Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) CharlieDrop válasza KAMELOT (#46050) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ha csak a motorról van szó :D

De ha ott van más is...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46052) KAMELOT válasza CharlieDrop (#46051) üzenetére


KAMELOT
titán

AZért nem egy olyan kocsiról beszélünk amihez drágák az alkatrészek. Ha motort felújítod többi már nem olyan drága és menet közben is könnyen cserélhető. Motort azt meg csak 1x veszed ki akkor legalább legyen megcsinálva rendesen. Nyáron jön nekem is képekkel együtt. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#46053) CharlieDrop válasza KAMELOT (#46052) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az e91-re véletlenül költöttem másfél millát :D

És a motort nem újítottam fel, csak cserélgettem amik szarok voltak :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46054) Newlachka válasza CharlieDrop (#46053) üzenetére


Newlachka
őstag

e46 m43b19 fél millánál járok egy év alatt,lakatolni kéne+motor generál se ártana neki 12k km múlva(188ekm).
És ki tudja addig mit kell még cserélnem :)

(#46055) CharlieDrop válasza Newlachka (#46054) üzenetére


CharlieDrop
veterán

188-nál m43-nak generál??????

hűűűű

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46056) KAMELOT válasza Newlachka (#46054) üzenetére


KAMELOT
titán

Érdekes olvasgatni amiket írtok. fél milla meg másfél milla. Az rohadt sok. Én 50k km és 2 év alatt 180k összessen.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#46057) Newlachka válasza KAMELOT (#46056) üzenetére


Newlachka
őstag

(#46055) CharlieDrop csattog a tőke kicsit,bár most olajcsere után 700km-rel csendesedik,de ha már szétszedetem akkor csapágyazni is kellene,láncot cserélni,de kérdés,hogy megéri-e?
Ezen felül mondom lakatolnom kellene,mert a szokásos helyen, hátsó ív,meg küszöb alja hólyagosodik.
Kérdés az megéri-e?

Jah,és csöpög a hűtőm sarka, szval az megint egy százas kiegyenlítő tartállyal,munkadíjjal.

UPD:és jó állapotú autót vettem, amikor bejött MO-ra, csont nélkül ment át szigorítotton
Csak kopó alkatrészt cseréltem, és végig vezetett szervizkönyves az autó most is.

Lakatolásra azt mondták,ha azt akarom,hogy jól mutasson 200, ha rendes munkát szeretnék 6-700 telifénnyel..
Vagy eladom műszaki után 700 körül,egy raklap papírral(fényképpel,dokumentációval) együtt :)

[ Szerkesztve ]

(#46058) CharlieDrop válasza KAMELOT (#46056) üzenetére


CharlieDrop
veterán

De az enyém olyan most, hogy hülye vagyok, hogy el akarom adni ;)

Ki lehetett volna hozni kevesebből is, persze ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46059) lali81 válasza Newlachka (#46057) üzenetére


lali81
tag

zsír, C4-ben van egy elütés :D

(#46060) Newlachka válasza lali81 (#46059) üzenetére


Newlachka
őstag

meg a liqui molynál is.
kijavítottam már :)
amúgy az enyém is szép,és ha kilakatoltatom akkor valószínűleg megmarad,mert jelen pillanatba bomba biztos kocsi,és nagyon szeretjük.
Így lehet elmegyünk őrült irányba....

(#46061) lali81 válasza Newlachka (#46060) üzenetére


lali81
tag

jah én is rávertem 1,5 milát 3 év alatt, de még mindig jobban jártam mintha újat vettem volna.
El se adom senkinek :N
Így legalább tudom mi volt benne cserélve és mikor, ahogy te is. Most beleugorhatnék én is egy újabb szériába, de kezdjem elölről az egészet ?
(#46058) CharlieDrop
én is így voltam, fél éve, jó lett volna újabba beleülni, de győzött a józan ész. :O

[ Szerkesztve ]

(#46062) Shamat


Shamat
aktív tag

Legkésőbb nyáron én is szeretném elvinni valami profihoz a gépest, hogy rakja rendbe. Ahogy olvasgatom kezdhetek keményen félre tenni. :DDD

DEAD LIKE ME

(#46063) KAMELOT válasza Newlachka (#46057) üzenetére


KAMELOT
titán

Besz@rás! :DDD :DDD :DDD
Olajcsere 30k meg a többi még most is nevetek. Hogy lehet ennyit kidobni az ablakon.
Olajcsere nekem 2400ft filter + 12 500ft 8,5 liter olaj.
Futőmű beállítás 3000ft
Többit inkább nem is mondom!!!
Most lesz komplett fékpofa első + hátsó + szerelés 45k....50 000km+ mentem már rá

