Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Bjørgersson válasza DeFranco (#2999) üzenetére


Bjørgersson
félisten

És mi leszel, ha nagy leszel?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3002) DeFranco válasza Bjørgersson (#3001) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Má' nagy vagyok, ezt csak viccből csinálom. 10 éve dolgozom. Másoddiploma.

@cekkk: és ha tudnád, hogy még ingyen is volt :DDD (felvettek államira. másodszorra is... fuck yeah :D)

[ Szerkesztve ]

(#3003) radi8tor válasza DeFranco (#3002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Túléltük Bécset, látom te meg bepirosodtál. :D

Schönbrunn tényleg sokkal szebb, mint Rathausplatz. :K

⭐ Stella

(#3004) Mercutio_ válasza Bjørgersson (#2980) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dercsi, hehe... :DDD

Szerintem Saint_-nál van más is, vagyccsak a szája jár :DDD

Radi:És hozott valamit a szakállas pedofil? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3005) DeFranco válasza radi8tor (#3003) üzenetére


DeFranco
nagyúr

DeFranco nem beszél hülyeségeket :D

Örülök, hogy tetszett :) Forgalom, parkolás?

(#3006) Melack válasza DeFranco (#3002) üzenetére


Melack
veterán

Mi most keresünk páromnak valami levelezős szakot, amit a baba mellett el tud végezni, lehetőleg támogatottat (lehet Gyöngyös lesz belőle). Anyám, mennyi mindent meg kell néznünk :S

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3007) DeFranco válasza Melack (#3006) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát... sok sikert hozzá... feleségem 2 évig keresett valamit, ahova fel is veszik, meg meg is oldható logisztikailag, és már ott is bukott a dolog, hogy nem vették fel.

Az, hogy ez a szak indult, és hogy tudtunk jelentkezni, meg felvettek, ipari mázli... mit akar tanulni amúgy?

szerk: mondjuk azt hiszem a gyes-en levő kismamákat valahogy támogatják, van talán valami program, hogy tanulhatnak. Milyen végzettsége van?

[ Szerkesztve ]

(#3008) Melack válasza DeFranco (#3007) üzenetére


Melack
veterán

Érettségi + szakács/idegenvezető/turizmus szakügyintéző(?) OKJ (új számítás szerinte ez valami felsőfokú képesítésnek felel meg).

2013as szakokat néztük, azok indultak. Most majd az Educatiora fogunk januárban kimenni, hogy meg tudjuk nézni, milyen is a kínálat.

Kismamáknak plusz pontokat adnak, de még azt sem tudom, hogy a 2007es érettségijéből hogyan és miként lehet a pontokat átszámolni - mert azt tudom, hogy valahol van valami váltás/eltérés.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3009) Mercutio_ válasza DeFranco (#3007) üzenetére


Mercutio_
félisten

1-2 éve nézegettem ebben az új bolonyéze rendszerben a villamosmérnöki (fősuli, ma bsc-nek hívják asszem) végzettségemmel mit tudnék másoddiplomaként felvenni, de nem igazán találtam értelmes szakot.
Valahol van olyan oldal ahol fa-struktúrás, vagy keresős formában lehet a jelenelegi dolgokról tájékozódni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3010) DeFranco válasza Mercutio_ (#3009) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem tudok róla

anno a feleségem keresett magának, ő azt csinálta, hogy megnézte a szóba jöhető egyetemeket (bsc-je volt neki is, msc-t akart) és ott megnézte,hogy mi a kínálat

amit mi most csinálunk, ez kvázi adott volt, tehát keresgélni nem kellett

@Melack: és mit akar tanulni?

[ Szerkesztve ]

(#3011) Mercutio_ válasza DeFranco (#3010) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a baj, hogy azt se tudom a mostani képzési rendszerben pl. egyes Kandós tárgyakat elfogadnak-e, vagy pl. egy mérnök-közgazdász szakon minden tárgyat előlről kell-e kezdeni, vagy, hogy kell-e külön felvételizni, vagy csak jelentkezni és a végzettséget igazoló doksik másolatát mellékelni :U
Mi voltunk - talán - az utolsó évfolyam, aki még nem creddites/bolonyais rendszerben tanult, így nekem kínai az egész.

