Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Pár órás tapasztalatok az új (használt) 530e-vel kapcsolatban:

- menet közben 3x is kidobta, hogy egyes vezetéstámogatók nem működnek (kanyarodás után, vagy sávváltás után volt pl.). Majd garázskapu elől indulva a ráfutásgátlót írta hibásnak. Leállítás után ezek mentek, sőt volt ami menet közben "javult meg".

- Otthoni töltés közben 80% környékén azt írta ki telefonra is meg a rendszere is, hogy csökkent töltési teljesítmény (az autó rendszere érdekében). Addig 21:47-et írt teli töltésre, most 23:12-t. Kihúztam, bedugtam a kábelt, de ugyanez maradt.

- Van az autóban connected drive, van képernyő tükrözés is, ezt eddig nem is tudtam, Samsung S20+-al megy is, de egy 2020 Iphone SE-vel nem dobta fel a Car Play lehetőséget (listában sincs). Ezek szerint az nincs benne? Vagy csak kábelről megy ez esetben?

Amúgy imádom :D

My BMW-re már felregeltem, esetleg valami javaslat van még, amit meg kéne tenni?

A telefon és a média verziója a rendszer szerint: TB-007.007.008 és MB-007.007.008

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#59802) FIREBLADE78 válasza Anaren91 (#59800) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Az nem cinkes,hogy elől fut a led,de hátul gyári? :U Kicsit hülyén mutathat.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59803) CharlieDrop válasza Tsebacsi (#59801) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Otthoni töltés közben 80% környékén azt írta ki telefonra is meg a rendszere is, hogy csökkent töltési teljesítmény (az autó rendszere érdekében)"

Szerintem ez normális. Minden elektromos autó így tölt

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#59804) bulikavagyok válasza Tsebacsi (#59801) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Gratula! :C Jöhetnek a képek. :)
Az első bejegyzésedhez nem tudok mit hozzáfűzni.
A töltésről: én még nem találkoztam ilyen üzenettel. Nekem eddig minden alakalommal feltöltött 100%-ra az előre jelzett időpontra (sőt, általában pár perccel hamarabb). Bár én csak utcán töltök - egyszer teszteltem csak kb 3-4 percig az otthoni töltést.
Én is egy Samuval használom az Android Autót, simán megy vezeték nélkül. Illetve látom a listában a CarPlay-t is, de tesztelni még nem tudtam (telefon hiányában). :) Szerintem próbáld ki kábellel!

CharlieDrop: Szerintem az nem normális, h a töltőre csatlakoztatva jelzi, h mikor lesz 100%-ra töltve, és később kitolja ezt az időpontot.

[ Szerkesztve ]

(#59805) bulikavagyok válasza Tsebacsi (#59801) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Közben eszembe jutott még valami: az előző négyes BMW-mnél a tempomat és a sebességkorlátozó dobálta a hibaüzeneteket. Néha napokig semmi, majd óránként többször is, elég bosszantó volt. A lényeg: nekem a kormányban romlott el az egyik jeladó (ha jól emlékszem), kísérő jelenségként a kormányon inaktív lett az összes gomb. Esetleg teszteld le, h neked működnek-e ilyenkor?! A szervizben diagnosztikánál egyébként látható volt az összes hibaüzenet (több mint száz volt).

(#59806) Carlytoo válasza bulikavagyok (#59804) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Szerintem az nem normális, h a töltőre csatlakoztatva jelzi, h mikor lesz 100%-ra töltve, és később kitolja ezt az időpontot.

Dehogynem. Ez teljesen normális, sőt. Az akkumulátort akkor terheled igazán, ha hagyod teljesen lemerülni, vagy pikk-pakk 100%-ra töltöd. Veszít az élettartamából. Ha újabb iphone-od van az is ezt csinálja. Az én Xiaomim is.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#59807) bulikavagyok válasza Carlytoo (#59806) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

De én nem erről írtam, furcsa, h ezzel jössz. :B De ha már: a telefonod akkumulátorát szerintem ne hasonlítsd az autókban lévőhöz. Ezek úgy vannak gyárilag konfigurálva, h eleve nem tudod 100%-ra tölteni. (lemeríteni sem)
Szval szerinted az normális, h töltőre csatlakoztatáskor jelzi az autó, h mikorra lesz teljesen feltöltve, és később kitolja ezt pár órával?! Akkor én ma begurulok egy szervizbe az autómmal, mert nekem nem "normálisan" működik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#59808) CharlieDrop válasza bulikavagyok (#59807) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor gurulj be vele szervizbe :)
Velünk lehet vitázni, hogy ez jó-e vagy se, de se jobb, se rosszabb nem lesz tőle semmi sem.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#59809) Carlytoo válasza bulikavagyok (#59807) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Majd jön hozzáértő és megmondja. Szerintem nincs vele baj.

