Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) cekkk válasza Magnum_ (#1400) üzenetére


cekkk
veterán

Másolási sebesség a különbség, a C4 az 4Mbvel másol a C10 meg 10el, szóval ha kibírod akkor elég a 4es is simán. Fényképezőbe kamerába jobb a gyorsabb.

(#1399) Melack
Olvasni mindet gyorsan lehet, inkább az írás a kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#1402) Tim82 válasza Melack (#1399) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hétvégén már nem bírja a strapát, jár neki is a pihenőnap. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1403) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok!
tudna valaki segíteni?valalkinek van ismerőse, akinek van furgonja, vonóhorgos autó utánfutóval, akármi, amibe befér egy 140x200-as ágy (mondjuk árhagyással 160x200).

Csajom lakásából elhoznánk az övét az enyémbe, az enyémet meg átvinnénk hozzá. Kerületen belüli a történet szerencsére, igazából autóval 4perc a két lakás között a távolság. Tehát mindennel együtt szerintem 40perces sztori. Nyilván nem ingyen kérném :-))

Neem tudom, hogy költöztető kijön-e egy ilyenért, de ezt szeretném megoldani pikk pakk.

I humbly and respectfully decline™

(#1404) Melack válasza Magnum_ (#1403) üzenetére


Melack
veterán

PL

De ott több ilyet is találsz.

Jobb ötletem nincs hirtelen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1405) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok Pestiek :)
Az lenne a kérdésem, hogy a Keletinél a 7E most hol áll meg? Mert ha jól tudom most ott elég nagy a káosz...
Ha esetleg valaki egy google térképen megtudná mutatni megköszönném
Szombathelyiként nem akarok cuccossal 1órát tekeregni... :U

Szerk: A vásárcsarnok felé szeretnék menni

[ Szerkesztve ]

(#1406) Melack válasza fesii (#1405) üzenetére


Melack
veterán

Az építkezési terület (metrógödör) mellett láttam tegnap, hogy van nekik megállója. De kivételesen jól ki van táblázva.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1407) fesii válasza Melack (#1406) üzenetére


fesii
aktív tag

Abba a megállóba megállok ha jól emlékszem Buda felé megy...
De köszi a gyors választ

(#1408) Melack válasza fesii (#1407) üzenetére


Melack
veterán

Nem, mert át lett pakolva minden, és most minden a Thökölyn áll meg.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1409) fesii válasza Melack (#1408) üzenetére


fesii
aktív tag

Óhh értem köszönöm a segítséget!
Keleti környékéről szeretek minél gyorsabban eltűnni de szerintem ez nem meglepő :U

(#1410) Melack válasza fesii (#1409) üzenetére


Melack
veterán

Nincs azzal semmi gond, mármint a környékkel. Majd minden nap arra járok.
Zsebesektől nem kell tartani, hajléktalanok meg most épp kiszorultak a 24-es megállója felé. Amúgy normális.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1411) DeFranco válasza fesii (#1409) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nappal nem egy életveszély, zsebedre kell vigyázni, de amúgy semmi komoly. Meg ne bámészkodj senkinek az arcába. Ennyi.

(#1412) Magnum_ válasza DeFranco (#1411) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a legjobb barátom a környékére költözött, nem tudtam lebeszélni. járok felé gyakran, de amit a háza mellett a kint lebzselő arcok levágnak, az parádé, naponta lehetne kamerázni, pénteken pl verekedést láttunk az erkélyről.. bent a belvárosban, a garay téren. ahol rengeteg újépítésű ház és jópár nagyon szépen felújított régi van.. csak tudnám, ezek honnan jönnen ki..

(inkább le se írom, hogyan szoktam ott parkolni, mert hajdúpéternek fogtok gondolni :DDD )

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#1413) DeFranco válasza Magnum_ (#1412) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Volt kollégám lakik a Dembinszky utcában, tudom miről beszélsz.

Nincs az a pénz, hogy oda költözzek, (csakazugló :DDD ) de azért egy buszra még fel lehet ott szállni.

