Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) Watt25 válasza Brandynew (#54796) üzenetére


Watt25
veterán

A téma összefoglalóból nem derül ki? Nem tudom, nem olvastam...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54802) pjen válasza Watt25 (#54801) üzenetére


pjen
félisten

Figyelted,válaszoltunk,megoldódott.Erre van a fórum.Valaki kérdez,mások válaszolnak.

(#54803) Brandynew válasza Watt25 (#54801) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem, nincs aktualizálva az összefoglaló.

(#54804) Brandynew


Brandynew
őstag

Na, ez az a tévé: Thomson 32HD3301

Szerintetek indokolja bármi, hogy ehhez boxot béreljek? Nyernék valamit a boxszal?

(#54805) Angel2014 válasza Watt25 (#54801) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia abban tudnál segíteni,hogy ez a jelszint csökkenés a hangra is kiterjedhet,

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#54806) pjen válasza Brandynew (#54804) üzenetére


pjen
félisten

Ígen,például,ha mást is fel akarsz venn mint amit nézel.

(#54807) Brandynew válasza pjen (#54806) üzenetére


Brandynew
őstag

De a képminőséggel nem lehet baj, ha nem a boxot használom?

(#54808) pjen válasza Brandynew (#54807) üzenetére


pjen
félisten

A Tv-k saját tunerje álltalában nagyon jó.Ha az antenna jel megfelelő,nem kell box,ki kell próbálni.Nálam 4 Tv re szét van osztva a jel,egyiken sincs probléma.Kettőn használok boxot,pont a felvétel, megállítás miatt,de a kép box nélkül is kiváló.A gond akkor kezdődik ha a DVB C tuneres Tv n rossz a kép.Bár szerintem az a 2500 forint nem a világ,hogy kijönnek és nagy valószínűséggel megoldják a hibát.

(#54809) st3v3np3t3r válasza Brandynew (#54804) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem kell box,tud dvb-c-t és van benne Cl+ foglalat link... box nem kell, elég egy CAM... kikapcsolod a tv-t,behelyezed a tv-be a digitől kapott CAM-et, bekapcsolod a tv-t és a tv automatikusan visszafejti a kódolt csatornát,de csak azt amire előfizettél...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#54810) nfsu17 válasza Brandynew (#54803) üzenetére


nfsu17
veterán

tegyük fel, hogy nincs.

3 másodperc volt a digi SAJÁT honlapján megtalálni a választ:

[link]

Film Now vagy HBO előfizetés esetén az
első beltéri egység bérlése díjmentes
(HD Box vagy DIGI SMART CAM)

Film Now szolgáltatásunk havi díja 0 Ft az első 3 hónapban (12 hónapos hűségidő vállalása mellett), a 4. hónaptól 300 Ft/hó

[link]
Extra csomagok

(#54811) pjen válasza nfsu17 (#54810) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg nem értem.Nem volt kedve keresgélni,esetleg úgy érezte+információkhoz is juthat.Nem kötelező válaszolni.Viszont akkor tényleg minek a topik,A Digi honlapján minden lényeges infó fent van,ami nincs az benne van az összefoglalóban.(csillapítót kell venni).Ha meg nem , :) mert kábelt kell cserélni mint nemrég volt rá példa,vagy egyéb hiba,akkor van egy szép csillogó csillapítód.Persze túloztam de e felé halad a topik.

(#54812) Brandynew válasza nfsu17 (#54810) üzenetére


Brandynew
őstag

Én ezt megtaláltam, de nem is ez volt a kérdésem.

"Jól értem, hogy a Digi HD box bérlése havonta 300 Ft-ba kerül, akkor is, ha csak 1 darabot kérek?"

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert a Digi oldalán ezt írják a HD boxnál:

Első box: 0 Ft
Második box: 300 Ft
Harmadik box: 500 Ft

Viszont az általad is linkelt oldal úgy fogalmaz, hogy a Film Now előfizetése esetén ingyenes az első box. Gondolom, látod az ellentmondást.