(#46061) lali81: Végre egy tag akinek hasonló a szemlélete mint nekem. Én sem adom el senkinek! Kocsimból ki sem szálnék ha lehetne! :) Újabb az egyenlő taligával. Annyira ki van spórolva minden, hgoy már vicc. Kipufogókon röhögök!!! Neharagudjanak, de valaki kifizet 100 000 eurot a kocsiért aztán kipufogó meg ilyen falusi cső!?!?! :DDD

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#46064) CharlieDrop válasza lali81 (#46061) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hajjaj :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46065) Newlachka válasza KAMELOT (#46063) üzenetére


Newlachka
őstag

Egyszer azt hiszem neked elmondtam már,hogy nem tudom magamnak megcsinálni,és szétnéztem több helyen is ha nem akciós akkor 8-12 egy futómű beállítás.
Az,hogy te havernál bekéredzkedsz vagy magadnak megcsinálod nem érdekel.
Teljesen más a sztori ha van hozzáférésed olcsóbban alkatrészekhez, netán profi garázsod van otthon,és unalmadban megcsinálsz amit tudsz.
De ezt már Ezredes is leírta,hogy ne hasonlítgassunk saját szerelési árakat egy szervizzel össze.
Mivel te vagy ő saját magának nem számol fel munkadíjat, vagy egyéb költséget, meg nem ketyeg a rezsidíj.
De ha ennyire olcsón dolgozol akkor legközelebb hozzád viszem,és alapanyagáron csináld meg légyszíves,mert ezzel jössz.
Megveszem 13500-ért a Liqui Moly olajat, meg a szűrőt 3000-ért elmegyek hozzád és szépen nézésre cseréld ki.

Ezredes nálad mennyi lenne egy olajcsere nekem? Liqui Moly 5w40 5L+összes szűrő csere munkadíjjal.

[ Szerkesztve ]

(#46066) Hikvision válasza KAMELOT (#46063) üzenetére


Hikvision
senior tag

1.400.-Ft-os Fűnyíró olaj kerül ennyibe? 3-ezerért a gépet nem kapcsolják be, nem hogy állítanak is rajta.

Hol is laksz?

20 éve a PH-n.

(#46067) Czimby


Czimby
addikt

Mennyire igaz az, hogy E60 nagyobb köbcentis benzines autóknak a motorterében az elektromos kábelek szétporladnak a hő miatt?

Nézegettem az Unixos alaktrész árakat és egyáltalán nem tűntek veszélyesnek.
Azt már tudom, hogy szíjtárcsából a Corteco a jó.
Haver féknél a Zimmermant ajánlotta, mert az ATE behullámosodott neki.
Izzítógyertyából és vezérlőből a Beru-t olvastam, ha dizelt vennék.

Láncszettekből melyik márka az ajánlott?

Manuális váltók, hogy bírják a Díizelek nagy nyomatékát?
(Képbe került egy ami manuális, bár elsősorban automatákat nézek)

Írják sokan, hogy EGR OFF, DPF OFF ha azek ki vannak iktatva akkor a motor kormolódása már nem valószínű, hogy megtörténne?

Gondolom a kipufogón keresztül már több távoznak a DPF hiánya miatt.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#46068) CharlieDrop válasza Czimby (#46067) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hát V8-nál...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46069) Gézengúz válasza Newlachka (#46065) üzenetére


Gézengúz
addikt

Privi

[ Szerkesztve ]

(#46070) aero. válasza Hikvision (#46066) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nehezmunkagep olajat tesz bele:D egyszer linkelte, total nem belevalo. De mindegy, be van igerve a motorfelujitas mar 1.5 eve.:D feknek meg jo a bontott.

(#46071) FIREBLADE78 válasza aero. (#46070) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Olaj az olaj. Mindkettő folyik ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46072) hdman válasza KAMELOT (#46063) üzenetére


hdman
őstag

Ezt kár volt beírnod :D :D :D

Ez milyen olaj? Napraforgó?

Egy normálisabb olaj (én LM-t használok) 6l 22 ezer ft, plusz mindenből MANN szűrőt. Kb 35 egy olajcsere + 5 a szerelőnek. (Persze a cuccok kedvezménnyel)

Egy normálisabb 3D futóműállítás számla nálkül is 5000 ft.

