Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) Pepe78 válasza fbeni91 (#47400) üzenetére


Pepe78
senior tag

Szia!

HA nem ad képet nem lehet OK!
A pasztázás biztosan nem befolyásolja a dolgot, hiszen nem arról van szó, hogy 100C fokra melegszik játék közben és leáll, kifagy stb stb.

Kábelekkel minden rendben?

(#47402) hoax válasza fbeni91 (#47400) üzenetére


hoax
aktív tag

Ha az összes kimenetet kipróbáltad, átraktad másik PCI-E aljzatba, kicserélted a VGA kábelt, valamint megnézted másik monitoron is, akkor csak egy dolog maradt.
Hibás a kártya!
Csere vagy javítás...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#47403) cinkoxid válasza fbeni91 (#47400) üzenetére


cinkoxid
senior tag

előtte jó volt?
Mondhatnánk, hogy friss windowst rá, esetleg frissítsd a vga biost, de szerintem haldoklik a kártya.

(#47404) fbeni91 válasza cinkoxid (#47403) üzenetére


fbeni91
tag

Kábelek rendben. monitor rendben. stb... minden.

előző hibája h csíkozott. azt meg csináltam. most viszont fehér a kép! mást nem látok! :(

(#47405) fbeni91 válasza Pepe78 (#47401) üzenetére


fbeni91
tag

OLVASD MÁR EL PONTOSABBAN!!!

ÉRTELMETLEN válaszokat mellőzétek! köszi!

:W :R

(#47406) cinkoxid válasza fbeni91 (#47404) üzenetére


cinkoxid
senior tag

a csíkozás az első rossz jel, sajnos a javításon kívül nincs más megoldás.esetleg még crossfireben lehetne második kártyának használni, de az sem biztos.

(#47407) fbeni91 válasza cinkoxid (#47406) üzenetére


fbeni91
tag

Valaki más egy jó ötlet? egy tipp?? :W :F :O

(#47408) BlackPriest válasza fbeni91 (#47405) üzenetére


BlackPriest
őstag

Nem ertelmetlen, mert, ha pasztazas elott jo volt, utana meg nem, akkor esetleg megserult szereles kozben. Ha amugyis csikozott, valszeg ram hibas, azt mivel oldottad meg? Lehet, hogy vegleg kifingott az a memoria...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47409) fbeni91 válasza BlackPriest (#47408) üzenetére


fbeni91
tag

háát igaz csak melyik memória?? a 8 közül??
át melegítettem. memó cserét még nem csináltam.
:/

látszólag minden memó tökéletes!!!

(#47410) BlackPriest válasza fbeni91 (#47409) üzenetére


BlackPriest
őstag

Ezt mar te otthon nem fogod tudni megallapitani, a cseret sem. Szakember meg talan meg tudja menteni.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47411) fbeni91 válasza BlackPriest (#47410) üzenetére


fbeni91
tag

akkor szakihoz viszem. minden képpen meg akarom csinálni! :S :R

(#47412) hoax válasza fbeni91 (#47411) üzenetére


hoax
aktív tag

Először is!
Kicsit vegyél vissza... Segíteni szeretne, nem idegesíteni!
Másodszor, ha már otthon ügyesen megsütötted, akkor nyugodtan ki is dobhatod a fenébe! Egyik épeszű szakember sem fogja elvállalni. Nem az egyik memória a hibás, nem is a forrasztás, hanem a GPU feküdt ki...most már véglegesen!

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#47413) Pepe78 válasza fbeni91 (#47405) üzenetére


Pepe78
senior tag

Ha nálad a full fehér képernyő az képnek számít akkor sry.

(#47414) fbeni91 válasza hoax (#47412) üzenetére


fbeni91
tag

Meg nyugodhatsz nem sütőbe tettem!!!.....

(#47415) fbeni91 válasza Pepe78 (#47413) üzenetére


fbeni91
tag

háát szerinted akkor mi okoska??... omg.... :(((

(#47416) hoax válasza fbeni91 (#47414) üzenetére


hoax
aktív tag

Megnyugodtam...
Viszont ha vállalsz VGA javítást és hirdeted is, akkor nem értem ezt az egészet! ;)

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#47417) Pepe78 válasza fbeni91 (#47415) üzenetére


Pepe78
senior tag

Csak segíteni akarok én is mint ahogy mindenki más.
Azzal, hogy dühöngsz, sértegetsz nem leszel előrébb.
A kártyádat nem én öltem meg..

