Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) bitpork válasza Huma (#5999) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A nagyság és a jóság csak ritkán találkozik egy emberben.
Sose bízz az olyan emberben, aki egyetlen rossz tulajdonságot sem hozhat fel mentségére.
Nem csak ahhoz kell bátorság, hogy az ember kiálljon és beszéljen, hanem ahhoz is, hogy leüljön és meghallgassa a másikat

A demokrácia a kormányzás legrosszabb formája, leszámítva azokat, amiket már próbáltunk

Ennyi hozzáfűzni valóm van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6002) Huma válasza bitpork (#6001) üzenetére


Huma
addikt

Igen. Ez a rendszer gyengesége. Ahhoz hogy valakiből jó vezető válhasson, jó embernek és politikusnak is kell lennie. Ez a két dolog viszont elég nehezen összeegyeztethető. Olyan ritka kombináció ami kb csak évszázadonként egyszer fordul elő.

A demokrácia meg... Kb annyi szabadságod van benne mint a kommunizmusban. Csak annyi a különbség a kettő között, hogy a demokrácia megadja a szabadság illúzióját a kommunizmus meg nem.
Sokan elhiszik, hogy számít kire szavaznak, vagy hogy vannak jogai.
A háttérben úgyis pártfüggetlen hatalmak állnak akik kedvük szerint rángatják a politikusokat. Jogai pedig mindig is csak a felső tízezernek voltak.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6003) bitpork válasza Huma (#6002) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne haragudj meg érte , kevered a fogalmakat, és nem igazán vagy vele tisztában mit írsz. Dániában is demokrácia van. És ott is működik. Ha jól tudom ott még azzal a gondolattal is kacérkodtak h aki nem megy el szavazni az adó módjára behajtható pénzbírságot kap. Tessék az ízelítő a szavazásra buzdító filmből.

A politikusi véna nem mentség semmire, és nem jogosít fel semmire. Ahhoz hogy valaki jó legyen mondjuk egy miniszterelnöki posztra, két dolgot kellene tudnia felmutatni: jó politikusi és jó diplomata vénát. És ez az ami egy mostani politikusban sincs meg. Én mindenhol elmondom h szerintem OV nagyon jó politikus ( tisztán a szó legszorosabb értelmében, nem vizsgálva az ideológiáját és céljait ), de iszonyatosan rossz diplomata.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6004) Tim82


Tim82
nagyúr

Mercutio_, lenne egy kérdésem, ha nem gond. Milyen tabletet vettél végül karácsonyra ajándékba és mennyire vált be? Gondolom, szülőknek vagy anyós-após párosnak lett.

Próbálnám valahogy rászoktatni a szüleimet a netezésre, anyámnál ez annyira nem lesz gond (meg eleve idegenkedik a tablettől, e-könyvolvasótól, de notebook-tól nem annyira), de apám és az élettársa lehet, hogy jobban rávezethető a netezésre egy tablettel, mint egy notival (az van nekik, szintén tőlem, de tragikus, hogy mennyire nem használják ki).

(Mondjuk ez már jó pár hónapja visszatérő vesszőparipa nálam, csak mindig arra lyukadok ki, hogy a tablettel sem biztos, hogy jobban járnak.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6005) Huma válasza bitpork (#6003) üzenetére


Huma
addikt

Nem keverem a fogalmakat és tisztában vagyok azzal amit írok.
Arra akartam kilyukadni, hogy tök mindegy hogy kire szavazol, mivel a szavazás nem más mint egy cirkusz amivel a népet szórakoztatják. És miután a nép megszavazta az "egyik kutya másik eb" pártot, neked pont ugyanúgy semmi beleszólásod nem lesz a saját hazád ügyeibe mintha kommunizmusban élnél.

Én nem úgy mérem a miniszterelnököt, hogy milyen jó politikus vagy diplomata. Ezek csupán másodlagos dolgok. A lényeg az hogy a helyén legyen az esze és a szíve. Az ország java legyen az első ne pedig a sajátja.

