Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54157) LEON_01 válasza dexter72 (#54146) üzenetére


LEON_01
tag

Hali!

Ezzel küzdök én is (18. ker.). 4 napos ügyfélszolgálati levelezés után (a maradék hajam is kihullott a hülyeségtől amiket irkáltak, semmi köze nem volt ahhoz amit írtam), bementem személyesen a Shopmark DIGI Pontjába és ott azt mondták, első körben vegyem ki a Smart CAM kártyát és úgy próbáljam újra hangolni a készüléket. Mondanom se kell, hogy semmi nem változott amit sejtettem, pedig legalább 2 órán át próbálkoztam mindennel. Így nem mondhatják, hogy nem próbálkoztam. Ráadásul ezt a frekit alapból be kellene állítania, de most kézzel kell utólag, ha sikerül, mert ügye nincs jel, ha van is max 80%-ig megy fel hullámozva 70%-80% között. Most már kiküldetem a szerelőt, mert biztos hogy megint az elosztó szekrénybe szállt el megint valami.

[ Szerkesztve ]

(#54158) ficere


ficere
aktív tag

Sziasztok! Nagyon lassú az EPG kb 5 perc mire betölt csatornánként.Nincs box csak kábel.(Nyíregyháza). Valakinek nincs ötlete a megoldásra, vagy találkozott már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

Machete nem ír sms-t

(#54159) Intruder2k5 válasza ficere (#54158) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Már 10+ napja ilyen újra. Azért újra, mert előtte is volt baj vele, aztán épp megcsinálták, de csak pár napig bírta.

(#54160) pjen válasza Intruder2k5 (#54159) üzenetére


pjen
félisten

Megnéztem,semmi baja az EPG nek.Legalábbis nálam.Bp,XVll.ker.

(#54161) Intruder2k5 válasza pjen (#54160) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet nem minden területen jelentkezik a probléma.

(#54162) nfsu17 válasza Intruder2k5 (#54161) üzenetére


nfsu17
veterán

nálam annyi a baja, hogy 1 nappal kevesebbet mutat, mint amúgy szokott normál esetben.
azaz a jövő szombatot ma nem látom, pedig ha OK, akkor igen.
múltkor is így kezdte, csak alig vették észre, mert ugye a "cache"-ben benne volt és a "nálatok jó az epg?" kérdésre igen volt a válasz, mert volt epg...volt is, csak nem frissült...azaz nem ment "előre".
ha holnap se lesz jövő szombat, akkor megint kezdődik előről.

(#54163) Intruder2k5 válasza nfsu17 (#54162) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, én a hosszútávú részét nem is használom, csak csatornaváltáskor látom, hogy nincs semmilyen infó. Egy-két csatorna akad elvétve, ahol egy picivel az OSD eltűnése előtt már megjelenik az aktuális műsor, de egyrészt kevés ilyen van, másrészt ez sem normális.

(#54164) vohanyi


vohanyi
senior tag

Győrben EPG tökéletes az említett javítás óta.

(#54165) nfsu17 válasza vohanyi (#54164) üzenetére


nfsu17
veterán

igen, én is itt nézem, de azért tökéletes csak akkor lenne, ha lenne már jövő szombat is...mert amúgy tudná.
ha holnap sem lesz szombat, akkor megint nem (lesz) kerek valami.

(#54166) itroh


itroh
tag

Üdv mindenki!
Megérkezett hozzánk is a Digi, lenne egy két kérdésem:
1: Van-e bármiféle letöltés korlátozás, mint pl a UPC-nél olvastam a 300Gb-os határt.
2: Úgy tudom nem megoldható a visszetekerés, felvétel a szolgáltatónál, és hallottatok-e róla, hogy tervezik bevezetni?
3: SD-HD adások minősége milyen? Előző szolgáltatónál elég gyenge volt a HD adás.
Hirtelen ennyi, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#54167) varso


varso
tag

Sziasztok! Hamarosan hozzánk is bekötik a DIGI-t, és lenne egy pár kérdésem! A lényeg, hogy jelenleg most a Telekomtól van egy SAT TV (3 db STB) és egy VDSL2 internetünk. A parabolától 3 db koax kábel jön be a házba, ami rögtön felmegy a tetőre, és onnan jön le falon belül az STB-hoz a kábel. Mivel a Diginél kábeltv-t igényeltünk, így feljött néhány probléma. Egy darab STB-t igényeltünk a DIGI-től, mert az nem képes magában DVB-C adásra. Mivel az optika ott jönne be, ahol most a "digitális vonal", oda kerülne a DIGI-s ONT, és az FTTH Receiver. A Receiver mellett van az első TV, (ahova az STB-t igényeltük), így ott lenne az első kialakítási pont, Az lehetséges, hogy ide tesznek egy splittert, az egyik fele felmegy a padlásra és ott még egy 2-es splitterrel elosztják a jelet a további két tévéhez? Semmiféleképpen nem szeretnénk, hogy a kábelek a lakásban alul vagy felül menjenek el, hanem a tetőn. Olvastam olyat, hogy nem ajánlják, hogy kettő splitter legyen, mert több a hibalehetőség.

