Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82101) Grave_444 válasza Puma K (#82098) üzenetére


Grave_444
nagyúr

3050-re szavazok, ha ennyi elég indoklás nélkül.

(#82102) Puma K válasza #82860288 (#82099) üzenetére


Puma K
veterán

Pontosan melyik példányát választottad az RTX 2060-nak?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82103) Puma K válasza Tequila86 (#82100) üzenetére


Puma K
veterán

Rendszerint így szoktam cserélgetni a hardvereket, hogy 1-2 év garancia legyen még rajtuk. Most a két kártya közül érdekelne hogy az itt jelene lévő aktív tagok melyiket választanák?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82104) Puma K válasza Grave_444 (#82101) üzenetére


Puma K
veterán

És ha meg is kellene indokolni, akkor miért arra esne a választásod? :)

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82105) #82860288 válasza Puma K (#82102) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ez a verzió: ASUS Dual GeForce RTX™ 2060 OC edition EVO 6GB GDDR6
Az egyik ok, hogy ezt választottam, mert ez volt elérhető Ebayen. :DDD

Komolyra fordítva a szót, kellett egy 2 ventis kártya, amin nem referencia hűtés van és valóban kibír még 1-2 évet FHD felbontásban 60 fps-sel. A 2xxx sorozat árban is megfelelő volt. Egy GTX 1060-at váltott, de mivel a jelenlegi helyzetben árban nem tudtam a 3xxx sorozatba lépni, így is ez is bőven megfelelt.
Nem akartam 3 ventis vadállatot sok száz W fogyasztással vagy emiatt tápot is cserélni.

Előzőleg volt más Asus videokártyám és a hűtése tényleg jó volt. Nem hangos még 2 ventivel sem és tényleg effektíven jól csökkenti a hőmérsékletet.
Van benne anyag bőven, nem műanyag, a fém tényleg fém, jól vezeti a hőt, kell is neki a hely és ki is kellett támasztanom, mert elég súlyos.

Nem ragaszkodtam ehhez a márkához, lehetett volna bármelyik másik ismertebb és ismeretlenebb márka is. Volt már Palit és Gainward kártyám is, amivel igazából csak a referencia hűtés volt a gond. (1 ventis blow out)
De volt tervben Gigabyte és Zotac is, elérhetőségtől és ártól függően.

A 3050 és a 6500 a pirosaktól nem volt opció, egyszerűen gyengébb kártyák, nem érik meg az alig kevesebb pénzt, mert teljesítményben és gyorsaságban érezhető a különbség.

(#82106) Grave_444 válasza Puma K (#82104) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Újabb, garis, több memória és nem sokkal gyengébb. Árban sem sokkal több.

(#82107) Puma K válasza #82860288 (#82105) üzenetére


Puma K
veterán

A korábbi 2060-as kártyám az egy Asus Turbo RTX 2060 volt.

Az a kártya 160W-os TDP-vel rendelkezett. A GPU-t 0,95v@1920MHz-re VRAM-ot 15800MHz-re állítottam előzetes tesztelés után. Plusz kapott egy egyedi ventilátorgörbét.

Szintetikus tesztekben az előbb említett beállításokkal rántott be maximum 151W-ot és az átlag ez alatt volt.
Játékok közben és persze játéktól függően, de 80-130W között láttam a fogyasztását mozogni.

Így finomhangolás után nem volt panaszom arra kártyára ekkora fogyasztással és azzal a hűtéssel. De persze egy 2-3 ventilátoros és esetleg nagyobb hőátadó pordáűs példány jobb lett volna.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82108) Puma K válasza Grave_444 (#82106) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi a véleményezést! :R

A 2060 és a 3050 is új lenne.
Európán belül jó ajánlatok mind a két kártyára.

Saját magam és esetleg mások számára is belekezdenék egy kis eszmefuttatásba.