"Ha igen, akkor jól értem, hogy a Film Now csatorna megrendelése mellett véglegesen ingyen van a box, cserébe a csatornáért fizetsz 300 Ft-ot havonta?"

Ezt a kérdést azért tettem fel, mert oké, hogy a Film Now megrendelése esetén ingyen van a box, de kérdés, hogy ez egy átmeneti akció, mint ahogy korábban is volt (ugye 2 évig volt ingyen), vagy már megszüntették ezt az időlimites ingyenességet.

Én olyan kérdést nem teszek fel, ami egyértelműen kiderül a weboldalról is.

[ Szerkesztve ]

(#54813) #29810560 válasza Brandynew (#54812) üzenetére


#29810560
törölt tag

Bármelyik ún. fizetős/prémium csatorna - Film Now, HBO csomagok - előfizetése esetén 1 darab eszköz - DIGI Smart CAM/Card vagy HD box (... ez utóbbi, ha kell egyáltalán) - bérleti díja 0 Ft/hó.

Volt, van és lesz. :K

... mert, a kódolás miatt kötelező adniuk legalább egy eszközt, ami feloldja a kódolást és nézni tudod vele az adást. Kikódoló eszköz nélkül ugyanis értelmetlen a prémium csatorna előfizetése.
(Kikódoló eszköz nélkül is be lehet hangolni a kódolt adásokat - prémium csatornák - de, a képernyő fekete lesz, nincs hang és a "Kódolt adás" felirat jelenik meg a TV-n.)

DVB-C tudású, pláne CI+-os PCMCI/Common Access interfészű TV esetén - ide kell dugni ugyanis a DIGI Smart CAM-ot - felesleges a bérelt DIGI box, ez esetben Smart CAM/Card-ot érdemes bérelni.
DE! Ritkán tudnak azonnal a kezedbe adni egyet. Jelenleg is - sok DIGI Pont-on - várólistás a SmartCAM/Card.

[ Szerkesztve ]

(#54814) pjen válasza Brandynew (#54812) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos van még egy fekete pont.Lehet akármilyen szuper TV d,DVB C tunerrel és kártya fogadóval,ha nem jó a kép és nincs box a DIGI pénzért javít.

(#54815) Brandynew válasza pjen (#54814) üzenetére


Brandynew
őstag

Na és azt tudjuk, hogy milyen tarifával dolgozik? Korábban kábeles tévé 15 éven át egyszer sem kellett javítani, mennyi az esélye, hogy itt majd kell?

(#54816) #29810560 válasza Brandynew (#54815) üzenetére


#29810560
törölt tag

FTTB vagy FTTH létesítés? :F

(#54817) Brandynew válasza #29810560 (#54816) üzenetére


Brandynew
őstag

FTTH.

(#54818) Brandynew


Brandynew
őstag

Nem jól mondta, Thomson 32HC3101T tévéje van. Nem sok mindent találni róla :U

De gondolom, ehhez sem kell box, ha nem akar kódolt csatornákat fogni.

[ Szerkesztve ]

(#54819) pjen válasza Brandynew (#54815) üzenetére


pjen
félisten

Ha vissza olvasol,láthatod,hogy időnként vannak azért gondok.

(#54820) st3v3np3t3r válasza Brandynew (#54818) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

link
link
amit tudni kell azt tudja... dvb-c és ci foglalat...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#54821) pjen válasza Brandynew (#54818) üzenetére


pjen
félisten

A T honlapján az van:DVB T/C tuner,tehát alapból nem kell box.

(#54822) #29810560 válasza Brandynew (#54817) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor ott az FTTH Receiver 'F' (csavaros) RF kimeneti csatlakozója az ún. szolgáltatás átadási pont.

A DIGI tehát azt garantálja, hogy ezen a ponton megfelelő a TV adás minősége.

