Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) SeniorTilla válasza BeZol (#51247) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Húvazze, ez kemény írás volt :O a rokoni látogatás kajája fedezi az útiköltség egy részét? Ne már. Te tényleg így gondolkodsz, vagy csak kiment a bizti? Otthon 20x20 minden a stokin és a szekrényben? :U

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51252) SeniorTilla válasza FIREBLADE78 (#51250) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Értem. Mit is akarsz mondani?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51253) Chris0321 válasza SeniorTilla (#51249) üzenetére


Chris0321
addikt

Azt azért kétlem, hogy a benzines kétszer annyit fogyasztana mint a dízel. Az én e46 320i-m (2.2-es) átlagban 9 litert fogyaszt, egy 320d nem megy el 4.5 literből. Plusz a dízelben több drágán javítható vagy cserélhető dolog van pl. turbó. A dízel a jobb hatásfoka miatt lasabban melegszik fel és ezért a benzines valamennyire jobb rövidebb távon és az újabb dízeleknél a regenerálás miatt is rossz a sok városi menet. Plusz a dízel nem is megy jobban, max. ha mindkettőt alacsony fordulatról indítod meg.
Azt, hogy szüksége van-e több autóra nem vontam kétségbe, csak annyit írtam gondolja át biztos kell-e. Ő írta, hogy egy ideje nem használta a dízelt.

(#51254) CharlieDrop válasza SeniorTilla (#51249) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igen. De inkább egy diózás, mint egy új dpf.

20d városban 9 litert evett

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51255) KAMELOT válasza FIREBLADE78 (#51250) üzenetére


KAMELOT
titán

Úgy nőttem fel, hogy 1 kocsink sem volt. Bicikli, busz, vonat. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#51256) FIREBLADE78 válasza SeniorTilla (#51252) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Majd,ha lesz gyerekem akkor megtudom hogy minek kell 3 kocsi a családba. Ezt írtad. Erre a válaszom,hogy én úgy felnőttem,hogy egysem volt. Kapise? ;]
Mindent lehet,csak akarni kell. Rengeteg család létezik ebbe a kurva jó országba,akinek kocsija sincs és még ők is léteznek valahogy :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#51257) BeZol válasza CharlieDrop (#51248) üzenetére


BeZol
őstag

Van az az anyagi szint, ami mellett miért ne legyen mindenkinek egy kocsija :U
Megoldható, hogy autó se kelljen persze, de azért 1 kocsi kell a házhoz.
A bömöst meghírdetni, a kis fiat helyett kéne valami még nem túl nagy benzinest v. hibridet lesni, ha városban mászkáltok, amivel még egy-egy kirándulás is sima, kényelmes ügy, de közben még nem túl nagy városban rohangálásra, én legalábbis ilyesmi gondolatmeneten indulnék el. Nekem pl. az új toyota camry / lexus es 350h bejövős lenne, szép nagy hely van hátul is, de nálunk pl. mindig az van, hogy ha valami nagyobb bútort kell pakolászni, akkor mindig apám egyterűjét kell használni, szélsőséges esetben céges teherautót kölcsönkérni. Ezek nem adnak rendes vezetési élményt sajna, és városba is nagyok, de van hova pakolászni :DDD

Kisautókkal egyébként hadilábon állok. Ha balesetes cikket olvasok, ahol haláleset is volt, szinte mindig kisautós az áldozat.
pl. x6-os szlovák csaj felöklelte a puntot. Most vhol a mentő belement egy kocsiba, a nő meghalt az anyósülésen (renault clio). Szlovákoknál előzőtt porsche cayenne, szemből frontális skoda fabiaval. Fabiasok meghaltak. Biztos lehetne még sorolni...
A másik dolog, hogy nem is tisztelik a forgalomban, sokkalta veszélyesebb közlekedni velük + még csak nem is biztonságosak nagyobb tempo mellett, mert nem arra lettek tervezve (húgom yarisánál pl. túl könnyű a kormányzás ilyenkor, vészfékezésnél pedig megindul a hátulja. Közben pedig egyik legjobb kisautó elvileg... akkor milyen lehet a többi ? :Y )

