Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82401) #82860288 válasza Teasüti (#82399) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ez függ a kábeltől és a készüléktől is. Házimozi topikban órákig tudnak erről beszélni.
A lényeg, hogy mivel vezeti az áramot - még ha csak 5V-ot is - amikor lassan közelítesz a csatlakozó felé, akkor szikrázhat, ívet húzhat. (Mint nálam is pár napja :DDD)
Így viszont kisütheted a HDMI chipet, vagy akár az egész panel is tönkremehet.
Ezért a legjobb minimum kikapcsolni minden készüléket a láncban, de a legbiztosabb mindent áramtalanítani.
Ez most csak így nagyon zanzásítva, lehet nem is pontos, de a lényeget érted.

(#82402) Teasüti válasza #82860288 (#82401) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ugyanez igaz az USB portokra is, hogy a szoftveres leválasztás nem fogja áramtalanítani a portot magát. Mégse sütöttem ki soha semmit. :N
Volt már aki igen?

Amúgy a fekete képernyővel még senki nem találkozott? A boot logo bejön, majd amikor az OS-nek kéne indulnia, akkor sötét kép fogad. A monitor nem megy készenlétbe, csak simán fekete a kép.

(#82403) varmi2 válasza Teasüti (#82402) üzenetére


varmi2
nagyúr

De az usb portok arra vannak felkészítve, hogy üzem közben be és kihúzzunk belőle dolgokat. Ez viszont nem igaz a hdmi portra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82404) LLP-11Ker válasza Teasüti (#82402) üzenetére


LLP-11Ker
csendes tag

Black-screen error nevű jelenségre gondolsz? Reset után hibátlanul újraindul?

(#82405) #82860288 válasza Teasüti (#82402) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ha nem kapcsoltad ki a Win boot logót, akkor esetleg driver hiba? Clean driver reinstall segíthet talán?

[ Szerkesztve ]

(#82406) Teasüti válasza varmi2 (#82403) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha megvizsgálod pl az USB2.0 szabványt elektronikai szemszögből, akkor nem fogsz találni benne ESD védelmet. :N Ezt én is csak onnan tudom mert építettem már eszközt USB BC1.2-vel.
Persze nem tudom a gyártók a gyakorlatban építenek-e az eszközeikbe ilyet, vagy az újabb USB verziókban már van-e védelem, passz.

[ Szerkesztve ]

(#82407) Teasüti válasza LLP-11Ker (#82404) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ennek neve is van? Néha előjön egyetlen bedugott monitorral is. Reset ilyenkor segít rajta.
Viszont két megjelenítőnél fixen ki kell húznom a másodikat. :(


#82405 SteveS
Hülye kérdés, mi az a "win boot logo"? Alaplapi boot logo az van, de az OS betöltésekor egyből a login képernyőt kellene látnom.

[ Szerkesztve ]

(#82408) #82860288 válasza Teasüti (#82407) üzenetére


#82860288
törölt tag

Akkor ezek szerint Win11-et használsz? Előző verzióknál szokott lenni Win logo meg töltés ikon, talán Win 11 alatt már csak a töltés van.
Ilyesmi: [link] Nálam ez az alaplap boot logoja alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#82409) LLP-11Ker válasza Teasüti (#82407) üzenetére


LLP-11Ker
csendes tag

Ha csak néha jön elő, akkor nem ez az, bár ki tudja..nekem egyszer volt egy kártyám, ami minden bekapcsoláskor ezt csinálta, de reset után mindig ment...

(#82410) #82860288 válasza Teasüti (#82407) üzenetére


#82860288
törölt tag

Még egy dolog: nin bios frissítés a GPU-ra?
Win driverek tuti jól működnek? Esetleg clean reinstall vagy DDU?

(#82411) Teasüti válasza #82860288 (#82408) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Win10. Driverek frissek. Win is friss.
Bios-t nem tudom, azt majd talán megmondja a Gigabyte support ha válaszolnak.

(#82412) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

VGA ventilátor viselkedéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Diablo2 Resurrected alatt vettem észre, hogy a VGA ventilátorai konstans 1700-2000 RPM-en forognak, miközben a GPU átlag hőmérséklete 55-57 °C.

