Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82251) lanszelot válasza lanszelot (#82249) üzenetére


lanszelot
addikt

Open NVCP, and navigate to Display - Change resolution option on the left side. After that set the "Output dynamic range" to Full, as shown below, and click on Apply.

Ez lett a megoldás

(#82252) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,
eddigi iGPU (Ryzen 5600G) mellé vettem egy dedikált kártyát, Rx580.
HDMi kábelen keresztül csak TV megjelenítőm van. A BIOS-ba nem tudok egyszerűen belépni, mert ha rányomok a billentyűzeten bootolás közben, akkor egyik HDMI kimeneten sem hajlandó képet adni.
Friss windows10 install, friss AMD Adrenalin, friss BIOS.
Config: AMD 5600G, MSI B550 Tomahawk, 2x8GB, Msi Rx580 8GB Gaming X.
A segítséget előre is köszönöm!

(#82253) Csupingo válasza Sly189 (#82252) üzenetére


Csupingo
veterán

Viszont a win betölt és akkor már van kép? Ha igen és használt kártyád van, akkor talán nálad is hasonló gond lehet. Viszont a prociban lévő igp-t be lehet kapcsolni, akár egyszerre is működhet a vga-val, akkor az alaplapi kimeneten az amd kártyától függetlenül kéne lenni képnek, ha arra kötöd a kijelzőt.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#82254) Sly189 válasza Csupingo (#82253) üzenetére


Sly189
senior tag

Igen, van kép ha betölt a Windows. Nézem ezt a leírást. :R

(#82255) Sly189 válasza Csupingo (#82253) üzenetére


Sly189
senior tag

Hát őőő, nincs valami magyarosabb leírás ehhez a GPU Bios flasheléshez? :)

(#82256) Csupingo válasza Sly189 (#82255) üzenetére


Csupingo
veterán

A kártya topikjában biztos tudnak segíteni a bios cserénél, de ha még nem csináltál ilyet, az legyen az utolsó kisérlet.
Milyen vga? Nem dual bios-os? Akkor átkapcsolva ki lehetne próbálni a másikkal is, meg úgy nem akkora rizikó frissíteni. (Esetleg ha van biosban csm kompatibilis mód, vagy legacy + uefi, bár ezeket átkapcsolva, nem biztos hogy elindul a meglévő oprendszer.) Ha windowsból lépsz a biosba, akkor sincs kép? Esetleg csinálsz egy bios reset-et, azután a cpu igp is aktív szokott lenni és ha be akarsz lépni a biosba, az alaplapra kötöd a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#82257) Sly189 válasza Csupingo (#82256) üzenetére


Sly189
senior tag

Windowsból sem sikerült belépni a BIOS-ba, viszont ha átdugom az alaplapi HDMI kimenetre, úgy ad képet a bootolásnál, és be is tudok lépni a BIOS-ba. Ellenőriztem a BIOS-ot a kártyán, nem bányászott/piszkált a BIOS - verzió és dátum szerint - vagy ettől még lehet hogy az??. Az hogy a dual boot mit jelent, azt passzolom. :))

MSI RX 580 Gaming X 8GB

[ Szerkesztve ]

(#82258) Csupingo válasza Sly189 (#82257) üzenetére


Csupingo
veterán

Két bios van a kártyán, amik között kapcsolóval lehet váltani. De talán ez az msi nem ilyen.
Ha igp-vel van képed a bios-ban, akkor nem biztos, hogy rizikózni kéne, hacsak nem naponta állítgatsz valamit. Bár, mivel van igp-d, így az elrontott vga-t is fel lehet támasztani hiba esetén, ezért nem annyira veszélyes a dolog, de nem feltétlenül kell piszkálni. Még az se 100%, hogy nálad ez a gond és segítene egy bios csere.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#82259) #82860288 válasza Sly189 (#82257) üzenetére


#82860288
törölt tag

Annyit érdemes megnézni, hogy megkeresed az UEFI beállítást és átállítod Legacy-ra.
+ nézd még meg, hogy melyik az elsődleges HDMI csatlakozó a kártyán és utána abba dugd a kábelt.

Windows restartot próbáltad úgy, hogy bal shift lenyom és klikk restart-ra?

[ Szerkesztve ]

(#82260) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok!