Csináltam egy gyors ábrát, hogy hogyan is nézne ki ez az egész!

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#54168) mpo válasza itroh (#54166) üzenetére


mpo
veterán

1. Nincs.
2. Nem tudom, de nem szükséges STB, ha a tévéd képes a DVB-C-re.
3. Jó a HD adás.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54169) mpo válasza varso (#54167) üzenetére


mpo
veterán

Két splitter meg három tv nem okoz gondot.
Ajánlott az 1000 MHz-es splitter.

Ha érted, akkor már elavult.

(#54170) M_AND_Ms válasza itroh (#54166) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

2. Ha olyan a tévéd, akkor az megoldja. Olvass utána. Vagy vehetsz saját eszközt (pl egy Amlogic alapú boxot, ami egyben teljeskörű médalejátszó, és még számos funkciót ellátó készülék)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54171) pjen válasza itroh (#54166) üzenetére


pjen
félisten

Ha a vissza nézésre gondolsz,az nincs a DIGI nél.És nem is Tudod megoldani.

(#54172) M_AND_Ms válasza pjen (#54171) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Már miért ne tudná megoldani???
Többféle mód is van rá. Felvétel, timeshift akármelyik.
Ne írj butaságot!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54173) pjen válasza M_AND_Ms (#54172) üzenetére


pjen
félisten

Egy módszert írjál amivel a tegnapi műsort vissza Tudod nézni,anélkül,hogy felvennéd.A vissza néző módnak pont ez a lényege.Lemaradtam valamiről ami hétfőn volt,szerdán meg akarom nézni.Egy gomb nyomás és nézem.Legalábbis egyre több csatornát.ne irj butaságot.

(#54174) M_AND_Ms válasza pjen (#54173) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez most komoly?
A topiktárs kérdése arról szólt, hogy van-e lehetőség visszetekerésre és felvételre?
Van. Eszköz kell hozzá. Vagy a tévé tudja, vagy külön eszköz. Amúgy, semmi akadálya nincs.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54175) Watt25 válasza itroh (#54166) üzenetére


Watt25
veterán

Téma összefoglalót olvasd el!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54176) pjen válasza M_AND_Ms (#54174) üzenetére


pjen
félisten

Olvasd már el mit írtam:Ha a vissza nézésre gondolsz.Ez nem a vissza tekert felvétel vagy a megállítás.Ha nem Tudod ,hogy működik minek irogatsz?.UPC nél de ha igaz a T nél is a műsor újságban a viswza nézhető műsorok jelölve vannak.Rá klikkelsz a tegnap elötti bármire ahol ott a jel és nézed.Nem kell felvenni,megállítani.Írd már meg ezt a DIGI nél mivel Tudod megoldani.Van DIGI M+Amiko8265+ beltérim,de nem működik a dolog.

(#54177) M_AND_Ms válasza pjen (#54173) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Közben rájöttem, te miről beszélsz! "Műsorvisszanéző", amikor pl az UPC a saját szerverein folyamatosan rögzít bizonyos csatornákat. (mondjuk az nem szolgálat timeshift-et. visszatekerést)
Így már érthető..

Szerk: tudom, hogy működik. (témában vagyok, vagy 30 éve). De ne tekerjük tovább. Két dologról van szó. Te erről, én arról írtam

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54178) pjen válasza M_AND_Ms (#54177) üzenetére


pjen
félisten

Én inkább DIGI t nézek,Asszony UPC t.Kipróbáltam,van a műsor visszanézőben timeshift és vissza tekerés is.Teljesen úgy Tudod használni mint egy felvételt.

(#54179) Watt25 válasza pjen (#54171) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem visszatekerés szót használt, de ha mindenképpen bele akarsz keverni olyan dolgot, amit nem kérdezett, akkor úgy válaszolj, hogy egyértelmű legyen: csak azt a műsort tudod visszatekerni, amit éppen néztél. Erre van lehetőség. Ez lett volna a helyes válasz, nem pedig odaböfögni egy fél mondatot...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54180) pjen válasza Watt25 (#54179) üzenetére


pjen
félisten

Igen,ha elolvasod,azt írta;visszatekerés,felvétel a szolgáltatónál és hallottatok e róla,hogy be akarják vezetni..Tehát mit is akarok bele keverni?Szerintem a felvétel a szolgáltatónál egyértelműen a vissza nézést jelenti.Ilyen nincs a DIGI nél.A digitális videó magnó és time shift egy más káposzta.Ahhoz a DIGI nek semmi köze,azonkívül,hogy már hellyel közzel az Ő beltériük is tudja.Az ujabb Tv-k és a set top boxok alap funkciója.