De ha már: a telefonod akkumulátorát szerintem ne hasonlítsd az autókban lévőhöz.

Miért mihez hasonlítsam? Egy hadronütköztetőhöz?

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#59810) Tsebacsi válasza bulikavagyok (#59804) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Amint nem fog esni igyekszem róla lőni pár minőséginek mondott kaputelefonos képet :DDD

Most reggel is nyafogta a ráfutásos hibát, de aztán minden jelzés eltűnik róla, lehet zavarja, hogy 2 centire van elől a garázs vége? :B
Menet közben most nem dobott semmit. Viszont elég hamar elfogy ez a 25-30km :(

Imádom, csendes, nyugis.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :R Tesztelgetjük majd a töltést, egyelőre csak itthon tudom, oszlopkábelem még nincs.

De:
- Iphone SE 2020 nem megy sehogy se az android auto, nem tudom ennek mi lenne feltétele (se kábel se wireless)
- A screen mirror csak álló autónál megy, vezetés közben az "én érdekemben kikapcsolja", milyen kedves :D

Szóval megoldások kellenének, hogy valami real time navit nézhessek a kijelzőn, mert a város ma halál volt. :(((

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#59811) bulikavagyok válasza CharlieDrop (#59808) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Már indulok is.

Carlytoo: "Így összehasonlítani a mobiltelefon akkuját egy eCar akkujával legalább akkora nagy butaság, mint az összes rovart bogárnak nevezni: mert minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. Ég és Föld a kettő, a nevükben – és az összetételükben – szereplő lítiumon kívül semmi kapcsolat nincs köztük. Nem hogy egy lapon, de egy fejezetben sem lehet említeni a kettőt. Önmagát minősíti, aki a legcsekélyebb mértékben is összemossa vagy összehasonlítja a mobiltelefon-akkut meg az elektromos autó akkut." Forrás.

Tsebacsi: Jaja, nagyon nyugis az enyém is (elektromos módban). Kicsit meg is változtatta a vezetési stílusomat.
Kábellel sem megy az AA? Ezt a funkciót szerintem a telefonodon kell majd engedélyezni. Én nem emlékszem, h sokat szívtam volna vele. Illetve a kijelző tükrözés nekem nem megy, azonnal átvált AA-ra.

[ Szerkesztve ]

(#59812) Carlytoo válasza bulikavagyok (#59811) üzenetére


Carlytoo
aktív tag


Majd akkor veszek eCar-t, ha a lítium akkumulátoroknál kitalálnak egy sokkal jobbat!
Mély fájdalommal tudatom, hogy erre nulla az esély! A lítium két okból is nagyszerű akku alapanyag: részint ez a legkönnyebb fém, ami vezeti az áramot; - Szintén onnan


"A grafén csodálatos anyag, és különösen csodálatos, mint akkumulátor alapanyag" - mondta Chip Breitenkamp, ​​polimer tudós, a NanoGraf grafén akkumulátor fejlesztő vállalat üzletfejlesztési alelnöke. “A technika gyorsabban töltheti fel az akkumulátorokat, és hatékonyabban vezetheti el a hőt. Ennek messzire vezető következményei vannak.” - Forrás


Ha nem haragszol nem olvasnám tovább az e-car hülyeségeit.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#59813) bulikavagyok válasza Carlytoo (#59812) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Miért haragudnék?! :B

[ Szerkesztve ]

(#59814) Carlytoo válasza bulikavagyok (#59813) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Erről egyébként elég sokat lehetne dumálni, de nem akarom szétoffolni a topikot. Félre pedig ne érts. Lehet, hogy neked van igazad, de azért megpróbálok érvelni az álláspontod ellen, aztán ha látom ,hogy a te érveid erősebbek, akkor csak nyertem, mert gyarapodott a tudásom.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#59815) bulikavagyok válasza Carlytoo (#59814) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

:R Nézd, nem vagyok szakértő, én is csak annyit tudok erről a témáról amit a neten találtam. Olvastam már erről részletesebb cikket is, de most nem találom. Az is lehet, h videó volt, linkelem majd ha meglesz. A konklúzió abban is az volt, h nem igazán lehet összehasonlítani a két technológiát.