Valami driveres vagy nem tudom milyen problémám van.
gép: HP brand, 8GB DDR3, i5 4590 integrált grafikával. W10 friss telepítés
videó: egyszerű H.264 tartalom, avc01 és vp9 YT videó

Az eszközkezelőből ítélve hardveresen játszik le mindent, tehát nincs procihasználat.
A probléma az, hogy nem jók a külsős lejátszók. A VLC kb felezi az FPS-t, villog, az MPC-HC és MPC-BE egyáltalán nem ad képet.
Egyedül az a szájbatekert Filmek+TV játssza le normálisan a videotartalmakat, az viszont gond nélkül. Tökéletesen folyamatos a kép (már amennyire egy 60hz kijelzőn folyamatos lehet)

VLC-n próbáltam egy hardveres dekódolás kikapcsolást, de ugyanolyan maradt a kép, csak cserébe 15-20%-on eszi a procit. Nem értem mit kell csinálnom, hogy jó legyen. Sosem volt gondom ilyenekkel pedig, most valamiért szívat rendesen.

Mit csináljak?
Driver újratelepítés megvolt.

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#82261) Sly189 válasza #82860288 (#82259) üzenetére


Sly189
senior tag

Épp most lenne CPU csere. 5600G ről, 5600X-re, mert támogatja a PCIe gen4-et . Ezért volna jó megfejteni

(#82262) #82860288 válasza Sly189 (#82261) üzenetére


#82860288
törölt tag

A Legacy beállítás nem segített?

(#82263) Sly189 válasza #82860288 (#82262) üzenetére


Sly189
senior tag

Nem sajnos.

(#82264) P41N válasza Sly189 (#82263) üzenetére


P41N
senior tag

Van régebbi Legacy-s géped amiben meg tudnád nézni ? Ha ott adna képet bios-ban, akkor fix hogy a kártyának a biosa a szar. GPU-Z-ben ki van pipálva az UEFI ?

(#82265) Sly189 válasza P41N (#82264) üzenetére


Sly189
senior tag

UEFI be van pipálva.

"
General
Version 015.050.002.001.000000
Build Date 2017-04-19 21:01
Part # MS-V34113-F1
GPU POLARIS20
Bus PCI_EXPRESS
Memory GDDR5
Bootup Message 113-MSITV341MH.612
Filename 104s.201
Changelist 1400347
Build # 382018
Config File MSI_POLARIS20_C940XTX_H_8GB_SAMHYX\config.h
Temperature Target 65°C
CCC Overdrive Limits
GPU Clock 2000 MHz
Memory Clock 2250 MHz
Memory Support
Entry 1 GDDR5
Autodetect
8192 MB

Entry 2 GDDR5
Samsung
8192 MB
K4G80325FB
Entry 3 GDDR5
Hynix
8192 MB
H5GQ8H24MJR"

(#82266) mattila69


mattila69
csendes tag

Sziasztok.Van egy MSI 1060 6gb kártya ami display porton ment eddig de valami lett vele mert biosba belépve van kép onnan vissza meg valami energia baja van,nincs kép mintha kikapcsolná az energia takarékos üzemmód vagy mi.Nincs angol tudásom csak a fordítóval amit letudtam fordítani.HDMI-n van kép.

Üdv:Attila

(#82267) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Van egy vadonatúj, bolti [ROG-STRIX-RTX3060-O12G-V2] VGA-m, ami két furcsaságot produkál :
- Az egyik, hogy néha a rendszer indításakor a VGA tápcsatlakozója feletti LED pirosan villog, egészen addig, amíg a rendszert teljesen le nem állítom, és nem áramtalanítom (értsd: a tápot is le kell kapcsolnom, a villogás nem szűnik meg a rendszer leállításával). A VGA ilyen állapotban egyébként működni látszik, az egyik alkalommal net böngészés közben vettem észre, vagyis alapvetően ad képet, működik, bár erős terhelésnek ilyen állapotában nem tettem ki (értsd: nem játszottam vele, miközben villogott).
- A másik, hogy bekapcsolt V-Sync mellett, 144 fps-en elég hangos coil whine-t produkál a VGA. A vásárlás előtt olvastam teszteket erről a VGA-ról, azok közül több is kiemelte, hogy coil whine-t a tesztelés során nem hallottak, vagyis erre a VGA-ra az alapvetően nem tűnik jellemzőnek.