#6004) Tim82:
A Prestigio MultiPad 7.0 8GB PMP3870C verhetetlen a maga kategóriájában.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6006) bitpork válasza Huma (#6005) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Véleményed van, és lehet csak tapasztalatod nincs. :N
Vagy az is lehet h csak velem akarod elhitetni :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6007) Huma válasza bitpork (#6006) üzenetére


Huma
addikt

Elhitetni? Mondtam már hogy nem szokásom valótlanságokat állítani. Távol álljon tőlem hogy bárkit is megvezessek. :)
Ha van valami akkor pont, hogy a túlzott becsületességem és őszinteségem az ami miatt nagy hátrányban vagyok ebben a romlott világban.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6008) Mercutio_ válasza Tim82 (#6004) üzenetére


Mercutio_
félisten

Prestigio Multipad 4 Quantum 7,85 lett végül, mert a kiszemelt Wayteq Xtab 79qci-nek annyira felnyomták az árát mindenhol, hogy minimális volt az árkülönbség és előbbihez járt egy pofás (mű?)bőr tok is.

Alapvetően bevált a cucc, néha a wi-fi kapcsolat gyengécske, de wi-fi analizerrel szétnézve 8 router van a környéken, így elég komoly interferencia lehet.

Célcsoportnak meglepően tetszik a tab :K de lehet azóta már jelent meg jobb, szaktopicban érdemes szétnézni.

bitpork:szerintem ne pazarold méltatlanra a karaktereket :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6009) Tim82 válasza Mercutio_ (#6008) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jól tippeltem a célcsoportot illetően? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6010) bitpork válasza Mercutio_ (#6008) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Olyan nincs hogy méltatlan, max olyan h naiv.

Én mindenkit meghallgatok és mindenkivel beszélek :) Liberális marhaság :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6011) Huma


Huma
addikt

Ti szeretitek a rajzfilmeket? Nem tudom miért de én odavagyok értük. Jobban szeretem őket mint a filmeket. Ti hogy vagytok vele?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6012) bitpork válasza Huma (#6011) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Advent rising , Spirit within, GITS meg ehhez hasonlók gyöhetnek :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6013) Huma válasza bitpork (#6012) üzenetére


Huma
addikt

Én Simpsons, American Dad, Family Guy, Spongyabob, Nyomi kalandjai, Archer, South Park, stb rajongó vagyok.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6014) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok csatlakozok a fórumhoz én is :D
És akkor keresek valami nagyon olcsó Pci-e-s videókártyát.

Samsung Galaxy S10+

(#6015) Mercutio_ válasza bitpork (#6010) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szíved joga :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6016) bitpork válasza Mercutio_ (#6015) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kell idézzek Voltaire-t? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6017) Magnum_


Magnum_
nagyúr

vki nem jön el velem edzeni a dózsa gy útra? nem akarok egyedül.. :-))

I humbly and respectfully decline™

(#6018) föccer válasza Magnum_ (#6017) üzenetére


föccer
nagyúr

Fedett pályás ki néz magasabbra? Másra nem lennék hajlandó. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6019) radi8tor válasza Magnum_ (#6017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak nem kettlebell? :)

⭐ Stella

(#6020) Magnum_ válasza radi8tor (#6019) üzenetére


Magnum_
nagyúr

neeem, szimpla edzőterem, kicsit mozgassuk át magunkat :)))

I humbly and respectfully decline™

(#6021) Huma válasza Magnum_ (#6020) üzenetére


Huma
addikt

Gyere el majd az én edzésemre. Ott is mozoghatsz eleget és még önvédelmet is tanulsz. Dupla haszon.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6022) albiosz válasza Magnum_ (#6017) üzenetére


albiosz
őstag

gilda?

(#6023) Magnum_ válasza albiosz (#6022) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tempelfit, de végül nem mentem... majd holnap...

I humbly and respectfully decline™

(#6024) Huma válasza Magnum_ (#6023) üzenetére


Huma
addikt

És a holnapból is holnap lesz? Az edzésnél mindig az elhatározás a legfontosabb. Ha már az elején így állsz hozzá akkor az egészből nem lesz semmi, nekem elhiheted. Mindig találni fogsz valami kifogást ami miatt tologathatod az edzést. Ezt tapasztalatból mondom.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6025) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Atyaúristen, mennyire ki tud simítani így reggel az első kávé... két korty, és egész más világ vesz körül, mint előtte.

