Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54351) #29810560 válasza Watt25 (#54350) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Láttam, hogy a linket is beraktad. Kösz! :R

Amúgy baromi sokat fejlődött a szoftver és a HD HomeRun 4DC-vel (4 tuner) igazán kellemes kis megoldás lesz és relatíve olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#54352) sityupityu válasza Watt25 (#54344) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezt kinek is címezted? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#54353) Watt25 válasza sityupityu (#54352) üzenetére


Watt25
veterán

A Digi-nél mennyi televízión lehet fogni a digitális csatornát?

miért van az hogy egy régi lcd tvn, csak 58 csatorna van

Mind olyan kérdés, amire ott a válasz... (Annál sokkal részletesebben, mint ahogy itt bárki is válaszolt...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54354) sityupityu válasza Watt25 (#54353) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja, ebben teljesen igazad van. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#54355) Luc22 válasza #29810560 (#54347) üzenetére


Luc22
csendes tag

Vagy ezt: https://www.vboxcomm.com/

Ebben ket tuner van, tokeletesen mukodik, akar tavolrol is. Nekem otthonrol szolgaltat digis kabeltevet Nemetorszagba. Plex-et is tamogatja.

(#54356) Luissimo válasza Luc22 (#54355) üzenetére


Luissimo
veterán

no, ezekről írhatnátok egy hasonló tutorialt, mint a kodiról :)

(#54357) dh66e válasza Luc22 (#54355) üzenetére


dh66e
veterán

240 euróért inkább kihúzok egy koaxot Németországig. ;]

(#54358) Luissimo válasza dh66e (#54357) üzenetére


Luissimo
veterán

na, arra azért mi itt többen befizetnénk, hogy nézhessük, amikor húzod.

Egyébiránt biztos van erre a fejtörőre olcsóbb megoldás is :)

(#54359) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Van egy Filmnow előfizetésem, még a kezdetek óta, mikor még Digi Film volt a neve, de nagyon nem vagyok megelégedve a szolgáltatással, és itt a kép minőségre gondolok, mert túl tömörítettség mellett microlagolnak a videók ami igencsak zavaró, és ez a hiba nem csak nálam vehető észre, hanem másnál is ami őt is igencsak zavarja.
Nem tudom a digi ezekre egyáltalán nem figyel oda?
Hol és kinek érdemes ezt igazán jelenteni, mert a telefonos ügyfélszolgálat ez ügyben eddig zsákutca volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#54360) pjen válasza zsolt501 (#54359) üzenetére


pjen
félisten

Nem csak erre nem figyel,vagy nincs pénz.A HBO is SD.Olcsó húsnak hig a leve.

(#54361) #29810560 válasza dh66e (#54357) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kb. 80 ezer forintért húzol ki minimum - pl. Passauig - kb. 490 km koax kábelt? :F
Elég olcsón dolgozol, hogy a kábel áráról már nem is beszéljünk. ;)

... amúgy már ki van húzva és nem koax hanem fénydrót. Emberünk is - nagy szakaszokon - azon keresztül nézi. :K

[ Szerkesztve ]

(#54362) zsolt501 válasza pjen (#54360) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az még hagyján, hogy SD az anyag, de sokszor látszik az hogy az anyag amit adnak rossz beállításokkal van tömörítve.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#54363) dh66e válasza #29810560 (#54361) üzenetére


dh66e
veterán

A drót ingyen van nekem és a munkaerő is. :P
Egyébként meg nem gondoltam volna hogy valaki ráharap a hülyeségre,de mégis. :DDD

(#54364) pjen válasza dh66e (#54363) üzenetére


pjen
félisten

A végére kell egy atomerőművel kombinált szélessávú erősítő :)

(#54365) #29810560 válasza dh66e (#54363) üzenetére


#29810560
törölt tag

Sőt, ahogy látom több kapásod is van. ... lesz. :K

(#54366) Luissimo válasza dh66e (#54363) üzenetére


Luissimo
veterán

na, az itt ingyé van, bármire ráharapunk, még rád is...