Azt hiszem 2 ünnep között lesz időm keresgélni, majd akkor megpróbálok a neten túrni valamit.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3012) DeFranco válasza Mercutio_ (#3011) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez intézményenként teljesen különböző, nem lehet megúszni, végig kell nyálazni a tájékoztatót... mi is ezt csináltuk

én sem bogyolai voltam még '05-ben végeztem

(#3013) radi8tor válasza DeFranco (#3005) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Forgalom érdekes módon nagyobb volt, mint tavaly kb ilyenkor szombaton.
Parkoló jó drága volt Schönbrunn-nál, de egyszer bevállalható.

Mariahilfer strasse át lett alakítva, már csak engedéllyel lehet behajtani/parkolni ott, ezért a környező utcák tele vannak, de viszonylag gyorsan sikerült helyet találni ott is.

⭐ Stella

(#3014) etejedu válasza DeFranco (#2999) üzenetére


etejedu
őstag

Csak azért csinálod te is hogy a végén odavághasd asszonynak; ez bakfitty! :)

(#3013) radi8tor1: Megen van Mikulássapka?

[ Szerkesztve ]

(#3015) Melack válasza etejedu (#3014) üzenetére


Melack
veterán

Vagy hogy tudjanak ugyanarról vitázni? :P ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3016) DeFranco válasza etejedu (#3014) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ugyanazt a főiskolát is végeztük, igaz azt külön, akkor voltam utolsó éves, mikor ő első, de ezt most egyszerre is csináltuk.

Csak egyéb elfoglaltságok miatt én nem írtam meg a diplomát fél éve, úgy hogy én most csinálom meg amit ő fél éve.

(#3017) Bjørgersson válasza Mercutio_ (#3004) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ismerős? Nem vicces! ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3018) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ha esetleg valaki órában gondolkodik karácsonyi ajándékként:

Találtam ezt a boltot tegnap. Szerintem tök jó divatórák vannak, főleg a női vonalon, ugyanaz mint a plázákban vagy az órásnál, csak 2-3 ezressel olcsóbban (nyilván nem kell fizetni bérleti díjat).

Ha gondoljátok nézzetek rá, én most rendeltem egyet feleségemnek. Ma amúgy ingyenes szállítási nap van, ingyen kihozza a futár, plusz regisztrációkor kaptok 500 pontot ami 500 Ft engedmény alapból. Ha valaki meghív benneteket, és vásároltok, az megint 500-500 pont mindkét félnek. Másodlagos emailről is működik, magatokat is meg tudjátok hívni, de ha valaki szeretné, és érdekli, meghívom én.

Nem reklám, csak szóltam, hogy ilyen is van. Semmi közöm hozzájuk, ügyfél vagyok csak.

[ Szerkesztve ]

(#3019) Dermesztő válasza Magnum_ (#2991) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Rend a lelke mindennek :DDD

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#3020) kymera


kymera
senior tag

Ezen besírtam :DDD:DD:DDD:DD [link]

Ilyen fűnyíró kell nekem is ! :DD

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#3021) DeFranco válasza kymera (#3020) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Honda :D

(#3022) Impressa válasza kymera (#3020) üzenetére


Impressa
őstag

Pont tegnap este néztem meg. :DDD :C

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3023) Agostino válasza kymera (#3020) üzenetére


Agostino
addikt

nem értem. most akkor lenyírta a füvet? akárhol próbálom lestoppolni, sehol sem derül ki számomra egyértelműen. mert ráülni aztán betonon csapatni vele azt tudok én is. csapassa úgy a füvön, hogy a lenyírt szálakat húzza maga után a légörvényben. addig ez hobbifűnyírás marad, nem több. filthy casual...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3024) Dermesztő válasza Agostino (#3023) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

