Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) CharlieDrop válasza Gézengúz (#24600) üzenetére


CharlieDrop
veterán

3 bár? 17-nél?
Hááát, még 18-on se több 2,6-nál...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24602) MPowerPH válasza CharlieDrop (#24601) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaja, a 19" -ra eloirt 225/35 es 255/30 meretre elol 2.6, hatul 2.8 a gyari ajanlott guminyomas, 2 szemellyel.. 4-el, plusz csomagokkal 2.8 -3.2 bar.

Don't Tread On Me

(#24603) Gézengúz válasza CharlieDrop (#24601) üzenetére


Gézengúz
addikt

Most miért nem olyan sok az, bicómba is belefújom a 4-et..:-)

(#24604) CharlieDrop válasza Gézengúz (#24603) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jó, hát BMW001-nél megértem, nálad sok mintája nincs a guminak középen

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24605) Gézengúz válasza CharlieDrop (#24604) üzenetére


Gézengúz
addikt

Gondolod?

(#24606) CharlieDrop válasza Gézengúz (#24605) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hát, ha nem kopna középen, akkor az enyém kopna a szélén, mert mindig lapos lenne, nem?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24607) Viszlát


Viszlát
addikt

Urak,

Ha a gyari xenon rendszeru vilagitasomat szeretnem magasabb homersekleture cserelni, akkor eleg csak az izzot kicserelni benne vagy komplett cserete van szukseg? Most 4500K-s van benne es 6000K-sat szeretnek, nagyon nem jo a mostani ebben a folyamatosan esos idoben...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24608) hdman válasza Viszlát (#24607) üzenetére


hdman
őstag

Elég izzót cserélni. Nem tudom a bömösben milyen van, D2S csatlakozós szokott általában lenni. Az érdekes, hogy nem látsz jól vele, az emberi szem 4300-4500 K körül lát a legjobban, ez esik a legközelebb a nappali világossághoz/fényhez. A 6000K-val tuti szarabbul fogsz látni. Én a 9 éves autómban tavaly cseréltem xenonizzót, hát ég és föld a különbség :)

Nekem ilyen van, nagyon bejött: [link]

Sopron city :)

(#24609) Viszlát válasza hdman (#24608) üzenetére


Viszlát
addikt

Teljesen elveszik a fenye esos idoben, tegnap atultem kolleganom otosebe es egybol szembetuno volt a kulonbseg, teljesen jol lattam vele mindent. Valszeg az en szemem hulye, vagy a szemuveg miatt vagy nemtom. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24610) hdman válasza Viszlát (#24609) üzenetére


hdman
őstag

Én is szemüveges vagyok, ráadásul cilinderes a szemem :)

Sopron city :)

(#24611) Gézengúz válasza CharlieDrop (#24606) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tolok majd fényképet jó?

(#24612) Gézengúz válasza Gézengúz (#24611) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez tényleg rossznak minősülne? Igen tudom még mindig a nyári kerék van fent de ez jobban csúszik :)

(#24613) CharlieDrop válasza Gézengúz (#24612) üzenetére


CharlieDrop
veterán

innen nem látom :D

(#24609) Viszlát
Nem lehet, hogy a búra karcos?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24614) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hol találhatok én BMW-s bicskakulcsot, olyant ami lényegében nem autóhoz kellene, hanem csak dísznek, poénból. Karácsonyra szeretném a barátnőmet meglepni vele...pusztán poénból. Az autót keresheti hozzá! ;] Nem feltétel a bicskakulcs, jó sima kulcs is, de BMW logónak benne kellene lennie és karácsonyra jó lenne ha megérkezne még. Természetesen új legyen és ne túl drága...még egyszer leszögezném: dísz lenne a fiók mélyén.. :) Google barát csak eredeti, feltanítható kulcsokat ajánl. Az nem kell!

Köszönöm szépen a szíves segítségeteket! Üdv, Laci.