Más játékok alatt az a jellemző viselkedése, hogy időszakosan teljesen megállnak a VGA ventilátorai (0 RPM), itt viszont ilyen szünet nincs, ha játszok 3 órát, akkor 3 órán át 1700-2000 RPM-en forognak, megállás nélkül. Semmilyen játék nem terheli ennyire, még a Cyberpunk / Battlefield sem (gondolom nem túl optimálisan dolgozik az a layer-es remaster-elés)

VGA: [ROG-STRIX-RTX3060-O12G-V2]
HWMonitor: [link] (kb 2 óra használat alatti mérés)

A kérdésem, egészséges egy ilyen működés a VGA számára ? Nyilván, nem magas számok ezek, csak arra vagyok kíváncsi, hogy egészségesebb-e a VGA számára, amikor játék közben gyakran le tudja állítani a ventilátorait, vagy tök mindegy neki, hogy azok állandóan viszonylag magas fordulatszámon forognak-e ?

Köszi előre is ! :R

[ Szerkesztve ]

(#82413) bobalazs válasza Zsiráfnyál (#82412) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ventilátornak mindegy, jobb ha nem áll le, és a vga állandó terhelés alatt van, megfelelő hőmérséklet mellett. Félteni nem kell.

(#82414) Zsiráfnyál válasza bobalazs (#82413) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Közben megoldódott, egyszerűen bugos az engine mögötte, 60 FPS fölé engedve elszabadul, és értelmetlenül széthajtja a VGA-t (144 FPS-re korlátozva is). Le kell korlátozni 60-ra, és rögtön síri csöndben, 15 fokkal hidegebb a VGA.
[link]

De azért köszönöm infót !

[ Szerkesztve ]

(#82415) Morphy


Morphy
csendes tag

Sziasztok!

A munkám miatt elég nagy felületre, több monitorra van szükségem. Az eddigi összeállítás két db DELL U2715H (HDMI és Display csatlakozás) és egy DELL U24*** monitor (DVI) volt. A VGA-m Asus Dual-GTX1660S-O6G-Evo.
A VGA-nak kimenetei DVI-D, HDMI, Display

A kisebbik monitort le akartam cserélni, ezért vettem egy jóval nagyobbat (G9 Odyssey). Összeraktam, beállítottam, bedugtam:
- HDMI - DELL 27 60Hz
- Display port - G9 120Hz
- DVI - átalakítóval DELL 27 60Hz

A felső kettővel semmi probléma nincsen, minmden rendesen működik. A DVI-ról Display portra átalakító kábellel próbálkoztam előszőr. Semmi, nem érzékeli, megpróbálkoztam egy másik falta átalakítással: DVI HDMI-re, sajnos azzal sem ment. Próbáltam okosságokat, amint a YT-on láttam: USB bábellel összekötni a PC-vel, majd úgy átalakítani... de nincsen változás.

Ott vagyok, hogy a 3 monitorból most kettő megy és a VGA-n lévő DVI-t valahogy nem sikerül használni a DELL U2715H moniotor egyik portjára alakítva sem.

Egy kis segítséget kérnék, hogy mi az ami felett elsiklottam és mire lenne szükség, hogy működő képes legyen mind a három monitor?

Előre is köszönöm segítségeteket!

(#82416) Morphy válasza Morphy (#82415) üzenetére


Morphy
csendes tag

megoldódott: az adott monitor csatlakozója rossz, így annak helyreállítása után sikerült :)

(#82417) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Nemrég vettem egy Evga RTX 3060 XC Gaming vidikarit, amin böngészés közben a ventillátorok leállnak. Nagyon ritkán viszont bekapcsolnak és ilyenkor idegesítő rezonáló hangot adnak ki. Itt a felvétel. A 2, 10, 14, 19 másodpercben hallhatóak a zörgések, amik a valóságban idegesítőbbek, mert szinte az egész házat berezonáltatják. Ránéztem Hwinfóban, ilyenkor bekapcsolnak a ventillátorok és felváltva olyan 1000-1100-as rpm-en mennek.

Játék, terhelés alatt nem vettem észre ilyesmit.

Mi lehet ennek az oka? Ez ilyen, vagy valami garanciális hiba lehet?

Köszi!

