Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) radi8tor válasza DeFranco (#2748) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi azt vettük észre, hogy cunda nagyon kínai minőség lett. A pulóverek, kardigánok hamar bolyhosodnak...

⭐ Stella

(#2752) DeFranco válasza radi8tor (#2751) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem hamar bolyhosodtak eddig is, amik arra hajlamosak voltak, a kötött kardigánom is már egy év után elkezdte, de évente félévente átesik egy boholytalanító kezelésen, és 10 év után is letagathatna simán 7-8 évet.

Átlagosan nem egy magas minőség a cunda, de mindig lehet találni jó és tartós anyagokat, csak kell hozzá egy kevés anyagismeret. Van tartós is, rongy is, vegyesen.

Ami árban ezt közelíti, azok a fast fashion boltok, ahol viszont szó szerint rongyok vannak, és az egy dolog, hogy nekem nem tetszik, hogy minden gyárilag koptatott, foltos, rongyos, rojtos, gyűrött, de nem is bírják rendesen kb. 1 évnél tovább, de így is lettek tervezve. Ezért fast fashion. Vedd meg, dobd el, olcsó.

Ennél azért a cunda lényegesen jobb minőséget hoz.

Ami viszont tradicionálisan magasabb minőség az gyakorlatilag megfizethetetlen, legalább is én egy nadrágért nem adok ki 20-30 ezret, meg egy pulóverért 40-et. Többek között azért sem, mert nem bírják annyival tovább, ott is rengeteg lett a szemét, és ami felveszi a kesztyűt, az is bír maximum másfélszer annyit, mint ha a cundában veszek egy jót. Nem éri meg.

Nem a szegénységemet magyarázom, kifizetem, ha úgy alakul, télre 70k-s brando irhabőr dzsekim van, fintor nélkül fizettem ki a panamában a bakancsért a 30k-t (egy év alatt kilukadt az oldala...) bármiért bármennyit hajlandó vagyok kifizetni ha megéri, csak ezek a márkák nekem nem hozzák azt az ár/érték arányt.

Szóval tényleg nem a legmagasabb minőség a cunda, ellenben megfizethető, kis odafigyeléssel elég tartós, és nem mellesleg nagyon sok a pamut cucc, főleg férfi vonalon, és kevés a műszál meg a többi szintetikus.

(#2753) Mercutio_ válasza radi8tor (#2751) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég vegyesbazár, ha valami külsőre megtetszik rögtön nézzük az összetétel cimkét.

Aréna plázában van P&C üzlet ott is érdemes szétnézni, tavaly elég jó pulcsit lőttünk 10k-ért, ingekből is bő a választék.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2754) bitpork válasza DeFranco (#2752) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Neked egy kínkeserv lehet az élet. Nincs olyan ruhabeli ami sokáig bírja - csak olyan ami megfizethető v drága. Szerinted mennyi ilyet látok? 4-600€-s kabát és a próba alkalmával elenged a varrás. 300€-s cipő aminek 1x-i felvételkor a szín kikopik a talpából v elenged a ragasztása.
Az meg h te találtál olyat a mi sokáig bírja nagyon relatív. Nekem is volt olyan hogy egy Columbia kabát megmaradt évekig. Igaz közben meg kellett varrni 1-2 helyen de csak jobban figyel az ember a neki drága cuccokra, nem? ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2755) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Pár napon belül eladó lesz egy Gigabyte 660OC. Budapesti garis, doboz, tartozékok, stb. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2756) Kolondrum válasza Bjørgersson (#2755) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ár?

úúúúúúúúú elvinném ha nem lenne most 660TI-m.

[ Szerkesztve ]

(#2757) Bjørgersson válasza Kolondrum (#2756) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mittudomén, mondjuk 40 futárral együtt?

Add el. :P

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2758) DeFranco válasza bitpork (#2754) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt mondd el a két 15 éves kabátomnak, a 10 éves ingeimnek meg pulóvereimnek, az 5 éves táskámnak meg a 6-8 éves pólóimnak :) És nem járok rongyosban, kopottban, elhiheted, ami elhasznált, cserélem.

