Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82501) Aprósólyom válasza Sly189 (#82500) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Elindítod a játékot, akkor egyből maxon pörög vagy csak egy idő után?
Játék leállítása után visszaveszi a fordulatot idővel?
Teljes visszahűlés után bekapcsol a Fan stop?

Jevons paradox

(#82502) bobalazs válasza Sly189 (#82500) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azért az kemény. Nem belevauzok, csak sokkol hogy ilyent olvasok.

(#82503) Sly189 válasza Aprósólyom (#82501) üzenetére


Sly189
senior tag

Fan Stop van, amikor kilépek és vissza hűl. Adrenalinba ha a csúszkát 20% ra teszem, akkor 1100 rpm.
Játék indítása után egyből (amikor terhelést kap) lineárisan eléri a 2200 rpm et. Indokolatlan.

(#82504) Aprósólyom válasza Sly189 (#82503) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Telepíts HFiNFO64-t és figyeld a VRM hőfokot is.
Magas VRM hőfokot gyanítok, amit kompenzálni kívánhat a ventillátor szabályozás.

Egyébként jól szellőzik a gépház?
Szedd le a ház oldallapját, hogy legyen biztos elég levegő és teszteld, hogy úgy milyen.

Szét volt szedve már a kártya? Rajta vannak a csavarokon a warranty matricák?

Ha mégsem VRM hőfok, akkor majd meglátjuk, de egyelőre arra gyanakszom.

Nekem van egy bontatlan MSI RX 470-em. Tökéletesen működik, játékok alatt csendes. Viszont stressznél annyira felmelegszik a A GPU és a VRMés fel is pörög a venti, hogy hiába állítom le a Furmarkot, attól függően, hogy mennyire melegedett fel a VRM, 5-10 percig még nagy fordulaton pörgeti a ventiket, miközben a GPU már rég csak ~45fokos.
Diskuráltam egy csomót az MSI supporttal erről. Röviden, lehetséges ez a szenárió, nem hiba.

Viszont ha nálad játéknál is megtörténik, akkor 1. esélyes, hogy az a játék nagyon duráv leterheli a kártyát 2. lehet rosszul érintkezik a thermal pad a VRM-nél.
Ez utóbbi esetben és bontatlan kártya akkor gyár összeszerelési hibás/garis dolog lehet...

Jevons paradox

(#82505) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok,
a napokban vettem egy RTX3080 Founders edition, és az lenne a kérdésem, hogy mennyire normális a játék közbeni 85.8 fokos GPU hőmérséklet 105.6 fokos hot spottal, persze ekkor már üvölt a ventillátor. Elméletileg rézpadozva vannak a memóriák azoknak a junction hőmérséklete 74 fokos. És ekkor olyan 60% körül van terhelve a GPU.
Indítottam egy Furmark-ot (4k) is és ott 75 fokig megy fel a GPU és ekkor 104 fok a hot spot.

28 fok van a szobában, és levett oldallappal is ugyan ezek a hőfokok vannak.

Ahogy nézegettem neten ennél azért hidegebbnek kellene lennie a GPU-nak és mindehol azt olvasom, hogy GPU + 10-12 a Hotspot az normális, de itt minimum 20 fok különbség van. De legalább a memória "hideg"

(#82506) varmi2 válasza Kommy (#82505) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bányászott az a kártya. Azért van rézpadozva a ram. De lehet nem tökéletesen lett vissza téve a hűtés, vagy a rézpad jobban eltartja a hűtés többi részét, és ezért melegebb a gpu.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82507) Simivok válasza Aprósólyom (#82496) üzenetére


Simivok
senior tag

Feltettem közben a GPU-Z-t és youtube video nézés közben se megy fel a GPU és Memory clock...

Illetve itt sincs semmi extra:

lehet hogy egyszerűen az enyémnek csak melege van?

Galaxy S23 256GB Cream

(#82508) Aprósólyom válasza Simivok (#82507) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hosszabb távon 11W körüli a fogyasztás... Ez simán normális is lehet FAN STOP-pal.
Ahogy látom a venti neked is ki-be kapcsol ilyenkor. Tényleg érdemes beállítani egy olyan fordulatott, ahol nincs vibráció. Egyik motornak sem jó a ki-be kapcsolgatás. Ezért is kopnak el. Jobb ha folyamatosan forog, mint ha ki-be kapcsol.