[ Szerkesztve ]

(#59816) cOxeR


cOxeR
Ármester

Töltési vitára, bmw-nél mikor 100% os töltöttséget láttok valójában 92-95% a valós, lent is ez az 5-10% közötti difi van. Sima auto akku esetén is van az a merültségi szint amiből még menthető és van amiből már nem. Szoftveresen csökkenti a töltési sebességet 80-90% körül fokozatosan, így egy felhasználó nem nagyon tudja az akku élettartamát hazavágni, ezért van sok 150-200k km-es I3 is ami 90% fölötti vitalitású (de lehet regeneráltatni és újra 100% körül lesz).
Többnyire csatlakoztatáskor több időt ír, mint ami a valós töltés befejezése, nálam is az a tapasztalat, hogy 5-10 perccel előbb fejezi be az eredeti tipphez képest.
Amiért nagyobb a tippelési hiba ráta a kisebb akkus autóknál, 530e…. az pusztán az elektromos töltés ingadozásból eredő számítás. Egy nagy akkunál 8-9 órás töltési ciklus alatt kevésbé jön ki átlagban ez az ingadozás, mint egy 2-3 órás töltés esetén.

(#59817) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ma napközben simán feltolta 100%-ra, szóval nem tudom mi volt tegnap este :)

Viszont a vezetéstámogatók szinte minden út közben hibát dobnak, főleg mintha 1-2 bukkanó után lenne ez. Lehet meg kéne nézetni... :F Most pl. nem ment a tempomat (egyáltalán), meg az azzal összefüggő távolságtartás, ilyenek. Leáll-újraindít és megy (nincs error a check részen).
Furcsa!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#59818) FIREBLADE78 válasza Tsebacsi (#59817) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Basszus. Honnan vetted ezt kocsit? Vidd vissza. Ilyen hibák nincsenek csak úgy.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59819) Tsebacsi válasza FIREBLADE78 (#59818) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Arra is rá kéne rájönni mi csinálhatja :F
Ha elviszem egy szervizbe diagra és akkor ott nem dob semmit akkor ugyan ott vagyok ahol a part szakad.

Na ez van nálam is :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#59820) Tsebacsi válasza Tsebacsi (#59819) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A KAFAS kamerarendszer lehet a ludas ahogy látom.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#59821) FIREBLADE78 válasza Tsebacsi (#59819) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Gondolom van rá garancia,nem? pl nekem ezért nem kell vezetői aszisztens,amúgy is kikapcsolnám. Felesleges pénzkidobás.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59822) Anaren91 válasza Tsebacsi (#59819) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nem minden esetben dob hibát, viszont ha kiolvasod Istával, lehet, hogy ott lesz benne pirosan valamelyik modul. Pl nekem hozza hibába a fogging senzor-t az ista, de nem ír hibát a kocsi.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#59823) Gergőke88 válasza Tsebacsi (#59810) üzenetére


Gergőke88
addikt

iPhone esetén CarPlay fog menni, android autó biztos nem.
Siri engedélyezve van? Az kell hozza bármilyen is furcsa ;)

(#59824) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#59823) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sajnos eddig nem. Nincs ott a listában a mobil eszközöknél a carplay lehetőség.
Lehet nem lett előfizetve rá?! Jelenleg gondolom nem is tudok (szerviz olyasmit mondott hogy jelenleg problémás, mert az app nem megy, amivel vásárolni lehetne itthon)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#59825) aero. válasza Tsebacsi (#59824) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

2019-től van Carplay BMW-ben, android auto meg 2020-tól, de lehet utólag aktiváltatni.