A VGA a fentiektől eltekintve működik, vagyis a teljesítménye normális, semmilyen hibát nem produkált, csak éppen "néha" (kb 2%, eddig kb 100 indításból 2 alkalom) kétszer kell a rendszert indítani, és erős terhelés alatt nagyon kellemetlen hangokat ad ki.

A teljes konfigom ez: [link]

Az ASUS support a villogó LED-re először azt javasolta, hogy kapcsoljam ki az erről szóló figyelmeztetést (?!?!), majd miután a coil whine-t is említettem nekik, már azt javasolták, hogy küldjem be garanciális vizsgálatra a VGA-t, mert ha a kettő együtt fennáll, ott már valami szerintük is gyanús.

A kérdésem :
- Normális jelenségek ezek egy [ROG-STRIX-RTX3060-O12G-V2] VGA-n, vagy gyári hibának nevezhető ?
- Van értelme a garanciális vizsgálattal próbálkozni, vagy csak vissza fogják küldeni a VGA-t azzal az indokkal, hogy "képet ad, működik", esetleg legjobb esetben kapok egy másikat a már visszaküldött példányok közül, ami pont ugyanannyira (vagy örüljek ha nem még jobban) coil whine-os ? Mármint általánosságban egy ilyen ASUS support/garancia történetnek szokott jó eredménye lenni, vagy nem érdemes sok jóra számítani ?

A "B terv" a szoftveres undervolt-olás, de attól távol maradnék, amíg van más lehetőség.

Köszi előre is az infót ! :R

(#82268) varmi2 válasza Zsiráfnyál (#82267) üzenetére


varmi2
nagyúr

Biztos, hogy nem normális jelenség. Én mielőtt vissza küldeném a kártyát, tennék próbát egy másik táppal, mert mind a két hibát akár a táp is okozhatja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82269) Zsiráfnyál válasza varmi2 (#82268) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Kösz az infót,

Lebuktatható a tápegység hibája valamilyen szoftveres monitorozással, vagy csak fizikai komplett tápegység cserével ?

A problémám az, hogy a villogás ritka (kb 50 nap / 100 indítás alatt 2-szer láttam), a tápegység helyett meg csak úgy másikat kérni a forgalmazótól már nem tudok, mert a 14 napon bőven túl vagyok. Garanciális cserét sem kérhetek rá, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy hibás.

A coil whine egyből lebuktatható, azt helyben ki tudom próbálni egy másik tápegységgel. Csak ugye honnan szerzek ehhez másik tápegységet. A "paraszt" megoldásként kínálkozik, hogy rendelhetek egy másik tápot, azt beszerelhetem, aztán visszaküldhetem, de ilyet nem szívesen tennék.

A VGA kivizsgálása a forgalmazó szerint "max 30 napig" tart, szóval azzal fölösbe semmiképpen se mennék egy kört, csak ha másik tápegységgel is ugyanolyannak bizonyult.

(#82270) Reinhardt


Reinhardt
őstag

A rendszerem:
RTX 3080
Gigabyte G32QC-EK monitor DP kabellel rakotve
LG OLED55CX5LB tv HDMI kabellel
Alapbol csak csak a monitorra kuldom a jelet, de az asztalon van 4 ikon, hogy mit akarok hasznalni
1 csak monitor
2 csak tv
3 mindket kijelzon duplikalva
4 mindket kijelzon kiterjesztve

Tegnap filmet neztem volna es nem tudtam atvaltani csak tv modba.
Vmiert nem akarta arra kuldeni a jelet.
Restart, display driver frissites nem segitett.
Csak akkor kezdett el mukodni mikor kihuztam a monitor kabelet es csak a TV volt bedugva.
De utanna, miutan visszadugtam a monitort mar a valtas is ment.

Korabban is jatszotta mar ezt, de miert?