Technikai szempontból mennyiségre hiába van több VRAM a 3050-en, ha az a 2060-hoz képest csak a 2/3-ad tempóját tudja. Tehát a kevesebb VRAM gyorsabban tudja kiszolgálni a GPU-t.

Aztán az is ott van, hogy ugyan felépítés szempontjából egyszer egyikből egyszer másikból van több az adott GPU-ban (SU, TMU, ROP, SM Count, L1 Cache, L2 Cache) és ugyan a patika mérlegen kimért RT magokból 10-zel több van a 3050-en és 3x annyi Tensor mag van a 2060-hoz képest, de mégis a játékokban teljesít a 2060.

Fogyasztásban 30W-nyi előnye van a 3050-nek. Tehát amennyivel többet fogyaszt a 2060 lehet annyival gyorsabb is...

Most úgy vagyok, hogy 2060-am már volt... és inkább mégiscsak megnéznék egy 3050-et :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82109) Mayweather


Mayweather
tag

Sziasztok!
Valaki tudna feltölteni XFX Merc 308 RX6650 XT Bios-t?
Techpowerup oldalon még nem elérhetők ezek az új biosok. Meg kb sehol.

(#82110) cbm1974


cbm1974
tag

Üdv!
Nem tudom, hová írjam a kérdésem, ezért itt teszem fel, hátha valaki eligazít..
2 lapról lenne szó, arra vagyok kíváncsi, milyen VGA-kat lehet belepakolni, rx, rtx,gtx
Elvileg a manuálja az lp típusokat támogatná, de ez mit jelent pontosan? Más akkor nem tehető bele, vagy csak nem ajánlott, nem próbált szériák?
A teljesítmény nem lenne kérdés, normál tápot tudnék hozzákötni:

Fujitsu alaplap: D3222 A12 GS2
Fujitsu Esprimo P720 alaplap: D3643-H

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#82111) varmi2 válasza cbm1974 (#82110) üzenetére


varmi2
nagyúr

Valószínüleg a ház mérete miatt van oda írva, hogy csak lp vga megy bele. Ezzel a lappal+ procival, felesleges erős vga-ban gondolkodnod. Haa még is mondern vgat akarsz, akkor ezekből válassz

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82112) cbm1974 válasza varmi2 (#82111) üzenetére


cbm1974
tag

2060-ra gondoltam elsősorban, vagy r9 nano-ra, utóbbit simán kihajtja egy 4570 is :)

Szóval, a puding próbája...:)

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#82113) #82860288 válasza cbm1974 (#82110) üzenetére


#82860288
törölt tag

LP = Low Profile
Kisebb GPU, alacsonyabb, rövidebb és általában passzív hűtésű, ventilátor nélküli, csak hővezető bordák vannak rajta vagy nagyon kicsi venti.
Kisebb házakba vagy HTPC-kbe ajánlják.
Közben látom varmi2 linkjén is ilyenek vannak. :K

szerk: mérd le a házban mekkora hely van és akkor nem kell találomra választani.

[ Szerkesztve ]

(#82114) Puma K válasza cbm1974 (#82112) üzenetére


Puma K
veterán

Az említett Fujitsu alaplap-alaplapokhoz van ház is tehát komplett gépek-torony-agy vagy csak magukban lévő alaplapok?

Mert ha a gyári számítógépházában van az alaplap akkor nem fogsz tudni más VGA-t beszerelni mint már a többiek által említett LP azaz Low Profile formátumú videokártyát.

Máskülönben a házat szét kell vágnod, hogy egyáltalán belemenjen a hagyományos I/O lemezes VGA meg a rögzítés is körülményes. Szóval jó kis gányolás lehet a végeredmény.