+1

Ez nem is fünyirò, a késeket leszerelték ròla, amolyan kis "élményautò"

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#3025) macilaci78 válasza Dermesztő (#3024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem a komplett hajtást kihajintották belőle.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3026) tipuka


tipuka
addikt

sziasztok!

holnap megyek fel bp-re, de nem ismerem a környéket. a "nagytemplom utca'-ban (ir.szám. 1083) leszek, a körül nem tudtok valami jó kajálós helyet? mindegy mi, pizza,gyros,hamburger,rántott sajt, mit tudom én mik, bármi jól jönne, és valami pici segítséget mellé. előre is köszi!! :R

(#3027) LÁZ válasza tipuka (#3026) üzenetére


LÁZ
addikt

2 utcával feljebb, a nagytemplommal párhuzamosan van a korvin pláza, pár perc gyalog ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3028) GabN73


GabN73
addikt

Bemegy a paraszt az Árkádba, ha már kapott 20%os kedvezményt a H&M-be... Erre Kasza Tibi pattog egy színpadon... :D Nagyszerű... :DDD

(#3029) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Körkérdés:

Édesanyám lehet bekötteti az interwebzet. Van otthon egy gép tartalékban-elfekvőben, de mivel egy abit nf7 - athlon XP párosról van szó, ez már valószínűleg netezésre is sovány lenne.

Valamit kellene újítani, de mivel itt már minden régi, ezért lap + mem + procc kombó kellene kompletten.

Több megoldáson gondolkodom:

Ha már fejlesztek, akkor valami két magos gépet kellene venni.

Első körben egy core2duo-s gépre gondoltam, 2ghz körül, valami lappal, 2 giga rammal használtan. Ez az egyik opció, talán a legolcsóbb, de a ddr2 meg az lga775 már simán zsákutca

Van még egy olyan lehetőség, hogy elindulok AM3 vonalon, valami az enyémhez hasonló géppel, ddr3 rammal Athlon II X2 procival

Esetleg arról is lehet szó, hogy ami itt van, az megy haza, én meg magamnak veszek valami erősebbet rádobva valamennyit. Ezzel az a gondom, hogy 1: minek, ez is elég mindenre, ami nem GTA IV, 2: az otthoni gépben valami pusztulat táp van, kodegány, azt hiszem, tápra meg most nem akarnék költeni, így viszont nem szívesen raknám alá ezt a kombót, ami most nekem van, újonnan vettem, bolti fóliás polír minden benne, nem valakinek a levedlett xara.

Meg lehet az, hogy marad az Athlon XP, de szerintem azt már egy komolyabb flash vagy youtube videó megfogná, bár nem próbáltam, csak gondolom. Meg ugye Win7 is felejtős.

Olyan megoldás kellene, ami pár évre biztosítaná a problémamentes felhasználást (anyukagépről beszélünk, netezés, skype, semmi izgalom) de a lehető legolcsóbb. Magamtól még egy 2300 Ft-os N-es Wifi sticket is sajnálok, most eléggé próbálom fogni a pénzt.

Ti mit csinálnátok?

[ Szerkesztve ]

(#3030) cekkk válasza DeFranco (#3029) üzenetére


cekkk
veterán

Amd Apu?

Ahhoz is lehet olcsón venni mindent szerintem ,meglenne a videókártya is az apuban. 13 körül van alaplap, 10 egy proci ramot meg lehet használtan is venni, de akár ezeket is használtban megtudod venni.

(#3031) tipuka válasza LÁZ (#3027) üzenetére


tipuka
addikt

Köszi szépen! :R

(#3032) DeFranco válasza cekkk (#3030) üzenetére


DeFranco
nagyúr

AM3 óta nem igazán követem a vonalat, így nem ismerem az APU-kat sem. Ettől még lehet róla szó, csak azt sem tudom, hogy mit keressek :)

Ebből a szempontból amúgy mindegy, hogy az APU-ban van-e a grafika vagy az alaplapon, a HD4200 is messze elég mindenre.