Sopron city :)

(#46073) yanna válasza KAMELOT (#46063) üzenetére


yanna
őstag

Fékpofaaa? :U

(#46074) szabi325 válasza yanna (#46073) üzenetére


szabi325
tag

,

[ Szerkesztve ]

(#46075) tmskvcs


tmskvcs
tag

Sziasztok!

Aktív kormány művet, ha kicseréltem simára, akkor meglehet oldani, hogy a kipörgésgátló működjön?
530D e60 :))

(#46076) Anubris


Anubris
őstag

Ablaktörlőből milyen márkákat ajánlotok?

(#46077) lali81 válasza Czimby (#46067) üzenetére


lali81
tag

majd hátul fog kormolni, bár nekem chip utáni optimalizáláskor csökkent a mennyisége. ;]
Fékből gyári előre, esetleg ATE ,gyári betéttel, Zimmermannt nem tudom, egy időbe azokkal is gond volt. Hátra TRW is jó nekem Ezredes azt rakott és még kopp-kopp hibátlan az elején nyikorogott egy darabig de aztán jól bekopott, még most se vállas pedig nem ma lett cserélve.
Gátlóból TRW, előtte Sachs volt a beszállító, izzításra BERU. Fontos a plusz kábelt is cserélni mert elég a vége a csatinál. Nekem kézi van kuplung+ZMS csere megvolt 255-t bírt, már rázott a kuplung full benyomására, most majd munkahenger csere jön mert mozog radiálisan, vezérlésből csak gyárit vannak az u.gy, azt nem vennék. Termosztátokat is kell cserélni kül nem regenerál ha még van benne DPF, el kell érni egy hőfokot és sz*r termo.-nál nem fog. Persze lehet kényszerregenerálni is. DPF-ből csak újat vennék, volt mosogatva, de- nekem- sokat nem bírt.

ps. fontos a gátlóknál a csapágyakat is cserélni nem elég a gátlót magát mert szépen összefekszik a régi, meg hát lengőkarok ott Lemförder elég jó, a fékkopásjelzőből se kell gyári, ott az u.gy. is jó.

[ Szerkesztve ]

(#46078) aero. válasza Anubris (#46076) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Bosoko, itt sokan hasznaljak a forumon. Olcso es jo. A 8 ezres aerotwinem nyikorog uj kora ota, mar masodjara tettem vele probat,de utoljara.

(#46079) Anubris válasza Anubris (#45854) üzenetére


Anubris
őstag

(#46078) aero.: Köszönöm! :R

Nah péntek szombat mentem az autóval 130km-et és nem jelzett semmit azóta, ma viszont egy újabb hiba jel jött elő.
Vegyek új aksit szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#46080) Anubris


Anubris
őstag

Most már a 320d is megkapta a két oldali kipufogót. F30/F10-nél még csak 335i/d és fölfele volt ilyen.
Egymás mellett nekem a G30 határozottan szebb volt, az első lámpák se nagyon jönnek be, meg ez a hátsó is olyan nem BMW-s, először mintha a Lexus GS lenne.

(#46081) CharlieDrop válasza Anubris (#46079) üzenetére


CharlieDrop
veterán

AGM-s akkud van?

Mert ha nem akkor simán döbd fel töltőre :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46082) hdman válasza CharlieDrop (#46081) üzenetére


hdman
őstag

AGM-es akksit is simán lehet tölteni. Én ilyennel szoktam: [link]

Sopron city :)

(#46083) CharlieDrop válasza hdman (#46082) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nekem meg ilyen, nem biztos, hogy ez a megfelelő

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46084) Chris0321 válasza CharlieDrop (#46083) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem is ilyen van, az új gondozásmentes akksikkhoz nem teljesen jó. Nem szabad vele 100 %-ra tölteni az akksit de lehet vele tölteni.

(#46085) Anubris válasza CharlieDrop (#46081) üzenetére


Anubris
őstag

AGM-es, most meglestem sztem a gyári van benne, 2011-es, lehet már régi és megérett a cserére?

(#46086) hdman válasza CharlieDrop (#46083) üzenetére


hdman
őstag

Nekem is ilyen volt :) meg anno a tescoban vettem, sos ben kellett egy.

