Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) cekkk válasza DeFranco (#2400) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem egy használt akkut kaptál vissza, félév alatt nem kellett volna ennyire leromlania.

(#2402) DeFranco válasza cekkk (#2401) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És meg lehet erről valahogy bizonyosodni? (meg mellesleg valami kontrollszoftver sem ártana, hátha az aida téved... mi a legjobb célszoftver az akku állapotának felmérésére?)

[ Szerkesztve ]

(#2403) radi8tor válasza DeFranco (#2400) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szervizbe leadás előtt meg kell jelölni az alkatrészeket valamivel, ami nem könnyen utánozható.
Például egy pötty körömlakkal.

Nekem a ThinkPad akkus program kijelzi mikori gyártású, és egyéb adatait is az akkunak. AIDA-val még nem néztem. Fujitsu-nak nincs ilyen programja?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2404) DeFranco válasza radi8tor (#2403) üzenetére


DeFranco
nagyúr

19 éves kislány vitte el nem működik felkiáltással egy nem tudom honnan szedte szervízbe, nem is tudtam róla... szerinted? Azt is utólag mondták neki, hogy az akkut ki kell venni.

Nem tudom, hogy a fujitsunak van-e ilyen programja.

(#2405) cekkk válasza DeFranco (#2402) üzenetére


cekkk
veterán

Erről sajnos nem, nem tudod bebizonyítani az igazadat. Esetleg a szerviznek szólni, hogy ez nem az az aksi. De szerintem letagadják.

(#2406) radi8tor válasza DeFranco (#2404) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Előtte tuti jobb volt az akku? Hány napig volt szervizben a gép?

⭐ Stella

(#2407) DeFranco válasza radi8tor (#2406) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem tudom, hogy mennyivel volt jobb, nem én használtam, a kislány pedig hát... izé... más volt a háttér :D Érted. :D

De amúgy az én kezem alatt van a gép, én telepítettem rá a wint akkor is és most is. Annyi volt a hibajelentés, hogy mintha kevesebb ideig bírná az akksi, kb. egy órát... innen indultunk el, meg persze mondta a szervízt, meg hogy be lett adva az akku is "véletlenül", utólag tudta meg, hogy nem kellett volna.

Amúgy egy órája nyüstölöm, telepítem az utolsó látogatásom óta elmaradt 86 frissítést, meg fórumozok mellette, meg aida meg guglizás az akku miatt, egy óra alatt 98%-ról 62%-ra esett az akku és még 1 óra 28 percet becsül... tehát az akku most körülbelül 2 órás közepes használat mellett (14"-os képernyő 40%-on megy, de folyamatosan, hdd pörög folyamatosan a frissítések miatt, de nagy terhelés (játék video) nincs)

Szóval nem tudom mennyivel lehetett jobb az akku, női megérzés szerint valamennyivel jobb volt. A szervíz után újratelepítettem a wint (HDD-t gariztatott) és azt nem tudom, hogy az energiagazdálkodás anno hogy volt beállítva, most kiegyensúlyzotton találtam, takarékosra állítottam, a fenti fogyasztás adatok már így képződtek.

[ Szerkesztve ]

(#2408) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv!

Valakinek volna esetleg TA6618350T vagy TA180350-C5 típusú adaptere?
18V 3.5A

Vagy jó bármilyen univerzális is, csak tudja az adott értékeket.

Ilyen a csatlakozása.

Egy JBL PC Speakerhez kéne, csak egy próba erejéig, nem tudom működik-e a cucc, ha igen, csak akkor vennék hozzá adaptert.

Érte megyek, elhozom, kipróbálom, visszaviszem, néhány órára kéne csak.

