Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) Watt25 válasza qnadam (#54100) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor a túl kicsi jelszint biztos nem lehetőség. (Egyébként is mostanában inkább a túl magas szokott a gond lenni.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54102) forten válasza qnadam (#54100) üzenetére


forten
tag

Hello.

Most így látatlanba...Az ominózus helyre odavinnék egy másik tv-t,ami kezeli stick nélkül a DVB-C-t.Ha,azzal a tv-vel jó a kép ,akkor a stick csinálja a galibát.
Aztán tudsz olyat is pl: a hármas osztóból kitekered,átcsavarod másik leágazásába,hogy ott is csinálja-e.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#54103) qnadam válasza forten (#54102) üzenetére


qnadam
veterán

a hármas osztó két kimenetén tévék vannak, az egyik hasonlóan rövid kábellel, azon volt 98/100 :) megvolt a kimenetek cserélgetése is. próbaképp belemókoltam egy négyes osztót is, azzal az usb-n még rosszabb lett a helyzet, a tévén az erősség lement 93-ra, de tudom, hogy ott mindenféle reflexiók és egyéb csúfságok lesznek, tehát semmit nem jelent...
egyelőre bízom abban, hogy Watt25 tippje a nyerő, veszek egy állítható csillapítót, aztán meglátjuk. ha nem, akkor meg elkezdek tunert keresni másikat, de azt szívesen kihagynám :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54104) forten válasza qnadam (#54103) üzenetére


forten
tag

Oké,Te tudod.Csak javasoltam,mert ez ingyenes,és úgyan ugy kiderül a turpisság.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#54105) qnadam válasza forten (#54104) üzenetére


qnadam
veterán

értem a javaslatot, de azon már túl vagyok, egy szobában van az egyik tévé meg a stick.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54106) eddie17 válasza Intruder2k5 (#54098) üzenetére


eddie17
addikt

Ma megnéztem, tovább vitték a kábelt és előkészítették előttünk a doboz helyét is az oszlopon, szóval dolgoznak rajta :)

dh66e: csak nem :))

[ Szerkesztve ]

(#54107) nagyfejü


nagyfejü
őstag

sziasztok!
Mi van akkor ha az egyik tv n egy ideje nincs pár adó??? Azt irja nincs jel!!!! pl Digisport1. Nem lett piszkálva eddig jó volt. A másik tv n semmi gond!!!!!!

üdv

(#54108) Watt25 válasza nagyfejü (#54107) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor az van, hogy elolvasod a téma összefoglalót.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54109) bolic


bolic
őstag

Tegnap kipróbáltam az időzített felvételt és szuperul működik az Amiko NEO Combo SE beltéri egységen! :R Például megnyitom az EPG-t, Discovery Channel-re váltom át és műsorlistán (tudjátok a rég megszokott műsor sáv helyett táblázat szerű műsor lista) lévő kívánt műsort rögzíteni a REC gomb megnyomásával a távirányítón, máris többé nem kell felügyelni a felvétel kezdetére és végére, teljesen automatikus! :K :C :R

Ui.: Time Shift listán leellenőrízhető és szerkeszthető utólag is. :))

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#54110) Klown válasza qnadam (#54095) üzenetére


Klown
aktív tag

Hasonló cipőben járok! (Gondolom nálad is FTTH van.) Nekem az öregecske Samsung LE32B530 szenved, de az Amiko 8260+ STB-szal is vannak anomáliák.

Ha bent van a 4-es osztó:
az alsó sávban (110-140 MHz) a HD-k akadnak a Samsung-on, bithiba 2 és 4 közt ugrál a 10-es skálán. Jelerősség 78/100 az alsóbb frekvenciákon. A >700 MHz multiplex-eken is gyakori a bithiba. RTL Spike be-beakad. Jelerősség ott 100/100.
Az Amiko-val jó lenne minden, de a 135,5 MHz-en abszolút nem lát jelet, tehát se M4 HD, se M5 HD. :(

Ha nincs bent az osztó:
A Samsung-gal az a multiplex gyakorlatilag nézhetetlen, ahol az RTL+ és a Spektrum SD van. Folyamatosan akad. Amiko-val jó minden.

Szóval tuti, hogy szintezési probléma van, s kérdés, hogy ezt melyik tuner mennyire tolerálja. Csak az a baj, hogy a DIGI-s szerelők műszere is csak dB-t mér, BER-t nem! Pedig az is tanulságos lenne! :U Jó lenne egy spektrumanalizátor a szintezéshez!

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#54111) nagyfejü válasza Watt25 (#54108) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm a választ!!! Elolvastam az összefoglalót , de ott nem találtam arra vonatkozó leirást hogy mi van ha az egyik tv jó , a másikon egyes adásoknál nincs jel!
Én kérek elnézést hogy nem értek hozzá!!

(#54112) forten válasza qnadam (#54105) üzenetére


forten
tag

Azért,írd már meg,hogy mi lett

"Hol volt,hol nem volt..."