Jevons paradox

(#82509) Kommy válasza varmi2 (#82506) üzenetére


Kommy
veterán

Jelenleg kicsit visszavette a sebességéből és kicsit UV-tam így max 75/95-re megy fel még elviselhető és halk lett a kártya. Amíg megjön. pad hozzá nem lesz szerintem gond. Én is arra tudok gondolni, hogy túl vastag a réz pad, ezért nincs rendes GPU érintkezés.

Köszönöm a tippet.

(#82510) thedivision2


thedivision2
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni első sorban. Adott egy 4. generációs i5-ös, 8 GB memóriás konfig, amit display porttal szeretnék 1440p 120 Hz -es monitorra kötni, ehhez pedig kellene egy VGA. Brand HP gép, így a táp szűkös, pontosan 300 wattos. Film nézésre, netezésre, youtube-ra lenne használva csak. Milyen AMD kártyát ajánlotok bele, aminek még nem kell külön tápcsatlakozó, de megbírkózik az 1440p120Hz-el (windowsban), és esetleg a 4k60/1440p60 youtube videók elfutnak rajta akadás mentesen? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#82511) varmi2 válasza thedivision2 (#82510) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem semmi értelme a 120Hz-nek ehez a felhasználáshoz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#82512) thedivision2 válasza varmi2 (#82511) üzenetére


thedivision2
aktív tag

Valóban nincs, akkor maradjunk a sima 1440p felbontásnál.

(#82513) Puma K válasza thedivision2 (#82512) üzenetére


Puma K
veterán

varmi2 képfrissítési gyakoriságról beszél te pedig képernyőfelbontásról... a kettő két külömböző dolog.

A lényeg, hogy felbontástól függetlenül értelmetlen a 120Hz ilyen felhasználásra. Bőven elég a 60Hz bármilyen felbontással.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82514) Puma K válasza Puma K (#82513) üzenetére


Puma K
veterán

ah és erre kijavítom m-re az n-t a különbözőben... :DDD :(((

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#82515) thedivision2 válasza Puma K (#82513) üzenetére


thedivision2
aktív tag

Tisztában vagyok vele, a sima 1440p alatt a 60 Hz-es módot értettem.

(#82516) thedivision2


thedivision2
aktív tag

Egy dvi - display port kábel képes az 1440p 60 hz-re ? Az is egy olcsóbb megoldás lenne.

(#82517) bobalazs válasza thedivision2 (#82516) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

csak Amelyik 4k 60 hzre van hitelesítve, és drága.
Zöme 1080 60.

[ Szerkesztve ]

(#82518) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok
4K monitoron jatszanek FullHD felbontasban. Az pont 1x1 -> 4x4 pixel, tehat nem lesz torz a kep.
Rx580 van.
Annyi a teendom, hogy a jatekban beallitom a FullHD-t es kesz?
Vagy kell az integer scaling is a driver-ben?
:R

OK

(#82519) bobalazs válasza Z_A_P (#82518) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Torz nem, csak életlen.

(#82520) Z_A_P válasza bobalazs (#82519) üzenetére


Z_A_P
addikt

Eletlen?
Hat ez csak egy 28" monitor, kozel ekkora meretben vannak meg FullHD-k is, szoval annyira nem kene gond legyen :F

OK

(#82521) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Sziasztok!

Egy videokártya hibával fordulnék hozzátok. Kérdésem az lenne, hogy mi lehet az oka a hibának?

Vettem innen hardverapróról egy EVGA GTX 980 FTW-t. Nincs sok időm játszani, de ha van, akkor is 1-2 játékkal játszok csak.

Megvásárlást követően azonnal leteszteltem a videokártyát: Unigine Valley Benchmark-al, AIDA64 Stressz teszttel és 3D Mark 2014-el. A tesztek egytől-egyig hibátlanul lefutottak. Majd Diablo 2 Resurrected-el kezdtem el játszani, illetve Elder Scrolls Legends-el. Mindkettő játék több óra játékidő után is hibátlanul futott, így mondtam az eladónak, hogy lezártnak tekinthetjük az üzletet. Aztán eltelt 2 hónap és továbbra is hibátlan volt ez a két játék és a mindennapos használat során sem volt semmi gond.