:R

üdv

(#2409) bitpork válasza DeFranco (#2407) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi lelt téged? Az asszony meg a fóka mellé még bevállaltál egy 19 éves csibét is? :DDD

Kérdezd meg a tyúkkezdeményt hogy hogyan használja a notit: kiveszi az akksit amikor konnektorba dugva használja?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2410) DeFranco válasza bitpork (#2409) üzenetére


DeFranco
nagyúr

svágerné :) a házassággal megnyertem a teljes család IT beszerzői és support pozícióját is. for free for sure

akku nem került ki hálózatról üzemeléskor sem, én sem javasoltam kifejezetten, mert annyi hátránya is van, mint előnye. de most szó volt róla, hogy el lehet játszani, lehet ez lesz.

@radi8tor1: nem tudom meddig volt bent, 2-3 napnál biztos több... hdd gariztatás volt.

[ Szerkesztve ]

(#2411) tomcsi23 válasza DeFranco (#2410) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez az állandóan rábszom töltőre, arról üzemeljen - egy ismerősöm akkuját egy év alatt leamortizálta. Utána meg szentségelt, milyen szar a gyári akku (valami asus volt a lelkem).

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2412) DeFranco válasza tomcsi23 (#2411) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, akkor mi a helyes eljárás?

Van aki azt mondja, hogy a ciklusozás sem jó (használom akkuról amíg le nem merül majd tölt).
Van aki azt mondja, hogy nem jó folyamatosan tölteni (amortizál)
Van aki azt mondja, hogy nem jó az akkut kivenni (nem így van tervezve a lapos, szüksége van az akku puffer funkciójára, ilyenkor kvázi szünetmentesként funkcionál, nem is tolerál úgy egy esetleges áramszünetet az akku nélkül)

Elvileg a vezérlésnek már nem volna szabad gondot jelentsen a csepptöltés, a töltő és az akku is tudja már, vannak annyira fejlettek, ellenben ezeknek az akkuk a folyamatos merítés-töltéssel is degradálódnak tehát az egyes opció sem jó... na és akkor most menjél el, hogy mit kellene csinálnod.

(#2413) bitpork válasza DeFranco (#2410) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az akkut meg kell most formázni. Teljes töltés, teljes lemerítés legalább 2x. Majd feltölt és amíg tölt nem bekapcsolni! Utána me arra figyelni h amikor madzagos tőtés van nem szabad használni közben és ki kell venni na legalább 2/3 töltöttségen van és használni akarjuk a gépet. Az átfolyó áram sajnos melegíti és folyamatosan veszt a kapacitásából. Az meg csak duma hogy az elektronika majd jól leszabályozza :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2414) tomcsi23 válasza DeFranco (#2412) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szvsz két fő verzió van. Egyik otthon használja, szinte asztali gépként, ott akku kivesz, csak tápról megy (pl asszony így használja már évek óta). Ha valahova elutazunk, akkor addig akku be.
A másik verzió pedig állandóan mozgásban van, ott nyilván muszáj bele az akku állandóan.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2415) Impressa válasza DeFranco (#2412) üzenetére


Impressa
őstag

Amit Bitpork is írt, az a kalibráció :K , amit a másik topikban írtam neked.
Nekem anno, a HP Pavilion DV5 volt 99%-ban adapterről használtam, és 2 év után is még közel 1,5 órát bírt akkuról üzemelve. Az akkumulátorban lévő elektrolit folyamatosan oxidálja (korrodálja) a katód felületét ( kalibrációtól függetlenül ), ami tovább rontja (csökkenti) az élettartamát.Szóval igazából bármit tehetsz nem tudod ezt a kémiai folyamatot leállítani, max csökkenteni.

