Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) bolic válasza #29810560 (#53598) üzenetére


bolic
őstag

Jó tudni hogy a HUMAX SD BOX 480i-et tud. :K Mivel végigzongoráztam az Amiko NEO Combo SE által támogatott felbontásokat, és rájöttem a zavaró vibráló remegő vonalak az a 480i a lúdas! :Y :W Még jó, hogy megszabadultam eközben! :((

Másik, az Amiko NEO Combo SE szerint akár HD 120Mbit-et tud, ez messze az által követelt sávszélességtől a Digi. :DDD :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#53602) WaterWave válasza #29810560 (#53600) üzenetére


WaterWave
veterán

Megnyugtatlak.. azok vagyunk:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53603) kovaccss válasza #29810560 (#53600) üzenetére


kovaccss
tag

A linken jól látható hogy koaxos Telekom van nálam. Ekkora eltérések vannak a szolgáltatók között a bitrátában és a hangtípusban? Bármelyik szolgáltatót nézem, mindenütt sok a probléma.

(#53604) #29810560 válasza kovaccss (#53603) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK, most már látom. Csak megzavart a rengeteg említett szolgáltató. :B

A DIGI DVB-C adása a legjobb minőségű adások egyike. (Amúgy azt adják tovább DVB-C-re ültetve, amit kapnak a forrásoktól.)
A Telekom IPTV-je az alacsony bitráta (nagy tömörítés) miatt jelenleg nem azonos súlycsoport.

[ Szerkesztve ]

(#53605) kovaccss válasza #29810560 (#53604) üzenetére


kovaccss
tag

Persze hogy agyon kell tömöríteni, amikor a vezetékes telefondróthoz kell igazodniuk. Vannak [link] még problémák.

(#53606) WaterWave válasza #29810560 (#53604) üzenetére


WaterWave
veterán

telekom iptv-je egy forintot nem ér... és akkor finom voltam és nőies :DD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53607) bolic


bolic
őstag

Most megnéztem, ahogy anyukám kínlódva odakapcsolással megnézi az EPG-t a Samsung TV-n, változás történt. :C :Y :W :U ;] :O :o

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#53608) kovaccss válasza WaterWave (#53606) üzenetére


kovaccss
tag

Miért, milyen a Diginél az IPTV? És az Invitelnél? Ide [link] is írtam, de semmi válasz. Csak a Telekomot tudom, mert hiába van a házba behozva 3 éve az Invitel optika, csak 2 lakásba kötötték be, és képcsöves TV-ket használnak. Itt nem láthatom a képminőséget. Nem vihetem be az egyikük lakásába a full HD-s LCD T-met, hogy lássam milyen a kép. Amúgy is HDMI-vel kéne rákötni.

A nap kérdése: Hogyan lehet az, hogy nem nyomta régen le az UPC, meg a Digi a Telekomot az IPTV-ben, amikor az UPC, meg a Digi eleve optikai hálózatot épített ki? Nem járták végig a telefondrót, koax, optika lépcsőket, mint a Telekom. Régen a Digi, stb. optikai rendszernek kéne a legelterjedtebbnek lennie.

Ez mi, ha nem IPTV? [link]

[ Szerkesztve ]

(#53609) #29810560 válasza kovaccss (#53608) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DIGI-nél nincs IPTV. :N

(#53610) #29810560 válasza kovaccss (#53608) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ez mi, ha nem IPTV?"

DVB-C platformon megy a szolgáltatás.

Bármely DVB-C képes TV/SetTopBox/tuner alkalmas a vételre. (... és alapvetően Fee To Air rendszerben.)

[ Szerkesztve ]

(#53611) WaterWave válasza kovaccss (#53608) üzenetére


WaterWave
veterán

diginél nincs ilyen

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53612) Watt25 válasza kovaccss (#53562) üzenetére


Watt25
veterán

Itt van codec infó is.
Egyébként, ha ennyire technikai oldalról meg tudod közelíteni a kérdést, akkor a f*szért nem olvasod el a téma összefoglalót? (Kétszer van benne ez a link...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53613) g0dl válasza kovaccss (#53608) üzenetére


g0dl
addikt

Erre mondják, hogy a google a te barátod. Ha egy egészen kis erőfeszítést teszel, akkor megtudod mi az IPTV.