[ Szerkesztve ]

(#1414) Magnum_ válasza DeFranco (#1413) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én se félek ott azért, csak látom, hogy kik, mik hogyan töltik el az idejüket az utcán...
mondjuk én meg jelenleg el nem költöznék máshova onnan, ahol lakom (ill. Budán lenne 1-2 rész, de az most épp nem opció... :) ).

I humbly and respectfully decline™

(#1415) DeFranco válasza Magnum_ (#1414) üzenetére


DeFranco
nagyúr

merrelax?

(#1416) Melack válasza DeFranco (#1413) üzenetére


Melack
veterán

Én a Kálvária utcában laktam, ha már 8.ker. Nah oda vissza soha.

Ha költözünk ezután, az már valószínűleg Pest mellé valahová, ahonnan normálisan be lehet jutni Pestre. Bár a 18-ban is van pár hely, ahová szívesen költöznék...

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1417) Magnum_ válasza DeFranco (#1415) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Újlipótváros (pozsonyi)

I humbly and respectfully decline™

(#1418) DeFranco válasza Magnum_ (#1417) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt sokan szeretik, igen

@Melack: nálunk is van ilyen terv, de szerintem semmi nem lesz belőle, ha sikerülne fél szobával nagyobbat szerezni hasonló minőségben, már winning lenne, de 1+2 fél szobás kb. csak panel van, vagy esetleg újépítésű. De az újépítésűben ezt 55 m2-en oldják meg két kicsi meg egy nagy lyukkal.

Agglomeráció az nekem nagyon nem, ilyen benzinárak meg közlekedés mellett.

[ Szerkesztve ]

(#1419) Melack válasza Magnum_ (#1417) üzenetére


Melack
veterán

Az jó rész, arra szerettem csak úgy mászkálni. :B

(#1418) DeFranco: Nekünk mákunk volt, 1+2 félszoba, ok, panel, de panelprogramos, jutányos áron (bérelve, nem megvéve). Ennél nagyobbat nem nagyon találnánk, azért is fogunk majd kiköltözni innen. 60-75m2-es lakások vannak/voltak normális áron kiadóak Szigetszentmiklóson meg a környékén. Az még jó is lenne. Vagy Csepel.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1420) DeFranco válasza Melack (#1419) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Panelba több okból nem, akármilyen programos, azoknak vége van, tipli. Az a baj, hogy normális időben normális technológiával pont nem építettek ilyen 65-75-ösöket.

[ Szerkesztve ]

(#1421) Melack válasza DeFranco (#1420) üzenetére


Melack
veterán

Hát nem tudom. Vezetékeket tényleg jó lenne kicserélni, mert azok már öregek, de azzal én, mint bérlő, nem tudok foglalkozni.
Nekem sem álmom ott megöregedni, de most egyelőre jó. Szocpolra meg nem fogok tudni lakást venni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1422) Tim82 válasza Melack (#1419) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csepel paneles részén rengeteg az autólopás, úgyhogy ha van kocsid, annyira nem tűnik jó ötletnek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1423) Magnum_ válasza DeFranco (#1420) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én panel párti vagyok. most komolyan. sokkal egyszerűbb és olcsóbb felújítani.

Melack: imádom is.

I humbly and respectfully decline™

(#1424) cekkk válasza Tim82 (#1422) üzenetére


cekkk
veterán

Én meg Szigetszentmiklósról hallottam az hogy a C típusúak előszeretettel tőrnek be :(((

(#1425) Melack válasza Tim82 (#1422) üzenetére


Melack
veterán

Köszi az infót, akkor az felejtős. Igazából Csepel szélére gondoltunk, 152es busz vonala, Csepel Csillagtelep, 148as/151es, 35/36os.

(#1424) cekkk: akkor ez nem lesz egyszerű menet. Bár Miskolc és környékéhez képest biztos kevesebben vannak (Edelény pl)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1426) DeFranco válasza Magnum_ (#1423) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ebből a szempontból jobb, bár azért az egyszerűség és az olcsóság azzal is jár, hogy igényességből fel kell adni. Bevésni a falba vezetéket például nem fogsz... megy sínben, vagy viheted a parkettaszegő alatt.

