Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121001) Magnum_ válasza FoxiestFox (#121000) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A hitelesseg kolibriben merheto.

I humbly and respectfully decline™

(#121002) FoxiestFox válasza Magnum_ (#121001) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De csak ha magyar. ;]

(#121003) darvinya válasza Magnum_ (#120999) üzenetére


darvinya
titán

Hát amit leírtál, akkor olcsósított felújításos drága lakásokat adsz, hogy meg legyen Ferrari.

Moderálják kolibri vadász, mielőtt higinsz jön.
Mert hát olcsó a drága.
Tudom hogy megy ez, építő iparis voltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#121004) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Jóárasított 240-500GB 2,5" SSD kerestetik, új, vagy hibátlan nagyon keveset használt! Ajánlatot pü-ben, köszi :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#121005) lorcsi válasza rizso (#121004) üzenetére


lorcsi
veterán

mit jelent a jó árasított 240-es ?

nézem egy ideje az aprókban..h okosban 10 körül mozog, a több éves..ki tudja mennyi adatot írt példány
a vadi új pedig 12,5k-től
nem értem mi benne a biznisz használtan

(#121006) Magnum_ válasza darvinya (#121003) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hát amit leírtál, akkor olcsósított felújításos drága lakásokat adsz, hogy meg legyen Ferrari.

Ha abbol ez a kovetkeztetesed, hogy nem 2M Ft volt a lakas festes nalam, akkor kerlek, hogy surgosen keress fel orvost.

Tudom hogy megy ez, építő iparis voltam
Attol meg nem leszel "epitoiparis", hogy vegzalod a munkasokat az epitkezesen

I humbly and respectfully decline™

(#121007) CoolBoy323 válasza Magnum_ (#121006) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

2 misi egy festés? Komolyan? :Y

(#121008) Magnum_ válasza CoolBoy323 (#121007) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Van az a meretu ingatoan, ahol annyi... :-)

I humbly and respectfully decline™

(#121009) radi8tor válasza CoolBoy323 (#121007) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van ahol ablakot cserélnek ha véletlenül össze festették. ;]

⭐ Stella

(#121010) JanR válasza CoolBoy323 (#121007) üzenetére


JanR
addikt

Nem, az csak a frocskoles ;]

Bocs, de ezt nem lehetett kihagyni.
Amugy realisam egy 60m2-es panelt 500-700 ezer kozott festenek ki, falvakarassal, javitassal, mindennel. Egyik baratom epp most kereget be ajanlatokat a kerojara.

(#121011) darvinya válasza Magnum_ (#121006) üzenetére


darvinya
titán

Munkás vagyok/voltam, nem vezető.

JanR

Amit leírtál, azt hívják fröccskölésnek.
Festés nemcsak pöcsfalvakarásból áll, mellé folt gitteléssel, aztán lekenve 2 vödör Tesco-s festékkel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#121012) JanR válasza darvinya (#121011) üzenetére


JanR
addikt

Jo, ez azert "tulzas", de akkor Te mit hivsz festesnek?
Mi a falakat magunknak csinaltuk, de amit leirtam arat, abban nem csak azok vannak benne, amit leirtal es nem Tescos festekkel kenik le.

Illetve ha a fal utana szep lesz, folt es serulesmentes, akkor annal mi tobb kell egy lakasban? Nem vagyok igenytelen, ne ertsd felre, de egy atlagos lakast, amiben a falak elobb uton ugy is osszekenodnek, mi ertelme van a 2millios festesnek, foleg, ha nem is tudom mivel ad tobber, mint 2x gletteles es 3x festes? Raadasul szerintem egy mazolassal nem 10 evre tervez az ember, azert illik 5-6 evente ujra kifesteni..

(#121013) Spet válasza darvinya (#120997) üzenetére


Spet
addikt

Az, hogy valaki szépen lefröccskölnek valamit, az nem egyenlő minőségi munkával, ami 10 évig az új állapotott megőrzi és falak is sík.

Más a tisztasági festés, és más a vakolat eltávolítása, újravakolás, alapozás-festés. Ne keverd a szezont a fazonnal (ja és azt se mond, hogy biztos nem értek hozzá. Hát csináltam ilyet [magunknak], ahhoz képest elég kulturált lett, hogy nincs végzettségem hozzá)

De beszélhatünk még energetikai minősítésről is, amit új építésű lakások többsége örülhet C osztályozásának.

Persze, hiszen nem a lakást minősítik, hanem a teljes épületre levetítve. De látszik mennyire értesz az energetikai felméréshez/értékeléshez.

Elég általános vezetékezés, de később vett gépek már túl terheli olcsósított vezetékeket, aztán lesz elektrotűz.