(#53614) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szasztok Béláim az Úrba!
Tapasztaltatok EPG hibát? Szegeden vagyok és hát nem gyön be semmisenemse a tv műsorújságján.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#53615) Intruder2k5 válasza bitpork (#53614) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Naná, napok óta ez a téma, biztosan mindjárt kapsz is, hogy olvass vissza mielőtt kérdezel. :)

Nálam ez a helyzet kb. egy hete.

[ Szerkesztve ]

(#53616) Faby


Faby
senior tag

Nálam egy régebbi Samsung TV-n elég érdekesen működik (de legalább megy valamennyire) az EPG.
Van 2 fajtája a TV-n, egyik az INFO gomb megnyomására adja a képernyő felső részén az aktuális műsor infoját, rövid leírással. Na, ez nem működik, olyan, mintha a tegnapi első műsort hozná fel.
A másik, a GUIDE gomb megnyomására ad egy több csatornát átfogó részletes listát. Ez működik, annyival kiegészítve, hogy a korábbiakkal szemben ez csak akkor frissít, ha bekapcsolás után egyesével végig megyek a csatornákon, és eltöltök 1 perc körüli időt az adott műsoron. Ilyenkor esetleg több csatornát is frissít, gondolom azokat amik azonos frekin/muxon vannak. Utána már jó. Az INFO ezek után sem működik rendesen.
Az elmúlt időkig rendesen működött mindkettő, bekapcs után kb 10 másodperccel már pontosan írta mindkét variáció a műsor részleteit.
Remélem rendbe teszik, nagyon megszoktam az INFO gombot.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#53617) Watt25


Watt25
veterán

Na, akkor egy kis EPG gyorstalpaló. Bár szerintem ezer éve ezt is leírtam már egyszer. (Az alapokat.)
Alapvetően mondhatjuk úgy, hogy két EPG jön. Van egy rövid távú (elkövetkező 3-4 óra műsora) és van egy hosszabb távú (A mai és a következő 6-7 nap műsora.) A rövidtávú EPG-t minden MUX tartalmazza a teljes MUX készletre, vagyis az összes százakárhány csatorna elkövetkező 3-4 órájának műsorát tartalmazza. Vagyis, bármely MUX-ra kapcsoltunk éppen (amit ugye az határoz meg, hogy melyik csatornát nézzük), láthatjuk, hogy az elkövetkező 3-4 órában mi megy az összes csatornán. Az Info gombra ezt jelenítik meg a tévék/boxok, ezért van az, hogy bármelyik csatornát nézzük éppen, az Info gombbal megnézhetjük bármelyik másik csatorna műsorát. De ahogy említettem, ez csak a következő 3-4 óra műsorát tartalmazza, ha a tévé/box támogatja, hogy az Info megjelenítésénél megnézzük az következő, majd az azt követkő adás műsorát, akkor lehet, hogy azt már nem tudja megjeleníteni. (Hiszen a rövidtávú EPG azt már nem tartalmazza.)
Ezért van a teljes, hosszútávú EPG, ami bár nagyjából egy hétre előre tartalmazza a műsorokat, csak az aktuális MUX-hoz tartozó műsorokat tartalmazza. Vagyis, ha az x MUX csatornáját nézzük, akkor láthatjuk több napra előre azt, hogy mi fog menni az összes csatornán, ami az x MUX-on van, de nem látjuk több napra előre annak a csatornának a műsorát, amely az y MUX-on van. De ez csak addig van így, amíg át nem kapcsolunk az y MUX-ra. Amint átkapcsolunk az y MUX-ra, úgy (egy kis idő után) már láthatjuk az y MUX csatornáinak műsorát is több napra előre, és látjuk az x MUX műsorait is, de azt csak azért, mert a TV/box megjegyezte az x MUX EPG-jét. (Kikapcsolásig.)
Jelenleg a helyzet az, hogy csak ez utóbbi, hosszú távú EPG érhető el a Digi-nél, ami két okból probléma.
1. Az eddigiekből látható, hogy csak annak a MUX-nak a tartalmát kapjuk így meg, amelyet éppen behangolt a tévé/box. A többi MUX tartalmát csak "emlékezetből" tudhatja a tévé/box. (Ez persze mindig is így volt, de a rövidtávú EPG az aktuális műsort mindig frissen tartotta az össze csatornához, ezért sok embernek fel sem tűnt.)
2. A hosszútávú EPG-t nem olyan gyakran küldi le a szolgáltató, mint a rövidtávút. Ezért kell sokat várni arra, hogy megjelenjen az, hogy mi megy az adott csatornán. Ha egy olyan csatornára kapcsolunk, ami olyan MUX-on van, amelyre a tévé/box bekapcsolása óta nem kapcsoltunk még, akkor meg kell várni, hogy ahhoz a MUX-hoz is megérkezzen az EPG. (Gyakorlati tapasztalat az, hogy majdnem egy perc is eltelhet addig.)
Viszont, ha végre megérkezik ahhoz a MUX-hoz az EPG, akkor már az összes csatornához ki fogja írni a tévé/box a műsort, amely azon a MUX-on van.
Tehát, elvileg (ha nem szar a tévé/box), akkor abban az esetben, ha úgy végigkapcsolgatjuk a csatornákat, hogy érintsük az összes MUX-ot, úgy, hogy minden MUX esetében kivárjuk, hogy megjelenjen a műsorújság, akkor meglesz az összes csatorna EPG-je. (Ha nem valami ócska tévé/box -ról van szó, akkor nem kell az Info képernyőt felhozni, az EPG jön anélkül is, csak annyit segít a dolgon, hogy látjuk, hogy végre megérkezett.) Ez az állapot pedig addig áll fenn, amíg ki nem kapcsoljuk a tévét! Ha kikapcsoljuk, akkor kezdhetjük elölről...

