Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) Flashget válasza Flashget (#54943) üzenetére


Flashget
félisten

szombat de. 11:00-kor lett kabeltv ami kb. 24 oran at mukodott es ujbol nem.
itt van a haz elott 2db Digis auto is. Szemkozti oldalon epitenek egy 6 emeketes tarsashazat odavittek at kanocokat nemi foldturas utan. Jott a penteki aramszunet azota van a hiba. Par eve az egyik ketyerejuk tulfeszt kapott naponta csereltek amig nem jottek ra a hiba forrasara. Nem ertek hozza, de gyanitom koze van a kanoc huzasanak az epulo Lehel utcai tarsashaznak.

Realme GT Master Edition

(#54952) hofilaci


hofilaci
tag

Sziasztok!
Kérdésem,
normális E?
A DIGI kábelén(optikai) érkező TV jelerősség a közszolgálati csatornákon 92 98% a többin 82 87%.max normális esetben.
De, van mikor egyes csatornákon több percre megszűnik napi szinten több alakalommal is az adás.TV( nincs jel,vagy érvénytelen szolgáltatás) a Tv infoja
(TV: LG 55UH7707 4K uhd smart)
mennyi a minimális jelerősség % ba amit a szolgáltatónak biztosítania kéne?.,hogy egy ilyen gagyi Tv is tudjon jelet fogni? :)
valaki járt,jár hasonló papucsba?

(#54953) qnadam válasza hofilaci (#54952) üzenetére


qnadam
veterán

a jel minősége az érdekes, nem az erőssége.
eleve a százalék nem mértékegysége a jelerősségnek, inkább csak egy jelképes tájékoztató érték.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54954) pjen válasza hofilaci (#54952) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos nálam is.Este a History,Viasat elég sokszor elmegy 1-2 percre.Egyébként nem hiszem,hogy nagyon különbözne az olcsó és drága Tv tuner.

[ Szerkesztve ]

(#54955) hofilaci válasza qnadam (#54953) üzenetére


hofilaci
tag

akkor mi lehet a probléma? Mert a minőség 100% vagy 98% közt ugrizik!
(olvastam,hogy a szolgáltató a csatorna küldő jelét továbbítja (erősség%,minőség) arányba
bár laikus vok, de ezt tuti lehetne javítani technikailag!?

(#54956) hofilaci válasza hofilaci (#54955) üzenetére


hofilaci
tag

bocs (jelminőség)

(#54957) Watt25 válasza hofilaci (#54955) üzenetére


Watt25
veterán

akkor mi lehet a probléma?
Az, hogy te sem olvastad el a téma összefoglalót.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54958) bolic


bolic
őstag

:DDD

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#54959) st3v3np3t3r válasza hofilaci (#54952) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ilyen nálunk is szokott lenni, pedig nálunk FTTB-s, meg a nickjr és a nickelodeon szokott elmenni,van hogy pár másodpercre, van hogy 5-15percre... de minden más csatorna gond nélkül megy... jeleztem a diginek,levideóztam a hibát mégis azt mondták,hogy náluk minden rendben van :W

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#54960) hofilaci válasza Watt25 (#54957) üzenetére


hofilaci
tag

Köszi ,az értelmes segítséget!
(ha erre gondoltál https://sablonvalasz.blogspot.com/2016/04/maximalis-jelszint-megis-szeteso-kep.html)
Ezeken a beállítási és csillapító dolgokon túl vagyok!(digis szerelő is átnézte mindent megfelelőnek talált a házon belüli kábelezésben)
A lényeg,házon belül kábelek,csatlakozások,csillapítok átnézve.
2 éven keresztül minden megfelelő volt 3,4 hónapja van ez a jelenség.
Én mindennek ellenére a szolgáltató jelerősség ingadozására gyanakszom.( a szerelő még megsúgta,hogy tőlem távolabb még szarabb a vétel)
Ha bejön a jelenség akkor megnézem milyen jelerősséget mutat a TV.
Ui.megérdeklődöm a fogyasztóvédelemnél,hátha van olyan eszköz amivel akár 24 órán át rögzíteni lehetne a problémás csatornák jelerősséget.