[ Szerkesztve ]

(#54367) Luissimo válasza zsolt501 (#54359) üzenetére


Luissimo
veterán

figyu
igazad van
de
kaphatsz a TréKomtól duplájáért négyféle csomagot, amiből mindig az a csatorna marad ki, ami neked kéne.
Helyette itt a digi 100 feletti csatornaszámmal, nem csomagokba pakolva, és a feléért, van akinél a harmadáért.
Ennyi
Ez van, ezt kell szeretni,. ha mégsem jó, keress HD filmcsatornákat.
Találsz.??

(#54368) qnadam válasza Luissimo (#54367) üzenetére


qnadam
veterán

azt még elfogadom, hogy esetleg az hbo hd többe kerül a szolgáltatónak, mint az sd (bár az ügyfél által fizetendő ár gyakorlatilag ugyanaz, mint a upc-nél), de a rosszul beállított enkóderre szerintem nincs sok mentség, nem kerülne többe jól beállítani. az se kerülne többe, hogy a digi online-on az 50i forrást ne 24 hanem 25 fps-sel tömörítsék... nettó igénytelenség.
mindezt főleg azért nem értem, mert az általuk tömörített adók legnagyobb része kábelen egész korrekt minőségben jön, ellentétben mondjuk a t iptv-vel.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54369) Luc22 válasza dh66e (#54357) üzenetére


Luc22
csendes tag

nem 240 EUR, hanem 106 EUR.

https://www.ebay.de/itm/VBOX-TV-Gateway-TV-Streaming-Server-DVB-C-T2-to-IP-4K-UHD-Aufnahme-auf-USB-NAS/222456946741?hash=item33cb77a035:g:j4IAAOSw4CFY3Qyt

(#54370) dh66e válasza Luc22 (#54369) üzenetére


dh66e
veterán

ok,én a weboldalon lévő árakat néztem. :)

(#54371) qnadam válasza dh66e (#54370) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk weben is 87+áfa, el is gondolkoztam rajta picit.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54372) zsolt501 válasza Luissimo (#54367) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Itt nincs DE, és nem mutogatunk a másik szolgáltatóra, az max az oviban megy, hogy a másik csinálta nem mi voltunk...
Ha valamiért fizetek akkor elvárom, hogy azt NE rosszabb minőségben kapjam meg mint amit a technológia enged, és a műszakiak ne legyenek már lusták elvégezni a dolgukat, vagy ha nem értenek hozzá akkor kérjenek segítséget olyantól aki ért is hozzá.
Az se legyen már kifogás, hogy át lehet menni egy másik szolgáltatóhoz, ha valamiért fizetünk, akkor azt kapjuk meg normális minőségben, és ne úgy, hogy olyan legyen, mint amit épp kihúztak a kutya szájából.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#54373) pjen válasza zsolt501 (#54372) üzenetére


pjen
félisten

Te érted félre,ez nem kötelező.Ennyi pénzért ennyit kapsz.Ha vissza olvasol írtuk itt páran,hogy a 3 betűsnél szebb a kép.Lehurrogtak.

[ Szerkesztve ]

(#54374) sityupityu válasza pjen (#54373) üzenetére


sityupityu
veterán

"Ha vissza olvasol írtuk itt páran,hogy a 3 betűsnél szebb a kép"

Szerintem nem feltétlen. Az SD adások között valóban van jó pár ami szebb, de a HD szerintem itt ugyanolyan jó...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#54375) Luissimo válasza pjen (#54373) üzenetére


Luissimo
veterán

igen szerintem is.
Arra fizess elő, ami neked a legmegfelelőbb.
Egy szóval sem mondom, hogy ne lehetne jobb a digi, de ez van. ennyiért elviselem, mert a gigás net is fontos és azis, hogy nincs tévécsomag, minden csatorna jön,
Ilyen szemüveggel is lehet válogatni, de ehhez olyan szerencsés helyen kell laknod, ahol mindenki ottvan a területen, és ráadásul lehetne tesztelni őket mondjuk egy egy hétre.
ez nem egy nagy halmaz lehet.

(#54376) pjen válasza sityupityu (#54374) üzenetére


pjen
félisten

Mást sem győztél meg.