(#82271) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,

Van arra lehetőség, hogy a stand by állapotból felébredt PC bekapcsolja a HDMI kábelen keresztül a TV-t?
HDMI CEC vagy mi a szösz lenne ez a funkció.
Rx 580

(#82272) varmi2 válasza Sly189 (#82271) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egyik vga kártya sem tudja a hdmi cec-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82274) Csupingo válasza spirit7777 (#82273) üzenetére


Csupingo
veterán

Ehhez a dvi-d -hez is csak aktív átalakító van, ami olyan mint a mostani hdmi-sed. Persze a képnek nem kéne elmennie egyikkel se, talán bármelyik másikkal jól működne.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#82276) jokeph válasza spirit7777 (#82275) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem tudom milyen monitorod van, de sok esetben az aktív átalakítóhoz képest ugyanannyiért/olcsóbban lehet venni másik monitort kéz alatt amin van DVI-D csati és/vagy HDMI. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#82278) jokeph válasza spirit7777 (#82277) üzenetére


jokeph
nagyúr

Meglehet, de ki lehet fogni jó monitort 10k körül (postával), érdemes kitartónak lenni, azt le tudva a szívás része. ;)

Én tavaly vettem egy DSUB-HDMI és egy DSUB-DP aktív adaptert 8k-ért a kísérleteimhez (monitor cseréje nem volt opció, mert egy 19"-os IBM és egy 17"-os HP 7550 a használt alany - ezek CRT monitorok csak DSUB lehetőséggel).

Esetedben az idő és a variációk ami miatt én vettem volna másik monitort inkább az első szívás után, de nem vagyunk egyformák. :U

#82279spirit7777: :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#82280) Erunosta


Erunosta
tag

Sziasztok!

Nekem van egy Club3D R9 280X RoyalQueen videókártyám.
Mikor nem játszok valami játékkal hanem windowsban, böngészőben, Steam-en vagyok, akkor olykor képváltáskor összerándul az egész kép egy fél mp-re. Érdekes mód játék, komoly GPU használatnál sose tapasztalom ezt. Driver a legultolsó legacy 21.5.2
Valaki tapasztalt már ilyet?

(#82281) ezpz válasza Erunosta (#82280) üzenetére


ezpz
csendes tag

Igen. Ez driver hiba. DDU utána meg AUTO driver detect. Amd oldaláról. :)

(#82282) Erunosta válasza ezpz (#82281) üzenetére


Erunosta
tag

Ez a driver a legutolsó amit használni tudok GPU típusa miatt. Legacy Driver.
Ha csak driver gond akkor nem foglalkozom vele. Lényeg, hogy ne a GPU haldokoljon. Elég ritka, nem zavaró dolog.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#82283) Erunosta válasza ezpz (#82281) üzenetére


Erunosta
tag

Hm, most látom AMD oldalán, hogy frissítették Legacy Drivert is egy hete. Azt hittem már nem adnak ki több drivert ezekhez a régi kártyákhoz. Majd megpróbálom azt. Köszi

(#82284) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! Ha van egy új videokártya és szeretnék megbizonyosodni, hogy 100%-ig rendben van, akkor tudok olyan tesztet/teszteket futtatni, ami ezt tényleg megbízhatóan igazolja, vagy ha bármilyen baja van, azt kimutatja?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#82285) varmi2 válasza CptAdamica (#82284) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha van egy új vgad akkor használd, ne tesztelgess. Mit vársz, hogy mit írjon ki a teszt? Játsz vele, hiszen azért vetted. Ha hibás, akkor az hamar ki fog derülni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82286) CptAdamica válasza varmi2 (#82285) üzenetére


CptAdamica
veterán

Néha vannak furcsaságok asztal alatt, játékok alatt viszont stabil, ezért nem tudom, hogy mi lehet a ludas.

Megyen!

(#82287) varmi2 válasza CptAdamica (#82286) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mik a furcsaságok?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82288) CptAdamica válasza varmi2 (#82287) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nemrég volt kék halál, valamilyen driver_ taggal kezdődő hibára hivatkozott, pár napja csak fagyás, hang beragadt, de kék halál nem volt, ma még youtube videó lejátszás közben hezitált, bár nem fagyott meg, de a Chrome igen. Szóval nem tudom, előző kártyával nem volt semmi, azért is gyanús, mondjuk alaplap biost is frissitenem kéne, felé éve nem néztem rá és azóta van új

Megyen!

(#82289) Puma K válasza CptAdamica (#82286) üzenetére


Puma K
veterán

Asztal/Windows alatt milyen furcsaságokra gondolsz?

Ha szemeteli a képet akkor lehet valamelyik VRAM chip lábának a forrasztása "hajszálrepedéses" és azért szemetel. Majd ha kap egy kis terhelést akkor hőtágulás miatt zsugorodik ez a repedés és nem okoz anomáliát.