(#59826) Tsebacsi válasza aero. (#59825) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez most annyira nem tetszett :O
Akkor utánakérdezek hogy lehet ezt megnyerni. Valahol olvastam ilyen párszáz eurós tételeket is. :((( A másik kérdés persze a megvalósíthatóság.
Ha a BMW oldala valós, akkor a márkakert lehet hívni. :F

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#59827) aero. válasza Tsebacsi (#59826) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

300 hivatalosan. Ebayen vannak ilyen usb-s aktiválók is, nem tudom mennyire működnek (10-15k, a youtube itt barát). Én se értem mit szarakodott a BMW, extrém ciki, mert 2015-től már elérhető volt. Lexus ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#59828) Tsebacsi válasza aero. (#59827) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az még lehet-e gond, hogy magyarral van állítva a rendszer? Lehet angol nyelven menne? Sajnos asszony elvitte a telefont :D Nekem még nincs almám.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#59829) aero. válasza Tsebacsi (#59828) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem hiszem, úgy csak a hangfelismerés nem megy. A héten lesz időm, majd utánajárok ennek. Ezredes, te mennyiért csinálod?

(#59830) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Halihó!

Van egy érdekes gondom, hátha más már megjárta az utat. Tehát:

Alany: E39 530DA Facelift

Hiba: Indítás után a következők nem minden esetben működnek (egy restart néha megoldja): Duda, ablaktörlő lapát, fúvókák, vezetőoldali ülésfűtés, az elektromos ablak automata fel-le húzó rendszere(ha nyomom folyamatosan, akkor oké, de amúgy nem). Volt már valakinek hasonló gondja, amit megoldott? Elég friss a dolog, még böngészgetek az interneten, de hirtelen nem találtam semmit. Köszönöm.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#59831) Anaren91 válasza Carlytoo (#59830) üzenetére


Anaren91
senior tag

Kommunikációs hibának látszik. A kormányban van ugye egy csúszógyűrú, amin az adat megy, mert kábelezni ugye nem lehet, mert forognia kell a kormánynak. Ha ott a rézpályák kikoptak, akkor előfordulhat, hogy csak bizonyos kormány pozícióban megy át az adat, mert ott még nincs kikopva a pálya. Asszem Clock springnek nevezik, magyarul fogalmam sincs.
BMW e36, Z3, e34, e39, e31 Slip Ring (slipring) Steering Wheel, 32341162111  | eBay

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#59832) Carlytoo válasza Anaren91 (#59831) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

A 38-as biztosítékot csapkodja ki állandóan. Fanfahren, bel. schaltkulisse. Ott lesz valahol a hiba. Egy autóvillamosságis mondta, hogy gyújtáskapcsoló. Nem fogok barkobázni, úgy is megy hétfőn átépítésre. Majd ott megnézik, hogy melyik a ludas. Érdekes egyébként hogy az ablakemelő elektronikát is érinti a dolog. Lehet aztán ott lesz valami.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#59833) negro válasza Anaren91 (#59831) üzenetére


negro
őstag

Duda eseten lehetne erre kovetkeztetni igen de ha ez at szakad akkor nem megy komplett a multikormany, semmi, se tempomat gombok, hanergo, belso keringetes, illetve nincs duda es nincs megvilagitva a gombsor se ertelem szeruen. En jartam igy jo par eve ennek mar. Mikor ujra boroztettem a kormanyt. Sikerult nem jol visszatekerve felrakni (nem en voltam) igy vegallasban addig feszult amig szakadt. Viszont ahogy irom nekem akkor off volt a komplett kormany es reset nem oldotta meg.

Ablak torlo, ulesfutes, stb meg nincs vele osszefuggesben. Ott meg mar mas baja van. Diagra ra kell tenni.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#59834) Carlytoo válasza negro (#59833) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Most egyelőre egy 10 amperes biztit tettünk bele (villamosságis tanácsára) és meglátjuk. Hétfőn megy a nagy átalakításra és akkor lesz úgy is teljes diag.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#59835) Newlachka válasza Carlytoo (#59834) üzenetére


Newlachka
őstag

komfortmodul felelős a legtöbb általad felsorolt dologért.
a magyar neve az átvezetőnek:"Clock springnek"=kormány átvezető szalagkábel.ebayen van új utángyártott. bontott nem opció belőle(próbálkoztam bontottal 38km-t volt jó :D )

(#59836) szimi57


szimi57
őstag

Taxira fel! [link]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#59837) Tsebacsi válasza szimi57 (#59836) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Csütörtökön visszük szervizbe, valóban 1 hete az átvizsgáláskor mondták hogy a kicsi kiegészítő akku fesze alacsony és cserélni kéne. A nepper akkor azt mondta biztos csak az állástól merült le, feltölti ő. Most ki lesz cserélve saját költségen de ha nem ez a hiba okozója, akkor a továbbiakat már ők fizetik. Korrektnek tűnő ajánlat.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#59838) Ck. válasza Tsebacsi (#59837) üzenetére


Ck.
addikt

Ezt sem kellene saját költségen. Feltehetően a sok covid-állás miatt nekem is kipurcant a kis akku a C350e-ben a vásárlást követő hónapban, szó nélkül cserélték eredeti, gyári akkura.

