Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) macko20 válasza PHM (#1550) üzenetére


macko20
őstag

Te fizetsz!

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#1552) Dr.Zoo válasza Tim82 (#1546) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

32!

Van itt még valaki 81' ből?

Apropó:

Szervezek egy sörtúrát Budapesten, megyünk a legenda sörfőzdébe a melótársakkal.. :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1553) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Mónika show:
Ma bevallom mennyi idős is vagyok valójában.

:DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1554) PHM válasza macko20 (#1551) üzenetére


PHM
addikt

Basszus, akkó' nem is megyek.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1555) Melack válasza PHM (#1554) üzenetére


Melack
veterán

Ha én csak szódát kérek, akkor jössz ;-)

Mindenütt én vagyok a legfiatalabb? Ok, a bölcsiben nem....

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1556) Kiki18 válasza Melack (#1555) üzenetére


Kiki18
őstag

Én kezdtem ezt a korkérdezősdit,és jóval alattad vagyok. :U
Úgyhogy ne aggódj. :D

(#1557) Melack válasza Kiki18 (#1556) üzenetére


Melack
veterán

Idáig szinte minden melóhelyemen én voltam a legfiatalabb. Végre egy hely, ahol nem :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1558) Tele von Zsinór válasza Melack (#1545) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Akkor ketten is húzzuk 27 felé az átlagot :D

(#1559) Magnum_


Magnum_
nagyúr

2.1hangfalszettet keresek 3,5jack lehetőséggel okos aron!

I humbly and respectfully decline™

(#1560) GabN73 válasza Melack (#1555) üzenetére


GabN73
addikt

Megmentelek, én csak 19 vagyok :)

(#1561) Melack válasza Magnum_ (#1559) üzenetére


Melack
veterán

A 3,5 jack lehetőség mit takar?

(#1560) GabN73: ilyenkor már azért öregnek érzem magam :)

(#1558) Tele von Zsinór: :C

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1562) Vasinger! válasza GabN73 (#1560) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Már kezdtem azt hinni, hogy én vagyok itt a legfiatalabb, hála Neked, nem :D

(#1563) randras válasza Vasinger! (#1562) üzenetére


randras
veterán

+1 ;]

(#1564) Magnum_ válasza Melack (#1561) üzenetére


Magnum_
nagyúr

rá lehet kötni egy telóra

I humbly and respectfully decline™

(#1565) Melack válasza Magnum_ (#1564) üzenetére


Melack
veterán

Körbenézek itthon. Mennyit gondoltál max?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1566) Magnum_ válasza Melack (#1565) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem túl sokat :-))) írd meg, mi van, meg árat, azaz beszéljünk róla privátban.. csajomnak kell vmi, amiről tolja reggel a musicfm-et, telón rajta az app, a hang meg szoljon vmi tűrhető hangcuccból..

I humbly and respectfully decline™

(#1567) Magnum_ válasza Magnum_ (#1566) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az ár miatt direkt nem is gondolkodom iphone dokkolóban, mert neki aztán tök mindegy, hogy hol csatlakoztatja..

I humbly and respectfully decline™

(#1568) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Jó reggelt!

Tudtok nekem ajánlani olyan gázszerelőt, aki lánghegesztéssel át tudna helyezni egy gázcsövet a XI. kerületben?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1569) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, keresek hibás nokia 6300-t, a panel felőli bekapcs gomb érdekelne leginkább, ASAP...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1570) Tim82


Tim82
nagyúr

Torx T5-ös csavarhúzót hol melyik boltban érdemes keresni Budapesten belül? (Lehetőleg olyan bolt érdekelne, ami legalább 18 óráig nyitva van és van a csavarhúzóból készleten.) Köszi előre is! :R

Az a gondom, hogy ha argep.hu-n nézem, akkor szinte mindegyik csak rendelhető, webáruház, stb. :U

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1571) Magnum_ válasza Tim82 (#1570) üzenetére


Magnum_
nagyúr

képet tudsz róla?

nekem van pár, némelyikből több is, megnézem, ha pont van olyan, odaadom én...

I humbly and respectfully decline™

(#1572) Tim82 válasza Magnum_ (#1571) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ennél jobb képet nem nagyon tudok.

T6 és afölötti méretű normális torx csavarhúzóim nekem is vannak, T5-ből pont vacak csavarhúzót kaptam. Berendeltem péntek este az Edigital-tól egy normálisabb torx készletet, de az automatikus rendelésnyugtázó emailen kívül persze semmi jele annak, hogy akár utánanéznének, hogy van-e nekik raktáron.

Gondoltam, munka után elugrok venni valahova egyet. Van itthon egy törött kijelzős Nokia N9, megjött hozzá a megrendelt cserekijelző, de pont T5 kellene hozzá és inkább nem nyírnám ki a csavarjait a meglévő vacakkal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1573) Magnum_ válasza Tim82 (#1572) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jh, értem. ami nekem van (ha van), az gagyi ebayes...