(#54961) hofilaci válasza st3v3np3t3r (#54959) üzenetére


hofilaci
tag

Én tegnap is beszéltem velük mert megint .
A CBS realitin
DIsciverin
Hystorin produkálta e nincs jel üzit a TV
a Viasat hystorin ,M4 sporton (érvénytelen szolgáltatást )írt ki
2 perc múlva minden működött!
nem kértem szerelőt,
remélem minél többen zaklatjuk ezekkel a problémákkal a DIGI t csak rá szánják magukat,hogy át nézzék a kábelezésüket,szakasz elosztókban a jelerősítőket.

(#54962) Watt25 válasza hofilaci (#54960) üzenetére


Watt25
veterán

ha erre gondoltál
Teljes egészében, az összképre gondoltam, aminek le kéne jönnie az összefoglalóból.
Szarik a Digi arra, hogy a tévéddel bejön-e valami. Neked kell megoldani az ilyen problémákat. (Az alapján, ami le van írva.) Az, hogy 2 perc után megjavult, szerintem csak véletlen.
Én mindennek ellenére a szolgáltató jelerősség ingadozására gyanakszom.
Pontosan így van. De sajnos továbbra is vissza kell kanyarodni arra, amivel most is kezdtem és aminek le kellene jönnie az összefoglalóból is: a Digi csak a Digi box-os vételért vállal felelősséget.
megérdeklődöm a fogyasztóvédelemnél,hátha van olyan eszköz amivel akár 24 órán át rögzíteni lehetne a problémás csatornák jelerősséget.
És, ha van, akkor mire mész vele? Ugrál a jelszint. A Digi peig megkérdezi, hogy a Digi-s box-szal elment közben a kép? Valszeg nem. Akkor meg mit szeretnél még?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54963) istnag válasza Watt25 (#54962) üzenetére


istnag
addikt

Nálunk pont az ellenkezője zajlott. Digis boxon minden frankó volt, a másikon nem, addig nem ment el a szerelő, amíg mindenhol jó nem lett az egész rendszer.
Viszont gondolom ez, csak a szerelőn múlik.

(#54964) Watt25 válasza istnag (#54963) üzenetére


Watt25
veterán

a másikon nem,
A "másik" az nem Digi-s box volt?
Viszont gondolom ez, csak a szerelőn múlik.
Ez is így van. Ahogy a téma összefoglalóban is le van írva. (Van rá esély, hogy meg lehet beszélni a dolgot a szerelővel.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54965) istnag válasza Watt25 (#54964) üzenetére


istnag
addikt

A másik nem digis box volt. Egy androidos.

(#54966) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
Két napja nem megy az M4 Sport. Többször felprogramoztam a TV-t, külön csak az M4 sport frekvenciáját, de azt írja nincs jel. Minden más csatorna hibátlan. Esetleg más is tapasztalt ilyen hibát?
Helyileg Komlón.

(#54967) Watt25 válasza blizzrd (#54966) üzenetére


Watt25
veterán

Soha, senki!

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54968) Laccoss válasza blizzrd (#54966) üzenetére


Laccoss
addikt

Rossz csatlakozó, rossz kábel?

(#54969) blizzrd válasza Watt25 (#54967) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Köszi!

Közben elolvastam az összefoglalót, majd kipróbálom az ott leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#54970) Márton


Márton
nagyúr

Abban milyen logika van, hogy egy megyeszékhelyen Digi Mini csomaggal analóg csatonákon jön a Digi World Lichi, HitMusic és FishingHunting, de a digitális nem?
Tovább a Spektrum HD és Home jön a digitálison, holott nincs jelölve a honlapjukon a Mini kiosztásánál?
Ezt vegyem jófejségnek, vagy mindenkinél így van, csak nem frissítik a listát?
Azt továbbra sem értem, miért van olyan, ami csak analógon jön? (ráadásul a Worldöt nézném is az 55" hdtv-n..)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54971) Márton