Mindenre ugyanúgy vigyázok, mégis van ami tovább, van ami kevésbé bírja... Édesanyámnak nagyon jó szeme volt mindig is a tartóssághoz, minőséghez, és lassan-lassan én is megtanulok különbséget tenni, árcímkétől függetlenül.

Van olyan is, ami drágán szar, persze, én is látom, de ez nem érv amellett, hogy nincs tartós ruha, vagy hogy nem lehet szándékosan tartós ruhát venni. Lehet. Csak oda kell figyelni. Persze, mi is belenyúlunk alkalomadtán, 20k-s pionier nadrág is ment tönkre két szezon alatt (kikopott) nem lehet kiszámítani, csak esélyeket növelni. Eddig viszont az jól megy.

Nem értem, hogy miért lenne szerinted nekem kínkeserv az élet, köszönöm, tök jól megvagyok a bőrömben :)

(#2759) Bjørgersson válasza DeFranco (#2758) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gyomrod jobban van már?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2760) bitpork válasza DeFranco (#2758) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem bántó szándékkal írtam. :R Csak az hogy ilyen dolog foglalkoztat mint mondjuk egy ruha minősége.
És nem, nem lehet megmondani h melyik jobb v rosszabb. Lehet h édesanyádnak jó a szeme hozzá, és nem cáfolom hogy sikerül neki nagyobb arányban a nektek megfelelőt megvenni, de hidd el hogy nincs jó v jobb ruha. Év több százezer darabot adok el, tudom miről beszélek.
Ugyanabban a szériában a sorról kettő soha nem egyforma.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2761) DeFranco válasza Bjørgersson (#2759) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, aznap délutánra elmúltak a görcsök (hogy a gyógyszer ütött be, csak későn (2 nospa 1 algop) vagy az tett jól, hogy egy napig nem ettem semmit, nem tudom) azóta semmi bajom, persze óvatos vagyok. Ma van az első teljes értékű nap.

Szerencsére nem kaptam el semmit úgy néz ki, csak a popcorn tombolt... csak éppen pont olyan tüneteket okozott, mint anno a bélfertőzés, ami nem a szokásos gyomorrontásos fájdalom, tehát lehet valami maradt vissza. Meg kell ezt nézetni majd.

(#2762) DeFranco válasza bitpork (#2760) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Dehogy nincs, van jó meg jobb ruha. Te más szemmel nézed, nem is tudom, hogy mennyire széles a paletta, ami átmegy a kezeden (egy cég, több cég, csak prémium, csak fast fashion, csak second hand, nem tudom) és el is hiszem, hogy értesz hozzá, de hidd el, van olyan magas a találati arányunk, ami nem lehet véletlen, csak tudatos és jó módszer eredménye. Mondom még egyszer, nem vitatom a tudásodat és a tapasztalatodat, de határozott érveim vannak a saját álláspontom mellett.

És foglalkoztat, igen. Inkább rászánok egy kis időt, és marad több pénzem, meg járok jóban-szépben, mert így jobban érzem magam a bőrömben. Tehát összességében boldogabb vagyok így. Megtehetném, hogy többet hajtom a pénzt, és így leszarhatnám, hogy mikor megy tönkre a ruha, mert úgy is félévente veszek újat, de az annyi plusz idővel, stresszel, és bizonytalansággal járna, ami nekem már nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#2763) bitpork válasza DeFranco (#2762) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

FF, prémium és designer ruhák. Csak a jelent mondom, itt Dániában 3 hét 30k ruha. De emellett van direkt konténerezés és szimpla EXW logisztika is.