(paloma, kotyogós)

(#6026) Tim82 válasza DeFranco (#6025) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kávélikőrrel, tejszínhabbal, fahéjjal megszórva a tetejét? Én most úgy kortyolgatom. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6027) DeFranco válasza Tim82 (#6026) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ilyenre ilyenkor reggel nincs idő :) kis tejet teszek bele pár hete, mert a gyomorasvam már felnyomta a tiszta fekete... igaz egy szűk fél bögrényit lenyomok ilyenkor

(#6028) Tim82 válasza DeFranco (#6027) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én eleve tejjel iszom, kb. 1:1 arányban öntöm össze a kotyogósban lefőzött feketét és a tejet. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6029) Mercutio_ válasza DeFranco (#6027) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én kis kávét tolok a bögre tejembe :DDD (mikróban 1 perc, bele 2 csapott kávéskanál instant és kellő mennyiségű méz)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6030) etejedu válasza Mercutio_ (#6029) üzenetére


etejedu
őstag

Reggel 1 kávé tejjel cukorral napkozben minimum 2 instant hazaérve (6ig bezáróan) főzött kávé. És mégis delériumban komázom végig a napot. Ugyhogy Surda elmehet a pi...

(#6031) Mercutio_ válasza etejedu (#6030) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én nyáron ezt is próbálom hanyagolja, olyankor világos van kint és friss levegő, az nekem már elég, hogy induljon a nap csak ez a téli sötét + hideg ami nemgyerebe.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6032) etejedu válasza Mercutio_ (#6031) üzenetére


etejedu
őstag

És valami vitamint szedtek?
Bérest tolok c- vitaminnal. Eddig / lekopogom/ semmi takonykór.

(#6033) Melack válasza DeFranco (#6025) üzenetére


Melack
veterán

Én ma az Agip kútnál ittam Cappucinot, hát, megváltás volt a szétfagyott kezemnek, meg a lelkemnek is :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6034) Mercutio_ válasza etejedu (#6032) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, nyáron kisebb dózis (van rendes gyümölcs, zöldség) ilyenkor télen nagyobb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6035) Tim82 válasza etejedu (#6032) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha nem felejtem el bevenni a Cavintonnal együtt, akkor Supradyn multivitamin. Amúgy nem vagyok nagy zöldségfaló (leginkább párolva/főzve stb. szoktam, nem nyersen), de gyümölcssalátát rendszeresen készítek (narancs, banán, meggy, néha alma is).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6036) Mercutio_ válasza Tim82 (#6035) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó is az, rá méz és egy (fél)citrom leve :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6037) Tim82 válasza Mercutio_ (#6036) üzenetére


Tim82
nagyúr

Engem konkrétan ki lehet kergetni a világból a mézzel. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6038) Melack válasza Tim82 (#6037) üzenetére


Melack
veterán

Jobb napjaimon szeretem, rosszabb napjaimon felé sem nézek a méznek. Pálinkában mondjuk jó, de az más - igaz, az is gyógyszer.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6039) Tim82 válasza Melack (#6038) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pálinkát sem iszom, sőt, úgy általában bornál erősebbet is csak ritkán már. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6040) Mercutio_ válasza Tim82 (#6037) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem erőszak :N
Télen vörösbor, nyáron otthon fehér/rosé-fröccs városban inkább sör a csapnivaló/túlárazott vendéglátóhelyi borválaszték miatt, és néha téli estéken egy kis single malt ha nagyon stresszes nap volt, de az egyelőre ritka.

Melack: Általában a mézet és az "ágyas" kezelést is arra használják, hogy az alapvetően sz*r/karcos/gagyi pálinka hibáit elfedjék, fogyasztható állapotúra javítsák. Biztos van kivétel, de jobbára ez az oka.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6041) Melack válasza Mercutio_ (#6040) üzenetére


Melack
veterán

Tudom, hogy erre szolgál a méz, de ha normál pálinkába teszed, csak jobb lesz :D

(#6039) Tim82: én apósoméknál szoktam inni, az nagyon finom.