Ha minden kábel ok és minden kimenetet kipróbáltál és már javítgatva is volt a VGA akkor jó eséllyel kukázhatod.
Neked kell eldönteni, hogy talán érdemes-e javíttatni még 1x.

szerk.

Most látom a VGA javítós hirdetésedet... :F :F :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#47418) sider24


sider24
tag

Sziasztok.

Tegnapi napon olyan hibára bukkantam hogy olyan játékok amiket tudom hogy simán vinne full grafikán a számítógépem, azok most elég komolyan szaggatnak! Egyszerűen fogalmam sincs miért csinálja ezt.

"PL: Call of Duty Mw2 mp Full beállításokkal, de persze akkor is ez a hiba ha lejjebb veszem a grafikai beállításokat.. "15fps menünél, játéknál még roszabb.. ennél a játéknál kb 60-70 fps-nek kellene hogy legyen. Akkor Prototype 2 menünél 2 fps, el sem tudtam indítani a játékot hogy mászkálhassak vele!" Amúgy meg egy Yeston HD7850-es videókártyáról lenne szó.

Új rendszert is telepítettem, új driver +újra is pasztáztam a videókártyát .. de ugyan az a hiba.

Már le nulláztam a biost, akkor is ugyan ez a hiba.

Mi lehet a baj?! :U :W

[ Szerkesztve ]

(#47419) fbeni91 válasza Pepe78 (#47417) üzenetére


fbeni91
tag

Igen mjavítok vga-kat! de ilyen problémával még nem találkoztam! kérdeztem Szerelő haverom is. de ő sem tudja. neki is fekszik a polcán egy ilyen kártya! :/ Ilyen hibával rendelkező kártyával nem igazán találkozik az ember! :(

Nem fogom kukába tenni. meg keresem a hibáját. :/ Nem adom fel.

(#47420) fbeni91 válasza sider24 (#47418) üzenetére


fbeni91
tag

Akkor valamilyen drivert híányol még a vga-d! :/

Nekem is volt ilyen Nvidiánál! az illesztó progikból 2 híányzott. ment minden hibátlanúl. de játékba rettentően szaggatot!

"szerintem" Rem tudtam segíteni! üdv.

(#47421) hoax válasza fbeni91 (#47419) üzenetére


hoax
aktív tag

Természetesen nem szabad feladni ha fejlődni szeretnél! Viszont akár újragolyózod, akár reflow-t kap, sajnos akkor is csak ideig-óráig lesz jó... Pár száz ilyesféle javítás után sajnos ez a személyes tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#47422) fbeni91 válasza hoax (#47421) üzenetére


fbeni91
tag

Evvel Tisztában vagyok Sajnos! :(

(#47423) hoax válasza fbeni91 (#47422) üzenetére


hoax
aktív tag

Mindenesetre, sok sikert hozzá! :K

Don't panic!

(#47424) fbeni91 válasza hoax (#47423) üzenetére


fbeni91
tag

Köszönöm..

ehez a cikk-hez mit szoltok?
http://hardver-teszt.hu/news.php?newsID=603

Lehet ebben le írtakat meg tenném akkor müködne?

PL újra telepítem a rendszert!?Minden nélkül menne?

:F

(#47425) Origo012


Origo012
újonc

Üdv! Asus engts 450 típusú videókártyám 4 év használat után eladásra kerül. Eddig csak a dvi kimenet volt használva vga átalakítóval, de kiderült hogy a többi port (hdmi vga) nem működik, és a dvi port is csak átalakítóval. Bármi ötlet, hogy mit lehetne ezzel kezdeni? Esetleg ez a hiba kb milyen mértékben csökkentené az árát?

(#47426) hoax válasza fbeni91 (#47424) üzenetére


hoax
aktív tag

Próba-cseresznye!
Ha meg nem lesz jó, marad a "B" verzó...

Don't panic!