Brazos volt még nagy hívószó annak idején, de nem ismerem az erejét. Nem bánnám azt sem, ha egy mini egybegépre le lehetne cserélni a nagy asztali monstrumot, de azokból ami használható az gondolom még drága.

[ Szerkesztve ]

(#3033) cekkk válasza DeFranco (#3032) üzenetére


cekkk
veterán

A kérdés az, hogy a proci amit beletudsz rakni az elég-e mindenre, meg egyre inkább elterjed a gpu-s gyorsítás, és azt tudja-e ez a kártya.
Ezeket viszont én nem tudom megválaszolni, mert én nem foglalkoztam évek óta ilyen jellegű témával. :B :DDD

Valaki jó fajta házimozi hangfal szettet nem akar karácsonyra venni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3034) Mercutio_ válasza DeFranco (#3029) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ősöknél is hasonló gép volt - bár rendes táppal, mivel egy FuSi volt - kaptak egy olcsó h61-es lap +2 magos cerka 2GB ram, 320-as vinyó összeállítást. Az Intel prociban is van már IGP, gyengébb az amd-snél de netre, flashes játékra (mahjong ;]) Skype, film (mai széria gond nélkül viszi a fullHD-t is) elég.
2 probléma van ezzel : Az a táp ami most van ha elszáll viszi az egész konfigot, a ram árakm még nyárhoz képest is durván emelkedtek, ja és még annyi, hogy az utóbbi pár évben megjelent alaplapok már nem kezelik az IDE vinyokat. (egy adapterrel lementhetoek az adatok róla, de azzal használni tartósan nem jó ötlet)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3035) Mercutio_ válasza DeFranco (#3032) üzenetére


Mercutio_
félisten

Brazos a netbook-okban, htpc-kben érzi jól magát, de utóbbit kivéve időtállóbb egy előző hsz-ben leirt konfig és 2-3x erősebb is közel azonos áron.
Én a helyedben megnézném pontosan milyen Komponensek vannak a mostani gépben, hogy a hdd hibátlan - e, bearaztatnam a szaktopicban aztán meghirdetnem szigorúan helyben kipróbálási garival de vinyó nélkül és külön a vinyót azzal, hogy ha a gép már elkelt vihető :U

Mini egybegép alatt nem tudom konkrétan mire gondolsz, ha barebone, akkor ja, vagy régi, vagy drága, most rakok egyet épp össze a proci garis a többi cucc innen apróról össze szedve 37k és még nincs benne vinyo/ssd, igaz ez külső noti tápos és az alaplap se H61 hanem komolyabb B75. Egy másik amd apu-s 3 magos cuccom most épp htpc-nek van osszerakva abban lap, proci bolti memória ph-garis egy MX31 mini házban az is vinyó nélkül 33-ban van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3036) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ha valamelyik kell esetleg anyagárban atadom, de ha jól gondolom ez fölötte van az elméleti keretnek.
Most mobilról vagyok, megy van itt némi meló., de ha délután gép elé jutok szét nézek aprón mi lehet számodra érdekes.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3037) DeFranco válasza Mercutio_ (#3034) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát, tápra most nem költenék, tisztában vagyok a veszélyeivel, de minimál költségvetésből akarom ezt most megoldani, harmadlagos szempont most ez az egész gépkérdés.

Winyó csak és kizárólag IDE van itthon, én is azzal nyomom, egy SATA eszköz van, az meg SSD, azt nem adom :D Ezért is gondoltam használt, régebbi lapra.

A mostani gépből menne az abit nf7 az athlonXP 2000+ meg az 1 GB memória, ezek így összesen érnek kb. 2 forintot, ha valaki elviszi. (tényleg, mennyit ér? apró alapján 4-5k-ra taksálom így együtt)

Táp adott, ház mindegy, van, HDD ODD van, igaz csak 80GB de oda elég az. Kell lap, proci, memória.