Üdv. Urak! :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2416) GabN73 válasza DeFranco (#2410) üzenetére


GabN73
addikt

Oszt` legalább jó nõ? :D ;]

(#2417) bitpork válasza GabN73 (#2416) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mit számít neki, folyamatos megfigyelés alatt van az Egy Gyűrű által :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2418) DeFranco válasza GabN73 (#2416) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hajjajj, nem is kicsit... de a nővére még jobb ;)

(#2419) föccer válasza DeFranco (#2418) üzenetére


föccer
nagyúr

Hopp, mit fizetsz, hogy ezt el ne áruljuk neki? :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2420) GabN73 válasza bitpork (#2417) üzenetére


GabN73
addikt

Tudom, csak legközelebb küldje hozzám IT-s problémákkal... ;]

(#2421) DeFranco válasza föccer (#2419) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kinek és mit? :P

(#2422) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Kibontottunk egy üveg "Aranymetszés" nevű Irsai Olivért...

hááát... ne vegyetek ilyet.

(#2423) bitpork válasza DeFranco (#2422) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi most voltunk másodszor vásárolni itten, és kaptunk egy tetrapakkos francia fehér bort és egészen jó. Csak gusztátlan mint a hányinger. MOD mármint a kinézete cink.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2424) Mercutio_ válasza DeFranco (#2422) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aranymettszés felejtős, nyakas aligvárom vagy más boruk Kellemes populáris tétel akcióban 1k körül.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2425) DeFranco válasza Mercutio_ (#2424) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem ők lennének az etalon, ha lehetne kapni... ingszaggatóan hajtépően jó boruk van, csak épp nem árulják sehol a pincén és az esetleges vásári kitelepüléseken kívül...

[link]

Az a cabernet sauvignon barrique az... eh, mindegy, nem idegesítem magam... nem baj, van még egy üveggel, lemegy az államvizsga még a cipőt sem veszem le, és tépem fel a dugót.

(#2426) Dermesztő válasza DeFranco (#2400) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Ha nagyon nyüstölve van az akku akkor simàn elképzelhető.
Nekem a lenovo akkum szàllt el igy szép lassan. 14 hònap alatt.
Felujitattam nagyobb kapacitàsura. Most nagyon jò :D

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#2427) LÁZ


LÁZ
addikt

1-2 héten belül eladóvá válik egy Whirlpool ARC 8110 IX tipusú hűtő a 18.kerületben.

Első tulajdonos, tökéletes műszaki és esztétikai állapotban.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2428) föccer válasza LÁZ (#2427) üzenetére


föccer
nagyúr

Vi fill mani?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2429) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok!

UPP a topiknak Ujpalotarol. :C

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#2430) LÁZ válasza föccer (#2428) üzenetére


LÁZ
addikt

üdv, a tisztes helytállás a tét, úgyhogy 55-re gondoltam, viszont beszámolok 1-2 db max 2.5cm magas 18-20centis ventit :D

ps. küldök pár képet a gmail-edre ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2431) oza


oza
csendes tag

Esetleg erre nem tud valaki vevőt ?

Rohadt részegek! Állandóan szétdobáljak az üres üvegeket, én meg hazafele szanaszét vagdosom a tenyeremet...

(#2432) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv!

Samsonite 4 számos programozható lakat

Suzuki GS500 gyári sérült (5mm-es aszimmetria) kormány

1 pár 1W-os LED-es index (új)

hátha!

(#2433) föccer válasza LÁZ (#2430) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem is tudtam, hogy a gmail az ennyimé ;]

Köszi, este átdobom asszonynak. 10k--nak jobban örültem volna XD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2434) werszomjas


werszomjas
őstag

9. kerület és környékén tud valaki jó gumist? egy sima kerék csere lenne, 4db acél kerék le/fel + centírozás.

Előny, ha ismerik a nyomatékkulcs fogalmát és még használják is, ha még a guminyomást is belövik, az külön öröm lenne :R

üdv

(#2435) Magnum_ válasza wertigo1984 (#2429) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:-)))

werszomjas: Napfény u. a józsef a. ltp.-n, én oda jártam gumishoz, meg mosatni, amíg kerületi lakos voltam. normálisak (voltak akkoriban). és nem kellett szólnom, hogy kézzel is húzzanak ráa csavarokra, ne csak a légkulccsal...(vagy hogy hívják..)