Márton
nagyúr

Másik kérdésem, hogy meg lehet-e valahol nézni egy adott város térképét, mely utcákban érhető el a szolgáltatás? Költözés előtt állunk, de még nem tudok cím alapján ellenőrizni, inkább ahol elérhető, ott nézelődnénk :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54972) Watt25 válasza Márton (#54971) üzenetére


Watt25
veterán

Ilyenről nem tudok. Én beírogattam kb. címeket a környéken a keresőbe, hogy kiderüljön, van-e kábeles szolgáltatás.
Ha konkrét címre azt dobja, hogy nincs, akkor sem kell pánikba esni, ha a környéken van szolgáltatás. Ilyenkor kell kérni címellenőrzést, kimennek megnézni, hogy köthető-e. (Az én házam címe is így került be a listába.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54973) qnadam válasza Watt25 (#54972) üzenetére


qnadam
veterán

így van, ha az egész környéken gyanúsan van, egy kis helyen meg pont nincs, annak érdemes lehet utánajárni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54974) csudri válasza Watt25 (#54967) üzenetére


csudri
őstag

En is kerdeztem hasonlo temaban, de ugye en nem tudok programozni semmit, mert sima digis doboz. Erre nem gyógyír az összefoglaló. Ötlet?

(#54975) Laccoss válasza csudri (#54974) üzenetére


Laccoss
addikt

Ügyfélszolgálat mit mond?

Az M4 Sport és M4 Sport HD pontos hangolási adatai:
135,5 MHz
6000
256 QAM

Mondjuk ez 1 éves adat. Próbáld behangolni.

[ Szerkesztve ]

(#54976) Watt25 válasza csudri (#54974) üzenetére


Watt25
veterán

Egyértelmű a helyzet, ilyen esetben a Digi-nek ingyen ki kell javítania a hibát. Be kell jelenteni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54977) st3v3np3t3r válasza Laccoss (#54975) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a freki most is ugyan az

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#54978) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Megint előjött a múltévi Hungaroring/M4 HD Sportos hiba. A Sharp Aquos tv-n villog, fekete a kép, kb nézhetetlen, míg az lg tv-n a másik szobában minden ok. A ringes közvetítés úgy fest kiüti a tunert a tv-ben. Ha átdobom sd-re akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#54979) speter33 válasza Milka 78 (#54978) üzenetére


speter33
aktív tag

Nálam is SD jó, HD-nál viszont a hang eléggé recsegős. Kép jó. Más HD csatornánál nincs gond.

(#54980) azozo válasza Milka 78 (#54978) üzenetére


azozo
senior tag

Nekem is csinálta az m4 én forma 1 én a Thomson tv kapcsold ki az automata képarányt

(#54981) csudri válasza Watt25 (#54976) üzenetére


csudri
őstag

Bejelentettem, kivancsi vagyok mi lesz.

(#54982) HGy válasza gabooo27 (#54119) üzenetére


HGy
csendes tag

Szia!

Az Amiko 8142 Twin C stb- vel nekem is hasonló óra problémám van. Kaptam egy választ az értékesítőtől, hogy frissítsek a legújabb szoftverre (Amiko_HD8142_Twin-C_1.1.29_conax.rar), az talán megoldja a problémát. Nem oldotta meg! Szint problémám biztosan nincs, mert a lakásban lévő DVB-C TV -knél nincs probléma az EPG-vel és az idővel.
A szerviz egyébként nem javít. Cserélnek, vagy visszafizetnek. Nálad megoldódott a probléma?
Üdv

(#54983) csudri válasza csudri (#54981) üzenetére


csudri
őstag

Valaszolt a digi, hogy futtassak automata csatornakeresest a tv-n. Könyörgöm, ha képes lenne a tv-m digitalis adas fogasara, akkor minek lenne boxom...

(#54984) zsolt501 válasza csudri (#54983) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Élmény, hogy süllyed az ügyfélszolgálattok színvonala az utóbbi időben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#54985) Laccoss válasza zsolt501 (#54984) üzenetére


Laccoss
addikt

Ők is csak azt mondhatják, amit nekik kiadnak. Nem küldenek hozzád szerelőt, túrják fel a fél kerületet, mert a "kedves" felhasználó nem tudja beállítani.