(#82418) #82860288 válasza chatran (#82417) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem hallgattam meg a felvételt, de van olyan dolog, hogy a GPU-k bizonyos hőfokig nem kapcsolják be a ventiket, ha nincsenek terhelés alatt.
Az én GPU-m pl. 50 foknál kapcsolja be a ventiket és akkor lehet hallani a ventik felpörgését is.
De a BIOS-ban is be lehet állítani a módokat, hogy nomal vagy silence legyen vagy használhatsz Win alatt MSI Afterburnert is és beállítod magadnak a görbét.

Azt tudom, hogy ház ventiknél a zörgés normális, néha lehet pulzáló is, ez ilyen, bizonyos fordulatszámom berezeghet a ház vagy zavaró hangot adhat.
De GPU esetén nem tudom ez mennyire normális, majd az okosabbak írnak erről.

(#82419) RoliHero


RoliHero
tag

Sziasztok!

Lehet nem jó helyen kérdezek, de nem tudom pontosan melyik témába illene be a kérdésem.

Minden video lejátszásánál brutális szaggatás van legyen az youtube-os vagy simán a gépről indított videó.
Frissítettem a vga drivert, chipset, bios és utána kezdte el ezt csinálni.
A videók lejátszása közben eléggé terhelődik a vga.

Valaki esetleg találkozott ilyen problémával?

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#82420) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Van értelme venni egy 3080-at i7 6700k mellé addig, amíg össze nem jön a pénz a többi alkatrészre?
Jobban járok egy maxon futó 1070-el mint egy korlátozott 3080-al?

Köszi!

(#82421) bobalazs válasza Shaza (#82420) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Minek vennél kétszer vgat?
Tönkremegy a 3080 amig gyűjtöd a pénzt a cpura?
Evidens az irány.

(#82422) johnnyvsr


johnnyvsr
csendes tag

Sziasztok! Melyik a jobb választás?
EVGA RTX 3070 XC3
ZOTAC RTX 3070 TWIN EDGE AMP WHITE

(#82423) Shaza válasza bobalazs (#82421) üzenetére


Shaza
senior tag

A gtx 1070-et most használom.Arra lettem volna kíváncsi ,hogy amíg nem lesz meg a pénz a procira ,rosszabul járok-e az rtx 3080-al.

(#82424) bobalazs válasza Shaza (#82423) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát simán jobban jársz. Ha több fpsed nem is de legalább fel tudod ultrára tekerni a grafot ott ahol eddig nem tudtad.

(#82425) Glaz-dozfhut válasza bobalazs (#82424) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

És nem lesz olyan poros, viseltes mint a régi. Tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés.
Személy szerint azon rettegek, hogy idő előtt romlik el az épp használatos kártya és akkor már kényszerből kell venni, teljes áron. Ellenkező esetben, visszacsorog valamennyi az előző eladásából. A 1070 lassan 6 éves konstrukció.

- Glaz-doz-fhut -

(#82426) pandras83 válasza Shaza (#82423) üzenetére


pandras83
senior tag

Már hogy járnál rosszul? Én is le akarom cserélni a 1070-et 3060ti-ra, de az R5 2600 egyelőre marad a helyén. Sok game fog maxon menni, de sokkal több fps aligha lesz a 1070-hez képest. Szar dolog a bottleneck, de amíg nem itthon nyomtatom a lóvét, addig ez van.

Cyberfuck Patchrunner

(#82427) johnnyvsr


johnnyvsr
csendes tag

Sziasztok! Így megfelelő - e a táp elletas vagy külön szalon kellene legyen a másiknak is?

(#82428) bobalazs válasza johnnyvsr (#82427) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Külön szálon legyen. Főleg ha nagy TDP, fogyasztású vgaról van szó.

(#82429) johnnyvsr válasza bobalazs (#82428) üzenetére


johnnyvsr
csendes tag

Köszönöm. Evga 3070 egyébként.

(#82430) johnnyvsr


johnnyvsr
csendes tag

Sziasztok! Melyik a jobb választás?
Asus dual OC 3070 2ventis
Asus tuf gaming 3070 OC 3ventis ez 20ezerrwl drágább lenne. Van nagy különbség a hűtés között?