Az elektromos eszközök energia igénye/teljesítménye csökken szépen lassan.Az, hogy tudd mi megy a falban legyél ott amikor berakják a kábelt (vagy ha van sok szabadidőd, kibontod). Ha nem működnek a védelmi berendezések, akkor meg előveszed az IJ kártyát.

Olcsóbb 5 kamrás műanyag nyílászárok, amibe 0.8cm üveg van

Miért milyen vastag üveg legyen?

6 éve 350-ért cseréltettem egyedi ablakokat, fél olcsósítottra. Csak szigeteletlen 5 légkamrás, 1cm-es gázos üveges jött ki belőle.
Ebbe már nem futotta a falazás, festés.

Miért mit vártál, majd teljes felújítást csinál a számla nélküli maszek ablakos? :DDD

Mondtuk már: ki kellene szellőztetni a ködöt a fejből, vagy legalább gondolkodni, mielőtt megszólal az ember.

Szerk.: Új kedvenc mondatom tőled: Munkás vagyok/voltam, nem vezető.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#121014) tboy93 válasza JanR (#121010) üzenetére


tboy93
nagyúr

100nm-es tetoteri lakas 400 volt, bő 2 éve, BP agglomerációban. Es a festő volt az egyik szaki akivel elegedettek voltunk. (Kőműves, ablakos botrany volt)

(#121015) JanR válasza tboy93 (#121014) üzenetére


JanR
addikt

Mi 2018-ban vettuk a lakasunk es a padloponozason+parkettatason es a fal vakaras, javitas, festesen kivul mindent szakik csinaltak. Nagyon messze vannak Darvinya araitol. Egyszeruen ezt a 2 millas arat ben tudom hovatenni, meg a 15 millios lakast.. de jo is lenne ha igy lenne. Inkabb kifizetnek 2 milliot festesre, ha 15-ert tudtam volna lakast venni Kaszasdulon.

(#121016) JanR


JanR
addikt

Van koztunk olyan, aki elt mar az Elallas jogaval egy mobiltelefon esetben? 5 napos keszulekrol beszelunk, hivatalos kereskedotol. Csak az uj tulajdonksnak nincs meg a wow erzes es inkabb visszavinne.. mire lehet ilyenkor szamitani? Olvastam aszf-et, de hat az ugye "iranymutato" :DDD

(#121017) MasterMark válasza JanR (#121016) üzenetére


MasterMark
titán

Netes rendelésnél 14 napig indoklás nélkül elállhatsz.

Switch Tax

(#121018) Mercutio_ válasza JanR (#121016) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha webshopon keresztül vette elállhat, még ha az átvétel személyesen történt akkor is, ha besétált az utcáról és ott választotta ki majd vette meg, ott más a szitu, méltányossági alapon vagy ha a cég ASZF-e a személyes vásárlásra vonatkozó résznél ezt lehetővé teszi lehet rá mód.

De majd jön darvinya Magnum és szól, ha valamit rosszul írtam:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#121019) mike1334 válasza MasterMark (#121017) üzenetére


mike1334
veterán

Crossover episode? :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#121020) MasterMark válasza mike1334 (#121019) üzenetére


MasterMark
titán

Ha már benne vagyunk a témában. :D

Switch Tax

(#121021) JanR válasza Mercutio_ (#121018) üzenetére


JanR
addikt

Neten rendeltem es szemelyesen vettem at. A 14 nap esetemben el. Itt az a kerdes, hogy akarnak-e valamilyen koltseget levonni azert, mert a telefon hatuljarol lekerult a folia.. inkabb ez itt a kerdes :D