(#54377) sityupityu válasza pjen (#54376) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem akarok senkit sem győzködni, nem is értem, hogy miért írod ezt. Csak azt mondom amit én láttam.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#54378) Samott válasza sityupityu (#54377) üzenetére


Samott
addikt

Nekem van mindketto, UPC meg digi is. Semmivel sem szebb a UPC. Ami nem szep a diginel az a kulfoldi SD adok, nemet RTL, Sat1, TVE meg ilyenek. De ilyen csatik nincsenek a UPC-nel (Gold csomagunk van) szoval ez lehet szebb ott. De ami mindkettonel van az szerintem pont ugyanolyan jo a diginel meg a UPC-nel is. Volt valahol a forumban egy megosztott tablazat a bitratakkal, ott talan a digis csatik meg magasabb ertekekkel is szerepeltek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54379) pjen válasza sityupityu (#54377) üzenetére


pjen
félisten

Csak kettőt olvass vissza.Egyébként nnekem van mindkettő.Egy Tv n tudom nézni ugyanazt a műsort,látom a különbséget.

(#54380) Samott válasza pjen (#54379) üzenetére


Samott
addikt

Meselj, melyik csati csunyabb a diginel? Nekem is azonos tv-n elerheto, megneznem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54381) sityupityu válasza Samott (#54378) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem is.

(#54379) pjen Áruld már el, hogy mit és minek olvassak vissza? :) Nekem is megvan a véleményem ami látottakon alapszik. Igaz, hogy már nem, de volt egy rövid idő amikor nálunk is együtt volt a kettő ezért mertem leírni azt amit írtam. Na mindegy...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#54382) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

pár hete élő 1000-es FTTH-s net mellé bekötötték ma a tv-t, úgy döntöttük, hogy mégis kérjük.
Kaptunk egy plussz eszközt, egy Digi FTTH receiver-t, a meglévő kütyü mellé.

Coax jelet szétdobja két irányba és a tv-k veszik.

Az egyik tv egy vadonatúj Philips androidos okos tv.

És gyerekzár van rajta aktiválva, vagy legalábbis csatorna hangolásokat nem lehet csinálni, stb. Ez így wtf ??? Saját tv-men, saját eszközömön nem tudom állítani, újrahangolni, akármi, a csatornákat ? :F

A szerelő szórakozik velünk, vagy a központból kell lejönnie valaminek a tv-nkre, és ha utóbbi, akkor ez így szintén megkérdezném, hogy a pékbe ? (Nem akarok káromkodni, de már a fél univerzumot rákáromkodtam a Digi fejére).

Mindig TV-vel nem volt ez, csak Conax kártya be, néz amire előfizet és jónapot.

A központot felhívtam, a kód elvileg 0000, de nem veszi. Még nem él a tv szolgáltatás (a rendszerben náluk), várjak türelemmel és jó lesz idővel.

Ez így dafuq ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#54383) 4Grider válasza Dißnäëß (#54382) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én csak azt nem értem, hogy mi köze a szlgáltatónak a te tv-den lévő gyermekzárhoz?

(#54384) Luissimo válasza Dißnäëß (#54382) üzenetére


Luissimo
veterán

igen, várjál türelemmel, majd aktiválnak és akkor onnantól már működik majd.

(#54385) Samott válasza Dißnäëß (#54382) üzenetére


Samott
addikt

Masik teven mukodik rendben? Kertel kartyat is hozza (vannak kodolt csatornaid is)? A digi egyszeru, tiszta DVB-C jelet ad, nincs naluk semmi egzotikum.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54386) Watt25 válasza Dißnäëß (#54382) üzenetére


Watt25
veterán

Csodatévéd kézikönyvét el-e olvastad-e? :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54387) Bogyi007 válasza Luissimo (#54375) üzenetére


Bogyi007
veterán

Vitatkoztok itt a Hbo minőségén de minek?
Ha a Diginél (is) előfizetsz rá akkor jár mellé az Hbo Go is, és akkor máris meg van oldva ez az Sd kontra HD probléma....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#54388) qnadam válasza Samott (#54378) üzenetére


qnadam
veterán

Ami nem szep a diginel az a kulfoldi SD adok, nemet RTL, Sat1, TVE meg ilyenek. De ilyen csatik nincsenek a UPC-nel (Gold csomagunk van) szoval ez lehet szebb ott.