Szóval. A gond, hogy elveszett a rövidtávú EPG. Ezt kell megjavítaniuk.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53618) Angel2014 válasza Watt25 (#53612) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezért ez kicsit érthetetlen nekem ...nem úgy lenne egyszerűbb ha így írnák ki? PL: Magyar 1 Dolby Digitál , RTL DTS, Viva stereó, Music Chanel AC3, stbstb..és ez úgy lenne ész szerű ha a tv automatikusan váltaná is. Nálam a Magyar 1 tudja a Dolbyt de kézzel kell átváltanom.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53619) Watt25 válasza Angel2014 (#53618) üzenetére


Watt25
veterán

Nem értem, hogy ezt most mire írtad.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53620) Angel2014 válasza Watt25 (#53619) üzenetére


Angel2014
addikt

Arra hogy biztos valamit változtatott a digi a hang bitjén is hogy így lehalkult, másrészt jó lenne tudni melyik adás milyen biten és milyen kódolásban dolgozik. És ha így van akkor jó lenne ha a tv automatikusan váltana rá.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53621) bitpork válasza Watt25 (#53617) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez nekem új. Nekem soha nem lehetett 3-4 óránál előbbre látni, de nagyon max ha hosszú műsorok voltak akkor egy délután vagy egy egész este. :U Most az a helyzet ha végig kattogtatom a tevét akkor a csatornák nagy részénél betölt valamit pár órára előre de még mindig a saját listám legalább fele Nincs információ adást adja végtelenítve.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#53622) Watt25 válasza bitpork (#53621) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem soha nem lehetett 3-4 óránál előbbre látni
Dobd ki a tévéd/boxod. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53623) bitpork válasza Watt25 (#53622) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ok nem mai a tv de csak ne kelljen már kidobnom egy UE40F6400-t :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#53624) M_AND_Ms válasza Watt25 (#53617) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ma is tanultam valamit. Köszönöm!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53625) Angel2014 válasza Flashget (#53412) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia nem tudnál nekem segíteni? "Vagy akinek F6400 as tévéje van...."Ugye neked is F6400 ad van...lehet hogy szétnyomkodtam a service menűt véletlen és főleg az audió részt nem néznéd meg nekem hogy azonos e? Itt egy Videó

És itt egy kép is róla:

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53626) kovaccss válasza Watt25 (#53612) üzenetére


kovaccss
tag

Semmit nem érek ezzel a linkkel, mert elavult adatokkal van tele, és pont a Telekom kábel TV adatok nincsenek benne.
Ha a Diginél csak DVB-C van, akkor nem jó, mert a jövő mindenképpen az IPTV-é, nem emezé, lásd a google-t.
Egyik szolgáltató se jó, se a Telekom, se a Digi, se az Invitel optika, ezért vándorol minden évben több 10e ügyfél ezek között, vagy más szolgáltatókhoz, UPC-hez, stb..