Nekem anno a GF 6800 GT-m volt ilyen. Garanciában bevizsgálták, reprodukált a hibát és kaptam egy új VGA-t az időközben megjelent újabb szériából.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82290) Puma K válasza CptAdamica (#82288) üzenetére


Puma K
veterán

AMD vagy Nvidia kártyák követték egymást vagy adott GPU gyártón belül cseréltél?

Amit írsz az alapján DDU-val töröld le a jelenlegi driver-t (ha kéri a program akkor indítsd újra a gépet ha szükséges), majd NVSlimmer-rel tedd fel az újat aszerint, hogy a driver-en kívül van-e még szükséged másra.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82291) CptAdamica válasza Puma K (#82289) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerencsére artifact nincs, csak amit feletted írtam.

Nvidia követte az Nvidiat, az NVSlimmert megpróbálom, köszi, a DDU-t szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#82292) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy vennék egy astrock rx 6900xt és nem talàlkoztam még astrock màrkàval. Mennyire van rendben? Valakinek van tapasztalata? Köszi

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#82293) HESOYAM1111


HESOYAM1111
csendes tag

Hello! Lenne egy ilyen kérdésem, hogy sajnos vettem egy Asus Zephyrust és nagyon gyakori szokása, hogy gondol egyet és nem hajlandó 300Mhz fölé boostolni a GPU heavy load alatt sem. Nem thermal probléma van mert van amikor működik rendeltetés szerűen és hozza a teljesítményt amit kell de van amikor nem (többszöri újraindítás után sem) aztán amikor úgy hagyom egy időre mert nem érdekel és használom helyette a MAC-et utánna működik szóval teljesen random. De annyira, hogy pl délután leülök játszani nincs probléma kikapcsolom elmegyek valahova este vissza bekapcsolom nem megy. Driverek frissítve természetesen az Asus ROG Armory nem működik legutóbbi frissítéssel elvették azt, hogy változtatni lehessen a performance profilt is. :W Valakinek valami ötlet? :F :R

(#82294) varmi2 válasza Hellboy2387 (#82292) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem hanyagold az asrockot, msi vagy sapphire-t vegyél.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82295) hhelikopter


hhelikopter
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Itt nagyon sok nagy tudású, nagy tapasztalatú zseni van, akiktől mindig sokat tanulok. Szeretnék venni egy
EVGA GeForce RTX 3080 Ti 12GB GDDR6X XC3 ULTRA GAMING Graphics Card
kártyát külföldről, Amerikából. 480.000 Ft-ért tudom megvenni amibe benne van a szállítás is. Magyarországon ez a kártya 680.000 Ft. Pénztárcám ellensége nem vagyok azért Én sem.
Kérdések:
Amerikából rendelem akkor minden esetben levámolják, vagy átcsúszhat? Mennyi a vám ha levámolják?
Ha külföldről rendelem és van valami probléma , hogy működik a garancia?
Európai boltot, ami megbízható tudtok linkelni ahol a magyar árakhoz viszonyítva olcsóbban tudom megvenni a kártyát?
Előre is köszönöm!

(#82296) Hellboy2387 válasza varmi2 (#82294) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Van tapasztalatod benne?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#82297) varmi2 válasza Hellboy2387 (#82296) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az msi és sapphire márkákban van tapasztalatom, meg olvastam is hogy az ashrock kártyák nem a hűtésükről híresek. Ha alaplap, akkor rendben van az ashrock, volt korábban több lapom is tőlük, de vga terén jobban jársz, ha mást választol.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82298) varmi2 válasza hhelikopter (#82295) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mindenképpen levámolják, már nincs átcsúszás. Nem éri meg onnan venni. Nézz itt szét aprón, van ugyan ez a kártya bontatlanba 500k, és ha az a célod, hogy az aláírásodban lévő gépbe teszed, akkor nagyot fogsz csalódni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82299) hhelikopter válasza varmi2 (#82298) üzenetére


hhelikopter
tag

Köszönöm a választ. Az aláírásban szereplő gép már a nagyon régi, múlt.... Egy Intel Core i9-11900K 3.5GHz (s1200) Processzor - BOX proci mellé lesz.

Német webshopból nem éri meg rendelni?

(#82300) varmi2 válasza hhelikopter (#82299) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha szállít ide, akkor onnan lehet, csak az áfa különbséget kell megfizetni, de az autómatikusan hozzáadódik, mikor kiválasztod magyarországot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.