jó esélyt látok arra, hogy bitre ugyanaz mindkettőnél, mert ugyanonnan kapják az égből :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54389) Watt25


Watt25
veterán

Na, sok a szöveg.
Akinek van UPC előfizetése és van DVB-C tuner-je számítógéphez, az írjon nekem!
(Egyben a témát szüneteltetni. Ha lesz megfelelő ember, lesz objektív összehasonlítás.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54390) nfsu17 válasza Watt25 (#54389) üzenetére


nfsu17
veterán

én a digi részéről beszállok szívesen felvételek készítésében...érintetlen .ts fájlok, ha kell, eredeti minőségben.
Én is látni akarom a csúcsszuper úpécét, mert valahogy nem akarom elhinni.

(#54391) Watt25 válasza nfsu17 (#54390) üzenetére


Watt25
veterán

Van DVB-C tunerem. (És Digi előfizetésem is. :) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54392) Dißnäëß válasza Luissimo (#54384) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R köszi.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#54393) Dißnäëß válasza Samott (#54385) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Másik tv egy régi 720p-s kártya nélküli (CI slot nélküli), digi tuner nélküli izé. Szerintem analóg adókat fog a kábelen, 60-akárhány körülit (a 160-ból), SD ellenére sem annyira tiszta a kép, mint a digis SD csatornák. Érdekes módon. (De a gyereket nem zavarja, mi meg qssolunk) ;]

Az új Philips 160 körüli csatornát hoz, normálban és HD-ban azokat, ami mindkettő formában rendelkezésre áll, szóval képminőség ott nagyon top. Főleg amit nézek, Spektrum & Co.

De azért azt furcsállottam tényleg, hogy mi köze a szolgáltatónak ahhoz, hogy a csatornakiosztásomat automatán behangolom-e, vagy elhangolom, vagy felgyújtom, vagy akármit is csinálok vele és pláne, hogy gyerekzárat miért kellett ráaktiválni. Se szatellitet, se C-t, se semmit nem tudok hangolni most a tv-mmel, csak a csatornák sorrendjét megváltoztatni. Ez így nekem kicsit bicskanyitogató, akármennyire is el kéne hinnem, hogy ez így szolgáltatói oldalról muszáj és legit.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#54394) sityupityu válasza Watt25 (#54389) üzenetére


sityupityu
veterán

Micsoda kedves hozzászólás :DDD
Egyébként igaz,tényekkel,adatokkal kell alatamasztani a dolgokat

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#54395) varso


varso
tag

Sziasztok!

Csütörtökön kötötték be a szolgáltatást, és azóta az a probléma, hogy a FilmNow-on hozzáférés megtagadva szöveg látszik csak. Szerződéskötéskor egy darab STB-t igényeltünk(+kártya)és ezen sem megy azóta sem. Kell valamit nekünk csinálni, vagy fel kéne hívni a szolgáltatót, hogy miért nem megy a box-on a Filmnow?

DIGI FULL csomag, FTTH terület

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#54396) Samott válasza Dißnäëß (#54393) üzenetére


Samott
addikt

Az a TV hulyesege, LG-n oda pakolaszom a csatikat ahova akarom, a dobozomon is. Gyerekzar sincs. Mondom: tiszta, egyszeru DVB-C musorszoras megy naluk, nincs semmi kavaras vele. A tv beallitasaiban lesz a hiba.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54397) Samott válasza Watt25 (#54389) üzenetére


Samott
addikt

Este megnezem, megy-e meg a regi tunerem. Van egy DVB Viewerem is hozza valahol. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54398) leslieke válasza varso (#54395) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A FilmNow havi díjas csatorna, külön kell érte fizetni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#54399) varso válasza leslieke (#54398) üzenetére


varso
tag

Fizetünk érte...... A szerződésben is benne van!:)

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#54400) Bogyi007 válasza varso (#54399) üzenetére


Bogyi007
veterán

Hívd fel az ügyfélszolgálatot, ott valószínűleg kérni fogják a Box szériaszámát és a kártyán levő számokat is, aztán meg a Boxot bekapcsolva kell majd hagyod a csatornán míg az aktiváló jelet kiküldik a boxodra.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.