Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82801) Aprósólyom válasza Teasüti (#82800) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Sose építettem high-end, hedt gépet. :B

MSI afterburnert használok. De sokszor a márkáknak van saját változata, mint pl. EVGA Precision X1.
De hogy tényleg jelentősége is legyen a TDP korlátnak és jobb per./watt arány jöjjön ki, ahhoz undervoltolni is kell.
Az annyiból áll, hogy kikísérletezed hogy mennyivel magasabb órajelet bír el a GPU-d adott feszültség mellett. Példa:

De lehet úgy is, ami még inkább csökkenti a maximális fogyasztást, hogy egy egyedi freki/feszültség görbével egy felső "sapkát" alakítasz ki. pl. GTX 1060/1070 esetén 850mV-tól felfelé már elkezd jelentősen romlani a hatásfok. A gyári boost órajel is csak 1700MHz környéke. ami 800mV és 825mV közé esik. De TDP keret korlátjával el tud mászni 2000MHz/1100mV fölé, ahol már nagyon brutálisan elszáll a hatékonyság, miközben csak 15% performance különbségről beszélünk. kb. 60fps helyett 51fps. Hát...?! Többet számít, hogy legyen Freesync/G-sync. Mármint szvsz. :B
Erre a következőképp nézne ki egy példa:

Curve Editor gombbal hozható be ez az ablak, ahol láthatod a görbét egy csomó fesz./reki ponttal. Ezeket a pontokat egyenként lehet mozgatni. Ne felejtsd el a pipával aktiválni.
A pontokat gyorsabban b elehet állítani, ha CTRL gombot lenyomva tartod. Akkor 10-es értékenként tudod a kurzor gombokkal mozgatni. A TAB gombbal pedig a következő fesz./freki pontra ugrani. Kicsit macera, de kb. 1 perc alatt megoldható.

A profilt az 1-5 mentési pontokra jobb klikkel tudod menteni és törölni is.

Jevons paradox

(#82802) bobalazs válasza Aprósólyom (#82801) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt azér beraknám valahova az összefoglalóba mert nagyon jól, és terjedelmesen leírtad. Köszi!

(#82803) SzabolcsL


SzabolcsL
csendes tag

Sziasztok! :)

A következő kérdéssel fordulnék hozzátok:

3 év használat után leváltottam a Gainward GTX 1660 6GB GDDR5 típusú videókártyámat egy Gainward RTX 3060 Ti 8GB GDDR6-ra. Tudom, nem a legnagyobb nevű márka, de én meg voltam/vagyok vele elégedve, bőven elég a felhasználási szokásaimra.

A GTX 1660-nál még nem volt a ventilátoroknak "silent" módja, alapjáraton a kártya 33-35 fok volt 1000 rpm-es ventilátor fordulatnál.

Az RTX 3060 Ti-nál az alapállapot szerint 60 fokig nem kapcsolnak be a ventilátorok, így meglehetősen csendes, azonban alapjáraton 45-50 fok között mozog a kártya hőmérséklete. Gondolom, hogy ez nem jelent gondot, csak nekem újdonság.

A kártya alkalmazásával (Expert Tool II) lehet állítani tetszés szerint szinte mindent. Engem kicsit zavar, ha nem mennek a ventilátorok, nem tudom, hogy ez hosszú távú állagmegóvás szempontjából jót tesz-e. Azonban feltételezem azt is, hogy nincs negatív hatással a kártyára.

A legalacsonyabb rpm 1300, amit be lehet állítani, így alapjáraton a kártya két ventilátora ezen forog, mellette a kártya hőmérséklete 32-33 fok.

A kérdésem pedig: hagyjam nyugodtan bekapcsolva ezt a "silent" módot, vagy érdemes alapjáraton is aktívan hűteni a kártyát, és mehetnek a ventilátorok 1300 rpm-en, vagy nincs értelme?

Köszönöm szépen előre is!