(#121022) mike1334 válasza JanR (#121021) üzenetére


mike1334
veterán

a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet

13. A fogyasztó kötelezettségei elállása vagy felmondása esetén
24. § (1) Ha a fogyasztó a 22. §-nak megfelelően eláll az üzlethelyiségen kívül kötött vagy a távollevők között kötött szerződéstől, köteles a terméket haladéktalanul, de legkésőbb az elállás közlésétől számított tizennégy napon belül visszaküldeni, illetve a vállalkozásnak vagy a vállalkozás által a termék átvételére meghatalmazott személynek átadni, kivéve, ha a vállalkozás vállalta, hogy a terméket maga fuvarozza vissza. A visszaküldés határidőben teljesítettnek minősül, ha a fogyasztó a terméket a határidő lejárta előtt elküldi.
(2) A fogyasztó kizárólag a termék visszaküldésének közvetlen költségét viseli, kivéve, ha a vállalkozás vállalta e költség viselését.
(3) Ha az üzlethelyiségen kívül kötött szerződés megkötésével egyidejűleg a terméket kifuvarozták a fogyasztónak, a vállalkozás saját költségén fuvarozza vissza a terméket, ha az jellegénél fogva postai küldeményként nem küldhető vissza.
25. § A fogyasztó csak a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felel. Nem felel a fogyasztó az értékcsökkenésért, ha a vállalkozás a 11. § (1) bekezdésének i) pontjában előírt tájékoztatási kötelezettségének nem tett eleget.
26. § (1) Ha a 13. § vagy a 19. § szerinti esetben a fogyasztó a teljesítés megkezdését követően felmondja az üzlethelyiségen kívül vagy távollévők között kötött szerződést, köteles a felmondás vállalkozással való közlése időpontjáig teljesített szolgáltatással arányos díjat a vállalkozás számára megfizetni. A fogyasztó által arányosan fizetendő összeget a szerződésben megállapított ellenszolgáltatás adóval növelt teljes összege alapján kell megállapítani. Ha a fogyasztó bizonyítja, hogy az ily módon megállapított teljes összeg túlzottan magas, az arányos összeget a szerződés megszűnésének időpontjáig teljesített szolgáltatások piaci értéke alapján kell kiszámítani.
(2) E § alkalmazásában a piaci érték megállapításánál az azonos tevékenységet végző vállalkozások azonos szolgáltatásának a szerződés megkötésének időpontja szerinti ellenértékét kell figyelembe venni.
27. § A fogyasztó a 20. § szerinti joga gyakorlása esetén nem viseli az alábbi költségeket:
a) a szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés teljesítésének teljes vagy részleges költségeit, ha
aa) a vállalkozás a 11. § (1) bekezdésének i) vagy k) pontjában előírt tájékoztatási kötelezettségének nem tett eleget, vagy
ab) a fogyasztó nem kérte a 13. § és a 19. § szerint a szolgáltatás teljesítésének megkezdését a 20. § (2) bekezdésében meghatározott határidő lejárta előtt;
b) a nem tárgyi adathordozón nyújtott digitális adattartalom szolgáltatásának teljes vagy részleges költségeit, ha
ba) a fogyasztó nem adta kifejezett, előzetes beleegyezését ahhoz, hogy a teljesítés a 20. § (2) bekezdésében meghatározott határidő lejárta előtt megkezdődjön,
bb) a fogyasztó a ba) pont szerinti beleegyezése megadásával egyidejűleg nem nyilatkozott annak tudomásulvételéről, hogy beleegyezésével elveszti a 20. § szerinti jogát, vagy
bc) a vállalkozás elmulasztotta megadni a 12. § (2) bekezdésében vagy a 18. §-ban előírt visszaigazolást.
28. § A fogyasztót a 20. § szerinti joga gyakorlásával összefüggésben a 23. § (3) bekezdésében, valamint 24-26. §-ban meghatározottakon felül további költség és egyéb kötelezettség nem terheli.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#121023) Magnum_ válasza Mercutio_ (#121018) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

JanR: elallhatsz.

I humbly and respectfully decline™

(#121024) JanR válasza Magnum_ (#121023) üzenetére


JanR
addikt

Kozben visszairt a bolt is (amugy a ses az), siman visszavihetem es a folia eltavolitasa se para. Koszi!

(#121025) radi8tor válasza JanR (#121016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van. Már hitelre vett telefont is visszavittem 14 napon belül. Még azt is vissza lehet mondani. ;)

⭐ Stella

(#121026) #04441088


#04441088
törölt tag

Lejjebb vittem az árát.
iPhone 11 Pro Max 64 GB Midnight Green eladó!•MediaMarkt•Független•Garancia 2021.03.-ig•Számla•Tok• [link]

(#121027) macilaci78 válasza JanR (#121012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ő munkáját láttam, van, ami 15k/m2 és ez még nem a legdrágább. Na persze ez azért már a ló másik oldala. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#121028) Magnum_ válasza macilaci78 (#121027) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Frocskoles.

