Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52001) Melack válasza Magnum_ (#52000) üzenetére


Melack
veterán

Ez vmi új? Ezzel rúgtak ki? Amúgy nem, legalábbis nekem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#52002) Magnum_ válasza Melack (#52001) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem rúgtak ki (még).
csak kaptam olyasmi infókat, ami erre hajaz.

I humbly and respectfully decline™

(#52003) sutszi válasza Magnum_ (#52002) üzenetére


sutszi
veterán

Olvastam korábban ilyen indoklásról...de már nem emlékszem hol... Talán pont olyasmire volt a dolog belőve, hogy így tudnak megszabadulni olyantól akitől amúgy nehéz lett volna... Pl. nő szülés után...stb.
De kb ennyi jutott eszembe róla.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52004) bitpork válasza Magnum_ (#52000) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen , édesanyámnak. De nem várta meg hanem lemondott. Közalkalmazott volt, és azt csinálták, hogy a raktározáshoz, hozzácsaptak egy kórházi gépkocsi park üzemeltetést, amit végzettsége miatt nem tudott volna csinálni, így nyugdíj előtt 1,5 évvel kitessékelték.
Sokat nem lehet tenni, mert a céges struktúra felépítését a cég vezetése határozza meg szabadon. Megjártuk a jogsegély lehetőségét, voltunk 2 ügyvédnél is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52005) Mercutio_ válasza Magnum_ (#52000) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, de mivel más a szitu így nem tudod felhasználni a tapasztalatokat.
Max ennyi, hogy ha 1/2 éven belül bizonyíthatóan azonos tevékenységre alkalmaznak valakit (függetlenül attól, hogy más neve van a munkakörnek) akkor mehetsz a munkaügyi bíróságra.
De ezt a munkajogászod jobban tudja, talán van valami %-os arány is, hogy meddig minősül azonos tevékenységnek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52006) Ace owner


Ace owner
addikt

Valakinek van esetleg egere pofátlanul olcsón eladó? Beszart a Steelseries és a régi is mikrokapcsoló hibás szóval muszáj vennem valamit. Karácsony fele beújítok egy gamer cuccost, csak most ideiglenesen kellene valami ócsóé. :R

Galaxy Fold 4

(#52007) Melack


Melack
veterán

Valakinél elfekvő, nem kihasznált szárítógép nem leledzik?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#52008) Mercutio_ válasza Melack (#52007) üzenetére


Mercutio_
félisten

És ránézésre hibátlan, de halott elöltöltős mosógép?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52009) Melack válasza Mercutio_ (#52008) üzenetére


Melack
veterán

Apósomat kellene megkérdezni, Hangácson van kettő is :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#52010) DeFranco válasza Mercutio_ (#52008) üzenetére


DeFranco
nagyúr

huncut vagy ;]

késedér' meg nem jössz...

mindeközben kedvenc bugizuhany-huszárunk meg betalálta a milyenautóst.

"nincs pénzem banánra, de mindenképpen majom kell"

[ Szerkesztve ]

(#52011) Tim82


Tim82
nagyúr

Jó kis Windows 7; SP1 után 220 db frissítés telepítése úgy felzabál 8 GB RAM-ot, hogy "öröm" nézni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52012) CoolBoy323 válasza Tim82 (#52011) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ezert szererjuk a winfost ;]

(#52013) Tim82 válasza CoolBoy323 (#52012) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lesz mellé majd Linux is, csak ugye a Windowst ajánlott előbb telepíteni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52014) Eastman válasza Mercutio_ (#52008) üzenetére


Eastman
őstag

Jó estét!

400 db fej nélküli plüssmalac elvihető.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#52015) Tim82 válasza Eastman (#52014) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ön nyert egy repülőjegyet egy kies trópusi lepratelepre (csak oda), esetleg egy személygépkocsit, melynek típusát adminisztratív okokból még nem tudjuk elárulni. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52016) sutszi válasza Tim82 (#52011) üzenetére


sutszi
veterán

A legjobb az lesz amikor végzet a 220db telepítésével, néhány újraindítás után, és jelzi, hogy van még 192 db. ;]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52017) Tim82 válasza sutszi (#52016) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha azok nem zabálják fel a 8 GB RAM-ot + a swap-et, akkor valahogy elviselem. (Kíváncsi vagyok, hogy 32 GB RAM-mal is ugyanezt csinálná-e a W7 frissítés közben.)