(#54113) qnadam válasza Klown (#54110) üzenetére


qnadam
veterán

tévén bárhol jó. de most fórumokban könyékig túrva az lett a megfejtés, hogy a tuner nem jó, vagyis a linuxos driverei. egy dolgot átállítva szinte hibátlan (negyedóra alatt nem 5000 hiba, hanem mondjuk 20), egy darabig... szóval most megpróbálkozok egy xbox tunerrel :)

forten: lassan folyik a dolog, mert nem lakom a cuccal egy településen :)

nagyfejü: mi történik, ha megcseréled a két tévét?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54114) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam megint rakoncátlankodik az EPG, csatornák közti lapozáskor legtöbbször "nincs információ" jelenik csak meg.

(#54115) pjen válasza Intruder2k5 (#54114) üzenetére


pjen
félisten

Nálam is.

(#54116) Luissimo válasza pjen (#54115) üzenetére


Luissimo
veterán

ilyenkor az EPG "teljes" menűgomb (Amiko) segit, az aznapi, sőt a heti teljes műsort is feladja.
ez frissiti, ha utána rányomsz a műsorra, akkor már szinkronizálja magát...

proba cseresznye

(#54117) pjen válasza Luissimo (#54116) üzenetére


pjen
félisten

Nekem mindíg a teljesen van az Amiko,mégsincs mindíg EPG. :((

(#54118) Luissimo válasza pjen (#54117) üzenetére


Luissimo
veterán

nenenene,

odakapcsolsz, majd visszakapcsolsz és akkor befrissit.

sajnos ilyen, ez van.

ellenben jól okositható és akkor minden csatornát képes megtalálni, befogni.
ezért elnézem neki az efajta apró hiányosságokat :)

(#54119) gabooo27


gabooo27
újonc

Sziasztok!

Van egy Amiko HD 8142 Twin C stb, áramtalanítás után most nem hajlandó frissíteni az órát :( felvétel beállítás, EPG... fabatkát sem ér. Meg tudja mondani valaki, a Diginél melyik csatornán jön biztosan időadat?
Köszönöm!

(#54120) #29810560 válasza nagyfejü (#54111) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor lokálisan - a tuner bemenetén - kell csillapítani, ha kell egyáltalán. Pl. egy ilyennel.

(#54121) bolic


bolic
őstag

Sajnos nem tökéletes az EPG, mert mindig a felvett időanyag előtti műsor információt mutatatja... :DDD :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#54122) Watt25 válasza nagyfejü (#54111) üzenetére


Watt25
veterán

Pedig ott a válasz: jelszint probléma. Ahogy most is mindenki erről beszél. Mindig ez a gond. Fórumon keresztül nem fogunk tudni ennél többet mondani.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54123) Watt25 válasza gabooo27 (#54119) üzenetére


Watt25
veterán

Mindegyiken.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54124) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Köszönöm mindenkinek!! Azért értetlenkedtem mert csak az egyiken nincs néhány adás.

üdv

(#54125) nfsu17 válasza bolic (#54121) üzenetére


nfsu17
veterán

ez szerintem az amiko sara.

amikor elkezd felvenni, azt a műsort rögzíti a nevében is.
a Golden Media boxom ugyan ezt csinálta.

a technisat okosabb.

annál ilyen gond nincs.

(#54126) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok!
Tudom, hogy kábeltv-s fórum, de hátha tud valaki valami értelmeset mondani.
A gondom, hogy az áprilisra vonatkozó csekket még nem kaptam meg. Ügyfélkapun keresztül belépve és megnézve kiszámlázva sincs még. Ezt azért mondom, mert eddig mindig jó előre küldték a csekkeket és az ügyfélkapun jelent meg először a számla, majd pár napra rá jött a csekk. Most még semmi. Kétszer beszéltem ügyfélszolgálattal, egyszer írtam az írjon nekünk részben a honlapon, azt mondták várjak. De meddig? Mit csináljak? Valakinek valami tapasztalata?

(#54127) szaboi6512 válasza rothfb (#54126) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ne aggódj, majd küldik.
Május 30 a befizetési határidő.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#54128) rothfb válasza szaboi6512 (#54127) üzenetére


rothfb
veterán

Én az áprilisi csekkről beszélek... Április 30-ig kellene befizetni, ha lenne. Az ügyfélkapumon azt írja 0 Ft a tartozásom, de március 31-ig volt csekkem és számlám.

(#54129) bolic válasza nfsu17 (#54125) üzenetére


bolic
őstag

De ha manuálisan indítom el a felvételt úgy kb. 15 mp később, akkor nincs probléma, de hát azonnal nem tökéletes, sajnos. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#54130) M_AND_Ms válasza rothfb (#54128) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mit aggódsz? Ha nincs tartozásod, akkor nincs mit befizetned. Majd végeznek az ügymenettel, kiállítják számlát és lesz tartozásod. Akkor majd fizethetsz.
Komolyan, te azért fizettél elő, hogy kapjál befizetni való számlát???

