Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) LÁZ válasza föccer (#2433) üzenetére


LÁZ
addikt

elküldtem a képeket. üdv. ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2452) Impressa válasza Melack (#2450) üzenetére


Impressa
őstag

Sejtem, gondolom ki lehet, de arrafelé nem nagyon szoktam járni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2453) Melack válasza Impressa (#2452) üzenetére


Melack
veterán

Nekem az van közel, 4 utcányira van tőlem. Őt tényleg úgy találtam, hogy a 93as busszel mentem "városnézni", aztán egyszer csak ott volt :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2454) Impressa válasza Melack (#2453) üzenetére


Impressa
őstag

aztán egyszer csak ott volt :D Én is a Havannán lakok, de a Csontváry részen. :) A Hengersornál a suli, amit "jól" ismertem.... :DDD Én meg akkumulátort hordtam korábban a gumishoz, és így ott is ragadtam nála. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2455) Melack válasza Impressa (#2454) üzenetére


Melack
veterán

Én meg a Havanna u. részén.

A Piros iskola az az, amelyik a kispostánál van?

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2456) Impressa válasza Melack (#2455) üzenetére


Impressa
őstag

Ő szerintem nem, te a kiszre gondolsz, de lehet félreértettelek. A piros iskola kint van az Üllői úton, közel ahhoz a postához, amit a Whisky-s kirabolt. :)) Nem rég óta van ott Lidl, vagy Aldi már nem is tudom. A gumis mellett egy fagyizó, és egy virábolt is van/volt.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2457) Melack válasza Impressa (#2456) üzenetére


Melack
veterán

Jah, így megvan, igen :D
Abba a Lidlbe járunk keveset, és az iskola is megvan így.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2458) Tim82 válasza Impressa (#2456) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az a Lidl nincs ott vagy 6 éve? 2007 végén már megvolt, asszem, amikor az első munkahelyemre jártam be az 50-es villamossal a Szarvascsárda térre.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2459) Impressa válasza Tim82 (#2458) üzenetére


Impressa
őstag

:D Igazad van, 2007 óta van ott, nekem az még nem rég volt. :DDD Szarvascsárda térnél van a jó kis Zilah Kávéház is. :K

Melack :D még soha nem vásároltam ott.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2460) Magnum_


Magnum_
nagyúr

VEGYÉTEK!

kell a zsé új 920-ra :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#2461) Melack válasza Impressa (#2459) üzenetére


Melack
veterán

Zilah kávéházat szeretjük. Nagyon jó kajájuk van. Meg a Tonettnek is. Hmm, de megéheztem :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2462) cekkk válasza Magnum_ (#2460) üzenetére


cekkk
veterán

Most látom ma vagy 2000 napos :P ;]

(#2463) Melack válasza cekkk (#2462) üzenetére


Melack
veterán

Akkor már majdnem 5 és fél éves - ahhoz képest dolgozik és duduja van :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2464) DeFranco válasza cekkk (#2462) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Némá' nekem meg csak ~160 hsz kell, hogy elhagyjam ezt a péhákemence rangot :DDD

(#2465) Magnum_ válasza cekkk (#2462) üzenetére


Magnum_
nagyúr

aztamindenit :Y

vegyetek telefont.... nagyon kell egy Lumia 920as.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#2466) DeFranco válasza Magnum_ (#2465) üzenetére


DeFranco
nagyúr

2000 napja

üdv. Winner_hun

(#2467) Mercutio_ válasza DeFranco (#2466) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hopp, erről lemaradtam, no, majd a 3000-nél :DDD

föccer: 10-ért öreg (10 éves) lehelünk van, de "korának megfelelő állapotú" már, és csak akkor vállnánk meg tőle, ha occcsóér lenne helyette valami alulfagyasztós nofrost-os kisfogyasztásúhasonló vagy nagyobb hűtő.

Tényleg szakik, ha már szóba jött: Mennyit lehet egy mai hűtővel spórolni, a 10 évvel korábbi 1 kompresszoros hűtőkhöz képest havonta?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2468) Melack válasza Mercutio_ (#2467) üzenetére


Melack
veterán

Kollégáék cca 6.000 Ft-ot nyertek egy új hűtővel (ez persze majd akkor jelentkezik ténylegesen,ha a 10 havi részlet kifutott). 15k helyett 9k lett a villanyszámla.

(#2469) Mercutio_: ott 4en laktak, és a hűtőnek is köszöntek. Náluk ennyit jelentett ez. Szerintem nálatok 500Ft körül lenne, ha más fogyasztó nincs. Nekünk most 2282Ft volt az elmű számla - ez már magas ;]

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2469) Mercutio_ válasza Melack (#2468) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálunk most is 9k alatt van ;] ha ebből még lejönne 6k már majdnem mi termelnénk az áamot :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2470) DeFranco válasza Melack (#2468) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Magyarul nem éri meg váltani.