Jelen pillanatban kb. a böngésző megy a WU-n kívül. A CPU-t (3 magos Phenom II) amúgy nem is terheli agyon a folyamat, 30-40% között pörög.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52018) Eastman válasza Tim82 (#52015) üzenetére


Eastman
őstag

Inkább elnézést szeretnék kérni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#52019) DeFranco válasza Tim82 (#52017) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azért van a ram hogy használja. problem? ott heverjen parlagon inkább?

(#52020) Tim82 válasza DeFranco (#52019) üzenetére


Tim82
nagyúr

Te minden bizonnyal szeretsz órákig malmozni a gép előtt, mert ha a WU-n kívül elindítanál mást, vagy nem indul el, vagy lassú lesz. Kinek mi a preferenciája... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52021) DeFranco válasza Tim82 (#52020) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem. én előveszem a takarékszövetkezet és arra a 2-3 órára dolgozok azon, tényleg jobb nem piszkálni ilyenkor.

(de neked nem azzal volt a bajod, hogy használhatatlan, hanem hogy megeszi a ramot ;])

(#52022) Mercutio_ válasza DeFranco (#52010) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ippen nem :N
Tegnap láttad mikor mentem haza... persze lehet nem rossz ötlet érte menni meló után, igazgató úr + barramundi ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52023) Tim82 válasza DeFranco (#52021) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem olvastál elég figyelmesen, a swap-hoz is hozzányúl, ami már régen rossz. Persze, értem én, hogy egyszerűbb nem levonnod a logikus következtetést. Akkor kevésbé lehetne megmondóemberkedni. ;] :P (Előre is szólok, hogy just kidding, értettem én a viccet. Csak annyira nem csíptem. :P )

Komolyra fordítva a szót, persze, én is átülhetnék a laptophoz, de alapvetően most ezt a rendszert akarom gatyába rázni. Ez egyébként máskor szokott menni WU mellett is, de most valamiért nagyon szarul kezelte az erőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52024) bitpork válasza Ace owner (#52006) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem szegedébe ezeöccázé cserélnek kaccsolót benne :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52025) Melack


Melack
veterán

Ha már optikai egér. Kiciócsó btegérbillentyűzetre vmi ötlet? Tablethez kellene.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#52026) föccer válasza Melack (#52025) üzenetére


föccer
nagyúr

Hat en is most keresgelek, a hazimozi melle, hogy a pc-t tudjam vezerelni, de 10k korul talaltam csaj olyat, ami tetsxett is. Kicsi is volt, de volt rajta tapis eger. Pont ilyet kerestem, de 10k sok erte. :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#52027) Melack válasza föccer (#52026) üzenetére


Melack
veterán

Nekem külön külön kellene. Igazából a billentyűzet lehet kábeles, csak az egér legyen BT-s mindenképpen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#52028) lorcsi válasza föccer (#52026) üzenetére


lorcsi
veterán

Rapoo-bol szoktak lenni néha az apróban bt bill-ék touch-al..olyan 5-6 körül

(#52029) stickermajom válasza föccer (#52026) üzenetére


stickermajom
addikt

Én kiciócó Rapoo E2700-at használok a házimozihoz, ennél többre nekem nincs szükségem. Mondjuk könyvet nem ezen fogok írni, mert ahhoz már túl kicsi. :)
De ahogy látom ez már annyira nem is olcsó :Y Tavasszal 6k körül vettem, most 8k fölött van mindenhol..

[ Szerkesztve ]

(#52030) Ace owner válasza bitpork (#52024) üzenetére


Ace owner
addikt

Egesz eger nem er annyit. Nem a varos, a patkany. A jobbat meg szetbarmoltam teljesen. :( ugyhogy kell valami masik. Senkinek sem kallodik a fiok melyen valamo hasznalhato?

Galaxy Fold 4

(#52031) GabN73


GabN73
addikt

Def!

Nem te foglalkoztál anno pénzmenedzsmenttel? Emlékeim szerint neked volt valami irományod erről.

Ha nem akkor scusi. :B

(#52032) DeFranco válasza GabN73 (#52031) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak ígérgettem, hogy írogatok róla. Mi kéne ha volna?