Én sem szándékoztam vitatni a nagyobb találati arányotokat. Pusztán tudom hogy a 100ból nyolcvan jó arány, de nem jelenti hogy valaki a szerencséje nélkül valaha is elérné ezt. Meg azután ott van a maradék 20 amit szintén a delikvens választott. Túlságosan bizonytalan ez nekem ahhoz h bármit alapozzak rá. Hiába megyek ki Kínába hogy megbizonyosodjak a gyártó minőségpolitikájáról, az még nekem semmit nem jelent, mert a leszállított áru lesz a mérce. Elég komoly pénzek forognak benne, itt a többlet munka az egyetlen ami segít kizárni v minimalizálni a veszteséget. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2764) blasko92


blasko92
őstag

7.kerületben hol lehet jó minőségű előkészített halat venni?

(#2765) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Akinek upc internete van és a mapsba belép hova rakja le? Engem most épp Egerbe érzékel és nem tudok rájönni miért :B

[ Szerkesztve ]

(#2766) DeFranco válasza cekkk (#2765) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Budapest

(#2767) cekkk válasza DeFranco (#2766) üzenetére


cekkk
veterán

:R

Nem értem mi a probléma nálam akkor :S

(#2768) Dermesztő válasza cekkk (#2767) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Nekem is Bp.

Milyen gondjaid vannak :D Majd csak megjavul.

Nos megint voltam 3 mühelyben, ahol nem vàllalnak hozott anyagbòl. :DDD
Egyikben nem is értették miért is akarok én anyagot hozni. :D Aztàn elmagyaràztam. :DDD
Sebaj, szerdàn megy vidékre akkor ott megcsinàljàk.

Most olvastam vissza, termeltetek rendesen :D
Ami ràm vonatkozik késöbb megvàlaszolom.

[ Szerkesztve ]

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#2769) cekkk válasza Dermesztő (#2768) üzenetére


cekkk
veterán

Igen mert így az időjárást nem rakja be automatikusan, és nem Egerre vagyok kíváncsi :P

(#2770) Dermesztő válasza cekkk (#2769) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Vàlaszd ki manuàlisan, és az időjárás widgetben is ird àt hol vagy.
Nekem 3 hete volt hasonlò, a widget Nagykanizsàt mutatta :D
Aztàn beàllitottam meg àtirtam a belső idöjàràsban is, ahonnan " gyüjti az infòt aztàn ujrainditàs, és most jò. :D

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#2771) cekkk válasza Dermesztő (#2770) üzenetére


cekkk
veterán

Csak ha utazok akkor megint írni kell, azért van automatikusan.

(#2772) Dermesztő válasza cekkk (#2771) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

Ja. Akkor mielött megérkezel beàllitod a célàllomàst ;] :D

Nincs ötletem miért nem jò.
Esetleg még tegyél fel màsik idöjàràs appot, hàtha valami szinkronizàlàsi hiba.

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#2773) tomcsi23 válasza cekkk (#2771) üzenetére


tomcsi23
veterán

Oda kell utazni, amit kiír. Nem kell ezt túlkomplikálni. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2774) cekkk válasza tomcsi23 (#2773) üzenetére


cekkk
veterán

:DDD
Jogos :) :C

(#2775) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Búvár névre keresztelt lefolyótisztítót hol kapok ebben a porfészekben? :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2776) föccer válasza macilaci78 (#2775) üzenetére


föccer
nagyúr

Próbálkozz be AZÚR vegyszerboltokba.

üdv.föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2777) Dermesztő válasza tomcsi23 (#2773) üzenetére


Dermesztő
aktív tag

:D :C

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#2778) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, megfeküdt a mosógépünk (szerintem valamikor csapágyas lett, most pedig) leszakadt a dob vagy nem tudom, de lentebb van, mint ahol kellene lennie, és centrifugálás során is mint egy elmebajos azt csinálta a gép, pedig ez elöltöltős :O

Egy jó és nem drága szerelőt tudtok-e ajánlani, esetleg, ha ennek konyec, akkor milyen A+/A++ 6-7kg töltőtömeges elöltöltőst ajánlatok? (Érdemes ebből is használtat lőni?)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2779) cekkk válasza Mercutio_ (#2778) üzenetére


cekkk
veterán

Ilyesmi van 4 is a családban(régebbi típus), és apum nagyon sok ilyet adott már el a boltjából megbízhatóak és jó gépek.
Jah elöltöltős, van ebből az is, azok is jók. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2780) Mercutio_ válasza cekkk (#2779) üzenetére


