hogy gond van az EPG-vel elég sok csatornán. Nálunk is ugyanaz a helyzet még mindig. Mi van tulajdonképpen, mit mond a szolgáltató? Vagy lehet tudni bármit is? Nem, nem olvasok vissza egy rakás hozzászólást, csak az válaszoljon akinek kedve van hozzá... :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#53514) nfsu17 válasza sityupityu (#53513) üzenetére


nfsu17
veterán

Nincs a digitől info, nem is lesz. Lassan egy hete ilyen, nem valami gyorsak. Be kell jelenteni, mert azt is simán elhiszem, hogy észre sem vették.

(#53515) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Az EPG nagyon vicces. Az M2 és az M2HD mindig mást mutat, pedig a műsor ugyanaz.

(#53516) tobias40


tobias40
veterán

Akinek van digitv előfizetése és plusz internete az kap hozzá ingyenes digi online hozzáférést ha jól olvastam.
Aki nem használja ki ezt a lehetőséget,segítene nekem ebben?(sajnos nálunk nincs mindegyik adó és így talán megoldható lenne)
Természetesen ha ez nem gond vagy teher vkinek és én hátha tudnám viszonozni a szívességét más módon..

Aki tud ebben segíteni kérem PÜ-ben jelezze és ott megbeszéljük...

Köszi előre is és bocs az off-ért! :R

(#53517) tobias40 válasza Lajos1966 (#53462) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos azt láttam hogy csak egy-egy meccset adnak szombaton és vasárnap is,míg a spíleren adnak 2-3 meccset egy nap.
Kezdetnek nem rossz de remélem lesz ez még bővebb is mert így elég gyengécskének néz ki és a MU-Liverpool meccsét sem adják pedig a forduló rangadója sztem...

Meglátjuk a későbbiekben mennyi PL meccset adnak...

(#53518) sityupityu válasza nfsu17 (#53514) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem, köszönöm.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#53519) Sonja válasza tobias40 (#53517) üzenetére


Sonja
veterán

Ez csak ebben az idényben lesz így, azaz nyárig. 3,5 évre lesz náluk a közvetítés, szóval vagy ők vették meg 3 évre (ahogy a spíler is tette ezt 2016-ban), vagy közösben a spílerrel. Szvsz a következő idénytől a Digi fog adni minden meccset, vagy a többet. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#53520) unravel válasza tobias40 (#53517) üzenetére


unravel
őstag

Istenemmár hogy mindig van valaki akinek valami nem jó. Nemrég még az volt a baj hogy nem látni az angol kutyaütőket.

¯\_(ツ)_/¯

(#53521) mpo


mpo
veterán

A DIGI a TV2 és a Spíler.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53522) tobias40 válasza unravel (#53520) üzenetére


tobias40
veterán

Nem mondtam hogy nem jó csak összehasonlítottam a csatornákat hogy miket adnak és ezek az adatok jöttek ki!
Hol láttad azt hogy emiatt elégedetlenkedtem volna ?? :Y

Örülök hogy bejött a képbe újra a digi mert nekem nem volt spiler tv lehetőségem...

[ Szerkesztve ]

(#53523) nfsu17


nfsu17
veterán

most egész jó az epg..nem néztem végig, de legalább van :D

(#53524) mpo válasza nfsu17 (#53523) üzenetére


mpo
veterán

A port.hu meg a musor.tv
Én is ezt használom személyre szabva, a DIGI is onnan veszi ahonnan a port.hu (már régebben leírtam kivel állapodtak meg).

A leghíresebb színész a Coming Soon, a legmenőbb műsor: Nincs információ.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53525) Watt25 válasza nfsu17 (#53523) üzenetére


Watt25
veterán

Most még a két új csatornán (Moziverzum, Jockey) is lett. Eddig nem volt. Tuti csináltak most valamit.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53526) bolic


bolic
őstag

Jöhetnének végre a HD-esítési korszak! :W :Y :C ;] :P Főleg az ECHO TV és Discovery Channel HD-esítést követelek most! :K

Mellesleg Spíler HD kép szétesésmentest kívánok neki, addig SD-ben nézek, mert az nem esik szét a kép!