I humbly and respectfully decline™

(#1574) Tim82 válasza Magnum_ (#1573) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy bosszantó, hogy pl. egy Speedshop sem tart ilyet - gondolom, abból a megfontolásból, hogy miért is keresnének egy mobiltelefonalkatrész- és kiegészítők forgalmazásával foglalkozó cégnél egy mobiltelefon javításához való szerszámot? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1575) cekkk válasza Tim82 (#1574) üzenetére


cekkk
veterán

A ladiban van 2500ért ilyen mini szerelő készlet nagyítóval stbvel amibe van olyan ami neked is kell. Ha van a közeledben akkor én megnézném a helyedbe azt.

(#1576) Tim82 válasza cekkk (#1575) üzenetére


Tim82
nagyúr

"ladi" = Aldi? Ha az, az útba esik hazafelé, köszönöm a tippet! :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1577) cekkk válasza Tim82 (#1576) üzenetére


cekkk
veterán

Igen, jó vagy kódfejtésből :P
Bocsi félre ütöttem : :B

(#1578) Tim82 válasza cekkk (#1577) üzenetére


Tim82
nagyúr

Aldiban nem volt, de a Conrad-ban - szett részeként - találtam szerencsére.

Ki is cserélve a kijelző (azért szívtam vele egy cseppet, de megoldottam), a Nokia N9 épp a gyári állapotra visszaállítást végzi.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1579) Melack válasza Magnum_ (#1573) üzenetére


Melack
veterán

Megláttam, és te ugrottál be :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1580) Magnum_ válasza Melack (#1579) üzenetére


Magnum_
nagyúr

miért? :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#1581) Melack válasza Magnum_ (#1580) üzenetére


Melack
veterán

Most költöztetek össze a barátnőddel, nem? :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1582) Magnum_ válasza Melack (#1581) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jah, jah, mostanában.. igen, kcisit ilyesmi a feeling.. vettem is még egy polcot a fürdőbe, nekem egy bőven sok volt, elpakoltam róla mindent, nekem beférnek a cuccaim egy "nececerbe", neki egy 110cm-s polc nem volt elég.. .

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#1583) werszomjas


werszomjas
őstag

BP. 4. kerület, egész pontosan Erdősor út 2. környékén kinek van tapasztalata UPC és DIGI téren?

Választani kéne internetet és TV-t, elvileg mindkét szolgáltató van a házban, de vajon melyikkel van több gond?

Azért kérdezem, mert többen szokták szidni a UPC-t, és hogy menekülnének a Digi-hez, nekem itt Debrecenben UPC van több éve és gondom még sosem volt vele, igaz a Digit nem próbáltam. Ugyan akkor a Debrecen topikban többször volt panasz, hogy nincs DigiTV és net, úgy tűnik nekem, hogy a szolgáltatók stabilitása nem mindenhol ugyan olyan :U

A DIGI felé húzok, ár/érték arányban sokkal jobb, persze csak ha működik is rendesen.

+++++++++++++++++++

Továbbra is keresek német tanárt Budapesten (inkább IX. kerület, de 4-6-os vonalon vagy a metro vonalakon is jó), nyelvvizsgára való felkészítéshez barátnőmnek. Vagy nyelviskolát, ami nem csak a pénzt szippantja befelé, hanem tanít is, (személyes tapasztalat alapján) :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#1584) LÁZ válasza werszomjas (#1583) üzenetére


LÁZ
addikt

a net kérdéshez, szegedi digis tapasztalataim vannak, minden okés volt, ár-érték arányban vert mindent, stabil volt, ha minimális support kellett, ott is okés volt minden. Upc-nél BP-s tapasztalataim a supporttal, inkább a tv-vel volt gond, és értetlenség, nettel semmi, olyan, amilyen...

Én a digire szavaznék, már csak a premier league miatt is ;] , a net meg önmagáért beszél.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#1585) cekkk válasza werszomjas (#1583) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem Debrecenben Digi volt több éven keresztül 3 lakásban is és max 10-30perces hibák voltak. :DDD
Most UPC van, sok hiba volt, mert rosszul kötötte be a szerelő, fórumon segítettek megcsinálni, de ez is gáz, hogy a szerelő nem tudja rendesen megcsinálni.
Én ha választhatnék már csak a net miatt is digi. Nekem nem kell a 240 lefele, viszont a 10-20 meg fel jól jönne :DDD

(#1586) Agostino válasza werszomjas (#1583) üzenetére


Agostino
addikt

digi esetén attól függ melyik van ott: kábelnet modem vagy kábelnet lan. ha az előbbi akkor kíméld meg magad és válaszd a upc-t. nekem a kilencedikben modemes változat van és egy katasztrófa. már azon is el-el töprengtem, hogy szerzek valami mobil sticket, mert ennél még az is jobb. papíron 8/1 a net, valójában talán a fele, csúcsidőben meg annyira terhelt a hálózat, hogy van amikor net sincs.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1587) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ide is felteszem a kérdést, hátha: [link]