(#51258) Chris0321 válasza FIREBLADE78 (#51256) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekünk sem volt gyerek koromban autónk. Falun lakom, elég vacak volt mindig a tömegközlekedés. Ha olyan helyre kellett mennünk akkor vagy apámék munkás autójával mentünk (kőműves volt, Barkasz-al, Zuk-al, Lada-val jártak) vagy kölcsön kellett kérni egyet. Volt olyan, hogy kénytelen voltam busszal menni ballagásra ezért órákkal előtte odaértem majd órákig vártam míg jött amivel haza tudtam menni. Mikor a dunántúlra jártam dolgozni nem egyszer órákig kellett várnom a csatlakozásra pesten télen fűtött váró nélkül mert minek az. Túl éltem? Igen. Ha akarnék tudnék autó nélkül közlekedni? Igen de nem akarok. Miért fordítsam a feltétlenül szükséges idő többszörösét valamire ha azt autóval gyorsabban és kényelmesebben meg tudom oldani? Ha nem kell állandóan az órám nézni, hogy csak elérjem az utolsó buszt mert nem akarok 20 km-ert gyalogolni. Aki megengedheti az szerintem nyugodtan tartson autót/motort és töltse hasznosan a felszabaduló idejét.

(#51259) BeZol válasza SeniorTilla (#51251) üzenetére


BeZol
őstag

Volt 2 év egyetem mellett, mikor havi 80ezerből kellett kijönnöm, azóta kicsit másképp gondolkodok, és igen, van h csak azért megyek el látogatóba, h ne kelljen kaját rendelni/főzni, és akkor tudom, h amit 2 főre költöttem volna kajára, az elmegy üzemanyagra, tehát mégsem olyan drága az a látogatás, de ezt még feleségemnek sem vallom be, mert elég gáz.

(#51260) BeZol válasza Chris0321 (#51258) üzenetére


BeZol
őstag

A te eseted a másik véglet. Még vidéki nagyvárosban sem hiszem h olyan jó lenne a tömegközlekedés, h ne legyen érdemes autót tartani (akár többet), ellenben BP-en már tényleg megoldható, h autó se kelljen.
A fogyasztásokkal kapcsolatosan. Míg vidéki nagyvárosban mászkáltam, 7,5literből megvoltak a városi szakaszok, BP-en a dugócskák miatt alsó hangon 9,3, de 10,5 inkább ugyanez... Kb. almát körtével sajnos.

(#51261) Anubris válasza SeniorTilla (#51251) üzenetére


Anubris
őstag

Bezol nem sóher, csak amikor az exe visszaadta neki a gyűrűt annyit mondott: "volt hozzá egy doboz is". ;]

(#51262) Silent77 válasza Anubris (#51261) üzenetére


Silent77
veterán

:DDD
Vazz, most törölhetem a monitor, épp ittam.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#51263) FIREBLADE78 válasza Chris0321 (#51258) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Így van. Kocsi az kényelmi,luxus termék. Aki megteheti vegyen.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#51264) BeZol válasza Anubris (#51261) üzenetére


BeZol
őstag

:DD

(#51265) CharlieDrop válasza BeZol (#51257) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az 500 városba profi. Az a baj, hogy a BMW így havonta/2 havonta megy. Ok nyáron voltunk nyaralni 2500 km :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51266) KAMELOT válasza Silent77 (#51262) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez a te bajod, poharazol :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#51267) chess001 válasza CharlieDrop (#51265) üzenetére


chess001
aktív tag

Ennyi alkalomra még kb. ferrarit is bérelhetsz egy kocsi fenntartása helyett. Nincs nyűg a takarítással, adó, matrica... Mi is járműszámcsökkentésben vagyunk, de nem akar összejönni, de más számára könnyebb tanácsot adni. :P

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#51268) pinyö69


pinyö69
csendes tag

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni hozzáértőtől privátban, ha valaki úgy gondolja. e39 vásárlást szeretnék, tervben van, de nem szeretnék ráfaragni. 3 sorozatról váltanék 5re. Köszi előre is.

(#51269) kenguru99 válasza pinyö69 (#51268) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Kezdésnek olvasd át ezt.
Számolj azzal, hogy ezek öreg autók már. Minél gyáriasabb, rozsdamentesebb példányt keress. Fenntartani pedig drága lesz, akkor is ha találsz egy jót.