Egy szép napon aztán úgy gondoltam, nosztalgiázok kicsit és előveszem a Subnautica-t meg az Age Of Empire III-at. Mindkét játék esetében 1-20 percen belül az a hibajelenség jön elő, hogy kikapcsol a monitor, de a gép még nem fagy rögtön, csak fél perc múlva kb. Ezután Reset-et kell nyomom és ami érdekes itt, hogy még a BIOS is elállítja magát: 100% -on kezdi el pörgetni az alaplapi ventillátort a resetet követően, ami csak úgy "gyógyul meg", hogy BIOS resetet is nyomnom kell. A BIOS reset után újra normálisan indul a számítógép és betölt a windows. Ha ismételten elindítom az Age of-ot vagy a Subnautica-t, akkor újra ugyanaz a hiba lép fel.

Már arra is gondoltam, hogy időközben halt meg az elmúlt 2 hónapban valamikor a videokártya, csakhogy a Diablo 2 Resurrected és az Elder Scrolls Legends, illetve az ÖSSZES Stressz teszt és Benchmark TOVÁBBRA is teljesen hibátlanul fut akármeddig. Amikor egész éjszakára ott hagytam, akkor is hibátlan volt.

Gondoltam lehet, hogy a túlmelegedés váltja ki a hibát, de ez NEM lehet, ugyanis a stressz tesztek során jóval magasabbak a videokártya hőfokok mint bármelyik játék alatt. Aztán arra is gondoltam, hogy a RAM telítettség okozhatja a gondot. Kerestem olyan stressz tesztet, ami megeszi az összes videóRAM-ot, illetve a Diablo 2-ben is felhúztam maximumra mindent, az is elég jól megette a VRAM-ot és mégsem volt semmi hiba.

Hozzáteszem 2db Operációs rendszer is fent van a gépemen (Egyik SSD-n Win7, a másikok Win10). Mindkét Oprendszer alatt különböző verziószámú VGA driver van. A hibajelenség mindkét oprenszer alatt előjön az említett játékokban. De Elder Scrolls-ozni meg stresssz tesztelni is mindkét oprendszer alatt hibátlanul tudok. Szóval NEM a windows miatt van. Kérlek ne gyertek azzal, hogy telepítsem újra a gépet.

Korábban másik videokártyával nem voltak ilyen hibajelenségek, csak azóta amióta a GTX 980 van a gépemben.

Azóta összesen már több mint fél éve a gépemben van a videokártya és bármennyiszer reprodukálhatóak a leírt hibajelenségek, illetve stabil működések.

Előre is köszönöm annak aki figyelmesen elolvassa és próbál segíteni.

Üdv! L.D.

U.I.:
Configom:
- EVGA X299 FTW-K
- Core i9-7980XE
- 64GB DDR4 2666 Mhz
- EVGA GTX 980 FTW
- EVGA SuperNova Gold 1300W

[ Szerkesztve ]

(#82522) #82860288 válasza Lord Dragon (#82521) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nekem leírás alapján úgy tűnik a játékokkal lehet probléma bár a BIOS reset nagyon furának tűnik.
Nem lehet, hogy telepíteni kellene a játékokhoz mellékelt DirectX / NET / VCredist progikat?
Nálam hibás működésnél több üfsz is javasolta ezt, a játékok mappájában elvileg ezek benne vannak és lehet megoldás lenne.

Illetve amikor kártyát cseréltél csináltál DDU-t vagy tiszta telepítést az Nvidia drivernek?

(#82523) Aprósólyom válasza thedivision2 (#82516) üzenetére


Aprósólyom
addikt

HP gépen nincs DP kimenet, amit meg tud hajtani az i5 iGPU?
DVI-hoz dual link aktív adapter kell az ilyen művelethez, kb 20k HUF árkategória. Egy GT 1030 is kapsz annyiért és akkor meg lenne Youtube VP9 hardveres dekódolásod is.
Ha olcsón akarod megúszni a DP kábelen keresztüli felhasználásod, amit írtál és 1440p60Hz-en és mondjuk nem működik a HP gép DP kimenete/vagy nincs, akkor lehet a legolcsóbb neked, ha eladod a gépet és veszel egy megfelelő régebbi Intelet, integrált GPU-val, Alaplapi DP-vel, ami képes a 1440p60Hz-re.
Egy ilyen gépcserével biztosan olcsóbban jössz ki és közben a diszkrét VGA nélküliség miatt összességében kevesebbett is fog fogyasztani.
Ilyen gépet tucatjával kapni.... Érdemes nézni Intel 6th gen-t, mert az már újabb, kevesebbet fogyasztó arhitektúra és az Intel HD 520 részlegesen besegít a youtube video dekódolásba.
HD 520-hoz Win11 driver is van, úgyhogy talán még jövőállóbb is, mintha a 4-genes Intel i5-öt akarnád használni az említett feladatokra hosszabb távon.