(#82804) #82860288 válasza SzabolcsL (#82803) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem aggódnék.
Az RTX 2060-am 55 fokig nem indul el, most azért a biztonság kedvéért 53 foknál belenyúltam a házba és tényleg nem megy.
Semmi baja nem volt eddig, de én bízok a gyártóban, hogy nem beszél hülyeséget. :DDD

(#82805) Benhill válasza Aprósólyom (#82794) üzenetére


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Ezek a lenti hőmérsékletek milyenek? Volt néhány korábbi alis ram sünim, azokból leszedtem pár mm-t, így már elférnek. Pakoltam minden RAM és IC chipre, és a lenti eredményekkel vagyok jelenleg.
(azért ide írom, mert a 2080-as topik kihalt)

[ Szerkesztve ]

(#82806) Aprósólyom válasza Benhill (#82805) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A terhelés alatt max 25% ventillátor gyári beállítás? Én módosítanám egy egyedivel, hogy terhelés alatt jobban hűtsön. Mégis csak 300W. A PWR1...5 hőmérsékleti értékek gondolom a VRM. Ezek közül van amelyik 78 fokos. Ez még kis szájhúzással elfogadható. De mivel a hatásfok romlik a hőmérséklettel, illetve élettartam szempontjából is jobb, ezért növelném a venti fordulatát. Gyanítom 30-40% között még tűrhető a hangja.

Nézd meg az én venti "görbémet", ami valójában szögletes :DDD pár hozzászólálsal fentebb. #82801 Aprósólyom
Igyekeznék a PWR1...5 értékeket 70-72 fok alatt tartani.

Kis undervoltot is alkalmaznék. Itt van egy nagyon jó, rövid, tömör 3 perces videó egy 2080 super kártyával: Undervolt your RTX 2080 Super for more FPS! - Tutorial - YouTube

Jevons paradox

(#82807) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Ezek a hőmérsékleti értékek rendben vannak? 60-70% között mozgott a GPU ventilátor játék alatt.(oszlopok: tényleges,min,max,átlag)

Próbálom finom hangolni a hűtést hogy még ne pörögjön nagyon a ventilátor de relatíve maradjon hűvös a kártya. Nem zavar az se ha 90%-on pörög, de szeretnem kímélni a kártyát a hőtől a ventilátort a felesleges pörgéstől.(bármilyen furán is hangzik)

[ Szerkesztve ]

(#82808) ricsi99 válasza Mustármag (#82807) üzenetére


ricsi99
addikt

Tegyél mellé-kicsit alá 2db 12 centis ventit ami fújja oda a friss ,hidegebb levegőt.
Ennél jobban kímélni nem tudod... mint a notkit alá a hűtőpad :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82809) Mustármag válasza Mustármag (#82807) üzenetére


Mustármag
őstag

Lemaradt, PowerColor RX6600 Fighter-röl van szó :B


ricsi99
addikt

:D akár
Oldalról kap egy 14-es Alpenföhn blue vortex töl friss levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#82810) bobalazs válasza Mustármag (#82807) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Baba. Engedhetnéd feljebb is, kicsit gyengébb venti %al.

(#82811) AdolfPapa


AdolfPapa
friss újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi videókártya problémám megoldásában.

Egyik barátom felajánlott számomra egy Gigabyte Radeon R9 380 4GB (WindForce) kártyát 30.000Ft-ért, amit át is vettem Tőle.
Betettem a gépbe és az alábbi problémák időről időre fellépnek.
1. Bekapcsolom a gépet, betölt a rendszer illetve a vele induló programok (DC, Torrent kliens, stb), majd pl megnyitom a böngészőt és kifagy minden, a monitoron pedig "Nincs jel" ugrál összevissza. Kikapcsolom, majd újra be kb ugyanígy 5-ször, utána nem fagy ki egy darabig. Pár nap eltelik, majd újra ez...
2. Játszok, vagy épp online filmet nézek és egyszercsak "zöld háttér", majd "nincs jel".

Nem egy erőmű a gépem, sőt, régi darab.