(#82431) varmi2 válasza johnnyvsr (#82430) üzenetére


varmi2
nagyúr

A dual az asus legrosszabb hűtése.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82432) M0ng00se válasza johnnyvsr (#82430) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

hi,
hirtelen rakeresve kb 10 fokkal melegebb a 2 ventis plusz hangosabb is
szemely szerint nekem ez nem erne meg 20000 ft-ot, de kinek mi :U

V6

(#82433) johnnyvsr válasza M0ng00se (#82432) üzenetére


johnnyvsr
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! És az asus tuf össze vetve az EVGA 3070 xc3al?

(#82434) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!
Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja azt a hibát, hogy ha csak egy monitort kötök HDMI kábellel a videokártyámra, akkor jól megy, de ha DP-n, akkor az elején VGA hibát sípol az alaplap, ilyenkor egy idő után amikor feláll az operációs rendszer jól működik / elindul, de addig sötét mintha nem kapna jelet. Két monitort szeretnék használni és csak egy db HDMI csatlakozóm van. Mindkettőt DP-n csatlakoztatva is előjön ez a hiba.
VGA: EVGA GTX1060 6GB
Monitorok: [Acer CB272Usmiiprx], [LG 34UM69G-B]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#82435) TurboGamer válasza varmi2 (#82431) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

Azért ez szerintem nem így van, nekem más a tapasztalatom, 68 fok fölé nem megy a kártya max terhelésen, 1950 MHz-es magórajelen (DUAL 2060 Super OC). A Turbo szerintem sokkal rosszabb.

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#82436) varmi2 válasza TurboGamer (#82435) üzenetére


varmi2
nagyúr

Márpedig de. A dual az asus legolcsóbb kártyái, és leg gyengébb hűtővel szereltek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82437) BluEyes


BluEyes
őstag

Üdvözletem!
Azt szeretném megtudni, hogy HD5450 kőbalta, win10 driverekkel, működik-e Windows 11-en? Van-e erről bármi tapasztalat, vagy valami pletyka legalább?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#82438) MasterDeeJay válasza BluEyes (#82437) üzenetére

Elvileg igen. Minden ami Win10 alatt működött driver annak illene mennie 11 alatt is. Hivatalosan persze meg kell felelnie wddm verziónak. (pontosabban videókártya Win7/Vista driverek is mehetnének ha WDDM típusúak és dx11-esek biztosan) Gyakorlatban lehet hogy kézzel kell eszközkezelőből telepíteni.
Win10 esetén a minimum amit fel tudtam rakni az DX9-es kártya (geforce FX széria AGP-vel) de az már tényleg elég régi. Nem tudom hogy Win11-el ez még járható út-e.
HD5450-es már DX11-es szóval kellene mennie.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#82439) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Win 10. iGPU + dGPU
Az működik, hogy a kijelzőt az alaplap csatolóba dugom, alapból az iGPU-t használom, de játékoknál viszont használja a win a dGPU-t, miközben nem kell átdugdosni a video kábelt?
Ha működik, kb mekkora teljesítményesztéssel kell számolni?
Köszi-köszi! :R

Jevons paradox

(#82440) bobalazs válasza Aprósólyom (#82439) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jó nagy teljesítmény vesztéssel de működik. GPUt mnem irtad de azért a 1080p 60-at szerintem hozza IGPUn át is.
Én is szoktam indiítani tévére játékot ha lusta vagyok monitorra átváltani.

(#82441) BluEyes válasza MasterDeeJay (#82438) üzenetére


BluEyes
őstag

Kafa! :R

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#82442) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok,

Van a gépemben egy Gigabyte 1660 super vidikari. Eddig úgy működött, hogy ebben a nagy nyári melegben is ha neteztem, fb, youtube ilyenek akkor kussolt a ventilátor, és csak akkor indult el ha játékot indítottam. Most alap dolgoknál is random bekapcsol, és akkor is amikor semmi nem történik. Bekapcsol aztán leáll. Ráadásul elég zörgő hangja van ilyenkor, mert anno volt szervizben a kártya mert akkor terhelésnél zörgött.

Megnéztem és semmi nem használja, főleg hogy friss telepítés a win. Lehet hogy tényleg csak annyi hogy melege van? 48-50 fok körül van a hőmérséklet egyébként 27 fokos szobában. 2020 márciusi am. Adatlapomon látható a többi komponens, Corsair 4000D házban van, elöl-hátul venti gyári de érkezik hamarosan a Noctua. Ja és portalan a kártya.