(#54181) Watt25 válasza pjen (#54180) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, szerintem meg nem volt egyértelmű a kérdés, tehát úgy kell válaszolni, hogy legalább a válasz egyértelmű legyen.
A te válaszod nem volt az.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54182) pjen válasza Watt25 (#54181) üzenetére


pjen
félisten

Szerinted,Szerintem meg igen,legalábbis a válasz.
Mit is kérdezett?2: Úgy tudom nem megoldható a visszetekerés, felvétel a szolgáltatónál, és hallottatok-e róla, hogy tervezik bevezetni?
Válasz:Ha a vissza nézésre gondolsz,az nincs a DIGI nél.És nem is Tudod megoldani.
Tehát nem azt kérdezte,ha vesz egy video magnót azzal vissza tudja e tekerni az adást.

[ Szerkesztve ]

(#54183) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Érdeklődnék, hogy a DIGI FTTH optikai kábeles történet az érinti a kábel tévét, vagy csak az internetre vonatkozik?

(#54184) trec12 válasza Joshi (#54183) üzenetére


trec12
addikt

Az FTTH-nál optikán kapsz mindent, FTTB rendszerben koax és LAN van.

[ Szerkesztve ]

(#54185) 4Grider válasza Joshi (#54183) üzenetére


4Grider
nagyúr

FTTH esetén optikán jön a tv is. De az első eszközzel leválasztják róla a kábeltv-t, tehát onnan már koax kell.

(#54186) Joshi válasza 4Grider (#54185) üzenetére


Joshi
titán

Pont azért kérdeztem, mert érdekel hogy igényel e külön beltéri egységet vagy nem? Hol van erről konkrét infó? Már mint a részletekről.

(#54187) 4Grider válasza Joshi (#54186) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy ftth receivert adnak, ami egy kis dobozka és kell hozzá 220-as táp. Topik összefoglalóban nem írnak róla?
A tv oldalán nem kell semmi, ha prémium mozicsatornára nem fizetsz elő és van a tv-ben dvb-c tuner.

[ Szerkesztve ]

(#54188) Watt25 válasza Joshi (#54186) üzenetére


Watt25
veterán

Persze, hogy van infó. A téma összefoglalóban!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54189) dethroner


dethroner
veterán

Mi most a helyzet lejárt hűség ügyében, lehet újrakötni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#54190) nfsu17 válasza dethroner (#54189) üzenetére


nfsu17
veterán

igen

(#54191) blúmen


blúmen
tag

Van valamilyen jó minőségű DVB-C tuner a piacon, amivel rögzíteni is lehet a műsort?
Köszönöm a választ!

(#54192) Joshi válasza blúmen (#54191) üzenetére


Joshi
titán

LINK

(#54188) Watt25 köszi elolvastam. :R

(#54193) Joshi válasza Joshi (#54192) üzenetére


Joshi
titán

Én azért vettem hogy egyszerre tudjak meccset nézni meg netezni. Felvenni is tud, viszont a Guide progija elég gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#54194) #29810560 válasza dethroner (#54189) üzenetére


#29810560
törölt tag

Lehet. DIGI Full csomag az aktuális.

Sőt! Van egy DIGINet 1000 (FTTH) akció is.

[ Szerkesztve ]

(#54195) dethroner válasza #29810560 (#54194) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi! Most még tart a hűség, jelenleg 4865-öt fizetek a Full-nak megfelelő csomagért. Ha lejár a hűségem, akkor a jelenlegi listaár, vagyis 6450 kellene fizetnem majd ha nem kötnék újra hűséget?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#54196) blúmen válasza Joshi (#54192) üzenetére


blúmen
tag

Ettől komolyabb cucc is jöhet akár 20-30e Ft-ig.

(#54197) RoyBatty válasza dethroner (#54195) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Az attól függ.
Ha nem szűnt meg közben a díjcsomagod, akkor a jelenlegi áron megy tovább a hűség lejárata után is.

(#54198) #29810560 válasza dethroner (#54195) üzenetére


#29810560
törölt tag

Csatlakozom RoyBatty-hoz.

Nálam is megy tovább a hűségszerződéses ár a letelt egy év után is újrakötés nélkül. (Kb. 4 hónapja járt le a hűség.)

[ Szerkesztve ]

(#54199) dethroner válasza #29810560 (#54198) üzenetére


dethroner
veterán

Olyan van, hogy minden hónapban más összeget kell fizetnem? Előkapartam az utolsó digis szerződéskiegészítést és munkalapot az FTTH-s átállásról. 2018.03.07-én történt a szerződéskötés 1év hűséggel és 2018.03.19 a telepítés napja. Tehát elvileg már lejárt a vállalt 1 év. Csekken fizetem a havidíjat és most visszanézve az utolsó pár csekkek összege időrendben így alakult:4890, 4875, 4840, 4800 és van még egy amit nem fizettem be, ezt május 31-ig kell, ezen 4865 a díj. Akkor most mennyi a havidíjam? :U És ebből gondolom nem fog a jelenlegi listaárra felkúszni a díj, mivel az árat előreszámlázzák és már bővel elmúlt a 12 hónap a szerződéskötés napjától.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#54200) Laccoss válasza dethroner (#54199) üzenetére


Laccoss
addikt

A telefonszámlád mennyi? Mert az előfizetések fix összegek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.