(#47427) hoax válasza Origo012 (#47425) üzenetére


hoax
aktív tag

Ergo csak az analóg kimenete él! Nem tudom, hogy ki venné így meg, de sajnos nem biztos, hogy egyszerűen javítható. Ahogy látom, pont ma adtak el egy ilyet, hibátlan állapotban 10K-ért, tehát úgy számold az árát, hogy nem biztos, hogy megéri javíttatni...!

Don't panic!

(#47428) sider24 válasza fbeni91 (#47420) üzenetére


sider24
tag

Koszi a valaszt! :) Amugy igen mondasz valamit mert a driver telepitesnel ki irt valami hibat, csak hat nem tudom h mi a baj. "Download faild: Download timed out.
Please make sure that your firewall or antivirus application is not blocking our installer.

Click OK to see more information."

(#47429) fbeni91 válasza sider24 (#47428) üzenetére


fbeni91
tag

hali.

Szerintem próbáld meg telepítésnél ki kapcsolni a tűzfalad. vírus írtód. stb.. majd mikor fel telepítetted. a tűzfaladba vírusírtóba tedd a kivételek közé a vga drivert!

tehát ne ellenőrize azt a fájlt, és ne lássa vírusosnak! :/ vagy ha win7-ed van. akkor minden gyári frissítést szedj le hozzá. tedd fel! eléggé soká-ig el fog tartani! :S

ha ez sem segít akkor hagyd a drivert..

torrentről szed le:

DRP_14.15_full

progit. mountold daemon tools-ba. indítsd el. és ő majd meg oldja a driver gondott! :P :R

(#47430) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Már kérdeztem korábban is, de a kapott válaszokkal sehogy sem sikerült megoldanom. Hogy lehet a képtörés jelenséget kiküszöbölni videók és flash videók alatt? Főleg az utóbbi érdekelne! Eddig sehogy sem sikerült megoldani és baromi zavaró. Felbontás és kiterjesztés független. Lehet újra kéne raknom a rendszert? Az előző VGA-val (GTX 460) is előfordult de nagyon ritkán.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#47431) Origo012 válasza hoax (#47427) üzenetére


Origo012
újonc

A kártya dvi portjára dugok dvi->vga átalakítót, mivel a monitoromnak vga kábele van.

(#47432) lostprophet


lostprophet
aktív tag

A Sapphire-nek van 2GB-os és 4GB-os R9 270X VaporX-es videókártyája. Mivel csak 4000 forint különbség van köztük, érdemes a nagyobbat vásárolni?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#47433) aram01 válasza lostprophet (#47432) üzenetére


aram01
nagyúr

igen

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47434) B.Á.L.!.N.T válasza lostprophet (#47432) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szerintem nem.

(#47435) norbert1998 válasza lostprophet (#47432) üzenetére


norbert1998
veterán

Ha egy évnél többet használnád, akkor mindenképp. Az a 4000 nem pénz. Plusz annyival drágábban adhatod majd el.

(#47436) aram01 válasza B.Á.L.!.N.T (#47434) üzenetére


aram01
nagyúr

miért nem? sok játékhoz kevés a 2GB

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47437) St0keR


St0keR
tag

Helló, azt szeretném megkérdezni miért van az ha csinálok 1 benchmarkot alapórajelen és kifagy a driver Néha játékoknál is.

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#47438) hoax válasza Origo012 (#47431) üzenetére


hoax
aktív tag

Ezért írtam, hogy nagy eséllyel a digitális részének lecsó! A DVI kábelen nem csak digitális adat jön ki, hanem analóg is! Ha olyan DVI dugóval találkozol, ahol a kis vízszintes csatlakozó alatt és felett nincs meg a 4 érintkező, akkor soha az életben nem fogsz analóg jelet továbbítani rajta, ugyanis az a 4 érintkező az analóg rész a DVI csatiban... ;)

Don't panic!

(#47439) B.Á.L.!.N.T válasza aram01 (#47436) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ez igaz,de az a gpu hurkalé ahhoz,hogy normálisan kihasználja a 4 giga vramot...

(#47440) aram01:
Hát igen, 670 alatt már nem egy-két játéknál vissza kell venni az élsimításból vagy a textúra minőségből.
De nem bántam meg hogy nem 4 gigás 670-et vettem, már így is itt-ott kevés a gpu...