(#24615) Tálydi válasza gamer0101 (#24614) üzenetére


Tálydi
senior tag

Helló!
Ebay tele van vak kulcsokkal, igaz idén már biztosan nem érkezik meg, esetleg facebookos BMW csoportokban erdeklodj, ott van nagy létszám.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#24616) KINKY_007 válasza gamer0101 (#24614) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Vagy vegyél USB-s pendriveot...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#24617) Gézengúz válasza KINKY_007 (#24616) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha a kinézet a fontos, mert amúgy biztos nem nagy szám.. :U

(#24618) Viszlát válasza CharlieDrop (#24613) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, a búra szuper állapotban van. Megrendeltem közben az izzókat, talán holnapig megjön.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24619) CharlieDrop válasza Viszlát (#24618) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hm, oké :) csinálsz előtte-utána képet?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24620) Viszlát válasza CharlieDrop (#24619) üzenetére


Viszlát
addikt

Ööö, ha van rá igény, semmi akadálya. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24621) Möhe


Möhe
addikt

E39-ben az MK3-as CD navi olvasót ki lehet cserélni bármilyen DVD olvasóra? Az MK4 horror pénzért van használtban is. Vagy mi az alternatíva erre? Nálam előző tulaj Dension [link] cucca van még a navi alá betéve. De ezzel nem vagyok előbbre :U

(#24622) MPowerPH válasza Viszlát (#24620) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erre en is kivancsi lennek. Nekem a tompitott tokeletes, ellenben a tavolsagival nem vagyok megelegedve. Esoben is elveszik a fenye, es sotetben sem kelloen eros.

Kozben en is hazaertem, egy gyenge 9 oras kesessel. :o Ugyanis a komp utan kozvetlen amint rahajtottam az autopalyara, ramentem valamire(nagy csattanas a bal hatso kerektol), es 3 perc mulva mar jott is az uzenet, hogy defekt, plusz bal feklampa plusz tolatolampa hiba. Fuck... Felrealltam, haromszog ki. Kerek szepen lassan engedett... Hatso lokos sarvedo feloli resze kiverve felig, ugy nyomkodtam vissza, alja megserult. Belso kerekjarati iv muanyagan 2db lyuk, szoval valami batar dolgot szedtem fel. Ugye semmit nem lattam, hajnali fel 1, szakado eso. Volt defektjavito kittem(gyari), persze nem mukodott. Jott ki a hab a lyukon. Elsetaltam az SOS phone -ig, ahol a csavo alig beszelt angolul. Ok kikuldtek a rendoroket, akik kozul csak az egyik beszelt angolul, de alig-alig par szot. Azt mondtak kuldenek mechanicalt. Helyette jott egy trailer. Ekkor elgurult a gyogyszerem, az a srac semmit nem tudott angolul, es nem errol volt szo.(Angliaban ut menten javitanak defektet). 184 euroert elvittek az autot a 20km -re levo BMW szervizhez, ez volt 2 orakor. A szerviz 8:30-kor nyitott. Addig duhongtem, meg aludtam, nem volt mit tenni. Foleg, hogy reggel kiderult, hogy a defektjavito megis er valamit, 2 baron tudta tartani a hatso gumit, tehat a trailer koltseget megsporolhattam volna.(akkor nem tudtam, es az ut mellett gyorsan kellett dontenem) Reggel bementunk, es persze a BMW szalonban sem beszelt senki sem angolul rendesen. A szervizvezeto nyokogott, egyedul a nagyfonok tudott beszelni alapszinten. Behivtak, megkerestuk a lyukat, nem volt tul nagy.(3mm) Kinaltak minket kaveval, forro csokival, mindennel. Fel ora alatt meg is csinaltak, mazlim volt. Eppen meg a javithato tartomanyban volt a lyuk. Ok pesze egybol mondtak, lehet uj gumi kellene.... En ragaszkodtam a javitashoz, megiscsak majdnem uj abroncs, kis serules. Ellenben rendesek voltak, nem fogadtak el penzt a szerelesert. Mo.-n lenullaztak volna, szoval le a kalappal elottuk. Aztan mar szepen hazaertunk. 7.2l lett az atlagom, 4 szemellyel, teli puttonnyal, pedig a defekt utan mar siettem hazafele. Imadom a dieselt. :B
Hetfon viszem megnezetni a lyukakat, meg felrakjak a lokost rendesen. Pluszban a jobb elso lampamosom nem megy vissza, azt kellene megcsinalni. Meg akkor lesz egy idokozi olajcsere is, artani nem art.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24623) CharlieDrop válasza Viszlát (#24620) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azért lennék kíváncsi, mert nekem sima xenon nélküli projektoros lámpám van :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24624) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok,