(#51270) CharlieDrop válasza chess001 (#51267) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azért az 500 napi használatban van :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51271) chess001 válasza CharlieDrop (#51270) üzenetére


chess001
aktív tag

Az 500-ast megtartanám, dízel meg menjen a háztól... Amikor nagyobb, vagy gyorsabb kocsi kell, akkor lehet bérelni.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#51272) CharlieDrop válasza chess001 (#51271) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mondjuk jó 5let. Csak elég szopó a bérlés. 1 helyileg
2 dolgoztam ilyen helyen tudom, hogy lehúznak

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51273) chess001 válasza CharlieDrop (#51272) üzenetére


chess001
aktív tag

Nem tudom, hogy hogyan működik, csak gondoltam bedobom...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#51274) KAMELOT válasza chess001 (#51273) üzenetére


KAMELOT
titán

Ameddigre ekintézed a vérlést én már az ország másik felén vagyok +ahogy írták lehúznak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#51275) CharlieDrop válasza chess001 (#51273) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Amúgy a legracionálisabb gondolat! :R :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51276) SeniorTilla válasza Anubris (#51261) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:DD :DD :DD

Amúgy a kisautóval tényleg az (is) a baj, hogy nincs megfelelő balesetvédelem. Tesztek ide-vagy-oda, a valóságban a nagyobb nyer. (ezéé nem szabad ifának se nekimenni!).

Soha ne legyen személyi sérüléses balesetem, nekem és a családtagjaimnak sem, és nektek sem. De sajnos bármikor lehet, akár egy hülye miatt, aki a faszbúkot nyomkodja vezetés közben és szemből neked megy. Nézzetek meg 1-2 ukrán vagy orosz carcrash videót, nagyon sok baleset azért van, mert a telefont bámulja a szerencsétlen, nem az utat. Na mindegy.
A lényeg, hogy ha megtörténik a baj, legyen esélye a feleségemnek, fiamnak, stb. Soha nem fogom őket kisautóba ültetni, mert ha baleset érné őket, életem végéig szidnám magam, amiért a spórolást helyeztem előtérbe a biztonsággal szemben.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51277) CharlieDrop válasza SeniorTilla (#51276) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az 500 nem spórolásból van :D
Egyszerűen így több parkolóhely van a sok béna ahogy össze-vissza leteszi az autóját, ez meg elfér majdnem bárhol.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51278) FIREBLADE78 válasza SeniorTilla (#51276) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Igazad van. De városba jó a kisebb kocsi. Igaz ott is letarolhatnak. Lásd drogos fidesz kutya illetve kajakos srácok.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#51279) KAMELOT válasza SeniorTilla (#51276) üzenetére


KAMELOT
titán

Aki telefonozik vezetés közben annak elvenném a jogsit 6 hónapra. Egyből lecsökkenne a vezetés közben telózók száma. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#51280) Gsx-rr válasza SeniorTilla (#51251) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Meg is lepodtem volna ha egy poszt nincs tele ertelmetlen szamokkal :)

(#51281) CharlieDrop válasza Gsx-rr (#51280) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem értelmetlen, mert ha számolunk, akkor számoljuk jól.

Igazából nem számolni akarok, mert akkor nem lenne BMW-m, csak nem akarom kinyírni és a legjobb megoldást keresem rá, hogy tegyem ezt :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51282) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Ha már számolgatás, gyorsan megnéztem, mi lett volna ha anno nem benzin hanem dízelmotort veszek. Ha csak 2l/100km nézünk akkor kb 700.000 ft a különbség üzemanyagban. Ha 20d ami 5-6l szépen vezetve, akkor 1M is lehet. Csak ilyenkor kérdés a plusz költségek mik lettek volna, mert van amibe kb semmit se kell csinálni, van amiben ennyi alatt mindent ki kell cserélni (turbó pl bőven belefér még új is), porlasztók, meg minden. Sajnos a használtpiac márkától függetlenül rulett.