Sopron city :)

(#46087) Chris0321 válasza Anubris (#46085) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha ilyen régi akkor érdemes megnézetni milyen állapotban van egy akkumulátorosnál vagy pl. nekem egy ismerős autószalonban mérték be az akksit és közölték, hogy cserélni kell. Én ilyenkor mivel elég régi az autóm meg szoktam nézetni a generátort is, hogy biztos jól tölt-e és szerencsére eddig ezzel nem volt gond.

(#46088) CharlieDrop válasza hdman (#46086) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ez is onnan van. Sohasem használtam. Most se kellett. Vaklárma volt

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46089) Kratos77


Kratos77
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy E90 318i 2006-os évjáratu (N46B20B) kocsim. 2013 óta van a tujajdonomban 2. autóként használom, 5 és fél év alatt 50e km-et raktam bele, jelenleg 225e van benne. Tömítéseken, hosszbordás szíjon és egy klímakompressoron kívül mást nem kellett cserélni rajt. A kérdésem az lenne vezérlést tanácsos ennyi kilómeter után cserélni? Mennyire hajlamos láncszakadásra? Hangja még nincs a láncnak, a motor is szépen jár, mint amikor megvettem.

(#46090) H.Ezredes válasza Kratos77 (#46089) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Ennyi idő / Km után illene cserélni. Nyúlni szokott maga a lánc illetve a láncvezető műanyagok elérnek és eltörnek / elporladnak. A lánc maga itt nem szokott szakadni általában. Ha gondolod keress meg tudok segíteni benne.

(#46065) Newlachka

Írj majd ha nem írok :)

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#46091) aszti75


aszti75
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy E39-et.A következő hibára lettem figyelmes.Ha gyorsítok,akkor váltásnál az autó hátulja ránt egyet,olyan mintha egy pillanatra megcsúszna.Hangot nem hallok semmit bentről,viszont a haver mondta hogy kint olyan kerrenő hangot hallott.Nem azért mert hirtelen engedem fel a kuplungot és odalépek neki.Ezt akkor is csinálja,ha finoman engedem a kuplungot.
Valakinek esetleg lenne ötlete,hogy mitől van ez?Hardy tárcsa?

[ Szerkesztve ]

(#46092) H.Ezredes válasza aszti75 (#46091) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Át kell nézni így látatlanba felesleges belemenni.

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#46093) aszti75 válasza H.Ezredes (#46092) üzenetére


aszti75
senior tag

Persze értem.Azt gondoltam,hogy valaki mond valamit,hogy használhatom-e addig nyugodtan vagy baleset veszélyes és csak ésszel hajtsak.

(#46094) H.Ezredes válasza aszti75 (#46093) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Nyilván ha ránt és ilyeneket csinál az nagyon nem normális és minél előbb meg kellene nézni. Szóval ne járj így vele.... Mindenképp előbb legyen megnézve... Pontos típus / évjárat ?

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#46095) Anubris válasza Anubris (#46085) üzenetére


Anubris
őstag

Nah tegnap még egy ilyen is érkezett. :DDD

(#46096) dellfanboy válasza Anubris (#46095) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ez vmi rejtett trafi vagy csak siman nem vetted eszre?
amugy meg a Kecses anyjukat :((( :((( :(((

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#46097) lali81 válasza Anubris (#46095) üzenetére


lali81
tag

hopp. ez mennyi lesz? :U

(#46098) FIREBLADE78 válasza dellfanboy (#46096) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ma volt rádióban,hogy már nincs trafi bejelentés. Mindenhol szűrhetnek. Valszeg ez civil kocsis volt,mint a legtöbb.Bosszantó,hogy egy faszán megcsinált úton csak 90-nel lehet haladni. Legalább 110-et illene engedni.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#46099) Chris0321 válasza dellfanboy (#46096) üzenetére


Chris0321
addikt

130-al ment de a rendőrök a szemetek mert lelőtték. :(((
Nem vagyok álszent, én sem tartom be mindig a sebességkorlátozást.

FIREBLADE78: A 4-es főúton felénk van pár hely ahol 110-re felemelték a sebességkorlátozást de ha csak 2 sáv van nincs értelme legalábbis szerintem főleg egy ilyen forgalmas főúton mert ha nagy a forgalom úgysem tudja kihasználni az ember mert beragad a lassabb járművek közé plusz sajnos ilyen sofőrök mellett még a 90 is veszélyes nem egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#46100) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Múlt7en voltam pöcsön(pécs). Fasza az út arra,azt hittem rosszabb lesz. Félek,hogy én is belefutottam 1be. Gyanús volt egy fehér teherautó :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.