(#52033) Magnum_ válasza GabN73 (#52031) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Most itt arra gondolsz, hogy irja le a sajat cash-menedzsmentjet? Volt errol szo regebben (talan kb fel eve), de leirta mar basic a titkot. Vezesd a kiadasaidat ugy, hogy a havi budzsedbol megtervezed mire mennyi kell es ho vegen latod, hog mi hol megy el.

En is nagyon beszigoritottam a nyaralas utan, szerencsere eddig van is eredmenye (+ idom se volt penzt kolteni)

I humbly and respectfully decline™

(#52034) MurdR válasza Magnum_ (#52033) üzenetére


MurdR
veterán

Én is beszigorítottam nyaralás után. De nem azért mert így akartam, hanem mert kénytelen vagyok :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#52035) Eastman válasza MurdR (#52034) üzenetére


Eastman
őstag

Én beszigorítottam nyaralás helyett. :)

Szépjóreggelt!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#52036) bandus válasza Magnum_ (#52033) üzenetére


bandus
veterán

Ez a legkonnyebb modja, ha nincs ideje az embernek :D
En mar csak a hitelkartyas vasarlasaim szoktam vegignezni, minden honapban talalok 30-40k penzt, amit nem kellett volna elkoltenem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52037) Mercutio_ válasza bandus (#52036) üzenetére


Mercutio_
félisten

Saccra egy NBfl miata árát felesleges dolgokra költöd 1 év alatt ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52038) GabN73 válasza DeFranco (#52032) üzenetére


GabN73
addikt

Visszakeresem majd amiket írtál, csak úgy az egész, hogy mire is jutottál pontosan. :DDD

Saint_
Nekem is jó lenne elkezdenem spórolgatni, mióta fent vagyok Pesten rossz belegondolni mennyi pénzt vertem el ... :U Ha csak a negyedét tudtam volna elrakni, már jó lennék...
Szóval veszem elő a perselyt, meg majd megy egy számítás a havi dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#52039) Eastman válasza GabN73 (#52038) üzenetére


Eastman
őstag

[katt] ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#52040) bandus válasza Mercutio_ (#52037) üzenetére


bandus
veterán

Ha tudnam h az milyen miata :) nehez dolog ez a sporolgatas es nem akar osszejonni, pedig egesz gyerekkoromban ezt lattam, de valahogy megsem sikerult elsajatitani ezt a mentalitast.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52041) ux1 válasza Eastman (#52035) üzenetére


ux1
addikt

Last minute Járda-szigetek :D

Én is kipróbáltam, nem jó, de ingyé van.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#52042) Mercutio_ válasza bandus (#52040) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt a kicsike NB azaz már nem az első NA széria és abból is a 2,5-dik generáció azaz faceliftes (fl)
2-2500 € körül már vannak szép darabok mobile.de oldalon.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52043) bandus válasza Mercutio_ (#52042) üzenetére


bandus
veterán

Csinosnak csinos, az teny. De ez tipikusan megerdemli a garazsban tartast, amire egyelore nem lenne lehetosegem. Meg inkabb masodik autonak lenne ez jo. Plusz tul regi kiadas, nem akarok tiz evnel idosebb kocsit venni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52044) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link]

Na.. miket mond mar..bicskanyitogato.. nem "FOSZEMPONT" h gazdag legyen.. azaz szempont azert.. meg h a dzsudzsi ujpesten lakott... miert? Ujpesten vannak olyan hazak h beszarsz. Csak istenhegy meg rozsadomb ahova o megy? O egy nagykanizsai panelproli. Tenyleg az.

I humbly and respectfully decline™

(#52045) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Ajnaljatok legy szives ettermet, ami hazias, rantott sajt van, szep kartya elfogadott es ma nyitva.
Koszonom.

I humbly and respectfully decline™

(#52046) Magnum_ válasza Magnum_ (#52045) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vakvarjú lesz, thx

I humbly and respectfully decline™

(#52047) bitpork válasza Magnum_ (#52046) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

BP lokál zárható, Saint mindent elrendezett magával. :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52048) Mercutio_ válasza Magnum_ (#52044) üzenetére


Mercutio_
félisten

Intelligencia, humor és Dzsuzsák egy szövegkörnyezetben :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52049) Magnum_ válasza Mercutio_ (#52048) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ossze vissza beszel

I humbly and respectfully decline™

(#52050) GabN73 válasza Magnum_ (#52046) üzenetére


GabN73
addikt

Melyik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.