:DDD

Ui.: Vajon melyik belső SATA3 2.5" SSD-kel kompatibilisek az Amiko NEO Combo SE beltéri egységre? Jelenleg Samsung 250GB 860 EVO SATA3 2.5 SSD vásárlásban vacillálok, majd születésnapomon rendelhetek meg. ;]

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#53527) WaterWave válasza bolic (#53526) üzenetére


WaterWave
veterán

én a 4k adásokat követelném.. hd adások már szinte elavultnak számít.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53528) bolic válasza WaterWave (#53527) üzenetére


bolic
őstag

Romániában van 1db 4K tesztadás. :D

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#53529) WaterWave válasza bolic (#53528) üzenetére


WaterWave
veterán

Itt tudod mikor lesz ilyen? 2030

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53530) Pityu89 válasza WaterWave (#53529) üzenetére


Pityu89
senior tag

;]

(#53531) M_AND_Ms válasza WaterWave (#53527) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A 4k meg felesleges az otthoni tévézéshez. Az emberi szem továbbra is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53532) mpo válasza M_AND_Ms (#53531) üzenetére


mpo
veterán

A 4k meg felesleges az otthoni tévézéshez. Az emberi szem továbbra is ugyanaz.

Ha FHD műsort vagy 4K filmet nézek az UHD tévén (optimális távolságból), látom a különbséget, pedig a szemem nem változik.

Hogyan kell értelmezni, amit írtál?

Ha érted, akkor már elavult.

(#53533) nfsu17 válasza mpo (#53532) üzenetére


nfsu17
veterán

én még FHD monitoron is látom a különbséget, hogy 1080p volt a forrás, vagy 4k.
egyszerűen szebb, élesebb, részletesebb a kép.
és ez nem placebo.
azt nem mondom, hogy ordít a különbség első ránézésre, de ha erősen figyelem, akkor észre lehet venni...mármint, hogy 4k adást nézek, vagy annak a 1080p verzióját...FHD monitoron

(#53534) lala666 válasza M_AND_Ms (#53531) üzenetére


lala666
senior tag

Értelmezhetetlen amit írtál!

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#53535) AntiBácsi


AntiBácsi
újonc

Sziasztok Srácok!
Kérlek szépen segítsetek. Vásároltam egy LG 55UK6300MLB típusú nagy képernyős UHD tv-t. Emellett van a lakásban egy kisebb Samsung TV-m, amelyet anyukám használ. Tegnap behangoltam ezt az új LG tévét. És nagy megdöbbenésemre nem hozott be minden csatornát. Behozott egy csomó HD és analóg adót, de nem hozott be mindent. Nem néztem még tüzetesen végig, de pl. nem hozta be sem az M4 HD-t, és az M4 analógot sem. Biztos van több is, majd átnézem még később. A kis Samsung tévémen pöpec bejött minden mindig, pedig már többször is áthangoltam, ha új adók jöttek be. A lakásban a DIGI a szolgáltatóm. A hangoláskor automatikus és teljes ( lassú ) hangolást választottam az LG-tévén. Meg tudnátok mondani nekem, hogy mi lehet a probléma? Azt hittem, hogy ez még komolyabb TV, mint a kisebb Samsungom, de azzal semmi gondom nem volt. Előre is köszi a válaszotokat.

(#53536) mpo válasza AntiBácsi (#53535) üzenetére


mpo
veterán

Nézd meg az összefoglaló 19-25. pontjait.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53537) S-IW válasza AntiBácsi (#53535) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
Tégy egy próbát automatikus gyors kereséssel is.

(#53538) lala666 válasza AntiBácsi (#53535) üzenetére


lala666
senior tag

Lg tévét máshogy kell hangolni mint a samsungot.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#53539) szabogabor10 válasza M_AND_Ms (#53531) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez egyszerűen nem igaz. Tuti nem láttál még 4K-s tartalmat.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#53540) AntiBácsi válasza lala666 (#53538) üzenetére


AntiBácsi
újonc

Igen, már rájöttem, köszi. Az oldotta meg a problémámat, hogy nem teljes keresést választottam, hanem csak a digitális adásokat kerestettem.

(#53541) sityupityu válasza M_AND_Ms (#53531) üzenetére


sityupityu
veterán

Teljesen egyetértek.

(#53532) mpo Ha betartod a 4k-hoz szükséges optimális távolságot, akkor egyértelműen látod a különbséget csak az a baj, hogy szerintem otthoni normál tévézés szempontjából ez a távolság már egyáltalán nem normális.
Sokan még a FHD adásokhoz szükséges távolságot is túl közelinek találják (amit én még épp vállalhatónak találok). Nekem továbbra is az a véleményem ennyi év után is, hogy a 4K-nak meg a hasonló nagy felbontásnak a monitorok világában van egyedül igazi létjogosultsága a hétköznapi életben. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#53542) sirály69 válasza sityupityu (#53541) üzenetére


sirály69
őstag

Pár nap óta szétesik a kép, kockásodik. M4 csatornán Hd-ben nincs kép csakmhang, de az is akadozik....
Sd-ben sem sokkal jobb.
Debrecen-vénkert.
Tapasztalatok? Másnál is van gond?