Van az a kézifék behúzva felkiáltójel a műszerfalon, ha behúzom a kéziféket pirosan világit. Ha kiengedem, akkor meg sárgán. Ez mi lehet? Amit eddig találtam, azok közül talán a fékolaj tűnt a legértelmesebb magyarázatnak, Nektek volt már ilyen?
Bosszantó, hogy nem írja, ki hogy mégis mi a francra gondol a költő :(

Más, ha üresen nincs hangja a kettős tömegűnek, és leállításkor sem ringatja meg az autót, akkor gondolom azzal nem lehet gond, ám ha üresen kicsit benyomom a kuplungot, akkor ilyen fura hangot hallat a kocsi. Ha teljesen kinyomom a kuplungot eltűnik. Főleg üresből egyesbe váltáskor hallani, de kuplung játéknál 1-ből kettőbe is sejlik. Ez lehet, hogy kuplung kinyomó csapágy? Ezt vajon drága javíttatni?

Tegnap beszívtam ezt a rohadt m1-et... fél 9kor indultunk Bécsből, és éjjel 11-re értünk Budapestre, és legalább 10 évet öregedtem :( Nem volt se baleset, se hó, se útépítés, pusztán arról lehetett szó, hogy a sok paraszt, ha azt látja, hogy 90-el megy a kamion, amit 100-al előz egy autó, és mögötte megy 10 autó 100-al, akkor az tök jó, ha benn marad, és még véletlenül sem sorol ki jobbra, mert talán ott ragad örökre...
Tényleg nem szoktam akkor villogni, mikor látom, hogy nem tud lemenni, csak akkor szoktam, amikor látom, hogy ha lemegy én el tudok menni mellette... Na de Győr előtt besokalltam, és kimentem a kamionok közé 90-re... legalább bosszankodni nem kellett többet, és kevesebbet is fogyasztott :) Amúgy Kb. Tatabányánál még láttam olyan kocsikat, amikkel még Osztrákoknál meg kellett küzdeni.. köztük egy BMW is volt olyan kedves és végül csak jobbról tudtam előzni, azon a szakaszon épp kb nem is volt a külső sávban autó vagy 5 km-en át...

Eyesis

(#24625) BeZol válasza Eyesis (#24624) üzenetére


BeZol
őstag

Tegnap 12:50fele értem vissza Tatabányára, és Budapest fele egyből Tatabánya-óváros felhajtó után volt egy baleset, végig álló sorral, ami kitudja mikor történt még, de később hallottam, hogy Győrnél is volt baleset, biztos ezeknek a lecsengését kaptad el + húgom is mesélte, hogy alig lehetett haladni, és 110zel előzött jobbról folyamatosan Győrtől Tbányára menet :D
Most viszonylag oké volt a dolog fel pestre még az m1/m7 demonstráció előtt, de jó sok paraszt volt most is aki nem volt hajlandó lehúzódni az üres külső sávba... Na ilyenkor kell az erőtöbblet :C

(#24626) Viszlát válasza MPowerPH (#24622) üzenetére


Viszlát
addikt

Főnök, nem szoktál európai breakdown covert kötni amikor hazamész? Két hétre körülbelül 30 font lehet az autódra és fedez minden ilyen költséget, plusz ha nagyobb baj van, akkor elszállásolnak, visszahoznak/hazavisznek alkatrészt küldenek, stb. Mindenképpen érdemes, még egy ilyen relatíve kis baj esetén is rengeteget spórol az ember (184 EUR vs 30 GBP). Én Axa-nál kötöm, nekik van a legjobb szolgáltatásuk.