Alaplap: Asus P8P67-M (nem mai csirke)
Processzor: Intel I5-2500
RAM: 8GB
Táp: NoName 500W
VGA (jelenlegi): Palit GTX 560 TI (1GB)

Nem akartam le írni, de amire gyanakszom az a táp, de nem szívesen szeretnék ki adni 20k-t őszinte leszek, mert, ha meg mégsem az akkor...
Köszönöm előre is a válaszaitokat!

(#82812) varmi2 válasza AdolfPapa (#82811) üzenetére


varmi2
nagyúr

Vagy a táp, vagy hibás a vga. Azért ne feledjük, hogy az a vga már nagyon öreg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82813) ricsi99 válasza AdolfPapa (#82811) üzenetére


ricsi99
addikt

3 főbb órajel van amit a vga használ
kicsit konyha nyelven írok hogy érthetőbb legyen:

2D... ez akkor van amikor a win asztal betölt s kb semmit se csinálsz

Video mod.. ez akkor van amikor filmet nézel vagy épp böngészel (az is gpu gyorsítás-t használ

3D ... ez amikor játszol

Mind3 órajelnél különbözö feszültséget kap a kártya

Most lehetséges ,hogy a váltásnál már nem megfelelő a feszültség a gpu-nak
Ezt valami tuning programmal ideiglenes orvosolhatod (feszültséget emelsz)

Lehet az is ,hogy a gpu forrasztása van "elfáradva" ...ez is tipikus hiba ...ilyenkor "hidegen"
nem megfelelő az érintkezés ezért "fagy"... melegen a hőtágulás miatt már tökéletes.

Táp meg jó kérdés... ezek a karit tudnak áramot felvenni... egy minőségi 500-as táp is határeset... valószínű a tápodon sincs ilyen kivezetés és átalakító van hozzá... azokat is nézd meg hátha kontaktos (lötyög) kicsit... az is okozhat ilyet...

Tutit én sem tudok csak tippelgetek...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82814) Mustármag válasza bobalazs (#82810) üzenetére


Mustármag
őstag

Kicsit állítottam rajta, igaz ezt Furmark-al csináltam nem játék alatt mértem. 60°c alatt a GPU, HS 70°c alatt a ventilátorok 60% alatt így sokkal barátságosabb hangja volt, nem volt olyan erőlködős.
KÉP

[ Szerkesztve ]

(#82815) bruti01


bruti01
őstag

sziasztok. hozzám került pár videókártya nem a szarabbakbol. és el akarom őket adni. hol lehet megkérdezni kb mennyi lehet az áruk?

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#82816) varmi2 válasza bruti01 (#82815) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézd meg itt a hardverapron, hogy mennyiért mennek el.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82817) bruti01 válasza varmi2 (#82816) üzenetére


bruti01
őstag

az a gond hogy hozzámkerült pár olyan kártya is ami 1 millió meg van egy ami több mint másfél misi fölött van ergo nincs használt egy darab sem

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#82818) varmi2 válasza bruti01 (#82817) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mi a típus?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82819) bruti01 válasza varmi2 (#82818) üzenetére


bruti01
őstag

azóta felraktam hirdetésbe.
-Geforce 3080 ventus 3x plus10gb oc LHR----> 320.000 forint
-Geforce rtx 3080 TI VENTUS SUPRIM X 12GB ----> 450,000 FT
-ZOTAC GAMING GEFORCE RTX 3080 TI AMP HOLO 12GB 384BIT GDDR6X---> 450,000 FT
-MSI GEFORCE RTX 3080 SUPRIM X 10GB LHR---->250,000 FT
-PNY XLR8 RTX 3080TI---->270,000 FORINT
-GIGABYTE RTX 3080TI GAMING OC 12GB --->350,000 FORINT
-AORUS GEFORCE RTX 3080 TI XTREME WATERFORCE 12GB--->400,000FT
-ZOTAC GAMING GEFORCE RTX 3080 TRINITY OC LHR 10GB 320BIT GDDR6X---->260,000
-GIGABYTE GeForce XTREME RTX 3080 Ti 12GB GDDR6X 384bit--->500,000 FT
ezeket árulom.