(#2471) Melack válasza DeFranco (#2470) üzenetére


Melack
veterán

Pénzügyileg nekik a 11. hónaptól éri meg.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2472) DeFranco válasza Melack (#2471) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, basszus, elszámoltam. Tényleg megéri :)

Évi 6000 Ft-tal számoltam, úgy azért nem éri meg :) Bár a havi 6000 Ft meg túlzásnak tűnik nekem. Vagy esetleg ha valami régi Минск-et cseréltek, akkor...

[ Szerkesztve ]

(#2473) Mercutio_ válasza Melack (#2468) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi is 4-en vagyunk (néha 5-6-an, ha a kölkök kapcsolt részei, vagy haverjai is itt vannak), van mosogatógép, mosógép, 2 noti, 1 netbook, 1 asztali, 1 htpc, router, 37"-os 160W "átlagos fogyasztás"-ú LCD TV, így jön össze a havi 9k lehet felrakom a fogyimérőt a hűtőre és futtatom pár napig, hátha okosabb leszek :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2474) Melack válasza DeFranco (#2472) üzenetére


Melack
veterán

1999-ben vették a szüleik a hűtőt, azt cserélték le. Valszeg volt ott más gond is, de láttam a számlát, tényleg annyival lett kevesebb (az más tészta, hogy azóta beszereztek 2 nagyfogyasztó eszközt: egy PCt meg egy régebbi laposTVt, mert az kell...)

Nekünk anno az albiba a régi szovjet hűtő egy fiatalabb Lehelre történő cseréje jelentett 3.500 Ft mínuszt havi szinten.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2475) blasko92


blasko92
őstag

Tescoban sikerült vennem egy Samsung Star 3 (GT-S5222) telefont kemény 999Ft-ért, viszont nem tudni a telefonzár kódját, így használhatatlan :D (Ezért is került ennyibe)
Ez ki lehet valahogy lőni? Vagy alkatrésznek jó lesz?

(#2476) Melack válasza blasko92 (#2475) üzenetére


Melack
veterán

Hard reset nem segít?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2477) DeFranco válasza Melack (#2474) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ott valami más gond is volt. Ha mostani árakkal számolunk, akkor a felső ár (mert ugye a mennyiség "tetejéből" jön le a megtakarítás) most nettó 20,16 Ft/kWh. Ez bruttó 25,6 Ft/kWh

Ezt 6000 forintra leosztva 234 kWh-s fogyasztást jelent havonta.

Innentől kezdve nem értek hozzá, csak próbálkozok, de ez azt jelenti, hogy 720 óra alatt 234 kW-ott evett meg, tehát 325W-os fogyasztása volt a hűtőnek konstans...

Egy a gorenje oldaláról kiválasztott legolcsóbb, 100k-s hűtőnek 309 kWh az éves fogyasztása.

szerk: amúgy a mi villanyfogyasztásunk átlaga két évre visszamenőleg 6500 Ft / hó mennyiségben 110 kWh/hó volt a mosogatógép és kenyérsütő előttig, azóta kb. 150 kWh

[ Szerkesztve ]

(#2478) Melack válasza DeFranco (#2477) üzenetére


Melack
veterán

Nekünk az átlag fogyasztás olyan 50kWh +/- 10%. Ezt fixen tartjuk. Aztán majd ha párom otthon lesz a babával, akkor lesz ez magasabb is. Akkor mondjuk a vizet is emeltetni kell átalányba.

Nem mondom, hogy nem volt ott más gond is vele.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2479) DeFranco válasza Melack (#2478) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igaz, mi nem is gyúrtunk még rá nagyon az energiatakarékosságra olyan dolgokkal, mint pl. világítás.

Nappali 3x60 W
Háló 3x40W
Konyha 60W
Előszoba 60W
Fürdő 2x60W (?)

Ezek azért esznek.

Plusz magunknak sütjük a kenyeret évek óta, az azért fogyaszt rendesen, meg a mosogatógép kétnaponta fut, meg az asztali gép is megy ha otthon vagyok és nem alszom...

(#2480) cekkk válasza DeFranco (#2477) üzenetére


cekkk
veterán

De ne így számold az áram árát. A csekk összegét oszd el a fogyasztással. Mert hiába annyi ha rá megy még közel ugyan annyi egyéb díj. :(

(#2481) Melack válasza DeFranco (#2479) üzenetére


Melack
veterán

Ebből a szempontból mi jók vagyunk. Az izzóink jelentős része energiatakarékos. Ami meg nem, azt megvárom, hogy kiégjen, és olyat veszek bele. De amit most is használunk az már eleve energiatakarékos.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2482) Tim82 válasza Melack (#2481) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én csak az előszobában és a kamrában hagytam meg a normál izzót, ahol amúgy is kb. 1-2 percre kapcsoljuk fel a villanyt. Mindenhol máshol - ahol azért hosszabb ideig égethetjük a fényt - energiatakarékos van, de még ezeket sem volna rossz LED-es izzókra cserélni hosszabb távon.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2483) DeFranco válasza cekkk (#2480) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem vagyok ma formában, igazad van. Van még egy ~17,8 Ft-os és egy ~1,5 Ft-os tétel amit a fogyasztásra vetítenek.