Egybegépre úgy gondoltam, mint azok a kis tenyérnyi atomos-brazosos csodák, de akkor annyiból már vennék egy notit, aztán viszlát, árban kb. ugyanott van, és van benne valami core2 legalább (T61&tsa)

Egyelőre még csak nézem a lehetőségeket, szerintem asztali lesz, a platformot még nem tudom (775 mert olcsó AM3 mert az enyémből bővíthető vagy valami felette, de az már lehet drága), de aktuális úgy is csak a net bekötése után lesz a dolog.

(#3038) Tim82 válasza DeFranco (#3029) üzenetére


Tim82
nagyúr

Meg lehet az, hogy marad az Athlon XP, de szerintem azt már egy komolyabb flash vagy youtube videó megfogná, bár nem próbáltam, csak gondolom. Meg ugye Win7 is felejtős

Ha szerzel a konfigba egy AGP-s HD3450-et vagy HD3650-et, akkor azért annyira nem fogja meg, azok a kártyák már elvileg támogatják a HD és flash gyorsítást.

Ez + a bővítés a maximális 3 GB RAM-ra azért már elég komolyan W7 képessé tudná tenni a jelenlegi gépet. PCI SATA kártyával pedig a SATA vinyók kérdése is megoldható lenne.

Nem ez a legjobb megoldás, de talán ez a legolcsóbb.

#3037 Egybegépre úgy gondoltam, mint azok a kis tenyérnyi atomos-brazosos csodák, de akkor annyiból már vennék egy notit, aztán viszlát, árban kb. ugyanott van, és van benne valami core2 legalább (T61&tsa)

Ha nem hordozza, én inkább ilyet vennék, mert talán olcsóbb is, mint a T61, minőségre jobb, mint az Amilo-k (de a Lifebook-ok alatt van) és már DDR3-as meg alapból SATA II-es (a T61-nél a SATA II le van BIOS-szal korlátozva SATA I-re, ezt fel lehet oldani persze, meg DDR2-es, amit drágább bővíteni).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3039) Magnum_ válasza LÁZ (#3027) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ott nincs jo kaja :B

I humbly and respectfully decline™

(#3040) radi8tor válasza Magnum_ (#3039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Cserpes tejivóban jó a melegszendvics. De az sem a Corvin plaza-ban van, hanem előtte.

⭐ Stella

(#3041) Magnum_ válasza radi8tor (#3040) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, az nem rossz.

I humbly and respectfully decline™

(#3042) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Továbbra is eladó a Giga 660 OC, immáron kitakarítva! :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3043) DeFranco válasza Bjørgersson (#3042) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#3044) LÁZ válasza Magnum_ (#3039) üzenetére


LÁZ
addikt

hát, én ettem már párszor afelső szinten :F

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3045) Melack válasza LÁZ (#3044) üzenetére


Melack
veterán

És oda te vitted a kaját? :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3046) DeFranco válasza LÁZ (#3044) üzenetére


DeFranco
nagyúr

degeszen a legfölsőbb szinteken? ;]

(#3047) cekkk válasza radi8tor (#3040) üzenetére


cekkk
veterán

Jó drágán adnak jó kicsit :B

A mangacowboyba evett már valaki?

(#3048) DeFranco válasza cekkk (#3047) üzenetére


DeFranco
nagyúr

*mangacowboyban

nem.

(#3049) LÁZ válasza Melack (#3045) üzenetére


LÁZ
addikt

a maps szerint nem pláza, valóban, hanem bevásárlóközpont, de az tény, hogy a párommal ettünk ott, kb 2 hete, lehet azóta lebontották a felső szint jobb oldalát az összes mekis-subway-es taco-s létesitménnyel együtt.

a gordonblő sztem vállalható volt ;)

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#3050) cekkk válasza DeFranco (#3048) üzenetére


cekkk
veterán

Azt olvastam nagyon jó a hamburger, de drágállom, és inkább előre kérdezek :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.