(#6042) Mercutio_: persze, akkor az már "multivitamin" :D

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6042) Mercutio_ válasza Melack (#6041) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fene tudja, ha jó a pálinka nincs szükség mézre :N max ha a torkom fáj és arra iszom :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6043) DeFranco válasza Tim82 (#6037) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fura gyerek vagy te hallod :D

Amúgy van olyan méz, ami tényleg pocsék, sőt, az akácmézen kívül a többit tényleg nem is szeretem, de ha csak nem kanalaztak valakibe erőszakkal lecukrosodott vegyesvirágot gyerekkorában, nem tudom, hogy utálhatja a mézet (ettől persze elfogadom, csak nem értem).

Amúgy a mézet én közel csodaszernek tartom, eszméletlenül könnyű megemészteni, eszméletlenül jó élettani hatásai vannak, eszméletlenül széles spektrumon hat, eszméletlenül "jó" (egészséges) édesítőszer (a rendes, virágról gyűjtött méz, nem a cukros vizen nevelt méhek méze), és nem mellesleg korlátlan ideig eláll.

Feleségem sem szerette, mert a szüle családjában van méhész, és csak onnan kapott mézet látott (és az valami pocsék sötét cukros vegyesvirág) de mióta megmutattam neki a frankót, azóta nem győzzük venni.

[ Szerkesztve ]

(#6044) Melack válasza DeFranco (#6043) üzenetére


Melack
veterán

Megmutattad neki magadat? :U

;]

(#6047) DeFranco: és azóta boldogan éltek :)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6045) Tim82 válasza DeFranco (#6043) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kóstoltam akácmézet is, illetve megpróbálkoztam vele egyszer-kétszer, hogy arra álljak át édesítőszernek, de nem voltam képes megszeretni.

Így maradt a cukorpótló.

Pedig egyébként sajnos édesszájú vagyok (meg genetikai hajlammal megáldva az időskori cukorbetegségre mindkét felmenő részéről).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6046) Huma válasza DeFranco (#6025) üzenetére


Huma
addikt

Én nem iszok kávét. Amúgy a koffein is drognak számít.

A méz viszont tényleg jó dolog. Én, ha teázok akkor vagy üresen iszom vagy egy kevés mézzel. Nagyon egészséges. De nem szabad forró teába rakni mert rengeteg értékes anyag tönkremegy belőle.

(#6045) Tim82:
Cukorpótlót milyet használsz? A legtöbbet jobb elfelejteni mert amellett hogy förtelmes az ízük, még károsak is.

(#6048) B-L-A-C-K:
Ja. Ez mondjuk érdekes.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6047) DeFranco válasza Tim82 (#6045) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Persze, semmi nem kötelező, simán lehet, hogy valami genetikai oka van, hogy elutasítja a szervezeted. Csak írtam valamit, hogy kopogjon a billentyűzet :D

@Melack: igen, meglátott, és azt mondta, inkább megeszi a mézet, csak öltözzek fel :DDD

(#6048) B-L-A-C-K válasza DeFranco (#6043) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Feleséged úgy nőtt fel hogy van méhész a családban és nem evett normális mézet? :) De sz@r...:D

(#6049) Mercutio_ válasza DeFranco (#6043) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dohány- és gesztenyeméz is nyami, viszont a levendula és egyéb gyógynövények mézét max salátán tudom elképzelni, KV-ban valami borzalom.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6050) DeFranco válasza B-L-A-C-K (#6048) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem közeli rokon, de szokott küldeni mézet. Valami sápadtsárga-narancssárga közötti, teljesen átlátszatlan vegyesvirágot képzelj el.

Felvetettem, amikor megszórtak minket is, hogy legalább teába használjuk el, de feleségem megmondta, hogy erre sem hajlandó... én még nem bontottam ki az üveget, de most már kíváncsi leszek, hogy olyan is-e mint ahogy kinéz.

@Mercutio_: ilyeneket még nem kóstoltam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.