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#82820) Patrec


Patrec
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy GTX 970-et készülök leváltani egy 3070-re, és az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor a driverrel hogy kellene szakszerűen eljárni? Elég ha csak kicserélem, és utána ráfrissítek a geforce experience-ben, van érdemes lenne előtte uninstallálni a drivert és mikor benne van újra felrakni?

(#82821) #30604800 válasza Patrec (#82820) üzenetére


#30604800
törölt tag

A vicces az, hogy ha az utolsó, épp aktuális hivatalos drivert használod, akkor az támogatja mindkét kártyát. :D
A driverben a szoftveres beállításokat rakd vissza defaultra, és kb ennyi, cserélheted.
Működni fog.

(#82822) Patrec válasza #30604800 (#82821) üzenetére


Patrec
csendes tag

Na ezt nem tudtam, köszi. :D Kb 1 hónapja frissítettem utoljára, de ma este megnézem megint, lehet a legfrissebb van fent. A szoftveres beállításokat hol lehet vissza állítani?

(#82823) ricsi99 válasza Patrec (#82822) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha nem állítgattad a drivert az igényeid szerint (overlock/képrissités/több monitoros megjelenítés ilyesmi ) akkor csak rakd be az új karit és kész. Ha a win nem ismeri fel ujraindulás után se akkor tölsd le az nv honlapjáról a drivert és tedd fel. csak next next finish..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82824) Patrec válasza ricsi99 (#82823) üzenetére


Patrec
csendes tag

Rendben van, köszi a segítséget.

(#82825) #82860288


#82860288
törölt tag

Úgy tűnik nem teljesen értem mi a CPU és GPU bottleneck.
Ebben a videóban (időpontos) a bácsi azt mondja, hogy CPU bottleneck van.
De ezt miből látja?
CPU alig van használva, GPU sem vészes. Nem értem miből következtet erre?

(#82826) bobalazs válasza #82860288 (#82825) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Cpu limites mert egyforma fps volt 1080pban meg 1440pban 4Kban is.
Jobb cpuval a felbontás csökkenésével nő az fps, ha még a GPU is bírja.

(#82827) M00NWALKER


M00NWALKER
kezdő

Sziasztok,

Mit tudok annak érdekében tenni,hogy egy áramingadozás ne nyírja ki a videokártyámat? :R

Ágnes

(#82828) ricsi99 válasza M00NWALKER (#82827) üzenetére


ricsi99
addikt

Túlfeszültség védő hosszabító, szünetmentes... de elsődleges egy minőségi táp...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82829) hegegabi80 válasza M00NWALKER (#82827) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ha folyamatos jelenség, akkor az elektromos hálózatban lehet valahol gond.

De amúgy ahogy ricsi írta, azokkal sokat lehet tenni ellene.

(#82830) Teasüti válasza #82860288 (#82825) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ne csak a CPU terhelést nézd, hanem azt, hogy pontosan mennyi is az annyi!
Sok magos prociknál simán lehet szűk keresztmetszet kis összterhelésen is, ha a program csak egy szálon fut. Pl. ha 25-30%-ot látsz egy 4 magoson (13-15%-ot egy 8 magoson, stb.), akkor ott már szaturál az egyik mag, csak mivel a Windows ütemező folyamatosan keveri a magokat az egyenletes terhelés miatt, ezért nemigen fogsz látni egy magot 100%-on pörögni - hacsak nincs beállítva fix affinitás annál a szálnál.

[ Szerkesztve ]

(#82831) Aprósólyom válasza #82860288 (#82825) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Képzelj el 2db 10 sávos autópályát. Az egyiken 90km/h, a másikon 130km/h a maximális megengedett tempó.
Ha mindkettő csak 20%-os kihasználás mellett üzemel, a 130km/h autópálya mégis nagyobb áteresztőképességgel rendelkezik ugyan azon időegység alatt.