PL. 5teve-nek vannak nagyon jó kis i5-6500 gépei. 8GB-rammal 37k SSD nélkül. Szerintem korrekt ár értük.

Jevons paradox

(#82524) Aprósólyom válasza Z_A_P (#82520) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az integer scaling valami ilyesmire lett kitalálva, de az főleg a régi játékokhoz, tehát nem lesz rajta semmilyen élsimítás. 1:1-ben felskáláz 1x1 pixelt 4x4 pixelre.

Ha kipróbálod nyomhatnál a monitorról egy tesztfotót (fényképezővel, ne screenshot :B ). Szívesen látnám, hogyan néz ki.
De még olyan opció is létezik a driverekben, hogy az 1080p -> 4k átméretezést nem a monitor, hanem a GPU végzi.
Bár ha az integer scaling be van állítva, akkor ez az opció talán automatán bekapcsol.

Jevons paradox

(#82525) bobalazs válasza Z_A_P (#82520) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Meglátod.
Nem natív kép mindig "életlen" lesz.
Most amid van rakd kisebb felbontásra, és ugyanazt képzeld el.

(#82526) Z_A_P válasza Aprósólyom (#82524) üzenetére


Z_A_P
addikt

+bobalazs
1:1-ben felskáláz 1x1 pixelt 4x4 pixelre.

Ja.
De elsimitas lesz rajta, csak FullHD kepen, nem? Aztan a vegeredmenybol csinal 1x1 -> 4x4

OK

(#82527) hegegabi80 válasza Lord Dragon (#82521) üzenetére


hegegabi80
addikt

Esetleg OV van beállítva a vga-n, akár gyári is? Lehet érdemes lenne pár Mhz vissza venni, nekem régen ez oldotta meg az egyik vga-nal, igaz AMD volt.

(#82528) #82860288 válasza Z_A_P (#82526) üzenetére


#82860288
törölt tag

Próbáld ki és majd meglátod.
Nálam a 4K tévén mennek FHD-ban a játékok és semmi probléma belük, élesek, igaz a kanapéról nézem majdnem 3 méterről.
Monitoron lehet más lesz.

(#82529) Aprósólyom válasza Lord Dragon (#82521) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nagyon érdekes, hogy csak a MOBO BIOS reset után áll vissza a VGA normál működésbe.
Rákerestem az EVGA-n. Fél éves a legújabb BIOS és a korábbi BIOS-okban is van VGA-kra vonatkozó update. A legújabb BIOS van a lapon?
Érdemes lenne kipróbálni, mert ritka esetben lehetnek inkompatibilitási gondok.

De ha már... Akkor lehet a VGA BIOS-t is megpróbálnám kikunyizni a gyártótól, leírva nekik röviden a bajom.

Mikor betetted ezt a VGA-t a gépedbe, DDU-val törölted a régit drivert/drivereket?

Stressz teszteknél az lenne a kérdés, hogy DirectX 11-en futó progival tesztelted? Subnauticánál és AOE III DE is DirectX 11. Elder scroll ha jól látom jó régi. A Diabloról meg nem tudtam kideríteni, hogy melyik API-n fut. :B

Jevons paradox

(#82530) Lord Dragon válasza #82860288 (#82522) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hali!

Alapvetően régebben semmi baj nem volt ezekkel a játékokkal, amikor mondjuk 1 évvel korábban próbáltam a régi videokártyámmal, ami egy GTX 770 volt. Azzal minden hibátlan volt és azóta hozzá sem nyúltam a játékokhoz, szóval nem állítódott el semmi.

A videokártyákat mindig Driver uninstallerrel távolítom el csökkentett módban és frissen telepítem kézzel az új drivert. Nem Windows frissítés meg egyéb....

Egyébként számítógép szervizeléssel foglalkozok, tehát nem ilyen nyilvánvaló válaszokat várok, mert a szokásos dolgokat már én is megpróbáltam sorba.

Csak arra lennék kíváncsi, hogy valaki futott e már bele hasonlóba, mert ez a videokártya nem egyértelműen szar, de nem is egyértelműen jó.