Így nem 25,6-tal, hanem 44,9-cel kell osztani, és 133 kWh jön ki, ami még mindig durván hatszorosa egy mai átlagos hűtőének...

Simán a számlát leosztani nem lehet, mert vannak a fogyasztástól független tételek (alapdíj) illetve a fogyasztást is két ársáv szerint számlázzák.

@Melack: energiatakarékosban én nem bízok, meggyőződésem, hogy vibrál, a led meg még sem tartósságban sem árban nem tart ott, hogy váltsak. Így marad a hagyományos, amíg kitart a felhalmozott készlet, és egy-két év múlva visszatérünk rá.

[ Szerkesztve ]

(#2484) cekkk válasza DeFranco (#2483) üzenetére


cekkk
veterán

Én úgy szoktam, nagyot nem szoktam vele tévedni mert azt is így is úgy is fizetni kell :)

(#2485) Magnum_ válasza DeFranco (#2483) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nálam az egész lakásban (mindnehol) álmennyezete van, 35W-os spotokkal telepakolva. 16+9+8+5+2+4). iszonyat nagy fény van a lakásban (nekem kell a nagy fény éjjel nappal, ha úgy van), de ugye nem szoott menni éjjel nappal. csak simán este az ikeás rizslámpák adna fényt (energiatakrékos izzókkal, csak gyorsan kiégnek..). így, hogy nem mennek a spotok 0-24, így egész tűrhető a fogyi. 6k kb az áramdij havonta és elszámolásnál most kaptam vissza 4k-t. tehát beleférek. a mester utcában ugyanez a megoldás volt, ott led izzókkal kombináltam, de azoknak hideg volt a fénye, ide meg direkt nem vettem, mert úgyse járatom annyit.

46-os világos H&M öltöny okos áron kell valakinek, ill. 43-as világos barna bőr cipő? 1-2-3.000Ft-ért... sajna egyiket sem tudtam felvenni 2-nél többször.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#2486) Magnum_ válasza Magnum_ (#2485) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja, meg elvihetnétek a Lumia 820-ast is okos áron.. kell a 920, mint egy falat kenyér.

I humbly and respectfully decline™

(#2487) blasko92 válasza Melack (#2476) üzenetére


blasko92
őstag

Hangerő le + power / hangerő fel + menü + power lenyomására semmi nem történik.

(#2488) Melack válasza blasko92 (#2487) üzenetére


Melack
veterán

Samsung KIESt szedd le, és próbáld meg frissíteni a szoftverét. Ha az nem megy, akkor nézzük tovább.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2489) Melack válasza DeFranco (#2483) üzenetére


Melack
veterán

Ezt mindenkinek szíve-joga eldönteni. LED izzót most fogok beszerezni, majd utána tudok erről nyilatkozni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2490) Kolondrum


Kolondrum
félisten

1 héten belül eladó lesz több darab 12V 5A-es DC táp. Lesz fix 12V-os és állítható kimenti feszültségű is. Használt jó állapotúak.

(#2491) blasko92 válasza Melack (#2488) üzenetére


blasko92
őstag

Sajna nem látja a telefont, de még a számítógép se :(

(#2492) Impressa válasza Melack (#2461) üzenetére


Impressa
őstag

+1 régen elég sokat jártunk oda, nem lehetett úgy eljönni onnan, hogy fejenként nem válasszunk 3-4 db süteményt desszertként. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2493) Agostino válasza Kolondrum (#2490) üzenetére


Agostino
addikt

ööö azt hiszem nekem majd pont ilyen kell : ))) írj majd rám, egyeztessünk! : )) azért még én is lecsekkolom a paramétereket

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2494) Kolondrum válasza Agostino (#2493) üzenetére


Kolondrum
félisten

Oké! Nem hivatalosan szerdán tudok okosat mondani. :R

(#2495) Mercutio_ válasza Kolondrum (#2490) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez lényegében a pico psu-k külső kockája?

Saint:arról a 46-osról lehet picit bővebben privátban, színe anyaga, stílus? Most mondjuk 48-as zakót vettünk, de hátha...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2496) Kolondrum válasza Mercutio_ (#2495) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ilyenekre kell gondolni.

(#2497) werszomjas


werszomjas
őstag

No gumicsere ügyben végül beneveztem egy ilyenre :DDD .

üdv

(#2498) föccer válasza werszomjas (#2497) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerencsére nekem nem nagyon kell válogatnom. A lízing cég megmondja hová vigyem, oszt jócakát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2499) Mercutio_ válasza Kolondrum (#2496) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fix 12V-os kicsit erősebb lesz esetleg?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2500) DeFranco válasza werszomjas (#2497) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hogy mik vannak :) fenekedet nem törlik ki? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.