I humbly and respectfully decline™

(#121029) GabN73


GabN73
addikt

Dunaharasztiban is eladó egy lakás, valaki? :DDD

(#121030) Nikaré válasza GabN73 (#121029) üzenetére


Nikaré
őstag

Link? Leírás?
:N

(#121031) JanR válasza Magnum_ (#121028) üzenetére


JanR
addikt

Fröccs, köles? ;]

(#121032) DeFranco válasza Nikaré (#121030) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csak dicsekszik ;]

(#121033) Nikaré válasza DeFranco (#121032) üzenetére


Nikaré
őstag

Jaaa, hogy ezen a héten egy eladó!
:P

[ Szerkesztve ]

(#121034) 7


7
addikt

Vegyetek Oculus Questet: [link]

(#121035) oriic válasza 7 (#121034) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hajaj. Ha lenne felesleges penzem...akkor mar nem lenne :D

Live-Die-Respawn

(#121036) JanR válasza 7 (#121034) üzenetére


JanR
addikt

Soké adod bástyahegy! ;]

(#121037) Spet válasza JanR (#121036) üzenetére


Spet
addikt

Ha rákötöm a kamionaksit, akkor mennyivel tolódik ki az üzemideje? ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#121038) 7 válasza JanR (#121036) üzenetére


7
addikt

Még így is több mint 15%-kal olcsóbb az Alzánál. :P
@válasz: Sejtettem, hogy csak poénkodsz, de ha már így adódott, megragadtam az alkalmat jelezni, hogy nem is olyan drága, ha a többihez viszonyítod. HA-n is enyém a legolcsóbb. :DDD

Spet: Vannak, akik battery packet raknak a headset hátuljára, hogy ne legyen annyira orrnehéz. Változó, hogy mennyivel tolja ki az üzemidőt, de jókat hallok róla. Személy szerint nem próbáltam moddolt questet, csak simát.

[ Szerkesztve ]

(#121039) JanR válasza 7 (#121038) üzenetére


JanR
addikt

Csak viccülök. Régóta vágyom egy VR szettre, de az ára eltántorít.

(#121040) Spet válasza JanR (#121039) üzenetére


Spet
addikt

És ez még csak VR sett géppark nélkül.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#121041) 7 válasza Spet (#121040) üzenetére


7
addikt

A Quest önmagában egy komplett rendszer, nem kell hozzá külön géppark. Van ugyan lehetőseged PC-ről streamelni, de az inkább utógondolat (bár ahhoz képest nagyon jól szuperál).

[ Szerkesztve ]

(#121042) JanR válasza Spet (#121040) üzenetére


JanR
addikt

Na joooo, de geppark van. Nalam a legnagyobb dilemma mindig az, hogy ha megtetszik valami, peldaul egy ujabb haz, vagy masik klaviatura, akkor azon megy az agyalas, hogy ha azt a penzt egy alkatreszbe feccelnem (eladom a regit, hozzateszek a kinezett dolog aratbes veszek ujat), akkor megint "gyorsabb es erosebb" lenne a PC-m. Es ennek az a vege, hogy egyikre sem koltok. Legalabb is az utolso 1 ev tendenciaja alapjan. Aztan majd ugy is megtorok. ;]

(#121043) oriic válasza Spet (#121040) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pont azert jo mert alapbol PC nelkul megy, de megoldhato hogy azzal is osszekossuk.

Live-Die-Respawn

(#121044) Spet


Spet
addikt

Ááá én leragadtam a PC-re kötős verzióknál :B

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#121045) radi8tor válasza JanR (#121042) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én kb 6 éve elengedtem ezt. Mennyivel nyugisabb az élet egy céges laptoppal. :D
Na jó, egy HTPC van itthon, de azt sem tuningolom.

⭐ Stella

(#121046) 7 válasza radi8tor (#121045) üzenetére


7
addikt

Nekem is főleg játék miatt van erősebb gépem -- ha játék nem volna, valószínűleg én is megelégednék egy sima laptoppal. :K

(#121047) JanR válasza 7 (#121046) üzenetére


JanR
addikt

Ha csak jatszanek nekem sem kene, mert arra van megfelelo eszkoz szamomra (konzol). Az a baj, hogy az a mocskos multiplayer lovolde amihez kell az eros vas. Bar mar halvanyodik a szerelem a multis jatek es koztem, tenyleg lehet az lesz a vege, hogy nincs tovabbfejlesztes.

(#121048) Tim82 válasza JanR (#121047) üzenetére


Tim82
nagyúr

És akkor Szkájl úr és kedves családja már nem fog Ryzsen élni?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#121049) JanR válasza Tim82 (#121048) üzenetére


JanR
addikt

Haha! Azt a logout karakterkeszlete nem birna el, ha megirtam volna mennyi minden valtozott es cserelodott a gepemben es azon kivul azota. A franya pubg igenyli a vasat :(

(#121050) 7 válasza JanR (#121047) üzenetére


7
addikt

Ha ez megnyugtat, nem csak a PUBG igenyli az eroforrast, hanem az ujabb AAA jatekok is. Sajnos nem mostanaban all elo olyan helyzet, hogy egy integralt GPU is tokeletesen megfelelo a jatekokra. Konzol pedig nem az en vilagom, PC-n sokkal jobban erzem magam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.