(#24623) CharlieDrop: oké, keddre írják a kiszállítást, reméljük nem fog szakadni az eső és ki tudom cserélni. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24627) CharlieDrop válasza Viszlát (#24626) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi, ráérek :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24628) CharlieDrop válasza BeZol (#24625) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Gyáh, eltelt az 5 perc...

Az M5 sem volt jobb szombaton, egy F10 majdnem leamortizálódott. Csávókám jött legalább 2 kilóval belül, én már mentem kifelé, aki mögé bementem meg kijött index meg minden nélkül, én már nyomtam a féket, párom csak ennyit mondott: "bumm", de a BMW-s észnél volt és kikerülte az idiótát.

De ott is úgy lehetett közlekedni Kecskemétig, mint az M1-en, max 110 az is inkább kint... :S :S

Ja és nem beszélve az idióta jobbkormányos angol rendszámosról, aki index nélkül jött be elém, majdnem leborotvált...
Meg egy 100-al közlekedő Astra, aki azt hitte, hogy jó ötlet kmenni a 130-al közeledő BMW elé, utána meg mutogat, hogy ő is menne, hehh...

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24629) Cxgrav válasza Eyesis (#24624) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Nézd meg a fékolaj szintedet, hogy oké-e, tölts rá.
Esetleg vészesen kevés a nafta a tankban? :B

Picture me Rollin' by 2pac

(#24630) Eyesis válasza Cxgrav (#24629) üzenetére


Eyesis
őstag

Mikor vacsoráztunk egy komolyabb lejtőn álltunk meg, és utána hazáig világított sárgán. Ma reggel meg nyoma sincs a sárga kézifékjelző ikonnak. Szóval lehet, hogy a lejtő megviccelt valami szintjelzőt.

Az a kuplung hang jobban idegesít már... Remélem csak a kiemelő csapágy, de ezzel is lehet megvárom a jövő évet...

Eyesis

(#24631) Eyesis


Eyesis
őstag

A kuplung ugye 3 fő részből áll:
kuplung szerkezet
kuplung tárcsa
kinyomó csapágy

"FONTOS:
Bárki bármit mond, ezt a három alkatrészt együtt KÖTELEZŐ cserélni! Nincs kivétel! Ezek az alkatrészek egymáshoz kopnak és CSAK EGY új alkatrész beszerelésével már nem fognak "együttműködni"! Kuplung szettet kell venni, ez tartalmazza mindhárom alkatrészt!"

ez szerintetek igaz? A kuplung tárcsa az a kettős tömegű? Mert akkor nem az az olcsó mulatság...

Eyesis

(#24632) CharlieDrop válasza Eyesis (#24631) üzenetére


CharlieDrop
veterán

simán.

ha az egik új, akkor
a, hamar széttolja a többit
b, hamar széttolja a többit és a többi is az új alkatrészt, ergo jöhet a szopacskörforgás...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24633) MPowerPH válasza Viszlát (#24626) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mostan ugye elfelejtettem. :B Tul hamar jott az ihlet a hazautra. Egyebkent ha jol emlexem, akkor olyan 70 font kornyeken van.

Ma megvolt az olaj+szurucsere az auton. Mivel nem volt altalam hozott olaj, igy rakenyszerultem volna az itthoni Castrolra. Azt meg nem akartam, kicsit dragabban volt Xado Atomic Oil 5W30, az kerult bele. Pluszban kicserelte a jobb lampamosomat is, az 22k volt. Kov. alkalommal huzosabb lesz, nagyon sok dolgot kell cserelni.