Nem tudom mi lehet az a dolog, amit egy aránylag új Diablo 2 Resurrected vagy egy tesztelő program NEM használ, de egy jó régi vagy akár egy újabb 4-5 éves játék meg igen.... :U
Mert abból derülne ki esetleg, hogy melyik részével lehet gond a VGA-nak. :(((

(#82531) Lord Dragon válasza hegegabi80 (#82527) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Mármint OC? Gondolom gyárilag túl van hajtva rendesen a videokártya, mivel FTW (tehát For The Win Edition). Ezek vannak a legjobban túlhúzva gyárilag az összes EVGA modell közül. De amúgy alap gyári órajelen hajtom a kártyát. Nem szoktam VGA-t tuningolni soha. :)

(#82532) Lord Dragon válasza Aprósólyom (#82529) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

A legújabb BIOS van a lapon?

Nem, mert amikor próbáltam frissíteni, akkor a legújabb BIOS-al vagy 5-7% -ot csökkent a CPU teljesítmény. Ezt látván visszaraktam az eredeti régebbi BIOS-t, amivel semmi baj nem volt soha. (1.24 BIOS van fönt). Igazából furcsállnám, ha ezzel lenne a gond, mert a GTX 770-el semmi baj nem volt az 1.24-es BIOS-al. A GTX 980 meg egy közel 8 éves konstrukció. Az alaplapom maximum 4 éve létezik, úgy általában.... nem hinném, hogy 6-7 évvel ezelőtti VGA-k miatt adnának ki kompatibilitási csomagot... szerintem azon már rég túl vannak. Legalábbis a logika ezt diktálná.

Mondjuk tény, hogy a videokártyám is EVGA meg a tápom is meg az alaplapom is. Úgyhogy éppen segíthetne kicsit az EVGA... mert elég sok pénzt ott hagytam náluk közvetve... :D

Igen DDU-vel töröltem, ezt kérdezték előtted is már.

DX11 -es progival teszteltem igen. A Diablo 2 Resurrected-hez Win10 van megadva minimum gépigénynek. Win7 alatt is próbáltam, de nem tudtam elindítani, mert kiírta, hogy minimum Win10. Mivel az is van a gépemen így nem csináltam belőle ügyet, de éppen emiatt gondolom, hogy DX12 kell a Diablo 2 Resu-nak.

Üdv! L.D.

(#82533) #82860288 válasza Lord Dragon (#82530) üzenetére


#82860288
törölt tag

Hát, tényleg csak találgatok, de egyelőre ez szoftveres problémának tűnik.
Talán még a Physx verzió okozhat problémát.

(#82534) Lord Dragon válasza #82860288 (#82533) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Szerinted az lehetséges, hogy egy adott Physx verziót hibátlanul működik egy adott játékkal és GTX 770-el, de már nem működik ugyanezzel a játékkal és GTX 980-al? :U

Minden esetre a videokártya driverrel együtt szoktam a Physx-et is telepíteni. És elvileg minden VGA driverben más verziójú physx is van. Próbáltam 3 különböző verziójú VGA drivert. Minden alkalommal DDU-t használtam és újraraktam a VGA drivert meg a PhysX-et egyaránt. Ugyanaz a hiba jött elő mind3 driverrel. Legelőször én is szoftveres dologra gyanakodtam, de mivel mindkét windows alatt csinálja így nem már most nem.

Illetve előtte i7-7820X-em volt amikor fél éve beletettem a GTX 980-at a gépembe. Most meg 1 hónapja van az i9-7980XE. Tehát kicseréltem a procit is idő közben fejlesztés miatt. Ez nem változtatott a hibán, szóval proci tesztet nem akartam futtatni emiatt, mert proci csere sem oldotta meg a hibát.

RAM tesztet még tényleg nem futtattam... lehet, hogy Memtest86t+ -t végig tolok....úgy hagyom estére... csak nem tudom ez a régi memtest86+ ez mennyire jó 64GB RAM-ra.... nem tudom mennyire lesz megbízható a teszteredmény....

(#82535) Aprósólyom válasza #82860288 (#82533) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha a MOBO firmware-ben is beragad valami, ami skippeli a ventillátor vezérlést és csak BIOS reset állítja vissza? Milyen szoftver lenne képes olyan hatásra, ami végül a firmwareben okoz bugot?
PhysX-t alig használja pár játék tudomásom szerint és ha jól látom 1 említett sincs a neten talált physx gaming listában.