[ Szerkesztve ]

(#53627) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
Panasonic tv m van és a guide/műsorújság menü hiányos lett, bizonyos csatornák műsorait nem írja ki. Lehet köze gyenge csatorna jelnek?
Eddig működött mindig.

(#53628) pjen válasza kovaccss (#53626) üzenetére


pjen
félisten

Az,hogy kié a jövő az majd eldől.Gondolom Te most akarsz Tv-t nézni.Több tizezer ember nem vándorol évente,sok helyen nincs is csak egy szolgáltató.Ahol a DIGI megjelenik ott nagy a vándorlás.Ár érték arányban messze a legjobb.Különösen a DVB-C nagy előny.

(#53629) kovaccss válasza pjen (#53628) üzenetére


kovaccss
tag

3-4 millió előfizetőből simán vándorol több 10e, még keveset is mondtam, tele van a net hogy ki melyikkel hogyan elégedetlen. 3 millió előfizetőből kb. fél milliónál van csak 1 szolgáltató. Vándorolnak itt a Digitől a Telekomhoz is, nem csak fordítva. A Diginél is van sok probléma, ezért csak hűség nélkül próbálnám ki, hogy bármikor visszamehessek a Telekomhoz.

(#53630) nfsu17 válasza vaksi8 (#53627) üzenetére


nfsu17
veterán

végülis ám nem erről szól a topik napok óta :W

(#53631) vaksi8 válasza nfsu17 (#53630) üzenetére


vaksi8
senior tag

Bocs, de nem követem a topikot, miért is kellene több hsz- eket vissza olvasnom?! :U

(#53632) pjen válasza kovaccss (#53629) üzenetére


pjen
félisten

Hát probáld ki hűség nélkül,mi hátráltat benne?El sem kell jönni a T től.

[ Szerkesztve ]

(#53633) kovaccss válasza pjen (#53632) üzenetére


kovaccss
tag

Az, hogy még az Invitel kezeli az optikát a házban, nem a Digi. 10200 Ft-os TV+250 Mb netre nincs értelme váltani. Így is túl drága a Telekom max. TV+150/5 net 7400-ért.

(#53634) pjen válasza kovaccss (#53633) üzenetére


pjen
félisten

DIGI olcsóbb lesz ha lesz. Majd vándorolsz te is. De aztán ott is maradsz.

(#53635) rothfb válasza kovaccss (#53626) üzenetére


rothfb
veterán

"Ha a Diginél csak DVB-C van, akkor nem jó, mert a jövő mindenképpen az IPTV-é, nem emezé, lásd a google-t."
:DDD :DDD :DDD :))

(#53636) Luissimo válasza rothfb (#53635) üzenetére


Luissimo
veterán

kac kac,

Akkor ott kell maradni a TréKomnál.
Én onnan jöttem át, az IPTV-ről, ide, harmadárért.
nem bántam meg.

Bárhová, csak az UPC-hez nem.

IPTV?
az egyetlen előnye, hogy rögzitesz és átpörgeted a reklámokat visszanézéskor.

Ezt a Digi STB-kel és egyéb, third party STB-kel is meglehet csinálni.

(#53637) kovaccss


kovaccss
tag

Mi ez a nagy röhögés? Nem kell a felvehető adás, meg a visszanézés se, a STB-omban nincs HDD, direkt ilyet kértem. Ha valamit meg akarok nézni, a neten ingyen megnézem valamelyik oldalon.
Ha ennyire jó a Digi, miért nem ez a piacvezető, és miért nincs már ott a fél lakosságnál az optika 1000 Mb-tel? 10 éve várom hogy ide is jöjjenek, de semmi. 3 éve az Invitel hozott optikát, de nem örülhettem, mert akkor 100 Mb volt a max. net a TV-vel 10400-ért. Ma 250 Mb a max, a TV-vel 10200-ért, ez lószar. Ennyi fejlődés volt itt 10 év alatt, nevetséges. A 100 Mb-et+ TV-t hiába akciózzák 4590-ért, erre nincs értelme váltani.