Ellenben a lakóközösség egyre inkább csúszik le, aki teheti törne ki, és na ki jön a helyükre? Szerintem sejted...

Meg mellesleg közvetlen életveszély ami ott vezetékezés címén van, amit nem fog a többség felújítani, mert nem látszik, csak a hír egyre több, hogy itt is kigyulladt meg ott is kigyulladt egy lakás, mert ezek a régi szar alu rendszerek nem bírják az inverteres klímát a plazmát, meg az indukciós lapot.

(#1427) cekkk válasza Melack (#1425) üzenetére


cekkk
veterán

Dunaharaszti ami még élhetőnek tűnik nekem, a főbérlőink is oda költöztek ki és szeretek, nekem is ez a két város tetszik Miklós és Haraszti, de Miklóson sok a betörés és állítólag az újabb részeket állandóan kirabolják. :(( :(

(#1428) Melack válasza DeFranco (#1426) üzenetére


Melack
veterán

Ebben az a fura, hogy nálunk a Havannán épp fordítva van. Annyira lent vannak az árak, hogy fehéredik az egész. De komolyan.

Kábelek: nem csak azok a hibásak. Nálunk ki lett cserélve a biztosítékláda, és most lesznek lecserélve a dugaljak - mert azok is sok helyen még a "gyáriak" - azokban meg földelés sincsen. Pedig a föld vezeték ki van építve, mert nálunk pl van (79es építésű). Az igaz, hogy gyémántvágó kell, ha ki akarod cserélni az összeset, de utána már könnyebb az életed... csak ugye ez is nem kevés pénz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1429) Magnum_ válasza DeFranco (#1426) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyetértek, de jó környéken a lakóközösség is normális lehet (szerencsés a lakóközösség nálunk és jó a közös képviselet), pont 1 éve új lift lett, makulátlan még mindig, gyakori a takarítás, nincs szemetelés (mondjuk ez ugye az egész környékre jellemző szerencsére), a kutyások, ha kint szaratják a kukákat, felszedik z ürüléket és a ház előtt parkoló autók, amik a lakók autói, megközelítik majdnem az ingatlan értékét..
mondjuk nem tudok még egy olyan környéket, ahol a panelházaknál ilyen van.

egyébként nekem pont jó a parketta szegő alatt a vezeték :-)))

amúgy én pl még bauhaus párti vagyok, nem vágyom új építésűbe.

a többihez hozzűszólni nem tudok, klímázok, mint állat, remélem, nem gyulladok fel :-)))

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#1430) DeFranco válasza Melack (#1428) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Annyira lent vannak az árak, hogy fehéredik az egész.

Ezt azért nehezen hiszem.

Az igaz, hogy gyémántvágó kell, ha ki akarod cserélni az összeset, de utána már könnyebb az életed... csak ugye ez is nem kevés pénz.

Ezért írtam, hogy "rendszerek". Mi is megcsináltattuk, igaz falon kívül, nem vésettük be, de full réz a rendszer, prodax szerelvényekkel, új biztosítékdobozzal, FI relével. Nem volt olcsó, de nekem ennyit megér az én és a családom biztonsága.
Én személy szerint aki nem csináltatja meg, annak leköttetném az óráját.

(#1431) DeFranco válasza Magnum_ (#1429) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az ilyen "áldott" környékek jók, persze, de sajnos ezekből van kevesebb... konkrétan nagyon kevés, de nem véletlen hogy azt írtam a ti környéketek jó. ;)

Újépítésűbe én sem mennék szívesen, de ezek persze szigorúan magánvélemények, nem kinyilatkoztatások, koránt sem biztos hogy igazam van.

(#1432) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, ezek maradtak még, tehát eladó lenne:

Proci: AMD Phenom II X4 B55 Black Edition 3.2 GHz

Videókártya: Gigabyte GV-R685D5-1GD GDDR5 1 GB

Winyó: Seagate Barracuda Green 2TB

Ház: Cooler Master Centurion 590

Ventilátorok: Coolink Swif 2 1201 és 120P

Billentyűzet+egér: Logitech MK 520

Valakinek valami? :)

(#1433) Melack válasza Vasinger! (#1432) üzenetére


Melack
veterán

Kávé 3 cukorral, kevés tejjel, köszönöm!