btw. jó autómosót kereske a XIII. kerületben, vagy környékén, ami kézimosó és nem mélygarázsban lévő és nem kell szólni mindig mindenért (pl. felnit is törölgessék át, stb.)

defranco: rózsadombon voltunk egy gumisnál múlt hétvégén csere miatt, senki nem volt sehol... ha az emberek meg most kezdik megrohamozni a guumiksokat, dec. elején, úgy, hogy már hetek óta 7fok körül van, akkor bravó.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#2436) DeFranco válasza werszomjas (#2434) üzenetére


DeFranco
nagyúr

fórumról gumispeti-t tudom, hogy nyomatékkulccsal dolgozik (pontosabban nem tudom, csak hallottam) de ő nem 9. ker.

viszont szerintem ha az elkövetkező két hétben kell a csere, akkor nem igazán tudsz válogatni, hogy hol van a gumis, örülhetsz, ha időpontot kapsz, most van a csúcs. én már két hete felrakattam, pont ezért.

amúgy a téma engem is érdekelne, mert felrakták a gumimat rendesen, de 100 km után is rá kellett húzni két vagy három anyára (ez még tök normális) és most hogy néztem 300 kilométer után, megint után kellett húzni 3 anyát (kb. 1/8 és 1/4 fordulat közötti mértékben).

kézzel húzogatni meg hát... nem pontos.

(#2437) macilaci78 válasza DeFranco (#2436) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem úgy tanítják rutin oktatáson is, hogy felteszed és néhány száz km után ráhúzol? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2438) werszomjas válasza DeFranco (#2436) üzenetére


werszomjas
őstag

Szerencsére nem sürgős a dolog, nem sokat használjuk az autót, úgyhogy ráér nekem a roham végén is.

Saint_# köszi, acél vagy alu felniket cseréltettél? Árban mennyi volt?

üdv

(#2439) Magnum_ válasza werszomjas (#2438) üzenetére


Magnum_
nagyúr

1500Ft/db a szerelés asszem, mindegy, hogy acél, vagy alu.
de ha rajta van a gumi, akkor lehet, hogy csak 1k/db.. passz. nagy eltérések nincsenek.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#2440) DeFranco válasza macilaci78 (#2437) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyszer. de nekem másodszorra is rá kellett húzni, és ez ugye implikálja a harmadikat, etc... ez a gondom. Az első húzás benne van persze.

@werszomjas: nagyfalun kb. 1500 a szerelés kerekenként mindenhol, ha a felnin is ki kell cserélni a gumit... van ahol felnistől is ennyi, van ahol olcsóbb egy 500-assal. 100-200 Ft difi van, attól függően, hogy szelepet cserélnek-e, illetve hogy a centrírozást külön felszámolják-e.

(#2441) Melack válasza DeFranco (#2440) üzenetére


Melack
veterán

Nekem volt 6000Ft a 4 kerék + centírozás + görgőzés + szelep a XVIII-ban. Ez teljesen baráti.

Ott mondta a gumis, hogy én nagyon előre gondolkodom, mások jó, ha az első 10cm-es hóban rakják fel a gumit. :Y

(#2442) DeFranco: igen, olvastam erről szóló kis beszámolódat. Nekem ilyen gondom nincs, nálunk mindenki teszi fel a téligumit, mint a kisangyal. Az előző tulaja a kocsinak végig téli gumival használta, én meg azt nem értettem - úgy csikorgott nyáron a gumi, hogy az valami esztelen.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2442) DeFranco válasza Melack (#2441) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha felrakatják egyáltalán... egyre több ember győzi meg magát arról, hogy a téligumi kérdést csak a gumimaffia találta ki, és jó a nyári is télen, majd óvatosan vezet

(#2443) Magnum_ válasza DeFranco (#2442) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyszer kénytelen voltam nyári gumival hóban menni. 10 éve vezetek és állítólag nem rosszul. azért izzasztó volt. most találtam gyári alufelnit a téli guminak, alig nézni ki az autó kevésbé szépen, mint a nyári 17esekkel, szóval még ezen sem múlhat a téliesítés :)

I humbly and respectfully decline™

(#2444) DeFranco válasza Melack (#2441) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Keresztapám egy dolog, ő 15 éve nem ült volán mögött... amikor a hivatásos airport shuttle sofőr fejti ki nekem hogy felesleges a téli ha nem megyek sokat, óvatosan el lehet menni a nyárival is (30 éve vezet) akkor ott azért már van baj....

de menj egy kört majd a tesco parkolóban egy hónap múlva...