(#51283) Gsx-rr válasza whitezo88 (#51282) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezt nem lehet így számolni max akkor ha 2 új garanciás szalonautóról van szó amire biztos nem kell költeni.
Ezért nincs meg az előnye az elektromosnak ha az ember új autót akar venni,mert azt az 5-6 millió forintot nagyon sok idő alatt tudod megspórolni.

CharlieDrop: Te esetedben fölösleges a 2 autó,de neked kell tudni belefér a költségvetésedbe 2 autó fenntartása ,és vagy lenne jobb helye az eladásból bejövő pénznek.

Azért 2 autó előnyökkel is jár, pl ha az egyik szervízben van. Autóbérlés azért nem 2 forint én sose szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#51284) KAMELOT válasza Gsx-rr (#51280) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezen eldobtam én is az agyam.
2 kocsija van, de útiköltség fedezi a kaját mert nincs kedve főzni. :)
Ilyenkor jut eszembe, miért nem vesz lpg-s kocsit, aztán nem kell számolgatni semmit. :DDD :DDD :DDD többi már nem ide való...

whitezoo: dízel... turbo, kokszosodás, egr stb. Mind hibaforrások és drágák.
Ha viszont a vásárláskor felújítod, akkor nyugi van 200k-ig biztos.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#51285) SeniorTilla válasza Gsx-rr (#51283) üzenetére


SeniorTilla
veterán

bizony-bizony, mint most nekem is ott van a bömbi, egy kocsival betojnánk

KAMELOT: én szeretek főzni, a feleségem is, és nagyon jókat szoktunk enni. Ha külföldön vagyok, sosem az árat nézem, hanem a minőséget, ha étterembe, vagy akár csak egy hüttébe megyek. Kaját ár alapján választani... ez már önmagában is elég nagy gáz. Illetve szegénység, spúrság, stb, ki hogy nevezi. És itt nem arról van szó, hogy kinek mennyi pénze van. Van, akinek 10 millák állnak a számláján, ingatlanban is van, de 20 fillérért megenné a szart, ha finom lenne. Na ide ne érjünk el, ezek az emberek lelkileg szegények. Bármennyi pénze lesz, sosem lesz gazdag :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51286) KAMELOT válasza SeniorTilla (#51285) üzenetére


KAMELOT
titán

Megvártam míg más írja le. :) :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#51287) CharlieDrop válasza Gsx-rr (#51283) üzenetére


CharlieDrop
veterán

írtam nem anyagi okokból néztem :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51288) Gsx-rr válasza CharlieDrop (#51287) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor én megtartanám. Az 500-as meg cserélném egy ugyanolyan elektromosra

(#51289) szimi57 válasza CharlieDrop (#51277) üzenetére


szimi57
őstag

Add el az összes autódat és a fél házadat és vegyél egy fronthajtásos új 1-est. Minden probléma megoldva :D

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#51290) CharlieDrop válasza Gsx-rr (#51288) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51291) SeniorTilla válasza szimi57 (#51289) üzenetére


SeniorTilla
veterán

de ugye 3 hengerest? :K

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51292) KAMELOT válasza SeniorTilla (#51291) üzenetére


KAMELOT
titán

Arra gondolt aminek a végsebessége 45km/h. :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#51293) FIREBLADE78 válasza Gsx-rr (#51288) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Az már pénzbe kerül ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#51294) szimi57 válasza SeniorTilla (#51291) üzenetére


szimi57
őstag

3 a magyar igazság :K

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#51295) CharlieDrop válasza szimi57 (#51294) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#51296) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Valaki nem tervez előre betárazni a következő szezonra? [link] :B

(#51297) SeniorTilla válasza MoP_FX 57 (#51296) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vazz, ennyiért vettem a 2013-as F11-emet tavaly... kicsit nincs ez túlárazva? OK tudom, én nagyon jó áron vettem, de akkor is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#51298) Chrys_ válasza SeniorTilla (#51297) üzenetére


Chrys_
addikt

F11-ért 11k € tényleg nem sok.

(#51299) H.Ezredes válasza MoP_FX 57 (#51296) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Ha ebben az árban nézünk 30i cabriot akkor ez szerintem sokkal jobb vétel mint az E46.... [link]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#51300) Chrys_


Chrys_
addikt

Z4-nél gyorsabb a Supra?: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.