;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1434) Vasinger! válasza Melack (#1433) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Vendégem vagy egyre, ha ezek közül elviszed valamelyiket. ;)

(#1435) Agostino


Agostino
addikt

azt hiszem felesleges de sosem tudhatja az ember: van itt esetleg valakinek földhivatalban jó ismerőse aki mondjuk akár holnap elérhető? :F

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1436) föccer válasza Agostino (#1435) üzenetére


föccer
nagyúr

Sorban állás a barátod. :K :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1437) Magnum_ válasza Agostino (#1435) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mi kell?

I humbly and respectfully decline™

(#1438) Agostino válasza Magnum_ (#1437) üzenetére


Agostino
addikt

igazából csak annyi hogy egy beadott papírt holnap kellene kéz alá vennie egy ügyintézőnek. ha nem akkor a jó ég tudja mennyit várhatok a lakásunkra... bedőltem a gyorsított ügyintézésnek, azt hittem pár napot jelent. hát nem, tízet

föccer - nem a sorbanállás a gond, azt kivártam becsülettel :K

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1439) föccer


föccer
nagyúr

A VIII. kerületbe nem lehet Digit kábelen beköttetni, vagy parabolával? :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1440) cekkk válasza föccer (#1439) üzenetére


cekkk
veterán

Én úgy látom kábelt nem, tányéros meg függ a lakástól, hogy merre néz.

(#1441) föccer válasza cekkk (#1440) üzenetére


föccer
nagyúr

Tányérost egyébként sem akarok. Akkor inkább marad a tetvedék upc. :(

gondolom más opció nincs :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1442) cekkk válasza föccer (#1441) üzenetére


cekkk
veterán

T-home esetleg :D

Látom neked sem szíved csücske a upc :D

(#1443) föccer válasza cekkk (#1442) üzenetére


föccer
nagyúr

Fantasztukus az ügyfélszolgálatuk, de egy 720p-s streamet sem tudok nézni, mert annyira szaggat néha. A T-ről is olyan jókat lehet hallani, hogy lehet inkább azt is kihagyom :(

Minden esere ránézek, mennyire vállalható az ajánlatuk és van-e bekötés hozzánk, bár tartok tőle, hogy nincs. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1444) cekkk válasza föccer (#1443) üzenetére


cekkk
veterán

Én digis voltam Debrecenben és imádtam. Itt most upc van és hát na :O :W
Invitel optikai nincs felétek?

(#1445) föccer válasza cekkk (#1444) üzenetére


föccer
nagyúr

Nincs. T is csak DSL-el hajlandó bekötni a honlapjuk szerint. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1446) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Angol nyelvi tanfolyamra szeretnék menni. Nem tudom ki mennyire ismeri ezt az oldalt, vagy sem. De 30 éves kor alatt el lehet menni, eu támogatással ilyen tanfolyamra. Elég sok iskola van és nem tudom melyikhez lenne érdemes beiratkozni. Ha már rászánom az időt (90 óra), akkor olyanra mennék, ahol jó az oktatás.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1447) cekkk válasza föccer (#1445) üzenetére


cekkk
veterán

A honlapja állítólag nem mindig a legjobb, ajánlatokat adja. :D

Érdemes őket felhívni.

(#1448) föccer válasza cekkk (#1447) üzenetére


föccer
nagyúr

Egy próbát megér. Majd ha hazajöttem a nyaralásból és eszembe jut. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1449) DeFranco válasza föccer (#1443) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem semmi gondom a winklernettel... biztos nem házon belül van a gond? Más is tapasztal ilyet? Milyen sávszél?

(#1450) föccer válasza DeFranco (#1449) üzenetére


föccer
nagyúr

25/1,5 Mások akik ugyan azt a streamet nézik hibátlanul nézik. Sokszor laggolom multiban is. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.