Szemléltetés: ASUS GTX 1650 LOW PROFILE OC 4GB GDDR5 (GTX1650-O4G-LP-BRK)

a példaként felhozott GTX 1650 az I/O kimeneteken lévő részén azzal a fém lemezzel minden számítógépházba beszerelhető:

Viszont az eredetileg szánt helyére is beszerelhető legyen, adnak mellé egy másik I/O lemezt , ami direkt nem olyan széles:


Gigabyte GTX 1650 D6 OC Low Profile 4G

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82115) modern


modern
aktív tag

Sziasztok!
Van egy "ASUS Radeon RX 580 4GB GDDR5 (MINING-RX580-4G-S)" kártyám kb 6 napja vettem itt Hardveraprón.
Kb 2 napja kezdte el azt csinálni, hogy játszok x ideig (általában 10-20p) majd egyszercsak fekete lesz a kép és a monitor kiírja h "nem érzékel jelet" és utána csak újraindítással vagy leállítással lehet "megoldani".
Próbáltam másik driverrel, akkor is ezt csinálja. De csak olyan játéknál ahol nagyobb terhelés alatt van a kártya.
Gpu hiba? (tápom egy 600W-os evga)

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#82116) Csupingo válasza modern (#82115) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg nézzél vga hőfokot közben, de lehet, hogy már tényleg a vga gyengélkedik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#82117) modern válasza Csupingo (#82116) üzenetére


modern
aktív tag

75-80 terheles alatt

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#82118) Csupingo válasza modern (#82117) üzenetére


Csupingo
veterán

Jobb esetben még lehet driver, vagy tápegység gond. Aztán már csak a vga marad.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#82119) cbm1974 válasza Puma K (#82114) üzenetére


cbm1974
tag

Engedjétek már el ezt az lp-t, nem ház függő, senki nem mondta, hogy HTPC házban lenne, csak az alaplapról van szó :D (Varmi2 a lényeget írta, a többi okoskodás volt, tudom, nem most tudtam meg, mit jelent az lp :C )
Az alaplap normál házba fog lakni, a kompatibilitás volt a kérdés, mivel nagyon válogatósak ezek a lapok, tapasztalat mondatja velem..
Il. a teljesítményileg hogyan bírja a tempót egy terhelt full HD-s VGA-val...az látszik, hogy nincs hűtés a chipset-jén, mindenképp kell rá egy hűtőborda...ezeket nem ilyen terhelésre szánták!

[ Szerkesztve ]

1. kapcsolatfelvétel módja PÜ...!!!

(#82120) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Van egy Gaimward 3060ti ghost. Hot spot 80, gpu 70 játék alatt, nekem hangos ekkor a hűtő.
Vagy 3 matrica van a csavarokon, létezik valamilyen megoldás garanciavesztés nélkül orvosolni ezt?

(#82121) varmi2 válasza t.imi (#82120) üzenetére


varmi2
nagyúr

És mit akarsz orvosolni? Attól, hogy szétszeded, nem lesz jobb. A hővezető paszta sem jelent ennyit, főleg egy új kártyánál. Ennyit tud a hűtés, amit megvettél.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82122) t.imi válasza varmi2 (#82121) üzenetére


t.imi
addikt

Kv előtt, csak a lényeg maradt ki :B
Szóval, hűtés csere, ez macerásabb, ventilátor csere, ha megoldható 10cm körülire.
A 8cm-es ventikben ennyi van. Gyári borda passz, valószínűleg az sem XXL kategória.
Vagy nézek komolyabb hűtéssel megáldott vga-t.

(#82123) Grave_444 válasza t.imi (#82120) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Milyen fordulaton megy ekkor a hűtés?
Előfordulhat új kártyánál is a gyenge pasztázás különben, simán lehet -10-15 fokot nyerni és 500-1000rpm-el is halkabb lehet finomhalgolva.

(#82124) t.imi válasza Grave_444 (#82123) üzenetére


t.imi
addikt

Fejből ~1700-1800 környéke 70 foknál.
Az a gond, 3 matrica van a csavarokon - paranoia on -,így megbontani kockázatos.
Ezzel kezdtem volna egyébként, mx5-el újra kenem.