[ Szerkesztve ]

(#59839) FIREBLADE78 válasza Tsebacsi (#59837) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ezért nem vennék neppertől soha kocsit. Pláne nem 20 millás értékben. :(

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#59840) KAMELOT válasza FIREBLADE78 (#59839) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen kocsi került 20M?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#59841) Tsebacsi válasza KAMELOT (#59840) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerencsére ez azért nem ennyi volt :B
Nincs itt gond, amit megbeszéltünk tegnap, én azzal tökéletesen elégedett vagyok.
Hülye lettem volna, ha azt hiszem, hogy egy közel 4 éves autó hibátlan, és a vétel után nem kell rá költeni kicsit.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#59842) Ck. válasza Tsebacsi (#59841) üzenetére


Ck.
addikt

Pedig ideális esetben nem rögtön ezzel kell kezdeni, pláne nem saját költségen. Szinte még meg sem száradt a tinta az adás-vételin, néhány nap után miért kellene bármit is saját zsebből fizetni?

(#59843) KAMELOT válasza Tsebacsi (#59841) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi is az autó pontosan?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#59844) CharlieDrop válasza Ck. (#59838) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az én 20d-m vagy fél évet állt (ok, covid miatt akár lehetne egy év is), most 9 éves. Köszöni jól van...

látszódott, hogy az első úton töltött nagyon, aztán még párszor rátolt...

Én akkucserét nem verném le kereskedőn, de nem vagyunk egyformák...

Hacsak nem fél millás lítiumos akku :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#59845) Anaren91 válasza negro (#59833) üzenetére


Anaren91
senior tag

Igen, azt figyelmen kívül hagytam, hogy az ablakemelő, meg ülésfűtés is szarakodik. Így tényleg másol lesz a bibi.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#59846) Tsebacsi válasza Ck. (#59842) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Persze, de mondtam, hogy az előzetes vizsgálat során a márkaszerviz jelezte az akku "hibáját", de mivel 130k körül van a csere mindennel együtt, nem akarta a nepper, és az árból sem engedett erre hivatkozva. Állítása szerint feltöltötte, nem tudjuk most sem biztosan hogy ez okozza-e a hibákat.
Ha nem, lesz egy új kis akksim is, és az ő kontojukra folytatjuk a javítást. Ha igen, öröm van és használom az autót.

Kamelot: 530e

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#59847) Anaren91


Anaren91
senior tag

Ma reggel felkerült végre a nagyobb cooler. Hát nem egy plug and play volt, mint ahogy az eladó mondta, egy pár műanyagot ki kellett venni/ megvágni, hogy bemenjen, de ahhoz képest elég könnyen megadta magát, és kb fél óra alatt be is raktuk. Ennek örömére el is mentem egy tesztkörre, és amennyire a forgalom engedte, meg is hajtottam a gépet :D
[link]

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#59848) H.Ezredes válasza Anaren91 (#59847) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Én meg kicseréltem hátul a 2 toronycsapágyat mert a 2 éve cserélt balos úgy szét szakadt,hogy ilyet én még nem láttam..... De még így is mindenhol eljöttem vele gond nélkül.... Azt nem mondom,hogy nagy tempóról féktávon nem kellett gépészkedni mert nem volt stabil a hátulja de nem esett le sehonnan így sem.... Közben megjöttek a Strongflex hídház szilentek akkor már azokat is kicseréltük. Most minden kanyart egy 10-20km/h-val legalább többel tudok bevenni és stabilabban mint eddig bármikor.





►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#59849) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#59848) üzenetére


CharlieDrop
veterán

BAkker. Nem hívtalak fel. :W

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#59850) Anaren91 válasza H.Ezredes (#59848) üzenetére


Anaren91
senior tag

Az igen :Y Hogy a francba tudott az így széttörni?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.