(#2445) Melack válasza Magnum_ (#2443) üzenetére


Melack
veterán

Szerintem legkevésbé erről szól. Hanem arról, hogy sz*rnak rá, illetve ők "tuti nem hibásak, mert ők tudnak vezetni elv" van érvényben.
Jövőre cél, hogy legyen még egy szett felni, és akkor azzal sem kell vacakolnom.

(#2444) DeFranco: azon shuttlös mellé sem akarnék beülni. Én már most néztem a kocsik kererkeit, de a karácsonyi hajszában is rátekintek.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2446) Magnum_ válasza Melack (#2445) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én amúgy eddig a gyári alufelnire toltam fel mindig a télit is, nyárit is (nem marja ki a só, mosom eleget a kocsit), de most nagyobb a nyári felni/gumi, mint a téli, acél felni használtan annyi lett volna, amennyiért találtam gyári winterfelgent, így nyilván az lett :)

I humbly and respectfully decline™

(#2447) Impressa válasza Melack (#2441) üzenetére


Impressa
őstag

Csak nem a piros iskolával szemben lévő gumisnál voltál véletlenül? :D Már én feldobtam a tépli papucsokat, elkerülve a nagy őrületet. Nekem is 6k volt az, amiket írtál, és szerintem is jó ár volt érte.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2448) Mercutio_ válasza DeFranco (#2444) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a tipikus állami szektorban szocializálódott sofőr, simán kinézem belőle, hogy adott esetben azt se tudta 4 évszakos gumikkal járt évekig.

Gumimaffia, jaham, és az ilyenek egymást hergelik a "zinternetten" :DDD Az, hogy a téli/nyári gumi állaga, tapadása, egyéb tényezői hőmérsékletfüggőek meg hallani se akar :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2449) DeFranco válasza Mercutio_ (#2448) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hülyeség, nem kell menni százzal meg százhuuúúússzal aztán nincs baj... amúgy sem megyek télen akkor inkább sehova

csak karácsonykor a tántikához meg a hugiékhoz, meg lesz az a keresztelő, meg a disznóvágás két hét múlva, meg el kell hozni a tápot meg akkor már beugrunk a tesco-ba is (háromszor), szóval tulajdonképpen megyünk minden héten valahova 100 kilométeres körzetben, de majd vigyázunk, nem megyünk százzal meg százhuuuúúúússzal

;]

(és a gyász az, hogy ez tényleg így van, már most is ez ment az utakon három centi esőben. M3-on két sáv volt, az egyik konstans 90 a másik konstans 150, mert kívül mentek a teherautók meg a nyárigumisok/koptatóigkivanfizetvegumisok/félősök, belül meg a baromállatja, akit mindenki föltart (aki a 90-eseket előzné) úgy hogy tolja le aki előtte van ezerrel... nem egy olyan rezesovás sávváltást láttam, amikor a belsőben az előzéskor bepánikolt a sofőr a mögötte villogó bömöstől, és a centi-vizes aszfalton pánikból kirántotta jobbra a kormányt, ha van mellette valaki ha nincs... a szerencsén múlt, hogy a mögötte jövő befékezett... és ilyen volt vagy 5)

[ Szerkesztve ]

(#2450) Melack válasza Impressa (#2447) üzenetére


Melack
veterán

Hengersor utcában voltam, ott van a szerelőm is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.