(#1588) föccer válasza DeFranco (#1587) üzenetére


föccer
nagyúr

Segg hülye vagyok az autókhoz, Ha hozol bikakábelt és tudod, hogy mit, hogyan kell csinálni, akkor lehet tudok segíteni. Eléggé húzós a napom, szóval mérget ne vegyél rá. hívj fel és megdumáljunk.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1589) DeFranco válasza föccer (#1588) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hívlak

(#1590) Dr.Zoo válasza DeFranco (#1589) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nálam mindig van bikakábel, ha gondolod...
(13. Váci úton gályázom..)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#1591) werszomjas válasza Agostino (#1586) üzenetére


werszomjas
őstag

Szerencsére a LAN net van, a IX. kerületben nekem is a modemes digi net van, utálom én is, de sajnos UPC nincs a házban és semmi más sem, várom a fejlesztést LAN netre :(((

LÁZ & cekkk köszi, szerintem Digi lesz, remélem kevés hibával, munkához kell a net, ezért fontos, hogy stabil legyen.

üdv

(#1592) Melack válasza werszomjas (#1591) üzenetére


Melack
veterán

Azzal nem lesz gond. Nekem 18.kerben Digi van, net+tv+telefon (fura, de nem rossz, hogy van), és stabilan megy. Ha nem routerre van kötve, akkor igen szép sebességeket hoz, de leosztva, 2 gép + 2 telefon + 2 tablet mellett is megvan a 6Mb le / 4 Mb fel.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1593) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

szerintetek honnan tudnék szerezni költözéshez dobozokat? bármilyen tippet szívesen fogadok : ) esetleg ha nektek fölös, érte megyek : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1594) Tim82 válasza Agostino (#1593) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érdeklődnék bútoráruházaknál a helyedben, illetve Tesco/Spar stb. áruházláncoknál. Kisebb dobozokat pedig szerintem nemzeti dohányboltok szívesen adnak, ha kérsz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1595) PHM válasza Agostino (#1593) üzenetére


PHM
addikt

Régen a közeli boltokat jártam végig ez ügyben.
A legtöbb helyen szívesen adtak párat.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1596) Agostino


Agostino
addikt

köszi a tippeket. ha minden igaz a mellettünk lévő tescoból tudnak adni majd párat. de ez a dohányboltos megoldás is tetszik, nekik biztosan akad pár darab... : ))) talán még egy-egy doboz cigit is benn felejtenek ^^

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1597) macko20 válasza DeFranco (#1587) üzenetére


macko20
őstag

Nálam multi méter is van a bika kábelen kivül ,ha beindul rá kell mérni h tölt-e 14V környékén megpörgetve,és a sarun valamint direkt az aksin h nem-e okszidos és nem tudja ez miatt tölteni

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#1598) DeFranco válasza macko20 (#1597) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Közben meglett a gond (legalább is erősen valószínű), mert úgy néz ki, az akksi kukult meg.

A régi akksival fogyasztók nélkül 14,5V-ot mértünk, de minden fogyasztót felkapcsolva (lámpa, refi, légkondi, hátsó ablak fűtés, max. venti) már csak 11,5-11,8V körül alapjáraton, és ez gázadásra sem emelkedett különösebben. Ez alapján nem a csatlakozó a ludas, hanem az akku. Főleg az alapján, hogy csak az akku alapjáraton felvett 18-19A-t a generátorról.

Új kölcsön akksival (80AH UniBull) azonban a 14,5V maradt üresen, és ez 13V köré esett le teljes terhelésre, esetleg picit alá. Ez még éppen jó, de minden bizonnyal a generátor önmagában az összes fogyasztót nem látja el egyszerre (80A-es a generátor), igaz ez eléggé életszerűtlen is ebben a formában, tehát mindent összevetve ez egy jó érték. Az akku áramfelvétele először 19A volt, majd ez szépen a töltéssel 1-2 perc alatt lesett 15A-re ami megint csak jó érték.

Ezeket figyelembe véve arra jutottunk, hogy új akksi kell, amit nem tudunk, hogy a régi milyen állapotban van konkrétan. Nyilván nem 100-as, de azt nem tudom, hogy fél-egy évet még kihúzna-e.

[ Szerkesztve ]

(#1599) macko20 válasza DeFranco (#1598) üzenetére


macko20
őstag

A közelgő hidegeknek bizonytalan aksival ne idulj neki sztem

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#1600) DeFranco válasza macko20 (#1599) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amúgy mi a véleményed arról amit leírtam eddig? Helytállóak a következtetések?

Annyi bizonytalanság van a dologban, hogy egy akkus ember megnézte nekem műszerrel az akkut, és ragaszkodik hozzá hogy jó. Elvileg az ő ítélete általában igen megbízható. A lentiek viszont ezzel ellentétes irányba mutatnak...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.