Alacsonyabb szintű probléma lesz ez szerintem: firmware v. hardver. Ilyen instant fekete képernyős lehalást pl. pillanatnyi tápellátási probléma tud okozni.

#82532 Lord Dragon: Van fent EVGA szoftver, ami képes kezelni az alaplapot? Ha igen, leszedném egy kísérlet erejéig.

"Mindkét játék esetében 1-20 percen belül az a hibajelenség jön elő, hogy kikapcsol a monitor, de a gép még nem fagy rögtön, csak fél perc múlva kb"
Letudnád írni kicsit részletesebben, hogy hogyan zajlanak az események. MI alapján állítod, hogy nem fagyott le azonnal a gép csak fekete lett a képernyő és csak fél perc múlva fagy le?
Miket próbálsz a fél perc alatt?
Csak mert ez így nagyon érdekes, szinte misztikus... Pláne, hogy az egész hatással van a MOBO venti vezérlésére...

Mivel random...
1. memtest86+ teszteld már a rendszer RAM-ot?
2. Esetleg, bár ennek nagyon kis esélye van: Ha steam telepítés akkor a fájlokat ellenőrizd. Milyen egészségi állapotnak örvend a háttértár, amire telepítve van (HDD, SSD)? Még esetleg a tárolt adat hibájára gyanakodnék. Egy olyan hibás adatra gondolnék, amit nem azonnal olvas be/ használ a játék.

Jevons paradox

(#82536) Aprósólyom válasza Lord Dragon (#82534) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Kis sidenote, nem annyira érdekes, csak megjegyzem, hogy én azt vettem észre, hogy a DDU nem szedi le a physx szoftvert. Azt vagy külön leszedem vagy felteszem az újabbat.
Persze, amúgy kizárom, hogy az okozna bármit, csak megjegyeztem.

Jevons paradox

(#82537) Aprósólyom válasza Lord Dragon (#82534) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha új memtestet töltesz le, akkor mennie kell elméletben. Natívan támogatja a 64bitet leírása szerint. Bár én eddig max. csak kicsike 16GB rendszer memóriát teszteltem, de talán már ehhez a mennyiséghez is kell a 64bites címzés... :B
Nekem úgy dereng, hogy 4GB system RAM a 32bit határa? Jajj remélem nem mondok hülyeséget... már nagyon régen átváltott már a PC ipar 32bitról 64-re... :B

Jevons paradox

(#82538) #82860288 válasza Lord Dragon (#82534) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem tudom, írtam, hogy találgatok.
Nálam olyan volt, hogy a The Bureau: XCOM Declassified játék alatt physx okozott problémát, folyton kifagyott a játék és csak hard reset segített, végső megoldásként egy régebbi verziót kellett felraknom, mert régebbi volt a játék.

(#82539) Lord Dragon válasza Aprósólyom (#82535) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Ma este nyomok Memtest86+ -t. A HDD és SSD-im mind hibátlanok. (100\100% HD Sentinel).

Igen, egyébként van fönt EVGA E-light program. Illetve van fönt Corsair Utility Engine (CUE) is. A billentyűzetem drivere....

Ezt több helyen is írták a neten, hogy ezeket szedjük le, mert ilyen jellegű bajokat okozhatnak. DE AKKOR nem kellett volna a korábbi GTX 770-emmel is ugyanúgy hibának lennie? Mert a GTX 770-hez ugyanazt a drivert használtam, mint a GTX 980-hoz. (Ahogy írtam próbáltam más drivereket is, de mivel egyformán fönnállt a hiba, így végül maradtam a jól bevált eredeti drivernél, ami már a GTX 770-el is hibátlan volt).

Tehát most miért lenne szarakodna a 980-al a gép, miközben a 770-el hibátlan volt, miközben MINDEN MÁS változatlan maradt? A szoftver csak a 980-ra pikkel, a 770-re nem? :) Ez nekem furán hangzik ...