Még 1 érdekesség. Rányomtam a Diginél a full csomagnál [link] a megrendelésre, város, utcanév beírás, egy csomó házszámnál kijött hogy van szolgáltatás, nálam nincs. Hogyan lehet az hogy 1 utcában kb. minden 2. házban van csak Digi? Nem egész utcákat kötnek be? A környező utcákat is megnéztem, itt is ez van. Máshol meg egy sugárútnál 1x házszám volt csak a 100+-ból, pont az út végén, nem a belvárosi részén.

[ Szerkesztve ]

(#53638) pjen válasza kovaccss (#53633) üzenetére


pjen
félisten

Na,Látod ezért vándorolnak sokan.Olcsóbb a digi.Nálunk az utcában van mind a három+ Flip is.Mégis ha nézem az elérhető wifi ket szinte csak digi.Nem a hang,és nem a bit ráta,az ár számít.Ha jól rémlik a Digi a piac vezető.Nálatok azért nincs még aDigi mert szerintem így is nagyon előte szaladt"hosszúak az utánpótlás vonalai".Nekem van UPC és DIGI is .Az egyiknél fontos például q vissza nézhetőség,másiknál a háromnál több vételi hely.

[ Szerkesztve ]

(#53639) Pityu89 válasza kovaccss (#53637) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ha ott az optika az utcában, akkor felhívod az üzletkötőt és megrendeled. Fateréknál is megállt a webes számozás a címük előtt. De amint bekötötték, frissült a honlap és az egész utca bekerült már.

Iptv szolgáltatásban jobb de ennyi. Sose fogja a DVB-C minőséget hozni. Te magad írtad, hogy nem kértél felvevős STB-t. Akkor nem értem ezt miért előnyös az IPTVnél. IPTV-t csak szolgáltatói eszközzel, kábelt meg bármivel tudod rögzíteni.

(#53640) #29810560 válasza Pityu89 (#53639) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Iptv szolgáltatásban jobb de ennyi. Sose fogja a DVB-C minőséget hozni."

Azért ilyeneket ne írjunk! Az hogy a Telekom - az ismert okokból - jelenleg agyontömörített IPTV streamet ad nem azt jelenti, hogy itt a technológia vége. Lásd pl. Netflix 4K!!!
... és a Telekom is fejleszt ám 1000-el, mint régebben írtam.

... és azzal sem értek egyet, hogy az IPTV-nek jobb a szolgáltatása. :N
Ez csak addig igaz míg mindkét esetben megmaradsz a szolgáltatói keretek közt, de ha pl. DIGI DVB-C-nél saját rendszert építesz a bejövő MUX-okra (csatornákra) akkor jobb szolgáltatási szintet tudsz elérni mint a jelenlegi Telekom IPTV. :K
(Pl. jelenleg pl. 5 darab tuner kezelése, saját - akár - 14 napos EPG, távoli* IP alapú TV nézés lehetősége, távoli* felvétel programozás, több csatorna egyidejű felvétele és visszanézése akár távolról* is, sorozatfelvétel stb.)

* távoli, távolról = Interneten keresztül bárhonnan

[ Szerkesztve ]

(#53641) rothfb válasza Luissimo (#53636) üzenetére


rothfb
veterán

Félreérted. Én az idézett marhaságon röhögtem. Méghogy jobb az iptv. Amit a telekom szolgáltat annál most a digi nagyságrendekkel jobb és ráadásul olcsóbb is.

(#53642) Hyena válasza Watt25 (#53617) üzenetére


Hyena
senior tag

Koszonom az informaciot, de azert szineznem a dolgot nemileg.
Nalunk a haztartasban egyazon kabelre 2 tv van rakotve.
Egy Sony androidos tv es egy samsung tizen rendeszeru.
A sony tvn jelenleg is tokeletesen mukodik az epg mind rovid mind hosszu tavon, mig a samsungon majdnem az osszes csatornanal "nincs informacio"
Szoval szerintem az altalad elmondottakon tul meg tv fuggo is azaz elveszett a rovidtavu EPG egyes tipusok vagy rendszerek szamara.
Erdekes lehet, hogy masoknak akinek szinten nincs informacio milyen tvn tortenik ez?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#53643) #29810560 válasza Hyena (#53642) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen, "sajnos" az EPG kezelés az adott eszköztől - TV/SetTopBox/tuner - is függ.
Nekem csak LG TV-m van - de az többféle, a legújabb egy 4K-s - és úgy működik ahogy Watt25 leírta, vagyis pont úgy nem működik jelenleg. :DDD