(#82125) Csupingo válasza t.imi (#82124) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha van a kártyának topikja, ott is kérdezz rá, vagy valami hasonló kártya topikjában. Az is lehet, hogy kicsit visszább lehet venni a feszültséget, vagy végső esetben visszább veszel a venti fordulatból, bár annak az az ára, hogy kicsit tényleg halkabb lesz, de cserébe mondjuk 75 fokig is melegedhet. A csavaroknál esetleg lehet próbálkozni hajszárítóval, vagy hőlégfúvóval.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#82126) rasotamas válasza t.imi (#82120) üzenetére


rasotamas
veterán

Persze!
MSI Afterburnerrel undervoltolod, találsz egy optimum beállítást ami talán 2 fps-sel kevesebb lesz de 30-50W-tal is, és használod úgy.
Vagy eladod és kicsit drágábban veszel olyat, aminek számodra megfelelőbb a hűtése.
Ne szedd szét, ne tákolj. Max tudsz mellé rakni egy ventit ami oldalról befúj kb így:

https://tinyurl.com/rasoapro

(#82127) Puma K válasza rasotamas (#82126) üzenetére


Puma K
veterán

Az UV nem hozza magával azt, hogy kevesebb lesz az FPS-ed.

UV-val egyenletesebb a GPU órajel vagy akár még több is lehet mivel automatikusan magasabbra emeli a GPU a saját órajelét, mert van még rá lehetősége.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82128) rasotamas válasza Puma K (#82127) üzenetére


rasotamas
veterán

Nyilván önmagában nem. De lehet, hogy egy 1850MHz 200W-ból optimálisabb egy gyengébb hűtésű kártyával mint 1950MHz 250W-ból, és pár fps a különbség.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#82129) t.imi válasza Csupingo (#82125) üzenetére


t.imi
addikt

Körbenézek, köszönöm!
Biztos bírja az uv-t, inkább a kisebb hőfok, fogyasztás híve vagyok, mint melegíteni a kártyát.
Igazsághoz hozzátartozik, msi ab-t életben nem használtam, jó, két diploma sem szükséges hozzá.

Nézegetem a 6650xt kártyákat, 176w és 450w táp ajánlott hozzá. Most vettem egy 750 CM-et, mert a fsp 550 hydroval sípolt a lap játék közben.
Amd-vel jó eséllyel elbírná és maradna 36k zsebben.
Most ezt is fontolóra vettem.

Rasotamas semmi barkács, 14cm venti van alatta. Így produkálja fenti értékeket.
14 napban még bőven benne vagyok, bukta nélkül ki tudok szállni belőle.

(#82130) rasotamas válasza t.imi (#82129) üzenetére


rasotamas
veterán

Én is vettem egy Ghost 3060Ti-t (245-ért), nekem is hangos volt, el is álltam 14 napon belül.
Aztán 2 hétre rá lett akcióban Manli 3070Ti 285-ért, az lett. Sokkal halkabb.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#82131) Grave_444 válasza t.imi (#82129) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az UV csodákra képes, nézd meg az én kártyám. [link]
Azóta szétszedtem, újrapasztáztam és most 2050MHz-en 950mV-al van 65 fok körül ~1300-1400-as fordulaton. Hozzáteszem ITX házban. A képeken ingame voltam, nem 100% a terhelés, de ezek fölé akkor sem ment.

[ Szerkesztve ]

(#82132) modern


modern
aktív tag

Sziasztok!
ASUS Radeon RX 580 4GB GDDR5 (MINING-RX580-4G-S) ez a kártya kifejezetten bányászatra van? (bocsi a tudatlanságom miatt :( )
Lehetséges, hogy azért nem túl stabil játékok alatt?

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#82133) t.imi válasza rasotamas (#82130) üzenetére


t.imi
addikt

Manli betyáros annyiért :Y nekem 225-be fájt a Gainward.
190-220 körül mentek a sima 3060-ak, gondoltam annyit megér.
Bár 1660ti után át is lórugás lett volna.