1. Egy processzor is rendkívül komplex rendszer, számtalan végrehajtó egységgel, ezért az összesített CPU terheltség százalékban legfeljebb az architechtúrán belül (pl. Az összes intel 10. gen.) ad egy relatív összehasonlítást. Ezért jönnek a képbe a valós, hétköznapi tesztek, hogy miként teljesít a valóságban. És lám, hiába alacsony a CPU terheltség, A rendszeren vagy CPU-n belül van egy egység, ami a szűk keresztmetszetet okozza. (pl. a level cache méret. Erről csinált videót a HW unboxed)

2. Miközben játszol, kb. ez történik (forrás):

Ebből egy jó adag időegységet a CPU folyamatok tesznek ki. Mikor már "nincs CPU bottleneck", akkor is lehet javítani az fps értékeken. Egyedül a hatékonyság ésszerűségi keretei lehetnek a kérdésesek. Vagy a cél, pl. a min 1% fps növelése, a stabilabb frametime.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#82832) M00NWALKER válasza ricsi99 (#82828) üzenetére


M00NWALKER
kezdő

[link] ez a tápegységem, ez jónak számít?

És egy ilyett raknék a fali aljzat és a konfigom közé [link] szerinted? :R

Ágnes

(#82833) #82860288


#82860288
törölt tag

Köszönöm mindenkinek az infókat. :R
i5-10400F és RTX 2060 a páros most.
1080p@60Hz-en játszom, nem tudom itt ebben az összeállításban van-e bottleneck vagy kellene-e bármit éreznem.

Egy általános panaszom van pár játékra (bár tévén játszom wireless kontrollerrel): sokszor érzem azt, mintha lomha lenne a játék, nem reszponzív, nem gyors, mintha lenne egy kis lag, de ezt nem tudom lemérni.
Lehet itt valahol van bottleneck.
Tudom YouTube-on nézni mások gameplay videóit teljesen más élmény, de nagyon sokszor látom azt ugyanazoknál a játékoknál, hogy sokkal reszponzívabb, gyorsabban reagálnak és gyorsabban történnek a dolgok.

(#82834) varmi2 válasza #82860288 (#82833) üzenetére


varmi2
nagyúr

Valószínüleg a tv a szűk keresztmetszet, nagy az imputlagja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82835) ricsi99 válasza M00NWALKER (#82832) üzenetére


ricsi99
addikt

A lényeg az ha megszalad a 220v akkor az ups lekapcsol... főképp akkor hasznos amikor "visszajön" az áram.. akkor kicsit "megszalad"
Táp meg oké... ha van 1/2kg akkor nem spórólták le a tulfeszvédelmet sem :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82836) #82860288 válasza varmi2 (#82834) üzenetére


#82860288
törölt tag

Van rajta elvileg Game mode, ami állítólag segít ezen, de ha bekapcsolom, akkor olyan, mintha darabos lenne a kép, pedig fps nem esik le.
Lehet ezen valahogy segíteni? (TV csere nélkül :DDD )

(#82837) varmi2 válasza #82860288 (#82836) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mi a tv típusa? De szerintem nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82838) #82860288 válasza varmi2 (#82837) üzenetére


#82860288
törölt tag

Samsung UE55TU7022
Állítólag ha a tévén a Game módnál rosszabb lesz valami, akkor a PC-ből jövő jellel van a gond.
De az RGB 8 bit Full range nem tudom milyen problémát okozhat.

(#82839) Aprósólyom válasza #82860288 (#82838) üzenetére


Aprósólyom
addikt

1. A megfelelő TV bemenetbe dugtad a PC-t?
2. Ha v-syncet mellé nVidia ultra-low latency-t kapcsolsz? Próbáld ki. (nVidia vezérőpult->3d beállítások->Alacsony késleltetési mód: ultramagas.
A V-sync-t meg a játékban érdemes aktiválni ha ad erre lehetőséget. (Ez kerüli el a képtörést.)

3. Ha v-synccel túl nagy lenne az input lag, akkor a 60Hz-es TV-hez érdemes kipróbálni egy kb. 56-57fps in game limitet, hátha úgy minimális a képtörés és az input lag is normális.