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#82443) TurboGamer válasza Simivok (#82442) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

Nem volt az újratelepítés előtt valami programod ami szabályozta a kártyát (pl. MSI Afterburner, vagy Gigabyte OC GURU)?

Van ez a 0 dB FAN technológia, na most ez egy kalap szart nem ér szerintem. Nekem úgy van beállítva Afterburnerben, hogy mindig pörögjön, idle állapotban olyan 20-30%-on. Passzív módba sosem használom a kártyát, hadd legyen méghűvösebb. Így olyan 35-38°C-on áll. Ha zörög a ventid, akkor csapágyas. Használj te is Afterburnert szerintem, elég hasznos és jól konfigurálható.

Illetve a házban nem mindegy mi a helyzet, hány venti van, stb-stb. Nagyon sokat számítanak a ventik, én a régi gépházamat levett oldallappal használtam, egy venti sem volt benne és úgy volt game közben ilyen max 70°C a kártya, de 100-on pörgött a kártya ventije. Most másik gépház, Lian Li O11 Dynamic Mini, telerakva 7 db 12 cm-es légkavaróval, a nagyon max 68°C. Feltett oldallappal. Minden venti 1000 RPM-en pörög.

Lehet nem ártana neki egy újrapasztázás is, sokat tud dobni a hűtésen egy minőségi hűtőpaszta.

De én amúgy azt ajánlom, ne használd ezt a 0 dB módot, nekem 20-30%-on sem lehet hallani a ventiket egy ASUS DUAL RTX 2060 SUPER OC esetében.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#82444) Simivok válasza TurboGamer (#82443) üzenetére


Simivok
senior tag

Nem szabályozta külön semmi a kártyát.

Sajnos ez a 20-30%-on pörög nem opció mert ebben a tartományban van zörgése.
Hát mindegy, nem tudom mitől változott meg a működése, remélem visszaáll, ha nem akkor ez van ...

Galaxy S23 256GB Cream

(#82445) TurboGamer válasza Simivok (#82444) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

Szerezz hozzá ventit én azt ajánlom, HA-n árulnak zsír újakat.

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#82446) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv.
Erre megtudnatok mondani milyen ventilátor kell .

[kép] [kép]

(#82447) TurboGamer válasza pruzsi (#82446) üzenetére


TurboGamer
csendes tag

HA-n van egy tag, aki ventiket árul, szerintem küldd el neki, hátha tud segíteni.

https://steamcommunity.com/id/relnb/

(#82448) -Sawyer-


-Sawyer-
tag

Sziasztok!

Adott az alábbi gép:

CPU: Intel Core i7 8700K
VGA: Nvidia Geforce RTX 3080-Ti Founders Edition
RAM: 32Gb 3200MHz,
Alaplap: Asus Prime Z390P
Táp: GIGABYTE P850GM 850W
Win 11

Nemrég szereztem be egy teljesen új RTX 3080-Ti FE kártyát, futtattam vele a 3DMark Fire Strike Benchmarkját, a kártya 95%-os kihasználtsággal futott (piros görbe):

Teszteltem játékok alatt is, viszont ez esetben minden játéknál 50-70%-os kihasználtságot láttam.
Battlefield 2142 esetében 60% körüli kihasználtság volt illetve az alábbi VR címeknél is hasonló (Valve Index VR headsetet használok):
Microsoft Flight Simulator 2020:

Lone Echo II:

OC nincs, Driverek a legfrissebbek.
Mi az oka, hogy a játékok alatt nincs rendesen kihasználva a videokártya?
Kevés lenne neki az i7 8700K, és nem tudja teljesen kihajtani a VGA-t?

A segítséget előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#82449) M0ng00se válasza -Sawyer- (#82448) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

hi,
igen, ez a klasszikus cpu limit esete
nekem neha meg az 5600x is hagy par szazalekot a 3060-ban

[ Szerkesztve ]

V6

(#82450) Grave_444 válasza -Sawyer- (#82448) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha nincs tuningolva a procid kb I5 10600 szinten van, ami szintén 6/12-es. Maximum 3060Ti-t szoktak mellé ajánlani.

Szóval vagy tuningolsz és jobb lesz a helyzet vagy veszel I9 9900/K/KF-et (8/16) a lapodba.
Egyébként platformcsere oldja meg a problémát, 12. gen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.