... és azt nem értem, hogy - a 4K-s TV - egyes MUX-okra betölti alapból/bekapcsoláskor a 3 napos EPG-t más MUX-okra meg csak kattintáskor. (... és ez nem csak arra a MUX-ra igaz amit bekapcsoláskor épp megjelenít.)

[ Szerkesztve ]

(#53644) mephi666 válasza Hyena (#53642) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, nálunk 8éves samsung tv van és napok óta a csatornák nagyján "nincs információ" :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#53645) pjen válasza #29810560 (#53643) üzenetére


pjen
félisten

Előbb próbáltam.Az 5 éves Philips Tv n és az Amikó boxon szinte semmi EPG.A DIGI boxon viszont egész használható. :F

(#53646) Watt25 válasza kovaccss (#53626) üzenetére


Watt25
veterán

Gyakorlatilag semmilyen szignifikáns változás nincsen a bitrátákban azóta sem (legalább is kábeles Digi esetén), semmit nem számít, hogy több éves adatok vannak a táblázatban. IPTV-s adatokat nem könnyű szeretni, de ha jól értem, ahhoz te hozzáférsz, tehát össze tudod vetni...
Az meg, hogy az IPTV a jövő, csak a te véleményed.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53647) Watt25 válasza vaksi8 (#53631) üzenetére


Watt25
veterán

Mert így rossz vélemény alakul ki rólad... (És akkor még finoman fogalmaztam.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53648) tobias40 válasza #29810560 (#53640) üzenetére


tobias40
veterán

Ezekről egyszer írhatnál egy bővebb összefoglalót(blogot) hogy mit és mire hogyan lehetne még kihasználni,sok embernek hasznos lehetne és örülne neki.
Már ha az időd engedi! :R

Utt a házi rendszerre gondoltam amit kiépítettél...

Tudom mennyire pontos és alapos vagy mert párszor már nekem is segítettél türelmesen hasonló dolgokban PÜ-ben! :R

[ Szerkesztve ]

(#53649) Watt25 válasza kovaccss (#53637) üzenetére


Watt25
veterán

Ha ennyire jó a Digi, miért nem ez a piacvezető
Az Invitel bevásárlása óta a Digi-nek van a legtöbb előfizetője.
10 éve várom hogy ide is jöjjenek, de semmi.
Tehát mivel hozzád nem ért el, ezért nem is létezik... Értem.
Hogyan lehet az hogy 1 utcában kb. minden 2. házban van csak Digi?
Na igen. Nem jellemző, de van olyan, hogy csak az utca egyik oldalán érhető el a szolgáltatás. Ez tényleg vicces. (De az sem szentírás, ami a honlapon van. Kell kérni címvizsgálatot, kimennek megnézik, és lehet, hogy azt mondják, hogy mehet a bekötés.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53650) M_AND_Ms válasza tobias40 (#53648) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pl: egy Amlogic (vagy Raspberry, stb) alapú box, egy usb dvb-c tuner, egy hdd, (vagy egy már meglévő nas), minderre egy CoreElec és egy Tvheadend és máris minden megy. De lehet kezdeni egy arra alkalmas, Enigma klónnal felokosított boxszal (Pl Amiko Alien2) - és mindezen cuccokkal -különösen az Amlogic dobozzal a teljes körű médialejátszás, kezelés is megoldott, egybekötve a torrentezéssel, youtube nézéssel, stb, stb.
A téma nagy és szerteágazó. Némi foglalkozás vele és azt alakítod ki magadnak, amit akarsz és csak arra költesz, ami kell neked (mondanom se kell a Ténél és a Upc-nél az árba mindig be vannak ezek építve (pl a boxok, kártyák árai, azok raktározása, szervizelése, szállítgatása, az ezekhez szükséges emberek bérei, stb) , akár van rá szükséged, akár nem)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.