Mercutio_
félisten

A miénk finoman szólva se mai darab :N Zanussi FL 401 C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2781) Tim82


Tim82
nagyúr

Ha valakinek esetleg ilyen kell: 40 GB notebook IDE vinyó - hibátlan állapot, Hitachi gyártmányú.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2782) cekkk válasza Mercutio_ (#2780) üzenetére


cekkk
veterán

A mién felültöltős és általában csurig rakom :D Heti 5-6 alkalommal mosunk vele, most lesz 5 éves, és eddig semmi baj nem volt vele. Le is kopogom :)

(#2783) Kolondrum válasza cekkk (#2782) üzenetére


Kolondrum
félisten

5év semmi. Még kicsi voltam amikor megvettük a flóriánon a Seimens mosógépünket. Olyan 2 éve halt meg. A jelenlegire elég ránézni és látszik, hogy fele annyit sem fog elmenni. :(

(#2784) cekkk válasza Kolondrum (#2783) üzenetére


cekkk
veterán

A hajdú mosógép ami felültöltős volt ment nálunk is vagy 20 évig.
A mai gépek már nem így vannak tervezve.
A whirpool ha ennyit bír már csoda. De egy másik is amihez 5 évig eddig nem kellett nyúlni szerintem igen is jó. Mai körülmények között.

(#2785) radi8tor válasza Tim82 (#2781) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép ára van. :)
Szerintem fele ennyit érhet egy ilyen régi vinyó.

⭐ Stella

(#2786) Impressa válasza Mercutio_ (#2778) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem Siemens Siwamat mosogépem van, ami már 16 éves - lekopogom még működik - nővéreméktől kaptam, mert az elmúlt 15 évben 3 Whirlpool gép is felmondta a szolgálatot, és már nem volt türelmem megcsinálni őket. (állandó csapágyazások, vízpumpa cserék, nyomásszabályozó csere stb...) De tudok neked ajánlani szerelőt, ha a javításban gondolkozol.

cekkk +1 Hajdú energomat, de még volt NDK mosógépünk is, abból is 2 típus. :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2787) Tim82 válasza radi8tor (#2785) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem meg IDE notebook vinyóért ez jól belőtt ár. A HA-n én kifejezetten olcsón adom, egyet látok csak olcsóbban, ami szintén IDE és 40 GB, cserébe egy szó sincs garanciavállalásról, valamint semmi bizonyítéka annak, hogy valóban 100%-os az a vinyó. (Na meg a hirdető utánam adta fel, gondolom, ezért is lőtte alám az árat. Én ettől még nem fogom lejjebb vinni most.)

Jó, hogy szerinted ne fizessek én a vevőnek, hogy elvigyen tőlem egy 100/100-as notivinyót. :P

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2788) Mercutio_ válasza Impressa (#2786) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez már 20-22 éves kb., és rákerestem a javítási díjakra, ha dobcsapágyas ahogy gondolom elég meredek árat kellene csengetnem :Y kicsit még melléteszek és kapok egy használt, de jó állapotút ezen meg sose lehet tudni mi adja még be a kulcsot, lehet alkatrésznek jobb lenne eladni? :U

Ja ha mosógép egy durva videó :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2789) Impressa válasza Mercutio_ (#2788) üzenetére


Impressa
őstag

Jól gondolod, csapágyas lett. Az újaknál már nem is cserélhető külön, csak a tárcsával együtt, így drágább is az alkatrész. :U
Ha 20-22 éves, én sem áldoznék rá, pontosan azért, amit te is írsz, mókuskerék már a gép. :K Mindig lesz vmi, amit ki kell cserélni, és tényleg ott leszel, hogy az árából, már egy új gépet is vehetnél. Kollégám vett egyet 16K-ért 3 hónapja, azóta is megy. Nekem a Whirlpool úgy nem érte meg, hogy csak anyagköltségem volt rajta, mert a javítást magam végeztem el. :N

Alkatrésznek, meg természetesen érdemes eladni, vagy is meg kell próbálni, mert hátha vkinek pont az kell ami a tiédben még jó. ;)

A videó meg... :Y

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2790) Kolondrum válasza Impressa (#2789) üzenetére


Kolondrum
félisten

Póóóntosan ezzel szembesült egy kollégánk is. Egyben vagy sehogy!