4. Ha így sem jó, akkor lehet, hogy simán ennyit tud a TV és az a lassú.

#82834 varmi2: Ne idegesíts, hogy iMputlag-t írtál. Bocsi, nem bírtam kihagyni. ;] No offense anyway :N :B

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#82840) Aprósólyom válasza M00NWALKER (#82832) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Biztos, hogy Francia aljzatra van szükséged? :U
De még mindig nem derült ki, hogy mi a téma. Honnan és miért jön feszültség ingadozás?
#82829 hegegabi80 Itt nagyon helyesen megemlítették, hogy ha hálózat felől érkezik, akkor azt érdemes bejelenteni, felülvizsgálni.
Egyébként meg valószínű felesleges az az APC hacsak nem tartasz áramszünettől is. Túlfesz védőnek pl. egy Philips elosztó is jó, aminek még biztosítási kerete is van, amíg érvényes a termékgarancia: Túlfeszültség-védelem | Philips Én ilyet használok. De ha mondjuk APC-hez ragaszkodsz neki is van túlfesz védős elosztója, amiben nincs UPS funkció.

Jevons paradox

(#82841) #82860288 válasza Aprósólyom (#82839) üzenetére


#82860288
törölt tag

1. Hogy mi, tessék? :DDD 2 HDMI csatlakozó van a tévén, az egyik sima a másik eARC, ebben van a házimozi erősítő, mert a teljes lánc úgy néz ki, hogy PC - AVR - TV
2. Bekapcsoltam, ezt mindig elfelejtem visszaállítani driver frissítés után.
3. Előzőleg 59 fps-t próbáltam a max frame rate-tel és RTSS-sel is, de ott akadozott, a többi beállítást nem próbáltam még.
4. Közben eszembe jutott, hogy mióta teszteltem, azóta volt 2 reset a tévén, most kicsit állítottam a beállításokon, mert kisütötte a szemem a Game mode, bekapcsoltam az ultra low latency-t és most úgy tűnik, hogy pár játékban egyenesen meglódult a reagálás, állítanom kell majd a kontroller érzékenységen, de többségében javult a helyzet.
Horizon Zero Dawn alatt fura kicsit a kép, ott még mintha kicsit darabos lenne, de majd az előző pontos beállításokat megnézem majd RTSS-sel.
De most lekopogom, hogy úgy tűnik javult a helyzet.
De hogy én a szenvedős beállításon játszottam végig a DS 3-mat és szívattam még feleslegesen is. :((( :DDD
Köszi a segítséget.

(#82842) Aprósólyom válasza #82860288 (#82841) üzenetére


Aprósólyom
addikt

1. Jah, OK. Akkor nincs sok választás... :DDD

3. Próbáld ki a v-syncet. Horizon Zero dawn menüjében bekapcsolható a V-sync.
Elképzelhető, hogy ultra low-latency mellett is nagy lesz az input lag. Akkor viszont v.sync OFF és próbáld a következőt:

60Hz kijelzőnél ne 59 fps-re korlátozd, mert az még mindig túl közel van a 60hz/60fps-hez és még mindig okozhat sűrűn képtörést.
Csökkentsd kisebbre és próbálkozni kell, mert játék és játék válogatja hogy mekkora az ideális mérték. Kb. 2-3-4 képkockával vedd kevesebbre. (58,57,56fps) Vagy ha így se jó, próbálkozhatsz még lentebb: 55-54-53fps.

Ha a játék menüjében nem lehet egyenként állítani az fps limitet. Akkor ezt megteheted az nVidia vezérlőpultban a 3D beállításoknál, akár globálisan vagy akár játékonként.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#82843) #82860288 válasza Aprósólyom (#82842) üzenetére


#82860288
törölt tag

V-sync be volt kapcsolva. Próbálkoztam ezzel nemrég, ott ha jól értettem a max frame rate-et 59-re kellett állítani, mert a +1 legyártott frame-mel lett összesen 60.
Nvidia viszont alapból 58-ra teszi ezt az értéket.
Próbálkozom majd még ezzel, most lementem 56-ig, de nem volt változás, igaz be volt kapcsolva a V-sync.
HZD-ben 10-es a skála, RTSS-t használom a konkrét frame rate-re, mert Nvidia beállítása úgy tűnik lagot okoz. :Y
Képtörésnél tearing-re gondolsz? Mert az eddig nem volt.