Grave444 elképesztő mennyit csökkent a hőfok, venti is felé annyit forog.
Lesz szabad órám, rákeresek hogy is működik ez. :K
XL atx házban élek, 3x12cm tolja be a levegőt + perforált a ház teteje. Kva kíváncsi vagyok nálam mennyi lesz.

(#82134) Grave_444 válasza t.imi (#82133) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hajrá. :)

Pont most néztem Furmark alatt.
OC-val alulfeszelve 67 fok és 38% fan 1300rpm, kb ahogy emlékezetből írtam.
Kicsit alacsonyabb órajelen 1800MHz 787mV-on 61fok 26% fan 900rpm. :))

[ Szerkesztve ]

(#82135) t.imi válasza Grave_444 (#82134) üzenetére


t.imi
addikt

Hagyjuk már a sci-fit, Mx400 nálam is annyi volt :DDD
Holnap frissen újra elkezdem valahol félúton elakadtam.

(#82136) Grave_444 válasza t.imi (#82135) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nehéz úgy beállítani a profilt a feszültség-órajel grafikonon, hogy idle levegye rendesen.
Jó kis játék, de ha egyszer sikerül nem kell piszkálni.

(#82137) tusi_


tusi_
addikt

Sziasztok

Vegso elkeseredesemben irok. A sajat topikjaban mar kerdeztem ketszer, hogy mi lehet ez, de semmi valasz nem jott :(

Van egy Saphire Pulse 6800 kartyam, ami tok jol mukodik, csendes, gyors, huvos, de az UE5 demokkal es a RayTracinggel baja van. Matrix, Titanic demo sem indul el, de ott nem jon semmi hibauzenet, csak siman crashel a destktopra.

Most egy 600w-s tapom van BQ Pure Power 11, de rendeltem egy Seasonic 850-t, hogy hatha az a baj (nem hiszem)

Kovetkezo tortenik:

[PortRoyal]

[EzBench]

Ha leviszem 1800 mhzre a GPU frekit, akkor lefut minden teszt, de JOVAL szerenyebb teljesitmeny mellett!

Legujabb driver DDU val pucolva elotte, Adrenalinban factory reset. Minden mas jatek tokeletesen fut, sosem volt semmi anomaliam vele.

Dxdiag okes, cpu alapon...

TdrDelay/level hozzaadva a registrihez, semmi javulas.

Nemszeretnem RMA-ztatni, mert 1 honapot nem akarok jatek nelkul lenni, de ha nincs mas megoldas....

Köszi

eat, sleep, play, replay

(#82138) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello, ezt a kérdésemet ide is belinkelem, meg talán ez a relevánsabb Topic is hozzá.

Köszi!

(#82139) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy adott egy ilyen kártya Gainward GeForce GTX 1080 Ti Golden Sample
Szeretném a gyári hűtését lecserélni valami jobbra pl egy ARCTIC Accelero Xtreme IV gondoltam Itt [link] csak annyit írnak le, hogy 1080 és 1080ti kártyára is kompatibilis
Viszont azt nem tudom, hogy pont erre a kártyára rendben van e..
Beszúrtam ide pár képet a kártyáról hátha segít a válaszban :R
Köszönöm előre is. :R

450x221  25 KB. Big one: 1500x736  191 KB
450x211  25 KB. Big one: 1500x703  205 KB
450x289 44KB.  Big one: 1500x962 342 KB
450x280 43KB.  Big one: 1500x934 367 KB

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#82140) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Vettem egy msi 6650xt mech 2x-et.
Következő móka beüzemelésnél.
8 pin rádug.
Piiiiity-pity-pity. Bios vga hibakód.
Kikapcs, kábelek a helyükön, kártya is.
Bekapcs, elindul.
Adrenalin telepítve, újraindul, piiity-pity-pity. Bios vga hibakód.
Nem nyúlok hozzá, közben újraindul, megy.
Néhány teszt, játék, működik.
Ma nézem Adrenalinban, 4 üzenet, az első, a rendszer hiba után állt helyre v hasonló.
Giga b450 aorus elite.
Táp fsp 550 hydro x, elvileg bőven elég neki.
Üresjáratban 12.2, játék közben 11.8-9V
Mi bánat lehet ez? Indulásnál megrántja a 12V ágat és amiatt dob hibát biosból?