(#2791) Kolondrum


Kolondrum
félisten

2db fix és 4db állítható adapter van még.

(#2792) Mercutio_ válasza Impressa (#2789) üzenetére


Mercutio_
félisten

Használt géppel az a fő gond, hogy a fődarabok 10-20k-nál indulnak és akkor még munkadíjról nem beszéltünk.
Mindjárt megyek a háztartásgépes topicba, aztán érdeklődöm, mert az indexes mosógépajánlósban 3-4 szerelő írogat néha, de akkor se arra válaszolnak amit kérdeznek tőlük :DDD :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2793) Impressa válasza Mercutio_ (#2792) üzenetére


Impressa
őstag

Ez így van sajnos. Nekem ilyen szempontból szerencsém volt, hogy a családból kaptam egyet. :B Kíváncsi vagyok melyik márkát fogják ajánlani neked, mert én már évek óta nem foglalkozom a mosógépekkel, csak ismerősömtől, "kollégámtól" értesülök az érdekesebbnél érdekesebb újításokról. Bár a család LG-t vett 8 kg-os tölthetőséggel.
indexes mosógépajánlósban 3-4 szerelő írogat néha, de akkor se arra válaszolnak amit kérdeznek tőlük :D hát elég katasztrofális ott a helyzet. :U

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2794) Mercutio_ válasza Impressa (#2793) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahogy nézem, az a gáz, hogy rengeteg márkánál csak 1-2 év gari van és a kibővített gari se gari valójában, hanem biztosítás, ráadásul a groupama-garanciánál ami egy elég suttyó cég tapasztalataim szerint :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2795) Impressa válasza Mercutio_ (#2794) üzenetére


Impressa
őstag

Nem véletlenül nem adnak már több garanciát sajnos, már nem cél a tartósság, ha igen, akkor fizesd meg a felárat érte. A kibővített garanciánál meg az baj, hogy azt meg (ha jól tudom) a bolt fizeti, nem pedig a márkaszerviz állja. 2 év után meg könnyebben fogják nem rendeltetésszerű használatra,vagy vízkőre a dolgot, minthogy bármit is elismerjek. Pfúúú, bocs, most nagyon optimista voltam.... :DDD :U groupamat messze kerülöm, jót még nem hallottam róla. :(((

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2796) Mercutio_ válasza Impressa (#2795) üzenetére


Mercutio_
félisten

Közben asszony kijavitott, hogy 12 az a 22 így is inkább újat?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2797) Melack


Melack
veterán

Hali! Ha valaki lát Snickers Crunchert valahol Pesten, szóljon nekem legyen oly kedves. Párom imádja, de ahol én járok, ott már nem kapni. Hátha van még valahol elfekvő készlet :R

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2798) Impressa válasza Mercutio_ (#2796) üzenetére


Impressa
őstag

Na közben visszaolvastam, amit írtál, és fel is fogtam :DDD még az is lehet, hogy a felfüggesztésed szakadt le, mert amiatt lehet lejebb a dobod. Le kellene venned a géped tetejét ált. 2 db csavar tartja hátulról, és megnézni a rugókat a helyükön vannak-e, mert lehet nem is csapágyas a géped. :N

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#2799) Melack


Melack
veterán

Jó mosógépszerelőt ismer valaki? Zanussi mosógépet kellene megnézni, hogy miért nem viszi egy adott programban a centrifugát a masina.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2800) radi8tor válasza Melack (#2799) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na olyat én sem találtam, aztán megjavítottam magam.
Csak be kellett lépnem a szerviz menübe és végig futtatni a programokat rajta. Utána megjavult a gép.

(Igaz ez AEG gép.)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.