(#82844) Aprósólyom válasza #82860288 (#82843) üzenetére


Aprósólyom
addikt

V-sync csak a kijelző frissítésével megegyező képfrissítéssel működik. Aktív V-Sync esetén ki is kell kapcsolni a framerate limitet.

Ha frame rate limitet használsz akkor pedig kapcsold ki a V-syncet.

Képtörésnél tearing-re gondolsz? igen.

Jevons paradox

(#82845) #82860288 válasza Aprósólyom (#82844) üzenetére


#82860288
törölt tag

Monitor és TV is 60 Hz.
Azért próbálgattam előzőleg és most HZD-nél a V-sync + max frame rate-et is, mert ha jól értem V-sync alatt is a GPU legyártja a sok képkockát, de csak 60-at látok belőle.
De teljesen feleslegesen dolgozik így a kártya és sok guglizás után találtam infót arra, hogy esetleg V-sync és max frame rate működhet együtt, ez okozza a legkisebb lagot.
Most a game mode + ultra low latency és v-sync egyelőre jól működik reagálás szempontjából, szóval már előrébb vagyok.
Nem biztos, hogy fogok szórakozni a V-sync + max frame rate-tel sokat, de érdekes elgondolásnak tűnt és gondoltam hátha ez megoldja HZD-nél a problémát.

(#82846) Teasüti válasza M00NWALKER (#82832) üzenetére


Teasüti
nagyúr

UPS-ek ugyan szűrnek valamennyire, de egy jobb túlfeszvédő akár a többszörösét kivédi specifikáció szerint. Magasabb max feszültség és áramerősség, több energiát tud elnyelni, stb. Valamint bevett gyakorlat, hogy tesznek az UPS-ek elé még külön túlfeszvédőt is, mert bár valamennyire véd az UPS is - a semminél több -, de azért még is csak olcsóbb cserélni az elosztót, ha azt csapja ki elsőnek egy tüske. Főleg nagyobb teljesítményű színuszos UPS-eknél fontos ez, ahol az UPS maga is bőven 100k felett mozog - esetleg használtan annyi, mint a tápod. :D

Legalább egy ilyet érdemes elétenni:
[link]
Illetve ha réz kábelen jön a net, akkor onnan is jöhet hirtelen halál. Ezt is védeni kell. Optikánál elég csak az áramra figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#82847) Patrec


Patrec
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom mennyire illik ide a kérdés, de mégis csak vga-hoz kapcsolódik, legalábbis a software-éhez. Szóval nemrég szereztem egy gigabyte rtx 3070 gaming oc-t és leszedtem hozzá a weboldalról a legfrissebb aorus engine programot vagy mi a neve. Miután felraktam azonnal meghalt az egész windows, és mindig meghalt az egész windows amikor elindult az a program, lefagy a tálca, az asztal, nem reagál a start gombra. Letöröltem, azóta jó minden. Az a kérdés, hogy másnak is volt ilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban, vagy ez ilyen random hibás telepítésből fakadhat?

(#82848) ricsi99 válasza Teasüti (#82846) üzenetére


ricsi99
addikt

Picit tévedsz:
Ha elnyelne energiát annak füst lenne e jele ,de rögtön.
Az ups a szerkezete miatt jobb védelem.
Túlfeszvédő pedig az upst- védi mert ha megszalad az áram akkor nem a méregdága cucc száll el.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#82849) Teasüti válasza ricsi99 (#82848) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jobb szó rá az elvezetés. Specifikációk így hivatkoznak rá ugyan, amit Joule-ban adnak meg.

Az elektronika részében annyira nem vagyok benne, talán ennyi energiát tud elvezetni kiégés előtt? Annyit tudok, hogy a varisztor az elkopik idővel, illetve ha kapott egy kellően nagy löketet.

[ Szerkesztve ]

(#82850) M00NWALKER válasza ricsi99 (#82848) üzenetére


M00NWALKER
kezdő

Mit ajánlansz? Mert már több verziót írtak le? :R

Ágnes

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.