[ Szerkesztve ]

(#47440) aram01 válasza B.Á.L.!.N.T (#47439) üzenetére


aram01
nagyúr

hát ja, életképesebb lenne a 3GB, de a kettő hamar elfogy belőle (tapasztalat)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47441) EWECK válasza lostprophet (#47432) üzenetére


EWECK
csendes tag

hali. Ezt nekem irtad?

(#47442) norbert1998 válasza aram01 (#47440) üzenetére


norbert1998
veterán

hát még az 1, örülök is, hogy elpasszoltam az 1 gb-os 7850-et, igaz, majdnem a dupláját rántja a konnektorból a gép, azon a gpu-n elég jól látszott, hogy mennyi az annyi, 3 gigával sokkal barátibb volt sok helyen

(#47443) Pehi


Pehi
senior tag

Egyetértek Bál@-al! Szerintem se hajt ki egy R9 270X gpu 4giga ramot! A 4giga ram ilyen tudású kártyáknál mind az AMD,mind az Nvidia részéről szerintem inkább reklámfogás,mert jól hangzik! De lehet,hogy én tévedek! :)

[ Szerkesztve ]

(#47444) norbert1998 válasza Pehi (#47443) üzenetére


norbert1998
veterán

szerintem sem tudja kihajtani, de a 3-al boldogul, és az több, mint a kettő, hasznos a több :K

(#47445) sider24 válasza fbeni91 (#47429) üzenetére


sider24
tag

Meg próbálom! :)) Köszi a segítséget!!

(#47446) sider24 válasza sider24 (#47445) üzenetére


sider24
tag

Tűzfal sikerült, fel ment a driver szépen! De viszont játéknál ismét ugyan az a hiba, 10-12fps menünél!

Nem értem mi a gond :(

(#47447) Pycee


Pycee
tag

Helló!

Van egy kis gondom! Vettem egy MSI R9 280X Gaming kártyát és beraktam de valami veszett módon melegszik! Próbáltam egy benchmark programmal (Valley bencmark), alap beállításon, de 20 perc múlva kikapcsolt. Aztán a Mass Effect első részét toltam rajta (fullra téve. De hát azon a full...) de ott is kb 20 perc múlva kikapcsolta a gépet. Telepítettem a GPU-Z-t és néztem egy új tesztet. Teljesen low-ra állítottam mindent a Valley-n és néztem az értékeket. Kb. 3 perc múlva már 60 fok felett járt! Mi lehet a baj?

Pycee

(#47448) lsc válasza Pycee (#47447) üzenetére


lsc
nagyúr

Kicsit bővebben írhatnál a konfigról, főleg a tápról, a 60 fok egyáltalán nem sok.

Az élet kegyetlen .

(#47449) nonsen5e válasza Pycee (#47447) üzenetére


nonsen5e
addikt

Forrófejűek a 280X-ek, 80-85 is teljesen normális hőfok náluk. Nem ez lesz nálad a baj. Monitorozd végig a hőmérsékletet, és ha 20 perc felé megy 100 fölé is, akkor van gond.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47450) BadStyle


BadStyle
csendes tag

Üdvözlet !

Segítséget szeretnék kérni, van egy Nvidia VGA kártyám ( NVIDIA® GeForce® GTX 770M with CUDA™ Technology and NVIDIA® Optimus™ Technology ), ami tudja ugye az nvidia shadowplayt, amivel gameplay videókat lehet csinálni, vagyis felveszi a játékokat video fileba, ehhez csak a kártya drivere kell, nincs másra szükség, csak az nvidia geforce experience -re, a kezelőprogramra !

Na, és van egy játék, a diablo 3, ahol nem veszi föl az egér mozgását. Tehát mindent fölvesz gyönyörűen, csak éppen az egeret nem látni, a kurzort !
Nincs olyan opció a shadowplayben ahol ezt állítani lehetne, és a játékon belül sem. Tehát a kérdés az, hogy mit kéne tennem hogy az egeret is fölvegye ?
Más játékoknál ilyen gond nincs, ott fölvesz mindent, az egeret is !
Legfrisebb driver van fönt . .

Aki tud bármilyen infóval szolgálni kérem írja meg !

Előre is köszönöm ! ;-)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.