(#82141) Csupingo válasza t.imi (#82140) üzenetére


Csupingo
veterán

Alaplapi biost már frissítettél? Próbáltad a másik pci foglalatban is? Persze ha van rá lehetőség, lehet tesztelni másik táppal is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#82142) t.imi válasza Csupingo (#82141) üzenetére


t.imi
addikt

Emlékeim szerint utolsó bios van rajta, f64a, két hete jött ki a f64b... pci-e 1db 16x, másik 4x-es.
Leírás szerint feltétlenül a 16x tegyem, ha egy db vga van. Előtte 1660ti, pár napja 3060ti üzemelt benne ezzel a táppal, utóbbinál 1x sípolt a lap menet közben, lehet kevés volt a fesz neki.

Dobom rá az új biost, ki tudja "Update AMD AGESA V2 1.2.0.7" ennyi frissült.

(#82143) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok !
Tegnap óta jelent meg

Asus GTX 750 .Hőfok sose lépi át a 70 fokot (évente 2x pasztázva) Napi egy óra játék.
Driver frissítve, nincs változás.
Videókon és játék közben is megjelenik, de szőrös fánk közben nem.
Ez a kártya vége?

(#82144) Puma K válasza satee76 (#82143) üzenetére


Puma K
veterán

Évente 2x pasztázol egy 55W fogyasztású VGA-t...? Minek? Teljesen értelmetlen és felesleges.

Pont hogy a rendszeres szétszedést el kell kerülni és úgy megcsinálni az újrapasztázást-újrapadozást hogy x évig ne legyen baj a hőmérséklettel.

Mit kéne látni a képen?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82145) satee76 válasza Puma K (#82144) üzenetére


satee76
aktív tag

Piros csikokat pontokból. Monitoron látszik, mobilon nem.
Nem tudom az állapotnak mi köze a szétszedéshez, az utolsó pasztázás kb 6 hónapja volt, a hiba meg tegnap óta áll fenn, de természetesen hiszek neked :R

(#82146) Csupingo válasza t.imi (#82142) üzenetére


Csupingo
veterán

Persze, hosszabb távon talán nem érné meg a lassabb portban használni a pcie4-es kártyát, csak kíváncsi lettem volna, hogy ott is ezeket produkálná e.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#82147) PetyaMaster


PetyaMaster
csendes tag

Sziasztok !

Tárgyban nevezett kártyával az a gondom, hogy túl szűk tartományban szabályozza a ventit az automatika. 0 terhelésen 40%, teljes terhelésen 50% a driver szerint. 40%-on még kicsit hangos, 30% lenne az ideális, másrészt pedig nem sikerült olyan terhelést tenni a kártyára hogy 50% fölé vezérelje a ventit. 70°-ra ment föl max.

Kérdésem :

Lehet ehhez valami moddolt BIOS-t szerezni, vagy egyéb más módon rávenni hogy 30%-80% között változtassa a ventillátort ?

Köszi Petya :DD

Turbo makes torque, and torque makes fun.

(#82148) t.imi válasza Csupingo (#82146) üzenetére


t.imi
addikt

Holnap kipróbálom, kíváncsi vagyok.
Bár írták, hogy rossz helyre dugott(?) rosszul csatlakozó display port kábel is okozhat ilyen problémát.

(#82149) varmi2 válasza t.imi (#82148) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rossz helyre dugott? Ez hogy? :W

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82150) t.imi válasza varmi2 (#82149) üzenetére


t.imi
addikt

Én is tapasztaltam1660ti-nál, 3. csatlakozóba dugtam és nem volt kép. Én sem értettem, de így volt.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.