Amúgy ha le kell törölnöm a CUE-t, akkor inkább a VGA megy a levesbe... mert ez bizony kell. Azzal lehet beállítani a billentyűzeten minden apróságot és az kell mindenképpen a munkámhoz is meg a mindennapjaimhoz is. Nagyon sokat könnyít az életemen a sok programozható gomb. Előbb tennék vissza a GTX 770-et minthogy a billentyűzetet ne tudjam normálisan használni... :U

(#82540) Lord Dragon válasza Aprósólyom (#82537) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Igen 3,75 GB körül van talán a maximum a 32 Bit-es címzésnél ... már a 4GB-os se kezeli...

(#82541) Lord Dragon válasza #82860288 (#82538) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hmm... hát nem mélyedtem bele a Physx-be az tény. Csak feltételeztem, hogy újabb VGA driver mellé más verziójú PhysX is jár. De mivel több fajta drivert próbáltam így gondolom az is cserélődött....

(#82542) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Azt hogyan lehet pontosan kideríteni, hogy egy kártya DP portja támogatja e a DP++ (azaz Dual Mode) ficsőrt? Pl. ezen kártya esetén semmi utalást nem látok rá, de attól még lehet, hogy támogatja? Biztosra kellene tudni kártyaválasztás előtt, mert a monitoromra passzív DP->HDMI átalakító kábellel tudom csak majd rákötni és annak feltétele ez a Dual Mode ficsőr.

Tud erről valaki valami bővebbet?

THX!

(#82543) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Ha 1 kártyának a ventilátora próbál előre menni,de nem sikerül.És wd 40 után is max 160 rpm jött ki,az se sokáig.
Akkor az a venti kuka?

Avatar

(#82544) Grave_444 válasza GAbre (#82543) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Milyen kártya pontosan? Én egyszer sikeresen javítottam Gigabyte G1-et. :)
Szétszedtem, kitisztítottam és megzsíroztam.

(#82545) MasterDeeJay válasza SunMount3r (#82542) üzenetére

Nem igazán láttam még olyan kártyát amelynél nem működött volna a DP-HDMI adapter (kínai párszáz forintos de abba mintha lenne valami elektronika) Passzív adaptert nem láttam/nem próbáltam.
Példának az ezer éves Quadro NVS 450 (amely 2db 8400GS GPU) is hdmi-vel használtam bár értelem szerűen hang nélkül mert hardverileg nem volt benne hang lehetősége sem.
Valamint 2k-4k felbontáshoz megfelelő DP-HDMI adapter kell, sima fullhd-nek akár milyen alja olcsó adapter megfelel.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#82546) KompÓth


KompÓth
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy egy Geforce RTX 3060 12GB kártyát egy i5-9400F teljesen ki tud hajtani?
Köszi előre is!

(#82547) chatran válasza MasterDeeJay (#82545) üzenetére


chatran
őstag

10 + éve vettem egy Dell U2311H monitort, amin csak Dp és DVI volt. A DVI kellett a PS3-nak, ezért kerestem egy DP-HDMI átalakítót, mert a videokártyán nem volt DP kimenet csak HDMI.
Ez akkoriban nem létezett, ma már van ilyen átalakító? :)

(#82548) MasterDeeJay válasza chatran (#82547) üzenetére

DP portból HDMI nem gond, visszafele már igen. Ha létezik is akkor rohadt drágán van hozzá átalakító.
Pont ilyen monitorom van mai napig (szintén régóta oázisban vettem), most DP-vel használom mert a kártyámon nincs más (Quadro M2000) de jó lenne DVI portal mert a monitor csak azon a porton tud 75hz-et (talán windows11 már nem szereti az erőltetést 75hz-re), viszont hiába szereztem DP-DVI adaptert azon nem megy a 75hz. Az a monitor amúgy örök darab, ismeretségi körömben is van jópár darab és nem látok okot a cserére.
HDMI-ről DVI-re alakítani egyszerűbb és az is van a monitoron.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#82549) Grave_444 válasza KompÓth (#82546) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem tudunk benne segíteni, mert nem hajtja ki.

Viccet félretéve kevés lesz hozzá, esetleg 4k single playerben lenne értelme.

Felbontás, képfrissítés és felhasználás függő, de legalább egy 10. gen I5 / 12. gen I3 vagy hasonló AMD, pl Ryzen 3600 kéne mellé.

[ Szerkesztve ]

(#82550) KompÓth válasza Grave_444 (#82549) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Köszi. :)
Full hd-ban amúgy, de akkor kénytelen leszek fejleszteni. Nem gondoltam, hogy ilyen hamar elérem az i5.-9400 korlátait.
Ilyen ez.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.