Az utána következő kábelhálózat a lakás tulajdonosának ill. az előfizetőnek a kompetenciája (felelősségi területe).
Amennyiben a DIGI kimegy és az átadási ponton rendben van a TV adás - ezt úgy lehet/tudják leellenőrizni, hogy egy DVB-C TV készüléket egy rövid, 1-2 m-es koax kábellel rácsatlakoztatnak az FTTH Receiver RF kimenetére - akkor br. 2 500 Ft a kiszállási díj, amit leszámláznak.

Kivéve ha boxot bérelsz tőlük, mert akkor a box HDMI kimenetén - ez lesz a box-on keresztül kapott TV szolgáltatás átadási pontja - kell leellenőrizniük, hogy jó-e a TV adás minősége. ... és az ugyebár már a kábelhálózat bármely pontjára lehet csatlakoztatva.

DE! még ekkor is leszedhetik és rádughatják a bérelt box-ot direkt az FTTH Receiver RF kimenetére, kihagyva a belső kábelhálózatot, ami ugye nem a DIGI felelősségi területe.
... és ha ott jó a TV adás minősége, akkor is leszámlázzák a kiszállást, mert ugyebár akkor a hiba a kábelrendszerben van.

[ Szerkesztve ]

(#54823) pjen válasza #29810560 (#54822) üzenetére


pjen
félisten

Ez nincsen teljesen így.A digi mikor beköt,például nálam is,kiépíti a rendszert.ZTE fogadó onnan kábel és box,Mindezt kiépíti,kipróbálja,kifizetteti.Tehát a boxnak ezeken a digi álltal kiépített végpontokon kell jó minőséget produkálni.A DIGI a felhasználó saját Tv tunerjéért nem vállal felelőséget.Tehát,ha a boxon jó a jel,a Tv n nem,az a felhasználó sara.A DIGI megoldja pénzért.

(#54824) #29810560 válasza pjen (#54823) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Mindezt kiépíti,kipróbálja,kifizetteti."

Csak az anyagokat számlázza le a DIGI, a munkadíjat nem. :N

DE! A kedvedért majd elolvasom tüzetesen az ÁSZF-et Sajnos most nincs erre időm, . ... de látatlanba mondom, hogy a kábelhálózatod hibáiért nem felelnek, még akkor sem, ha a DIGI húzta ki neked a koaxot a box-ig.

(#54825) Brandynew


Brandynew
őstag

Köszönöm.

Akkor nem kérek boxot. Gondolom, utólag is lehet bármikor igényelni, ha mégis szükség lenne rá.

(#54826) pjen válasza #29810560 (#54824) üzenetére


pjen
félisten

Ha a szolgáltató az előfizető kérésére az előfizetővel
egyeztetett időpontban a tulajdonában álló vagy általa
üzemeltetett ponthoz kiszáll, az előfizető a díjszabásban
meghatározott mértékű kiszállási díjat köteles megfizetni,
kivéve, ha a kiszállásra a szolgáltatónál felmerült okból
kerül sor. A díjfizetési kötelezettség az előfizetőt abban az
esetben is terheli, ha a szolgáltató az előfizető hibájából
nem tud az érintett ingatlanra bejutni, vagy amennyiben a
hiba oka az előfizetőnél merült fel (pl. előfizető hibás
végberendezése, rongálása, stb.), továbbá téves –
hibabejelentés, illetve megtévesztés esetén.

Amennyiben ennek feltételei adottak, a szolgáltató a
kiszállást az előfizető kérésére soron kívül teljesíti. Ez
esetben a szolgáltató az előfizető kérésének elfogadásától
számított hat órán belül a kiszállást a díjszabásban
meghatározott mértékű expressz kiszállási díj ellenében
teljesíti.
Ha a hibaelhárítási kötelezettségét a szolgáltató az
előfizető, vagy az előfizető érdekkörében felmerült ok, vagy
a szolgáltató tevékenységétől független, külső, általa
elháríthatatlan ok miatt nem tudja teljesíteni, mindaddig
nem esik késedelembe, amíg az akadályoztatás el nem
hárul.
Amennyiben az előfizető jogellenes magatartásával más
előfizetőket is érintő hibaelhárítást hiúsít meg, felel a
szolgáltatónak okozott kárért.
Kizárólag a szolgáltató - illetve megbízottja - jogosult a
tulajdonában álló vagy általa üzemeltetett hálózattal
kapcsolatos hibák kijavítására. Ha a szolgáltató a
hibaelhárítás során azt állapítja meg, hogy az előfizető a
meghibásodott hálózat javítására a szolgáltatón kívül mást
vett igénybe vagy saját maga kívánta megjavítani és ezzel
kárt okozott, az okozott kárt köteles megtéríteni, valamint
köteles viselni a szolgáltatónak a hiba elhárításával