Szerver Hosting Debrecenben

(#53543) sityupityu válasza sirály69 (#53542) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálunk rendben van minden, az EPG is helyreállt, legalább is éjjel jó volt.
Valami helyi hiba lehet nálatok.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#53544) M_AND_Ms válasza lala666 (#53534) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

( #53532 mpo, #53533 nfsu17, #53539 szabogabor10 )

A tény az emberi szem felbontóképessége, ami az egészséges emberek és normál fényviszonyok esetén 1 ívperc (1’, ami az 1 fok hatvanad része) körüli érték. Szemünk két egymáshoz közeli fekete pontot vagy vonalat akkor képes egymástól elkülönülten látni, ha köztük 1 ívpercnyi távolság van. Az ívpercben meghatározott felbontóképesség előnye, hogy független a nézés távolságától. A szem felbontóképessége a tisztánlátás távolságában, vagyis kb. 25 cm-nél körülbelül 0,08 mm. 1 méter távolságból már csak két 0,3 mm-re levő pontot tud egymástól a szemünk megkülönböztetni. 10 méterről ez az érték 3 mm. A szem színfelbontása sokkal rosszabb, mint fekete-fehér felbontása. A színes képpontokra vonatkozóan a felbontóképesség mindössze 8-10 ívperc. ([link]

Ezekből adódik, az alábbi ábra. Egy átlag vásárló manapság 50-es tévét vesz, vagy annál kisebbet, egy átlag mai lakásban nem néznek 2m-nél közelebbről tévét. Átlagos felhasználásra felesleges a 4K, különösen akkor, amikor az 1K is erősen hiányos lefedettségű. (mpo: a monitorodat ugye, nem kb 0,5 - 1 méter távolságból nézed?)

A 4K-s tévé képminőségének megítélésekor ne keverjétek bele az eleve korszerűbb panelt, hisz az 1K-s tévék legalább 3-4 évvel korábbi fejlettségi szintet képviselnek a 4K-hoz képest ill ne keverjétek bele az egyéb megjelenítést javító technológiákat, amiket megint csak a 4K-s tévékbe raknak bele (pl HDR). Mindeközben olyan dolgok, mint a felhősödés, mozgásmegjelenítés, stb problémák jelen vannak az összes felbontásnál).
Tehát, csak azt tudom kijelenteni: A 4k meg felesleges az otthoni tévézéshez. Az emberi szem továbbra is ugyanaz. Ugyanígy kijelenthetem, hogy az otthoni tévézéshez a nagy felbontású hang is felesleges lenne, ha azt forszíroznánk. És tévézésről van szó és nem arról, amikor valaki arra alkalmas házimozirendszert épít és azon néz filmet. De ott is igazak a fent említett fizikai tények

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53545) szabogabor10 válasza M_AND_Ms (#53544) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nyilván a realitás ez, de hogyha valóban élvezni akarod a tévézést, akkor bizony az optimális távolságról nézed, és 4K-ban, amit lehet. Ehhez persze hozzátartozik, hogy akkora tv-t (vagy projektort) veszel, ami illeszkedik a szoba méreteihez. Egy jó tv-re vagy projektorra bizony áldozni kell.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#53546) mpo válasza M_AND_Ms (#53544) üzenetére


mpo
veterán

És tévézésről van szó és nem arról, amikor valaki arra alkalmas házimozirendszert épít és azon néz filmet. De ott is igazak a fent említett fizikai tények.

A tévém 55"-os UHD 120 Hz-es és 4K filmet nézek 190 cm-ről, médialejátszó, AVR is van, minden 4K HDR képes. A cél a Dolby Atmos és a DTS:X volt.
A monitorom 23"-os FHD, amit kb. 80 cm-ről nézek.

Ezt az ábrát nálam többször senki nem rakta ki.

A válasz sokszor az volt, hogy nem rendezem át a szobát.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53547) Watt25


Watt25
veterán

Na! Pont ez az. Ezerszer volt már. És offtopic.
Váltsunk, jó?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53548) sirály69 válasza sityupityu (#53543) üzenetére


sirály69
őstag

Az este ment az epg, most megint 1 kupac..... :(((

Szerver Hosting Debrecenben

(#53549) WaterWave válasza sirály69 (#53548) üzenetére


WaterWave
veterán

anyumék tv-jén nem jó az epg... egy musort se lát...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53550) lala666 válasza M_AND_Ms (#53544) üzenetére


lala666
senior tag

Engem ezekkel nem hatsz meg, majd eldöntöm honnan nézem. Nekem nem felesleges, látom a különbséget, ne akarj már meggyőzni arról mit látok! Amit látok nekem az a valóság, a szemem meg olyan amilyen.

EPG nem akar különben jó lenni!

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.