Egyébként akinél gond van, az a házban/utcában keressen szintén egy digi-s embert, és kérdezzen rá, nézze meg, próbálják ki nála a problémás eszközt, és kiderül akkor, hogy hol a hiba.

(#54986) csudri válasza zsolt501 (#54984) üzenetére


csudri
őstag

Na, itt volt a szerelő. Már a lakásba sem jött túl acélos jel, a meres szerint, úgyhogy lement a hetediken a dobozhoz és atdugta a kábelt egy masik dobozba. Azóta minden szép és minden jó. Az látszott a királyi csatornaknal, hogy az M4-nel van jel, de ugrál, a többi M-es csatinal semmi.

Aazt meg mindig nem értem, miert csak ezekkel volt gond.

(#54989) 4Grider válasza nfsu17 (#54988) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez elég durva, de tudomásul kell venni, hogy a Digi Online (és általában bármilyen digitális tv-szolgáltatás) üzemeltetésének legjelentősebb költsége a műsorszolgáltatóknak fizetett díj.

(#54990) Toth_Jani válasza nfsu17 (#54988) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az, hogy nem lesz elérhető az RTL Klub a DIGI Online szolgáltatás kínálatában, az nem azért van, mert a DIGI ezzel akarja szívatni az előfizetőit , hanem mert az RTL úgy döntött, hogy online módon a kiemelt tartalmait az RTL Most és RTL Most+ szolgáltatások keretén belül kívánja terjeszteni. És nem, nem arról folynak a tárgyalások hogy az RTL Klub lineáris adása továbbra is elérhető legyen a DIGI Online elnevezésű OTT szolgáltatásban, hanem az RTL Most+ szolgáltatásról.

(#54991) bolic válasza HGy (#54982) üzenetére


bolic
őstag

Üdv.!

Nekem az Amiko NEO Combo SE-nél nincs probléma az idő beállítás, mindig a bekapcsolás követően kb. 5 másodperc múlva beállít az idő és dátum.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#54992) HGy válasza bolic (#54991) üzenetére


HGy
csendes tag

Köszi, jó neked és a többieknek is, akiknek így működik.
Dolgozom a hiba megszüntetésén.

(#54993) blúmen


blúmen
tag

Nem kábel ugyan, de DIGI.

Hogyan lehet hozzáférni a DIGI által adott webtárhelyhez?

(#54994) Laccoss válasza blúmen (#54993) üzenetére


Laccoss
addikt

Ügyfélkapun aktiválod, ott valószínűleg be tudod állítani a hozzáférést, meg mutatja, hogy milyen ftp címre tudod felmásolni a cuccaidat.

(#54995) blúmen válasza Laccoss (#54994) üzenetére


blúmen
tag

2016-ban aktiváltam. Nem találom a felületen a további teendőket.

[ Szerkesztve ]

(#54996) #29810560 válasza blúmen (#54995) üzenetére


#29810560
törölt tag

... mert, az ügyfélkapun nincs további teendő. :N

http://w3.hdsnet.hu/azonosító/ linkre kattintva éred el a web site-odat. (... ill. ezt kell írni a böngésző(k) címsorába.)

... amit FTP-vel, WEBDav-al stb. reszelhetsz, vagyis neked kell legalább egy index.html oldalt létrehoznod, hogy legyen a Site-odon bármi is, mert most az csak egy üres - 30 Mbyte-os - tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#54997) nova001 válasza nfsu17 (#54988) üzenetére


nova001
senior tag

király. most akartam andorid tv-t venni a digi online miatt. akkor igy ezt is megusztam.... :W :W
dvb-c wifi adapterrel probálkozott már valaki ?

(#54998) Laccoss válasza nova001 (#54997) üzenetére


Laccoss
addikt

Az milyen?

(#54999) Pityu89 válasza nova001 (#54997) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nas és tvbutler?

(#55000) dh66e válasza nova001 (#54997) üzenetére


dh66e
veterán

A digi online nem szűnik meg csak azertéel azon a platformon. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.