Én megkerestem,de a koax amúgy sem szokott elromlani

(#54827) Watt25 válasza Brandynew (#54803) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, most már látom, hogy vannak akik direkt azért járnak ide, hogy engem szopassanak...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54828) Watt25 válasza Angel2014 (#54805) üzenetére


Watt25
veterán

Nem, semmiképpen sem.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54829) pjen válasza Watt25 (#54827) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem félre érted az egészet,senki nem akar Téged szopatni.Próbáljuk használni a fórumot,a szó klasszikus értelmében.Te akarsz folyton szabályokat felállítani.

[ Szerkesztve ]

(#54830) Turcy086


Turcy086
tag

Pénteken voltam XVII.kerületi Pesti úti Digibe, azt mondta a hölgy nem tudja mikor lesz ismét mert a régi típust már kifutatták, viszont az újat nem kapták még meg.
Sikerült valakinek mostanság szerezni CI modult?

(#54831) Watt25 válasza Turcy086 (#54830) üzenetére


Watt25
veterán

CA modult...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54832) #29810560 válasza Turcy086 (#54830) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DIGI Smart CAM/Card a megjelenése óta várólistás. :K

A DIGI évek alatt sem tudta megoldani, hogy legyen elegendő modul. :(

Ezért vagy véletlenszerűen próbálkozol különböző DIGI Pont-okon, hátha mázlid lesz és pont lesz ott ahova épp betérsz.
... vagy - és ez a szerencsésebb - az egyik DIGI Pont-on feliratkozol a várólistára és kivárod míg értesítenek.
Amennyiben több kell - max. 2 lehet egy előfizetőnél - érdemes egyszerre elvinni, mert aztán lehet megint várni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54833) Thinky78


Thinky78
újonc

Üdv mindenkinek. Érdeklődni szeretnék hogy a Humax Digi+C HD4 beltérit, rá lehet valahogy bírni hogy médialejátszásnál mutassa a feliratot?

(#54834) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

A Digi csatornái milyen hangformátumban adnak? Van köztük esetleg Dolby Digital?
Honlapon nem találtam erre vonatkozó információt.

(#54835) 4Grider válasza YxVs (#54834) üzenetére


4Grider
nagyúr

Úgy gondolom, hogy azokat a digitális csatornákat, amiket a műsorszolgáltató DD-vel állít elő, semmi értelme nincs átkonvertálni, tehát logikusan azok DD-vel fognak az előfizetőig eljutni.

(#54836) Watt25 válasza YxVs (#54834) üzenetére


Watt25
veterán

A téma összefoglalóban lévő sávszélesség táblázat ezt az infót is tartalmazza.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54837) Bogyi007 válasza YxVs (#54834) üzenetére


Bogyi007
veterán

Akadnak, leginkább a köztévé ad adasokat DD-ban, ezek közül ahol érdemes is használni az az M4 Sport HD adása. Ott kapásból úgy is lehet használni hogy csak a közvetítés során előforduló hangok hallhatóak, de a kommentátor(ok) nem.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#54838) Pityu89 válasza YxVs (#54834) üzenetére


Pityu89
senior tag

HBO is DD. Még az erősítő is átkapcsol olyankor.

(#54839) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Másnál jó BP az Eurospor 1-2 HD?Nálam azt írja,hogy a szolgáltatás nem elérhető (vagy hasonló)

(#54840) lord_m válasza ToBeY (#54839) üzenetére


lord_m
senior tag

Pont most akartam Én is nézni a teniszt, szintén ezt írja ki...