Don't Tread On Me

(#24634) BeZol válasza Eyesis (#24631) üzenetére


BeZol
őstag

Nálam most kezdte el azt, hogy beteszem a sebességet, nyomom a gázt padlóig, gyorsulok, és egyszer csak rá fél másodpercre túlpörög a fordulatszám kb 500zal, majd visszaáll. Erre azt mondták, hogy csúszik a kuplungom, és tárcsát cseréljek, de akkor cseréltessem a másik 2 cuccot is? Most csinálta először, de januárban már biztos javításra kerülne.

(#24635) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Van olyan valaki, aki 2004 utáni A6-ból ült át 5-ösbe?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24636) Möhe válasza CharlieDrop (#24635) üzenetére


Möhe
addikt

Rick4 ha jól emlékszem ezen dolgozott év közben, de nemtom hogy mi lett belőle...

(#24637) CharlieDrop válasza Möhe (#24636) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi :)

Kíváncsi lennék a tpasztalatokra :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24638) SZATA


SZATA
senior tag

Sziasztok! Csak egy gyors kérdésre ugrottam be.

Milyen izzó kell a E36 316 Coupe tompított fényszórójába? H4?

Köszi!

(#24639) CharlieDrop válasza SZATA (#24638) üzenetére


CharlieDrop
veterán

H7

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24640) SZATA válasza CharlieDrop (#24639) üzenetére


SZATA
senior tag

Tuti? Közben túrtam a netet. Itt HB4-et írnak. Hülyeség?

Köszi!

(#24641) CharlieDrop válasza SZATA (#24640) üzenetére


CharlieDrop
veterán

adj egy VIN számot és megmondom, ha gyári a lámpa

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24642) SZATA válasza CharlieDrop (#24641) üzenetére


SZATA
senior tag

Sajnos nem tudom megadni, nem az enyém az autó, és most nem tudom elkérni a tulajtól. Azért köszi a segítséget!

(#24643) CharlieDrop válasza SZATA (#24642) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor ki kell venni az izzót és megnézni, nem nagy kunszt e36-nál :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24644) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Mekkora az a maximalis pogacsa, amit meg fel lehet rakni a gyari csavarokkal? Foleg a kerekor miatt lenne fontos, ugye abbol nehezebb a szabvanynal hosszabbat talalni.

Don't Tread On Me

(#24645) CharlieDrop válasza MPowerPH (#24644) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hát, nem túl nagy, úgy emlékszem.
Ezért az egyik ismerősöm inkább tőcsavarosra alakíttatott :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24646) MPowerPH válasza CharlieDrop (#24645) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ugy remlik valamiert, hogy 8mm. Azokhoz meg nem adnak csavarokat sem. Bar az is jo lenne, ha lenne hosszabb kerekor.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24647) CharlieDrop válasza MPowerPH (#24646) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az van, én úgy tudom még 20mm is belefér, mármint hosszított csavarokkal

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24648) MPowerPH válasza CharlieDrop (#24647) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bele, de annyit nem akarok. Amit ma lattam E92, az 15mm -t kapott hatra, elore pedig 10mm-t. Nalam pl. az 5 es 10mm boven jo lenne. Hatsot nem tudom nagyon kitenni, szoval ezt probalni kell, mert a 265 szeles gumi mar kerdeses, hogy beleer e a 15mm-es spacerrel, sot, a 10mm-es is necces.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24649) CharlieDrop válasza MPowerPH (#24648) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hm, értem.
Meg kell próbálni, sajnos nincs e93 az ismerőseim körében, itt a legfrisebb is e46, najó van egy e91, az is lci előtti :)

Ilyenre ajánlom a bimmerforums.com oldalt :)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#24650) Möhe


Möhe
addikt

E39 rombusz kulcsból át lehet költözni F10 kulcsházba úgy hogy az utólagos riadztót is kezelje?
gyári kulcs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.