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54131) rothfb válasza M_AND_Ms (#54130) üzenetére


rothfb
veterán

Nem szeretek tartozni. Én már csak ilyen vagyok. Tudom, hogy még csak hónap eleje van, de mivel mindig jóval hamarabb küldték a csekkeket, ezért ahhoz vagyok

(#54132) Watt25 válasza rothfb (#54131) üzenetére


Watt25
veterán

Nem szeretek tartozni.
Akkor csoportos beszedési megbízás és sz*rni arra, hogy melyik szolgáltató mit mikor számláz ki. (Én is ezt csinálom, nem nézegetem, hogy ki mikor milyen számlát küld, nem küld.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#54133) vohanyi válasza rothfb (#54128) üzenetére


vohanyi
senior tag

Az áprilisi csekk bef. határideje május 30 lesz !!
Nem értem, miért aggódsz...

(#54134) rothfb válasza vohanyi (#54133) üzenetére


rothfb
veterán

Úgy látom, nem vagyok egyértelmű.
Nekem áprilisi hónapra nincs csekkem és az áprilisi hónap nincs kiszámlázva.
Az utolsó fizetési határidőm március 31 volt. Az volt a márciusi hónap csekkje, amit még márciusban be is fizettem.
Az áprilisi csekk befizetési határideje április 30 lesz, illetve lenne, ha küldenék. Annak a csekknek, illetve számlának a tartalma, amit április 30-ig kell befizetni, április 30-ig lévő szolgáltatásokra vonatkozik. Ha a te listádon az április 30-ai határidejű még be nem fizetett számládra kattintasz (nekem az nincs meg), akkor az április 1-től április 30-áig lévő szolgáltatások (tv, telefon internet) díjjait fogod látni.
Nekem ez nincs meg. Remélem, már egyértelmű.
Amúgy azt írják, tartozásom összege 0 Ft. Persze, mert amit kaptam csekkeket, mind befizettem.

[ Szerkesztve ]

(#54135) rothfb válasza vohanyi (#54133) üzenetére


rothfb
veterán

Így néz most ki a helyzet.

(#54136) kene84 válasza rothfb (#54135) üzenetére


kene84
senior tag

Megesik, szüleimnél is volt ilyen, be kell menni és helyben kifizetheted.

(#54137) M_AND_Ms válasza rothfb (#54131) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha nincs még kiállítva a számla, akkor nem tartozol senkinek sem. Ebben mit nem értesz?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54138) rothfb válasza M_AND_Ms (#54137) üzenetére


rothfb
veterán

Rendben. Értem én...
De létezik olyan, hogy a Digi "elfelejt" számlázni?

[ Szerkesztve ]

(#54139) M_AND_Ms válasza rothfb (#54138) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azt nem tudom, de engem nem zavar. Én fizetni csak a kiállított számla után tudok és akarok - és ez így megy az üzleti világban mindenhol.
Szóval, ne aggódj, tévézz!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#54140) mzso


mzso
veterán

Helló!

Mi lett az Eurosport 2-vel, hogy ilyen borzadály a képminőség. Mintha mpeg-1 lenne... Az SD színvonalat ha hozza.
(Úgy látom az 1 sem jobb.)

[ Szerkesztve ]

(#54142) pjen válasza mzso (#54140) üzenetére


pjen
félisten

Nálam semmi baja.

(#54143) Akosman válasza M_AND_Ms (#54139) üzenetére


Akosman
aktív tag

Nekem sem jött. Felhívtam őket,azt mondták a rendszer nem állított ki számlát. Nem csak nekem,nem egyedi probléma. A következő hónapba valószínű bupla számla érkezik.

(#54145) nfsu17 válasza mzso (#54140) üzenetére


nfsu17
veterán

semmi baja.
9,1 mbit, full hd

--------

bolic

szerintem pihenj le.

[ Szerkesztve ]

(#54146) dexter72


dexter72
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek hasonló gondja, hogy a 394.00MHz. csatornáinak a jelminősége változik. Hol 100%, hol 75% de akkor már kezd szétesni a kép, hol meg nem talál jelet a tv. Ezt a jelenséget ezen a frekvencián tapasztaltam. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond? Budapesten a 17. kerületben lakom.
Üdv
Csaba

(#54147) rothfb válasza Akosman (#54143) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem is ezt mondták, legalábbis, hogy nem állított ki számlát a rendszer. Ezt én is látom. De azt már nekem nem mondták, hogy dupla számla fog jönni. Ha ennyit mondtak volna, nem "izgágáskodnék" itt.

(#54148) mzso válasza pjen (#54142) üzenetére


mzso
veterán

Hát, nálam a WTCR most is borzadály. Van hogy baloldalt olvashatatlan néhány idő mert elnyeli az enkódolási artifact (szép magyar kifejezés :) ).

[ Szerkesztve ]

(#54149) mzso válasza nfsu17 (#54145) üzenetére


mzso
veterán

Nem a bitrátával van bajom, hanem a tényleges minőséggel.

(#54150) mzso


mzso
veterán

Csináltam pár felvételt is: https://drive.google.com/open?id=1JRJnY2CtpPlIEDHde1Rk5ZT5pubxEGiL

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.