18. kerület. Analógon megy.

(#54841) ToBeY válasza lord_m (#54840) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Analógon nekem is megy,de HD-n azért jobb lenne ha menne. :K

(#54842) lord_m válasza ToBeY (#54841) üzenetére


lord_m
senior tag

Ezt találtam:

Tehát amíg Magyarországon az Eurosporté a wimbledoni közvetítési jog, addig például Spanyolországban, Franciaországban vagy Nagy-Britanniában nem. Mindez azt jelenti, hogy amíg egyes országokban füves pályás teniszt láthatnak a nézők két héten át, addig más országokban teljesen más az adásmenet. Ez két különböző adásprogramot jelent, viszont az Eurosport 1 adását nem lehet „ketté bontani”, hiszen ezen időszak alatt egy másik páneurópai jogként megvásárolt sportesemény zajlik, a Tour de France – teszi hozzá az oldal.

Ennek következében viszont csak az Eurosport 2 adását lehet „ketté bontani”, ami azt jelenti, hogy egy különálló, úgynevezett Eurosport 2 ablakban, amelyet két hétre nyitnak ki, a magyar kábelszolgáltatók ezt a wimbledoni ablakot teszik bele. A cikk hozzáteszi, hogy ha valaki ezt mégsem tapasztalná, jelezze kábelszolgáltatója felé.

A UPC a napokban tette közzé, hogy a Medium Tv-előfizetők számára SD-felbontásban a 84-es, a Medium HD TV- és Plus HD TV-előfizetőknek HD-minőségben a 121-es csatornán elérhető a wimbledoni közvetítés.

A DIGI-nél problémába ütközött a HD-adás átültetése, ezért a cikkünk megírásának pillanatában a nem HD-vel jelzett csatornán lehetett csak követni a teniszbajnokságot.

(#54843) M_AND_Ms válasza lord_m (#54842) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"A DIGI-nél problémába ütközött a HD-adás átültetése"

miért nem lepődöm meg ezen akkor, amikor az óraátállítás is mindig problémákba ütközik :F

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54844) Luissimo válasza M_AND_Ms (#54843) üzenetére


Luissimo
veterán

mosmá megyen :)

(#54845) Flashget


Flashget
félisten

Ma hivott edesanyam, hogy a Digitol voltak szerelni nala ma. A regi kabelt megszuntettek, helyette fekete szinut huztak be kisebb dobozba kotottek. Abbol jon ki a tv es telefon kabel. Szerintem optika es FTTH lett a volt Bakats Tv teruleten a belso Ferencvarosban. Ha ez igaz akkor bo 3 evvel a terulet atvetele utan megtortent az igert fejlesztes, igaz 2,5 ev kesessel. :)

Realme GT Master Edition

(#54846) Flashget válasza M_AND_Ms (#54843) üzenetére


Flashget
félisten

Legutobb nem volt gond :)

Realme GT Master Edition

(#54847) M_AND_Ms válasza Flashget (#54846) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem, pont akkor nem, de azért az elmúlt hónapokban voltak érdekességek az epg körül.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54848) #29810560 válasza Flashget (#54845) üzenetére


#29810560
törölt tag

2 és fél év késés .... akkor az az FTTH átépítés egész gyors volt. :DDD

(#54849) Flashget válasza #29810560 (#54848) üzenetére


Flashget
félisten

2015 decemberben kuldtek mindenkinek egy levelet Digiek, hogy februar 1-tol ok lesznek a szolgaltatok. Augusztustol majd fejleszteseket hajtanak vegre optikai kabelt huznak stb. No ez majd 3 ev utan tortent meg, de en meg nem lattam.

Realme GT Master Edition

(#54850) Raga


Raga
senior tag

Kiskunhalasiak figyelem!
Megkésve bár de törve nem a tegnapi napon a 338 MHz-n megjelent számunkra pár új csatorna.

-Spektrum HD
-Sport 2HD
-Spektrum Home
-CBS Reality
-TV4
-Film4

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.